En we mogen aan de slag op vrijdag 23 mei van 13:30 tot 16:30. En dan behoor je de volgende stof onder de knie te hebben, mocht je een voldoende willen halenquote:- schrijfmateriaal incl millimeterpapier
- tekenpotlood
- blauw en rood kleurpotlood
- liniaal met millimeterverdeling
- passer
- geometrische driehoek
- vlakgum
- rekenmachine
- formulekaart
- BINAS 5e druk
Succes!quote:A Vaardigheden
B Stoffen structuur en binding
C Koolstofchemie
D Biochemie
E Kenmerken van reacties
F Chemische techniek
G Zuren en basen
H Redox
Ga in je eigen topic dan ofzo.quote:Op vrijdag 28 maart 2008 20:39 schreef Keileweg-ethicus het volgende:
Ongrijpbaar vak, het duizelt me altijd een beetje bij scheikunde
Wel 1,2 dan. Maar toch.
If only there were one... if only there were... (stel je Cartman voor die in de verte staart met zijn handen achter z'n rug gevouwen, mijmerend).quote:
Zeg, ga je mond spoelen!quote:
Als iedereen dat zou denken, zaten we er nu mooi bij.quote:Op dinsdag 8 april 2008 19:09 schreef Bananenman het volgende:
Polymeren en allerhande zooi
Zuurbasen
Redox
Scheikunde in z'n geheel
Wat is daar moeilijk aan?quote:
maar zo veel afronden mag pas in de laatste stap, verder is alles tot 2 cijfers significant dus zou 't al helemaal niet mogenquote:Op donderdag 1 mei 2008 08:56 schreef teigan het volgende:
Die eerste berekening kan trouwens nog wel kloppen. 16,22 *105 is natuurlijk ook te schrijven als 1,6 * 106
dat klopt, ik heb alleen om even te laten zien dat je hem ander kon schrijven geen rekening gehouden met de significantie... Het tussenantwoord hoef je inderdaad niet af te ronden.quote:Op donderdag 1 mei 2008 15:51 schreef zquing het volgende:
[..]
maar zo veel afronden mag pas in de laatste stap, verder is alles tot 2 cijfers significant dus zou 't al helemaal niet mogen
Precies dat vind ik ook het moeilijkst, hopen dat ik met zuren en basen en redox genoeg punten kan scorenquote:
quote:
Neequote:
Dit klopt. Je moet weten wat een buffer is, en de werking ervan, dus wat er gebeurt als je een beetje zuur of base toevoegt. Het rekenen valt uit..quote:Op zaterdag 3 mei 2008 23:39 schreef BK89 het volgende:
Buffersberekeningen zitten er niet in, maar je moet de principe van een buffer wel weten.
Ja dat heb ik ook. Ik vind de examens gelukkig wel makkelijker dan de school examens. Voor 2007 had ik een 6,4 en 2005 en 6,7. Er is dus nog hoopquote:Op zaterdag 10 mei 2008 23:21 schreef Black-Death het volgende:
Boh dit is echt het vak waar ik enorm tegenaan kijk
Sta voor schoolexamen maar een 5.6 dus moet wel ff die 5.5 scoren..
Dan ben je dus een uur bezig met een nutteloos verhaaltje over een leerling terwijl het ook zo kan:quote:In een scheikundeles worden de tekstfragmenten besproken, een leerling brengt naar voren dat er ws veel natriumcarbonaat nodig is om het zuur te neutraliseren enz enz. De leerlingen krijgen de opdracht een berekening uit te voeren om te berekenen hoeveel kg natriumcarrbonaat nodig is.
Ze moeten de volgende gegevens gebruiken:
5 punten.
Berekenen hoeveel kilo soda nodig is.
quote:Om het zuur te neutraliseren wordt natriumcarbonaat gebruikt bereken met behulp van de volgende gegevens hoeveel kg nodig is.
Ze willen gewoon je onderscheidend vermogen en inzicht een beetje testen. Toen ik examen had, kreeg ik een of ander vaag artikel uit de krant van een hele A4 ofzo... leek meer een begrijpend lezen-toets dan scheikunde.quote:Op woensdag 21 mei 2008 15:00 schreef -0- het volgende:
wat een achterlijke vraagstelling bij die scheikunde examens af en toe.
Hierbijvoorbeeld van 2004 I:
[..]
Dan ben je dus een uur bezig met een nutteloos verhaaltje over een leerling terwijl het ook zo kan:
[..]
Inderdaad, de examens van de voorgaande jaren hebben me ook wel wat meer vertrouwen gegeven. Heb mijn sk1 lesboek eigenlijk maar heel weinig open gehad, vooral examens en de Samengevat-bundel. Zeker nu na1 en bio2 wel lekker gingen heb ik er steeds meer vertrouwen inquote:Op woensdag 14 mei 2008 23:51 schreef Seam het volgende:
[..]
Ja dat heb ik ook. Ik vind de examens gelukkig wel makkelijker dan de school examens. Voor 2007 had ik een 6,4 en 2005 en 6,7. Er is dus nog hoop
Ik vind die tekstvragen juist een verademing. Nederlands tekstbegrip ben ik gelukkig wel goed in en daarmee kan ik mooi mijn punt omhoog halen
Ik doe met je mee, vorige week aantal examens gemaakt maar deze week nog niets aan gedaan. Ik hoop dat we lekker veel tekstbegrip vragen krijgenquote:
Ik zit in exact dezelfde situatiequote:Op donderdag 22 mei 2008 17:23 schreef Seam het volgende:
[..]
Ik doe met je mee, vorige week aantal examens gemaakt maar deze week nog niets aan gedaan. Ik hoop dat we lekker veel tekstbegrip vragen krijgen
Ik moet namelijk een 5,4 halen anders heb ik een probleem
Zeer helder. Bedankt.quote:Op donderdag 22 mei 2008 18:49 schreef teigan het volgende:
Op het moment dat je een heterogeen evenwicht hebt, dan kan het zijn dat niet al je stoffen meedoen in de evenwichtsvoorwaarde.
Aangezien je in de evenwichtsvoorwaarde met concentraties en met partiele drukken kan werken, vul je alleen opgeloste stoffen of gassen in.
Voorbeeld. Zilverfosfaat lost slecht op. Het is dus een evenwicht tussen vast zilverfosfaat en opgeloste zilver- en fosfaationen. (tip, schrijf die vergelijking alvast even op, en kijk dan of je zo ziet hoe de evenwichtsvoorwaarde eruit komt te zien)
in de evenwichtsconstante zet je alleen de concentratie van de zilver- en de fosfaationen, dus die ziet er als volgt uit:
Ks = [Ag+]3*[PO43-]
Ik hoop dat het zo wat duidelijker is...![]()
Dat was echt een k*texamen (quote:Op donderdag 22 mei 2008 21:01 schreef -0- het volgende:
Net ook 2007 I gemaakt en een 6,7. Zeer netjes vind ik zelf.
Hopen dat het morgen ook zo gaat
Inderdaad, die met HDO was echt te lastig. Ik snap die nu nog maar halfquote:Op donderdag 22 mei 2008 21:55 schreef esbes het volgende:
Voor 2007-1 had ik een 8,2! en ik sta een 6,8, dus als ik ook voor dit examen een 8,2 haal zou dat mooi een 7,5 gemiddeld worden!
2006-II heb ik ook wat van gedaan, en die ging wel iets minder goed, maar ik weet niet precies wat ik daarvoor heb. Die vraag over dat HDO en H2O was vooral moeilijk , dat je met die ionisering van water moet bepalen hoe HDO gevormd werd of iets dergelijks. Als ik het zie vind ik het logisch, maar ik zou er zelf nóóit op gekomen zijn.
Ik hoop in ieder geval dat het scheikunde examen niet á la bio ineens een hele andere kant dan de oefenexamens op gaat, dan moet het wel goedkomen.
Same herequote:Op donderdag 22 mei 2008 17:23 schreef Seam het volgende:
[..]
Ik doe met je mee, vorige week aantal examens gemaakt maar deze week nog niets aan gedaan. Ik hoop dat we lekker veel tekstbegrip vragen krijgen
Ik moet namelijk een 5,4 halen anders heb ik een probleem
Dankje, jullie ook allemaal!quote:Op vrijdag 23 mei 2008 08:25 schreef --Christiaan-- het volgende:
Succes!
havovwo.nl:quote:Op vrijdag 23 mei 2008 10:49 schreef saskia_89 het volgende:
bij 2007 I de laatste vraag 24. Zou iemand misschien de berekingen tussendoor even op willen schrijven? Ik doe namelijk steeds iets fout, alsvast bedankt. In correctievoorschrift staat alleen wat je moet doen en geen tussendooruitkomsten.
oke bedankt! ik zat al veel te moeilijk te denkenquote:Op vrijdag 23 mei 2008 11:29 schreef Daan.. het volgende:
[..]
havovwo.nl:
- pH = 9,5 dus [ H3O+ ] = 3,16 x 10 ^-10 mol / L
- Kz = [ H3O+ ] x [ CN - ] / [ HCN ] = 6,1 x 10^ -10 = 3,16 x 10^ -10 x [ CN - ] / [ HCN ]
- [ CN - ] / [ HCN ] = 6,1 x 10 -10 / 3,16 x 10^ -10 = 1,93 = 1,93 / 1,00
- percentage CN - dat is omgezet tot HCN = { 1,00 / ( 1,00 + 1,93 ) } x 100 % = 3 x 10 %
Jups als er 8 voor de H2O had gestaan was rechts de kant met de minste deeltjesquote:Op vrijdag 23 mei 2008 11:57 schreef saskia_89 het volgende:
ik heb nog een klein vraagje over evenwichten.als je de druk verhoogd worden beide snelheden verschillend groter. dan gaat het evenwicht naar de kant met de minste deeltjes. Neem bijv deze reactie vergelijking
2H2O --> 2H+ + 2OH-
is dan links de minste deeltjes omdat er maar 1 ding staat? of als er bijv 8 voor de h2o had gestaan (kan hier dan niet maar even als voorbeeld) zou dan recht de minste deeltjes zijn? Hoop dat jullie begrijpen wat ik bedoel.
oke bedankt, je moet dus wel na dat getal ervoor kijkenquote:Op vrijdag 23 mei 2008 12:38 schreef Black-Death het volgende:
[..]
Jups als er 8 voor de H2O had gestaan was rechts de kant met de minste deeltjes
Ik moet ook 5.5 halen en heb ong hetzelfde aantal punten als jou, maar denk niet dat die 5.5 erin zitquote:Op vrijdag 23 mei 2008 19:22 schreef KingOfPop het volgende:
Ik moet een 5,5 halen, met wat ik snel even heb nagekeken, dus de tekeningen enz. niet, toch 33 punten. Wel weer zat domme fouten gemaakt.
Ik had nog een oude samenvatting in mijn rekenmachine staan, dus die helemaal doorzocht en toen kwam ik op hydrolyse, bleek het goed te zijnquote:Op zaterdag 24 mei 2008 08:57 schreef saskia_89 het volgende:
heb het even vluchtig doorgekeken, heb wel aantal dingen goed, maar geen enkele berekening :S. Denk niet dat ik die 4.9 heb gehaald dus ben denk ik helaas gezakt. Had vraag 1 wel goed btw hydrolyse. Maar die was ook niet zo heel moeilijk haha.
Valt nog erg 'tegen.' Op dit moment pas 1354 klachten, Biologie en Natuurkunde staan veel hoger op de lijst.quote:Op vrijdag 23 mei 2008 18:34 schreef Seam het volgende:
Ik denk dat Scheikunde 1 best veel klachten gaat verzamelen als ik het zo hoor.
Hoe kun je eigenlijk zien hoeveel klachten er per examen zijn binnengekomen?quote:Op zaterdag 24 mei 2008 13:14 schreef Maravilla het volgende:
[..]
Valt nog erg 'tegen.' Op dit moment pas 1354 klachten, Biologie en Natuurkunde staan veel hoger op de lijst.
http://www.eindexamen.nu/laks/stats/quote:Op zaterdag 24 mei 2008 13:23 schreef Black-Death het volgende:
[..]
Hoe kun je eigenlijk zien hoeveel klachten er per examen zijn binnengekomen?
Klachten over vakken die nog niet geweest zijnquote:Op zaterdag 24 mei 2008 13:40 schreef Sebartiaan het volgende:
[..]
http://www.eindexamen.nu/laks/stats/
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |