15% daling is niet zoveel. Wanneer je vier jaar geleden was ingestapt had je ook op dat niveau kunnen kopen. Overigens ben ik het met je eens dat momenteel instappen niet verstandig is. Degenen die dat doen zullen de verliezers zijn.quote:Op vrijdag 11 april 2008 14:22 schreef renegade808 het volgende:
[..]
Laat ik duidelijk maken dat ik absoluut geloof in het investeren in vastgoed. Ik geloof echter ook in goede en minder goede tot slechte instapmomenten. Op dit moment is er sprake van een slecht instapmoment.
Zodra er een dal is (voor mij is dat wanneer de prijzen met minimaal 15% zijn gedaald) stap ik in (als starter).
Nu weiger ik simpelweg te investeren in vastgoed, hoewel ik dat op basis van mijn inkomen wel kan.
Vier jaar geleden kwam ik vers uit de schoolbanken, loaded with student loansquote:Op vrijdag 11 april 2008 14:31 schreef LXIV het volgende:
[..]
15% daling is niet zoveel. Wanneer je vier jaar geleden was ingestapt had je ook op dat niveau kunnen kopen. Overigens ben ik het met je eens dat momenteel instappen niet verstandig is. Degenen die dat doen zullen de verliezers zijn.
Ik hoop dat je bereid bent te wachten, er waren ook mensen die 20 jaar geleden het niet aandurfden omdat het zo duur was en wouden wachten met kopen. Nou die mensen wachten nog steeds.quote:Op vrijdag 11 april 2008 14:22 schreef renegade808 het volgende:
[..]
Laat ik duidelijk maken dat ik absoluut geloof in het investeren in vastgoed. Ik geloof echter ook in goede en minder goede tot slechte instapmomenten. Op dit moment is er sprake van een slecht instapmoment.
Zodra er een dal is (voor mij is dat wanneer de prijzen met minimaal 15% zijn gedaald) stap ik in (als starter).
Nu weiger ik simpelweg te investeren in vastgoed, hoewel ik dat op basis van mijn inkomen wel kan.
25.quote:Op vrijdag 11 april 2008 14:37 schreef Slasher het volgende:
[..]
Ik hoop dat je bereid bent te wachten, er waren ook mensen die 20 jaar geleden het niet aandurfden omdat het zo duur was en wouden wachten met kopen. Nou die mensen wachten nog steeds.
Hoe oud ben je als ik vragen mag?
Waarom wordt er nou iedere keer gerefereerd aan de kredietcrisis (is trouwens wereldwijd en niet alleen in de VS)? Leennormen waren voor de crisis al aangescherpt en ondanks dat GMAC weg is van de nederlandse markt wegens het grotendeels wegvallen van de securitisatie markt zijn de hypotheekrentes in Nederland niet hard gestegen. Wat is volgens jou dan nu de impact van de kredietcrisis op de nederlandse hypotheekmarkt?quote:Op vrijdag 11 april 2008 14:45 schreef LXIV het volgende:
Toch was de situatie in 1988 heel wat anders dan tegenwoordig. De betaalbaarheid was veel beter en er was geen creditcrisis in de VS.
Volgens mij is het al 20 jaar geleden onaantrekkelijk gemaakt om de overwaarde consumptief te verzilveren door het beperken van de renteaftrek over extra opgenomen geld.quote:Op vrijdag 11 april 2008 13:17 schreef renegade808 het volgende:
[..]
Als de prijzen gaan dalen gaan heel veel mensen inderdaad niet verkopen. Maar omdat de prijzen dalen zien die mensen hun overwaarde als sneeuw voor de zon verdwijnen. Met die overwaarde werd doorgaans flink geconsumeerd: verbouwingen, vakanties, goederen etc. Als die overwaarde er niet meer is, wordt er minder geconsumeerd en zal de economische groei afremmen of zelfs teruglopen. Met als gevolg dat er minder vraag is naar huizen en de prijzen nog verder zakken.
De eigen woning is voor de overgrote meerderheid van de huizenbezitters vooral een dak boven het hoofd i.p.v. een beleggingsobject. Daarnaast kost verhuizen ook veel geld, dus zo lichtzinnig gaat het in de praktijk niet.quote:De vraag voor huizenbezitters is op dat moment hetzelfde als bij alle andere soorten beleggingen: Ga ik verkopen en pak ik mijn winst, of wacht ik tot de boel weer gaat stijgen met als risico dat ik met verlies moet* verkopen?
Zo zou het inderdaad kunnen gaan. Maar daarmee zouden de banken zelf de sneeuwbal aan het rollen brengen en uiteindelijk miljarden moeten afschrijven. Zolang je netjes je rente en aflossing kunt betalen zal je niets overkomen als de waarde van je woning onder het verstrekte hypotheekbedrag uitkomt.quote:* Men zal “moeten” verkopen wanneer de bank bijvoorbeeld eist dat een woningbezitter eigen kapitaal inlegt omdat de huidige woning niet meer voldoende onderpand biedt voor de afgesloten hypotheek.
Misschien dat ik te veel vanuit m'n eigen omgeving redeneer, maar ik ken niemand die zich iets aantrekt van de kredietcrisis bij het kopen van een huis. Ik snap dat het consumentenvertrouwen in principe lager is, maar de starters die ik ken trekken zich er weinig van aan. Betaalbaarheid is echt een veel groter probleem en dat staat redelijk los van de crisis (zo lang de hypotheekrentes niet stijgen).quote:Op vrijdag 11 april 2008 17:32 schreef LXIV het volgende:
Omdat deze kredietcrisis het vertrouwen van de consument aantast. Een groot deel van de hele markt is natuurlijk niets anders dan perceptie.
Betaalbaarheid is inderdaad het grootste probleem. Wat dat betreft hebben we die kredietcrisis helemaal niet nodig.quote:Op maandag 14 april 2008 09:35 schreef Waterhouse het volgende:
[..]
Misschien dat ik te veel vanuit m'n eigen omgeving redeneer, maar ik ken niemand die zich iets aantrekt van de kredietcrisis bij het kopen van een huis. Ik snap dat het consumentenvertrouwen in principe lager is, maar de starters die ik ken trekken zich er weinig van aan. Betaalbaarheid is echt een veel groter probleem en dat staat redelijk los van de crisis (zo lang de hypotheekrentes niet stijgen).
En kijk even 10 jaar verder terug en je ziet dat er eind jaren zeventig een punt geweest is waarop de huizenprijzen zo'n 40-50% gekelderd zijn.quote:Ik hoop dat je bereid bent te wachten, er waren ook mensen die 20 jaar geleden het niet aandurfden omdat het zo duur was en wouden wachten met kopen. Nou die mensen wachten nog steeds.
Blijven hopen hequote:Op woensdag 16 april 2008 09:51 schreef renegade808 het volgende:
Verschillende analisten verwachten een sterkere daling in de huizenprijzen/verkopen a.d.h.v. AEX-trends:
http://www.huizenhype.nl/(...)008-te-optimistisch/
Interessant rapport.
Met hopen heeft het niet zo heel veel te maken eigenlijk. Nederland is namelijk niet zo'n bijzonder land dat het staat boven economische 'wetten' die wel voor alle andere landen op deze aardbol gelden. Zelfs al geloven sommigen van wel (het typerende geloof in de eindeloos stijgende winsten dat bij het bubbledenken hoort). Dat geldt dus ook voor ontwikkelingen op een huizenmarkt. Hypes en bubbles kunnen in verschillende landen op verschillende manieren ontstaan, maar uiteindelijk komen ze altijd tot hun einde en loop je tegen de keerzijde op.quote:
Als de huizenprijzen zoals jij denkt praktisch gelijk zullen blijven, dan dalen ze dus. De inflatie gaat namelijk richting de 3% per jaar. -3% rendement op een belegging op jaarbasis is niet bepaald aantrekkelijk.quote:Op donderdag 17 april 2008 15:03 schreef Slasher het volgende:
Betaalbaarheid staat inderdaad onder druk, maar de prijzen zullen denk ik niet dalen maar ook niet meer veel stijgen, daarvoor is de aanwas van nieuwbouwwoningen nog te weinig
Ja, maximaal. Want in tegenstelling tot de rest der wereld is Nederland inmuum voor de huizencrash:quote:Op vrijdag 18 april 2008 10:11 schreef renegade808 het volgende:
[..]
Als de huizenprijzen zoals jij denkt praktisch gelijk zullen blijven, dan dalen ze dus. De inflatie gaat namelijk richting de 3% per jaar. -3% rendement op een belegging op jaarbasis is niet bepaald aantrekkelijk.
(volkskrant vandaag)quote:Dublin - De Nederlandse huizenmarkt heeft zich staande gehouden, maar andere landen volgen het voorbeeld van de Verenigde Staten. Van het Ierse platteland tot de Spaanse kust en van de Baltische havensteden tot in het noorden van India dalen de prijzen voor vastgoed. De malaise raakt niet alleen de huizenmarkt, maar ook de werkgelegenheid.
In landen als Ierland, Spanje en het Verenigd Koninkrijk, waar de huizenprijzen de laatste tien jaar omhoog zijn geschoten, maakt de vastgoedmarkt een pijnlijke val door. Analisten van de huizeneconomie voorspellen dat sommige landen, zoals Ierland, een nog pijnlijker prijsval staat te wachten dan de Verenigde Staten. Zelfs een algehele economische krach wordt door hen niet uitgesloten.
quote:De gemiddelde koopsom voor woningen in Nederland is in maart 2008 met 2,55% gedaald van 256.717 naar 250.160. Dat blijkt uit nieuwe gegevens van het Kadaster. De gemiddelde koopsom daalde in 9 van de 12 provincies. De daling geldt voor elk type woning met uitzondering van vrijstaande woningen.
Het aantal verkochte woningen daalde met 9.17%. In maart werden 13.698 woningen verkocht tegen 15.081 in februari. In vergelijking met maart 2007 is het aantal verkopen zelfs met 21.04% ingestort. In maart 2007 werden er nog 17.349 woningen verkocht.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |