kook niet, en staat dikgedrukt in de active topics.quote:Op dinsdag 23 oktober 2007 15:23 schreef Minisuisse het volgende:
Waarom kan ik dit topic niet gewoon aaklikken?
quote:Op dinsdag 23 oktober 2007 17:06 schreef TheGeneral het volgende:
Hopen op een goed 2008.
Leukquote:Op zondag 2 december 2007 20:23 schreef BliksemSchigt het volgende:
Morgenavond bij Holland Sport te gast.
Ze mag vast nog niet neuken van haar vaderquote:
quote:Wereldreis voor Krajicek
Door MARTIJN VAN BEETEN
ROTTERDAM - Globetrotter Michaëlla Krajicek maakt in 2008 een tennisreis rond de wereld met 26 etappes. Ze bezoekt achttien landen in vier werelddelen en zal zelden thuis zijn. Pieken wil ze vooral tijdens de Olympische Spelen in Peking en op Wimbledon, waar halfbroer Richard in 1996 de titel pakte.
Ze zegt het met een zucht. ,,Thuis, ik weet niet meer wat thuis is voor mij.’’ Michaëlla Krajicek was in 2007 vijf weken in Nederland en twaalf weken in haar tweede vaderland Tsjechië. De rest van het jaar was ze onderweg. In 2008 zal het niet anders zijn. Op Tweede Kerstdag vertrekt ze samen met performance coach Allistair McCaw naar het Nieuw-Zeelandse Auckland. Daar begint weer een jaar lang leven uit de koffer.
Voor het eerst gunt de 18-jarige Krajicek zich wat luxe tijdens haar reis naar de andere kant van de wereld. Ze heeft een stoel geboekt in de business class. ,,Dat heb ik nooit eerder gedaan. Ik kan het me nu veroorloven, hoef niet meer het gevoel te hebben dat ik twee partijen moet winnen om dat geld terug te verdienen. Geen schuldgevoel dus.’’
Ze zal het vaker doen, zegt ze. ,,Niet voor korte vluchten, wel als ik naar Azië ga of de westkust van de Verenigde Staten. Ik weet nu wat het beste voor me is. Veel water drinken onderweg, waardoor ik steeds heen en weer moet naar het toilet. Verder heb ik altijd een kussen mee om mijn nek te beschermen.’’
Uit voorzorg probeert Krajicek ook zoveel mogelijk rackets mee te nemen als handbagage. ,,Ik heb het al een keer meegemaakt dat ik een tas met een paar gebroken rackets van de bagageband haalde.’’
Krajicek, die gisteren in de eerste ronde van de nationale Masters met 7-5 6-4 won van de 16-jarige Lesley Kerkhove, leeft in luxe. Ze wordt door de toernooien op de WTA Tour ondergebracht in de mooiste hotels. Maar het blijft surrogaat voor een echt thuis en daar probeert de tennistiener wat aan te doen. ,,Ik koop vaak een bloemetje, om het wat gezelliger te maken. Bovendien hou ik niet van fel licht, dus soms haal ik wat kaarsjes. Verder heb ik altijd mijn laptop, iPod en mobiele telefoon bij de hand. Die moderne technieken maken het wat makkelijker om lang van huis te zijn.’’
Geen luxe, maar wel gezelligheid wacht Krajicek tijdens de Olympische Spelen in Peking. Dan geen vijfsterrenhotel, maar het Olympisch dorp. De ‘Kleine Kraai’ had onlangs een gesprek met chef de mission Charles van Commenée en die vertelde haar dat ze in Peking een kamer moet delen met andere sporters. ,,Dat wordt wennen. Ik heb altijd een kamer voor mezelf. Er gaan ook geen andere tennissers mee naar Peking. Ik ben al zo weinig in Nederland, dus van die andere sporters ken ik bijna niemand.’’
Dan, met een glimlach: ,,Ik heb al tegen Van Commenée gezegd dat ik wel een kamer wil delen met Pieter van den Hoogenband.’’
Voor 2008 heeft de nummer 33 van de wereld een ambitieus doel. Ze wil een plek veroveren in de top-20 van de wereldranglijst. Het zou de vrucht moeten zijn van de samenwerking met McCaw, die haar vooral fysiek sterker maakt. ,,Ik wil in de toekomst ook nog graag een tennistrainer aantrekken, maar ik denk niet dat dat in 2008 al gebeurt. Ik kan het gewoon nog niet betalen. Als ik een goed jaar draai en ik vind iemand die mij weer een stap verder kan helpen, is het een optie.’’
Krajicek heeft zich voorgenomen om in 2008 te genieten van haar wereldreis. Sjeng Schalken biechtte bij zijn afscheid op dat hij al die steden waar hij als tennisser was, nog eens zou willen bezoeken. Hij had er niet meer gezien dan hotels, vliegvelden en tennisbanen. ,,Als het even kan, wil ik soms een middag of dag vrijmaken om iets te zien, wat foto’s te maken of souvenirs te kopen,’’ zegt Krajicek.
Ze verheugt zich vooral op de trips naar Auckland, Dubai, Doha, Peking en Tokio, de plekken waar ze nog nooit is geweest. Eén ding is zeker, op 26 oktober, de finaledag in Linz, is haar seizoen ten einde. Of Krajicek moet echt doorbreken en een plek vinden in de top-8. Dan mag ze begin november nog naar de WTA Championships in Doha.
Ik vraag me dan meteen af of het handig is geweest om nog zo'n lange wedstrijd af te maken.quote:Op dinsdag 1 januari 2008 12:24 schreef BVO het volgende:
Geteisterd door dezelfde polsblessure verliest ze in 3 sets. Ze had kansen, maar kon gewoon amper echt slaan en had ook meerdere blessurebehandelingen. Nouja, lekker dan, zo'n start.
nou inderdaad, het is inderdaad misschien niet zo slim om dr zwakke plek zo in de media te gooienquote:Op vrijdag 11 januari 2008 10:41 schreef BVO het volgende:
(of ze dit ook naar Morigami doorgemaild heeft, weet ik niet).
quote:Op vrijdag 11 januari 2008 10:41 schreef BVO het volgende:
Misa doet mee en speelt in R1 tegen #48 Akiko Morigami. Ze heeft wel al aangegeven zo min mogelijk met haar backhand te willen slaan (of ze dit ook naar Morigami doorgemaild heeft, weet ik niet). Exit in 2 sets, lijkt me.
quote:Krajicek fit en kijkt uit naar rentree
donderdag 06 maart 2008 | 03:37 | Laatst bijgewerkt op: donderdag 06 maart 2008 | 14:52
ALMERE - Michaëlla Krajicek (19) is volledig hersteld van haar polsblessure en maakt volgende week in Indian Wells haar rentree in het tenniscircuit.
Half januari speelde Krajicek, kansloos zonder dubbelhandige backhand, tegen Akiko Morigami haar laatste partij in de eerste ronde van de Australian Open. Toen had ze al een maand last van haar linkerpols. Toch deed de Almeerse in december mee aan de Nationale Masters in Rotterdam en begon ze het tennisjaar 2008 met een pijnlijke pols in Melbourne. Geen slimme keuze, weet ze nu. "Ik had rust moeten nemen."
De lach is terug en de pijn is weg. "Mijn pols is helemaal genezen en ik ben super fit. Ik train al drie weken voluit. Mijn backhand is geen probleem meer."
Krajicek maakt haar rentree op het hardcourt van Indian Wells. "Ik heb nog een week om me voor te bereiden, maar kan eigenlijk niet wachten tot ik mijn eerste wedstrijd weer speel. Ik kijk er erg naar uit. Wil weer genieten op de baan."
Dat denk ik ook. Ze zal zich daar toch wel thuisvoelen en op het gravel komt de sterke service van Akgul wat minder uit de verf. Zij is trouwens ook behoorlijk uit vorm, dus de kleine Kraaij moet hier gewoon eindelijk weer gaan winnen!quote:Op dinsdag 29 april 2008 11:26 schreef kevin_ het volgende:
De laatste keer dat ze verloren heeft tegen Cornet speelde ze echt niet slecht. Daarbij heeft Cornet ook de finale maar net verloren. Ik denk dat ze hier zeker wel een goede kans maakt.
nee hoor, ze verliest weer met 6-4, 6-3quote:Op dinsdag 29 april 2008 11:21 schreef eentwee het volgende:
Krajicek speelt zometeen in Praag tegen Amanmuradova. Zou ze in haar tweede thuisland dan eindelijk de negatieve spiraal gaan doorbreken?
Dan heeft ze pech, grasseizoen is vrij kort. Maar zelfs al zou gras haar beste ondergrond zijn dan is ze nog aan het prutsen sinds eind vorig jaar.quote:Op donderdag 1 mei 2008 01:45 schreef TubewayDigital het volgende:
waarschijnlijk is gras haar beste ondergrond
quote:Krajicek: Het wordt steeds moeilijker
BERLIJN - Tennisster Michaëlla Krajicek is opnieuw uitgeschakeld in de eerste ronde van een WTA-toernooi. De Almeerse had maandag in Berlijn weinig in te brengen tegen de Oostenrijkse Sybille Bammer. De partij was na vijf kwartier afgelopen: 1-6 2-6.
Michaëlla Krajicek wacht nog altijd op haar eerste overwinning in het enkelspel in 2008. Ze was gisteren in de eerste ronde van de German Open volstrekt kansloos tegen de Oostenrijkse Sybille Bammer. De 6-1 6-2 nederlaag betekende haar achtste opeenvolgende nederlaag dit seizoen.
Tijdens de confrontatie in Berlijn kwam ze geen moment in haar ritme. Ze sloeg een paar keer gefrustreerd met haar racket op het gravel en zocht vertwijfeld oogcontact met haar trainer Allistair McCaw en haar vader Petr. Na de nederlaag verliet ze zichtbaar aangedaan de baan.
,,Ik liet mezelf te veel gaan tijdens de partij,’’ zei Krajicek. ,,Ik kwam maar niet in mijn concentratie. Ik keek naar mijn vader en Allistair om positieve energie van hen te krijgen. Niets hielp, helaas.’’
De slechte resultaten in het begin van dit seizoen waren verklaarbaar. De ‘Kleine Kraai’ had last van haar linkerpols. Desondanks speelde ze, tegen advies van McCaw in, toch veel wedstrijden. Daarin moest ze haar backhand noodgedwongen slicen, omdat haar krachtige dubbelhandige slag te veel pijndeed. Die pols is inmiddels hersteld, maar overwinningen blijven uit.
Meestal verloor ze van opponentes die beduidend lager staan op de wereldranglijst. De 28-jarige Bammer, die al lang een topspeelster is, staat momenteel 20 plaatsen hoger dan Krajicek. De nederlaag was dan ook absoluut geen schande, al had ze in de voorgaande drie confrontaties twee keer van de Oostenrijkse gewonnen.
De manier waarop ze verloor, was wél ontluisterend. Krajicek: ,,Sybille is erg goed op gravel, maar ik had zeker meer dan drie games moeten pakken.’’
Nederlands beste tennisster speelt dit seizoen voor het eerst zonder de vaste begeleiding van haar vader. Hij steunt haar nog wel tijdens verscheidene toernooien in Europa, zoals in Berlijn, maar heeft verder afstand genomen. McCaw is de enige die voortdurend met haar op pad is.
,,De afwezigheid van haar vader zie ik niet als de reden voor haar terugslag,’’ zegt de Zuid-Afrikaan. Hij heeft een andere verklaring: ,,Ze wil zó graag die overwinning boeken. Daardoor legt ze zichzelf te veel druk op. Ze moet één keer die eerste ronde doorkomen, dan gaat het wellicht weer beter.’’
McCaw is een trainer die is aangenomen om Krajicek, die vorige week in Praag wel de finale van hetdubbelspel haalde, fysiek sterker te maken. Hij is geen specifieke tenniscoach. ,,Sommige critici beweren dat het daarom minder met Misa gaat,’’ zegt hij.
,,Ik denk daar anders over. Tennissen kan ze wel en ik heb haar conditie aanzienlijk verbeterd. Nu is het zaak dat ze mentaal over een drempel heenstapt.’’
De verliespartijen hebben nog niet geleid tot een duikeling op de wereldranglijst. Op de naderende Grand Slams heeft Krajicek, die al drie WTA-toernooien won, wel veel punten te verdedigen. Op Roland Garros bereikte ze vorig jaar de derde ronde, op Wimbledon haalde ze de kwartfinale.
,,Ik voel dat het steeds moeilijker voor me wordt om te winnen,’’ aldus Krajicek. ,,Die eerste overwinning komt maar niet. Dat maakt me onzeker.’’
Haar coach maakt zich geen grote zorgen: ,,Laten we niet vergeten dat ze pas 19 is en al zo veel successen heeft geboekt. Zo’n moeilijke periode hoort er gewoon bij. Ze zal er sterker en volwassener uitkomen. Daar ben ik van overtuigd.’’
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |