Je krijgt er vanzelf gevoel voorquote:Op vrijdag 28 september 2007 15:17 schreef Noli. het volgende:
[..]
Aaaah.. Oké!
Zo snap ik 'm (geloof ik)
Nou nog 's kijken of ik daar wat mee kan en durf te prutsen!
Bij die tweede zou ik de fiets even weggezet hebben en zelf een stapje (ms twee) naar rechts gedaan hebben om de bomen meer in lijn te krijgen en het hek weg te laten vallen achter de eerste boom. Een andere optie is 1 boom verder lopen.quote:Op vrijdag 28 september 2007 15:08 schreef Danny het volgende:
Vandaag tijdens de sint-Michaëlwandeling met Jayden en zijn peuterklas eens wat foto's geschoten en ben vooral benieuwd naar meningen en tips mbt compositie.
da's inderdaad een mooie uitsnedequote:Op vrijdag 28 september 2007 15:26 schreef Noli. het volgende:
Ik bedoelde dus ongeveer dit:
[afbeelding]
Vergeet de eenden. Met beestjes is het net als met kinderen, je moet afdalen naar hun niveau voor de mooie plaatjes. Op je kinderboerderij foto's doe je dat prima. Met eendjes is dat ondoenlijk, hun niveau is veel te nat.quote:Op vrijdag 28 september 2007 15:29 schreef Noli. het volgende:
Iemand nog iets over mijn beestjes te zeggen?
quote:Op vrijdag 28 september 2007 15:06 schreef Noli. het volgende:
Verder niks aan veranderd (1e geloof ik íets helderder gemaakt)
[[url=http://photo.ringo.com/235/235178133RL409730263.jpg]afbeelding][/url]
Is ie plastic of echt?
[[url=http://photo.ringo.com/235/235178130RL027815424.jpg]afbeelding][/url]
En dit vind ik de mooiste.
[[url=http://photo.ringo.com/235/235178128RL842869737.jpg]afbeelding][/url]
Niks aan versleuteld!
quote:Op vrijdag 28 september 2007 15:34 schreef Vliegvrager het volgende:
Met eendjes is dat ondoenlijk, hun niveau is veel te nat.
Ja, dat zei ik toch! Verticaal, bomen rechterkant laten zijn.quote:Op vrijdag 28 september 2007 15:28 schreef Danny het volgende:
[..]
da's inderdaad een mooie uitsnede
jah, maar het voorbeeld maakte me duidelijke dat je gelijk hadquote:Op vrijdag 28 september 2007 15:38 schreef Sugar het volgende:
[..]
Ja, dat zei ik toch! Verticaal, bomen rechterkant laten zijn.![]()
alleen is zo de blauwe tag niet helemaal compleet. heb er wel over zitten twijfelen om die vlaggenhouder eraf te snijden. Voor beiden is wel wat te zeggen natuurlijk. Wat ik zou kunnen doen is dat lelijke vlaggending eraf soepen middels de clonebrush evtquote:Op vrijdag 28 september 2007 15:46 schreef Sugar het volgende:
En die eerste vind ik qua compositie zo dus mooier hoogstwaarschijnlijk weer niet te zien![]()
[afbeelding]
quote:Op vrijdag 28 september 2007 15:34 schreef Vliegvrager het volgende:
Met eendjes is dat ondoenlijk, hun niveau is veel te nat.
Maar ik zei 't al eerder..quote:Op vrijdag 28 september 2007 15:38 schreef Sugar het volgende:
[..]
Ja, dat zei ik toch! Verticaal, bomen rechterkant laten zijn.![]()
quote:Op vrijdag 28 september 2007 15:40 schreef Danny het volgende:
[..]
jah, maar het voorbeeld maakte me duidelijke dat je gelijk had
Het is niet echt een speciale "bloem stand", maar een macro standquote:Op vrijdag 28 september 2007 19:12 schreef Greys het volgende:
Mijn allereerste probeerselVanmiddag een Fuji s5700 gekocht en ik ben er zo blij mee
[afbeelding]
Niet bewerkt. Wel op de speciale 'bloem'stand gezet toen ik hem maakte.
hmmmm, ik ga ook maar eens zo'n S5700 kopen geloof ikquote:Op vrijdag 28 september 2007 19:12 schreef Greys het volgende:
Mijn allereerste probeerselVanmiddag een Fuji s5700 gekocht en ik ben er zo blij mee
[afbeelding]
Niet bewerkt. Wel op de speciale 'bloem'stand gezet toen ik hem maakte.
Ik had natuurlijk wel alle puntjes van de bloemblaadjes er op moeten krijgen
En hieronder geoefend met scherpte-diepte en dat valt nog niet mee
[afbeelding]
Dankjewel voor de complimentjes! Ik ben als een kind zo blij met mijn camera!quote:Op vrijdag 28 september 2007 20:35 schreef Vliegvrager het volgende:
[..]
hmmmm, ik ga ook maar eens zo'n S5700 kopen geloof ik
Bloem is fraai, maar zie je dat het hart van de bloem vrij donker is? In zo'n geval kun je beter bewust iets overbelichten.
Scherpte-diepte heb je al heel behoorlijk onder de knie. Fraaie plaat.
Sugar!quote:
Volgens mij heeft de onze ietsjes meer instelopties waardoor hij ook weer moeilijk wordt, maar zoals ik het zo zie is het verschil niet echt heel groot, maar zoveel weet ik nu ook weer niet van camera'squote:Op zaterdag 29 september 2007 08:34 schreef LadyS het volgende:
Zijn er duidelijke voordelen tegenover de camera die ik nu heb, experts?? (Canon Poweshot A610)?
De zoeker van de 610 is echt zo verschrikkelijk waardeloos!!!, Het beeld wat de sensor maakt klopt qua formaat en locatie lang niet met de zoeker.quote:Op zaterdag 29 september 2007 11:39 schreef Vliegvrager het volgende:
Belangrijkste verschil is het telebereik Voor de A610 is dat 140 mm tegen 380 voor de S5700. Met die laatste kun je objecten dus veel dichter bij halen. De sensor is iets groter, dus wat minder gevoelig voor ruis, en de minimale scherpstelafstand is een stuk korter, dus je kan dichter op je onderwerp gaan zitten. Voordeel van de Powershot is dan weer dat je die makkelijker meeneemt.
edit: oh ja, die Powershot heeft een optische zoeker: heel simpel een ruitje waar je doorheen kijkt. Daardoor wordt het makkelijker om al fotograferend een stabiele houding aan te nemen. Ik vind het onbegrijpelijk dat niet iedere compact dat heeft
die eerste vind ik niet zo spannend, al geeft regenweer wel heerlijk verzadigde kleuren aan de natuur, de compo is niet echt geweldig. ik weet niet of ik nou naar het bankje moet kijken of de bomen, er zit geen echte lijn in die me het beeld intrekt omdat ie nogal recht van voren is genomen. (ik hoop dat ik het zo goed verwoord)quote:Op zaterdag 29 september 2007 17:55 schreef Danny het volgende:
Vandaag was het sint-michaëlsfeest van school hier in het Engelse Werk in Zwolle. Natuurlijk in de stromende regen de camera meegenomen en wat foto's geschoten. Heb er nog meer waar ik wel tevreden over ben, maar ga niet teveel in een keer spammen. Alle commentaar is welkom natuurlijk
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]
Ik vind Maria altijd mooi, Sugar, maar op mijn scherm is de foto net niet helemaal lekker scherp...quote:Op zaterdag 29 september 2007 14:26 schreef Sugar het volgende:
Ben benieuwd, Saffier!
Kan deze mooier? Had ik iets anders kunnen doen nog, waardoor hij nog mooier zou zijn? Ik vind hem al mooi, hoor, maar wie weet.![]()
[afbeelding]
Die 2e en 3e zou ik persoonlijk niets meer aan versleutelen ik zou ze wel uitvergroten en in de woonkamer hangen. (mits het natuurlijk je eigen kids zijn of je een steek je los hebt)quote:
Een lens met een vast brandpunt die kan niet zoomen. Daar moet je dus zelf de zoom zijn heen en weer lopen om iets dichterbij of verder weg te krijgen. Meestal geven die lenzen scherpere foto's en zijn ze lichtsterker.quote:Op zaterdag 29 september 2007 19:25 schreef Saffier het volgende:
@Danny; de eerste vind ik erg sfeervol maar ik wil steeds mijn hoofd een stukje scheefhouden om te zien of dat makkelijker kijkt, het helpt niet overigens
De 2e vind ik prettig dat de ogen mooi helder zijn gebleven.
Jayden is een heerlijke smeerpoets! Kijkt lekker, zijn rechterhandje heeft wat (bewegings)onscherpte maar stoort me niet.
Heerlijk weer voor foto's!
Wie kan mij in Jip en Janneke-taal uitleggen wat een vastbrandpunt is? En waarvoor het dient?
Op welke stand stond je camera?quote:Op zaterdag 29 september 2007 19:45 schreef Saffier het volgende:
Bedankt Pea! Dat is tenminste duidelijk nu.
Ik ben de foto's aan het uploaden van vanmiddag maar het merendeel ziet er bewogen uit, ik heb denk ik aan de sluitertijd gezetenof aan het F-getal?
Op AV, kijk maar;quote:Op zaterdag 29 september 2007 19:52 schreef pea4fun het volgende:
[..]
Op welke stand stond je camera?
Dan kies je zelf hoe open je diafragma staat, het F getal dus. Je camera kiest daar een sluitertijd bij. Heb je een groot F getal dan is je diafragma ver dicht en komt er weinig licht binnen. Je camera compenseert dat door een lange sluitertijd te kiezen. Je diafragma staat dan wel maar een klein stukje open, maar langer zodat er toch genoeg licht binnenkomt. Helaas heb je met een langere sluitertijd zonder statief vaak bewogen foto's.quote:
Met het scherptepunt instellen (heet dat zo?) heb ik zonder dat ik het wist aan het F-getal gezeten, weet nu hoe het komt én wat het inhoudt! weer wat geleerd vandaag dusquote:Op zaterdag 29 september 2007 20:00 schreef pea4fun het volgende:
[..]
Dan kies je zelf hoe open je diafragma staat, het F getal dus. Je camera kiest daar een sluitertijd bij. Heb je een groot F getal dan is je diafragma ver dicht en komt er weinig licht binnen. Je camera compenseert dat door een lange sluitertijd te kiezen. Je diafragma staat dan wel maar een klein stukje open, maar langer zodat er toch genoeg licht binnenkomt. Helaas heb je met een langere sluitertijd zonder statief vaak bewogen foto's.
Wil je toch een klein diafragma (veel scherp op je foto) en een korte sluitertijd, dan moet je dat opvangen door te flitsen.
ps. een groot diafragma (klein Fgetal) geeft geen garantie voor korte sluitertijden met weer zoals vandaag. Als het te donker is heb je een flits of statief meestal nodig
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |