Dit is niet de eerste keer dat dit in Vlaanderen gebeurt. Wie herinnert zich juwelier Van Tybergein -of zoiets- ook alweer die op inbrekers schoot en daarvoor door de familie van de vermoorde inbreker voor de rechter werd gesleept.quote:Inbreker sterft na achtervolging door bewoners in Hasselt
Een achtervolging tussen een inbreker en bewoners is vrijdagavond in Hasselt voor de verdachte dief fataal afgelopen. De inbreker crashte met een auto.
De feiten speelden zich rond 20.30 uur af in de buurt van de Kiewitdreef in Kiewit (Hasselt), een zijstraat van de baan Hasselt-Eindhoven (N74). De inbreker werd op heterdaad betrapt aan een woning op de Kempische Steenweg.
Hij vluchtte weg in een auto, waarna een bewoner met zijn wagen de achtervolging inzette. Tijdens die achtervolging gebeurde de crash, waarbij de inbreker om het leven kwam. Op de Kiewitdreef ramde hij enkele bomen. De inbreker zou een man uit Genk zijn.
Het onderzoek naar de feiten is in handen van het parket in Hasselt.
Bron
... waar staat er dat hij straf krijgt? er staat dat hij voor de rechter moet komen...quote:Op vrijdag 7 december 2007 22:46 schreef mcwops het volgende:
juwelier pijnenburg in Tilburg schoot een overvaller neer...straf! want dag mag niet![]()
http://krant.telegraaf.nl(...)g.juwelier.marc.html
nee, je moet jezelf overhoop laten knallenquote:Op vrijdag 7 december 2007 22:46 schreef mcwops het volgende:
juwelier pijnenburg in Tilburg schoot een overvaller neer...straf! want dag mag niet![]()
http://krant.telegraaf.nl(...)g.juwelier.marc.html
voor de nabestaanden?!1quote:Op vrijdag 7 december 2007 22:42 schreef Fliepke het volgende:
RIP voor de nabestaanden.
waarom moet je medelijden hebben met iemand die te lui is om te werken en die ten koste van de wel (hard) werkende mensen zijn brood bij elkaar probeert te krijgen?quote:Op vrijdag 7 december 2007 22:51 schreef gelly het volgende:
Gezien de reacties tot nu toe kun je jezelf afvragen of de "brave" burger echt zoveel meer beschaving in z'n donder heeft dan een inbreker.
Volgens mij is een geweldloze oplossing toch de meest beschaafde?!?quote:Op vrijdag 7 december 2007 22:51 schreef gelly het volgende:
Gezien de reacties tot nu toe kun je jezelf afvragen of de "brave" burger echt zoveel meer beschaving in z'n donder heeft dan een inbreker.
Ik zeg toch nergens dat je medelijden hoeft te hebben ? Het was meer een mededeling, doe er mee wat je wil.quote:Op vrijdag 7 december 2007 22:56 schreef ruud_fr het volgende:
[..]
waarom moet je medelijden hebben met iemand die te lui is om te werken en die ten koste van de wel (hard) werkende mensen zijn brood bij elkaar probeert te krijgen?
ja, inbreken mag nietquote:Op vrijdag 7 december 2007 23:05 schreef Meki het volgende:
schandalig dit.
ok manquote:Op vrijdag 7 december 2007 23:01 schreef gelly het volgende:
[..]
Ik zeg toch nergens dat je medelijden hoeft te hebben ? Het was meer een mededeling, doe er mee wat je wil.
Vind ik ook!quote:Op vrijdag 7 december 2007 23:05 schreef Meki het volgende:
schandalig dit.
Je bent gewoon bang dat je neergeschoten wordt wanneer je weer eens inbreekt.quote:Op vrijdag 7 december 2007 23:05 schreef Meki het volgende:
schandalig dit.
Och jeequote:Op vrijdag 7 december 2007 22:51 schreef gelly het volgende:
Gezien de reacties tot nu toe kun je jezelf afvragen of de "brave" burger echt zoveel meer beschaving in z'n donder heeft dan een inbreker.
quote:Op vrijdag 7 december 2007 23:08 schreef TomHoofd het volgende:
Het bekendste geval in Nederland is volgens mij die met de tasjesdief.
http://www.nos.nl/archief(...)ijdentasjesdief.html
Wat is een normale burger ? Ik ken er maar weinig die nog nooit wat buiten de wet hebben gedaan. Wie zonder zonde is etc .. Maar goed, een feestje bouwen omdat er iemand dood is vind ik nooit getuigen van beschaving. We hebben dan ook niet voor niets wetten, zonder deze zou de "normale burger" op dezelfde voet staan als deze inbreker. Of heb je de illusie dat het gros van de bevolking uit zichzelf beschaafd is ?quote:Op vrijdag 7 december 2007 23:14 schreef HenryHill het volgende:
[..]
Och jee
Tegen de tijd dat wij als normale burgers mensen gaan beroven van hun bezittingen geven we je wel een seintje ok, dan mag je die post nog een keer gebruiken en dan slaat 't ook ergens op.
Ik denk dat het gros van de burgers niet inbreekt.quote:Op vrijdag 7 december 2007 23:21 schreef gelly het volgende:
[..]
Wat is een normale burger ? Ik ken er maar weinig die nog nooit wat buiten de wet hebben gedaan. Wie zonder zonde is etc .. Maar goed, een feestje bouwen omdat er iemand dood is vind ik nooit getuigen van beschaving. We hebben dan ook niet voor niets wetten, zonder deze zou de "normale burger" op dezelfde voet staan als deze inbreker. Of heb je de illusie dat het gros van de bevolking uit zichzelf beschaafd is ?
Hoe zou dit land er zonder wetten uitzien ? Als inbreken of stelen niet strafbaar zou zijn, dan nog zou het gros van de burgers zich inhouden ? De meeste mensen stelen niet omdat er een straf aan vast kan zitten, het is opgelegd fatsoen.quote:Op vrijdag 7 december 2007 23:26 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Ik denk dat het gros van de burgers niet inbreekt.
...en dan is er natuurlijk nog het onderscheid tussen ellende veroorzaken of ellende in je schoot geworpen krijgen, het afnemen van andermans bezittingen of het het beschermen van je eigen bezittingen, en het veroorzaken van het gevoel niet eens meer veilig te zijn in je eigen huis of zelf moeten ervaren dat je zelfs in je eigen huis blijkbaar niet veilig meer bent.quote:Op vrijdag 7 december 2007 23:21 schreef gelly het volgende:
[..]
Wat is een normale burger ? Ik ken er maar weinig die nog nooit wat buiten de wet hebben gedaan. Wie zonder zonde is etc .. Maar goed, een feestje bouwen omdat er iemand dood is vind ik nooit getuigen van beschaving. We hebben dan ook niet voor niets wetten, zonder deze zou de "normale burger" op dezelfde voet staan als deze inbreker. Of heb je de illusie dat het gros van de bevolking uit zichzelf beschaafd is ?
Hier in Nederland hoor je 3x ik sommeer je mijn huis te verlaten te zeggen, en dan de politie te bellenquote:Op vrijdag 7 december 2007 23:31 schreef milagro het volgende:
als iemand zich mijn spullen toe eigent, of denkt te gaan toe eigenen, betrapt wordt en op de vlucht slaat, ga ik er ook achteraan, steekt die crimineel dan de straat over en wordt doodgereden door een bus, tjaaaa... bummer, liever hij dan ik, ik jat geen spullen waar een ander hard voor heeft moeten werken.
ik hoef geen rekening te houden met de risico's die hij eventueel gaat lopen door mijn achtervolging, enkel met de risico's die ik loop, en al gelopen heb door de man op heterdaad te betrappen.
het zou van de gekke zijn om dan te stellen dat ik de crimineel die zich uit de voeten maakt met mijn spullen de dood in gejaagd heb door hem achterna te rennen
Nee, de meeste wetten zijn voortgevloeid uit de natuurlijke menselijke moraal. De meeste wetten hoeven dus niet aan de meeste mensen te worden opgelegd.quote:Op vrijdag 7 december 2007 23:29 schreef gelly het volgende:
[..]
Hoe zou dit land er zonder wetten uitzien ? Als inbreken of stelen niet strafbaar zou zijn, dan nog zou het gros van de burgers zich inhouden ? De meeste mensen stelen niet omdat er een straf aan vast kan zitten, het is opgelegd fatsoen.
De mens heeft van nature geen moraal, dat is cultureel bepaald. Zonder dat geldt het recht van de sterkste. Duik anders even in de geschiedenisboeken om te kijken hoe de mens in tijden van armoede, honger of wetteloosheid aan beschaving doet.quote:Op vrijdag 7 december 2007 23:38 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Nee, de meeste wetten zijn voortgevloeid uit de natuurlijke menselijke moraal. De meeste wetten hoeven dus niet aan de meeste mensen te worden opgelegd.
Prachtig. Maar zoals ik al eerder aangaf, maak dan wel even onderscheid wie in de door TS beschreven situatie deze beschaafdeloosheid (letterlijk) bij een ander naar binnen haalt.quote:Op vrijdag 7 december 2007 23:43 schreef gelly het volgende:
[..]
De mens heeft van nature geen moraal, dat is cultureel bepaald. Zonder dat geldt het recht van de sterkste. Duik anders even in de geschiedenisboeken om te kijken hoe de mens in tijden van armoede, honger of wetteloosheid aan beschaving doet.
De mens heeft wel moraal, anders hadden we onszelf allang uitgeroeid.quote:Op vrijdag 7 december 2007 23:43 schreef gelly het volgende:
[..]
De mens heeft van nature geen moraal, dat is cultureel bepaald. Zonder dat geldt het recht van de sterkste. Duik anders even in de geschiedenisboeken om te kijken hoe de mens in tijden van armoede, honger of wetteloosheid aan beschaving doet.
Ja, ik heb het dan ook niet over het slachtoffer maar over de menigte die bijkans met fakkels en hooivorken jaagt op een kippendief of die staan te juichen alware het een middeleeuws schavot waar een misdadiger geradbraakt wordt. Ik had gehoopt dat we die tijd achter ons hadden gelaten. Of het Telegraafvolk moet de beschaving nog meemaken, dat kan ook.quote:Op vrijdag 7 december 2007 23:49 schreef HenryHill het volgende:
[..]
Prachtig. Maar zoals ik al eerder aangaf, maak dan wel even onderscheid wie in de door TS beschreven situatie deze beschaafdeloosheid (letterlijk) bij een ander naar binnen haalt.
En ik had gehoopt dat de politie de taak van het vatten van misdadigers op zich had genomen, zodat mensen uberhaupt niet meer een inbreker achterna hadden hoeven zitten.quote:Op vrijdag 7 december 2007 23:54 schreef gelly het volgende:
[..]
Ja, ik heb het dan ook niet over het slachtoffer maar over de menigte die bijkans met fakkels en hooivorken jaagt op een kippendief of die staan te juichen alware het een middeleeuws schavot waar een misdadiger geradbraakt wordt. Ik had gehoopt dat we die tijd achter ons hadden gelaten.
Vroeger hadden we een politie die dat regelde, maar die komt tegenwoordig de volgende dag pas om papierwerk in te vullen en te melden dat je je spullen gewoon kwijt bent.quote:Op vrijdag 7 december 2007 23:54 schreef gelly het volgende:
[..]
Ja, ik heb het dan ook niet over het slachtoffer maar over de menigte die bijkans met fakkels en hooivorken jaagt op een kippendief of die staan te juichen alware het een middeleeuws schavot waar een misdadiger geradbraakt wordt. Ik had gehoopt dat we die tijd achter ons hadden gelaten. Of het Telegraafvolk moet de beschaving nog meemaken, dat kan ook.
Ja, je wilt een politieagent die in je huis woont ? Een beetje realisme mag ook wel denk ik. Als je er voor kiest in een beschaving te wonen dan kies je er ook voor om het aanhouden en straffen aan de juiste instanties over te laten. Al mag je een inbreker ook gewoon zelf aanhouden en vasthouden.quote:Op vrijdag 7 december 2007 23:57 schreef HenryHill het volgende:
[..]
En ik had gehoopt dat de politie de taak van het vatten van misdadigers op zich had genomen, zodat mensen uberhaupt niet meer een inbreker achterna hadden hoeven zitten.
Precies, een beetje realisme mag wel.quote:Op zaterdag 8 december 2007 00:05 schreef gelly het volgende:
[..]
Ja, je wilt een politieagent die in je huis woont ? Een beetje realisme mag ook wel denk ik. Als je er voor kiest in een beschaving te wonen dan kies je er ook voor om het aanhouden en straffen aan de juiste instanties over te laten. Al mag je een inbreker ook gewoon zelf aanhouden en vasthouden.
Ik begrijp je reactie.quote:Op zaterdag 8 december 2007 00:05 schreef gelly het volgende:
[..]
Ja, je wilt een politieagent die in je huis woont ? Een beetje realisme mag ook wel denk ik. Als je er voor kiest in een beschaving te wonen dan kies je er ook voor om het aanhouden en straffen aan de juiste instanties over te laten. Al mag je een inbreker ook gewoon zelf aanhouden en vasthouden.
Maar om het bericht te gebruiken, stel dat tijdens de achtervolging iemand anders was omgekomen, een toevallige passant b.v. Heeft die dan gewoon pech ?
Paradox de gekstequote:Op zaterdag 8 december 2007 00:21 schreef Bommenlegger het volgende:
Haal ff onder je avator dat met harde hand weg..
Niet dat het er wat mee te maken heeft maar staat zo dom voor je...
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |