Ja, ik wou het alleen ff aangeven voor de tegenstanders van de stakingen, aangezien er nogal vaak opmerkingen vallen die nergens op slaan als je dat erbij pakt.quote:Op zaterdag 24 november 2007 00:40 schreef AchJa het volgende:
[..]
Natuurlijk, anders hadden jullie gewoon op school gezeten, ik hoop toch wel de je zo slim bent om dat in te zien.
Of je bent achterlijkquote:Op vrijdag 23 november 2007 23:19 schreef Bob-B het volgende:
[..]
Ik snap dat je liever met je matties bij het station gaat hangen en werkende mensen lastig vallen en naar meisje gaat roepen van: "hey psssst, meisje, psssssst, psssst, meisje psssst" en als ze je dan negeert dat je der kankerhoer noemt en met je matties der uitlacht. Ja leuke "hobbies" hebben jullie tegenwoordig, maar de samenleving is er in meerdere optieken mee gebaad dat ze je langer op school houden.
Ik wil de minister wel eens aan 50 % van de scholen een boete uit zien reiken, dat gaat nooit gebeuren want er is juist de politieke wil om scholen meer geld te geven om docenten meer te kunnen betalen.quote:Op zaterdag 24 november 2007 00:41 schreef MouzurX het volgende:
Dan wordt hun subsidie gekort, iets waar je ( corrigeer me als ik het fout heb) niet een rechtzaak tegen kan beginnen als school.
Ja, en wat krijg je dan als antwoord? "Daar hebben we geen geld voor".quote:Op zaterdag 24 november 2007 00:40 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Lafheid alom natuurlijk weer van de scholen, als je het er niet mee eens bent dan voer je die regeling toch gewoon niet uit? Wat jij als leerling kunt doen is de school klem te zetten door hen te wijzen dat zij de plicht hebben om 1040 uur les te geven per jaar, en daarbij mag je gerust drammen. Zorg wel dat je goede cijfers haalt, anders willen de docenten nog wel eens irritant worden.![]()
Wij zaten gewoon in een koffieshop tijdens tussen*uren*. We hadden helaas niet heel veel tussen-uren.quote:Op zaterdag 24 november 2007 00:19 schreef Zakje het volgende:
Niet zo zeuren, tussenuren waren juist altijd fijn!
Tsja ga jij met die scholen praten?quote:Op zaterdag 24 november 2007 00:44 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Ik wil de minister wel eens aan 50 % van de scholen een boete uit zien reiken, dat gaat nooit gebeuren want er is juist de politieke wil om scholen meer geld te geven om docenten meer te kunnen betalen.
Heb je gelijk in, alleen ik heb ook een paar keer gehoord dat scholen heel wat geld "oppotten" daar zou ik ook meer van willen weten. of ze niet de zaak gewoon aan het beduvelen zijn.quote:Op zaterdag 24 november 2007 00:44 schreef HenryHill het volgende:
[..]
Ja, en wat krijg je dan als antwoord? "Daar hebben we geen geld voor".
't Is allemaal leuk en aardig dat men nu opeens van scholen verwacht dat ze meer les gaan geven, maar zonder dat daar een zak met geld tegenover staat gaat dat echt niet gebeuren. Dan krijg je dit soort halfgare oplossingen waar uiteindelijk de leerlingen de dupe van zijn.
Bingo. Heb al meerdere oudere collega's over de VWO-examens van de afgelopen jaren over hun vak horen zeggen: "zoiets als dit was vijftien jaar terug een havo-examen".quote:Op zaterdag 24 november 2007 00:25 schreef AchJa het volgende:
Of is het niveau van het onderwijs dan schrikbarend gekelderd?
Wat heb jij daar als leerling mee te maken? Helemaal niks lijkt mij. Overigens als LAKS zijn naam echt waard was hadden ze nu al een procedure (bij de rechter) gestart om de scholen te dwingen zich te conformeren aan die 1040. Ik snap echt niet waarom het nu weer met fluwelen handschoentjes aangepakt wordt.quote:Op zaterdag 24 november 2007 00:44 schreef HenryHill het volgende:
Ja, en wat krijg je dan als antwoord? "Daar hebben we geen geld voor".
Precies, en dat zijn de argumenten die bij de rechter nog wel eens hout willen snijden. Het is natuurlijk het toonbeeld van onbehoorlijk bestuur als voor een uitbreiding van het effectief bestaande aantal lesuren er nergens een financieele vergoeding voor plaats vindt.quote:'t Is allemaal leuk en aardig dat men nu opeens van scholen verwacht dat ze meer les gaan geven, maar zonder dat daar een zak met geld tegenover staat gaat dat echt niet gebeuren. Dan krijg je dit soort halfgare oplossingen waar uiteindelijk de leerlingen de dupe van zijn.
Ik ga mij als student wel bezighouden met de verhoging van het collegegeld.quote:Op zaterdag 24 november 2007 00:46 schreef MouzurX het volgende:
Tsja ga jij met die scholen praten? Sowieso volgens leraren halen we de 1040 nog steeds niet en dat zal waarschijnlijk op andere scholen niet anders zijn.
Wij zaten in de kroeg... Ik krijg bijna heimwee naar die tijd.quote:Op zaterdag 24 november 2007 00:44 schreef Loedertje het volgende:
Wij zaten gewoon in een koffieshop tijdens tussen*uren*. We hadden helaas niet heel veel tussen-uren.
Leuk voor alle leraren met studerende kinderen. Die kunnen met de salarisverhoging mooi het verhoogde collegegeld betalen.quote:Op zaterdag 24 november 2007 00:52 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Ik ga mij als student wel bezighouden met de verhoging van het collegegeld.Nee, het LAKS en de scholen moeten misschien maar eens om de tafel gaan zitten om tot een eensgezinde aanpak te komen als er zo'n grote overeenstemming bestaat tussen school en scholier over de aard van het probleem.
Ik ookquote:Op zaterdag 24 november 2007 00:52 schreef AchJa het volgende:
Wij zaten in de kroeg... Ik krijg bijna heimwee naar die tijd.
Een grote fout van de Tweede Fase natuurlijk. Diepgang is ingeruild voor 3 nutteloze uurtje in de week Frans 1 en Duits 1.quote:Op zaterdag 24 november 2007 00:48 schreef thaleia het volgende:
Nou is het wel zo dat leerlingen tegenwoordig meer vakken hebben dan de zeven of acht die wij vroeger hadden, dus ergens ook wel logisch dat de stof per vak minder en makkelijker is.
Opzich ben ik het met je eens maar ik denk dat er weinig leerlingen zijn die zich effectief met verdere intellectuele ontwikkeling bezighouden buiten school. Het zal voornamelijk sportvereniging of een bijbaantje zijn. Mijn ervaring is dat de school prima mogelijkheden biedt om extra diepgang te creeren. Zo was het mij met een aantal vrienden toegestaan in de tussenuren gebruik te maken van de laboratoriumruimte van scheikunde en natuurkunde, en we konden gebruik maken van het gereedschap in het technieklokaal als daar op dat moment geen les gaande was. Ideaal natuurlijk.quote:Maar de VWO-er van vroeger, die vindt het allemaal doodsimpel, en die kan zichzelf buiten de lesuren wel nuttig bezighouden met debatclubjes, schooltoneel, olympiades...... maar in die inhoudsloze "nee je mag het lokaal niet uit om iets nuttigs te gaan doen want we moeten kunnen opgeven dat je in een lokaal hebt gezeten"-opvuluren wordt ie gillend gek van verveling.
Leerlingen hebben er alles mee te maken op het moment dat "conformeren aan 1040" simpelweg betekent dat ze langer op school zitten maar geen les krijgen voor die extra uren. Formeel is de zaak dan opgelost, in de praktijk wordt niemand er beter van.quote:Op zaterdag 24 november 2007 00:50 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Wat heb jij daar als leerling mee te maken? Helemaal niks lijkt mij. Overigens als LAKS zijn naam echt waard was hadden ze nu al een procedure (bij de rechter) gestart om de scholen te dwingen zich te conformeren aan die 1040. Ik snap echt niet waarom het nu weer met fluwelen handschoentjes aangepakt wordt.
En wie gaat die gerechtelijke procedure starten dan? Leerlingen van 16, in het belang van de school en dus indirect in hun eigen belang? Daar hebben leerlingen niets mee te maken. Leerlingen willen gewoon in de tijd dat ze op school zitten ook les krijgen in die uren, of de school er dan vervolgens voor kiest om 960 uur echt les te geven (met nu dus een kans op een boete) of om voor 80 uur extra budget te krijgen via de rechter, dat is hun pakkie an.quote:Precies, en dat zijn de argumenten die bij de rechter nog wel eens hout willen snijden. Het is natuurlijk het toonbeeld van onbehoorlijk bestuur als voor een uitbreiding van het effectief bestaande aantal lesuren er nergens een financieele vergoeding voor plaats vindt.
Het is de zaak van de school het beleid van regering uit te voeren, de leerling is gewoon een klant. En zorg dat je ook behandeld wordt als klant is mijn gedachte dan.quote:Op zaterdag 24 november 2007 00:58 schreef HenryHill het volgende:
Leerlingen hebben er alles mee te maken op het moment dat "conformeren aan 1040" simpelweg betekent dat ze langer op school zitten maar geen les krijgen voor die extra uren. Formeel is de zaak dan opgelost, in de praktijk wordt niemand er beter van.
Maar gezien het gezamenlijke belang is een informele samenwerking helemaal geen gek idee lijkt mij. Stel je je in formele omgang formeel op, zorg dat je al je rechten ook uit kunt oefenen, maar wees niet blind voor de informele kant die je tegelijkertijd kunt bewandelen.quote:En wie gaat die gerechtelijke procedure starten dan? Leerlingen van 16, in het belang van de school en dus indirect in hun eigen belang? Daar hebben leerlingen niets mee te maken. Leerlingen willen gewoon in de tijd dat ze op school zitten ook les krijgen in die uren, of de school er dan vervolgens voor kiest om 960 uur echt les te geven (met nu dus een kans op een boete) of om voor 80 uur extra budget te krijgen via de rechter, dat is hun pakkie an.
Als jij straks afgestudeerd bent als jurist, bijvoorbeeld, accepteer je ook van je baas dat je het toilet op het werk moet boenen omdat er even geen werk is?quote:Op vrijdag 23 november 2007 23:03 schreef Netsplitter het volgende:
Wanneer jullie nu al gaan klagen hoe moet dat straks in het echte leven?
Gaan jullie dan ook mekkeren wanneer het een beetje te zwaar wordt?
Gaan jullie dan maar uitkeringstrekkers worden?
De verneukte generatie?
Zoiets zou idd ideaal zijn. Maar de eis om een uur te mogen meetellen voor de 1040-urennorm is dat de leerling onder toezicht/begeleiding 'werkt'. Geheel zelfstandig de briljantste proefjes doen in een lab telt dus niet mee, half slapend naar je mp3-speler luisteren in een lokaal met een leraar die proefwerken zit na te kijken, of een mediathecaresse die een boek leest, wel.quote:Op zaterdag 24 november 2007 00:58 schreef Bolkesteijn het volgende:
Mijn ervaring is dat de school prima mogelijkheden biedt om extra diepgang te creeren. Zo was het mij met een aantal vrienden toegestaan in de tussenuren gebruik te maken van de laboratoriumruimte van scheikunde en natuurkunde, en we konden gebruik maken van het gereedschap in het technieklokaal als daar op dat moment geen les gaande was. Ideaal natuurlijk.Ik ben op dit moment niet overtuigd dat leerlingen en scholen die mogelijkheden al uitputtend onderzocht hebben.
Maar als klant moet je wel de waarborg hebben dat er ook wat te kiezen valt, niet dat je alleen kan kiezen tussen scholen die allemaal 80 bullshituren per jaar geven. En op het moment dat de scholen dat belang niet voor je behartigen, zul je het zelf moeten doen.quote:Op zaterdag 24 november 2007 01:03 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Het is de zaak van de school het beleid van regering uit te voeren, de leerling is gewoon een klant. En zorg dat je ook behandeld wordt als klant is mijn gedachte dan.
Nogmaals, de scholen hebben hier totaal geen initiatief getoond. Niet verwonderlijk, want zij snijden gewoon in het 'echte' aantal lesuren om rond te kunnen komen. De overheid roept wat, de scholen kunnen zich indekken, en de leerlingen worden de dupe. Waarom zou een school moeite willen doen voor iets waar zij zonder noemenswaardige problemen vanaf komen?quote:Maar gezien het gezamenlijke belang is een informele samenwerking helemaal geen gek idee lijkt mij. Stel je je in formele omgang formeel op, zorg dat je al je rechten ook uit kunt oefenen, maar wees niet blind voor de informele kant die je tegelijkertijd kunt bewandelen.
Wellicht dat het ministerie gedwongen kan worden om bijvoorbeeld tijdelijk op die 960 uur te gaan zitten en pas als er voldoende docenten zijn en geld om die docenten aan te trekken dat weer naar 1040 uur omhoog kan.quote:Op zaterdag 24 november 2007 01:08 schreef Yildiz het volgende:
Alleen, stel dat advocaten -ergens- gelijk halen... wat dan? Komen er dan meer docenten? ...
Hmmm, ja daar heb je misschien wel gelijk in. Media-aandacht zal voor een pro deo advocaat natuurlijk wel meespelen, zo had ik er nog niet naar gekeken.quote:Bolkesteijn, gezien de media-aandacht denk ik dat er inderdaad nu advocaten zijn dit pro deo wel wat willen doen. Zonder de media-aandacht voor deze demonstraties had dat, denk ik, niet gelukt.
Laten we het over doen! Waar spreken we af? Het LAB in Sneek of de Doele in Leeuwarden?quote:Op zaterdag 24 november 2007 00:57 schreef Loedertje het volgende:
Ik ook
Het was zo slecht nog niet die middelbare school periode
De vraag die bij mij dan rijst, zijn de scholen wel zo tegen deze situatie.quote:Op zaterdag 24 november 2007 01:10 schreef HenryHill het volgende:
Nogmaals, de scholen hebben hier totaal geen initiatief getoond. Niet verwonderlijk, want zij snijden gewoon in het 'echte' aantal lesuren om rond te kunnen komen. De overheid roept wat, de scholen kunnen zich indekken, en de leerlingen worden de dupe. Waarom zou een school moeite willen doen voor iets waar zij zonder noemenswaardige problemen vanaf komen?
Zelfs als men het dankzij hard onderhandelen en lobbyen voor elkaar krijgt om geld te krijgen voor die 80 uur per jaar extra, dan geldt het alsnog voor alle scholen, en houden ze er geen winst aan over, want die 80 uur moet dan wel uitgegeven worden aan docenten. Netto-winst voor een school: 0.
Elke nieuwe generatie is een aantal IQ slimmer dan de vorige, misschien moeilijk voor je om aan te nemen, maar deze nieuwe generatie zal ook slimmer zijn dan jouw generatie.quote:Op zaterdag 24 november 2007 00:25 schreef AchJa het volgende:
[..]
Is de jeugd dan plotseling zo slim geworden? (kan ik me bijna niet voorstellen) Of is het niveau van het onderwijs dan schrikbarend gekelderd?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |