Dan moet je het "goede bericht" nog maar eens lezenquote:Op donderdag 17 januari 2008 17:51 schreef BansheeBoy het volgende:
Zeer goed nieuws dit. Ik kreeg er spontaan een tevreden gevoel van om en nabij mijn maagstreek.²
quote:Holland Doc: Hoger dan de KuipDocumentaire
De bouw van een enorme moskee naast het Feyenoordstadion biedt volop gelegenheid voor geruchten en veronderstellingen. Het contact tussen de verschillende culturen in de wijk krijgt er een scherp randje door, hoewel de Rotterdamse humor de ergste kou uit de lucht haalt. Cirkelend rondom de moskee in aanbouw legt de camera onderlinge gesprekken vast van zeer verschillende bewoners van de Rotterdamse volkswijk Hillesluis. Mensen hebben gehoord dat dit de grootste moskee van Europa gaat worden, nog hoger dan de lichtmasten van aanpalend voetbalstadion De Kuip. Er zouden plannen zijn om brand te stichten. Anderen halen hun schouders hierover op: 'Allemaal grootspraak, de wijk wordt er juist veiliger door.' Geruchten en speculaties, ze laten zien hoever mensen uit elkaar gedreven zijn. Terwijl de moskee de hoogte in rijst zien we hoe dit proces in het leven van alledag werkt. Welke verhalen vertellen mensen elkaar? Hoe verhouden deze verhalen zich tot de waarneembare werkelijkheid? En verschillen de verhalen van de bewoners van een seniorenflat die op de moskee uitkijken met die van de Surinaamse bewoners een straat verderop? Een eenduidig verhaal over hoe een wijk op de komst van een moskee reageert, blijkt niet te vertellen.
uiteraardquote:Op donderdag 17 januari 2008 12:24 schreef __Saviour__ het volgende:
zou die niet in handen komen wat te radicale gasten, dat was het probleem eerst toch?
geen idee maar het meeste wordt gefinancierd door terroristen uit een of andere schurken staatquote:Op donderdag 17 januari 2008 16:48 schreef Perecules het volgende:
Hoeveel geld van burgers is er ook alweer ingestoken door de gemeente Amsterdam?
omgekocht vermoed ikquote:Op donderdag 17 januari 2008 17:25 schreef Perecules het volgende:
[..]
Hoe is het met het onderzoek afgelopen?
kan ik begrijpen... hoeveel jihad strijders passen erin?quote:Op donderdag 17 januari 2008 17:51 schreef BansheeBoy het volgende:
Zeer goed nieuws dit. Ik kreeg er spontaan een tevreden gevoel van om en nabij mijn maagstreek.²
quote:Op donderdag 17 januari 2008 18:45 schreef TheMagnificent het volgende:
De architecturale stijl van de Westermoskee is word heel misschien in de verre toekomst een mix tussen de Ottomaans-Byzantijnse architectuur en de Nederlandse architectuur. Dit soort moskeeën zie je veel in Turkije. Wat voorbeelden:
Ottomaans-Byzantijnse architectuurquote:Op donderdag 17 januari 2008 18:45 schreef TheMagnificent het volgende:
De architecturale stijl van de Westermoskee is een mix tussen de Ottomaans-Byzantijnse architectuur en de Nederlandse architectuur. Dit soort moskeeën zie je veel in Turkije. Wat voorbeelden:
Haghia Sophia, Istanbul
[ afbeelding ]
Sultan Ahmet Moskee, Istanbul
[ afbeelding ]
Süleymaniye Moskee, Istanbul
[ afbeelding ]
Selimiye Moskee, Edirne
[ afbeelding ]
Zit die docu nu even te bekijken (middels JijBuis) en best wel nasty eigenlijkquote:Op donderdag 17 januari 2008 16:22 schreef franske19 het volgende:
Het gebouw ziet er niet lelijk uit maar wat binnen de muren van die moskee gaat gebeuren daar lusten de honden geen brood van. Ik denk dat iedereen die de documentaire van Channel 4 (Undercover Mosque) heeft gezien, over de grote moskee's in Engeland, zich wel een goed beeld kan vormen.
Echt geweldige 'dis' man! Een volk kwalijk nemen dat ze oude gebruiken van hun voorgangers hebben overgenomen...quote:Op donderdag 17 januari 2008 19:06 schreef Elkarden het volgende:
[..]
Ottomaans-Byzantijnse architectuurGewoon als gobiwoestijnvolkje de schitterende architectuur van een Wereldrijk overgenomen bedoel je? Theodosios, Justinianos, Manuel en al die andere keizers zouden zich omdraaien met die sate prikkers hoog uittorenend boven die magistrale bouwwerken.
Zwaar genaaid denk ik.quote:Op donderdag 17 januari 2008 19:13 schreef Xith het volgende:
Hoe zouden die gallische leiders zich nu eigenlijk voelen in hun graf als ze het Christendom zien?
Als de Haghia Sophia (daar doel je volgens mij op) het tot de dag van vandaag heeft gehaald dan is dat dankzij de Ottomanen, die jij minachtend ''Gobiwoestijnvolkje'' noemt. Dat gebouw had al drie keer ingestort moeten zijn.quote:Op donderdag 17 januari 2008 19:06 schreef Elkarden het volgende:
[..]
Ottomaans-Byzantijnse architectuurGewoon als gobiwoestijnvolkje de schitterende architectuur van een Wereldrijk overgenomen bedoel je? Theodosios, Justinianos, Manuel en al die andere keizers zouden zich omdraaien met die sate prikkers hoog uittorenend boven die magistrale bouwwerken.
Een raketmotor onder die minaretten, minaretten lanceren naar de maan en het zijn prachtige kerken.quote:Op donderdag 17 januari 2008 18:45 schreef TheMagnificent het volgende:
De architecturale stijl van de Westermoskee is een mix tussen de Ottomaans-Byzantijnse architectuur en de Nederlandse architectuur. Dit soort moskeeën zie je veel in Turkije. Wat voorbeelden:
Haghia Sophia, Istanbul
[ afbeelding ]
Sultan Ahmet Moskee, Istanbul
[ afbeelding ]
Süleymaniye Moskee, Istanbul
[ afbeelding ]
Selimiye Moskee, Edirne
[ afbeelding ]
Ik denk dat we, uiteraard gelukkigerwijs, de andere kant opgaan.quote:Op donderdag 17 januari 2008 21:48 schreef DrWolffenstein het volgende:
[..]
Een raketmotor onder die minaretten, minaretten lanceren naar de maan en het zijn prachtige kerken.
Wat is het leven toch ergquote:Op vrijdag 18 januari 2008 08:58 schreef Dr.Nikita het volgende:
Puike aanwinst van islamsterdam, staat prima bij de nostalgische grachten en authentieke huizen. Als het ware een vlag op een strontpraam.
Zoveel geld uitgeven voor een haatgebouw terwijl moslimbroeders en zusters in islamitische landen vaak nog geeneens onderwijs krijgen en leven als varkens op een mestvaalt.
Weer een stapje dichterbij de islamisering van het westen, dat wil men toch?
Ach, in iran zou zo'n gedrocht hartstikke mooi zijn aan de rand van een zandbak. Vooral met als contrast analfabetisch hongerende kinderen zwermend om het gebouw. Gegarandeerd een toeristische trekpleister.quote:
Ik vind het gebouw niet lelijk, maar past totaal niet op die plek.quote:Op donderdag 17 januari 2008 14:52 schreef Monidique het volgende:
[..]
Foeilelijk?
[ afbeelding ]
Misschien wel mooier dan de rest van de bagger in Amsterdam...
Die vind ik ook heel lelijk.quote:Op donderdag 17 januari 2008 17:00 schreef Dirk-Kuijt het volgende:
In Rotterdam staat er ook zo'n lelijk schepsel
[ afbeelding ]
Goh, en dat terwijl wij in Nederland wonen en niet in een of ander islamitisch land.quote:Op vrijdag 18 januari 2008 08:58 schreef Dr.Nikita het volgende:
Zoveel geld uitgeven voor een haatgebouw terwijl moslimbroeders en zusters in islamitische landen vaak nog geeneens onderwijs krijgen en leven als varkens op een mestvaalt.
Ik wel in ieder geval.quote:Weer een stapje dichterbij de islamisering van het westen, dat wil men toch?
Jij wel ja, bekend gegeven. Maar waarom ga je daar niet wonen als dat je natte droom is?quote:Op vrijdag 18 januari 2008 10:46 schreef Monidique het volgende:
[..]
Goh, en dat terwijl wij in Nederland wonen en niet in een of ander islamitisch land.
[..]
Ik wel in ieder geval.
Wonen in Amsterdam is helemaal niet mijn natte droom. Hoe kom je daar bij?quote:Op vrijdag 18 januari 2008 10:55 schreef Dr.Nikita het volgende:
[..]
Jij wel ja, bekend gegeven. Maar waarom ga je daar niet wonen als dat je natte droom is?
Wie zegt in islamsterdam? Ga naar Irak, SA of ander fijn geloofswaanzinnig land en geniet van de geweldige vrijheden inclusief de riante uitkeringen die door de miljarden olieinkomsten van de staat worden gesubsidieerd.quote:Op vrijdag 18 januari 2008 10:57 schreef Monidique het volgende:
[..]
Wonen in Amsterdam is helemaal niet mijn natte droom. Hoe kom je daar bij?
Dit zou best een leuke woordspeling zijn geweest in 1996.quote:Op vrijdag 18 januari 2008 11:05 schreef Dr.Nikita het volgende:
Wie zegt in islamsterdam?
Ik zou niet weten waarom.quote:Ga naar Irak, SA of ander fijn geloofswaanzinnig land en geniet van de geweldige vrijheden inclusief de riante uitkeringen die door de miljarden olieinkomsten van de staat worden gesubsidieerd.
Ik vond dat met die negers inderdaad erg tekenend. M'n eerste gedachte als Nederlandse blanke blond harige boerenpummel was dat die gasten het geen drol zou interesseren omdat zij zich bezig houden met het 'gangsta' leven, maar niets was minder waar. Heel raar om zulke figuren te horen zeggen dat ook zij nu al merken (en dan is het ding dus nog niet eens in gebruik) dat er iets veranderd.quote:Op vrijdag 18 januari 2008 13:42 schreef Suko het volgende:
De docu van gsteravond net gezien over die grootste moskee van Europa in Rotterdam, Sjeik Hamdan bin Rashid al-Maktoum uit Dubai is minister van Financiën en Industrie van de Verenigde Arabische Emiraten en geldschieter van het project, ook financier van de te bouwen Westemoskee.
Wat tragisch, vlakbij/tegenover een woongebouw met allemaal ouderen, wat een uitzicht, die enkele Nederlander die er nog woont is merendeel heel gelaten, beetje murw, wat-kan-je-er-tegen-doen-sfeertje.
Opvallend, een fragment van twee Surinamers (dacht ik) die nu zelf constateren dat als ze naar buiten lopen in een andere cultuur stappen, de moslimcultuur. Als ze eenmaal buiten zijn vertelde iemand uit een groepje dat de veiligheid misschien wel wordt verscherpt omdat de moskee zo dicht bij het Feijenoord-stadion is gebouwd, dat wordt dan wel als voordeel gezien.
Een oudere bewoonster, met verrelijker en een scanner aan, verteld: "En je ziet 't, er zijn maar 4 mensen die er aan werken, vanaf begin af aan, dit wordt een 10-jarenplan. Nou ja, hij is wel goed gebouwd, tegenwoordig die nieuwbouwhuizen, daar donderen al de balkonnen vanaf van naar beneden, en dat stort in, maar ik denk dat dit ding er over 2 eeuwen nog staat hier. Nee, die stort niet gauw in, ja of d'r moet een bom op vallen. Tijdje terug is t'r nog een naar beneden gedonderd, zo'n arbeider, en d'r lag die precies daar, ik zat zo met m'n verrelijker te kijken, nah breek ook de dag weer."
Ik werd van deze docu heel somber, niet echt een geintegreerde buurt, ieder op z'n eilandje. Vrouwen in balen stof die maar niet konden wachten wanneer de moskee klaar zou zijn. Een moslima woonde er tegenover, ze had de flat gekregen omdat anderen daar niet wilde wonen, ze kon haar geluk niet op en kijkt er zowat de hele dag naar. Allemaal in hun moedertaal, een eigen landje in de wijk opbouwen.
Wat voegt het toe aan een stad vraag ik me heel simpeltjes af...gebieden midden in een gemeenschap worden als het ware opgeeist door rijke mensen uit een ver land die daarmee ook dat deel van de stad bepalen. En niet echt van een democratisch gehalte, ach wat kan ik er nog meer over zeggen, even maar niet....sjucht.
mohammed was dan ook een pedofiel dus in dat opzicht wel weer handigquote:Op vrijdag 18 januari 2008 17:23 schreef raptorix het volgende:
Ze hebben allemaal van die lullen van mohammed erbij, de profeet had zeker een kleintje....
quote:Woningcorporatie kocht beroep Westermoskee af
AMSTERDAM - Woningcorporatie Het Oosten heeft eerder dit jaar de man die beroep had aangetekend tegen de bouw van de Westermoskee en bijbehorende gebouwen in Amsterdam 120.000 euro betaald om zijn bezwaar in te trekken. Dat zei een woordvoerder donderdag. Doordat de werkzaamheden niet konden beginnen, zouden de kosten voor Het Oosten anders te hoog oplopen.
De woningcorporatie moest 20.000 euro overmaken op de rekening van de man. De andere 100.000 euro moesten zwart en contant worden betaald. De bezwaarmaker zou vrezen voor de beschadiging van archeologische schatten door de bouw. Volgens de zegsman van Het Oosten speelde hij echter onder een hoedje met het bestuur van de moskee.
Dat zou hebben willen voorkomen dat de werkzaamheden van start gingen. Het Oosten en Manderen BV, een beleggingsmaatschappij van de Turks religieuze organisatie Milli Görüs, zouden het project namelijk samen uitvoeren, maar liggen al tijden met elkaar in de clinch. Als de werkzaamheden maar lang genoeg op zich zouden laten wachten, zouden eerdere afspraken komen te vervallen.
De man die beroep had aangetekend, heeft overigens aangifte van bedreiging gedaan bij de politie. Een andere man zou hem onder druk hebben gezet om zijn bezwaar in te trekken. Zijn advocate, Famile Arslan, zei donderdagavond tegen televisiezender AT5 dat sprake was van „dreiging” en „intimidatie”. Bij een van de gesprekken tussen de twee heren zou een jurist van Het Oosten aanwezig zijn geweest.
Volgens de woordvoerder van de woningcorporatie is dit echter een poging van de moskeevereniging om Het Oosten in diskrediet te brengen. Hij zegt dat de organisatie nooit enige relatie met de vermeende bedreiger heeft gehad en ook niet op de hoogte was van de bedreigingen die zouden hebben plaatsgevonden.
Doordat de bezwaarmaker zijn beroep eerder dit jaar uiteindelijk introk, kon de bouw van de Westermoskee en bijbehorende gebouwen in principe van start gaan. Het Oosten is inmiddels begonnen met zijn deel van het project: ruim honderd woningen, kantoor- en bedrijfsruimten en een ondergrondse parkeergarage. Manderen BV heeft echter nog steeds geen begin gemaakt met de bouw van het gebedshuis zelf.
Het bestuur van de Westermoskee was donderdagavond niet bereikbaar voor commentaar.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |