Dan kom je in de problemen, mijn pa is afgelopen november overleden en toen ik de rekening van de crematie/uitvaart betaalde namen ze gelijk het pasje in, met het verzoek om een notaris in te schakelen om iemand een volmacht te verlenen om het resterende geld te innen. Mocht er in die tussentijd toch geld opgenomen zijn van die rekening, zou je in problemen kunnen komen verklaarde de bank.quote:Op donderdag 20 maart 2008 11:58 schreef Dezzzperado het volgende:
Ik vroeg me af he, omdat ik op het nieuws zag dat de belasting op erfenissen omlaag gaat,
Stel je laatst levende ouder gaat dood en jij bent de enige erfgenaam en je beheert de rekening van je ouder.
Kan je dan snel nog even gaan pinnen zodat je de successierechten kan omzeilen?
Of bv. even snel via internet bankieren even de rekening leeghalen en alles op jouw rekening storten.
Heeft de belastingdienst toegang tot medische gegevens waarin staat "pa/ma van TS overleden om 13:00"
terwijl om 13:05 geld is overgestort naar rekening TS?
Gaat de belastingdienst dan moeilijk doen?
quote:Op donderdag 20 maart 2008 11:59 schreef Muncky het volgende:
Wat is dit nou weer voor kuttopic..?? Ga je je pa of ma opruimen?
Deze opmerking wordt al meteen tegengesproken door je volgende:quote:Op donderdag 20 maart 2008 13:30 schreef KlappernootatWork het volgende:
Na inschakelen van een notaris (duur!, je zou het ook via een accountantskantoor kunnen regelen) kan het geld opgenomen worden.
Die verklaring van erfrecht moet door een notaris opgesteld worden (kostte ons zo'n E425, niet echt spectaculair.) Overigens was het bij ons zo dat we een formulier + akte van overlijden naar de bank stuurden. Rekeningen (zoals bijvoorbeeld de uitvaart) moesten we aan de nabestaandendesk van de bank sturen en die betaalden het voor ons.quote:je hebt een verklaring van erfrecht nodig dus..
Zemblablaquote:Op donderdag 20 maart 2008 13:17 schreef sungaMsunitraM het volgende:
Check deze aflevering van Zemblabla eens
Wie nam de pas in, de bank of het bedrijf achter de crematie/uitvaart?quote:Op donderdag 20 maart 2008 13:30 schreef KlappernootatWork het volgende:
Dan kom je in de problemen, mijn pa is afgelopen november overleden en toen ik de rekening van de crematie/uitvaart betaalde namen ze gelijk het pasje in, met het verzoek om een notaris in te schakelen om iemand een volmacht te verlenen om het resterende geld te innen. Mocht er in die tussentijd toch geld opgenomen zijn van die rekening, zou je in problemen kunnen komen verklaarde de bank.
Na inschakelen van een notaris (duur!, je zou het ook via een accountantskantoor kunnen regelen) kan het geld opgenomen worden.
je hebt een verklaring van erfrecht nodig dus..
Klopt, t'is 4412 euro.quote:Op donderdag 20 maart 2008 12:14 schreef Espex het volgende:
Belasting vrije bedrag ligt onder de 5000,-- voor de duidelijkheid. En het gaat je niet lukken om die succesie rechten zomaar te ontduiken. Beste is dat je pa+ma even een paar weken voor tijd naar spanje emigreert dacht ik, dan krijg je al je geld zonder belasting betaling.
quote:Een en/of-rekening
De bank blokkeert alleen de passen en creditcards op naam van de overleden rekeninghouder. De overblijvende rekeninghouder mag over het tegoed van de rekening blijven beschikken. De bank blokkeert de en/of-rekening na het overlijden van een rekeninghouder in beginsel dus niet.
Ik geloof dat ik laats hoorde van mijn econmie leeraar, hoorde dat niet meer mogenlijk was, dat het wel een reeel bedrag moest zijn en niet iets van 1 euroquote:Op donderdag 20 maart 2008 15:03 schreef cultheld het volgende:
Als je ouders een huis hebben, dan kun je die natuurlijk kopen voor een symbolisch bedrag.
En wat als 2 kinderen het huis van hun ouders met een hypotheek van ongeveer 70k voor bijv. 30 k overnemen? Dan kan de geschatte waarde van dat huis wel 400k zijn, maar volgens mij kan de belasting dáár niets aan doenquote:Op donderdag 20 maart 2008 15:28 schreef First het volgende:
[..]
Ik geloof dat ik laats hoorde van mijn econmie leeraar, hoorde dat niet meer mogenlijk was, dat het wel een reeel bedrag moest zijn en niet iets van 1 euro.
Daar zal de belasting wel iets heel moois op gevonden hebben, zodat je gewoon naar de WOZ of wat dan ook belasting moet betalen.......quote:Op donderdag 20 maart 2008 15:36 schreef cultheld het volgende:
[..]
En wat als 2 kinderen het huis van hun ouders met een hypotheek van ongeveer 70k voor bijv. 30 k overnemen? Dan kan de geschatte waarde van dat huis wel 400k zijn, maar volgens mij kan de belasting dáár niets aan doen.
Ik vraag me af wat ze er dan wel niet op gevonden hebben. Maar we hebben nog alternatieven genoeg. M'n vader kan er natuurlijk ook voor kiezen om elk jaar het maximale schenkingsbedrag aan ons te geven (mijn ouders willen graag dat wij hun kapitaal overnemen) nadat ie z'n huis heeft verkochtquote:Op donderdag 20 maart 2008 15:55 schreef basset het volgende:
[..]
Daar zal de belasting wel iets heel moois op gevonden hebben, zodat je gewoon naar de WOZ of wat dan ook belasting moet betalen.......
Dat ze beiden kunnen beschikken over het geld wil nog niet zeggen dat het geld ook van haar is. Er moet dan dus gewoon belasting over betaalt worden.quote:Op donderdag 20 maart 2008 15:13 schreef saul_tigh het volgende:
Dit kun je toch ook doen? heeft mij vriendin gedaan, gezamelijk rekening met haar pa.
Precies. Ook al boek je het 3 maanden voor ze overlijden naar je rekening, belasting betaal je er toch wel over. En 5 minuten na iemands dood geld van zijn rekening halen is strafbaar. Na een overlijden wil de bank namelijk een overlijdensverklaring van je hebben, en als daarop staat dat de rekeninghouder om 13u00 is overleden en er is om 13u05 geld van de rekening gehaald ben je de lul.quote:Op donderdag 20 maart 2008 12:06 schreef MikeyMo het volgende:
grote transacties worden zowiezo al in de gaten gehouden en zodra je boven de 4000,- zit, zit je boven het schenkingsrecht en wordt er alsnog belasting geheven
Tot 2020 (dan word je 35) mogen ze je ook eenmalig EUR 22.379,- schenken, bovenop de jaarlijkse schenkingquote:Op donderdag 20 maart 2008 15:57 schreef cultheld het volgende:
Ik vraag me af wat ze er dan wel niet op gevonden hebben. Maar we hebben nog alternatieven genoeg. M'n vader kan er natuurlijk ook voor kiezen om elk jaar het maximale schenkingsbedrag aan ons te geven (mijn ouders willen graag dat wij hun kapitaal overnemen) nadat ie z'n huis heeft verkocht.
dat dusquote:Op donderdag 20 maart 2008 12:07 schreef koudhier het volgende:
alsof op schenkingen geen hoge belasting zit...
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |