Dit plaatje is dus onvolledig, er horen nog miljoenen springende energiebolletjes tussen de blauwe hemel en de glasvochttroebelingen , dat is wat we zien , dat is de lucht , hoe het ook heet .quote:Op dinsdag 25 maart 2008 13:35 schreef Iblis het volgende:
Glasvochttroebelingen zien er, artist’s impression ongeveer zo uit (ze zijn goed te zien inderdaad als je naar een blauwe lucht kijkt):
[ afbeelding ]
Citaat van Wikipedia:
[..]
Sliertjes zie je zoals gezegd door het vocht in je oog, de verspingende lichtende puntjes en sliertjes ziet inderdaad iedereen, ik ook, als je naar een goed verlichtte lucht kijk. Dat is niets anders dan overbelasting van je oogcellen. Jij gaat er voor het gemak van uit dat onze ogen perfect zijn, ze zijn verre van perfect. het zou juist raar zijn als onze lichtgevoelige cellen niet deze verschijnselen zouden vertonen als je naar een heldere lucht kijkt.quote:Op dinsdag 25 maart 2008 23:56 schreef Summers het volgende:
Nee een vlek is een vlek lijkt me en ik heb vandaag nog gekeken in de lucht en naast die glasvertroebeling die langzaam wegzakt zie ik ook altijd miljoenen energiebolletjes springen in de lucht , lijkt op miniscule vuurvliegjes ofzoiets , iig levendig , voor mij is dat de lucht die ik altijd zie , die vertroebeling is veel groter en zie je letterlijk wegzakken .
Ik gaf enkel een simpel voorbeeld waarin in je in 30 sec kan zien hoe onbetrouwbaar een menselijke waarneming is, "ik zie het echt" is aantoonbaar geen enkel bewijs. Het eerste voorbeeld waarin in 30 sec het paranormale aangetoond kan worden moet ik nog zien. Natuurlijk heeft niet iedereen naar een spiraal gekeken als hij iets paranormaals denkt te zien, maar dat onze hersens op allerlei kinderlijk makkelijke manieren volkomen verkeerde informatie kunnen geven is dus 100% aantoonbaar, dat het paranormale bestaat is niet aantoonbaar, terwijl daar geen enkele reden voor is dat het niet testbaar zou kunnen zijn in een bepaalde vorm.quote:Op zondag 23 maart 2008 09:46 schreef Summers het volgende:
Stel je kijkt 100 dagen elke dag naar zo'n spiraal , hoeveel keer van die 100 dagen zou je weten dat dat door dat spiraal komt ? volgens mij alle honderd dagen , ik wel in ieder geval , er zal geen 1 keer tussen zitten dat je denkt "verrek" is het wel echt wat ik zie ? komt het wellicht door iets anders ? nee je hersenen zeggen dat je iets ziet maar meteen ook dat het door dat spiraal komt, die simpele optelsom maak je zelf .
Die voorbeelden kent iedereen of je nou wel of geen ervaringen hebt , als ik hallucineer weet ik dat ik hallucineer net zoals jij dat zou weten , ik zou dat dan ook een hallucinatie noemen en niks anders .
iemand met ervaringen is precies hetzelfde als jij bent , ook die kan denken "ik zag iets in mijn ooghoek maar het was niks " .
Het paranormale is niet waar jij 100 keer zou weten dat het niet echt is en ik bijv maar 50 keer , ook ik weet het 100 keer dat dat door het spiraal komt .
Als iedereen die zich erin verdiept elke dag weer iets nieuws leert en het al 1000en jaren bestaat, waarom hebben wij deze discussie dan nog? Blijkbaar is er nog steeds heel veel reden om aan te nemen dat het helemaal niet bestaat, anders had je toch je mijn argumenten toch al lang van tafel kunnen vegen met allerlei bewijzen?quote:Het paranormale staat niet stil , als ik elke dag van mijn leven me erin zou verdiepen zou ik nog niet eens 1/1000ste weten , ik leer bijna dagelijks weer iets nieuws , ik kan me erin ontwikkelen , ik kan ontelbare cursussen of workshops volgen en zelfs opleidingen om mezelf daarin te trainen en te ontwikkelen om het doelgericht dagelijks te gebruiken , GEBRUIKEN , niet fantaseren .
De belastingdienst vergoedt helemaal niks, je bedoelt neem ik aan dat het aftrekbaar is. Maar als de belastingdienst het "vergoedt" dan moet het wel bestaan? De belastingdienst stelt dat opleidingen die tot een beroep kunnen leiden in bepaalde situaties aftrekbaar zijn, zonder er een waardeoordeel over te geven. Als jij namelijk dat beroep gaat uitoefenen kun je weer lekker belasting afdragen over het geld dat de patienten betalen, dat is het enige dat de belastingdienst interesseert: GELD. Homeopatische middelen worden ook door veel verzekeringen vergoed, omdat er markt voor is, niet omdat het daadwerkelijk ergens op slaat.quote:Als ik bijv de beroepsopleiding aurahealer wil gaan doen , word dat zelfs door de belastingdienst vergoed ,
Verschijnselen kritisch onderzoeken zou ik niet "blijven steken" noemen. Als er 100en bewijzen zouden zijn dat het echt bestaat en dan nog blijven volhouden dat het niet kan, ja dat zou blijven steken zijn. Dus als er 100en bewijzen zijn dat het paranormale in de beschreven vormen die jij aandraagt helemaal NIET bestaat -en dat is de realiteit- dan kun je toch net zo goed zeggen dat jij juist blijft steken in je geloof erin? Waarom pas je je eigen argumenten consequent niet op jezelf toe?quote:maar het is vast nuttiger om te blijven steken of het wel bestaat of niet , je kan ook opstaan en het met eigen ogen gaan aanschouwen of ervaren , het enige wat je nodig hebt is jezelf en meer niet .
Het gaat erom dat niemand -en niet alleen die closed minded wetenschap- heeft kunnen bewijzen dat er geesten zijn en glaasje draaien echt kan. Je hoort zoveel verhalen over dat er ook nog 'ns dingen van de kast vielen terwijl ze glaasje draaiden. Toch vreemd dat een geest dat wel kan, maar NIET zelf het glaasje kan draaien? Als de glaasjes uit zichzelf bewogen zonder dat mensen er met hun handen aan moeten zitten, denk je dan werkelijk at we deze discussies nog zouden hebben? Nee, dat kan dus niet, de mensen moeten zelf het glas aanraken met daarbij ideomotorische redenen dat het beweegt.quote:Op zondag 23 maart 2008 03:27 schreef Chrrris het volgende:
Ook al heeft wetenschap het niet voor de algemeenheid bewezen dat ze er zijn, kan een paar ervaringen met ze toch zeker wel het tegendeel voor jou bewijzen. Het is denk ik wat je noemt een 'verschijnsel'. Je bent niet de enige, het komt veel voor. Of wilde je het nu een ziekte gaan noemen?
Helemaal mee eens, en juist die rationele benadering zorgt ervoor dat je erachter komt dat de warme lucht het licht anders weerkaatst. Bij elk verschijnsel dat je waarneemt moet je nagaan of je je zelf niet vergist, of de waarneming klopt of dat wat je waarneemt gewoon verklaarbaar er anders uit ziet dan je verwacht had, zoals inj je eigen voorbeeld. Dus gedegen herhaalbare dingen onderzoeken leidt tot de waarheid, so what's your point?quote:Je ziet toch ook trillende lucht als het erg warm is. Je weet wat ik bedoel? Dan hoef je ook niet meteen te denken of er iets aan je ogen mankeert. Dan vraag je ter bevestiging eerder aan anderen of zei dit ook zien.
En probeert het te verklaren.
Noem mij één paranormaal begaafd persoon -bekend of onbekend- die z'n overtuiging over iets later heeft bijgesteld. Bij de wetenschap zijn er bijna GEEN wetenschappers te vinden die hun visie wel 'ns hebben bijgesteld als er genoeg tegenbewijs was. Je hoort paranormale beoefenaars NOOIT zeggen: "ik zat er mischien naast met dit of dat", de "closedminded" wetenschappers doen dat wel waar nodig.quote:Paranormaal staat stil? Dat komt omdat je er niet op let. Er zijn zoveel boeken geschreven en mensen die je er meer over kunnen vertellen of leren. Wat dacht je van mensen die een ziekte hebben waarop de wetenschap nog geen antwoord heeft, die zoeken wel verder.
Ik zie het ook meer als een aanvulling van elkaar.
Hoezo ALS ik ze al zie, hoezo onzichtbaar ?je zegt dat jij ze ook ziet , en toevallig heb ik ze ook in mijn kamer gezien hoor , toen hadden ze alle kleuren .quote:Op donderdag 27 maart 2008 01:03 schreef mike_another het volgende:
[..]
Sliertjes zie je zoals gezegd door het vocht in je oog, de verspingende lichtende puntjes en sliertjes ziet inderdaad iedereen, ik ook, als je naar een goed verlichtte lucht kijk. Dat is niets anders dan overbelasting van je oogcellen. Jij gaat er voor het gemak van uit dat onze ogen perfect zijn, ze zijn verre van perfect. het zou juist raar zijn als onze lichtgevoelige cellen niet deze verschijnselen zouden vertonen als je naar een heldere lucht kijkt.
Het is toch een beetje raar dat dit vooral te zien is als je naar zo'n lucht klijkt en niet gewoon in je kamer? Waarom zouden onze ogen verder onzichtbare en onmeetbare lichtbolletjes kunnen zien? Onze ogen bestaan toch aantoonbaar uit enkel lichtgevoelige cellen, die enkel LICHT kunnen opvangen? Waarom zouden die rare andere dingen kunnen zien? Waarom kunnen camera's dat dan niet? Natuurlijk kun je ook "spheres" zien op sommige foto's wat aantoonbaar en testbaar veroorzaakt wordt door weerkaatsing van stofdeeltjes, met meelstof bv goed te testen.
Als je al echte energiebolletjes zou kunnen zien met je ogen, dan nog zou je moeten verklaren hoe het kan dat menselijke ogen niet ook fouten maken door een fel verlichtte lucht, want dat is namelijk onvermijdbaar omdat ze dus niet perfect zijn. Hoe maak je dan het onderscheid tussen die twee?
Zelf ervaren is het bewijs , mijn zienswijze werkt voor mij en manifesteerd zich ook keer op keer volgens mijn zienswijze , mijn zienswijze heb ik gevormd nav mijn ervaringen , ik was er zelf bij , vaak ook met getuigen die hetzelfde ervaarden . voor jou werkt het net zo , alles wat je ervaarde van klein tot aan nu is voor jou ook echt en was je zelf bij , ook met getuigen die hetzelfde ervaarden en daarvan weet je iig zeker dat het is gebeurd , waar je niet bij was neem je aan voor waarheid . Er is geen enkele periode van je leven die ik weg kan redeneren net zomin als jij dat bij mij kan doen , je zal dus echt met iets moeten komen waarmee je maanden en jaren van menselijke ervaringen met getuigen die hetzelfde ervaarden kan afdoen onder die 1% "falende zintuigen" ,quote:Op donderdag 27 maart 2008 01:21 schreef mike_another het volgende:
[..]
Ik gaf enkel een simpel voorbeeld waarin in je in 30 sec kan zien hoe onbetrouwbaar een menselijke waarneming is, "ik zie het echt" is aantoonbaar geen enkel bewijs. Het eerste voorbeeld waarin in 30 sec het paranormale aangetoond kan worden moet ik nog zien. Natuurlijk heeft niet iedereen naar een spiraal gekeken als hij iets paranormaals denkt te zien, maar dat onze hersens op allerlei kinderlijk makkelijke manieren volkomen verkeerde informatie kunnen geven is dus 100% aantoonbaar, dat het paranormale bestaat is niet aantoonbaar, terwijl daar geen enkele reden voor is dat het niet testbaar zou kunnen zijn in een bepaalde vorm.
[..]
Als iedereen die zich erin verdiept elke dag weer iets nieuws leert en het al 1000en jaren bestaat, waarom hebben wij deze discussie dan nog? Blijkbaar is er nog steeds heel veel reden om aan te nemen dat het helemaal niet bestaat, anders had je toch je mijn argumenten toch al lang van tafel kunnen vegen met allerlei bewijzen?
[..]
De belastingdienst vergoedt helemaal niks, je bedoelt neem ik aan dat het aftrekbaar is. Maar als de belastingdienst het "vergoedt" dan moet het wel bestaan? De belastingdienst stelt dat opleidingen die tot een beroep kunnen leiden in bepaalde situaties aftrekbaar zijn, zonder er een waardeoordeel over te geven. Als jij namelijk dat beroep gaat uitoefenen kun je weer lekker belasting afdragen over het geld dat de patienten betalen, dat is het enige dat de belastingdienst interesseert: GELD. Homeopatische middelen worden ook door veel verzekeringen vergoed, omdat er markt voor is, niet omdat het daadwerkelijk ergens op slaat.
[..]
Verschijnselen kritisch onderzoeken zou ik niet "blijven steken" noemen. Als er 100en bewijzen zouden zijn dat het echt bestaat en dan nog blijven volhouden dat het niet kan, ja dat zou blijven steken zijn. Dus als er 100en bewijzen zijn dat het paranormale in de beschreven vormen die jij aandraagt helemaal NIET bestaat -en dat is de realiteit- dan kun je toch net zo goed zeggen dat jij juist blijft steken in je geloof erin? Waarom pas je je eigen argumenten consequent niet op jezelf toe?
Wat een geneuzel, er zit een groot verschil tussen accepteren dat je zintuigen niet perfect zijn en zeggen dat ze helemaal niet werken.quote:Op donderdag 27 maart 2008 07:33 schreef Summers het volgende:
[..]
Hoezo ALS ik ze al zie, hoezo onzichtbaar ?je zegt dat jij ze ook ziet , en toevallig heb ik ze ook in mijn kamer gezien hoor , toen hadden ze alle kleuren .
Jij hebt het alleen maar over falende zintuigen en ze werken niet goed enz .. ik zou bijna denken dat je de hele dag door vertwijfeld rondloopt omdat je zintuigen constant kunnen falen ..
Er zijn onzichtbare dingen die mensen zien ?quote:Er zijn zoveel onzichtbare dingen en andere energieen die mensen wel zien
Nou, als het niet te meten is en onzichtbaar, hoe weet je dan dat het er is ?quote:en niet te meten zijn , dat is oud nieuws toch ?
Nee, ik weet dat er een hoop mensen zijn die meestal niet zo lang gestudeerd hebben en een hoop roepen,quote:Je weet nu toch al dat mensen ook waarnemen met hun geest of intuitie of "derde oog" ?
Dit bedoel ik dus, typisch een geval van "de klok horen luiden maar niet eens beseffen dat de klepel bestaat".quote:Licht is energie , je kan dus niet zeggen dat ik alleen licht kan waarnemen , alles is energie en ik zie toch echt niet alleen maar licht .
Je bent hypocriet om wel mee te doen aan een online test die ook niet gaat werken zoals jij altijd roept dat het MOET werken omdat het anders niet bestaat en tegelijkertijd mensen die andere dingen ervaren naar beneden te halen of dom te noemen omdat ze het zelf ervaren .quote:Op donderdag 27 maart 2008 10:11 schreef L.Denninger het volgende:
[..]
Wat een geneuzel, er zit een groot verschil tussen accepteren dat je zintuigen niet perfect zijn en zeggen dat ze helemaal niet werken.
Denk jij dat je zintuigen perfect zijn ?
Dus als jij even een tijdje recht de zon in kijkt raak je niet verblind ?
[..]
Er zijn onzichtbare dingen die mensen zien ?
Luister nou eens even obejctief naar jezelf, je praat onzin.
[..]
Nou, als het niet te meten is en onzichtbaar, hoe weet je dan dat het er is ?
Niet dus, want als er een merkbaar effect is (je kunt het zien, ruiken, horen of voelen) valt het te meten, zo simpel is dat.
[..]
Nee, ik weet dat er een hoop mensen zijn die meestal niet zo lang gestudeerd hebben en een hoop roepen,
maar ze hebben nooit enig bewijs ervoor kunnen leveren.
Hun verhalen zijn niet meer dan dat; verhalen.
Want zonder argumentatie of bewijs kun je alles wel roepen maar dat maakt het nog niet waar.
[..]
Dit bedoel ik dus, typisch een geval van "de klok horen luiden maar niet eens beseffen dat de klepel bestaat".
Je ziet alleen maar licht, PUNT.
Licht is straling, en je ogen zijn gemaakt om een beperkt spectrum van die straling op te vangen, en dat noemen we het zichtbare spectrum.
Je ogen vangen per definitie alleen maar licht op.
Dit is dus wat me opvalt bij veel mensen met die fantastische verhalen :
ze weten gewoon weinig over de wereld om ze heen.
Zoals er vroeger meer bijgeloof was door onwetendheid, is dat bij sommige mensen nu nog steeds zo.
En omdat mensen jou dan vertellen dat je simpelweg minder weet (en dat laat je duidelijk merken),
voel jij dat als een aanval,
en ga je er dus nog harder tegenin en nog harder in je fantasieverhalen geloven "want die andere mensen weten niet waar ze het over hebben".
Beide kanten zullen nooit overgehaald worden naar de andere kant,
het enige verschil is dat de ene kant argumenten heeft en niet bang is om te demonstreren wat ie beweert,
en de andere kant blijft excuses verzinnen waarom het niet getest kan/mag worden.
Ik noem mensen niet dom omdat ze iets ervaren, ik stip alleen aan dat sommige mensen beweringen doen die duidelijk laten merken dat ze niet zo veel weten van de wereld om ze heen.quote:Op donderdag 27 maart 2008 11:06 schreef Summers het volgende:
[..]
Je bent hypocriet om wel mee te doen aan een online test die ook niet gaat werken zoals jij altijd roept dat het MOET werken omdat het anders niet bestaat en tegelijkertijd mensen die andere dingen ervaren naar beneden te halen of dom te noemen omdat ze het zelf ervaren .
Onzin, als je goed geluisterd had zou je inmiddels doorhebben dat ik altijd zeg dat als je iets op een bepaalde manier ervaart dat niet altijd de werkelijkheid hoeft te zijn.quote:Dus als het jou betreft mag je wel dingen ZELF ervaren voordat je het echt noemt maar ik bijv niet .
Nee, jij verzint elke ochtend wat - dat meestal in tegenspraak is met dingen die andere mensen al lang weten (en durven aantonen als erom gevraagd wordtquote:bekijk jij het lekker zelf maar met je dubbele moraal , ga eerst eens voor jezelf uitvinden wat je nou eigenlijk zegt en kom daarna met 1 zienswijze zoals ik doe , ik vertel iig elke dag hetzelfde en niet sóchtends het 1 en de volgende avond doe ik het andere .
Ja, jij moet zelf eerst de stap nemen. Je bent bezig iets op te roepen.quote:Op donderdag 27 maart 2008 01:35 schreef mike_another het volgende:
[..]
Het gaat erom dat niemand -en niet alleen die closed minded wetenschap- heeft kunnen bewijzen dat er geesten zijn en glaasje draaien echt kan. Je hoort zoveel verhalen over dat er ook nog 'ns dingen van de kast vielen terwijl ze glaasje draaiden. Toch vreemd dat een geest dat wel kan, maar NIET zelf het glaasje kan draaien? Als de glaasjes uit zichzelf bewogen zonder dat mensen er met hun handen aan moeten zitten, denk je dan werkelijk at we deze discussies nog zouden hebben? Nee, dat kan dus niet, de mensen moeten zelf het glas aanraken met daarbij ideomotorische redenen dat het beweegt.
[..]
Naja dat de warme lucht het licht anders weerkaatst wist ik niet. Ik zie dat het gebeurt bij warmte, dat er golven in de lucht ontstaan.quote:Helemaal mee eens, en juist die rationele benadering zorgt ervoor dat je erachter komt dat de warme lucht het licht anders weerkaatst. Bij elk verschijnsel dat je waarneemt moet je nagaan of je je zelf niet vergist, of de waarneming klopt of dat wat je waarneemt gewoon verklaarbaar er anders uit ziet dan je verwacht had, zoals inj je eigen voorbeeld. Dus gedegen herhaalbare dingen onderzoeken leidt tot de waarheid, so what's your point?
[..]
Nou die zijn er wel. Sonja de vries bijvoorbeeld. Zij wordt al ruim 20 jaar door engelen begeleid en als instrument gebruikt. Engelen kunnen door haar spreken. Via haar spreek de engel Roravianis.quote:Noem mij één paranormaal begaafd persoon -bekend of onbekend- die z'n overtuiging over iets later heeft bijgesteld. Bij de wetenschap zijn er bijna GEEN wetenschappers te vinden die hun visie wel 'ns hebben bijgesteld als er genoeg tegenbewijs was. Je hoort paranormale beoefenaars NOOIT zeggen: "ik zat er mischien naast met dit of dat", de "closedminded" wetenschappers doen dat wel waar nodig.
Dat je niet over het tastbare praat maakt niks uit, je kunt het prima wetenschappelijk onderzoeken.quote:Op donderdag 27 maart 2008 12:00 schreef Chrrris het volgende:
[..]
Ik denk dat de wetenschap zoals die nu is te narrow minded is om zoiets te kunnen onderzoeken. We praten niet meer over het tastbare, over de dna van een kip die we kunnen onderzoeken.
Och, en zo zullen er veel meer dingen zijn die je niet weet.quote:Naja dat de warme lucht het licht anders weerkaatst wist ik niet.
Wie zegt dat je energiebolletjes ziet ?quote:Ik zie dat het gebeurt bij warmte, dat er golven in de lucht ontstaan.
Ik zie dat bij helder zonlicht er lichtbolletjes in de lucht ontstaan/zijn te zien.
Elke keer als ik weer naar die heldere lucht kijk zie ik weer die energiebolletjes. Ik kan het keer op keer herhalen. Net als de lucht bij hitte. That's my point.
Uit dat verhaal blijkt nergens dat believers op basis van ervaring later wel eens hun ideeen bijstellen, dat was wat er gevraagd werd ?quote:Heel verhaal over huisvrouw die 'met engelen praat'
Dat is waar, maar elektriciteit of radiogolven hebben dan ook niet een eigen wil.quote:Op donderdag 27 maart 2008 12:32 schreef L.Denninger het volgende:
[..]
Dat je niet over het tastbare praat maakt niks uit, je kunt het prima wetenschappelijk onderzoeken.
Electriciteit is ook niet erg tastbaar, we hebben nog nooit een zwart gat vastgehouden en radiogolven zijn ook moeilijk beet te pakken.
Toch allemaal prima te bewijzen.
Het punt is dat als iets bestaat waar je iets van merkt, het dus op een of andere manier merkbaar is - en dus meetbaar is.
Of het nou soms wel werkt en soms niet maakt niet uit, dat is juist waarom je veel metingen en tests doet en simpelweg door naar de statistieken te kijken er uitspraken over kunt doen.
[..]
Ik vertel je mijn ervaring, ik zeg niet dat je het moet aannemen maar zelf moet nagaan.quote:Och, en zo zullen er veel meer dingen zijn die jij en ik niet weten.
Waar het dus om gaat is dat je niet direct conclusies trekt op basis van wat je ziet / ervaart.
[..]
Ik weet niet waar de naam vandaan komt. Weet jij het?quote:Wie zegt dat je energiebolletjes ziet ?
Het enige dat jij bij herhaling aan jezelf kan bewijzen is dat je iets waarneemt, maar dat zegt helemaal niks over wat het is en waarom je het waarneemt.
[..]
Daar was ik vergeten op in te gaan.quote:Uit dat verhaal blijkt nergens dat believers op basis van ervaring later wel eens hun ideeen bijstellen, dat was wat er gevraagd werd ?
De wetenschap vergaart kennis, en doet uitspraken / formuleert theorieen op basis van die kennis.
Als later blijkt dat het iets anders zit, worden de theorieen en uitspraken bijgesteld, zodat de nieuwe theorie klopt met zowel de oude kennis ALS de nieuwe kennis.
Door dat proces krijgen we een steeds beter beeld van hoe de wereld echt in elkaar zit.
Daardoor weten we bijvoorbeeld ook dat om een ketel heen dansen bij volle maan niet helpt tegen eczeem, maar hebben we inmiddels wel een werkend zalfje.
Dat doet niks af aan de meetbaarheid / testbaarheid.quote:Op donderdag 27 maart 2008 13:06 schreef Chrrris het volgende:
[..]
Dat is waar, maar elektriciteit of radiogolven hebben dan ook niet een eigen wil.
Stel je gaat dood en wordt een geest, dan heb je nog steeds een wil.
Hoe bedoel je er zijn geen "tegenbewijzen" ?quote:En dat zo'n verschijnsel al zo lang heerst en nooit tegenbewijzen zijn gekomen betekent niet dat je meteen er van moet uitgaan dat zoiets niet bestaat omdat je het niet op de wetenschappelijke manier kan bewijzen.
Nee, er staat ondertussen nog steeds een miljoen dollar te wachten op de eerste die dat doet.quote:En wellicht kan dit wel, maar is dit niet gedaan.
Nou, je noemt het "energiebolletjes", dat lijkt mij al een behoorlijke conclusie eerlijk gezegd.quote:Ik vertel je mijn ervaring, ik zeg niet dat je het moet aannemen maar zelf moet nagaan.
En welke conculsies heb ik al getrokken dan ?
Mijn gok is dat iemand een verhaal verzonnen heeft bij zijn waarnemingen.quote:Ik weet niet waar de naam vandaan komt. Weet jij het?
Oh, nu zij het ook nog levende bolletjes ? Ik dacht dat je geen conclusies trok !quote:En waarom ik het waarneem weet ik ook niet, heb ik daar een conclusie op gegeven? Weet jij waarom er van die levende bolletjes in de lucht zijn? Enligten me
Het ging niet om die zogenaamde 'engelen', het ging om de persoon die zgn. 'paranormale ervaringen' heeft.quote:Daar was ik vergeten op in te gaan.
Ik denk dat je die twee ook niet met elkaar kan vergelijken.
Informatie van engelen is niet zo menselijk. Mensen maken fouten.
Wij tasten nog meer naar de waarheid, zij weten het.
Waarom moeten zij dan hun ideeen bijstellen?
Nee ze zijn alleen dom als ze op conclusies komen die jij wel begrijpt en kent toch, anders hebben ze een gebrek .quote:Op donderdag 27 maart 2008 11:14 schreef L.Denninger het volgende:
[..]
Ik noem mensen niet dom omdat ze iets ervaren, ik stip alleen aan dat sommige mensen beweringen doen die duidelijk laten merken dat ze niet zo veel weten van de wereld om ze heen.
(Wat licht is, hoe straling werkt, en hoe je ogen functioneren bijvoorbeeld)
En ja, ik mag daar ook wel eens lacherig over doen, met name als ze opmerkingen maken als "er zijn onzichtbare dingen die we zien"
[..]
waarom dan meedoen met de test ? jouw zintuigen kunnen jou blijkbaar ook foppen dan , misschien heb jij dan wel een reactie op infrageluid , misschien is jouw interpretatie dan wel niet echt . hoe kan je meedoen zonder trouw te zijn aan wat je zelf de hele tijd roept ? als ik jou zo hoor , al zou je trillen en duizenden speldenprikjes voelen of je arm word opgetild . en dan .. ? dan mag jij volgens jou ook niks roepen .quote:Onzin, als je goed geluisterd had zou je inmiddels doorhebben dat ik altijd zeg dat als je iets op een bepaalde manier ervaart dat niet altijd de werkelijkheid hoeft te zijn.
Je ervaring is wel echt, maar je interpretatie hoeft dat dus niet te zijn.
En daar bedoel ik dus mee : "Het is wel een feit dat jij een spook ervaart, maar dat wil niet zeggen dat het een spook is - het kan gewoon een reactie van je hersenen zijn op infrageluid bijvoorbeeld.".
En dat geldt voor iedereen, niet alleen voor mij of voor jou.
nee mijn zintuigen werken prima zeg ik altijd, die van jou toch ook ? misschien 1% procent fopt je .. en dan ? zullen we dan maar altijd doen alsof ze niks waard zijn ? ik zeg dat ik ben geschapen als intelligent wezen met eindeloze mogelijkheden net als elk ander mens , wat is daar mis mee ? ik zeg dan toch juist dat iedereen gelijk is ?quote:JIJ bent juist degene die de hele tijd roept dat jouw zintuigen perfect zijn, dat je gevoel het ALTIJD bij het juiste eind heeft, en die eigenlijk zegt dat je lichaam en geest helemaal perfect zijn en nooit een foutje maken of gefopt kunnen worden.
Nee ik vertel gewoon wat ik weet uit eigen ervaring , (wat een misdaad) maar als er vragen worden gesteld mag ik geen antwoord geven als ik het antwoord weet ? Als mijn antwoord niet telt omdat het niet wetenschappelijk is bewezen waarom dan uberhaubt komen op een plek waar het er over gaat ?? jij vind het ultiem arrogant omdat jij het niet ervaard , maar daar kan ik wederom niks aan doen , alle topics op fok vertellen mensen toch uit eigen ervaring ?quote:JIJ bent hier ultiem arrogant door te stellen "als ik iets zie of ervaar WEET IK wat het is", alsof jij altijd alles bij het rechte eind zou hebben.
IK zeg dat we dingen moeten testen omdat wat je denkt dat iets is niet altijd correct is.
Tuurlijk , kromme logica maar zelf roepen dat iemand met telekinese je arm op mag tillen, wel meedoen aan een test waarbij jij het zelf ervaard om je te overtuigen .quote:Jij zegt dat zelf ervaren bewijs is; maar dat is kromme logica :
dat je die vlekjes (of "energiebolletjes" zoals jij ze noemt) ziet, is geen bewijs dat het energiebolletjes zijn - dat is een verhaal dat jij er omheen verzint.
Als het iets anders is (troebelingen in de vloeistof in je ogen, overbelast netvlies, simpelweg onnauwkeurigheid van je ogen of whatever) zie jij het nog steeds, dus dat je het ziet is geen bewijs voor wat het is.
[..]
Dan luister je niet goed , het heeft namelijk een bepaalde manier waarop het werkt , als ik er steeds iets anders van maak dan zou het echt niet werken hoor . Ik zie in elk geval wel de lijn die ik vertel , dat jij dat niet ziet en als ik voor jou net zo goed kan zeggen dat ik roze olifantjes zie dan kan ik daar weinig aan doen . meer dan uitleggen en mijn best doen om het over te brengen kan ik niet .quote:Nee, jij verzint elke ochtend wat - dat meestal in tegenspraak is met dingen die andere mensen al lang weten (en durven aantonen als erom gevraagd wordt),
en weigert elke avond argumentatie of bewijs te leveren
Op losse schroeven .. je bedoeld dat ik dan een geest zie op rolschaatsen die zijn evenwicht niet meer kan houden ipv dat ik hem zie staan ?quote:Dit is ook weer zo'n standaard ontwijk-maniertje van je :
ik heb je in de vorige post concreet gevraagd : denk jij dat je zintuigen perfect werken ?
Raak jij als je recht de zon in gekeken hebt niet even verblind ?
In plaats van antwoord te geven roep je gewoon dat ik gemeen ben en negeer je die vragen, want als je toe zou moeten geven dat je zintuigen niet perfect zijn staan je beweringen opeens compleet op losse schroeven.
Ik zie sowieso het nut er niet van in om tegenbewijzen te zoeken voor iets waar niet eens voor-bewijzen voor zijn. Verspilde moeite. Niemand heeft ooit tegenbewijs gevonden tegen het toveren wat ik kan maar vooralsnog gelooft niemand mequote:Op donderdag 27 maart 2008 13:27 schreef L.Denninger het volgende:
Hoe bedoel je er zijn geen "tegenbewijzen" ?
Er zijn juist geen "voor-bewijzen" !
Nu ga je weer dingen door elkaar halenquote:Op donderdag 27 maart 2008 13:48 schreef Summers het volgende:
[..]
Nee ze zijn alleen dom als ze op conclusies komen die jij wel begrijpt en kent toch, anders hebben ze een gebrek .
Ik denk niet dat je lacherig over mij kan doen op basis van mijn kennis van hoe de wereld werkt, natuur- schei- en wiskunde, nee.quote:Denk je echt dat ik niet lacherig over jou kan doen ? MAKKELIJK
Nee, je legt niks uit !quote:denk je dat ik niet de hele dag jou kan afzeiken omdat jij het niet ervaard ? MAKKELIJK , ik kan ook wel roepen hoe weinig jij wel niet weet en hoe weinig je hebt gestudeerd op dat gebied om een complete werkelijkheid te missen die ook bij deze wereld hoort , dat schiet alleen niet op , ik leg het liever uit
Ik doe normaal, ik ben niet degene die fantastische dingen claimt maar ze niet kan onderbouwen of bewijzenquote:dat jij dat niet begrijpt of niet luisterd is jou probleem , tot die tijd kan je ook normaal doen .
Daarom ben ik toch niet de enige die meedoet met de test ?quote:waarom dan meedoen met de test ? jouw zintuigen kunnen jou blijkbaar ook foppen dan , misschien heb jij dan wel een reactie op infrageluid , misschien is jouw interpretatie dan wel niet echt . hoe kan je meedoen zonder trouw te zijn aan wat je zelf de hele tijd roept ? als ik jou zo hoor , al zou je trillen en duizenden speldenprikjes voelen of je arm word opgetild . en dan .. ? dan mag jij volgens jou ook niks roepen .
En dan verzin jij er een fantastisch verhaal omheen en post je het op Fok!, en wordt je boos als mensen vragen om bewijsquote:nee mijn zintuigen werken prima zeg ik altijd, die van jou toch ook ? misschien 1% procent fopt je .. en dan ?
Ik zeg niet dat ze niks waard zijn, maar ik zeg ook niet dat ze heilig zijn en het nooit mis kunnen hebben.quote:zullen we dan maar altijd doen alsof ze niks waard zijn ?
Daar is niks mis mee.quote:ik zeg dat ik ben geschapen als intelligent wezen met eindeloze mogelijkheden net als elk ander mens , wat is daar mis mee ? ik zeg dan toch juist dat iedereen gelijk is ?
Je vertelt wat je gelooft, da's wat anders.quote:Nee ik vertel gewoon wat ik weet uit eigen ervaring
Ik vind het NIET ultiem arrogant, wat ik ultiem arrogant vind zijn jouw uitspraken a la "Mijn gevoel heeft het ALTIJD goed ! Ik KAN het nooit fout hebben ! Mijn zintuigen zijn PERFECT !".quote:, (wat een misdaad) maar als er vragen worden gesteld mag ik geen antwoord geven als ik het antwoord weet ? Als mijn antwoord niet telt omdat het niet wetenschappelijk is bewezen waarom dan uberhaubt komen op een plek waar het er over gaat ?? jij vind het ultiem arrogant omdat jij het niet ervaard , maar daar kan ik wederom niks aan doen , alle topics op fok vertellen mensen toch uit eigen ervaring ?
Wederom, niet alleen ik. Leer nou eerst eens hoe de wetenschappelijke methode WERKT verdikkeme, je praat zo'n onzin...quote:Tuurlijk , kromme logica maar zelf roepen dat iemand met telekinese je arm op mag tillen, wel meedoen aan een test waarbij jij het zelf ervaard om je te overtuigen .
Nou dan noem ik het aardbeienjamkoekjes, bewijs maar eens dat het geen aardbeienjamkoekjes zijn !quote:Ik noem het energiebolletjes omdat het lijkt op energie , als jij er een andere naam voor weet noem die dan ? tot die tijd noem ik het energiebolletjes
Nee, eerder dat je lijkt op een huisvrouw die niet zo veel gestudeerd heeft en in de bijstand zit.quote:tuurlijk en weer komen we op dat IK een gebrek heb , volgens sceptici heb ik zoveel gebreken dat ik bijna onzichtbaar ben geworden en als een klomp vlees maar mijn tijd uitzit .DAT is pas logisch .
Dit gaat echt weer nergens over, leer in bobsnaam toch eens zinnig discussierenquote:Dan luister je niet goed , het heeft namelijk een bepaalde manier waarop het werkt , als ik er steeds iets anders van maak dan zou het echt niet werken hoor . Ik zie in elk geval wel de lijn die ik vertel , dat jij dat niet ziet en als ik voor jou net zo goed kan zeggen dat ik roze olifantjes zie dan kan ik daar weinig aan doen . meer dan uitleggen en mijn best doen om het over te brengen kan ik niet .
misschien moet ik tegen jou voortaan maar een lulverhaal opzeggen over kabouters want je ziet het verschil toch niet en als je je zo opstelt verdien je wat mij betreft nog een lulverhaal ook .
quote:Op losse schroeven .. je bedoeld dat ik dan een geest zie op rolschaatsen die zijn evenwicht niet meer kan houden ipv dat ik hem zie staan ?
Nee, als je toegeeft dat je zintuigen niet altijd even perfect werken zul je moeten accepteren dat sommige dingen ook gewoon rationeel verklaard kunnen worden.quote:Tuurlijk denninger , als ik toegeef dat mijn zintuigen niet perfect werken dan ervaar ik inene geen paranormale dingen meer
En weer reageer je hysterischquote:dus bij deze :
Mijn zintuigen zijn alles behalve perfect , ik kan elk moment gefopt worden door mijn zintuigen , net als dat ik in de zon kijk of een vrouw doorgezaagd zie worden door een goochelaar , wat ik ervaar is niet echt behalve als denninger het ook ervaard ...
Och, mij interesseert het weinig, ik verbaas me alleen elke keer weer over je hysterie, je gebrek aan discussievaardigheden en je vermogen om voor jezelf alles recht te lullen wat krom isquote:Ships, nu zal ik nooit meer iets ervaren , mijn luchtbel is doorgeprikt , mijn leven verslagen door sceptische argumenten , jammer he
Nou zeg, om Summers nou gelijk weer te ignoren gaat me ook weer iets te verquote:Op donderdag 27 maart 2008 14:50 schreef maedel het volgende:
zit er eigenlijk een ignore modus op Fok?
inderdaad, een slechte grapquote:Op donderdag 27 maart 2008 14:57 schreef L.Denninger het volgende:
[..]
Nou zeg, om Summers nou gelijk weer te ignoren gaat me ook weer iets te ver
naar he, kennis.quote:Op donderdag 27 maart 2008 14:50 schreef maedel het volgende:
zit er eigenlijk een ignore modus op Fok?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |