Ja, nee. Dat is de manier om een kind iets af te leren. Door hem te traumatiseren.quote:Op woensdag 30 januari 2008 16:20 schreef Candaasje het volgende:
@Milagro: Ja, terecht vanuit de hond gezien. Het is begrijpelijk dat de hond dat doet. Natuurlijk gedrag dat je er nooit of te nimmer helemaal uit zal krijgen. (Net zoals mensen kennen dieren een punt dat het genoeg is geweest). MAAR, nee, het is niet terecht dat het kind ook echt gebeten/gekrabt is; de moeder had dat moeten voorkomen, absoluut! Het is niet de taak van de hond om te straffen.
Enne, leermomentje. Wilde je ontkennen dat dat het niet is dan? Tuurlijk wel! Hoe ernstig en naar een gebeurtenis kan zijn..ik denk niet dat dat kind ooit nog eens een hond treiter (of wat hij ook mag hebben gedaan door deze schrammen te hebben opgelopen). Zeg niet dat het een 'juist' leermoment was, maar het was een leermoment, zonder meer.
@Taursu: danku
Vroeger werd een mens gemiddeld maar 33.quote:Op woensdag 30 januari 2008 16:24 schreef Candaasje het volgende:
Enne, vroeger deden mensen niet veel anders hooren nog steeds bestaat de zogenaamde corrigerende tik.. of je die wilt gebruiken is een tweede, maar nog niet zo lang geleden was een oorvijg doodnormaal. En tja,..geen bloed...we hebben geen klauwen....
Leermomentje ???quote:Op woensdag 30 januari 2008 16:20 schreef Candaasje het volgende:
Enne, leermomentje. Wilde je ontkennen dat dat het niet is dan? Tuurlijk wel! Hoe ernstig en naar een gebeurtenis kan zijn..ik denk niet dat dat kind ooit nog eens een hond treiter (of wat hij ook mag hebben gedaan door deze schrammen te hebben opgelopen). Zeg niet dat het een 'juist' leermoment was, maar het was een leermoment, zonder meer.
EDIT: Dit was voor Dada bedoeld.quote:Op woensdag 30 januari 2008 16:27 schreef Candaasje het volgende:
LEES Nou eens!
Ik zei dat het geen "JUIST" leermoment was, want het had nooit mogen gebeuren.
Ik zei alleen dat het WEL een leermoment IS, hoe je het went of keert. Het kind heeft immers op een nare manier ervaren wat treiteren kan veroorzaken. Niet dat het had mogen gebeuren, maar het is gebeurd waardoor het kind het waarschijnlijk nooit meer zal doen.
Dat bedoel ik met leermoment; het ervaren en er vervolgens naar handelen in de toekomst.
Niet dat er geen betere leermethodes zijn, want die zijn er wel.
Dat heeft-ie dus niet geleerd, hij mag immers van die vrouw "zijn plek in de roedel" weer innemen, ónder de vrouw en bóven het kind.quote:Op woensdag 30 januari 2008 16:31 schreef Candaasje het volgende:
Neuh, want de hond had een tik op zn neus moeten krijgen. Hij moet namelijk leren dat hijj niet mag straffen.
Honden begrijpen een tik op de neus niet eens ...ja ze worden er angstig van. Even off-topic.quote:Op woensdag 30 januari 2008 16:31 schreef Candaasje het volgende:
Neuh, want de hond had een tik op zn neus moeten krijgen. Hij moet namelijk leren dat hijj niet mag straffen.
Achteraf bezien uiteraard. Dit is geen leermoment die je in moet calculeren of waar je van uit moet gaan, maar als het gebeurd ís, ís het een leermoment, al denk ik dat dit kind dat niet zo zal opvatten. (te jong)quote:Op woensdag 30 januari 2008 16:25 schreef Dr.Daggla het volgende:
[..]
Ja, nee. Dat is de manier om een kind iets af te leren. Door hem te traumatiseren.
De manier om er voor te zorgen dat je kind niet op te jonge leeftijd het bed induikt is gewoon keihard misbruiken als ze 10 is. Leermomentje enzo..
Mag toch hopen dat jij geen kinderen hebt of ambieert die te krijgen.
Ik vind het niet zo vreemd dat 'n hond bijt als je 'm pijn doet. Dat dan weer nietquote:Op woensdag 30 januari 2008 16:22 schreef milagro het volgende:
[..]
dat zeg ik dus ook, MOEDER moet voorkomen dat er ueberhauptleermomentjes
zich voor kunnen doen.
die hond zou ik weg doen, maar goed, ik zou niet eens zo'n beest in huis halen of geen kids nemen als het welzijn van die hond prioriteit 1 is voor me.
maar mensen die praten over leermomentjes en die hond volledig vrijpleiten... het is helemaal niet normaal dat een hond meteen hapt, ook niet als het al 3 keer aan zijn oren getrokken is... en een kind, zoals ik al zei, dat de kans krijgt van een moeder om het meer dan eens te doen, diens moeder moet verdomme beter weten dan die hond alleen te laten met haar kind.
en zoals ook al gezegd, sommige honden deugen gewoon niet, klaar.
daar helpt geen verstandig baasje tegen...
Maar een kind daarentegen snapt een tik op de neus prima. Volgens mij is het een oneerlijke vergelijking. De moeder deugt niet, misschien moet die in het resocialisatietraject.quote:Op woensdag 30 januari 2008 16:35 schreef Mejoon het volgende:
[..]
Honden begrijpen een tik op de neus niet eens ...ja ze worden er angstig van. Even off-topic.
mooi gezegd!.... maar oh wee als je er een andere conclusie uit haalt dan gewoon voorkomen dat een hond en kind samen komen... neem geen hond! of geen kinderen als je zo'n verminkt koppie erg vindtquote:Op woensdag 30 januari 2008 16:12 schreef Candaasje het volgende:
Misschien was het wel gewoon een stom ongeluk?
Denk dus ook dat je gelijk hebt in dit geval. Denk ook dat de hond boven het kind staat in de roedel in dit gezin.quote:Op woensdag 30 januari 2008 16:34 schreef JohnnyKnoxville het volgende:
[..]
Dat heeft-ie dus niet geleerd, hij mag immers van die vrouw "zijn plek in de roedel" weer innemen, ónder de vrouw en bóven het kind.
Jij gaat ervan uit dat het kind zijn eigen gedrag als treiteren ziet, ik ga daar niet van uit. Weet dat joch veel, hij was gewoon met die hond aan 't spelen en toen beet die hond opeens......quote:Op woensdag 30 januari 2008 16:27 schreef Candaasje het volgende:
LEES Nou eens!
Ik zei dat het geen "JUIST" leermoment was, want het had nooit mogen gebeuren.
Ik zei alleen dat het WEL een leermoment IS, hoe je het went of keert. Het kind heeft immers op een nare manier ervaren wat treiteren kan veroorzaken. Niet dat het had mogen gebeuren, maar het is gebeurd waardoor het kind het waarschijnlijk nooit meer zal doen.
Dat bedoel ik met leermoment; het ervaren en er vervolgens naar handelen in de toekomst.
Niet dat er geen betere leermethodes zijn, want die zijn er wel.
neem een hond, dan leren ze dat vanzelf wel afquote:Op woensdag 30 januari 2008 17:00 schreef deedeetee het volgende:
Sommige kinderen vinden het leuk om overal aan te draaien, zoals de oren van de hond
Nee de grote zus waar ik 't over had deed dat, en ze vond het ook leuk om de hond te schoppen en meer van dat soort nare dingen. De hond deed nooit iets terug. Ik heb het dier niet lang gehad maar hem aan een oudere dame gegeven die erg blij was met zo'n lieve hond.quote:Op woensdag 30 januari 2008 17:03 schreef Re het volgende:
[..]
neem een hond, dan leren ze dat vanzelf wel af
Dat betekend gewoon simpelweg je kind in de gaten houden en van kleins afaan bezig zijn met leren, leren respecteren, dieren, mensen, spullen, alles....quote:Op woensdag 30 januari 2008 15:54 schreef milagro het volgende:
[..]
nee, hoor, prima bui, alleen ik ben wat allergisch voor dom geblaat over leermomentjes van mensen die meer begaan zijn met een aan zijn oren getrokken pitbull dan met een gebeten peuter.
als je ook maar 1 seconde denkt dat een 2 jarige dergelijke leermomentjes kan hebben zonder ernstige gevolgen spoor je gewoon niet.
leermomentjes zijn geen kokendheet water, geen balkons met stoelen waar je peuter op kan klauteren, geen openstaande ramen op tig hoog, geen loslopende peuters ben je vijver in de tuin en dus ook geen honden met kaken die je in 1 hap de strot doorbijten.... leermomentjes zijn "UH UH, NEE, MAG NIET" als je kind zijn liga in je dvdspeler probeert te douwen, die dvdspeler bijt niet namelijk.
Oh aub zeg!!!!quote:Op woensdag 30 januari 2008 16:49 schreef Re het volgende:
[..]
mooi gezegd!.... maar oh wee als je er een andere conclusie uit haalt dan gewoon voorkomen dat een hond en kind samen komen... neem geen hond! of geen kinderen als je zo'n verminkt koppie erg vindt
jaja je kunt je hond opvoeden... steek wat meer tijd in het opvoeden van je kinderen zou ik zeggen dan nutteloos energie te steken in het proberen op te voeden van een hond wat instinctief nog altijd een jachtinstinct heeft
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |