Woon je in Turnhout of krijg je van alles van papa en mama?quote:Op donderdag 29 mei 2008 18:12 schreef Loelette het volgende:
Rond de 400 euro in de maand, hoe groter het bedrag wordt op mn spaarrekening hoe minder ik het nut ervan inzie maar hoe leuker ik het vindt het bedrag te zien stijgen. Ben een thuiswonende student van 19 en werk zon 12-16 uur in de week. Ben ook niet vies van op stap en uiteten gaan![]()
Ongeveer 10k
Nee ik werk redelijk veel en ben een goede spaarderquote:Op donderdag 29 mei 2008 18:44 schreef Floripas het volgende:
[..]
Woon je in Turnhout of krijg je van alles van papa en mama?
Dan zou ik wel eens een staatje van jouw inkomsten en uitgaven willen zien, want jij bent een wonder.quote:Op donderdag 29 mei 2008 18:47 schreef Loelette het volgende:
[..]
Nee ik werk redelijk veel en ben een goede spaarder
Met het geld waarmee je hypotheek (gedeeltelijk) hebt afgelost koop je nog geen zwembroek.quote:Op donderdag 29 mei 2008 16:45 schreef Floripas het volgende:
Overigens een tip voor alle spaarders: spaar in eerste instantie gewoon je schulden weg, inclusief hypotheek en studieschuld. De rente daarop is doorgaans hoger dan jouw spaarrente.
Neuh, ik maak me er ook niet druk om, maar zolang mijn studieschuld meer rente kost dan een spaarrekening beurt maak ik toch echt eerst geld over naar Groningen.quote:Op donderdag 29 mei 2008 19:05 schreef Hyperdude het volgende:
[..]
Met het geld waarmee je hypotheek (gedeeltelijk) hebt afgelost koop je nog geen zwembroek.
Met je spaargeld kan je een zwembad in je tuin laten aanleggen.![]()
Natuurlijk heb je in principe wel gelijk. Zou mij, afhankelijk van persoonlijke financiële situatie) niet te druk maken over hypotheekschulden zo lang je niet genoeg (spaar)geld hebt om een autootje of een nieuwe CV ketel aan te schaffen zonder naar de bank/lenen.nl te moeten kruipen om je hypotheek weer op te hogen.
Een verschil is dat je je spaarbedrag altijd kunt gebruiken, een afgelost hypotheekbedrag krijg je niet zo makkelijk terug.quote:Op donderdag 29 mei 2008 16:45 schreef Floripas het volgende:
Overigens een tip voor alle spaarders: spaar in eerste instantie gewoon je schulden weg, inclusief hypotheek en studieschuld. De rente daarop is doorgaans hoger dan jouw spaarrente.
Zo hoort het ook vind ik. Geld opzij leggen zou je (financieel) niks moeten doen. Ik ken veel mensen die elke maand een voor hun behoorlijk bedrag naar hun spaarrekening loodsen, maar deze in de loop van de maand gewoon weer helemaal leeg plukken.quote:Op donderdag 29 mei 2008 23:09 schreef Leef het volgende:
Het prettige is, dat het al zolang zo is, en automatisch gaat, dat het deel van m'n systeem is. Ik reken er niet eens meer mee, ik zie het niet meer, het hoort er gewoon bij.
Valt toch wel mee? 10000 / 400 euro = 25 dus iets meer dan 2 jaartjes sparen, nou heb ik niet altijd evenveel verdiend natuurlijk, maar vakantiegeld, verjaardagsgeld etc. ben je er vrij snelquote:Op donderdag 29 mei 2008 19:00 schreef Floripas het volgende:
[..]
Dan zou ik wel eens een staatje van jouw inkomsten en uitgaven willen zien, want jij bent een wonder.
Jawel, zo had ik het eerder op mijn rekening ook. In de tijd van de gulden dat ik 200 gulden overhield op mijn lopende rekening. Met de overschakeling naar de euro hebben zij dat bedrag veranderd in 90 euro. Inmiddels na veel keren veranderen heb ik het zelfs helemaal uit staan aangezien ik nu via internet zelf wel geld overmaak naar mijn spaarrekening.quote:Op vrijdag 30 mei 2008 12:19 schreef rene90 het volgende:
hmm rabobank heeft dat restsparen volgens mij niet, ik zal eens bellen of dat mogelijk is want dat is eigenlijk ideaal.
Ik bedoelde eigenlijk hoe jij het voor elkaar krijgt om 400 euro per maand te sparen als je studeert als je niks krijgt van je ouders.quote:Op vrijdag 30 mei 2008 11:35 schreef Loelette het volgende:
[..]
Valt toch wel mee? 10000 / 400 euro = 25 dus iets meer dan 2 jaartjes sparen, nou heb ik niet altijd evenveel verdiend natuurlijk, maar vakantiegeld, verjaardagsgeld etc. ben je er vrij snel
Jawel hoor, ik zit nl zelf bij de Raboquote:Op vrijdag 30 mei 2008 12:19 schreef rene90 het volgende:
hmm rabobank heeft dat restsparen volgens mij niet, ik zal eens bellen of dat mogelijk is want dat is eigenlijk ideaal.
Niet op je buik in elk gevalquote:Op vrijdag 30 mei 2008 12:34 schreef Floripas het volgende:
Ik bedoelde eigenlijk hoe jij het voor elkaar krijgt om 400 euro per maand te sparen als je studeert als je niks krijgt van je ouders.
kan het ook via internet op een studentenrekening? enig tipje waar ik moet zijn aan de linkerkant?quote:Op vrijdag 30 mei 2008 12:25 schreef Wexy het volgende:
[..]
Jawel, zo had ik het eerder op mijn rekening ook. In de tijd van de gulden dat ik 200 gulden overhield op mijn lopende rekening. Met de overschakeling naar de euro hebben zij dat bedrag veranderd in 90 euro. Inmiddels na veel keren veranderen heb ik het zelfs helemaal uit staan aangezien ik nu via internet zelf wel geld overmaak naar mijn spaarrekening.
Waar je dan wel rekening mee moet houden is dat als de datum van overschrijven in het weekend valt ze het al de vrijdagochtend 'afromen'.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |