Het zou veel relevanter zijn om te kijken naar het aantal punten dat Heracles thuis haalt als ze wel echt gras hebben, maar dat is nou eenmaal niet mogelijk. Het aantal uit- en thuispunten mag je ook eigenlijk niet gaan vergelijken, omdat dan de omstandigheden niet gelijk zijn.quote:Op dinsdag 4 augustus 2009 16:41 schreef HAFC-Nijverdal het volgende:
Vanaf het seizoen 2003/2004 werd er op kunstgras gespeeld. Voor een goede vergelijking pak ik twee seizoenen eerste divisie vóór het kunstgras en twee seizoenen na het kunstgras om te bekijken of er een verschil te vinden is.
[ afbeelding ]
Punten voordat kunstgras werd ingevoerd:
31+20= 51
60+48= 108
51/108= 0,472
Punten na het leggen van kunstgras:
42+32= 74
75+67= 142
74/142= 0,521
0,521 > 0,471 = +0,049
Hieruit blijkt dat Heracles in uitwedstrijden in verhouding beter is gaan presteren, dat kan niet bevestigen dat er voordeel werd gehaald uit het eigen kunstgras.
Omdat de club de eerste seizoenen niet bovenin de eerste divisie speelde en later wel neem ik elk seizoen twee andere ploegen om te vergelijken. Daarbij gaat het om de ploeg die 1 plaats boven Heracles is geëindigd en 1 ploeg die 1 plaats onder Heracles is geëindigd.
Dat zijn Cambuur en Telstar(2001/2002), Helmond Sport en Den Bosch(2002/2003) voor het kunstgras. Die behaalden 101 punten thuis van de totaal 220.
101/220= 0,459
De ploegen die concurreerden met Heracles na het invoeren van kunstgras in Almelo waren Sparta en Helmond (2003/2004), Sparta en VVV (2004/2005).
136/270= 0,504
0,504>0,459 = 0,045
De vergelijkbare ploegen zijn ook beter gaan presteren in uitduels. De verbetering is echter niet meer dan die van Heracles, 4,5% tegenover 4,9% van Heracles. Daarnaast bleef Heracles de ploeg die ook na het invoeren van kunstgras het hoogste percentage van de punten behaalde in uitwedstrijden.
52,1% tegenover 50,4% van de vergelijkbare ploegen
Maar dat is dus wel precies wat de menigte doet. Vandaar dat we daar ook op reageren.quote:Op woensdag 5 augustus 2009 18:24 schreef Kopbal het volgende:
[..]
Het zou veel relevanter zijn om te kijken naar het aantal punten dat Heracles thuis haalt als ze wel echt gras hebben, maar dat is nou eenmaal niet mogelijk. Het aantal uit- en thuispunten mag je ook eigenlijk niet gaan vergelijken, omdat dan de omstandigheden niet gelijk zijn.
Die ligt bij ons wel op de achtervelden. Heb je direct zwarte korrels aan de bal na een training / wedstrijd. Maar of dat de laatste nieuwe is?quote:Op woensdag 5 augustus 2009 21:54 schreef the_legend_killer het volgende:
wat voor kunstgras hebben de meesten ?
Met korrels gemaakt van autobanden ?
quote:'t Wereldje van donderdag 6 augustus
06/08/2009 15:58
• McClaren: 'Drie wedstrijden in zes dagen is veel en dan zondag PSV!'
Munsterman denkt al aan een nieuwe grasmat.
Melvin Drosten
• Bengtsson: 'Ik voel me net een kind in een snoepkraam, zoveel keus!'
Peter Gruijters
• Excelsior haalt elfjarig talent uit Koeweit en spelershome wordt uitgebreid met ballenbak.
Ton Vonhoff
• Coutinho begint op eigen initiatief anti kunstgras-campagne.
Jordy Schoute
• Coutinho blijft relaxed onder aanhouding.
Erik Huistra
quote:1. Psv
2. Feyenoord
3. Az
4. Ajax
5. Heereveen
6. Nac
7. Groningen
8. Twente
9. Roda
10. Ado
11. Willem Ii
12. Sparta
13. Vitesse
14. Utrecht
15. Volendam
16. Nec
17. Heracles
18. De Graafschap
Volgens de spelers ja, In zo'n onderzoek speelt natuurlijk ook grotendeels emotie een rol. Tel daarbij op dat het een menselijk trekje om in eerste instantie de fout buiten jezelf te zoeken na een mindere prestatie. Bovendien zegt het niks over al dan niet competitievervalsing.quote:Op zaterdag 15 augustus 2009 01:34 schreef Kopbal het volgende:
De beste grasmatten zijn nog altijd van écht gras, zoals het hoort.
In dat geval gooi ik er ook een leuke statistiek tegenaan, beoordeling (kunst)grasmatten seizoen 2008/2009.
Je hebt duidelijk de laatste 'echte' velden van Heracles niet gezien. Die waren keer op keer dramatisch, zelfs de grootste kunstgras hater zou dat beamen.quote:Ik snap eerlijk gezegd niet waarom je als BVO voor een kunstgrasveld zou kiezen. Zowel de spelers als supporters vinden het kut, luister je daar dan gewoon niet naar en kijk je alleen naar de financiële voordelen?
Slechte natuurgrasvelden, wens van Gertjan Verbeek en natuurlijk Ten Cate. Veruit de belangrijkste geldschieter binnen de club, die ook buiten het sponsorbedrag om regelmatig financieel bijspringen.Ten Cate is bovendien al sinds de jaren '20 van de vorige eeuw verbonden aan Heracles.quote:Wat is nou de achterliggende gedachte om voor zo'n mat te kiezen?
quote:In het seizoen 1919-1920 leek de droom eindelijk uit te komen. Heracles moest tegen Theole (Tiel) spelen om een plaats in de 1e klasse. Iemand binnen Heracles nodigde een vermogend persoon en zijn zoon uit de belangrijke wedstrijd te bezoeken. Het mocht niet baten, Heracles wist geen promotie naar de 1e klasse af te dwingen. Precies op dat ogenblik begon er een onvoorwaardelijke liefde voor Heracles te komen van de rijke vader.
Deze vermogende man was niemand minder dan de Heer Breuning ten Cate sr. van het destijds machtige Nijverdal- ten Cate textielfabrieken. Breuning ten Cate ontbood de voorzitter van Heracles op zijn kantoor en sprak de legendarische woorden; "Waarom heeft U geen Engelse trainer?" De voorzitter antwoorde dat Heracles een club van het gewone volk was en zich zoiets niet kon permitteren. Het jaar daarop promoveerde Heracles naar de 1e klasse met als trainer de Engelsman "Colclough"...
Na een paar jaar 1e klasse vond Breuning ten Cate dat zijn Heracles een mooie tribune moest krijgen. Zo werd in 1924 begonnen met de bouw van de legendarische tribune. Ik het gedenkboek ter ere van het 25-jarig bestaan van de AVC Heracles in 1928 schreef men niet zonder trots dat de tribune begin 1925 in gebruik was genomen. Een ieder kan nagaan dat het de Fam.Breuning ten Cate is geweest die het leeuwendeel van de kosten heeft vergoed.
Ook bij Heracles heeft men de inbreng van de Fam.Breuning ten Cate nooit onderschat. Toen de zwart-witte helden in 1927 het nationale kampioenschap van Nederland behaalden ging de feeststoet met alle spelers speciaal langs het huis van de Fam.Breuning ten Cate. De gehele familie stond op het bordes van het huis en senior sprak de spelers vol trots toe. Einde jaren 30 had Heracles een van de sterkere ploegen van Nederland.
Oh, ik had het ook helemaal niet over competitievervalsing. Maar er hebben toch ook genoeg clubs vorig seizoen gewonnen in Almelo? Het is toch redelijk unaniem, dat lijstje. Maar ik weet wel dat ook spelers wat dat betreft zo conservatief als de pest zijn.quote:Op zaterdag 15 augustus 2009 10:35 schreef Blawh het volgende:
[..]
Volgens de spelers ja, In zo'n onderzoek speelt natuurlijk ook grotendeels emotie een rol. Tel daarbij op dat het een menselijk trekje om in eerste instantie de fout buiten jezelf te zoeken na een mindere prestatie. Bovendien zegt het niks over al dan niet competitievervalsing.
Oké, 2 van de 5 sterren dus?quote:Niet voor niets kregen zowel Heracles als Volendam FIFA (toch niet bepaald een vooruitstrevend organisatie) 2 star beoordeling, dat betekent dat zowel de demping, stuiterhoogte en rolafstand niet enorm afwijken van de beste natuurvelden.
[..]
Duidelijk. Maar kon Ten Cate niet zorgen voor een goed veld met écht gras? Of zijn die alleen gespecialiseerd in kunstgras? Hiddink heeft toen bij PSV ook aangedrongen op een betere grasmat, en zie het resultaat.quote:Je hebt duidelijk de laatste 'echte' velden van Heracles niet gezien. Die waren keer op keer dramatisch, zelfs de grootste kunstgras hater zou dat beamen.
[..]
Slechte natuurgrasvelden, wens van Gertjan Verbeek en natuurlijk Ten Cate. Veruit de belangrijkste geldschieter binnen de club, die ook buiten het sponsorbedrag om regelmatig financieel bijspringen.Ten Cate is bovendien al sinds de jaren '20 van de vorige eeuw verbonden aan Heracles.
[..]
2 sterren is het maximum. Mogen alle officiële wedstrijden op gespeeld worden, van Haarlem - Eindhoven tot de WK-Finale in Zuid-Afrika.quote:Op zaterdag 15 augustus 2009 10:43 schreef Kopbal het volgende:
Oké, 2 van de 5 sterren dus?
He laatste.quote:Duidelijk. Maar kon Ten Cate niet zorgen voor een goed veld met écht gras? Of zijn die alleen gespecialiseerd in kunstgras?
Veel kleine clubs hebben het geld niet voor zo'n dure installatie, tenzij ze gaan snijden in het spelersbudget.quote:Hiddink heeft toen bij PSV ook aangedrongen op een betere grasmat, en zie het resultaat.
Tuurlijk zegt hij dat, je probeert je hoofdsponsor zo goed mogelijk neer te zetten.quote:Op zaterdag 15 augustus 2009 11:00 schreef groenen het volgende:
Ik las wel dat Volendam een betere beoordeling van de spelers kreeg dan Heracles en dat terwijl Jan Smit(de voorzitter) altijd het tegenovergestelde weet te vertellen.
Jij hebt het steeds over falen, terwijl het onderzoek is gehouden onder alle aanvoerders van alle clubs. En toch niet alle clubs hebben verloren of gelijk gespeeld in Almelo?quote:Op zaterdag 15 augustus 2009 11:22 schreef Blawh het volgende:
Het is feitelijk bewezen dat de meeste mensen bij falen eerst naar een ander kijken en pas later bekijken of ze zelf wellicht gefaald hebben.
Alleen de top 4 van afgelopen seizoen won in Almelo. Twaalf clubs met een hogere begroting 'faalden' dus min of meer tegen het kleine Heracles.quote:Op zaterdag 15 augustus 2009 11:34 schreef Kopbal het volgende:
[..]
Jij hebt het steeds over falen, terwijl het onderzoek is gehouden onder alle aanvoerders van alle clubs. En toch niet alle clubs hebben verloren of gelijk gespeeld in Almelo?
Oh, dan is het dus ook geen toeval denk ik dat Heracles onder Volendam staat.quote:Op zaterdag 15 augustus 2009 11:40 schreef Blawh het volgende:
[..]
Alleen de top 4 van afgelopen seizoen won in Almelo. Twaalf clubs met een hogere begroting 'faalden' dus min of meer tegen het kleine Heracles.
quote:Op zaterdag 15 augustus 2009 13:09 schreef Blawh het volgende:
[ afbeelding ]
Ook hieruit blijkt nogmaals dat de kunstgrasclubs geen aantoonbaar voordeel hebben van kunstgras ten opzichte van concurrerende clubs, clubs op natuurgras die 1 plek boven of onder de kunstgrasclubs eindigden in de competitie.
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Ook bij 0 punten voor Heracles moet dat kunstgras, net als een dak, verboden worden! Voetbal speel je in weer en wind op echt gras en niet op rubber of onder een dak!quote:Op dinsdag 25 augustus 2009 20:52 schreef Damzkieee het volgende:
Ik kick dit topic alvast, aangezien we weer tegen een topclub moeten zondag. De kans zal wel groot zijn dat de discussie weer nieuw leven wordt ingeblazen bij 1 of 3 punten voor ons
Ja maar de andere kleine ploegen winnen ook niet zo vaak een uitwedstrijd, dus in vergelijking met andere ploegen zou het geen nadeel hebben volgens de statestiekenquote:Op dinsdag 25 augustus 2009 22:45 schreef DatMeenJeNiet het volgende:
Ik las van de week wel dat Heracles voor het eerst in 22 uitwedstrijden er weer ééntje won of zo?
Mja, het was Voetbalzone en het leek me al stug overigens.quote:Op dinsdag 25 augustus 2009 23:00 schreef HAFC-Nijverdal het volgende:
Dan moet dat een pulp-artikel geweest zijn, want we wonnen vorig jaar nog in Tilburg.
Juist, maar dat artikel rammelde aan alle kanten. Werden slechts 3 van de 6 seizoenen beoordeeld waarin Heracles op kunstgras speelde. Net in 2 van die 3 seizoenen waren we de slechtste club in uitwedstrijden, in de overige 4 seizoenen niet. Statistisch blijkt Heracles het niet extreem veel beter te doen in thuiswedstrijden dan concurrerende clubs, lees maar iets terug.quote:Op woensdag 26 augustus 2009 01:08 schreef Bjoro het volgende:
Of zoals ze pas bij VI zeiden:"Je kunt als club die regelmatig in de onderste regionen vertoeft beter 7 ton investeren in een kunstgrasveld dan in een speler, dat levert veel meer punten op !".
Pijn aan de voetenquote:Waar Vertonghen zich minder prettig bij voelt is kunstgras. Ajax wacht zondag het uitduel bij Heracles Almelo, dat als enige club op het hoogste niveau speelt op die ondergrond. ,,Ik ben er geen fan van’’, klinkt de Belg resoluut. ,,Daarom hoop ik niet dat meer clubs kunstgras overwegen. Ik denk ook dat de meeste velden er goed bij liggen. Het is gewoon niet leuk om op te spelen’’, vervolgt hij zijn relaas. ,,Ik vind er niks aan. Het doet pijn aan je voeten, je kunt geen slidings maken en je moet wennen.’’
quote:De statistieken wijzen bovendien uit dat de Almeloërs voordeel hebben van hun veld. ,,Ik had het er laatst met Robbert over en die zei dat PSV en Ajax de enige teams zijn die daar met minstens twee doelpunten verschil hebben gewonnen’’, doet de Belg verslag van een onderhoud met oud-Heraclied Schilder. ,,Niemand wint daar makkelijk. Dat is onvoorstelbaar. Maar ik moet zeggen dat ze ook een leuk publiek hebben.’’
Ajax heeft al tijden een veld van Ten Cate op het eigen complex liggen.quote:Op zaterdag 29 augustus 2009 11:54 schreef BliksemSchigt het volgende:
Ik moet eerlijk zeggen dat ik er de eerste trainingen wel weer last van had, maar nu gaat het wel weer. Het is altijd wennen, dus als je in 90min per seizoen aan moet wennen en direct presteren is het wel een ander verhaal.
Klopt, maar daar wordt niet meer op getraind volgens mij; prob deze week wel.quote:Op zaterdag 29 augustus 2009 12:00 schreef Blawh het volgende:
[..]
Ajax heeft al tijden een veld van Ten Cate op het eigen complex liggen.
als ze die wedstrijd enigszins serieus nemen, lijkt mij van wel !quote:Op zaterdag 29 augustus 2009 12:08 schreef BliksemSchigt het volgende:
[..]
Klopt, maar daar wordt niet meer op getraind volgens mij; prob deze week wel.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |