als de gemeente niet meewerkt dan werken de vrienden van Vitesse ook niet meequote:Op vrijdag 7 maart 2008 09:24 schreef EKterror het volgende:
wat ik me af blijf vragen:
stel dat de gemeente een pandrecht heeft en niet gedwongen kan worden tot sanering. Dan kunnen alle andere crediteuren (die bereid zijn om 20 miljoen aan gezamelijke schulden kwijt te schelden voor een laag bedrag) toch wel hun schuld kwijtschelden. Dan zou Vitesse zowiezo van het grootste gedeelte van zijn schulden af zijn. Is dan het voortbestaan nog steeds in gevaar?
Dat zou ik niet kunnen rijmen met het feit dat ze nu al een paar jaar (met moeite) kunnen overleven met een véél grotere schuldenlast.
de schuld die onder Aalbers was opgebouwd was vooral aan de NUON en die hebben het kwijtgescholden omdat ze het niet meer zagen zitten dat het ooit terug zou komen......quote:Op vrijdag 7 maart 2008 11:44 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
Het grootste gedeelte van de schuld komt toch uit het Aalbers tijdperk?
Gaan er nog mensen met spandoeken de vergadering aanmoedigen? Jullie hebben wel geluk dat het pas op 3 april wordt behandeld, misschien haalt Vitesse zo het eind van het seizoen nog wel.quote:Naam: B.V. VITESSE
Vestigingsadres: Batavierenweg 25 6841HN Arnhem
KvK-nummer: 09102466
publicatiedatum publicatiekenmerk publicatieomschrijving
07-03-2008 arn.08.19.S.3306.1.08 crediteurenvergadering met akkoordbehandeling op 3 april 2008 om 11:00 - Locatie: Walburgstraat 2-4 Arnhem
07-03-2008 arn.08.19.S.3300.1.08 verlening voorlopige surseance op 3 maart 2008 crediteurenvergadering op 03 maart 2008 om - Locatie: Walburgstraat 2-4 Arnhem
Niet alle publicaties met betrekking tot deze insolventie zijn in deze databank opgenomen. U kunt eerdere publicaties in deze zaak zoeken in het oude zoeksysteem.
Bewindvoerder: mr. C.G. Klomp
Adres: Postbus 124 4000AC Tiel
Telefoon: 0344-677188
Bewindvoerder: mr. J.M.A.J. Thielen
Adres: Postbus 124 4000AC Tiel
Telefoon: 0344-677188
Rechtbank: Arnhem
Rechter-commissaris: mr. B.J. Engberts
Insolventienummer: S.08/19
maarja moet de gemeente dat pandrecht nog wel kunnen uitoefenen.........quote:Op dinsdag 11 maart 2008 20:28 schreef Pool het volgende:
Uit het insolventieregister:
[..]
Gaan er nog mensen met spandoeken de vergadering aanmoedigen? Jullie hebben wel geluk dat het pas op 3 april wordt behandeld, misschien haalt Vitesse zo het eind van het seizoen nog wel.![]()
Oja, wat betreft dat pandrecht: het is logisch als de andere schuldeisers niet meer meedoen als de gemeente een pandrecht kan uitoefenen. De gemeente neemt dan een flinke hap uit de te verdelen pot, dus krijgen de andere schuldeisers dan veel minder dan wanneer het huidige voorstel door zou gaan.
Als ze een pandrecht hebben, dan kunnen ze het ook uitoefenen. Daar heeft geen rechter, bewindvoerder of andere schuldeiser iets over te zeggen. De rechter kan slechts kijken naar de feiten in het verleden en op basis daarvan bepalen of er sprake is geweest van een verkrijging van een pandrecht of niet.quote:Op woensdag 12 maart 2008 02:01 schreef rubbereend het volgende:
[..]
maarja moet de gemeente dat pandrecht nog wel kunnen uitoefenen.........
quote:Op woensdag 12 maart 2008 18:26 schreef JH87 het volgende:
KNVB kijkt alleen naar liquiditeit. Wat dat betreft zijn er clubs in NL die er slechter voorstaan.
quote:Arnhem steunt Vitesse 'onder dwang'
ARNHEM - Burgemeester en Wethouders van Arnhem zijn alsnog vóór medewerking aan vrijwillige schuldsanering van voetbalclub Vitesse. Het college stelt de gemeenteraad voor 'onder dwang' akkoord te gaan.
Maandag vergadert de raad over de toekomst van de club. In een raadsvoorstel schrijven B en W dat Arnhem moet kiezen vóór of tegen betaald voetbal in de stad.
Niet meewerken leidt er volgens het college toe dat Vitesse verdwijnt en het imago van Arnhem schade lijdt. Arnhem verliest door het akkoord een bedrag ruim 11 miljoen euro.
Eerder weigerde de gemeente vrijwillg mee te werken.
Bron: Omroep Gelderland
quote:Niet meewerken leidt er volgens het college toe dat Vitesse verdwijnt en het imago van Arnhem schade lijdt.
quote:Het faillissement van Vitesse zou betekenen, dat de betaald voetbalclub haar licentie verliest, dat de spelers vertrekken en het betaald voetbal uit Arnhem verdwijnt. Het imago van Arnhem lijdt daardoor schade. B en W beschouwen Vitesse als een belangrijke voorziening en een bindend element voor de stad Arnhem: voor de grote schare supporters en voor het bedrijfsleven, dat een groot relatienetwerk (businessclub) bij de club heeft. De club zet zich maatschappelijk in voor de opvang en begeleiding van jongeren. De werkgelegenheid, de exploitatie van het multifunctionele stadion Gelredome en de ontwikkeling van het gebied Centrum-Zuid zijn gebaat bij het voortbestaan van Vitesse. Op al die gebieden heeft het verdwijnen van de club negatieve gevolgen.
quote:ARNHEM - De kans dat de gemeenteraad de bijna volledige kwijtschelding van de schuld van Vitesse blokkeert, lijkt klein. De collegepartijen PvdA en CDA stemmen waarschijnlijk voor, net als de helft van de Groen Links-fractie en de oppositiepartijen Pro Arnhem en Zuid Centraal.
Zie ook:
Raad Arnhem wil Vitesse toch redden
D66 en CU: onderzoek Vitesse
Het gemeentehuis is maandag ongetwijfeld weer een vat vol geel-zwarte emoties. Net als tijdens de raadsvergadering over het reddingsplan in 2003 zal het stadhuis vol zitten met Vitesse-supporters. Net als toen komen er grote schermen te staan, waarop het debat te volgen is. Vraag is of de raad accepteert dat Vitesse voor ruim 880.000 euro de schuld van 12 miljoen euro afkoopt.
De uitkomst lijkt bij voorbaat vast te staan. Het relaas van de bewindvoerders van Vitesse dat de club failliet gaat als de gemeenteraad een akkoord blokkeert, heeft indruk gemaakt. Veel raadsleden neigen daarom naar een 'ja' tegen het voorstel dat de Arnhemse gemeenschap ongeveer 11 miljoen euro kost.
Het is niet met vreugde dat de gemeenteraad het hoofdstuk Vitesse afsluit. De meeste raadsleden zijn kwaad over de manier waarop ze door Vitesse voor het blok zijn gezet. "De verleiding om Vitesse failliet te laten gaan is groot", zegt fractievoorzitter Erik ter Meulen van het CDA. "Het verdient niet de schoonheidsprijs hoe de club het allemaal heeft gedaan."
Toch stemt het CDA voor. "Als we dat niet doen is het begin april afgelopen", zegt Ter Meulen. "Het is een reëel gevaar dat Vitesse failliet gaat. Daarom gaat de fractie mee. Maar we willen wel weten hoe het zover heeft kunnen komen. Maar eerst moet Vitesse worden gered."
Partijen als de VVD en de SP hebben grote twijfels over de hoge nood bij Vitesse. "Ik vermoed geen complot", zegt Ter Meulen. "Maar ik heb eerlijk gezegd geen idee hoe de cijfers van Vitesse er precies uitzien. Daarom wil ik ook dat het college maandag met veel meer gegevens komt."
Vitesse-directeur Paul van der Kraan durft nog geen fles champagne te ontkurken. "Ik ben blij dat er wellicht een doorbraak komt in de patstelling, maar dat wil ik ook in een raadsbesluit zien. Dit waren noodzakelijke stappen. Als we die niet hadden genomen, was Vitesse verdwenen. "
Verder bezuinigen was volgens Van der Kraan geen optie. "Dan waren er nog minder sponsors en toeschouwers gekomen. We zitten al jaren in een spiraal omlaag. Als we in de eerste divisie waren beland, had iedereen naar zijn centen kunnen fluiten."
Dat Vitesse de laatste twee jaar winst maakte, zegt Van der Kraan niets. "Dat kwam door transferinkomsten, dat houdt een keer op. Na het akkoord is er eindelijk een toekomst voor Vitesse. We moeten het dan zelf doen. Want bij de gemeente kunnen we nooit meer aankloppen en dat is terecht."
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |