quote:wo 12 dec 2007
AMSTERDAM - Uit onderzoek blijkt dat het hebben van kinderen mensen juist niet gelukkig maakt.
Mannen voelen zich minder tevreden met hun leven wanneer zij vader zijn. Vrouwen vinden het alleen leuk om kinderen te hebben wanneer deze al naar school gaan.
Moeders zijn wel gelukkiger dan niet-moeders wanneer het kroost tussen de vijf en vijftien jaar is. Mannen blijven echter altijd ongelukkig met hun nageslacht.
Het onderzoek van het Engelse Instituut voor Sociaal en Economisch Onderzoek werd tussen 1996 en 2003 gehouden onder zo'n 4.000 getrouwde stellen.
Een andere uitkomst van het rapport is dat moeders ten alle tijden gelukkiger zijn wanneer zij ook een baan hebben, los van hoeveel uur zij werken.
Professor Alison Booth van Essex University werkte mee aan de studie en geeft toe dat de kosten die kinderen met zich meebrengen zeker een rol spelen in het geluk van de ouders.
Als vader van 2 kids vind ik dit echt gelul.......misschien ben ik wel gelukkiger dan de gemiddelde vader omdat ik co-ouderschap heb. Maar al met al een bullconstatering w.m.b.quote:Op woensdag 12 december 2007 18:57 schreef MasterPeace het volgende:
[..]
Mannen blijven echter altijd ongelukkig met hun nageslacht.
Hmmm, dan zou het zo kunnen zijn dat mannen die een relatie hebben met de moeder van hun kinderen en moeten leven zoals *ma* dat wil wellicht wel ongelukkiger zijn door hun beperkingen.quote:Op woensdag 12 december 2007 19:02 schreef navvy het volgende:
Als vader van 2 kids vind ik dit echt gelul.......misschien ben ik wel gelukkiger dan de gemiddelde vader omdat ik co-ouderschap heb.
Zoiets ja. Misschien zijn veel mensen al ongelukkig en nemen ze dan kinderen omdat ze hopen dat het hen gelukkig maakt, of omdat het zo hoort terwijl ze het eigenlijk niet willen. En als ze dan ook nog veel minder geld en vrijheid hebben wordt het nog ergerquote:Op woensdag 12 december 2007 19:16 schreef Hephaistos. het volgende:
Hmm dat kinderlozen gelukkiger zijn dan mensen met kinderen, wil natuurlijk nog niet zeggen dat de mensen met kinderen nu gelukkiger zouden zijn als ze geen kinderen hadden gehad.
Wellicht is het gewoon een bepaald type mensen die geen kinderen neemt, en is dat type gelukkiger.
Daarom ben ik ook erg tevreden zo, ik weet dat full-time vaderen veel beperkingen met zich meebrengt (been there) maar om nou te stellen dat ik ongelukkig van mijn kids werd....nou nee,integendeel.quote:Op woensdag 12 december 2007 19:20 schreef Loedertje het volgende:
[..]
Hmmm, dan zou het zo kunnen zijn dat mannen die een relatie hebben met de moeder van hun kinderen en moeten leven zoals *ma* dat wil wellicht wel ongelukkiger zijn door hun beperkingen.
Het gaat hier voornamelijk dan ook over mannen.quote:Op woensdag 12 december 2007 19:32 schreef Tinkepink het volgende:
Ik weet niet of ik gelukkiger zou zijn zonder kinderen. Vrijer wel ja, en ik hou van vrijheid. Maar ik ben geloof ik over de gehele linie gelukkiger sinds ik kinderen heb. Misschien niet dankzij de kinderen, maar wel als gevolg van de kinderen.
Dat zou ik ook denken, maar dan begrijp ik weer niet dat het vooral mannen zijn bij wie het blijkbaar zo werkt. Ik zou nl denken dat het idee "ik heb een kind nodig om mijn innerlijke leegte te vullen" veel meer speelt bij vrouwen, en de maatschappelijke druk ook....en dat juist vrouwen dus bedrogen uitkomen.quote:Op woensdag 12 december 2007 19:27 schreef cikolata het volgende:
Zoiets ja. Misschien zijn veel mensen al ongelukkig en nemen ze dan kinderen omdat ze hopen dat het hen gelukkig maakt, of omdat het zo hoort terwijl ze het eigenlijk niet willen. En als ze dan ook nog veel minder geld en vrijheid hebben wordt het nog erger![]()
Ik lees het voor het eerst, blijf het een bijzonder bs-onderzoek vinden.quote:Op woensdag 12 december 2007 22:07 schreef zwemmerseczeem het volgende:
Was al bekend.
Denk dat de TT aangepast zou moeten worden. Vraag mij inderdaad ook af of het daadwerkelijk door de kinderen is gekomen dat een man zich beperkt voelt in zijn vrijheid.quote:Op woensdag 12 december 2007 23:01 schreef xFriendx het volgende:
Misschien vinden mannen het niet zo tof omdat je kind weergeeft dat:
Je langer dan 9 maanden terug nog allerlei oefeningen mocht doen met een dame die een strak lichaam had. Vervolgens 'opeens' zwanger was en je dit even te horen krijgt tijdens het verorberen van je gehaktbal op de zondagavond. Vervolgens dijt zij uit en niets aan te doen, zelfs Sonja Bakker staat machteloos.
Vervolgens komt de kleine ter wereld met wat gejank. Mamma is dolblij, in haar ogen verbind dit kind de ouders voor eeuwig met elkaar dus afslanken en je mooi maken hoeft niet meer, je prooi is immers al gevangen.
Hé ja, even lekker rellen.quote:Op woensdag 12 december 2007 23:17 schreef gronk het volgende:
Kan een modje even schopje naar OUD doen?
Bij mannen is het denk ik vaker zo dat ze kinderen nemen omdat het moet of omdat hun vrouw het wil.quote:Op woensdag 12 december 2007 22:13 schreef thaleia het volgende:
[..]
Dat zou ik ook denken, maar dan begrijp ik weer niet dat het vooral mannen zijn bij wie het blijkbaar zo werkt. Ik zou nl denken dat het idee "ik heb een kind nodig om mijn innerlijke leegte te vullen" veel meer speelt bij vrouwen, en de maatschappelijke druk ook....en dat juist vrouwen dus bedrogen uitkomen.
Maar vaders hebben misschien over het algemeen minder lusten (en meer lasten) van kinderen dan moeders? Vaders blijven veelal meer uren werken dan moeders, maken de gebroken nachten volop mee, maar veel minder het "leuk spelen met kindjelief en het de eerste stapjes zien doen".
dat staat weer haaks op de reden waarom mannen naar tienermeisjes kijkenquote:Op woensdag 12 december 2007 23:39 schreef cikolata het volgende:
Bij mannen is het denk ik vaker zo dat ze kinderen nemen omdat het moet of omdat hun vrouw het wil.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |