Dat denk ik ook. Ze zal zich daar toch wel thuisvoelen en op het gravel komt de sterke service van Akgul wat minder uit de verf. Zij is trouwens ook behoorlijk uit vorm, dus de kleine Kraaij moet hier gewoon eindelijk weer gaan winnen!quote:Op dinsdag 29 april 2008 11:26 schreef kevin_ het volgende:
De laatste keer dat ze verloren heeft tegen Cornet speelde ze echt niet slecht. Daarbij heeft Cornet ook de finale maar net verloren. Ik denk dat ze hier zeker wel een goede kans maakt.
nee hoor, ze verliest weer met 6-4, 6-3quote:Op dinsdag 29 april 2008 11:21 schreef eentwee het volgende:
Krajicek speelt zometeen in Praag tegen Amanmuradova. Zou ze in haar tweede thuisland dan eindelijk de negatieve spiraal gaan doorbreken?
Dan heeft ze pech, grasseizoen is vrij kort. Maar zelfs al zou gras haar beste ondergrond zijn dan is ze nog aan het prutsen sinds eind vorig jaar.quote:Op donderdag 1 mei 2008 01:45 schreef TubewayDigital het volgende:
waarschijnlijk is gras haar beste ondergrond
quote:Krajicek: Het wordt steeds moeilijker
BERLIJN - Tennisster Michaëlla Krajicek is opnieuw uitgeschakeld in de eerste ronde van een WTA-toernooi. De Almeerse had maandag in Berlijn weinig in te brengen tegen de Oostenrijkse Sybille Bammer. De partij was na vijf kwartier afgelopen: 1-6 2-6.
Michaëlla Krajicek wacht nog altijd op haar eerste overwinning in het enkelspel in 2008. Ze was gisteren in de eerste ronde van de German Open volstrekt kansloos tegen de Oostenrijkse Sybille Bammer. De 6-1 6-2 nederlaag betekende haar achtste opeenvolgende nederlaag dit seizoen.
Tijdens de confrontatie in Berlijn kwam ze geen moment in haar ritme. Ze sloeg een paar keer gefrustreerd met haar racket op het gravel en zocht vertwijfeld oogcontact met haar trainer Allistair McCaw en haar vader Petr. Na de nederlaag verliet ze zichtbaar aangedaan de baan.
,,Ik liet mezelf te veel gaan tijdens de partij,’’ zei Krajicek. ,,Ik kwam maar niet in mijn concentratie. Ik keek naar mijn vader en Allistair om positieve energie van hen te krijgen. Niets hielp, helaas.’’
De slechte resultaten in het begin van dit seizoen waren verklaarbaar. De ‘Kleine Kraai’ had last van haar linkerpols. Desondanks speelde ze, tegen advies van McCaw in, toch veel wedstrijden. Daarin moest ze haar backhand noodgedwongen slicen, omdat haar krachtige dubbelhandige slag te veel pijndeed. Die pols is inmiddels hersteld, maar overwinningen blijven uit.
Meestal verloor ze van opponentes die beduidend lager staan op de wereldranglijst. De 28-jarige Bammer, die al lang een topspeelster is, staat momenteel 20 plaatsen hoger dan Krajicek. De nederlaag was dan ook absoluut geen schande, al had ze in de voorgaande drie confrontaties twee keer van de Oostenrijkse gewonnen.
De manier waarop ze verloor, was wél ontluisterend. Krajicek: ,,Sybille is erg goed op gravel, maar ik had zeker meer dan drie games moeten pakken.’’
Nederlands beste tennisster speelt dit seizoen voor het eerst zonder de vaste begeleiding van haar vader. Hij steunt haar nog wel tijdens verscheidene toernooien in Europa, zoals in Berlijn, maar heeft verder afstand genomen. McCaw is de enige die voortdurend met haar op pad is.
,,De afwezigheid van haar vader zie ik niet als de reden voor haar terugslag,’’ zegt de Zuid-Afrikaan. Hij heeft een andere verklaring: ,,Ze wil zó graag die overwinning boeken. Daardoor legt ze zichzelf te veel druk op. Ze moet één keer die eerste ronde doorkomen, dan gaat het wellicht weer beter.’’
McCaw is een trainer die is aangenomen om Krajicek, die vorige week in Praag wel de finale van hetdubbelspel haalde, fysiek sterker te maken. Hij is geen specifieke tenniscoach. ,,Sommige critici beweren dat het daarom minder met Misa gaat,’’ zegt hij.
,,Ik denk daar anders over. Tennissen kan ze wel en ik heb haar conditie aanzienlijk verbeterd. Nu is het zaak dat ze mentaal over een drempel heenstapt.’’
De verliespartijen hebben nog niet geleid tot een duikeling op de wereldranglijst. Op de naderende Grand Slams heeft Krajicek, die al drie WTA-toernooien won, wel veel punten te verdedigen. Op Roland Garros bereikte ze vorig jaar de derde ronde, op Wimbledon haalde ze de kwartfinale.
,,Ik voel dat het steeds moeilijker voor me wordt om te winnen,’’ aldus Krajicek. ,,Die eerste overwinning komt maar niet. Dat maakt me onzeker.’’
Haar coach maakt zich geen grote zorgen: ,,Laten we niet vergeten dat ze pas 19 is en al zo veel successen heeft geboekt. Zo’n moeilijke periode hoort er gewoon bij. Ze zal er sterker en volwassener uitkomen. Daar ben ik van overtuigd.’’
quote:Krajicek neemt er een coach bij
Door PIM SEDEE
BERLIJN - Michaëlla Krajicek neemt op korte termijn een tweede coach aan. Nederlands nummer één wordt nu begeleid door fitnessexpert Allistair McCaw. De Zuid-Afrikaan krijgt assistentie van een trainer die zich op haar spel zal toeleggen.
Dit seizoen won de 19-jarige Krajicek nog niet één enkelspel en verloor acht keer op een rij. Deze week pakte ze bij de Duitse Open slechts drie games tegen de Oostenrijkse Sybille Bammer. Zij benadrukt dat de zoektocht naar een nieuwe trainer geen verkapte kritiek is op McCaw, die haar vanaf september vorig jaar intensief begeleidt en een contract voor het hele seizoen heeft. ,,Allistair heeft het super gedaan. Ik ben fitter dan ooit en heb behalve een polsblessure nergens last van gehad. Bovendien houdt hij me mentaal rustig. Nu moet ik vooruitkijken en zoeken naar manieren om mijn niveau te verbeteren.’’
Er heeft zich al een aantal kandidaten aangediend. Namen noemt Krajicek niet, omdat de onderhandelingen nog gaande zijn. De trainer wordt waarschijnlijk na Roland Garros vastgelegd. McCaw staat achter het besluit. ,,Ik ben een performance coach, doe meer dan alleen conditiewerk, maar ben niet bijzonder op het tennis gericht. Het is uitstekend dat Michaëlla het team wil versterken, naast haar vader Petr, broer Richard en mezelf.’’
De oud-triatleet heeft zich geërgerd aan de kritiek die opkwam, toen Krajicek met hem ging samenwerken. Oud-prof John van Lottum, die even in beeld was om haar coach te worden, vond alleen een conditiecoach onvoldoende om de top te halen. ,,Van Lottum mag schrijven wat hij wil en misschien heeft hij in sommige aspecten gelijk, maar hij heeft natuurlijk geen zicht op onze samenwerking,’’ zegt McCaw. ,,Ik heb aangetoond dat ik speelsters beter kan maken. Veel toppers maken gebruik van trainers zoals ik. Het was belangrijk voor Michaëlla om fitter te worden. Dat is gelukt.’’
Krajicek tobde wél met een polsblessure. In januari speelde ze door, ondanks die kwetsuur. Een fout? McCaw: ,,Ze wilde zelf per se tennissen. Ik heb dat afgeraden. Ik was net in dienst bij Misa en wilde de situatie eerst aftasten en haar niets verbieden. Van die situatie hebben we allebei geleerd. Tussen ons loopt het nu perfect. Wij gaan ervoor om, binnenkort met een nieuwe coach, snel de weg omhoog in te slaan.’’
Of niet, het was volgens mij wel duidelijk dat ze mentaal niet de sterkste is.quote:Op maandag 12 mei 2008 13:37 schreef Norrage het volgende:
ongelooflijk...je zou denken dat het niet slechter kon, maar ze gaat juist steeds slechter spelen...Het is best wel heel raar wat er aan het gebeuren is hoor
Volgens mij zou een afspraak met een sportpsycholoog geen kwaad kunnen.quote:Op maandag 12 mei 2008 13:50 schreef Ericr het volgende:
[..]
Of niet, het was volgens mij wel duidelijk dat ze mentaal niet de sterkste is.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |