Voor de meeste mensen hier is Nederland de absolute standaard, aangezien ze niets anders gewend zijn; ik denk dat het dan makkelijker is om zulk soort situaties te accepteren. De vraag is vooral, wil je die verworven vrijheid opgeven om weer terug te zijn? Ik denk dat het me persoonlijk best zwaar zou vallen.quote:Op zondag 16 maart 2008 16:56 schreef Lyrebird het volgende:
Tips zijn welkom.
Bij wat voor bedrijf heb je eigenlijk gesolliciteerd? Ik heb het idee dat de wat grotere bedrijven hier niet zo geinteresseerd zijn in wat je kan, het gaat er vooral om dat je kneedbaar bent. Een capabel persoon kan wat dat betreft beter bij de wat kleinere bedrijfjes een baan proberen te zoeken.quote:Op zondag 16 maart 2008 16:56 schreef Lyrebird het volgende:
Vervolg van Scheepbouwer: 'Nederland is land voor laagopgeleiden'
Ben momenteel in Nederland voor een aantal sollicitatiegesprekken. Veel hoger opgeleid dan Lyrebird vind je ze niet, dus een praktijkopname is hier wel op zijn plaats. Heeft Scheepbouwer gelijk?
Bij een van de gesprekken kreeg ik de opmerking dat er geen geboortedatum op het CV stond (dat is idd erg Amerikaans van mij). In veel andere landen maakt dat weinig tot niets uit, men kijkt alleen naar ervaring en toekomstperspectief, maar omdat in Nederland de loonschalen onder controle staan van de vakbonden, maakt dat hier wel wat uit. Belachelijk natuurlijk en pure leeftijdsdiscriminatie. Dit soort zaken dienen - vooral voor hoger opgeleiden - gewoon tussen werkgever en -nemer te worden uitgevochten. Daar heeft een vakbond helemaal niets mee te maken. Helaas bleef daar het gesprek een beetje op steken. Pas ik nu bij het bedrijf en zal dat in de nabije toekomst ook zo zijn? WTF, als het niet zo is dan schop je me er toch gewoon uit? Ik zie dit niet snel veranderen en dat blijft dus een dikke -.
tja ieder zijn ding ik heb zelf momenteel goed naar mijn zin in NL.quote:Op maandag 17 maart 2008 11:43 schreef Reya het volgende:
[..]
Voor de meeste mensen hier is Nederland de absolute standaard, aangezien ze niets anders gewend zijn; ik denk dat het dan makkelijker is om zulk soort situaties te accepteren. De vraag is vooral, wil je die verworven vrijheid opgeven om weer terug te zijn? Ik denk dat het me persoonlijk best zwaar zou vallen.
Nee hoor dat geldt voor een gedeelte van Nederland, wel toevallig het gedeelte met de meeste inwoners.quote:Op maandag 17 maart 2008 11:20 schreef JohnDope het volgende:
Nederland gaat helemaal naar de klote.
Arme Groningers, en ze lijden ook nog ens aan grootheidswaan.quote:Op maandag 17 maart 2008 16:12 schreef Chewie het volgende:
[..]
Nee hoor dat geldt voor een gedeelte van Nederland, wel toevallig het gedeelte met de meeste inwoners.
In de ICT is het in Nederland ook niet meer standaard om dat er bij te vermelden, ik doe het niet meer in iedergeval. Het enige bedrijf die er moeilijk over deed was dan ook semi-overheidsinstelling.quote:Op zondag 16 maart 2008 16:56 schreef Lyrebird het volgende:
Bij een van de gesprekken kreeg ik de opmerking dat er geen geboortedatum op het CV stond (dat is idd erg Amerikaans van mij).
In welke branche zoek jij werk? In de ICT kom je zelden een vakbond tegen en een CAO is al helemaal onbespreekbaar. Ook bij een vorige werkgever (Robeco, fin dienstverlener) had ik hier gelukkig geen last van.quote:In veel andere landen maakt dat weinig tot niets uit, men kijkt alleen naar ervaring en toekomstperspectief, maar omdat in Nederland de loonschalen onder controle staan van de vakbonden, maakt dat hier wel wat uit. Belachelijk natuurlijk en pure leeftijdsdiscriminatie. Dit soort zaken dienen - vooral voor hoger opgeleiden - gewoon tussen werkgever en -nemer te worden uitgevochten. Daar heeft een vakbond helemaal niets mee te maken.
Na dit te lezen denk ik dat jij beter past in de detachering, "passen bij organisatie" argument ken ik alleen van "vaste werkgevers"quote:Helaas bleef daar het gesprek een beetje op steken. Pas ik nu bij het bedrijf en zal dat in de nabije toekomst ook zo zijn? WTF, als het niet zo is dan schop je me er toch gewoon uit? Ik zie dit niet snel veranderen en dat blijft dus een dikke -.
Gelukkig kun je in Nederland als (redelijk) hoogopgeleide nog succesvol worden ondanks de hogere belastingen maar ga dan nooit voor een organisatie werken met een CAO.quote:Als laatste: tot 52% loonbelasting, tot 19% BTW, hoge gemeentelijke lasten, benzine die meer dan 2 keer zo duur is als in de VS (ondanks de zwakke dollar) en de wel erg dure woningmarkt. Zie ik hier mijn toekomst, of houd ik het bij 22% loonbelasting, 6% BTW, een alleen staand huis met zwembad in een goede buurt van $250.000,- EN een hoger loon?
Nog niet Reyaquote:Op maandag 17 maart 2008 16:18 schreef Reya het volgende:
[..]
Arme Groningers, en ze lijden ook nog ens aan grootheidswaan.
quote:Op zondag 16 maart 2008 16:56 schreef Lyrebird het volgende:
Vervolg van Scheepbouwer: 'Nederland is land voor laagopgeleiden'
Ben momenteel in Nederland voor een aantal sollicitatiegesprekken. Veel hoger opgeleid dan Lyrebird vind je ze niet, dus een praktijkopname is hier wel op zijn plaats. Heeft Scheepbouwer gelijk?
Vergeleken met toen ik in 2001 uit Nederland vertrok, ziet het land er wat aangeharkter aan. Dat is wel aangenaam. Minder graffiti, minder hangjongeren en minder vandalisme. Het lijkt er ook op dat er serieus werk wordt gemaakt van de infrastructuur. Mensen rijden ook minder hard en gediciplineerder, maar het is allemaal nog steeds erg nerveus. Vergeleken met 2001 toch een duidelijke +. En dan heb ik ook nog mijn familie hiero. Ook een plus.
Bij een van de gesprekken kreeg ik de opmerking dat er geen geboortedatum op het CV stond (dat is idd erg Amerikaans van mij). In veel andere landen maakt dat weinig tot niets uit, men kijkt alleen naar ervaring en toekomstperspectief, maar omdat in Nederland de loonschalen onder controle staan van de vakbonden, maakt dat hier wel wat uit. Belachelijk natuurlijk en pure leeftijdsdiscriminatie. Dit soort zaken dienen - vooral voor hoger opgeleiden - gewoon tussen werkgever en -nemer te worden uitgevochten. Daar heeft een vakbond helemaal niets mee te maken. Helaas bleef daar het gesprek een beetje op steken. Pas ik nu bij het bedrijf en zal dat in de nabije toekomst ook zo zijn? WTF, als het niet zo is dan schop je me er toch gewoon uit? Ik zie dit niet snel veranderen en dat blijft dus een dikke -.
Dan het weer. Toen ik uit Indiana vertrok hadden we een heerlijk voorjaarszonnetje en strak blauw luchten. Maar de week ervoor wel tien tot vijftien centimeter sneeuw. Een week Nederland: ik heb de zon een dag gezien. Tja, dat is het ook niet.
Als laatste: tot 52% loonbelasting, tot 19% BTW, hoge gemeentelijke lasten, benzine die meer dan 2 keer zo duur is als in de VS (ondanks de zwakke dollar) en de wel erg dure woningmarkt. Zie ik hier mijn toekomst, of houd ik het bij 22% loonbelasting, 6% BTW, een alleen staand huis met zwembad in een goede buurt van $250.000,- EN een hoger loon?
Tips zijn welkom.
Iets wat mij als man in Nederland meteen opvalt, vergeleken met de VS, is dat Nederlandse vrouwen een mooier lichaam hebben. Amerikaanse vrouwen, blank of zwart, hebben toch wel erg vaak een dikke kont.quote:Op maandag 17 maart 2008 11:29 schreef Napalm het volgende:
Maar hier hebben we gelukkig mooie vrouwen en de familie wonen.
Het is triest maar daar meot je tegenwoordig van hebben als NL.
Dat geldt net zo goed voor de mannen. Nederlanders hebben geen zin om geld uit te geven aan kwaliteit. Ik sprak recent een CEO van een bedrijf die voedingsmiddelen maakt (even niet van belang hoe of wat) en die wereldwijd leveren. Er was één land waar de meer luxere goederen niet interessant waren. Nederland.quote:Op dinsdag 18 maart 2008 18:20 schreef Lyrebird het volgende:
Amerikaanse vrouwen kunnen zich wel beter kleden (niet dat ze dat vaak doen, maar ze kunnen het wel). De Nederlandse dames lijken die kunst verleerd te zijn.
Onzin.quote:Op dinsdag 18 maart 2008 20:09 schreef sneakypete het volgende:
kleding is gebaseerd op smaak, niet op goed en fout.
Over het lichaam van een vrouw, dat heeft puur met smaak te maken. Dat Amerikaanse vrouwen over het algemeen zich beter kleden dan Nederlandse vrouwen, daar ben ik het met je eens.quote:Op dinsdag 18 maart 2008 18:20 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
Iets wat mij als man in Nederland meteen opvalt, vergeleken met de VS, is dat Nederlandse vrouwen een mooier lichaam hebben. Amerikaanse vrouwen, blank of zwart, hebben toch wel erg vaak een dikke kont.
Amerikaanse vrouwen kunnen zich wel beter kleden (niet dat ze dat vaak doen, maar ze kunnen het wel). De Nederlandse dames lijken die kunst verleerd te zijn. Zou het er iets mee te maken hebben dat je je door je beter te kleden buiten de groep plaatst?
Vraag me af of de smaak een kwestie van gewenning is. Er zijn zat mooie vrouwen in het buitenland maar gemiddeld genomen vind ik Nederland nog altijd best.quote:Op dinsdag 18 maart 2008 18:20 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
Iets wat mij als man in Nederland meteen opvalt, vergeleken met de VS, is dat Nederlandse vrouwen een mooier lichaam hebben. Amerikaanse vrouwen, blank of zwart, hebben toch wel erg vaak een dikke kont.
Bedankt, PVDA!quote:Op maandag 17 maart 2008 16:09 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
tja ieder zijn ding ik heb zelf momenteel goed naar mijn zin in NL.
Overigens wordt de btw opgeschroefd naar 21%![]()
quote:
nu belgische of zweedse zijn ook goed te doenquote:Op woensdag 19 maart 2008 19:37 schreef Napalm het volgende:
[..]
Vraag me af of de smaak een kwestie van gewenning is. Er zijn zat mooie vrouwen in het buitenland maar gemiddeld genomen vind ik Nederland nog altijd best.
Jajaja het is echt verschikkelijk in Nederland.......quote:Op woensdag 19 maart 2008 11:26 schreef Stratos het volgende:
Ja, hij heeft gelijk. De meeste mensen die uit Nederland vetrekken naar andere landen, zijn ook hoogopgeleiden. In het buitenland krijg je meer loon dan Balkenende, hoef je minder belasting te betalen, zijn er minder regels, en de maatschappij een stuk plezierig.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |