abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_53415134
Zwijndrecht!


De vlag


De welbekende watertoren

Over Zwijndrecht
Zwijndrecht is een plaats en gemeente in de Nederlandse provincie Zuid-Holland.
De gemeente ligt in de Zwijndrechtse Waard (een deel van IJsselmonde) en grenst aan Barendrecht, Ridderkerk, Hendrik-Ido-Ambacht en de rivieren Noord en Oude Maas.
Het bekende 'Drierivierenpunt' ligt bij Zwijndrecht.
De rivieren 'de Noord', 'de Beneden-Merwede' en 'de Oude Maas' komen hier samen en het is het meest bevaren punt in Nederland. In 2003 werd de gemeente Heerjansdam aan Zwijndrecht toegevoegd.

Zwijndrecht fungeert al jaren als voorstad voor Dordrecht. Pogingen van die stad om via het Rijk een annexatie van Zwijndrecht gedaan te krijgen zijn echter steeds mislukt.

De gemeente telt 45.656 inwoners (1 januari 2006, bron: CBS) en heeft een oppervlakte van 22,77 km² (waarvan 2,28 km² water).

Geschiedenis
Zwijndrecht vanaf het Zwijndrechts Veerhoofd te Dordrecht. Het ontstaan van Zwijndrecht is nauw verbonden met de historie van de Zwijndrechtse Waard.
De naam 'Suindrecht' voor het gebied van de Zwijndrechtse Waard komt voor het eerst voor in 1006, in een giftbrief waarmee Bisschop Ansfrid goederen schenkt aan een klooster nabij Amersfoort.
De schenking omvatte onder meer de kerk van Zwijndrecht. Het afstaan van Suindrecht en zijn andere bezittingen door de Graaf van Leuven en Hui was een voorwaarde om Bisschop te worden.
De gift wordt in een acte uit 1028 bevestigd, hiermee wordt ook bewezen dat het gebied toen al bewoond werd. Zwijndrecht heeft in de 15e gebloeid als belangrijke locatie voor de zoutwinningindustrie.
Dit ging in de 17e eeuw over naar tuidersdorp om in de 19e eeuw weer meer industrie te krijgen.

Zwin en drecht
De naam Zwijndrecht is een samenvoeging van de West-Frankische woorden Suin (Zwin, Zwijn) en drecht. Zwin komt van 'Swinen' en kan worden vertaald als het weglopen van water als in het afnemen van diepte tijdens eb. Drecht betekent oversteekplaats, overvaart of veer.
Zwijndrecht betekent dus letterlijk ‘getijdengeul waar kan worden overgestoken’. Deze uitleg doet vermoeden dat Zwijndrecht vroeger bij laag water aan Dordrecht vastzat, tijdens hoog water waren beide nederzettingen gescheiden.
Een situatie die zou dateren van voor de twaalfde eeuw. Deze situatie zou hebben bestaan tot aan de Elisabethvloed in 1421.
De gelijknamige Vlaamse gemeente Zwijndrecht heeft de zelfde ligging ten opzichte van Antwerpen.

De benaming Zwijndrecht gold eerst voor de hele Zwijndrechtse Waard, die werd begrensd door de rivieren de Pelster, de Noord, de Oude Maas en het Waaltje, tussen Heerjansdam en Oostendam.
Bewoners van dat gebied moeten al in de vroege Middeleeuwen (900 - 1300) hun land (beperkt) hebben bedijkt, als bescherming tegen veelvuldige overstromingen.

Ambachtsheerlijkheden
In 1322 vond een watersnood plaats waarbij velen het leven verloren. Dat was voor graaf Willem III van Holland aanleiding om bedijkingsplannen te ontwikkelen. In een oorkonde van 14 januari 1331 bepaalde hij dat ‘degenen die delen van de Zwijndrechtse Waard bedijkten, ambachtsheer werden van dat deel van de Waard’.
Door die oorkonde ontstonden de ambachtsheerlijkheden, genoemd naar hun bedijkers. Schobbelands Ambacht, Heer Oudelands Ambacht, Groote en Kleine Lindt, Heerjansdam, Kijfhoek, Meerdervoort, Sandelingen Ambacht en Alewijns Ambacht.

In de periode na de bedijkingwerkzaamheden (na 1337), werden in de diverse ambachten woongemeenschappen gesticht. Inwoners van Rijsoord bouwden als eerste een kerk, rond 1395 volgden kerken in Heerjansdam, Hendrik-Ido-Ambacht, Kijfhoek en Heer Oudelands Ambacht.
Nog later kwam daar de kerk van Schobbelands Ambacht bij. In Kleine Lindt stond geen kerk.

Gemeentelijke status
De diverse woongemeenschappen, die onder bestuur stonden van ambachtsheren en erfgenamen, kregen in 1833 de officiële gemeentelijke status. In de tweede helft van de negentiende eeuw verenigden een vijftal dorpen zich tot het Zwijndrecht zoals dat tot eind 2002 bekend was. In 1855 werd Meerdervoort bij Zwijndrecht gevoegd, twee jaar later gingen Heer Oudelands Ambacht en Kijfhoek samen met Groote Lindt.
Pas in 1881 werd Groote Lindt bij Zwijndrecht ingelijfd. Sinds 1 januari 2003 behoort ook de kern Heerjansdam tot de gemeente.

Bestaansbronnen
Door de eeuwen heen creëerden de bewoners van de Zwijndrechtse Waard allerlei bestaansbronnen. Leefden ze in de periode voor de bedijking vooral van de visserij, na de bedijkingwerkzaamheden ontwikkelden de inwoners van Zwijndrecht en omgeving eerst land- en later tuinbouwactiviteiten.
Vanaf 1850 boden tuinders hun spullen aan op markten, begin twintigste eeuw verkochten ze hun producten op een veiling. Rond dezelfde tijd begon de export van groenten richting Duitsland en Engeland, per trein (vanaf 1872) en boot.

Inwoners van de Zwijndrechtse Waard verdienden daarnaast lange tijd een inkomen met zoutbereiding. In 1590 verleende de Dijkgraaf der Hoogheemraden een eerste vergunning voor het oprichten van een zoutkeet (ook wel zoutziederij genoemd), in de zeventiende en achttiende eeuw telde Zwijndrecht ruim veertig zoutketen.
Na zoutvondsten in Boekelo, liep de productie in Zwijndrecht langzaam terug. In 1958 werd de laatste Zwijndrechtse keet gesloopt.

Halverwege de negentiende eeuw vestigden de eerste industrieën zich in Zwijndrecht; een glasblazerij, vensterglasfirma, bierbrouwerij en chocoladefabriek.
Rond 1900 kwamen grotere productiebedrijven als rijstpellerij Euryza en chemische fabrieken als Hercules, Van de Bergh en Jurgens (het tegenwoordige Unimills) naar de gemeente. In de twintigste eeuw industrialiseerde Zwijndrecht gestaag.

Gemeentewapen
Het wapen van Zwijndrecht is volgens deskundigen een oud familiewapen, ooit gevoerd door een familie Van Zwijndrecht. Op 20 februari 1816 is bij besluit van de De Hooge Raad van Adel de gemeente Zwijndrecht in het bezit gesteld van dit wapen. Het bestaat het uit een gouden schild, beladen met drie zwarte ‘vuurijzers’ (heugels). Kenmerkend voor het wapen is de eerste heugel met negen tanden, terwijl de tweede en de derde heugel acht tanden hebben.
Aanvankelijk werd aangenomen dat de heugels een symbool waren voor de vuurijzers waarmee zoutpannen boven het vuur werden gehangen in de vele zoutziederijen van Zwijndrecht.
Dit is echter onwaarschijnlijk, omdat het wapen al in 1453 werd gevoerd, terwijl de zoutindustrie pas ontstond aan het einde van de zestiende eeuw. De herkomst van de heugels en van de familie Van Zwijndrecht is onbekend.

Internationaal
De gemeente Zwijndrecht onderhoudt een aantal internationale contacten aan voor het onderhouden, stimuleren en ontwikkelen van (bestaande) vriendschapsrelaties op het gebied van jumelageovereenkomsten, het bevorderen van handelscontacten, het organiseren van internationale uitwisselingsprogramma\'s op het gebied van cultuur, sport, onderwijs, economie en handel, en het bevorderen van internationale betrokkenheid en verantwoordelijkheid.

Partnersteden
Zwijndrecht heeft drie partnersteden, namelijk:

- Zwijndrecht (Belgie) Website
- Poprad (Slovenie) Website
- Norderstedt (Duitsland) Website

Beroemde mensen die in Zwijndrecht wonen / gewoont hebben
Ellemieke Vermolen, model & presentatrice Filmpje over haar leven in Zwijndrecht
Anouk, zangeres
Remon Stotijn, Artiest (Anonymous Mis Postman)
Raymond Heijstek, honkballer
Ramona Stook, ritmisch gymnaste
Percy Isenia, honkballer
Arnold Vanderlijde, bokser
Sebastian Wulff, tv-presentator en cabaretier
Def Rhymz, rapper
Mohammed Benzakour, politicus
Andries 'De Ridder', Grootste dorpsgek van Nederland

Handige links over Zwijndrecht
Gemeente site
Wikipedia
Geschiedenis Zwijndrecht
Internetlinks Zwijndrechtse bedrijven / winkels
Veerplein
Brandweer
Dierenambulance
Fotoclub

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Twee rapsongs over dé city
Tjop ft. Star - Zwijndrecht je weet ut

Tjop - Zwijndrecht is de city

Fokkers wonend in Zwijndrecht
- renz0r
- TheSorrow
- staticdata
- Ashavan
- geelkuikentje
- Gekke_sandra
- soares
- Robin2130
- Ritchie
- Caesu
- Met-Yvana
- Thurtje
- Zaphod82
- karr-1
- Amigoow
- Sleki
- ThAzOnE
- Lausteen
- truStie
- Harmen1984
- alpeko
- rpr8
- ...
En nog vele andere. Wil je erbij? Meldt het a.u.b.

Oud Zwijndrechters, geboren, werkend, schoolgaand, regelmatig wonend
- Esto
- Beaver
- MissMSX
- denB
- methodmich
- MissBliss

En nog vele andere. Wil je erbij? Meldt het a.u.b.


Vorige delen
#1: Zwijndrecht
#2: Zwijndrecht #2 - In hart en nieren!
#3: Zwijndrecht #3 Met de mooiste watertoren van Nederland
#4: Zwijndrecht #4 Metamorfose aan de waterkant
#5: Zwijndrecht #5 - Hier schijnt altijd de zon!
#6: Zwijndrecht #6 - Bouwput van Nederland

[ Bericht 0% gewijzigd door TheSorrow op 23-09-2007 21:32:00 ]
† The 3 Kings †
pi_53415145
En verder!
† The 3 Kings †
  zondag 23 september 2007 @ 21:28:30 #3
152789 karr-1
One man can make a difference
pi_53415987
Hey een nieuw deel !!

Volgens mij is er bij ons in de flat een enorm feest aan de gang. De hele dag al lopen er volgens mij Somaliers of zo in en uit de flat allemaal in het nette pak en met de meest kleurrijke gewaden aan enzo. En nu is het al sinds 19.00 keiharde muziek, gegil en gejoel. Volgens mij zijn er een stel getrouwd of zo.

Blij dat ik hier eind van de week weg ben....
Op zondag 22 november 2015 20:44 schreef Bart2002 het volgende:
"Je bent wel een ongelooflijk eigenwijs pijpje drop."
pi_53416105
Nieuw topic!

Zwijndrecht!
pi_53416108
Die feesten zijn altijd heel groot, en volgens mij echt supergezellig Zal dus best gehorig zijn ja
† The 3 Kings †
  zondag 23 september 2007 @ 21:36:32 #6
152789 karr-1
One man can make a difference
pi_53416252
quote:
Op zondag 23 september 2007 21:32 schreef TheSorrow het volgende:
Die feesten zijn altijd heel groot, en volgens mij echt supergezellig Zal dus best gehorig zijn ja
Ach het stoort me verder niet, dus ze gaan hun gang maar. Ik vind het alleen minder als ze kleine kinderen hebben die de lift als speelgoed gebruiken.
Op zondag 22 november 2015 20:44 schreef Bart2002 het volgende:
"Je bent wel een ongelooflijk eigenwijs pijpje drop."
  zondag 23 september 2007 @ 21:36:53 #7
152789 karr-1
One man can make a difference
pi_53416264
quote:
Op zondag 23 september 2007 21:32 schreef renz0r het volgende:
Nieuw topic!

Zwijndrecht!
Z-town Party On !!!
Op zondag 22 november 2015 20:44 schreef Bart2002 het volgende:
"Je bent wel een ongelooflijk eigenwijs pijpje drop."
pi_53416452
quote:
Op zondag 23 september 2007 21:28 schreef karr-1 het volgende:
Hey een nieuw deel !!

Volgens mij is er bij ons in de flat een enorm feest aan de gang. De hele dag al lopen er volgens mij Somaliers of zo in en uit de flat allemaal in het nette pak en met de meest kleurrijke gewaden aan enzo. En nu is het al sinds 19.00 keiharde muziek, gegil en gejoel. Volgens mij zijn er een stel getrouwd of zo.

Blij dat ik hier eind van de week weg ben....
idd. Feest is leuk zolang je geen overbelast bezorgd...
  zondag 23 september 2007 @ 21:46:58 #9
152789 karr-1
One man can make a difference
pi_53416591
quote:
Op zondag 23 september 2007 21:42 schreef renz0r het volgende:

[..]

idd. Feest is leuk zolang je geen overbelast bezorgd...
Ach nog even volhouden, eind van de week ben ik pleite.
Op zondag 22 november 2015 20:44 schreef Bart2002 het volgende:
"Je bent wel een ongelooflijk eigenwijs pijpje drop."
pi_53421371
om even terug te komen op de auto. Bij mag lag er dus niets in het zicht. Ik vermoed dat het komt door de microsoft sticker op de achteruit (dus mensen, als je een auto ziet met een microsoft sticker dan moet je ff zwaaien ) die dus het idee kan geven dat er computerzooi in de auto ligt. Maar goed, morgen word ik gebeld en wordt er een afspraak gemaakt om het slot te venieuwen.
Verder staan de auto's bij ons uit het zicht vergeleken bij The Sorrow. Dit kan ook de reden zijn dat er wat vaker hier wat gebeurd...

Over feesten...pff heb een nigeriaanse boven me wonen die graag wil feesten. Geen problemen mee, maar om 0:00 gaat pas de muziek aan en dan is het nog afrikaanse trommelmuziek ook.
pi_53423886
mogguh
pi_53424173
quote:
Op maandag 24 september 2007 07:34 schreef staticdata het volgende:
mogguh
ola
vandaag vrij...studeren
pi_53424179
vandaag weer werken
nog twee weken en dan ga ik mijn (zomer)vakantie opnemen
pi_53424471
ik over 3 weken
pi_53424631
Mogguh! Werk / schoolweek is weer begonnen
  maandag 24 september 2007 @ 11:16:06 #16
152789 karr-1
One man can make a difference
pi_53427102
Helaas zat ik vanmorgen om 08.30 weer achter mijn bureau. Maar deze week werk ik alleen maandag en donderdag, de rest van de week ben ik aan het verhuizen.
Op zondag 22 november 2015 20:44 schreef Bart2002 het volgende:
"Je bent wel een ongelooflijk eigenwijs pijpje drop."
pi_53427187
quote:
Op maandag 24 september 2007 11:16 schreef karr-1 het volgende:
Helaas zat ik vanmorgen om 08.30 weer achter mijn bureau. Maar deze week werk ik alleen maandag en donderdag, de rest van de week ben ik aan het verhuizen.
begin om 7:30 en vanavond ook nog een keer een teammeeting tot 20:00.

Vrijdag naar belgie om een gesprek te hebben van zo 2 uur. echter is de enkele reis al 175 km .
kortom 2 uur durende reis, 2 uur gesprek. 2 uur terug en dan weekend .
pi_53427313
ik heb vandaag dus een studiedag, rest van de week lange dagen en volgende week nog 3 dagen lang door. Leuk als je een belangrijk project op je naam hebt
pi_53436337
De eerste werkdag zit er weer op!
Verder nog Zwijndrechtenaren die naar de Groningen meet gaan?
† The 3 Kings †
  maandag 24 september 2007 @ 22:00:54 #20
152789 karr-1
One man can make a difference
pi_53445251
quote:
Op maandag 24 september 2007 17:14 schreef TheSorrow het volgende:
De eerste werkdag zit er weer op!
Verder nog Zwijndrechtenaren die naar de Groningen meet gaan?
Ehm nou nee niet echt Vanavond in het Gemeentehuis voor de fractievergadering en morgen in het nieuwe huis de meubels ontvangen en dan 's avonds naar de Uitstek voor een voorlichting over de Geer en Groote Lindt.
Op zondag 22 november 2015 20:44 schreef Bart2002 het volgende:
"Je bent wel een ongelooflijk eigenwijs pijpje drop."
pi_53451269
zo weer file rijden naar Den Haag
pi_53451389
Mogguh
  dinsdag 25 september 2007 @ 09:14:55 #23
152789 karr-1
One man can make a difference
pi_53452452
Goedemorgen deze morgen. Zojuist door de regen gefietst om een busje voor morgen te reserveren en dan straks naar het nieuwe huis om op de meubels te wachten.
Op zondag 22 november 2015 20:44 schreef Bart2002 het volgende:
"Je bent wel een ongelooflijk eigenwijs pijpje drop."
pi_53463686
Wat een weer zeg
  dinsdag 25 september 2007 @ 17:20:02 #25
152789 karr-1
One man can make a difference
pi_53464095
Een bus gehuurd voor morgen, steek wagentje erbij, morgen is de grote dag !
Op zondag 22 november 2015 20:44 schreef Bart2002 het volgende:
"Je bent wel een ongelooflijk eigenwijs pijpje drop."
pi_53464283
Suc6
† The 3 Kings †
  dinsdag 25 september 2007 @ 17:37:06 #27
152789 karr-1
One man can make a difference
pi_53464510
quote:
Op dinsdag 25 september 2007 17:26 schreef TheSorrow het volgende:
Suc6
Thanx
Op zondag 22 november 2015 20:44 schreef Bart2002 het volgende:
"Je bent wel een ongelooflijk eigenwijs pijpje drop."
pi_53470017
yup succes!
pi_53478582
Oud Zwijndrechter meldt zich!!!!
pi_53478629
welkom (terug?)
pi_53558032
hey renz0r....volgens mij is er vlakbij jullie paniek

23:20:05 28-09-07 18 G BRAN Prio 2 BUITENBRAND KLEIN ZDT402 Delta 6 ZWIJNDRECHT
709282320051405387 1405387 BRW Zwijndrecht ( Blusgroep A Prio 1 )
709282320051405385 1405385 BRW Zwijndrecht ( Blusgroep B Prio 1 )
709282320051405370 1405370 BRW Zwijndrecht ( Bevelvoerder van Dienst )
pi_53561691
Toe maar! Dat was denk ik op t bruggetje bij t balkengat...Toen ik net naar huis fietste zag ik dat het reddingsboeikastje op de brug verbrand was.
pi_53563284
lol grote brand dus
pi_53567551
Ja dus, mn ma zei net dat er gister brandweer in de buurt was om een brandje te blussen op t bruggetje
  zondag 30 september 2007 @ 10:06:28 #36
152789 karr-1
One man can make a difference
pi_53583569
Ik ben er weer !! Doodmoe, pijn in mijn rug etc, maar de verhuizing is achter de rug. We zitten nu temidden van de dozen en dergelijke in het nieuwe huis, het oude huis is afgesloten en leeg.

Ik moet eerst 3 weken bijkomen....
Op zondag 22 november 2015 20:44 schreef Bart2002 het volgende:
"Je bent wel een ongelooflijk eigenwijs pijpje drop."
pi_53583860
dan heb je al best snel internet in je nieuwe huis
  zondag 30 september 2007 @ 11:33:51 #38
152789 karr-1
One man can make a difference
pi_53584779
quote:
Op zondag 30 september 2007 10:35 schreef ThAzOnE het volgende:
dan heb je al best snel internet in je nieuwe huis
Kwestie van prioriteiten he Aangezien we nu bellen en internetten van de UPC hebben was dat een van de eerste dingen die aangesloten waren. Vriendlief heeft gisteren zijn pc weer uit een doos getrokken en je ziet het resultaat.
Op zondag 22 november 2015 20:44 schreef Bart2002 het volgende:
"Je bent wel een ongelooflijk eigenwijs pijpje drop."
pi_53592061
zit bij tiscali...ben benieuwd hoe dat gaat. Anders moet de zaak maar wat regelen als het zover is
pi_53622448
als je nu richting Ambacht kjkt zie je enorme rookwolken.
er is namelijk een zeer grote brand op de Staalindustrieweg in Alblasserdam (vlakbij de tunnel).
Dostojewski: "Je kunt je niet van je eigen gezond verstand overtuigen door je buurman op te sluiten."
pi_53623227
quote:
18:24:50 01-10-07 18 G BRAN Prio 1 OPKOMEN VOOR MEETOPDRACHT NAAR KAZERNE HENDRI IDO AMBACHT
710011824501405377 1405377 BRW Heerjansdam ( WvD )
710011824501403586 1403586 BRW Dordrecht ( Meetplanleider )
710011824501403310 1403310 BRW Mijnsheerenland/Westmaas ( WvD )
710011822401433117
18:22:40 01-10-07 18 G POLI Prio 2 BINNENBRAND OVERIG (nader bericht: middel brand,grote brand,zeer grot Staalindustrieweg ALBLASSERDAM
710011822401433117 1433117 Politie Zuid-Holland Zuid
710011822401403148
18:22:40 01-10-07 18 G BRAN Prio 2 BINNENBRAND OVERIG (nader bericht: middel brand,grote brand,zeer grot Staalindustrieweg ALBLASSERDAM
710011822401403148 1403148 BRW Alblasserdam ( Ambtenaar Rampen Bestrijding )
710011820541403072
18:20:54 01-10-07 18 I BRAN Prio 1 BINNENBRAND OVERIG (nader bericht: middel brand,grote brand,zeer grot Staalindustrieweg ALBLASSERDAM
710011820541403072 1403072 BRW Vijfheerenlanden ( OvD Prio-1 )
710011820101403742
18:20:10 01-10-07 18 G BRAN Prio 1 BINNENBRAND OVERIG BLEVZU BLE082 (nader bericht: middel brand,grote brand,zeer grot Staalindustrieweg ALBLASSERDAM
710011820101403742 1403742 BRW Graafstroom ( Commandant )
710011820101403741 1403741 BRW Graafstroom ( PLV Commandant )
710011820101403734 1403734 BRW ZH-Zuid ( Onbekende of Persoonlijke Code )
710011820101403733 1403733 BRW ZH-Zuid ( Onbekende of Persoonlijke Code )
710011814461403062
18:14:46 01-10-07 18 G BRAN Prio 1 BINNENBRAND OVERIG (nader bericht: middel brand,grote brand,zeer grot Staalindustrieweg ALBLASSERDAM
710011814461403062 1403062 BRW Dordrecht ( OvD Prio-1 )
710011814461403050 1403050 BRW ZH-Zuid ( RcVD )
710011806571403625
18:06:57 01-10-07 18 G BRAN Prio 1 OPKOMEN HERBEZETTEN KAZ DORDRECHT IVM ZEER GROTE BRAND
710011806571403625 1403625 BRW Dordrecht ( Ploeg A1 Vrijwilligers )
710011806571403623 1403623 BRW Dordrecht ( Ploeg A2 Vrijwilligers )
710011806571403613 1403613 BRW Dordrecht ( Ploeg C1 Vrijwilligers )
710011806571403611 1403611 BRW Dordrecht ( Blusgroep C2 Vrijwilligers )
710011806571403050 1403050 BRW ZH-Zuid ( RcVD )
710011803011423264
18:03:01 01-10-07 18 I AMBU Prio A1 BINNENBRAND OVERIG (nader bericht: middel brand,grote brand,zeer grot Staalindustrieweg ALBLASSERDAM (ALB)
710011803011423264 1423264 CPA Zuidholland-Zuid ( OvD-G van Dienst )
710011802351423266 1423266 CPA Zuidholland-Zuid ( OvD-G van Dienst )
710011802331423252
18:02:33 01-10-07 18 G AMBU Prio 3 Arts van Dienst ARTS VAN DIENST KORTE PARALLELWEG 51 DORDRECHT
710011802331423252 1423252 CPA Zuidholland-Zuid ( Forensisch Arts )
710011802331423001 1423001 CPA Zuid-Holland Zuid
710011802271404616
18:02:27 01-10-07 18 G BRAN Prio 1 BINNENBRAND OVERIG (nader bericht: middel brand,grote brand,zeer grot Staalindustrieweg ALBLASSERDAM
710011802271404616 1404616 BRW Nieuw-Lekkerland ( WvD )
710011802271404613 1404613 BRW Nieuw-Lekkerland ( Commandant )
710011802271403586 1403586 BRW Dordrecht ( Meetplanleider )
710011801331403064 1403064 BRW ZH-Zuid ( OvD Drechtsteden Prio 1 )
710011754541403613
17:54:54 01-10-07 18 G BRAN prio 1 herbezetten kazerne DORDRECHT
710011754541403613 1403613 BRW Dordrecht ( Ploeg C1 Vrijwilligers )
710011754541403050 1403050 BRW ZH-Zuid ( RcVD )
710011754111405032
17:54:11 01-10-07 18 G BRAN Prio 1 BINNENBRAND OVERIG (nader bericht: middel brand,grote brand,zeer grot Staalindustrieweg ALBLASSERDAM
710011754111405032 1405032 BRW Sliedrecht ( WvD )
710011754111405028 1405028 BRW Sliedrecht ( SvD )
710011754111403586 1403586 BRW Dordrecht ( Meetplanleider )
710011748591403064 1403064 BRW ZH-Zuid ( OvD Drechtsteden Prio 1 )
710011748591403051 1403051 BRW ZH-Zuid ( RcVD )
710011748291404928
17:48:29 01-10-07 18 G BRAN Prio 1 BINNENBRAND OVERIG PPD550 (nader bericht: middel brand,grote brand) Staalindustrieweg ALBLASSERDAM
710011748291404928 1404928 BRW Papendrecht ( Bevelvoerders )
710011748291404926 1404926 BRW Papendrecht ( Chauffeurs Groep 1 )
710011748291403095 1403095 BRW ZH-Zuid ( HOvD Spoed )
710011748291403068 1403068 BRW ZH-Zuid ( OvD Alblasserwaard Prio-1 )
710011748291403050 1403050 BRW ZH-Zuid ( RcVD )
710011736071403611
17:36:07 01-10-07 18 G BRAN OPKOMEN KAZERNE ivm herbezetting
710011736071403611 1403611 BRW Dordrecht ( Blusgroep C2 Vrijwilligers )
710011736071403050 1403050 BRW ZH-Zuid ( RcVD )
710011726051405039
17:26:05 01-10-07 18 I BRAN Prio 2 Brand SDT514 Stormrand SLIEDRECHT
710011726051405039 1405039 BRW Sliedrecht ( Korpsalarm )
710011724311405038
17:24:31 01-10-07 18 G BRAN Prio 2 BUITENBRAND KLEIN SDT513 Stormrand SLIEDRECHT
710011724311405038 1405038 BRW Sliedrecht ( Blusgroep A )
710011724311405036 1405036 BRW Sliedrecht ( Blusgroep B )
710011724311405034 1405034 BRW Sliedrecht ( Blusgroep C )
710011724311405031 1405031 BRW Sliedrecht ( Bevelvoerders )
710011724311405028 1405028 BRW Sliedrecht ( SvD )
710011724311405027 1405027 BRW Sliedrecht ( Blusgroep D )
710011722291433116
17:22:29 01-10-07 18 G POLI Prio 1 BINNENBRAND OVERIG GRD096 DDT099 DDT183 (nader bericht: middel brand,grote brand) Staalindustrieweg ALBLASSERDAM
710011722291433116 1433116 Politie ZH-Zuid ( Persvoorlichting )
710011722291403957
17:22:29 01-10-07 18 G BRAN Prio 1 BINNENBRAND OVERIG GRD096 DDT099 DDT183 (nader bericht: middel brand,grote brand) Staalindustrieweg ALBLASSERDAM
710011722291403957 1403957 BRW SGravendeel ( VC )
710011722291403096 1403096 BRW ZH-Zuid ( HOvD zonder Spoed )
710011722291403091 1403091 BRW Dordrecht ( AGS Prio-1 )
Aardig bizar idd!
† The 3 Kings †
pi_53623524
Sodeju, flinke fik!
Ik zal zo ff wat foto's plaatsen..
- NAC Breda -
pi_53623531
Aardige rookwolken inderdaad hier in Ambacht, al lijkt het nu wat minder te worden.
pi_53623550
quote:
Grote brand bij Nedstaal Alblasserdam
ALBLASSERDAM - Bij Nedstaal in Alblasserdam is om 17.15 uur een grote brand uitgebroken. Het vuur zou volgens een medewerker van het bedrijf zijn ontstaan in een ruimte waar de elektrische installatie staat die het bedrijf van stroom voorziet.

Eneco is bezig de stroom uit te schakelen. Dan pas kan de brandweer de brand gaan blussen. Korpsen uit de wijde omgeving zijn onderweg om bijstand te verlenen.

De vlammen slaan uit de zijgevel. Een enorme zwarte rookkolom hangt boven het bedrijf en over de rivier de Noord.

Er staan vele honderden mensen op het talud langs de Staalindustrieweg te kijken naar de brand, die zich steeds verder uitbreidt.
http://www.ad.nl/rotterdam/drechtsteden/article1705605.ece
Dostojewski: "Je kunt je niet van je eigen gezond verstand overtuigen door je buurman op te sluiten."
pi_53624197
Ik zag de wolkjes wel de brug overwaaien en rook ook wel wat. Dacht eerst dat mijn PC niet goed ging.
ASWH, de trots van de regio
www.thuisuiteten.nl
pi_53624576
heb er voor in de file gestaan...wtf zeg. Rook ook erg goor...bijna braaknijgingen.
pi_53625391
Pics:



















- NAC Breda -
pi_53625632
Gelijk ff reclame voor renz0r's pa
† The 3 Kings †
pi_53626738
Hier 2 foto's van mij toen ik even vast stond. Sorry voor de blur, daar zat een weerspiegeling van een organisatie ID kaart en die hoeft niet openbaar te zijn...


pi_53627106
Bizar
† The 3 Kings †
pi_53627277
quote:
Op maandag 1 oktober 2007 20:18 schreef TheSorrow het volgende:
Gelijk ff reclame voor renz0r's pa
Aight zie het! Heb die rook en alles ook gezien, die pluim was al te zien vanaf Ridderkerk toenk daar reed met de bus.
pi_53627293
quote:
Op zondag 30 september 2007 10:06 schreef karr-1 het volgende:
Ik ben er weer !! Doodmoe, pijn in mijn rug etc, maar de verhuizing is achter de rug. We zitten nu temidden van de dozen en dergelijke in het nieuwe huis, het oude huis is afgesloten en leeg.

Ik moet eerst 3 weken bijkomen....
doe je sneller dan mij
pi_53627307
quote:
Op maandag 1 oktober 2007 21:29 schreef renz0r het volgende:

[..]

Aight zie het! Heb die rook en alles ook gezien, die pluim was al te zien vanaf Ridderkerk toenk daar reed met de bus.
je bent naast postbode ook nog buschauffeur
pi_53632874
een echt anusje van alles
  dinsdag 2 oktober 2007 @ 08:31:41 #57
152789 karr-1
One man can make a difference
pi_53633424
Zo dat ziet er wel heftig uit. Ik heb er niets van gezien, maar hoorde het op de radio of zo meen ik.
Op zondag 22 november 2015 20:44 schreef Bart2002 het volgende:
"Je bent wel een ongelooflijk eigenwijs pijpje drop."
pi_53634402
quote:
Op maandag 1 oktober 2007 21:30 schreef staticdata het volgende:

[..]

je bent naast postbode ook nog buschauffeur
Zat in de bus vanuit school
  dinsdag 2 oktober 2007 @ 10:58:23 #59
152789 karr-1
One man can make a difference
pi_53635793
quote:
Op dinsdag 2 oktober 2007 09:44 schreef renz0r het volgende:

[..]

Zat in de bus vanuit school
Je gaat toch met de trein ?
Op zondag 22 november 2015 20:44 schreef Bart2002 het volgende:
"Je bent wel een ongelooflijk eigenwijs pijpje drop."
pi_53644123
Heen trein, terug de bus.
  woensdag 3 oktober 2007 @ 08:34:52 #61
152789 karr-1
One man can make a difference
pi_53660383
quote:
Op dinsdag 2 oktober 2007 16:42 schreef renz0r het volgende:
Heen trein, terug de bus.
Ah oke dan snap ik hem weer
Op zondag 22 november 2015 20:44 schreef Bart2002 het volgende:
"Je bent wel een ongelooflijk eigenwijs pijpje drop."
  woensdag 3 oktober 2007 @ 13:50:12 #62
152789 karr-1
One man can make a difference
pi_53667176
quote:
Tweede uur parkeren in Walburg blijft toch gratis
Het tweede uur parkeren bij het Zwijndrechtse winkelcentrum Walburg blijft toch gratis.
Het eerste uur wordt daarentegen vijftig procent duurder: één euro 50. Dat heeft de gemeenteraad gisteravond besloten.

Burgemeester en wethouders hadden voorgesteld het eerste uur slechts twintig procent in prijs te verhogen, waarna het tweede uur niet meer (zoals nu) gratis zou zijn, maar een euro zou kosten.

Dat voorstel stuitte echter op bezwaren van winkeliers, die menen dat het tweede gratis uur het voor veel mensen aantrekkelijk maakt nog wat langer rond te kijkenin het winkelcentrum.

Op ABZ en VVD na steunden alle partijen de wens van de winkeliers. De beide oppositiepartijen hadden samen een alternatief plan ingediend, waarbij de eerste twee uur parkeren zelfs gratis zou worden. Daarvoor zou een blauwe zone ingevoerd moeten worden. Om dat mogelijk te maken zou de onroerende zaakbelasting wel met 18 euro verhoogd moeten worden. ABZ en VVD zagen daar geen enkel probleem in: ,,De gemiddelde Zwijndrechter betaalt nu veel meer dan achttien euro aan parkeerkosten in Walburg.’’

Ze kregen er de handen echter niet voor op elkaar. Zo voelden de coalitiepartijen er niets voor om de onroerende zaakbelasting te verhogen. Daarmee worden de kosten immers bij de eigenaren van woningen en bedrijfspanden gelegd, in plaats van bij de automobilist.

Bovendien denken ze dat een blauwe zone een achterhaalde methode is, terwijl gratis parkeren bovendien toch maar een tijdelijke maatregel zou zijn. Over enkele jaren worden immers parkeergarages in gebruik genomen. Daarvoor zal zeker betaald moeten worden. Wethouder A. Dost: ,,We steken daar tenslotte miljoenen in.’’

PvdA’ er F. Hartmeijer had wel succes met zijn idee om parkeervergunningen een jaar later in prijs te verhogen. Omdat er de afgelopen jaren nauwelijks op de naleving van belanghebbenden-parkeren is gecontroleerd, betalen mensen in de wijken rondom het cwinkelcentrum in 2008 nog 39 euro voor een vergunning. In 2009 wordt dat alsnog 48 euro per jaar.
Vandaag in het AD, gisteravond in de Gemeenteraad.
Op zondag 22 november 2015 20:44 schreef Bart2002 het volgende:
"Je bent wel een ongelooflijk eigenwijs pijpje drop."
pi_53669736
Ik parkeer altijd nabij Walburg, maar dat doen ook veel mensen. Willen ze nu toch ook geld voor gaan vragen of niet? Eerst vaak bij die flats.... Nu ook wel in het verlengde van de Laan van Welhorst als je vanuit HIA komt scheuren.

Maar goed, meestal ga ik op de fiets, dan zijn er geen problemen.
ASWH, de trots van de regio
www.thuisuiteten.nl
pi_53669891
Nou gelukkig is het voorstel van de VVD en ABZ niet doorgegaan. Beetje vreemd om de gemiddelde burger te laten betalen via de OZB. Iedereen op laten draaien voor de parkeerkosten dus Ik heb in mijn hele leven bij elkaar nog niet eens voor 18 euro aan geld in die meters daar gegooid. Laat staan in één jaar.

Ik weet niet wie zij als gemiddelde Zwijndrechter zien, maar ik ken niet veel mensen die aan 18 euro per jaar komen en dan doen mijn ouders daar toch elke week boodschappen (maar die krijgen het al terug van de Jumbo en daar hebben ze vast weer niet aan gedacht).

En dan gaan de VVD en de ABZ ook nog voorbij aan het feit dat er ook Ambachters zijn, zoals methodmich, die dus geen 18 euro via de OZB betalen en wel gratis mogen parkeren? Dat moeten we niet willen natuurlijk

[ Bericht 23% gewijzigd door alpeko op 03-10-2007 19:14:33 ]
pi_53674182
Gewoon niet betalen, veel beter Als ik met de auto naar Walburg ga is t altijd maar 5 minuten max
† The 3 Kings †
pi_53674905
Gelukkig!

Las voordat ik dat bericht hier las net dat stuk in de krant over t verhogen van parkeerprijzen. Stelletje malloten. Van 1 euro naar 1.20 gaan en dan t 2de uur niet meer gratis (dus ook 1.20)...

Ipv 1 euro ben je dan 2.40 kwijt. Verhoging van 140%!
pi_53674973
Ik blijf trouwens van half 8 tot een uurtje of 9 ofzo Sjors, wel zo gezellig toch
† The 3 Kings †
pi_53675565
okidokie!
  woensdag 3 oktober 2007 @ 20:26:35 #69
152789 karr-1
One man can make a difference
pi_53676235
quote:
Op woensdag 3 oktober 2007 15:52 schreef alpeko het volgende:
Nou gelukkig is het voorstel van de VVD en ABZ niet doorgegaan. Beetje vreemd om de gemiddelde burger te laten betalen via de OZB. Iedereen op laten draaien voor de parkeerkosten dus Ik heb in mijn hele leven bij elkaar nog niet eens voor 18 euro aan geld in die meters daar gegooid. Laat staan in één jaar.

Ik weet niet wie zij als gemiddelde Zwijndrechter zien, maar ik ken niet veel mensen die aan 18 euro per jaar komen en dan doen mijn ouders daar toch elke week boodschappen (maar die krijgen het al terug van de Jumbo en daar hebben ze vast weer niet aan gedacht).

En dan gaan de VVD en de ABZ ook nog voorbij aan het feit dat er ook Ambachters zijn, zoals methodmich, die dus geen 18 euro via de OZB betalen en wel gratis mogen parkeren? Dat moeten we niet willen natuurlijk
Ik ben van ABZ, In ons voorstel was het vergoeden van de Jumbo en de AH dan ook vervallen en hadden zij het geld ipv daarvan aan de gemeente betaald. Ik ken meerdere mensen die vrijwel wekelijks zo niet dagelijks bij Walbur staan en dus aan een veelvoud van die 18 euro komen. Het probleem ligt nu bij de mensen die toevallig in de buurt van Walbur wonen, door middel van een OZB verhoging maak je het een probleem van iedereen zoals het hoort.
Op zondag 22 november 2015 20:44 schreef Bart2002 het volgende:
"Je bent wel een ongelooflijk eigenwijs pijpje drop."
  donderdag 4 oktober 2007 @ 08:37:12 #70
152789 karr-1
One man can make a difference
pi_53685416
Er is er een jarig hoera hoera, dat kun je wel zien dat is Renzor

Van harte gefeliciteerd, ouwe bok
Op zondag 22 november 2015 20:44 schreef Bart2002 het volgende:
"Je bent wel een ongelooflijk eigenwijs pijpje drop."
pi_53685425
quote:
Op woensdag 3 oktober 2007 20:26 schreef karr-1 het volgende:
door middel van een OZB verhoging maak je het een probleem van iedereen zoals het hoort.
Pardon? Wat een onzin. Parkeertarieven zijn het probleem van de mensen die er parkeren, niet van alle Zwijndrechters! Ik ga toch geen 18 euro aan de gemeente doneren zodat andere mensen - ook van buiten Zwijndrecht - kunnen parkeren? Parkeren, waar hebben we het over. Of vind jij het ook logisch dat er mensen zonder auto wegenbelasting betalen?! Gebruik je, dan betaal je er voor. Parkeren bij Walburg is geen collectief goed.

Ik heb bij de gemeenteraadsverkiezingen nooit een idee van op welke partij ik moest stemmen. Maar als dit de denkwijze van de ABZ en de VVD is, dan weet ik in ieder geval welke partijen ik alvast kan afvinken. Die houden er wel een erg communistische denkwijze op na. Alles gratis maken en de lasten van iets dat alles behalve een collectief goed is over alle burgers uitspreiden.

[ Bericht 0% gewijzigd door alpeko op 04-10-2007 08:44:35 ]
  donderdag 4 oktober 2007 @ 08:43:55 #72
152789 karr-1
One man can make a difference
pi_53685489
quote:
Op donderdag 4 oktober 2007 08:37 schreef alpeko het volgende:

[..]

Pardon? Wat een onzin. Parkeertarieven zijn het probleem van de mensen die er parkeren, niet van alle Zwijndrechters! Ik ga toch geen 18 euro aan de gemeente doneren zodat andere mensen - ook van buiten Zwijndrecht - kunnen parkeren? Parkeren, waar hebben we het over. Of vindt jij het ook logisch dat er mensen zonder auto wegenbelasting betalen?! Gebruik je, dan betaal je er voor. Parkeren bij Walburg is geen collectief goed.

Ik heb bij de gemeenteraadsverkiezingen nooit een idee van op welke partij ik moest stemmen. Maar als dit de denkwijze van de ABZ en de VVD is, dan weet ik in ieder geval welke partijen ik alvast kan afvinken. Die houden er wel een erg communistische denkwijze op na. Alles gratis maken en de lasten van iets dat alles behalve een collectief goed is over alle burgers uitspreiden.
Nee het is niet logisch dat mensen zonder auto wegenbelasting betalen, dat is dan ook het enige manco van dit hele systeem. Feit blijft echter dat een verhoging van 18 euro neerkomt op 1,50 per maand of tewel 1 keer per maand parkeren in het huidige tarief. Na de verhoging mag je 2 uur gratis parkeren zonder verdere kosten.

Het huidige probleem is dat geen mens bij Walburg wil parkeren om geld uit te sparen, waardoor de omliggende straten bomvol staan met auto's van mensen die er niet horen zodat de bewoners van die straten de auto nergens meer kwijt kunnen. Ik weet niet hoe vaak jij bij Walbur komt, maar ik betaal met plezier die verhoging om er 2 uur gratis te kunnen staan. 2 uur lang in Walburg hou je echt niet uit, dan ben je echt wel uitgekeken.

Je moet ook het hele plan lezen, niet alleen het beperkte stukje dat nu in dit krantenbericht genoemd wordt.

Verder mag je uiteraard stemmen op wie of wat je wilt, daar heb ik geen invloed op.
Op zondag 22 november 2015 20:44 schreef Bart2002 het volgende:
"Je bent wel een ongelooflijk eigenwijs pijpje drop."
pi_53685578
quote:
Op donderdag 4 oktober 2007 08:37 schreef karr-1 het volgende:
Er is er een jarig hoera hoera, dat kun je wel zien dat is Renzor

Van harte gefeliciteerd, ouwe bok
Gefeliciteerd

pi_53685592
Ik kom zo ongeveer 1x per maand in Walburg, meestal met de fiets. Ik weet niet waar jij kijkt, maar als ik daar 's middags met de auto kom, MOET ik hem soms zelfs buiten de parkeerzone zetten omdat het gewoon vol is. Dus om te stellen dat er geen mens in Walburg wil parkeren, dat gaat me wat ver. Ja, na sluitingstijd wellicht.

Dat 2e uur gratis kan mij inderdaad ook gestolen worden, maar ik geef zo'n parkeerkaartje dan met alle liefde door aan iemand anders.

En die 1,50 per maand is natuurlijk niets. Daar gaat het me ook niet om. Het is gewoon een krankzinnig idee om parkeerkosten binnen de OZB te trekken.
  donderdag 4 oktober 2007 @ 08:56:51 #75
152789 karr-1
One man can make a difference
pi_53685681
quote:
Op donderdag 4 oktober 2007 08:51 schreef alpeko het volgende:
Dat 2e uur gratis kan mij inderdaad ook gestolen worden, maar ik geef zo'n parkeerkaartje dan met alle liefde door aan iemand anders.

En die 1,50 per maand is natuurlijk niets. Daar gaat het me ook niet om. Het is gewoon een krankzinnig idee om parkeerkosten binnen de OZB te trekken.
Het doorgeven van kaartjes gebeurt nu ook al, dus dat zal niet veranderen. In feite is het fraude, maar het is niet te bewijzen. Wel is het raar dat mensen op de fiets komen en dan bij de Jumbo of AH glashard zeggen dat ze met de auto komen en dan 1 euro per bezoek op strijken.

Het is misschien een raar idee om parkeerkosten binnen de OZB te trekken, maar als je dat niet doet sla je een gat in de gemeentebegroting van een paar ton en dat moet dan weer ergens anders verhaald worden. 3 keer raden waar dat dan vandaan gaat komen......
Op zondag 22 november 2015 20:44 schreef Bart2002 het volgende:
"Je bent wel een ongelooflijk eigenwijs pijpje drop."
pi_53685920
quote:
Op donderdag 4 oktober 2007 08:56 schreef karr-1 het volgende:
Het doorgeven van kaartjes gebeurt nu ook al, dus dat zal niet veranderen. In feite is het fraude, maar het is niet te bewijzen.
Fraude? Op welke grond? Juridisch gezien lijkt het me behoorlijk legitiem. Ik betaal voor 2 uur parkeren. M.a.w. ik heb het recht om 2 uur op die plek te staan. Het parkeerkaartje is niet kenteken gebonden. Waarom zou ik de overgebleven tijd niet aan iemand anders mogen schenken? Als je een DVD huurt mag je die ook best aan een vriend doorgeven, zolang hij maar op tijd terug is en je er zelf geen geld voor vraagt.
quote:
Het is misschien een raar idee om parkeerkosten binnen de OZB te trekken, maar als je dat niet doet sla je een gat in de gemeentebegroting van een paar ton en dat moet dan weer ergens anders verhaald worden. 3 keer raden waar dat dan vandaan gaat komen......
Dat klinkt me wat vreemd in de oren. Dus als die 18 euro via de OZB geheven wordt, dan is er geen gat in de begroting maar als de gemiddelde Zwijndrechter die de VVD en ABZ kent 1x per maand voor 1,50 parkeert dan is er wel opeens een gat in de begroting? M.a.w. de gemiddelde Zwijndrechter bestaat alleen als het uitkomt?

Bovendien, dat gat valt ook best te dichten door de stijging van parkeerkosten. Desnoods halen ze dat tweede uur gratis er gewoon af, ben je ook af van het (o zo illegale) doorgeven van parkeerkaartjes. Als het parkeerbeleid zorgt voor een tekort in de begroting dan is er toch iets goed mis met de gemeente Zwijndrecht. Voor iedere gemeente is het een melkkoe en de gemeente Zwijndrecht gaat er aan onderdoor?
  donderdag 4 oktober 2007 @ 09:16:29 #77
152789 karr-1
One man can make a difference
pi_53685990
quote:
Op donderdag 4 oktober 2007 09:12 schreef alpeko het volgende:
Dat klinkt me wat vreemd in de oren. Dus als die 18 euro via de OZB geheven wordt, dan is er geen gat in de begroting maar als de gemiddelde Zwijndrechter die de VVD en ABZ kent 1x per maand voor 1,50 parkeert dan is er wel opeens een gat in de begroting? M.a.w. de gemiddelde Zwijndrechter bestaat alleen als het uitkomt?
Nee ik bedoelde te zeggen dat als je het parkeren zonder meer gratis maakt, dus zonder OZB stijging, dan is er een tekort in de begroting dat op een of andere wijze opgelost zal moeten worden.
quote:
Bovendien, dat gat valt ook best te dichten door de stijging van parkeerkosten. Desnoods halen ze dat tweede uur gratis er gewoon af, ben je ook af van het (o zo illegale) doorgeven van parkeerkaartjes. Als het parkeerbeleid zorgt voor een tekort in de begroting dan is er toch iets goed mis met de gemeente Zwijndrecht. Voor iedere gemeente is het een melkkoe en de gemeente Zwijndrecht gaat er aan onderdoor?
Parkeerkosten gaan sowieso al stijgen. Binnen nu en enkele jaren wordt Walburg volledig verbouwd en krijg je alleen nog maar betaalde parkeergarages. Het hele ABZ/VVD plan is daarom tegengehouden, omdat je het na invoeren binnen enkele jaren weer zou kunnen afschaffen ivm de parkeergarages en dergelijke. Ook is er een toezegging voor een extra parkeercontroleur, zodat handhaving beter gedaan kan worden.
Op zondag 22 november 2015 20:44 schreef Bart2002 het volgende:
"Je bent wel een ongelooflijk eigenwijs pijpje drop."
pi_53686179
quote:
Op donderdag 4 oktober 2007 09:16 schreef karr-1 het volgende:
Nee ik bedoelde te zeggen dat als je het parkeren zonder meer gratis maakt, dus zonder OZB stijging, dan is er een tekort in de begroting dat op een of andere wijze opgelost zal moeten worden.
Uiteraard. Maar niemand pleitte voor gratis parkeren toch? Ik ben zelfs voorstander van meer betaald parkerenzones in Zwijndrecht zoals bijvoorbeeld de Kort Ambachtlaan. Met een grote hoeveelheid auto's en de luiheid van de mens om vooral niet te hoeven lopen, vind ik het gerechtvaardigd om voor iets schaars als parkeerplaatsen een vergoeding te vragen. De winkeliers moeten niet paniekeren, alsof mensen dan opeens weg zouden blijven. Zeker Bas van der Heijden heeft er zelf voor gekozen om van de ene lastige locatie (Cannenburg) naar een andere lastige locatie qua parkeerruimte te gaan (Kort Ambachtlaan). Ze kunnen bovendien zelf het probleem oplossen door hun eigen garage gratis te maken. De Lidl is zo'n zelfde geval. Geen handige locatie voor een winkel die zoveel mensen aantrekt.
quote:
Parkeerkosten gaan sowieso al stijgen. Binnen nu en enkele jaren wordt Walburg volledig verbouwd en krijg je alleen nog maar betaalde parkeergarages. Het hele ABZ/VVD plan is daarom tegengehouden, omdat je het na invoeren binnen enkele jaren weer zou kunnen afschaffen ivm de parkeergarages en dergelijke. Ook is er een toezegging voor een extra parkeercontroleur, zodat handhaving beter gedaan kan worden.
Met parkeergarages ben je ook het kaartjes doorgeven kwijt, aangezien je zonder kaartje niet kunt uitrijden. Ik ben benieuwd. Er komen toch wel duurdere parkeerplekken voor SUV's
  donderdag 4 oktober 2007 @ 09:36:38 #79
152789 karr-1
One man can make a difference
pi_53686335
quote:
Op donderdag 4 oktober 2007 09:28 schreef alpeko het volgende:
Uiteraard. Maar niemand pleitte voor gratis parkeren toch? Ik ben zelfs voorstander van meer betaald parkerenzones in Zwijndrecht zoals bijvoorbeeld de Kort Ambachtlaan. Met een grote hoeveelheid auto's en de luiheid van de mens om vooral niet te hoeven lopen, vind ik het gerechtvaardigd om voor iets schaars als parkeerplaatsen een vergoeding te vragen. De winkeliers moeten niet paniekeren, alsof mensen dan opeens weg zouden blijven. Zeker Bas van der Heijden heeft er zelf voor gekozen om van de ene lastige locatie (Cannenburg) naar een andere lastige locatie qua parkeerruimte te gaan (Kort Ambachtlaan). Ze kunnen bovendien zelf het probleem oplossen door hun eigen garage gratis te maken. De Lidl is zo'n zelfde geval. Geen handige locatie voor een winkel die zoveel mensen aantrekt.
[..]
Wij hebben gepleit voor gratis parkeren omdat de Gemeente weliswaar de betaalde zones wil uitbreiden, maar niet ver genoeg wil uitbreiden. Je blijft dan vluchtgedrag naar de gratis straten houden en dus overlast. Ik ben het dan ook helemaal met je eens dat er meer betaalde zones zouden moeten komen, zeker rondom de Kort Ambachtlaan enzo. Mijn vriend werkt in een van de winkels daar en ze ervaren dagelijks de overlast en de bijna ongelukken van de mensen die de auto het liefst in de winkel zouden parkeren omdat ze bang zijn voor een stukje lopen.

De Bas heeft ook toegezegd dat de garage gratis zou worden bij het aanvragen van de vergunning, pas toen het ding er eenmaal stond gingen ze ineens toch geld vragen, waardoor het ding grotendeels leeg staat. Ook wat betreft de Lidl ben ik het met je eens. Zelfs toen het nog Edah was vond ik het een rotplek voor een winkel en dat is het nog steeds.
quote:
Met parkeergarages ben je ook het kaartjes doorgeven kwijt, aangezien je zonder kaartje niet kunt uitrijden. Ik ben benieuwd. Er komen toch wel duurdere parkeerplekken voor SUV's
Klopt maar het kan nog wel een aantal jaren duren voor die garages er staan. Ik geloof dat de einddatum ergens in 2012 of zo gepland staat.
Op zondag 22 november 2015 20:44 schreef Bart2002 het volgende:
"Je bent wel een ongelooflijk eigenwijs pijpje drop."
pi_53687368
Dank jullie wel
pi_53699195
Feli renz0r
† The 3 Kings †
pi_53702099
thnx!
pi_53702753
gefeliciteerd postmeneer

kunnen we de TT niet laten veranderen in: Met je tengels van ons parkeergeld afblijven
pi_53702873
feli!
- NAC Breda -
pi_53710408
quote:
Op donderdag 4 oktober 2007 20:59 schreef staticdata het volgende:
gefeliciteerd postmeneer

kunnen we de TT niet laten veranderen in: Met je tengels van ons parkeergeld afblijven
Spullen zijn toch wel wat belangrijker
† The 3 Kings †
  vrijdag 5 oktober 2007 @ 09:29:57 #86
152789 karr-1
One man can make a difference
pi_53713368
Vanmorgen wilde ik de trein van 07.40 nemen, maar die had eerst een kwartier vertraging en reed vervolgens helemaal niet. Iemand enig idee wat er aan de hand is? Voor zover ik het op de NS site kan zien rijden ze nog steeds met vertraging.
Op zondag 22 november 2015 20:44 schreef Bart2002 het volgende:
"Je bent wel een ongelooflijk eigenwijs pijpje drop."
pi_53721873
Komt omdat de Duitsers staken
† The 3 Kings †
pi_53725324
quote:
Op vrijdag 5 oktober 2007 09:29 schreef karr-1 het volgende:
Vanmorgen wilde ik de trein van 07.40 nemen, maar die had eerst een kwartier vertraging en reed vervolgens helemaal niet. Iemand enig idee wat er aan de hand is? Voor zover ik het op de NS site kan zien rijden ze nog steeds met vertraging.
Ik kwam om 10.45 op t station aan en zag lege dienstborden. ik dacht al: geen treinen?

Opeens een omroep in 4 talen dat er een storing in t centrum van die dienstborden en die dus voor een onbepaalde tijd verkeerde of (in mijn geval) geen informatie konden laten zien.
Trein reed overigens optijd.
  vrijdag 5 oktober 2007 @ 18:12:09 #89
152789 karr-1
One man can make a difference
pi_53725805
quote:
Op vrijdag 5 oktober 2007 17:47 schreef renz0r het volgende:

[..]

Ik kwam om 10.45 op t station aan en zag lege dienstborden. ik dacht al: geen treinen?

Opeens een omroep in 4 talen dat er een storing in t centrum van die dienstborden en die dus voor een onbepaalde tijd verkeerde of (in mijn geval) geen informatie konden laten zien.
Trein reed overigens optijd.


Ik was ruim een kwartier te laat en op de terugweg weer 5 minuten of zo.
Op zondag 22 november 2015 20:44 schreef Bart2002 het volgende:
"Je bent wel een ongelooflijk eigenwijs pijpje drop."
pi_53725957
* TheSorrow is richting Den Haag, concertje
† The 3 Kings †
pi_53739431
Gaat weer lekker trouwens, zowel VVGZ als Groote Lindt is boos op de gemeente.

VVGZ vanwege de dramatische velden, Groote Lindt vanwege een parkeerprobleem. "Zwijndrecht is GEEN sportgemeente," zei de voorzitter van Pelikaan in juli al.
ASWH, de trots van de regio
www.thuisuiteten.nl
pi_53739927
quote:
Op zaterdag 6 oktober 2007 11:16 schreef methodmich het volgende:
"Zwijndrecht is GEEN sportgemeente," zei de voorzitter van Pelikaan in juli al.


Ook voor wielrenners niet, in Zwijndrecht heb je als fietser geen voorrang op rotondes Ik ga wel in Ambacht fietsen
pi_53740453
voorrang neem je toch
- NAC Breda -
pi_53740546
En nee.. ikzelf doe dat nooit.
- NAC Breda -
pi_53740623
quote:
Op zaterdag 6 oktober 2007 11:48 schreef alpeko het volgende:

[..]

Ook voor wielrenners niet, in Zwijndrecht heb je als fietser geen voorrang op rotondes Ik ga wel in Ambacht fietsen


Zat leuke locaties die je daar kunt bezoeken inderdaad.
ASWH, de trots van de regio
www.thuisuiteten.nl
pi_53743088
quote:
Op zaterdag 6 oktober 2007 12:25 schreef methodmich het volgende:

[..]

Zat leuke locaties die je daar kunt bezoeken inderdaad.


Het is toch een rondje Heerjansdam/Rijsoord geworden.
pi_53744202
Ze mogen sowieso wat gaan doen aan t parkeerbeleid in t noordpark. Als VVGZ thuis speelt, zoals vandaag, is de hele buurt opgestopt met autos. Overal waar een auto kan staan staat een auto, zelfs op de wreemdste plekken. De straten krammer en noordpark zijn niet eens meer te bereiden.

Echt fucking irritant is dat, vooral als jou straat daar voorbij ligt!
pi_53748200
quote:
Op zaterdag 6 oktober 2007 15:58 schreef renz0r het volgende:
Ze mogen sowieso wat gaan doen aan t parkeerbeleid in t noordpark. Als VVGZ thuis speelt, zoals vandaag, is de hele buurt opgestopt met autos. Overal waar een auto kan staan staat een auto, zelfs op de wreemdste plekken. De straten krammer en noordpark zijn niet eens meer te bereiden.

Echt fucking irritant is dat, vooral als jou straat daar voorbij ligt!


Ach, één voordeel voor jou, als het na woensdag een keer regent is VVGZ afgelast.
ASWH, de trots van de regio
www.thuisuiteten.nl
pi_53757242
Net nog langs de Blue gereden (half 4) en toen was t redelijk druk daar.. Veel lamme gasten gezien weer
Blue
† The 3 Kings †
  zondag 7 oktober 2007 @ 23:49:07 #100
152789 karr-1
One man can make a difference
pi_53779895
quote:
Op zaterdag 6 oktober 2007 11:16 schreef methodmich het volgende:
Gaat weer lekker trouwens, zowel VVGZ als Groote Lindt is boos op de gemeente.

VVGZ vanwege de dramatische velden, Groote Lindt vanwege een parkeerprobleem. "Zwijndrecht is GEEN sportgemeente," zei de voorzitter van Pelikaan in juli al.
die clubs zijn al jaren boos op de gemeente omdat ze gewoon een terecht probleem hebben en niemand er iets aan wil doen. Ze hebben zelf vele goede ideeen maar alles loopt stuk op onwil van de gemeente en de ambtenarij.
Op zondag 22 november 2015 20:44 schreef Bart2002 het volgende:
"Je bent wel een ongelooflijk eigenwijs pijpje drop."
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')