Wie is de overheid om je te zeggen dat je niet mag discrimineren? In feite is dat wat je doet. En de volgende allochtoon zal ook niet in die groep passen, want de groep bestaat nog steeds uit allemaal blanken.quote:Op donderdag 10 januari 2008 18:07 schreef BlaZ het volgende:
.
Bijvoorbeeld je wijst een allochtoon af omdat je denkt dat hij niet in de groep past wie is dan de overheid om te bepalen dat dat wel zo is omdat hij het juist diploma heeft
Daar haal je weer een heel ander punt aan. Het kan schadelijk zijn voor het werk om juist die persoon aan te nemen die misschien de beste papieren heeft, maar niet goed in de groep past. (Het kan ook juist goed zijn, maar dit ligt ook weer aan de context.)quote:Op donderdag 10 januari 2008 20:49 schreef zwemmerseczeem het volgende:
[..]
Wie is de overheid om je te zeggen dat je niet mag discrimineren? In feite is dat wat je doet. En de volgende allochtoon zal ook niet in die groep passen, want de groep bestaat nog steeds uit allemaal blanken.
Maar ach, het is zielug voor de baas he? Die mag lekker blijven discrimineren, want hij mag toch zeker zelf wel bepalen wie hij aanneemt? Dat een allochtone sollicitant een achterstand van hier tot gunder heeft omdat veel bedrijven hem niet eens de kans geven, ach. Dat een 50 plusser met zijn handen in het haar zit, als hij op straat komt, ach.
Waarom discrimineer je dan? Wat is het probleem als allochtonen niet in de groep passen? Jij zou liever zien dat de overheid je verplicht mensen aan te nemen ook al wil je ze niet als personeelquote:Op donderdag 10 januari 2008 20:49 schreef zwemmerseczeem het volgende:
[..]
Wie is de overheid om je te zeggen dat je niet mag discrimineren? In feite is dat wat je doet. En de volgende allochtoon zal ook niet in die groep passen, want de groep bestaat nog steeds uit allemaal blanken.
Maar ach, het is zielug voor de baas he? Die mag lekker blijven discrimineren, want hij mag toch zeker zelf wel bepalen wie hij aanneemt? Dat een allochtone sollicitant een achterstand van hier tot gunder heeft omdat veel bedrijven hem niet eens de kans geven, ach. Dat een 50 plusser met zijn handen in het haar zit, als hij op straat komt, ach.
Het is maar een aanname van de baas he, dat een allochtoon niet in de groep zal passen. Mohamed, nah, ik heb iemand in het team wel eens een fout grapje over de Islam horen maken, zal misschien wel niet goed gaan.quote:Op donderdag 10 januari 2008 22:53 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Waarom discrimineer je dan? Wat is het probleem als allochtonen niet in de groep passen?
Ik denk dat mijn puntensysteem niet teveel bureacratie meebrengt. De verantwoordelijkheid om deze puntenadministratie bij te houden ligt bij de baas (ja die moet een extra mapje bijhouden boehoe.) Actieve controle is niet echt nodig, de sollicitant onderneemt zelf stappen wanneer hij meent dat iets niet in de haak is.quote:Op donderdag 10 januari 2008 22:53 schreef BlaZ het volgende:Kan je overigens ook maar één werkend systeem verzinnen zonder al te veel bureaucratie waarmee je discriminatie op dit punt kan tegengaan.
Nee, maar nu heb je een nog veel raardere situatie.quote:[b]Op donderdag 10 januari 2008 22:53 schreef BlaZ het volgende:[/bJij zou liever zien dat de overheid je verplicht mensen aan te nemen ook al wil je ze niet als personeelRare situaties krijg je dan.
Als je op stap gaat met 4 blanke vrienden zegt de overheid toch ook niet dat je dan persé ook een neger mee moet nemen?
Vreemd verhaal, want je hebt het in 1 keer over dat de verantwoordelijkheid bij de baas ligt, en vervolgens meldt je even dat het voor kleine bedrijven geen goed idee is.quote:Op vrijdag 11 januari 2008 13:50 schreef zwemmerseczeem het volgende:
Het is maar een aanname van de baas he, dat een allochtoon niet in de groep zal passen. Mohamed, nah, ik heb iemand in het team wel eens een fout grapje over de Islam horen maken, zal misschien wel niet goed gaan.
Ik denk dat mijn puntensysteem niet teveel bureacratie meebrengt. De verantwoordelijkheid om deze puntenadministratie bij te houden ligt bij de baas (ja die moet een extra mapje bijhouden boehoe.) Actieve controle is niet echt nodig, de sollicitant onderneemt zelf stappen wanneer hij meent dat iets niet in de haak is.
Nee, maar nu heb je een nog veel raardere situatie.
Ik krijg steeds meer het idee dat een baas het liefste heeft dat je uit een kloontank komt, geen ouders die kunnen gaan kwakkelen, geen priveleven wat wel eens roerig kan zijn, geen kinderwens, geen medisch verleden, en vooral geen vreemde cultuur. .Als je vooral maar een optimale werknemer bent.
Want oh het is zo erg voor de baas als hij per ongeluk iemand aanneent voor team y op vestiging x bij afdeling z die wel eens een extra dagje afwezig is!
En hierdoor vallen in de praktijk hele groepen buiten de boot. Iedereen weet het, en iedereen vindt het normaal.
Schizofrenie is onder controle te houden met medicijnen. Toch kunnen deze mensen nauwelijks werk vinden, laat staan op nivo. En wat als je een paar maanden met jezelf in de knoop hebt gezeten? Een gat in je CV hebt?
Ik heb zelfs al gelezen over iemand die geweigerd werd omdat hij op het assesment een IQ test gedaan had, en te hoog gescoord had!Ze waren bang dat hij, bij zijn HBO(!) functie toch niet zou kunnen samenwerken met zijn iets minder slimme collega's
En dat allemaal omdat de baas het niet aandurft, iemand die 'anders' is.
Ik denk wel dat dit systeem geen goed idee is bij kleine bedrijven
Als er een memo wordt rondgestuurd typt de secretaresse die, maar de verantwoording ligt toch ook niet bij haar? De verantwoording ligt bij het bedrijf, en een bedrijf wordt gerund door 'de baas' om het kort door de bocht te zeggen. En ik denk dat er PZ-afdelingen nog steeds wel instructies krijgen om bij het recruteren ervoor te zorgen dat er geen 'risciogevallen' worden aangenomen, al zal dat niet zo heel duidelijk worden uitgesproken.quote:Op vrijdag 11 januari 2008 14:49 schreef Boris_Karloff het volgende:
[..]
Vreemd verhaal, want je hebt het in 1 keer over dat de verantwoordelijkheid bij de baas ligt, en vervolgens meldt je even dat het voor kleine bedrijven geen goed idee is.Alsof de baas bij een groot bedrijf nog directe invloed zou hebben op het aanname beleid van het bedrijf. Daar hebben grote bedrijven een PZ afdeling voor.
.
En nemen die ook autochtonen aan?quote:Op vrijdag 11 januari 2008 17:29 schreef zwemmerseczeem het volgende:
Maar(gelukkig)een steeds groter deel van deze bedrijfjes wordt door allochtonen zelf gerund.
Nee, natuurlijk mogen die ook niet discrimineren! Dat zou een mooie zijn.quote:Op vrijdag 11 januari 2008 18:22 schreef Gia het volgende:
[..]
En nemen die ook autochtonen aan?
De shoarmaboer, de halalslager enz....mogen die wel alleen 'eigen' volk aannemen? Is het dan ineens geen discriminatie?
De verantwoordelijkheid van een memo ligt bij degene die het memo bekrachtigd, lijkt me logisch. Niet bij het bedrijf.quote:Op vrijdag 11 januari 2008 17:29 schreef zwemmerseczeem het volgende:
[..]
Als er een memo wordt rondgestuurd typt de secretaresse die, maar de verantwoording ligt toch ook niet bij haar? De verantwoording ligt bij het bedrijf, en een bedrijf wordt gerund door 'de baas' om het kort door de bocht te zeggen. En ik denk dat er PZ-afdelingen nog steeds wel instructies krijgen om bij het recruteren ervoor te zorgen dat er geen 'risciogevallen' worden aangenomen, al zal dat niet zo heel duidelijk worden uitgesproken.
Tja, en ik denk dus dat discriminatie bij de sollicitatie eerder zal gebeuren bij kleinere bedrijfjes, om de redenen die ik al eerder heb genoemd. En daarom zal je plan niet werken.quote:Ik denk dat het geen goed idee is voor kleine bedrijven om precies dezelfde reden die jij noemde, waarom die huiverig zijn. 1 verkeerde keus kan bij een bedrijfje van drie man de boel goed verzieken. Maar(gelukkig)een steeds groter deel van deze bedrijfjes wordt door allochtonen zelf gerund.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |