O.a.quote:Op dinsdag 8 april 2008 20:12 schreef gronk het volgende:
Samenvatting: mensen in de WSNP mogen geen kinderen krijgen.
Interessant.
Ik zeg niet dat ze moeten aborteren als ze in verwachting zijn. Ik zeg dat ze bewust moeten worden gemaakt van hun morele verplichingen, kiezen om een kind te willen valt dan niet te combineren.quote:Op dinsdag 8 april 2008 20:12 schreef gronk het volgende:
Samenvatting: mensen in de WSNP mogen geen kinderen krijgen.
Interessant.
Ken jij mensen die in de WSNP zitten ? Ik ken een jong gezin die daar in zit, en het is alles behalve een walhalla.quote:WSNP, het Walhalla voor mensen met schulden
Fout. Ik sta onder bewind. Ik mag amper mijn neus snuiten zonder dat ik daar toestemming voor heb gevraagd. Al mijn post wordt geopend, ook de persoonlijke. Mijn inkomen en loonstrookjes komen bij haar binnen. Iedere mogelijke verandering in mijn situatie moet ik toestemming voor vragen. Op vakantie? Eerst vragen. Een dagje Duitsland? Eerst vragen. Een andere zorgverzekering? Eerst vragen. Niets zonder haar toestemming. Helemaal niets.quote:Eenmaal in de regeling staat men dus onder bewind. Wat niks meer betekent dan dat er mogelijk een postblokkade ingesteld wordt.
Ook fout. Minimaal 36 uur per week werken. Anders word je nog 50 euro gekort ook.quote:Ook dient de saniet alles in het werk te stellen om zijn/haar baan te behouden of er in ieder geval te zorgen dat er niet minder geld binnenkomt dan vastgesteld.
Ook weer niet helemaal waar. Dat wordt door de rechtbank bepaald aan de hand van de schulden en hoe deze ontstaan zijn. Een WSNP kan ook vijf jaar duren. Gebeurt tegenwoordig inderdaad niet zo vaak meer, maar komt wel voor.quote:Drie jaar, en dan is men van de troep af en kan men weer lekker leven, zonder extra financiele verplichtingen. Vergeet dat niet!
Ik snap helemaal waar die opmerking vandaan komt en ik snap 'm ook niet.quote:Maar wat als saniet beslist om een kind te krijgen. Bewust kiest om een kind te nemen, omdat het zo leuk is. De bewindvoerder kan hier niet tegen op treden.
Dit soort mensen gaan dan een heel groot probleem krijgen. Je mag namelijk maar eenmalig gebruik maken van deze regeling. Nog een keer een hoop schulden? Dan red je er maar mee.quote:Want reken maar, zodra de saniet uit de WSNP is, hij/zij het eerste jaar even op vakantie moet, een nieuw behangetje in huis... telefoonabonnementje etc.
Deze regels zijn aangescherpt. Vlak voordat ik de mijne kreeg, dus nu bijna drie jaar geleden. Een WSNP krijg je tegenwoordig echt niet meer zomaar.quote:Ik vindt dat de WSNP veel en veel strenger moet. Ten eerste zal een bewindvoering meer richting curatele moeten. Iedere beslissing moet genomen worden met toestemming van de bewindvoerder.
Vakantiegeld moet volledig ter beschikking komen van de schuldeisers.
Ze krijgt maandelijks 10%. En ik krijg alle begeiding die ik wens. Is natuurlijk wel zo dat ik zelf aan de bel moet trekken, en níet er lekker vrolijk weer op los leef.quote:Bewindvoerders krijgen een redelijk percentage, in ieder geval 9% van het "opgespaarde" bedrag. Maar de bewindvoerders hebben stapels en stapels dossiers en zien de kans niet om een saniet te begeleiden.
Ik kan het best begrijpen hoor, dat je mensen aanraadt om daar niet aan te beginnen als je in de WSNP zit. Maar d'r zit wel iets dubieus in.quote:Op dinsdag 8 april 2008 20:16 schreef Five_Horizons het volgende:
O.a.
Alleen (en dat is aan de ene kant dan wel weer een zegen....): allerlei mensenrechten verbieden dat de overheid zich daarmee bemoeit....
Mee eens... eerst zien dat je (al dan niet met schuldhulpverlening) je zaken op orde hebt, voordat je zulke verantwoordelijkheden aangaat.quote:Op dinsdag 8 april 2008 20:17 schreef Dirkh het volgende:
[..]
Ik zeg niet dat ze moeten aborteren als ze in verwachting zijn. Ik zeg dat ze bewust moeten worden gemaakt van hun morele verplichingen, kiezen om een kind te willen valt dan niet te combineren.
[edit] Ik probeer het veel te netjes te omschrijven.
Het is in mijn ogen verwerpelijk als je kiest om kinderen te krijgen terwijl je je normale verplichtingen niet eens na kan komen.
Absoluut. Ben ik volledig met je eens.quote:Op dinsdag 8 april 2008 20:22 schreef gronk het volgende:
[..]
Ik kan het best begrijpen hoor, dat je mensen aanraadt om daar niet aan te beginnen als je in de WSNP zit. Maar d'r zit wel iets dubieus in.
Nee juist niet.quote:Op dinsdag 8 april 2008 20:24 schreef Sjeen het volgende:
[..]
Mee eens... eerst zien dat je (al dan niet met schuldhulpverlening) je zaken op orde hebt, voordat je zulke verantwoordelijkheden aangaat.
Vraag: Klopt het dat je alleen maar in de WSNP terecht kunt komen indien elke schuldeiser accoord gaat?
Maar het is dan ook een vangnet....quote:Op dinsdag 8 april 2008 20:20 schreef Madshark het volgende:
[..]
Ken jij mensen die in de WSNP zitten ? Ik ken een jong gezin die daar in zit, en het is alles behalve een walhalla.
Een gezin met een full time werkende vader, moeder deels in WAO door bedrijfsongeval (hierdoor het begin van de schulden) en een kind van 6, moeten zich zien te redden met 55euro per week aan 'leefgeld'.
Van dat geld moeten de boodschappen en kleding betaald worden. En als er intussentijd iets stuk gaat (bijv. TV) heb je min of meer dikke pech..
Verder moet je heel veel dingen laten..
Auto mag niet
Mobiele telefoonabbonement mag niet
Huisdieren mag niet.
Abbonementen op tijdschiften of krant, mag niet
Internet mag eigenlijk ook niet, maar uitgezonderd als je daar je 'vakantiegeld' aan besteed.
Verder moet voor iedere financiele overeenkomst (zoals abbonementen etc) eerst een goedkeuring krijgen, 99% kans dat je deze niet krijgt..
Dus jah, het is erg sober leven, ik kan dat niet bepaald een walhalla noemen.
Ah ok... bij mij een geval klok-klepel, ik wist dat ik ergens eens iets opgevangen had over dat alle schuldeisers accoord moeten zijn. Wat is het verschil tussen GKB en WSPN? Wie regelt het, wat zijn de regels/verplichtingen etc?quote:Op dinsdag 8 april 2008 20:27 schreef Nies het volgende:
[..]
Nee juist niet.
Als alle schuldeisers accoord gaan kun je voor een schuldregeling via de GKB. Als er schuldeisers zijn die met deze regeling niet accoord willen gaan, dán wordt het een WSNP-traject.
Voordat ze in de wsnp zaten, hadden ze waarschijnlijk minder dan die 55 euro te besteden.quote:Op dinsdag 8 april 2008 20:20 schreef Madshark het volgende:
[..]
Ken jij mensen die in de WSNP zitten ? Ik ken een jong gezin die daar in zit, en het is alles behalve een walhalla.
Een gezin met een full time werkende vader, moeder deels in WAO door bedrijfsongeval (hierdoor het begin van de schulden) en een kind van 6, moeten zich zien te redden met 55euro per week aan 'leefgeld'.
Van dat geld moeten de boodschappen en kleding betaald worden. En als er intussentijd iets stuk gaat (bijv. TV) heb je min of meer dikke pech..
Verder moet je heel veel dingen laten..
Auto mag niet
Mobiele telefoonabbonement mag niet
Huisdieren mag niet.
Abbonementen op tijdschiften of krant, mag niet
Internet mag eigenlijk ook niet, maar uitgezonderd als je daar je 'vakantiegeld' aan besteed.
Verder moet voor iedere financiele overeenkomst (zoals abbonementen etc) eerst een goedkeuring krijgen, 99% kans dat je deze niet krijgt..
Dus jah, het is erg sober leven, ik kan dat niet bepaald een walhalla noemen.
GKB is het meldpunt. Daar meld je je aan met je hele hebben en houden. Daar wordt geprobeerd een regeling te treffen met alles schuldeisers. Dit traject duurt ongeveer een jaar. Als er 1 of meerdere van de schuldeisers niet accoord gaat met deze voorgestelde regeling dan ga je met behulp van de mensen van de GKB het WSNP-traject in. Duurt al met al ook bijna een jaar. Bij de zitting wordt dan door de rechtbank bepaald of je wordt toegelaten tot de WSNP of niet.quote:Op dinsdag 8 april 2008 20:31 schreef Sjeen het volgende:
[..]
Ah ok... bij mij een geval klok-klepel, ik wist dat ik ergens eens iets opgevangen had over dat alle schuldeisers accoord moeten zijn. Wat is het verschil tussen GKB en WSPN? Wie regelt het, wat zijn de regels/verplichtingen etc?
Nee, dat is alleen in het geval van schuldhulp. (GKB bijvoorbeeld of ieder ander willekeurig bureau)quote:Op dinsdag 8 april 2008 20:24 schreef Sjeen het volgende:
[..]
Mee eens... eerst zien dat je (al dan niet met schuldhulpverlening) je zaken op orde hebt, voordat je zulke verantwoordelijkheden aangaat.
Vraag: Klopt het dat je alleen maar in de WSNP terecht kunt komen indien elke schuldeiser accoord gaat?
Ok thanks (Nies ook)... WSNP zou dus echt het allerlaatste hulpmiddel moeten betekenen, waarin mensen ook daadwerkelijk leren van hun fouten en na die drie jaar ook dezelfde fouten niet meer maken? Hoe zit het eigenlijk echt, zijn er cijfers bekend over het effect van WSPN? Is het ook daadwerkelijk zo dat een groot deel ervoor zorgt om nooit meer in de schulden te komen?quote:Op dinsdag 8 april 2008 20:36 schreef Dirkh het volgende:
[..]
Nee, dat is alleen in het geval van schuldhulp. (GKB bijvoorbeeld of ieder ander willekeurig bureau)
In geval van WSNP hebben de crediteuren geen invloed vooraf.
[spuit elf]
En ik 1 juli een schone leiquote:Op dinsdag 8 april 2008 20:41 schreef Dirkh het volgende:
Nies, ik ga je niet helemaal quoten.
Jouw bewindvoerdster heeft dus de vinger aan de pols. Maar je hebt meer rechten dan je beschrijft.
Je staat alleen maar onder bewind, niet onder curatele.
Dat je de bewindvoerder op de hoogte moet houden van bepaalde zaken, zoals je neus snuiten (bij wijze van spreken) is niet verplicht, maar maakt het werk van de bewindvoerder makkelijker.
Dat is dan waarschijnlijk ook de reden dat jouw bewindvoerder 10% krijgt in plaats van 9%
Jaarcijfers zijn er vast wel, ik kan ze zo even niet naar boven toveren op http://www.wsnp.rvr.org/quote:Op dinsdag 8 april 2008 20:39 schreef Sjeen het volgende:
[..]
Ok thanks (Nies ook)... WSNP zou dus echt het allerlaatste hulpmiddel moeten betekenen, waarin mensen ook daadwerkelijk leren van hun fouten en na die drie jaar ook dezelfde fouten niet meer maken? Hoe zit het eigenlijk echt, zijn er cijfers bekend over het effect van WSPN? Is het ook daadwerkelijk zo dat een groot deel ervoor zorgt om nooit meer in de schulden te komen?
Stuur je een bloemetje naar je crediteuren met een bedankje voor hun geduld, investering en het verlies?quote:
Interessante link, als ik het goed begrijp wil een 'schone lei' zeggen dat er niet meer verhaald kan worden, maar dat je wel zelf nog mag aflossen? Ik neem aan dat iemand dan ook een overzicht krijgt van alles wat in principe nog 'open' staat. Krijgen jullie wel eens mee dat er mensen zijn die daadwerkelijk nog iets aflossen (ik kan het me nauwelijks voorstellen namelijk...)?quote:Op dinsdag 8 april 2008 20:49 schreef Dirkh het volgende:
[..]
Jaarcijfers zijn er vast wel, ik kan ze zo even niet naar boven toveren op http://www.wsnp.rvr.org/
Ik zit zelf aan de crediteuren zijde van de WSNP, mijn ervaring is dat veel mensen met een schuldhulpverleningsovereenkomst (lang woord) vaak toch nog nieuwe schulden maken en vervolgens wsnp aanvragen.
Het aantal mensen die uit de wsnp komen zonder schone lei is erg weinig. De betalingen na het verbindend verklaren van de slotuitdelingslijst (na verlenen van schone lei) is schrikbarend laag. Varierend van 0% (in veel gevallen is het gewoon 0%) tot een keer een uitschieter van 30% en een enkele, maar ik heb dat in het afgelopen jaar één keer meegemaakt met een betaling van meer dan 80%
ze had zich ook failliet kunnen laten verklaren, dan hadden ze helemaal niks...quote:Op dinsdag 8 april 2008 20:51 schreef Dirkh het volgende:
[..]
Stuur je een bloemetje naar je crediteuren met een bedankje voor hun geduld, investering en het verlies?
De schone lei houdt inderdaad in dat het restant kwijtgescholden wordt, verplicht.quote:Op dinsdag 8 april 2008 20:57 schreef Sjeen het volgende:
[..]
Interessante link, als ik het goed begrijp wil een 'schone lei' zeggen dat er niet meer verhaald kan worden, maar dat je wel zelf nog mag aflossen? Ik neem aan dat iemand dan ook een overzicht krijgt van alles wat in principe nog 'open' staat. Krijgen jullie wel eens mee dat er mensen zijn die daadwerkelijk nog iets aflossen (ik kan het me nauwelijks voorstellen namelijk...)?
quote:Op dinsdag 8 april 2008 20:51 schreef Dirkh het volgende:
[..]
Stuur je een bloemetje naar je crediteuren met een bedankje voor hun geduld, investering en het verlies?
Daar zit ook een deel van het probleem, wat is "Buiten jouw schuld"quote:Op dinsdag 8 april 2008 20:59 schreef Aventura het volgende:
DirkH, wat betekent in deze context 'buiten hun schuld om' (in de eerste zin op) dan? Want ik proef toch enige rancune hier tegen deze zgn. 'sanieten'. Dat begrijp ik dan niet helemaal.
quote:Op dinsdag 8 april 2008 21:02 schreef donald_dick het volgende:
[..]
ze had zich ook failliet kunnen laten verklaren, dan hadden ze helemaal niks...
Nee hoor, een faillissement hoeft niet te betekenen dat er niks uitgekeerd wordt. Trouwens, het is de wereld helemaal omdraaien.quote:Op dinsdag 8 april 2008 21:02 schreef donald_dick het volgende:
[..]
ze had zich ook failliet kunnen laten verklaren, dan hadden ze helemaal niks...
Nee. Die mogen nu achter mijn ex aan gaan vangen. Ik doe wél een bloemetje naar mijn bewindvoerdster en de mensen van de stadsbank.quote:Op dinsdag 8 april 2008 20:51 schreef Dirkh het volgende:
[..]
Stuur je een bloemetje naar je crediteuren met een bedankje voor hun geduld, investering en het verlies?
Dat mag helemaal niet. Je mag ten tijde van de WSNP geen contact op nemen met schuldeisers en zeker niets apart van de lopende WSNP aflossen. Je mag ná de WSNP contact met de schuldeisers opnemen en schulden gaan aflossen. Dat houdt alleen wel in dat de gehele schuld weer opeisbaar wordt.quote:Op dinsdag 8 april 2008 21:05 schreef Dirkh het volgende:
[..]
De schone lei houdt inderdaad in dat het restant kwijtgescholden wordt, verplicht.
De saniet mag het restant betalen, sterker nog, de saniet mag tussentijds een gezamenlijk akkoord proberen te bereiken. Dat kan bijvoorbeeld gebeuren als een familielid een bedrag geeft, of dat de persoon een partner krijgt die een goed bod kan doen aan de schuldeisers.
De praktijk wijst uit dat dat amper of eigenlijk helemaal niet voorkomt.
Het vervelende is dat je dan weer de hele procdure opnieuw kan gaan beginnen. Aanmanen, incasso, deurwaarder, dagvaarden, beslag leggen en vervolgens niks krijgen. Niet inbaar.quote:Op dinsdag 8 april 2008 21:12 schreef ozzietukker het volgende:
[..]Helaas gaat dat voor particulieren niet op, de schuld blijft dan namelijk wel opeisbaar, dus op het moment dat jij weer opnieuw bent begonnen kan een deurwaarder komen om weer e.e.a. op te eisen.
Ik krijg ieder jaar een compleet overzicht met schuldeisers, voor welk bedrag, wat ik in de boedel heb gestort en wat mijn bewindvoerder heeft gekregen.quote:Op dinsdag 8 april 2008 20:57 schreef Sjeen het volgende:
[..]
Interessante link, als ik het goed begrijp wil een 'schone lei' zeggen dat er niet meer verhaald kan worden, maar dat je wel zelf nog mag aflossen? Ik neem aan dat iemand dan ook een overzicht krijgt van alles wat in principe nog 'open' staat. Krijgen jullie wel eens mee dat er mensen zijn die daadwerkelijk nog iets aflossen (ik kan het me nauwelijks voorstellen namelijk...)?
quote:Op dinsdag 8 april 2008 21:19 schreef Nies het volgende:
[..]
Nee. Die mogen nu achter mijn ex aan gaan vangen. Ik doe wél een bloemetje naar mijn bewindvoerdster en de mensen van de stadsbank.
Onjuist, je mag als debiteur een akkoord aanbieden. Vaak gaat dit wel in overleg met de bewindvoerder, maar het mag wel.quote:Op dinsdag 8 april 2008 21:23 schreef Nies het volgende:
[..]
Dat mag helemaal niet. Je mag ten tijde van de WSNP geen contact op nemen met schuldeisers en zeker niets apart van de lopende WSNP aflossen. Je mag ná de WSNP contact met de schuldeisers opnemen en schulden gaan aflossen. Dat houdt alleen wel in dat de gehele schuld weer opeisbaar wordt.
Even ter ondersteuning:quote:Op dinsdag 8 april 2008 21:28 schreef Dirkh het volgende:
[..]
Onjuist, je mag als debiteur een akkoord aanbieden. Vaak gaat dit wel in overleg met de bewindvoerder, maar het mag wel.
Als het geld van een ander is, dus niet uit de boedel, dan is de saniet vrij om een voorstel te doen. De crediteuren zullen schriftelijk een akkoord geven, welke bij de bewindvoerder wordt ingediend (in sommige gevallen door de saniet zelf) en deze zal dit bij de rechter ter akkoord aanbieden.
quote:Op dinsdag 8 april 2008 21:25 schreef Dirkh het volgende:
[..]
Het vervelende is dat je dan weer de hele procdure opnieuw kan gaan beginnen. Aanmanen, incasso, deurwaarder, dagvaarden, beslag leggen en vervolgens niks krijgen. Niet inbaar.
Bij particulieren die in een faillissement terecht zijn gekomen, is zeker na het beeindigen bijna niks meer te halen.
Maar goed, je kan als crediteur in theorie weer gaan vorderen.
Jajaja, allemaal in theorie ja. In theorie krijgen schuldeisers ook stukken meer als ze accoord gaan met een schuldenregeling. Maar das theorie. In de praktijk gaan ze niet accoord en zit je aan een WSNP-traject terwijl ze dan stukken minder krijgen want de 10% van de bewindvoering moet er dan ook nog 's af.quote:Op dinsdag 8 april 2008 21:28 schreef Dirkh het volgende:
[..]
Onjuist, je mag als debiteur een akkoord aanbieden. Vaak gaat dit wel in overleg met de bewindvoerder, maar het mag wel.
Als het geld van een ander is, dus niet uit de boedel, dan is de saniet vrij om een voorstel te doen. De crediteuren zullen schriftelijk een akkoord geven, welke bij de bewindvoerder wordt ingediend (in sommige gevallen door de saniet zelf) en deze zal dit bij de rechter ter akkoord aanbieden.
Dus wel. Stel, jij bent gescheiden en krijgt een nieuwe partner. Die partner wil niet dat jij schulden hebt en biedt aan om een groot deel te betalen aan de crediteuren.quote:Op dinsdag 8 april 2008 21:32 schreef Nies het volgende:
[..]
Jajaja, allemaal in theorie ja. In theorie krijgen schuldeisers ook stukken meer als ze accoord gaan met een schuldenregeling. Maar das theorie. In de praktijk gaan ze niet accoord en zit je aan een WSNP-traject terwijl ze dan stukken minder krijgen want de 10% van de bewindvoering moet er dan ook nog 's af.
In theorie, moet je in jouw gestelde voorstel met minimaal de helft van het bedrag aankomen. Ja, dat gaat mij met mijn WSNP lukken..... Dat klinkt dus wel heel erg leuk, maar in de praktijk gaat dat niet echt op.
quote:Op dinsdag 8 april 2008 20:17 schreef Dirkh het volgende:
Het is in mijn ogen verwerpelijk als je kiest om kinderen te krijgen terwijl je je normale verplichtingen niet eens na kan komen.
Ja, en hoe vaak?quote:Op dinsdag 8 april 2008 21:35 schreef Dirkh het volgende:
[..]
Dus wel. Stel, jij bent gescheiden en krijgt een nieuwe partner. Die partner wil niet dat jij schulden hebt en biedt aan om een groot deel te betalen aan de crediteuren.
Is gewoon praktijk, het kan en het gebeurt.
Wat blaat je nou? Eerst zeg je dat het niet toegestaan is, ik toon aan dat het wel toegestaan is. In de praktijk maak ik het mee en jij noemt het theorie etc.quote:Op dinsdag 8 april 2008 21:41 schreef Nies het volgende:
[..]
Ja, en hoe vaak?
Dat het wel eens gebeurt betekent nog niet dat dat de meest voorkomende gang van zaken is.
Alleen al in ogenschouw nemende het ontiegelijk lage percentage dat uiteindelijk na 3 of 5 jaar een schone lei krijgt, hoe groot is dan in hemelsnaam daarvan het percentage dat tussentijds minimaal de helft kan aflossen? Man man man, dat moet minder dan 0.1% zijn. Zo goed als nihil dus.
De uitzondering die de regel bevestigd blabla.
Ik zeg dat het mij niet is toegestaan. Ik heb het gevraagd en kreeg als antwoord; "Nee, dat mag uitdrukkelijk niet"quote:Op dinsdag 8 april 2008 21:45 schreef Dirkh het volgende:
[..]
Wat blaat je nou? Eerst zeg je dat het niet toegestaan is, ik toon aan dat het wel toegestaan is. In de praktijk maak ik het mee en jij noemt het theorie etc.
Het mag en het komt voor.
Als ik merk dat een debiteur op zo'n manier zijn best doet om te betalen (en dat zie je gewoon in de rapportages) dan bel ik ze op, vraag of alles naar wens loopt en kijk of we iets kunnen doen.quote:Op dinsdag 8 april 2008 21:42 schreef SHE het volgende:
ik krijg er jeuk van, en wat mij betreft gaat dat hele wsnp op de schop.
Ik zit in eenzelfde situatie.
Relatie, man kon geen lening krijgen, we waren verloofd ik verdiende bakken met geld..dus debiel als ik ben dacht ik dat ik wel even kon meetekenen.
Lang verhaal kort : hij doet iets doms, ik verbreek de relatie, hij smeert 'm , bank vraagt mij om 30 K
Ik hoef geen wsnp; simpelweg omdat ik ballen heb. Of het makkelijk is? Nee, ik ben razend, ik werk 7 dagen per week. 5 dagen, 10 uur per dag bij een film maatschappij, en 2 dagen in de week in een discotheek.
Is natuurlijk een kutleven, maar over 3 jaar ben ik ook klaar en heb ik geen cent gemist en de bank elke cent terugbetaald van het bedrag wat ik nog nooit heb gezien OF gebruikt
Moet je maar geen domme dingen doen.
Als ik dan lees dat er lamballen in zo'n regeling zitten en weigeren te werken , terwijl ze toch echt geen vinketering hebben en het ook nog eens normaal vinden om er kids bij te nemen....
Dan word ik toch een pietsie agressief.
Daar tegenover staat dat ook dat onzinnig is. Each his own, ik doe wat ik denk dat het beste is..en als iemand anders de wsnp als een goede manier ziet, dan is dat hun goed recht.
Mijn ervaring leert echter dat dit soort zuigers, voor altijd zullen zuigen. Sommige mensen zijn gewoon niet gemaakt om te knokken en vooral om boete te doen.
Het gaat ook niet om "buiten jouw schuld", maar om de vraag of je de afgelopen 5 jaar te goeder trouw bent geweest.quote:Op dinsdag 8 april 2008 21:10 schreef Dirkh het volgende:
[..]
Daar zit ook een deel van het probleem, wat is "Buiten jouw schuld"
Dat begrip is enorm ruim, sterker nog, ik heb wel eens het idee dat als een crediteur niet akkoord gaat met een schuldregeling (voor wsnp) voor een percentage van 1%, dat ze dan al kunnen zeggen: Ja, de crediteuren willen niet, dat is mijn schuld niet!
Hou toch op, als jij een akkoord kan regelen met de crediteuren dan kan je dat gewoon doen. De bewindvoerder is zelfs verplicht om mee te werken.quote:Op dinsdag 8 april 2008 21:47 schreef Nies het volgende:
[..]
Ik zeg dat het mij niet is toegestaan. Ik heb het gevraagd en kreeg als antwoord; "Nee, dat mag uitdrukkelijk niet"
Run Forrest, RUN!quote:Het mag en komt voor.
Toe zeg, zo lust ik er nog wel 1
Dag Dirkh
Het zou wat mij betreft wat concreter worden gemaakt. Onlangs hebben ze een versoepeling ingevoerd dat mensen met een vordering van het CJIB wel in de wsnp kunnen. Al blijft die vordering wél volledig openstaan na het verlenen van een schone lei. Maar het geeft aan dat het wel wat strakker mag.quote:Op dinsdag 8 april 2008 21:52 schreef Pool het volgende:
[..]
Het gaat ook niet om "buiten jouw schuld", maar om de vraag of je de afgelopen 5 jaar te goeder trouw bent geweest.
Het criterium van goede trouw is soepeler dan 'geen schuld hebben aan'. Als je wat onhandig bent geweest met spullen kopen bij postorderbedrijven, maar niet echt volledig in de gaten had dat je de verkeerde kant op aan het gaan was, dan valt je wellicht iets te verwijten (=schuld), maar kun je nog wel te goeder trouw zijn. Je kunt dan dus nog in de WSNP komen.
Ik bedoelde ook met mijn voorbeeld dat iemand door echt eigen schuld in de schulden is gekomen, het schuldhulptraject in gaat waarna vervolgens de crediteuren het voorstel afwijzen dat de debiteur dan kan zeggen: "Ja, ik wil het wel oplossen, maar zij willen niet. Ik ben ter goede trouw"quote:Die goede trouw wordt (meestal) ook niet echt bepaald door de vraag of de crediteuren akkoord gaan, maar door de vraag hoe de betreffende persoon aan zijn schulden is gekomen.
Als ik dit zo lees, denk ik alleen maar "knap hoorquote:Op dinsdag 8 april 2008 21:42 schreef SHE het volgende:
ik krijg er jeuk van, en wat mij betreft gaat dat hele wsnp op de schop.
Ik zit in eenzelfde situatie.
Relatie, man kon geen lening krijgen, we waren verloofd ik verdiende bakken met geld..dus debiel als ik ben dacht ik dat ik wel even kon meetekenen.
Lang verhaal kort : hij doet iets doms, ik verbreek de relatie, hij smeert 'm , bank vraagt mij om 30 K
Ik hoef geen wsnp; simpelweg omdat ik ballen heb. Of het makkelijk is? Nee, ik ben razend, ik werk 7 dagen per week. 5 dagen, 10 uur per dag bij een film maatschappij, en 2 dagen in de week in een discotheek.
Is natuurlijk een kutleven, maar over 3 jaar ben ik ook klaar en heb ik geen cent gemist en de bank elke cent terugbetaald van het bedrag wat ik nog nooit heb gezien OF gebruikt
Moet je maar geen domme dingen doen.
Als ik dan lees dat er lamballen in zo'n regeling zitten en weigeren te werken , terwijl ze toch echt geen vinketering hebben en het ook nog eens normaal vinden om er kids bij te nemen....
Dan word ik toch een pietsie agressief.
Daar tegenover staat dat ook dat onzinnig is. Each his own, ik doe wat ik denk dat het beste is..en als iemand anders de wsnp als een goede manier ziet, dan is dat hun goed recht.
Mijn ervaring leert echter dat dit soort zuigers, voor altijd zullen zuigen. Sommige mensen zijn gewoon niet gemaakt om te knokken en vooral om boete te doen.
Hier sluit ik mij volledig bij aanquote:Op dinsdag 8 april 2008 20:14 schreef Five_Horizons het volgende:
Eens met de OP. Het krijgen van kinderen (om dat eruit te pikken) zou gelijk moeten staan aan het uit de schuldhulpverlening stappen en het dus niet meewerken daaraan.
Dat er schuldhulpverlening is, vind ik in de basis wél goed. Alleen het mag geen excuus worden om op de oude voet door te gaan, maar dan gedekt door van alles.
quote:Op dinsdag 8 april 2008 21:42 schreef SHE het volgende:
Als ik dan lees dat er lamballen in zo'n regeling zitten en weigeren te werken , terwijl ze toch echt geen vinketering hebben en het ook nog eens normaal vinden om er kids bij te nemen....
Dan word ik toch een pietsie agressief.
Daar tegenover staat dat ook dat onzinnig is. Each his own, ik doe wat ik denk dat het beste is..en als iemand anders de wsnp als een goede manier ziet, dan is dat hun goed recht.
Mijn ervaring leert echter dat dit soort zuigers, voor altijd zullen zuigen. Sommige mensen zijn gewoon niet gemaakt om te knokken en vooral om boete te doen.
btw, iddquote:Op dinsdag 8 april 2008 20:14 schreef Five_Horizons het volgende:
Eens met de OP. Het krijgen van kinderen (om dat eruit te pikken) zou gelijk moeten staan aan het uit de schuldhulpverlening stappen en het dus niet meewerken daaraan.
Dat er schuldhulpverlening is, vind ik in de basis wél goed. Alleen het mag geen excuus worden om op de oude voet door te gaan, maar dan gedekt door van alles.
Ja, er loopt een rechtszaak.quote:Op dinsdag 8 april 2008 22:12 schreef Locusta het volgende:
[..]
Als ik dit zo lees, denk ik alleen maar "knap hoor"! Ik vind het ontzettend vervelend dat je in deze situatie zit, en ergens ook wel begrijpelijk; je vertrouwt immers iemand waar je mee gaat trouwen. En dat het dan nog zo loopt
![]()
Maar goed, overal kun je lering uit trekken en daarom vind ik het ook super van je dat je er op deze manier mee omgaat![]()
Ben je nog van plan om je ex aan te pakken? Of er iets anders aan te doen?
Oh, maar ik ben bijna facistisch in dat soort opvatting hoor.quote:Op dinsdag 8 april 2008 22:16 schreef Manono het volgende:
[..]
Ja het is ook fckin irritant als mensen die hun halve leven nergens iets voor doen kinderen krijgen. Al was het alleen maar omdat die kinderen zo'n patroon voortzetten, waarschijnlijk veel hardnekkiger ook.
Aan de andere kant, het is geen leven wat jij hoeft te benijden. Niet iedereen heeft ivm omstandigheden of financiele situatie in zijn jeugd de opleiding kunnen volgen waarmee je sommige bedragen in 1 leven bij elkaar kunt krijgen en het is niet in het algemeen nut als we blijven doen alsof dat wel gaat lukken. Het moet mensen in 1e instantie niet mogelijk worden gemaakt schulden van die orde op te bouwen wanneer ze niet in staat zijn een baan vast te houden. Ik weet niet of het al bestaat want ik ben er niet zo bekend mee, maar schuldsanering zou samen moeten gaan met een budgetteringscursus, misschien een aanvullende basale (maar wel relevante!) professionele training zodat iemand zijn eigen broek kan ophouden en een stuk of 5 gesprekken met een psycholoog. Zo'n kans moet iemand in elk geval 1 keer krijgen, daarna ben ik voorstander van de meest harde aanpak.
De kinderen die bij die soort mensen ter wereld komen krijgen hoe dan ook een slechte start zonder de instrumenten om een normaal leven op te kunnen bouwen in een hardere maatschappij. In sommige kindertehuizen is het nog beter opgroeien.
Nee, die verplichting is er niet. Maar het zou zeker moeten en die mag best confronterend zijn. Het is te gek voor woorden dat mensen na drie jaar, op welke manier dan ook, weer door kunnen gaan met hun oude gewoontes. Dan laat ik nog mijn grootste frustratie buiten beschouwing, dat is dat de crediteuren gewoon niks krijgen.quote:Op dinsdag 8 april 2008 22:16 schreef Manono het volgende:Ik weet niet of het al bestaat want ik ben er niet zo bekend mee, maar schuldsanering zou samen moeten gaan met een budgetteringscursus, misschien een aanvullende basale (maar wel relevante!) professionele training zodat iemand zijn eigen broek kan ophouden en een stuk of 5 gesprekken met een psycholoog. Zo'n kans moet iemand in elk geval 1 keer krijgen, daarna ben ik voorstander van de meest harde aanpak.
Klopt helemaal.quote:De kinderen die bij die soort mensen ter wereld komen krijgen hoe dan ook een slechte start zonder de instrumenten om een normaal leven op te kunnen bouwen in een hardere maatschappij. In sommige kindertehuizen is het nog beter opgroeien.
Goed onderbouwd ook. Je PI geeft het idee dat je zelf in de WSNP zit.quote:Op dinsdag 8 april 2008 22:35 schreef Freeflyer het volgende:
niet eens met de topic titel
quote:Op dinsdag 8 april 2008 22:16 schreef Manono het volgende:
[..]
Ja het is ook fckin irritant als mensen die hun halve leven nergens iets voor doen en dan ook nog kinderen krijgen. Al was het alleen maar omdat die kinderen zo'n patroon voortzetten, waarschijnlijk veel hardnekkiger ook. Terwijl jij je schulden keurig betaalt. het is net zoiets als sociale woningtoewijzing in Amsterdam. Alle debielen zwangeren en probleemgevallen krijgen voorrang. Werk je vijf dagen pw voor een middeninkomen en woon je op jezelf dan kan je lang, heel lang wachten.
Aan de andere kant, het is geen leven wat jij hoeft te benijden. Niet iedereen heeft ivm omstandigheden of financiele situatie in zijn jeugd de opleiding kunnen volgen waarmee je sommige bedragen in 1 leven bij elkaar kunt krijgen en het is niet in het algemeen nut als we blijven doen alsof dat wel gaat lukken. Het moet mensen in 1e instantie niet mogelijk worden gemaakt schulden van die orde op te bouwen wanneer ze niet in staat zijn een baan vast te houden. Ik weet niet of het al bestaat want ik ben er niet zo bekend mee, maar schuldsanering zou samen moeten gaan met een budgetteringscursus, misschien een aanvullende basale (maar wel relevante!) professionele training zodat iemand zijn eigen broek kan ophouden en een stuk of 5 gesprekken met een psycholoog. Zo'n kans moet iemand in elk geval 1 keer krijgen, daarna ben ik voorstander van de meest harde aanpak.
De kinderen die bij die soort mensen ter wereld komen krijgen hoe dan ook een slechte start zonder de instrumenten om een normaal leven op te kunnen bouwen in een hardere maatschappij. In sommige kindertehuizen is het nog beter opgroeien.
quote:Op dinsdag 8 april 2008 22:27 schreef SHE het volgende:
Oh, maar ik ben bijna facistisch in dat soort opvatting hoor.
Wat mij betreft krijgt niemand in de WSNP kinderen tot elke cent is terugbetaald.
Net als dat drugsverslaafden en ernstig geestelijk gehandicapten wat mij betreft dat recht moet worden ontnomen..
Maar goed, dat is weer een heel andere ethische discussie.
Nee, dat zeker niet.quote:Op dinsdag 8 april 2008 22:38 schreef Dirkh het volgende:
[..]
Goed onderbouwd ook. Je PI geeft het idee dat je zelf in de WSNP zit.
Heel begrijpelijk! Ik kreeg ook al kromme tenen van irritatie toen ik je verhaal lasquote:Op dinsdag 8 april 2008 22:24 schreef SHE het volgende:
[..]
( Behalve als ik er aan denk, dan word ik weer boos)
Okay, stel dat de debiteur van jouw kennis een debiteur had die ook zijn verplichtingen niet nakwam en ook in de wsnp belande.quote:Op dinsdag 8 april 2008 23:08 schreef Freeflyer het volgende:
[..]
Nee, dat zeker niet.
Een goede kennis zat er in en dat heb ik van dichtbij meegemaakt.
De situatie zoals jij deze schetst was zeer zeker niet van toepassing.
In zijn geval ging een afnemer failliet waardoor hij en zijn werknemers wel het werk geleverd gedaan hebben maar niet betaald kregen. Met als gevolg dat de sociale premies en de belastingdienst niet betaald konden worden. Daarnaast nog een aantal kleine schuldeisers (bedragen tot 2000 euro).
UWV en belastingdienst ging om 10 duizenden euro's.
Overigens heeft mijn kennis de kleine schuldeisers allemaal schadeloos gesteld. Zij hebben alleen het renteverlies op de koop toe moeten nemen.
Zoals jij het schetst lijkt het alsof mensen die gebruik maken van de WSNP dat leuk vinden, dat is in veel gevallen zeer zeker niet het geval.
En weet je... als een startup of een particulier ook maar enigzins nadenkt dan kan de hele WSNP buitenspel gezet worden. Wat dat betreft zou je blij moeten zijn dat de meesten nog zo eerlijk zijn!
nog strengere regels... sorry maar je bent niet goed wijs. het ondernemen wordt in dit land al ontmoedigd en met nog meer/strengere regels zijn er nog minder startende ondernemers dan er nu al zijn.quote:Op dinsdag 8 april 2008 23:22 schreef Dirkh het volgende:
[..]
Okay, stel dat de debiteur van jouw kennis een debiteur had die ook zijn verplichtingen niet nakwam en ook in de wsnp belande.
Door het huidige beleid is dat niet echt ondenkbaar. Sneeuwbal effect.
Doordat de ene zijn verplichtingen niet nakomt, gaat de ander de boot in.
Daarom, hoe strakker de regels hoe beter. Nu zijn ze veel en veel te soepel.
niks mis mee. je krijgt een tweede kans. voor de debiteuren die achter blijven is dat vervelend maar part of the job. iedereen die ooit ondernemer is of is geweest calculeert dat in. dat heet ondernemen. ik weet niet precies waar de uitspraak vandaan komt (volgens mij Donald Trump) maar die luidde als volgt: "je moet eerst een keer failliet gegaan zijn alvorens succes te worden". met hetgeen jij voorstelt is het "one strike and your out". dat komt de economie van dit land niet ten goede.quote:Dan kunnen we nog even doorgaan met de vergelijking. De debiteur van de debiteur zit in de wsnp en leeft gebudgeteerd (in ieder geval op papier) en je ziet dat hij/zij binnen de kortste keren zijn normale leven aan het oppakken is, kindje er bij etc. Wat is er volgens jou verkeerd aan dat plaatje?
het gaat te ver om daar specifiek op in te gaan maar in dit geval zou dat zeer zeker niet aan de orde geweest zijn. het enige wat hij wel geleerd heeft is dat hij prive en zakelijk beter gaat scheiden.quote:Jouw kennis zou er misschien nog wel eens beter van afkomen, of helemaal niet in de shit hebben gezeten als de regels wat strakker, strenger en harder waren.
Dus minimaal 85% van de mensen worden voortijdig uit de wsnp gezet? Is dat een ruwe schatting van jezelf? Of kan je een bron geven. Ik heb zelf de cijfers niet, maar ik kan me dat niet voorstellen.quote:Op dinsdag 8 april 2008 23:16 schreef azaki het volgende:
Even voor de beeldvorming: Slechts 10-15% van de mensen die de WSNP ingaan maken het traject ook daadwerkelijk af. Een heel groot gedeelte wordt er voortijdig uitgezet omdat zij zich niet aan de regels houden.
De WSNP is een prachtige wet die er voor zorgt dat mensen die:
1. Een fout maken met ondernemen
2. door omstandigheden zwaar in de schulden raken
3. complete idioten zijn en niet met geld om kunnen gaan
een kans krijgen om weer opnieuw te beginnen.
Het gros van de mensen in de WSNP heeft helemaal geen grote schuld (onder de 50K, ex hypotheek). Deze mensen zouden nooit meer van hun schuld af kunnen komen. Dat kan ook nooit de bedoeling zijn.
Vervolgens wil ik nog opmerken dat als je je willens en wetens in de schulden steekt, de WSNP vaak niet eens wordt toegekend. De schulden moeten namelijk buiten jouw schuld om zijn ontstaan.
KVK? Waar heb jij het over? Dacht je nou werkelijk dat je alle informatie bij de KVK weg kan halen?quote:Lang verhaal kort: het is geen ideaal, het is een kans. En ja, lullig voor schuldeisers maar die hadden gewoon even naar de KvK moeten gaan :p
Idem wat een mafkees die topic starterquote:Op dinsdag 8 april 2008 20:12 schreef gronk het volgende:
Samenvatting: mensen in de WSNP mogen geen kinderen krijgen.
Interessant.
En op dat moment acht jij het dus nog een briljant idee om er op korte termijn een kind bij te nemen?quote:Op dinsdag 8 april 2008 23:49 schreef Druuna het volgende:
Hij breekt zijn benen en kan hierna (sorry hoor) niet meer lopen bv, zijn vrouw die hem kwam redden van zijn fatale valpartij viel hierbij scheef in een spelonk waarna ze niets meer kon doen met haar handen( Gelukkig had ze haar mondje nog denkt ts nu)
Beiden zijn ineens arbeidsongeschikt geraakt door het lot..
Het lot is wreed. Ze hebben wel een huis af te betalen en ook hun beide mooie auto's bij de deur moeten nu verkocht worden.
Ik heb ook iets soortgelijks gehad. Ik lig ook helemaal krom, ik betaal 2000 euro per maand af.quote:Op dinsdag 8 april 2008 21:42 schreef SHE het volgende:
ik krijg er jeuk van, en wat mij betreft gaat dat hele wsnp op de schop.
Ik zit in eenzelfde situatie.
Relatie, man kon geen lening krijgen, we waren verloofd ik verdiende bakken met geld..dus debiel als ik ben dacht ik dat ik wel even kon meetekenen.
Lang verhaal kort : hij doet iets doms, ik verbreek de relatie, hij smeert 'm , bank vraagt mij om 30 K
Ik hoef geen wsnp; simpelweg omdat ik ballen heb. Of het makkelijk is? Nee, ik ben razend, ik werk 7 dagen per week. 5 dagen, 10 uur per dag bij een film maatschappij, en 2 dagen in de week in een discotheek.
Is natuurlijk een kutleven, maar over 3 jaar ben ik ook klaar en heb ik geen cent gemist en de bank elke cent terugbetaald van het bedrag wat ik nog nooit heb gezien OF gebruikt
Moet je maar geen domme dingen doen.
Als ik dan lees dat er lamballen in zo'n regeling zitten en weigeren te werken , terwijl ze toch echt geen vinketering hebben en het ook nog eens normaal vinden om er kids bij te nemen....
Dan word ik toch een pietsie agressief.
Daar tegenover staat dat ook dat onzinnig is. Each his own, ik doe wat ik denk dat het beste is..en als iemand anders de wsnp als een goede manier ziet, dan is dat hun goed recht.
Mijn ervaring leert echter dat dit soort zuigers, voor altijd zullen zuigen. Sommige mensen zijn gewoon niet gemaakt om te knokken en vooral om boete te doen.
Kinderen zijn niet altijd te plannen. Wat als je een hele tijd al probeert om een kind te krijgen, maar het jarenlang niet is gelukt? En je nu ineens wel twee blauwe streepjes krijgt, en je al in de dertig bent?quote:Op dinsdag 8 april 2008 23:59 schreef kastanova het volgende:
[..]
En op dat moment acht jij het dus nog een briljant idee om er op korte termijn een kind bij te nemen?
Serieus?quote:Op woensdag 9 april 2008 00:03 schreef Floripas het volgende:
Ik heb ook iets soortgelijks gehad. Ik lig ook helemaal krom, ik betaal 2000 euro per maand af.
quote:Op dinsdag 8 april 2008 23:59 schreef kastanova het volgende:
[..]
En op dat moment acht jij het dus nog een briljant idee om er op korte termijn een kind bij te nemen?
Ik zou hier inhoudelijk op willen reageren, maar het is zo moeilijk.quote:Op dinsdag 8 april 2008 23:49 schreef Druuna het volgende:
[..]
Idem wat een mafkees die topic starter![]()
Waar bemoeit hij zich mee? Verdorie die overheid bemoeit zich al met van alles en dan komen er op forums ook nog mensen tevoorschijn die het recht wel even willen gaan bepalen voor wat wel en niet hoort? Sinds wanneer is het een mega schande als men schulden heeft bv?
Nou en? Als jij een huis koopt heb je ook schulden dus, aangezien bijna niemand in dit land een huis meteen cash kan betalen heeft merendeel schulden, dus die mogen ook geen kinderen nemen want je kunt elke dag wel iets krijgen.
Een ongeluk of een nare ziekte, dus ben je al onverantwoordelijk bezig als je een huis koopt.
Zo lusten we er nog wel eentje, stel dat ts een huis koopt, samen met zijn vrouwtje die ook werkt natuurlijk, na enkele dolgelukkige jaren, gaan ze op skie vakantie.
Hij breekt zijn benen en kan hierna (sorry hoor) niet meer lopen bv, zijn vrouw die hem kwam redden van zijn fatale valpartij viel hierbij scheef in een spelonk waarna ze niets meer kon doen met haar handen( Gelukkig had ze haar mondje nog denkt ts nu)
Beiden zijn ineens arbeidsongeschikt geraakt door het lot..
Het lot is wreed. Ze hebben wel een huis af te betalen en ook hun beide mooie auto's bij de deur moeten nu verkocht worden.
Niets is zeker in het leven en oordelen over een ander is het simpelste wat je kunt doen ik vind dat zelf nogal dom overkomen.
Al die haat en nijd naar anderen toe dat moet maar eens afgelopen zijn.
Leef je eigen leven en bemoei je niet ten nadele met dat van anderen waar je niets van kunt begrijpen!
Toen ze al jaren aan het proberen waren, kregen ze het besef dat ze het niet alleen voor hunzelf deden, maar juist het geluk konden overbrengen op het kind.quote:Op woensdag 9 april 2008 00:04 schreef Floripas het volgende:
[..]
Kinderen zijn niet altijd te plannen. Wat als je een hele tijd al probeert om een kind te krijgen, maar het jarenlang niet is gelukt? En je nu ineens wel twee blauwe streepjes krijgt, en je al in de dertig bent?
Dat is wat anders, die kan je moeilijk de straat op schoppen.quote:Op woensdag 9 april 2008 00:07 schreef Druuna het volgende:
En als je die kinderen al hebt wat dan?
Misschien dat ik niet goed op heb zitten letten bij biologie, maar zover ik weet komen die blauwe streepjes niet "ineens" zomaar vanuit het niets.quote:Op woensdag 9 april 2008 00:04 schreef Floripas het volgende:
[..]
Kinderen zijn niet altijd te plannen. Wat als je een hele tijd al probeert om een kind te krijgen, maar het jarenlang niet is gelukt? En je nu ineens wel twee blauwe streepjes krijgt, en je al in de dertig bent?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |