En de dreiging van de UCI:quote:Het jaar van de zure appel
ROTTERDAM - Het startschot van de ProTour, de wedstrijdencyclus waarmee Hein Verbruggen ooit dacht de wielersport commercieel nieuw leven in te blazen, klonk begin dit jaar al in Australië.
De Tour Down Under als eerste koers van een prestigieuze reeks waarin klassiekers als Milaan-Sanremo en Parijs-Roubaix ontbreken, het is even wennen. Het lijkt een kwestie van tijd - enkele weken volgens insiders - voordat een nieuwe noemer wordt gepresenteerd waarin de ProTourkoersen worden ondergebracht. Investeerders bereiden een bod voor waarop Verbruggen en diens opvolger Pat McQuaid jaren hebben gewacht.
Of het de redding van de wielersport is, is zeer de vraag. De tijd van compromissen waarin door Tourorganisator ASO georganiseerde wedstrijden wel op de ProTourkalender prijkten maar statutair geen deel uitmaakten van de cyclus is voorbij. De verhouding tussen internationale wielrenunie UCI aan de ene kant en de organisatoren ASO, RCS (Giro) en Unipublic (Vuelta) is volledig ontspoord.
Beide kampen hebben een machtspositie. De UCI is het regelgevende orgaan, de regering van het wielrennen. Koersen als Milaan-Sanremo, de Ronde van Frankrijk of Luik-Bastenaken-Luik (eveneens ASO) zijn in de wielerwereld onaantastbare fenomenen. In juli een Ronde van Europa organiseren als tegenhanger van de Tour is geen realistisch plan. Maar van de eenzijdige onafhankelijkheid die de ASO lijkt na te streven wordt de wielerwereld ook niet beter. De machtsmiddelen die de UCI in dat geval kan toepassen - bijvoorbeeld geen WK’s of Olympische Spelen voor Franse renners - zouden voor het fietsen in Frankrijk de doodsteek kunnen zijn.
Het gekibbel rond de ProTour werd afgelopen jaar overschreeuwd door dopingaffaires waarin nu ook Nederland een rol speelt. Dankzij een Deense leugenaar, die om wat voor reden dan ook zijn verblijfplaats in de maand voor de Tour geheim wilde houden, kwam de Raboploeg zwaar onder vuur te liggen. Logisch, Michael Rasmussen, de aanstichter, was veel te veel vrijheid gegund. Zijn twijfelachtige voorbereiding op de belangrijkste koers van het jaar was blijkbaar niet de verantwoordelijkheid van de ploegleiding die - toen de Deen de Tour dreigde te gaan winnen - zich geen raad wist met de aanvallen van buitenaf.
Rabobank gooide er een intern onderzoek tegenaan, waarin Peter Vogelzang harde conclusies trok. De ploegleiding was laks geweest, maar had niet onethisch gehandeld. Dat laatste was niet meer dan een gevoelsoordeel, niet horend in een dergelijk rapport. Ploegleider Erik Breukink kwam ermee weg maar moet nog altijd vrezen dat de gefrustreerde Rasmussen voor de rechter een nieuw offensief inzet. Zijn straatje schoonvegen doet de Deen al niet meer, anderen meesleuren lijkt nu zijn doel. Inmiddels is bekend dat de hele ploeg wist van de leugens en is de vraag gerechtvaardigd hoe onwetend de sponsor zelf eigenlijk is geweest.
Met de te billijken uitsluiting van Astana voor de Tour heeft de ASO in ieder geval het vuurtje in de wielerwereld al weer opgestookt. De ploeg uit Kazachstan was de afgelopen anderhalf jaar een bron van onrust, maar dacht met het binnenhalen van de tandem ploegleider Bruyneel/Tourwinnaar Contador respect te hebben ingekocht. Eerst maar eens een jaartje rondfietsen zonder dopingperikelen, stelde de ASO. Geen ploeg die het in zijn hoofd haalde zich solidair te verklaren met het zwarte schaap.
Het wordt een moeilijk jaar voor de wielersport, zeggen betrokkenen in koor. De kalender is onoverzichtelijker dan ooit en de verscherpte dopingjacht zal tot meer positieve gevallen leiden en een verder besmeurd imago. Het jaar 2008 wordt de zure appel, is de hoop. Daarna wordt alles anders. Heus? (ANP)
quote:UCI wil dat teams Parijs-Nice mijden
AIGLE - De internationale wielerunie UCI wil dat de wielerteams de Franse etappekoers Parijs-Nice mijden. In een brief waarschuwt de UCI de profformaties voor deelname aan een wedstrijd ,,die buiten de wet staat''.
Met deze oproep drijft de UCI de strijd met de Franse organisator ASO weer op de spits. ASO heeft de wedstrijd op de nationale kalender geplaatst, omdat het niet wil dat de 'koers naar de zon' onder de vlag van de UCI wordt verreden. Beide partijen liggen al lange tijd met elkaar overhoop.
De UCI zegt er alle vertrouwen in te hebben dat de teams de ernst van de situatie inzien en zullen weigeren om deel te nemen in Parijs-Nice. ,,Door toch deel te nemen riskeren ze niet alleen sancties, maar zouden ze meewerken aan de bezoedeling van het imago van het wielrennen'', aldus de UCI.
dit is eigenlijk geen troefkaart meer want hiermee hebben ze verleden jaar ook al gedreigd en dat haalde toen ook niks uit.quote:Op maandag 25 februari 2008 22:15 schreef Ereinion het volgende:
Dit kan wel eens het einde worden van de UCI. Als ze de teams zouden verbieden te starten in Parijs-Nice, en die luisteren niet (en dat zullen weinig doen, want de ASO zal naar alle waarschijnlijkheid ploegen die weigeren te starten in Parijs-Nice ook niet uitnodigen voor andere van hun koersen), dan is de rol van de UCI uitgespeeld. Dit is hun laatste troefkaart.
Ja, maar vorig jaar maakte de Tour nog deel uit van de ProTour, en heeft de UCI de ASO koersen nooit tot nationale koersen gedegradeerd. Deze 'troefkaart' hebben ze vorig jaar dus nog niet uitgespeeld.quote:Op maandag 25 februari 2008 22:17 schreef Bartoli het volgende:
[..]
dit is eigenlijk geen troefkaart meer want hiermee hebben ze verleden jaar ook al gedreigd en dat haalde toen ook niks uit.
McQuaid en zijn mannen moeten gewoon toegeven dat het zinloos is op deze manier maar nee meneer wil alles doorzetten. De ASO is wat dat betreft ook geen haar beter maar die hebben wel de betere troefkaarten.
Dat is ook zo maar zolang het nog geen .NE koers is, heeft McQuaid ook weinig te willenquote:Op maandag 25 februari 2008 23:03 schreef Ereinion het volgende:
[..]
Ja, maar vorig jaar maakte de Tour nog deel uit van de ProTour, en heeft de UCI de ASO koersen nooit tot nationale koersen gedegradeerd. Deze 'troefkaart' hebben ze vorig jaar dus nog niet uitgespeeld.
quote:Met deze oproep drijft de UCI de strijd met de Franse organisator ASO weer op de spits. ASO wil in samenwerking met de Franse wielerbond de wedstrijd op de nationale kalender plaatsen om zodoende te voorkomen dat de 'koers naar de zon' onder de vlag van de UCI wordt verreden. Beide partijen liggen al lange tijd met elkaar overhoop.
quote:originele persbericht
Press release : UCI informs teams that Paris-Nice will be unregulated
Date: 25.02.2008
Description: In a letter sent today to all professional teams, UCI President Pat McQuaid outlined the situation that has arisen as a result of the French Cycling Federation’s (FFC) decision to agree to ASO’s request to organise Paris-Nice as an event on the national calendar, under the exclusive jurisdiction of French law.
This measure is utterly irregular and will have far-reaching consequences for all parties involved.
The UCI wished it to be known first of all that, under the chosen format (event on the national calendar, under exclusive jurisdiction of French law), the UCI rules do not permit Paris-Nice to be considered an event on the French national calendar. Consequently, if the FFC insists on maintaining this position, the race will take place entirely outside the regulatory and organisational structure of the UCI.
Responsibility for this breach of the rules would therefore lie in the first place with the FFC, which would be contributing to the organisation of a purely private event, with no links to organised sport or to the Olympic movement, of which the UCI is the sole organ of reference for all disciplines of cycling.
The UCI therefore wishes to make it clear that it will not be involved in any way in the organisation of Paris-Nice under the above-mentioned conditions. This means that, as far as the International Federation is concerned, this event will have no classification and no winner, and no points will be awarded for it. Moreover, no anti-doping controls will be carried out by the UCI, nor will it be involved in the management of any tests which may be carried out under national law.
Finally, no international or national commissaires will be authorised to work at the event, which will not be governed by UCI rules.
The UCI trusts that, recognising the seriousness of the situation, the teams will refuse to take part in Paris-Nice, as, regardless of the sanctions to which they would be subject, such participation would compromise the image and stability of cycling.
Given that it is the role of an International Federation to safeguard the general interests of its sport from the influence of commercial groups, the UCI invites all the members of its extended family to stand by it in what will most certainly be difficult times ahead, and to oppose the unacceptable insubordination of ASO and its allies. These irresponsible attitudes threaten to undermine the remarkable efforts recently made in cycling, in particular with the biological passport, which the UCI reserves the right to apply as a priority to those of its partners who abide by its rules.
The UCI asks the FFC and the Secretary of State for Sport, as a matter of the utmost urgency, to re-examine and reconsider their decision to support a position taken by a private company with the apparent aim of promoting its own commercial interests, with scant regard to the fair, open and universally respected rules defended by the UCI.
UCI Press Office
De enigste troef in het geheel is de tour ...quote:Op maandag 25 februari 2008 23:16 schreef wimderon het volgende:
De enige troeven die ze eigenlijk nog in handen hebben zijn het WK en de OS, maar die hebben ook geen bestaansrecht zonder toprenners.
OS ook niet want die valt onder het IOC, ow das waar ook Verbruggen is IOC lidquote:Op maandag 25 februari 2008 23:16 schreef wimderon het volgende:
De enige troeven die ze eigenlijk nog in handen hebben zijn het WK en de OS, maar die hebben ook geen bestaansrecht zonder toprenners.
Maar om het te redden moeten ze dan wel samenwerken met RCS en Unipublic. Dus dan zijn er niet alleen Fransen in het voordeel, maar ook Spanjaarden en Italianen.quote:Op maandag 25 februari 2008 23:03 schreef Ereinion het volgende:
[..]
Ja, maar vorig jaar maakte de Tour nog deel uit van de ProTour, en heeft de UCI de ASO koersen nooit tot nationale koersen gedegradeerd. Deze 'troefkaart' hebben ze vorig jaar dus nog niet uitgespeeld.
Tja, de UCI probeerd te redden wat er te redden valt, maar veel zal dat niet meer zijn. De ASO ruikt nu natuurlijk ook bloed, ik betwijfel of die echt nog zitten te wachten op een 'constructief' overleg, die willen nu gewoon van de UCI af (over een nachtermerrie scenario gesproken, het wielrennen onder leiding van de inconsequente, regelloze en chauvinistische ASO).
Darten, Racen (IRL/Champcar), Boxen, allemaal sporten met meerdere bonden. Ja dat gaat inderdaad een zootje worden. maar ik denk dat er uiteindelijk toch maar 1 overblijft, de ASO dus. Die gaat vast nog wel een onofficieel WK organiseren ofzo.quote:Op maandag 25 februari 2008 23:37 schreef thijsdetweede het volgende:
Dit zat er natuurlijk dik aan te komen. Maar het is simpel: De ploegen luisteren naar hun sponsoren. Dus kiezen ze voor de Tour.
Lachen man, Evans wint de Tour omdat Contador & Leipheimer niet mee mogen doen, Leipheimer wordt daarentegen wel wereldkampioen tijdrijden. Op de dag van het WK organiseert de ASO een wedstrijd in (zeg) Bretagne waar gestreden wordt om de streepjes trui.
Mafkezenquote:Op dinsdag 26 februari 2008 09:06 schreef Leatherface het volgende:
On-topic: wat een toestanden.
Dadelijk mag Boonen nog zeker niet de Ronde van Vlaanderen tijden als ie Parijs-Nice rijdt.
Of wordt je geweerd uit Parijs-Roubaix als je de Ronde van Vlaanderen rijdt.
Inderdaadquote:Op maandag 25 februari 2008 22:17 schreef Bartoli het volgende:McQuaid en zijn mannen moeten gewoon toegeven dat het zinloos is op deze manier maar nee meneer wil alles doorzetten. De ASO is wat dat betreft ook geen haar beter maar die hebben wel de betere troefkaarten.
Het is te hopen dat het niet zo ver komt..quote:Op dinsdag 26 februari 2008 09:06 schreef Leatherface het volgende:
On-topic: wat een toestanden.
Dadelijk mag Boonen nog zeker niet de Ronde van Vlaanderen tijden als ie Parijs-Nice rijdt.
Of wordt je geweerd uit Parijs-Roubaix als je de Ronde van Vlaanderen rijdt.
Tsja, als die landen een alternatief bieden wanneer het Europese wielrennen zichzelf door deze toestanden de nek omdraait, hebben ze mijn zegen.quote:Op dinsdag 26 februari 2008 19:10 schreef TargaFlorio het volgende:
[..]
Inderdaad
Terug naar de oude pre-Protour situatie, maar wel een paar wedstrijden in Amerika en Australie toevoegen. Deze landen leveren prima renners aan het peleton en indien er vanuit deze landen belangstelling is voor het organiseren van serieuze koersen dan moet men ze dit ook gunnen.
tot op bepaalde hoogte.. voor de massa misschien, zoals je ze ook ziet bij de criteriums en daarna zo snel mogelijk naar de feesttent..quote:Op maandag 25 februari 2008 23:06 schreef -MyLove- het volgende:
De tour is heilig ... dus ...
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |