Hier:quote:
Waarbij ik moet toegeven, dat ik blind aangenomen heb dat Jahiz een moslimgeleerde was.quote:Op maandag 16 februari 2009 22:16 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Mwuah, nee, niet echt. Ik had ook met name de werken van Jahiz en Augustinus in me hoofd, met name werken die direct door de Grieken zijn overgenomen, bekritiseerd of aangevuld. Ook geleerden zoals Ibn Farabi, Ibn Khaldun etc waar jij mij ook wel bekend bent. Daarmee zou ik de stelling in de TT al durven te ontkrachten, omdat het een hartstikke krom redenering zou zijn.
Volgens mij kan men geloven wat men zelf wil.quote:Op maandag 11 februari 2008 00:47 schreef qwertysss336 het volgende:
Als je gelooft dat de mens na zijn dood naar de Hemel (of de Hel of het Vagevuur) gaat, dan kan je toch onmogelijk ook geloven dat de mens afstamt van de aap? Want dat zou dan betekenen dat ergens in de evolutie van de aap naar de mens, een punt is waar een soort (of eigenlijk zelfs een individu) meer aap dan mens is (en dus niet naar de Hemel kan gaan), maar (één van) de daaropvolgende soort(en) (of eigenlijk zelfs het daaropvolgende individu) wel naar de Hemel gaat (, want meer mens dan aap). Ergens moet dus de grens getrokken worden, en dat lijkt me op zijn minst arbitrair, zo niet ondoenlijk. Feit is echter dat er christenen zijn die zowel in een Hemel voor gestorven mensen geloven als in evolutie, hoe zien zij dit dan?
Die Christenen neem ik denk ik bijna net zo snel serieus als die briljante posts van jou.quote:Op maandag 16 februari 2009 23:11 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Ga je nu KoningDavid nadoen de roept dat de christenen de Big Bang voorspeld hebben?
Hij heeft wel een punt. Geen Christen die gelooft dat eencellige wezens naar de hemel gaan, maar waar ligt dan de grens als je in evolutie en de bijbel gelooft?quote:Op maandag 16 februari 2009 23:49 schreef Halcon het volgende:
[..]
Volgens mij kan men geloven wat men zelf wil.
Het hoeft ook niet per definitie niet waar te kunnen zijn dat er sprake is van en evolutie en naar de hemel gaan.
Dat ligt voor iedereen verschillend. Het zou prima kunnen dat evolutie slechts plaatsvindt tot een bepaald moment of vanaf een bepaald moment.quote:Op maandag 16 februari 2009 23:57 schreef Drijfzand het volgende:
[..]
Hij heeft wel een punt. Geen Christen die gelooft dat eencellige wezens naar de hemel gaan, maar waar ligt dan de grens als je in evolutie en de bijbel gelooft?
Oh, ik las daar onzorgvuldig, dat is inderdaad niet zo logisch. Van is daar eerder van toepassing. Het punt van Triggershot staat echter: er zijn genoeg oude Christen- en Moslimdenkers te vinden die ook een evolutie-gedachte hanteerden.quote:Op maandag 16 februari 2009 23:48 schreef Kees22 het volgende:
[..]
Hier:
[..]
Waarbij ik moet toegeven, dat ik blind aangenomen heb dat Jahiz een moslimgeleerde was.
De ziel is, voor de Katholieken althans, nog wel iets wat God alleen de homo sapiens toekent.quote:Op maandag 16 februari 2009 23:57 schreef Drijfzand het volgende:
[..]
Hij heeft wel een punt. Geen Christen die gelooft dat eencellige wezens naar de hemel gaan, maar waar ligt dan de grens als je in evolutie en de bijbel gelooft?
De mens stamt niet af van de aapquote:Op maandag 11 februari 2008 00:47 schreef qwertysss336 het volgende:
Als je gelooft dat de mens na zijn dood naar de Hemel (of de Hel of het Vagevuur) gaat, dan kan je toch onmogelijk ook geloven dat de mens afstamt van de aap? Want dat zou dan betekenen dat ergens in de evolutie van de aap naar de mens, een punt is waar een soort (of eigenlijk zelfs een individu) meer aap dan mens is (en dus niet naar de Hemel kan gaan), maar (één van) de daaropvolgende soort(en) (of eigenlijk zelfs het daaropvolgende individu) wel naar de Hemel gaat (, want meer mens dan aap). Ergens moet dus de grens getrokken worden, en dat lijkt me op zijn minst arbitrair, zo niet ondoenlijk. Feit is echter dat er christenen zijn die zowel in een Hemel voor gestorven mensen geloven als in evolutie, hoe zien zij dit dan?
Er bestaan toch ook geluidsgolven en elektromagnetische velden? Verder kennen we zwaartekracht. Allemaal zaken die je niet echt ‘vaste materie’ kunt noemen. De evolutietheorie doet hier verder niet veel uitspraak over, omdat dit vakgebied zich beperkt tot de aanpassing van reeds bestaande levensvormen, en niet over de totstandkoming van leven gaat.quote:Op dinsdag 17 februari 2009 08:40 schreef JeanPaulvdveeken het volgende:
Klopt mensen stammen niet af van de aap.Ik geloof wel dat na de schepping dieren gingen aanpassen aan het klimaat en de leefomgeving.In de bijbel staat beschreven dat God's werk doorgaat,zelfs nu nog zie je nieuwe diersoorten!.Men die in de gehele evolitietheorie gelooft,zou nooit in geesten of in de geestenwereld kunnen geloven omdat dat niet uit een vaste materie bestaat.
Wat doen ze zoal om ‘hun zin te krijgen’, en wie zijn er van de evolutietheorie afgestapt?quote:Ik geloof dat er een geestenwereld bestaat,maak dit zelf mee.Ik lees regelmatig boeken over de evolutietheorie,en je lees vaak dat darmwin aanhangers er alles aan doen om toch hun zin te krijgen.Vele bekende wetenschappers zijn allang van de evolutietheorie afgestapt omdat het gewoon niet kan,er moet een shepper aan de pas zijn gekomen.
Nee, je neemt aan dat de huidige apen en wij een gemeenschappelijke voorouder hebben. Op zich kun je die voorouder een aap(-achtige) noemen, maar het was niet een nu-bestaande aap zoals de Chimpansee of Bonobo.quote:Kortom als je in de evolutietheorie gelooft,geloof je ook dat je van APEN afstamt,en wij zijn geen aapjes,daar ben ik van overtuigd!
Darwinaanhangers doen alles om hun zin te krijgen? Dit zegt iemand die alle wetenschappelijke argumenten voor evolutie wegschopt omdat het (volgens jou) niet valt te verenigen met een of ander oud boek?quote:Op dinsdag 17 februari 2009 08:40 schreef JeanPaulvdveeken het volgende:
Klopt mensen stammen niet af van de aap.Ik geloof wel dat na de schepping dieren gingen aanpassen aan het klimaat en de leefomgeving.In de bijbel staat beschreven dat God's werk doorgaat,zelfs nu nog zie je nieuwe diersoorten!.Men die in de gehele evolitietheorie gelooft,zou nooit in geesten of in de geestenwereld kunnen geloven omdat dat niet uit een vaste materie bestaat.Ik geloof dat er een geestenwereld bestaat,maak dit zelf mee.Ik lees regelmatig boeken over de evolutietheorie,en je lees vaak dat darmwin aanhangers er alles aan doen om toch hun zin te krijgen.Vele bekende wetenschappers zijn allang van de evolutietheorie afgestapt omdat het gewoon niet kan,er moet een shepper aan de pas zijn gekomen.Kortom als je in de evolutietheorie gelooft,geloof je ook dat je van APEN afstamt,en wij zijn geen aapjes,daar ben ik van overtuigd!
Tot nu toe is de evolutietheorie een toch wat iets beter ondersteunde verklaring voor die nieuwe soorten, dan de verklaring die jij opgeeft.quote:Op dinsdag 17 februari 2009 08:40 schreef JeanPaulvdveeken het volgende:
Klopt mensen stammen niet af van de aap.Ik geloof wel dat na de schepping dieren gingen aanpassen aan het klimaat en de leefomgeving.In de bijbel staat beschreven dat God's werk doorgaat,zelfs nu nog zie je nieuwe diersoorten!.
Geesten komen niet in de evolutietheorie voor, omdat die theorie daar gewoonweg niet over gaat.quote:Men die in de gehele evolitietheorie gelooft,zou nooit in geesten of in de geestenwereld kunnen geloven omdat dat niet uit een vaste materie bestaat.Ik geloof dat er een geestenwereld bestaat,maak dit zelf mee.
Bedoel je dat ze zo vervelend vaak met wetenschappelijk bewijs op de proppen komen? Dat is idd irritant als je gewoon lekker ongefundeerd in de rondte wilt lullen.quote:Ik lees regelmatig boeken over de evolutietheorie,en je lees vaak dat darmwin aanhangers er alles aan doen om toch hun zin te krijgen.
Vast dat jij een mooi lijstje hebt van al die bekende wetenschappers die van de evolutietheorie zijn afgestapt en vast dat jij die ook met ons wilt delen.quote:Vele bekende wetenschappers zijn allang van de evolutietheorie afgestapt omdat het gewoon niet kan,er moet een shepper aan de pas zijn gekomen.
quote:Kortom als je in de evolutietheorie gelooft,geloof je ook dat je van APEN afstamt,en wij zijn geen aapjes,daar ben ik van overtuigd!
Dat komt goed uit want dan zouden we de ziel heel precies in beeld kunnen brengen met speciale apperatuur.quote:Op dinsdag 17 februari 2009 13:34 schreef Fragmonkey het volgende:
Een menselijk ziel is een elektro magnetisch veld. dus het zal misschien wel kunnen zijn dat er leven is na de dood maar wat zou dat dan kunnen zijn?
Het is pure onzin om te stellen dat "vele bekende" wetenschappers van de evolutietheorie zijn afgestapt. Het tegendeel is waar. Vanuit allerlei disciplines binnen de wetenschap is er veel en degelijk bewijs dat er evolutie plaatsvindt en plaats heeft gevonden. Noem eens een bekende wetenschapper dan die er vanaf is gestapt?quote:Op dinsdag 17 februari 2009 08:40 schreef JeanPaulvdveeken het volgende:
Vele bekende wetenschappers zijn allang van de evolutietheorie afgestapt omdat het gewoon niet kan,er moet een shepper aan de pas zijn gekomen.Kortom als je in de evolutietheorie gelooft,geloof je ook dat je van APEN afstamt,en wij zijn geen aapjes,daar ben ik van overtuigd!
Dat kan ook!quote:Op dinsdag 17 februari 2009 13:55 schreef SpecialK het volgende:
[..]
Dat komt goed uit want dan zouden we de ziel heel precies in beeld kunnen brengen met speciale apperatuur.
Bepaalde hersenactiviteit waarnemen is nog wel heel wat anders dan een 'ziel' ontleden hoor dmv electronische apparatuur.quote:Op dinsdag 17 februari 2009 14:54 schreef Fragmonkey het volgende:
[..]
Dat kan ook!
Met zo'n elektromagnetische pulse reader ding... kan ff niet op de naam komen.
Maar uiteindelijk blijft er een stroom vragen uit onstaan
Er zijn nog geen apparatuur om een "ziel" te ontleden... maar er is zeker sprake van elektromagnetische activiteit bij een menselijk"geest"quote:Op dinsdag 17 februari 2009 14:59 schreef Twerk het volgende:
[..]
Bepaalde hersenactiviteit waarnemen is nog wel heel wat anders dan een 'ziel' ontleden hoor dmv electronische apparatuur.
Hersenactiviteit inderdaad. Ziel en geest in deze context vind ik niet zo zinvol.quote:Op dinsdag 17 februari 2009 17:21 schreef Fragmonkey het volgende:
[..]
Er zijn nog geen apparatuur om een "ziel" te ontleden... maar er is zeker sprake van elektromagnetische activiteit bij een menselijk"geest"
Dank je, Kees22. Dit is wat ik probeer te zeggen, maar dan eenvoudiger.quote:Op maandag 16 februari 2009 23:45 schreef Kees22 het volgende:
Overigens kan ik het geloof van Waris7 nog wel rijmen met evolutie.
(Met je permissie, Waris7.)
Er bestaan onsterfelijke zielen die een (of meer) keren incarneren in een menselijk lichaam dan wel zich verbinden met of resoneren in een menselijk lichaam en uiteindelijk in de hemel komen.
Deze zielen wachten met incarneren tot er geschikte lichamen zijn. En die zouden best via evolutie ontstaan kunnen zijn.
Waarmee de TT ontkracht is!
Ik neem aan dat dit aannames zijn die verder nergens op gebaseerd zijn?quote:Op maandag 16 februari 2009 23:45 schreef Kees22 het volgende:
Overigens kan ik het geloof van Waris7 nog wel rijmen met evolutie.
(Met je permissie, Waris7.)
Er bestaan onsterfelijke zielen die een (of meer) keren incarneren in een menselijk lichaam dan wel zich verbinden met of resoneren in een menselijk lichaam en uiteindelijk in de hemel komen. Deze zielen wachten met incarneren tot er geschikte lichamen zijn. En die zouden best via evolutie ontstaan kunnen zijn.
Waarmee de TT ontkracht is!
In mijn geval zijn ze, behalve dan een paar boekjes/artikelen die ik er hier en daar over gelezen heb en mijn eigen gedachten erover, nergens op gebaseerd. Maar om het nou 'aannames' te noemen vind ik ook weer incorrect, want dat klinkt net alsof ik er zelf helemaal niet over heb nagedacht.quote:Op dinsdag 17 februari 2009 20:20 schreef Twerk het volgende:
[..]
Ik neem aan dat dit aannames zijn die verder nergens op gebaseerd zijn?
Waar heb ik dat ooit gezegd? Leugenachtig ventje...quote:Op maandag 16 februari 2009 23:11 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Ga je nu KoningDavid nadoen de roept dat de christenen de Big Bang voorspeld hebben?
Hij doelt waarschijnlijk, in ongelukkige bewoordingen, op het feit dat Lemaître, de grondlegger van de oerknaltheorie is.quote:Op dinsdag 17 februari 2009 23:48 schreef koningdavid het volgende:
[..]
Waar heb ik dat ooit gezegd? Leugenachtig ventje...
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |