En daar heeft meneer Scheepbouwer volledig gelijk in!quote:Nederland is een land voor laagopgeleiden. Het heeft zijn hoogopgeleide inwoners te weinig te bieden. Zij trekken weg naar landen waar het aantrekkelijker is om te wonen en te werken.
"Ik zie niet dat er belemmeringen worden weggenomen voor bedrijven en dat het hier aantrekkelijker wordt voor hoogopgeleide mensen om te werken. Nederland is eerder een land voor laagopgeleiden", zegt Ad Scheepbouwer in een interview met FEM Business. Laagopgeleiden 'komen hier graag want we geven hun kansen en zekerheid'.
De bestuursvoorzitter van KPN is somber over de kansen om nieuwe bedrijven naar Nederland te halen. "Het probleem in Nederland is dat wij de voorwaarden niet hebben. Dus er komen niet heel veel nieuwe bedrijven hier, de bancaire sector vestigt zich hier niet. Als er dan bedrijven vertrekken en worden overgenomen gaat dat zeer doen."
Scheepbouwer heeft in dat verband ook forse kritiek op de rol van het kabinet. "Nederland is een land zonder plan. Er is geen consistent beleid. Dat is er al jaren niet." En: "Ik lees en hoor heel weinig over plannen om over tien jaar op een bepaald gebied leidend te worden."
Over 10 jaar, als er weinig tot geen belasting meer te schrapen valt van de veelverdiener om de laagverdienende loonwerker te kunnen ondersteunen in zijn te dure onderhoud, zullen ze wel spijt hebben hoop ik .quote:Op vrijdag 29 februari 2008 16:05 schreef TubewayDigital het volgende:
Denk je dat het dit kabinet het ook maar een biet kan bommen. De hoogopgeleiden trekken weg, nou en ????
jongen, dat gaat pas over 40/50/60 jaar fout en dan is de huidige elite allang uitgeregeerd en zijn hun kinderen ook allang vertrokken.quote:Op vrijdag 29 februari 2008 16:07 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Over 10 jaar, als er weinig tot geen belasting meer te schrapen valt van de veelverdiener om de laagverdienende loonwerker te kunnen ondersteunen in zijn te dure onderhoud, zullen ze wel spijt hebben hoop ik .
tja die 80% denk er aan, maar de mensen die echt willen doen het ook, kan je heel hard om lachen...net zo hard en lang als jij wilt...tot de dag dat je beseft dat wat die Scheepsbouwer zegt, gewoon waar is.quote:Op vrijdag 29 februari 2008 16:15 schreef TNA het volgende:
Al die mensen die roepen dat ze gaan emigrerenDe emigratie is per jaar zo'n 150.000 (ca. 1%) terwijl vorig jaar 80% van de bevolking aangaf erover te denken
Ik steek mijn kop niet in het zand, maar concludeer alleen dat vrijwel iedereen roept "WE VERTREKKEN UIT DIT KUTLAND!" terwijl uiteindelijk vrijwel niemand het daadwerkelijk doet.quote:Op vrijdag 29 februari 2008 16:17 schreef Semisane het volgende:
[..]
tja die 80% denk er aan, maar de mensen die echt willen doen het ook, kan je heel hard om lachen...net zo hard en lang als jij wilt...tot de dag dat je beseft dat wat die Scheepsbouwer zegt, gewoon waar is.
Je kop in het zand steken zal je vast een hoop blijdschap geven.
Tja...dat kan, maar zoals ik zeg, degene die echt willen en er niet enkel zo nu en dan aan denken, gaan echt wel en vaak zijn dat dus degene die hoogopgeleid zijn.quote:Op vrijdag 29 februari 2008 16:18 schreef TNA het volgende:
[..]
Ik steek mijn kop niet in het zand, maar concludeer alleen dat vrijwel iedereen roept "WE VERTREKKEN UIT DIT KUTLAND!" terwijl uiteindelijk vrijwel niemand het daadwerkelijk doet.
En de emigratie is nog dalende ookquote:Op vrijdag 29 februari 2008 16:15 schreef TNA het volgende:
Al die mensen die roepen dat ze gaan emigrerenDe emigratie is per jaar zo'n 150.000 (ca. 1%) terwijl vorig jaar 80% van de bevolking aangaf erover te denken
Voor hem is het wel aardig verdienen hier. Je generaliseerd nu wel extreem wat hij zegt.quote:Op vrijdag 29 februari 2008 16:23 schreef Pool het volgende:
Als het overal elders in de wereld toffer wonen is, wat doet Scheepbouwer dan nog hier?
Je weet verder wel wie Scheepsbouwer is?quote:Op vrijdag 29 februari 2008 16:23 schreef Pool het volgende:
Als het overal elders in de wereld toffer wonen is, wat doet Scheepbouwer dan nog hier?
Grote bek, weinig visie en goed binnenlopen?quote:Op vrijdag 29 februari 2008 16:27 schreef Semisane het volgende:
[..]
Je weet verder wel wie Scheepsbouwer is?
Nuff said toch?quote:Op vrijdag 29 februari 2008 16:28 schreef du_ke het volgende:
[..]
Grote bek, weinig visie en goed binnenlopen?
Daarnaast natuurlijk de mensen die net over de grens in Belgie en Duitsland gaan wonen, wat ook niet echte emigratie is.quote:Op vrijdag 29 februari 2008 16:24 schreef du_ke het volgende:
[..]
En de emigratie is nog dalende ook(plus dat ze voor het grootste deel uit remigranten bestaat)
Als hij echt een topmanager is en als hij het echt zo slecht wonen vindt in Nederland, dan zoeken ze in andere landen toch ook wel topmanagers?quote:Op vrijdag 29 februari 2008 16:27 schreef Semisane het volgende:
[..]
Je weet verder wel wie Scheepsbouwer is?
Scheepbouwer heeft wel een punt hoor. Maar het is iets waar alle partijen zich schuldig aan maken. De PvdA is alleen maar bezig om veroeste verworvenheden intact te laten, het CDA vindt sowieso nooit iets en waait met alle winden mee, de VVD benadrukt altijd het kostenaspect maar is weinig gefocust op productiviteitsgroei (wel loonmatiging).quote:Op vrijdag 29 februari 2008 16:28 schreef du_ke het volgende:
[..]
Grote bek, weinig visie en goed binnenlopen?
Dat en nog een groep pensionados die Spanje leuker vinden dan Nederland is wel emigratie maar heeft weinig met opleiding te maken.quote:Op vrijdag 29 februari 2008 16:29 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Daarnaast natuurlijk de mensen die net over de grens in Belgie en Duitsland gaan wonen, wat ook niet echte emigratie is.
quote:Op vrijdag 29 februari 2008 16:33 schreef du_ke het volgende:
[..]
Dat en nog een groep pensionados die Spanje leuker vinden dan Nederland is wel emigratie maar heeft weinig met opleiding te maken.
las laatst ergens dat het aantal jonge emigranten ca 10.000 per jaar is waarvan een aanzienlijk deel binnen enkele jaren weer terugkomt.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |