Ik noem dat ouder/volwassener worden, geen 2012...quote:Op dinsdag 27 januari 2009 19:54 schreef Nee het volgende:
Het heeft geen enkele zin om 2012 empirisch te onderbouwen, het blijft enorm speculatief. Is het dan allemaal onzin? Ja en nee. Als je opzoek wilt gaan naar aanwijzingen dat er een bewustzijnsverandering gaat plaats vinden, moet je in eerste instantie introspectieve kennis gaan opdoen en dat vergelijken met de ervaringen die andere mensen delen.
De enigste, maar dan ook écht de enigste reden waarom 2012 mijn aandacht trekt, is vanwege het feit dat mijn subjectieve beleving over zaken als, toekomst, tijdsbesef, materialisme, emoties, etc aan het veranderen zijn. Dit neigt naar een vorm van psychische stoornis, maar dat is het niet. Vroeger kon ik me ontzettend druk maken over financiële problemen, problemen op school of in relationele sfeer. Tegenwoordig trek ik me dat steeds minder aan. Ik merk dat ik op een of andere manier geforceerd wordt om meer in het ‘nu’ te leven. Je voelt instinctief dat er iets speelt, maar je kunt het niet plaatsen.
Wat de laatste jaren mij namelijk opvalt is dat meerdere mensen, uit verschillende kringen, hetzelfde ervaren. Nu kun je zeggen dat dit een normaal proces is, (quarterlife crisis), maar op een of andere manier krijgt dat geen duidelijke plaats bij mij. Ik kan het niet anders omschrijving als een gevoel van geestelijke verzadiging, een gevoel alsof het binnenkort allemaal voorbij is (in positieve zin).
Nu kun je allerlei verklaringen gaan zoeken, je vergrijpen aan allerlei theorieën en hopen dat er binnenkort iets gaat verandering, of je legt je er bij neer en bekijkt alles vanuit een helder perspectief en als laatste: Go with the flow.
Herkenbaar alleen werkt het bij mij eerder negatief. geen verzadiging maar leegte dus.quote:Op dinsdag 27 januari 2009 19:54 schreef Nee het volgende:
. Ik kan het niet anders omschrijving als een gevoel van geestelijke verzadiging, een gevoel alsof het binnenkort allemaal voorbij is (in positieve zin).
hehe je bent wel lekker nuchter jijquote:Op dinsdag 27 januari 2009 20:04 schreef The_stranger het volgende:
[..]
Ik noem dat ouder/volwassener worden, geen 2012...
Ouder worden op z'n 2009 ja. Kun je ook wat specifieker zijn, zoals je ook over de SR was? Ik hoef geen psychologische analyse te hebben, maar aan zo'n algemene uitspraken heb ik niks.quote:Op dinsdag 27 januari 2009 20:04 schreef The_stranger het volgende:
[..]
Ik noem dat ouder/volwassener worden, geen 2012...
Dat maakt het hele 2012 verhaal misschien nog interessant, wetenschappelijk publicaties zoeken en die zodanig interpreteren dat het apocalyptische verhaal van 2012 klopt is bij voorbaat al kansloos imo. De enigste kennis die nuttig zal zijn is je eigen subjectieve beleving, en een mogelijke 'consensus' met die van anderen.quote:Op dinsdag 27 januari 2009 20:05 schreef Bill_E het volgende:
[..]
Herkenbaar alleen werkt het bij mij eerder negatief. geen verzadiging maar leegte dus.
Maar daar gaat dit topic niet over. Een gevoel, gaat meer over de theorieën.
Nee ik probeer juist tegen argumenten aan te dragen. Ben dol op al die theorieën. Maar zie ze liever onderuit gehaald wordenquote:Op dinsdag 27 januari 2009 20:29 schreef Nee het volgende:
[..]
Dat maakt het hele 2012 verhaal misschien nog interessant, wetenschappelijk publicaties zoeken en die zodanig interpreteren dat het apocalyptische verhaal van 2012 klopt is bij voorbaat al kansloos imo. De enigste kennis die nuttig zal zijn is je eigen subjectieve beleving, en een mogelijke 'consensus' met die van anderen.
En hoe ik dan weer op het idee kwam is door deze nogal vreemd uitziende site: http://fusionanomaly.net/schumannresonance.htmlquote:The amplitude and frequency of the Circuit
Change daily, becoming stronger at dawn and tapering off toward nightfall
Change with the seasons, because the amount of water in the atmosphere changes, and so do the number of lightning strikes
Change at different latitudes
Change with the space weather, especially solar flares (the lowest frequency shifts upward because the cavity shrinks)
Het probleem is dat de meeste theorieën multi-interpretabel zijn, en daarbij zijn de meeste al lang onderuit gehaald.quote:Op dinsdag 27 januari 2009 20:33 schreef Bill_E het volgende:
[..]
Nee ik probeer juist tegen argumenten aan te dragen. Ben dol op al die theorieën. Maar zie ze liever onderuit gehaald worden
Nou een planeet X die groter is dan de aarde, is niet meer multi-interpretabel.quote:Op dinsdag 27 januari 2009 20:39 schreef Nee het volgende:
[..]
Het probleem is dat de meeste theorieën multi-interpretabel zijn, en daarbij zijn de meeste al lang onderuit gehaald.
quote:d. Biological Effects
Schumann himself was interested in the biological effects of sferics in general,
and his student and later colleague Herbert König has continued this work. In a
summary [12] the latter quotes many surprising results of such effects. They
span from an influence on yeast cells and bacteria as well as plants and
animals to humans. Human weather sensitivity is, for example, strengthened
with increased amplitudes of natural oscillations at 10 Hz. With artificial
application of such waves human circadian periodicity is significantly
accelerated, test subjects show extended response time, or they cause
headache. In many of these experiments effects showed a strong dependence
on frequency. The so-called alpha waves during brain activity lie in the same
frequency range as the first two modes of the Schumann resonance. Medics
speculate that this is possibly no coincidence, but human adaptation to the
electromagnetic environment in the course of evolution. In this border area
between physics, biology and medicine there are perhaps still interesting results
forthcoming.
Oke, daar gaan we dan:quote:Op dinsdag 27 januari 2009 20:49 schreef Bill_E het volgende:
[..]
Nou een planeet X die groter is dan de aarde, is niet meer multi-interpretabel.
Het SR verhaal en een verhoging in freq is ook onderuit gehaald in dit topic. En nasa heeft geen apparaat dat het simuleert. Dus ook niet echt meer interessant. En erl zijn er wel onderuitgehaald op diverse site's maar vaak zwak beargumenteerd ik wil feiten lezen (uit betrouwbare bron).
* = Google : Onmisbaar, voor de 'Doe 't zelf wetenschappert'quote:Wie het absoluut zeker weet en op diverse, onweerlegbare, manieren kan aantonen (bewijzen) mag het zeggen.
... maar goed, dan blijft het verder stil en dat is ook weer niet de bedoeling.
Kijk hier staat veel speculatie in. Even de feiten eruit halen:quote:Op dinsdag 27 januari 2009 21:09 schreef Nee het volgende:
[..]
Oke, daar gaan we dan:
Feit:
Powerful Solar Storm Could Shut Down U.S. for Months
De zonne-uitbarsting rond het jaar 2012 die mogelijk voor wat problemen kan veroorzaken.
Mogelijke speculatieve gevolgen
In combinatie met het recente gat in het aardmagnetisch veld kan zo'n uitbarsting mogelijk effect hebben op de magnetische polen, of kan misschien als trigger werken voor Yellowstone die sindskort actief is geworden.
Ik weet niet in hoeverre schumann resonance hiervoor gevoelig is, maar wie weet verandert de frequentie en amplitude door hevige activiteit van de zon. Een verhoogde schumann resonantie heeft ongetwijfeld ook effect op het leven op aarde, en misschien wel op de menselijke geest.
Maar nogmaals, niks is wetenschappelijk onderbouwd, allemaal speculatief, behalve dan die zonneuitbarsting. In hoeverre je hier verband in ziet is aan jezelf.
edit: nog een leuke recente link met wat info: http://www.grenswetenschap.nl/permalink.asp?grens=2639
De Zon is anders al een tijdje 'vreemd' aan het doen, bovendien zijn er zat onderzoekers die verwachten dat de volgende "solar maximum" (~2012) best wel eens 'heftig' zou kunnen worden. Niet perse de storm der stormen, maar dat zou toch wel zo maar kunnen.quote:Op dinsdag 27 januari 2009 22:37 schreef Bill_E het volgende:
Er is geen enkele aanwijzing dat er een grote uitbarsting zal zijn in 2012.
quote:
quote:"Solar Storm Warning"
"Researchers say a storm is coming--the most intense solar maximum in fifty years."
http://www.nasa.gov/visio(...)ar_stormwarning.html
quote:"Scientists Issue Unprecedented Forecast of Next Sunspot Cycle"
"The next sunspot cycle will be 30-50% stronger than the last one"
"The scientists expect the cycle to begin in late 2007 or early 2008, which is about 6 to 12 months later than a cycle would normally start. Cycle 24 is likely to reach its peak about 2012."
http://www.ucar.edu/news/releases/2006/sunspot.shtml
quote:"Biggest Breach of Earth’s Solar Storm Shield Discovered"
"Summary
• THEMIS observes a large breach in Earth’s magnetic shield that allows solar
particles to enter at a large rate.
• Contrary to common belief And to many scientists’ surprise this breach occurs
when the magnetic fields from the sun and the Earth align. Previously it was
thought that more particles enter when the fields are in opposite directions.
• Simulations show that the plasma entry occurs across the entire sunward side of
the magnetosphere.
• This discovery means that magnetic storms during the next solar cycle
maximum (~2012) could be stronger than the storms of the previous cycle."
http://www.nasa.gov/pdf/297406main_THEMIS%20AGU%202008odin.pdf
Geweldig stukje. Zal mij benieuwen in ieder gevalquote:Op woensdag 28 januari 2009 09:18 schreef _Led_ het volgende:
Voor sommigen misschien gerelateerd :
http://www.foxnews.com/story/0,2933,483477,00.html?=done
"Weet je nog toen we zeiden dat de Large Hadron Collider de wereld niet zou vernietigen..? Nou, daar willen we het nog even met je over hebben..."
Zitten we daar in het TEOWTAWKI topic met ons goede gedragquote:Op woensdag 28 januari 2009 10:00 schreef _Led_ het volgende:
"Als de LHC een zwart gat creeert zuigt dat behoorlijk !"
Mja ik heb de links eens doorgelezen van je, zijn wel interessant maar zoals je zelf al zegt echt heel veel weten we niet. In een van de links staat bv heftigste sinds 1960. Toen was er weinig aan de hand en de andere zegt heftigste zonnevlammen sinds 13 jaar. Al met al hebben we weinig referentie.quote:Op woensdag 28 januari 2009 00:31 schreef R0N1N het volgende:
[..]
De Zon is anders al een tijdje 'vreemd' aan het doen, bovendien zijn er zat onderzoekers die verwachten dat de volgende "solar maximum" (~2012) best wel eens 'heftig' zou kunnen worden. Niet perse de storm der stormen, maar dat zou toch wel zo maar kunnen.
Heb ook nog even gauw een paar "bronnen" opgesnuffeld, dat het iig geen "business as usual" is
Feit is, eigenlijk weten we nog dusdanig weinig van de Zon, dat we zo'n "aanwijzing" (voor een echte flinke superstorm) waarschijnlijk niet eens als dusdanig zouden herkennen al hangt 'ie de hele tijd voor onze oge
Yeah, daar kan geen 'SAS Handbook' of 'leatherman' tegenopquote:Op woensdag 28 januari 2009 10:03 schreef jogy het volgende:
Zitten we daar in het TEOWTAWKI topic met ons goede gedrag.
quote:at least it might explain why we've never heard from extraterrestrial civilizations: Maybe they built Large Hadron Colliders of their own.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |