Omdat je niet goed luistert. De PvdD heeft dit al meerdere keren aan de orde gesteld, op de site en in het parlement.quote:Op maandag 17 maart 2008 07:35 schreef Kadesh het volgende:
Waarom hoor ik hier de partij voor de dieren helemaal niet over?
Bij vervoer naar het slachthuis lijdt een dier ook. In de bio-industrie lijdt een dier ook. Dat is in principe ook onnodig.quote:Op dinsdag 18 maart 2008 09:37 schreef CANARIS het volgende:
Halal slachten moet natuurlijk per metteen worden verboden uit 2 redenen.
knip<
Daarom zeg is dat het moet worden verboden
Bij halal slachten leidt een dier en het is onnodig. Daamee wordt aan de leter en is de geest van onze wetgeving voldaan.
Eigenlijk heb je pas recht van praten als je veganist bent.quote:Op dinsdag 18 maart 2008 10:48 schreef Vandaag... het volgende:
[..]
Bij vervoer naar het slachthuis lijdt een dier ook. In de bio-industrie lijdt een dier ook. Dat is in principe ook onnodig.
Maar omdat deze grenzen aan het dierenwelzijn bepaald worden door geld is het algemeen geaccepteerd en wordt er nauwelijks over gediscussieerd. Omdat wij te beroerd zijn veel geld voor vlees neer te leggen.
Maar als er grenzen bepaald worden om andere redenen (zoals culturele of religieuze) dan kan dat opeens niet en moet ten koste van alles dierenwelzijn op één.
Ik vind persoonlijk dat een dier laten lijden omdat het vlees anders duurder wordt echt op geen enkele manier beter of legitiemer dan dieren laten lijden vanuit andere menselijke overwegingen.
Uiteindelijk wordt de hele relatie mens-dier in het westen bepaald vanuit menselijke belangen en niet de dierlijke belangen. Waarom het ene menselijk belang dan opeens zwaarder weegt dan het andere menselijke belang dat mag je mij uitleggen.
Bij Halal slachten moetquote:Op dinsdag 18 maart 2008 15:11 schreef LeeHarveyOswald het volgende:
Ik heb altijd begrepen dat bij Halal slachten de bloedbaan én zenuwbaan in 1 haal doorgesneden moeten worden.
Daarnaast moet de geestelijke die het gebed op zegt, ook "garanderen" dat eht dier een goed leven heeft gehad.
Dat is dan toch vrijwel hetzelfde als hollandsch biovlees?
Hoe kom je hierbij? In de Koran staat heel duidelijk dat een dier op rituele wijze geslacht moet zijn. Er staat o.a. letterlijk:quote:Op dinsdag 18 maart 2008 09:37 schreef CANARIS het volgende:
-knip-
en nu reden 2
Onnodig was het woordje.
2) in de Koran staat alleen maar dat de mens geen bloed van een dier mag eten.Daarom wordt zo geslacht. Dit in tegenstelling tot het koschere slachten wat als een soort heilige handeling precies beschreven staat. Nergens in de Koran staat hoe een dier Halal moet worden geslacht. ER staat alleen maar WAT Halal is. Vlees zonder bloed.
quote:Verboden is voor u
het verstorvene en bloed
en zwijnevlees
en wat geslacht is met een aanroep die niet tot Allah was
en het gewurgde en het doodgeslagene
en het afgestorte en het met de hoornen gespieste
en waarvan wilde dieren gegeten hebben...
quote:"En eet niet van datgene waarover Allahs naam niet vermeld is want dat is waarlijk kwaadbedrijving."
Ik heb geen problemen met halal-slachten, ik eet zelf ook vlees.quote:Op maandag 17 maart 2008 23:17 schreef Jojo_ut_Grun het volgende:
[..]
dat is geen antwoord op mijn vraag.
dus ga je gang, met dat typen enz
maar goed, als ik even in ga op jou verhaal
als over tien jaar de bio-industrie niet meer bestaat, dan mogen we dan ook het dierenleed veroorzaakt door ritueel slachten aanpakken
nou dat vind ik nou een goed idee van je![]()
wordt vervolgt
Wat is de link tussen Orwelll en vleesvervangers?quote:Op dinsdag 18 maart 2008 16:29 schreef JohnDope het volgende:
[..]
Ik heb geen problemen met halal-slachten, ik eet zelf ook vlees.
Ik zie vleesvervangers wel als een Orwelliaans probleem.
quote:Op dinsdag 18 maart 2008 17:45 schreef 6L6 het volgende:
[..]
Wat is de link tussen Orwelll en vleesvervangers?
quote:Ergens in 1948 schreef Sjors Orwell het volgende:
You know, I don't think there is a single piece of meat in this stew. Looks like meat. Tastes like meat. It isn't meat at all. Doubleplus good!
Waar staat eigenlijk dat vlees Haram wordt als het dier voor het (Halal) slachten verdoofd wordt?quote:Op dinsdag 18 maart 2008 17:45 schreef 6L6 het volgende:
Halal slachten lijkt me overigens niet de meest diervriendelijke manier. Een goede zaak dat er nu een discussie aangezwengeld wordt door de dierenartsen.
In dezelfde documenten waar staat dat de vrouw zich met doeken moet bedekken.quote:Op dinsdag 18 maart 2008 17:54 schreef Castor het volgende:
[..]
Waar staat eigenlijk dat vlees Haram wordt als het dier voor het (Halal) slachten verdoofd wordt?
Waar dan precies? Ik heb hier toevallig een Nederlandse Koran vertaling liggen. WIjs maar aan welke vers/soera.quote:Op dinsdag 18 maart 2008 18:52 schreef JohnDope het volgende:
[..]
In dezelfde documenten waar staat dat de vrouw zich met doeken moet bedekken.
Dat diskwalificeert al het een en ander.quote:Op dinsdag 18 maart 2008 22:39 schreef Castor het volgende:
[..]
Waar dan precies? Ik heb hier toevallig een Nederlandse Koran vertaling liggen. WIjs maar aan welke vers/soera.
Eik heb je dus geen idee ?quote:Op dinsdag 18 maart 2008 22:55 schreef JohnDope het volgende:
Ik ben je Pool niet, ga zelf maar lekker zoeken.
Ik heb wel een idee, maar dat zoekt die eigenheimer maar lekker zelf uit.quote:
Jij suggereert toch iets, is het dan vreemd dat je wordt gevraagd waar dat staat gezien de Koran meer dan 6000 verzen heeft?quote:Op woensdag 19 maart 2008 00:34 schreef JohnDope het volgende:
[..]
Ik heb wel een idee, maar dat zoekt die eigenheimer maar lekker zelf uit.
Laat hem eerst maar eens beginnen met die nederlandse 'vertaling' van de Koran vaarwel te laten zeggen.
Wat is het volgende dat je gaat bewerenquote:Op woensdag 19 maart 2008 00:36 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Jij suggereert toch iets, is het dan vreemd dat je wordt gevraagd waar dat staat gezien de Koran meer dan 6000 verzen heeft?
Wat wil je dan, de Koran in het zuiver Arabisch, daar wil ik me wel voor laten gebruiken, ik spreek Arabisch.
Volgens mij heb ik nog steeds niets beweerd.quote:Op woensdag 19 maart 2008 00:38 schreef JohnDope het volgende:
[..]
Wat is het volgende dat je gaat bewerenDat moslimvrouwen niet met hoofddoek moeten lopen
![]()
Ik hoef toch niet alles voor te kouwen. Ga het maar aan een echte moslim vragen als je het allemaal per se wilt weten, die zal precies hetzelfde preken.quote:Op woensdag 19 maart 2008 00:40 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Volgens mij heb ik nog steeds niets beweerd.
Komt er nog een onderbouwing of bevestig je dat eik geen idee hebt.
Wel wil ik graag weten waar ik dat gene kan vinden om te kauwen.quote:Op woensdag 19 maart 2008 00:41 schreef JohnDope het volgende:
[..]
Ik hoef toch niet alles voor te kouwen.
Oké.quote:Jij bent gewoon zo'n mannetje die halal-slachten wilt verbieden. En als je halal-slachten hebt weten te verbieden ga je de koran proberen te verbieden.
Ga nou maar gewoon vragen aan een echte moslim, dan zal je het zelf wel horen.quote:Op woensdag 19 maart 2008 00:43 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Wel wil ik graag weten waar ik dat gene kan vinden om te kauwen.
[..]
Oké.
Castor heeft reeds aangegeven waar de grondslag van ritueel slachten vandaan komt; Dierenartsen nemen stelling tegen ritueel slachten .quote:Op woensdag 19 maart 2008 00:43 schreef Triggershot het volgende:
Wel wil ik graag weten waar ik dat gene kan vinden om te kauwen.
Ah tof, de moslim mag theologisch niet oordelen over wie wel/niet een moslim is, maar de niet-moslim als jij kan wel even uitpikken wie er/wel niet een echte moslim is, ok.quote:Op woensdag 19 maart 2008 00:47 schreef JohnDope het volgende:
[..]
Ga nou maar gewoon vragen aan een echte moslim, dan zal je het zelf wel horen.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |