Oja, tuurlijk. Die vergat ik nog.quote:Op zondag 9 maart 2008 21:45 schreef BliksemSchigt het volgende:
Eventueel Eindhoven nog, Yeahinho.
Om even het Belgische lijstje aan te vullen: het organisatiecomité heeft al aangegeven de voorkeur te geven aan Genk, boven Charleroi. Er is al een akkoord met de club en de stad om het huidige stadion bij een WK-organisatie uit te breiden naar 45.000 zitjes.quote:Op zondag 9 maart 2008 21:34 schreef Yeahinho het volgende:
[..]
In Nederland hebben Amsterdam, Rotterdam, Kerkrade, Heerenveen, Enschede, Alkmaar en Groningen allemaal belangstelling. Die 10 moeten dus (samen) gemakkelijk gehaald kunnen worden.
Drie, Brussel is geen Vlaanderen.quote:Op zondag 9 maart 2008 22:27 schreef Yeahinho het volgende:
Dus 4 Vlaamse stadions?
Je gelooft toch nooit dat de Walen het gaan nemen dat er maar één stadion bij hen komt ? Dat zal weer op zijn Belgisch perfect recht evenredig moeten verdeeld worden als puntje bij paaltje komt hoor. Desnoods zetten ze een nieuwe tempel neer voor Mons, Moeskroen of Tubize, maar met één stadion en drie in vlaanderen zullen ze niet tevreden zijn hoor ...quote:Op zondag 9 maart 2008 22:15 schreef Heero87 het volgende:
[..]
Om even het Belgische lijstje aan te vullen: het organisatiecomité heeft al aangegeven de voorkeur te geven aan Genk, boven Charleroi. Er is al een akkoord met de club en de stad om het huidige stadion bij een WK-organisatie uit te breiden naar 45.000 zitjes.
Wellicht wordt het dus Brugge, Brussel, Luik, Genk en Antwerpen. Tenzij er in één van die steden nog iets fout loopt.
Uiteindelijk is het gewoon het organisatiecomité dat beslist, dus echt problemen kunnen daar volgens mij niet van komen. Je kan eventueel Luik wat meer wedstrijden (of belangrijkere) wedstrijden geven dan de andere stadions natuurlijk.quote:Op zondag 9 maart 2008 23:49 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
[..]
Je gelooft toch nooit dat de Walen het gaan nemen dat er maar één stadion bij hen komt ? Dat zal weer op zijn Belgisch perfect recht evenredig moeten verdeeld worden als puntje bij paaltje komt hoor. Desnoods zetten ze een nieuwe tempel neer voor Mons, Moeskroen of Tubize, maar met één stadion en drie in vlaanderen zullen ze niet tevreden zijn hoor ...
De Belgische overheid kan niet meebetalen voor stadions, want sport is een bevoegdheid van de regio's. Het zijn dus resp. de Vlaamse, Waalse en Brusselse overheden die moeten betalen voor stadions. Trouwens wellicht gaat dat -zeker in Vlaanderen- vooral door de private sector gebeuren.quote:Op maandag 10 maart 2008 01:16 schreef rubbereend het volgende:
mwah de Belgische overheid moet natuurlijk wel meebetalen aan de stadions dus dan moet het eerlijk verdeeld worden.
dacht er ook aan jaquote:Op maandag 10 maart 2008 11:47 schreef RayMania het volgende:
Hopelijk hebben de twee stakingen tijdens de topwedstrijden geen invloed in de keuze voor de WK-verkiezing. Kan mij voorstellen dat de FIFA niet gediend is van zulke zaken en het zeker meeneemt in de beslissing. Zou jammer zijn.
Als een land waar 1 miljoen mensen moeten verhuizen zodat ze stadions kunnen bouwen de OS krijgt dan doen ze hier niet moeilijk over bij de Fifaquote:Op maandag 10 maart 2008 11:47 schreef RayMania het volgende:
Hopelijk hebben de twee stakingen tijdens de topwedstrijden geen invloed in de keuze voor de WK-verkiezing. Kan mij voorstellen dat de FIFA niet gediend is van zulke zaken en het zeker meeneemt in de beslissing. Zou jammer zijn.
Ja inderdaad, dat moeten jullie niet te vaak meer doen. Al wordt er natuurlijk pas beslist in 2010, en als het hier bij blijft, zal daar tegen dan toch niet teveel van blijven hangen.quote:Op maandag 10 maart 2008 11:47 schreef RayMania het volgende:
Hopelijk hebben de twee stakingen tijdens de topwedstrijden geen invloed in de keuze voor de WK-verkiezing. Kan mij voorstellen dat de FIFA niet gediend is van zulke zaken en het zeker meeneemt in de beslissing. Zou jammer zijn.
quote:Platini enthousiast over Lage Landen
NYON - Michel Platini, de voorzitter van de Europese voetbalunie (UEFA), ziet een gezamenlijke organisatie door Nederland en België van het wereldkampioenschap in 2018 best zitten. Dat bleek woensdag tijdens een ontvangst op het UEFA-hoofdkantoor in Nyon van afgevaardigden van de Nederlandse en Belgische voetbalbond.
Namens de KNVB woonde alleen secretaris-generaal Harry Been de bijeenkomst bij. Bondsvoorzitter Jeu Sprengers moest wegens ziekte verstek laten gaan. ,,Het gesprek verliep bijzonder gemoedelijk,’’ vertelde Been na afloop.
,,Platini had alle begrip voor ons initiatief, maar onthield zich van een waardeoordeel. Hij wil de kandidatuur van andere Europese landen niet beïnvloeden. Hij ziet in onze benadering wel een mogelijkheid voor kleine voetbalbonden om ook kans te maken op de organisatie van grote internationale voetbalevenementen.’’
De KBVB was sterk vertegenwoordigd met een delegatie van vier man, onder wie projectleider Alain Courtois en erevoorzitter Michel D’Hooghe. Courtois reageerde na afloop positiever dan Been. De Belg noemde het onderhoud met Platini zelfs ,,perfect.’’
,,Hij was enthousiast. Platini heeft ons verzekerd dat hij er alles aan zal doen om het WK in 2018 naar Europa te brengen. Hij beschouwt het als zijn taak en zijn missie om na de WK’s van 2010 in Zuid-Afrika en 2014 in Brazilië het toernooi opnieuw in Europa te laten plaatsvinden.’’
Courtois overhandigde Platini het kersverse Belgische regeerakkoord waarin expliciet naar het WK 2018 wordt verwezen. Ook gaf de Belg zes brieven van Belgische steden aan de Franse preses waarin ze hun WK-kandidatuur bevestigen.
,,Voor Nederland zijn dat Amsterdam, Rotterdam, dat zelfs op twee stadions mikt, Eindhoven, Heerenveen en Alkmaar,’’ liet Courtois weten. ,,In België gaat het om Charleroi, Luik, Antwerpen, Genk, Brugge en het Brussels Gewest.’’
De KNVB nuanceerde de uitspraken van Courtois over de Nederlandse WK-locaties. Volgens de KNVB hebben de gemeentebesturen en stadioneigenaren in Amsterdam Rotterdam, Alkmaar, Heerenveen en Enschede zich al bereid verklaard de infrastructuur voor 2018 aan te passen aan de eisen die FIFA stelt voor de organisatie van het WK.
Het hoofdbestuur van de FIFA, dat uit 24 leden bestaat, neemt in mei 2011 een beslissing over de toewijzing van het WK 2018. De KNVB en KBVB brachten in november vorig jaar een bezoek aan FIFA-preses Sepp Blatter. Nederland en België krijgen onder meer sterke concurrentie van Engeland.,,Maar hoe dan ook, het gaat absoluut de goede kant op,’’ zei Courtois.
,,Anderhalf jaar geleden gaf ik ons bij de start maar een kans van één op tien, nu is dat vier op tien. Het is ook echt nu of nooit. Mocht het niet lukken, dan vrees ik dat we moeten wachten tot 2048 voor zich opnieuw zo’n kans aandient.’’
quote:Eersteklassers dragen T-shirt met logo 2018
Op zaterdag 3 mei, op de voorlaatste speeldag van het Belgisch voetbalseizoen 2007-2008, zullen alle spelers van de eerste klasse het veld betreden in een T-shirt met het logo 2018. Met deze actie willen de clubs van de Profliga hun steun betuigen aan de Belgisch-Nederlandse kandidatuur voor de organisatie van de Wereldbeker 2018.
Promocampagne
Deze actie valt samen met de lancering van de eerste promotiecampagne voor de kandidatuur van de Lage Landen voor de organisatie van het WK voetbal in 2018. (belga/vsv)
Bron: Belga / Het Laatste Nieuws.
dat zijn toch zowat alle belgische zenders?quote:Op dinsdag 6 mei 2008 19:39 schreef Heero87 het volgende:
Komende donderdag start in België een intensieve promotiecampagne voor de WK-kandidatuur, met onder andere enkele tv-spots. Daarnaast komt er ook een internationale promotiecampagne.
Bovendien zijn er nu ook enkele serieuze sponsors voor de kandidatuur: ING, Electrabel/Suez, De Belgische Post en de Belgische Nationale Loterij. Televisiezenders Sporza, vtm, RTBf en RTL-TVI worden de mediapartners.
www.beltomundial.be.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |