..91 miljoen inwoners?quote:Op donderdag 20 september 2007 15:11 schreef rene29 het volgende:
Inwoners: 91.077.287 (2007)
quote:Op woensdag 17 oktober 2007 09:31 schreef Kreator het volgende:
[..]
..91 miljoen inwoners?. (staat ook op wiki trouwens).
Haha... ja.quote:Op woensdag 17 oktober 2007 10:03 schreef LangeTabbetje het volgende:
[..]
En af en toe is het net of ze allemaal precies daar lopen waar jij ook loopt
![]()
Hey Rene, dat raften klinkt vet, waar is dat in de buurt?quote:Op dinsdag 9 oktober 2007 13:19 schreef rene29 het volgende:
[..]
yup, raften is zeer zeker mogelijk hier.
maar liefst 23km, en dat betekent een heleboel rapids....
Mocht je ooit deze kant op willen komen hiervoor, laat me het weten. Ik kan wel korting regelen.
En idd ook geinteresseerd in je onderwater fotos
Ik ben naar Cagayan de Oro geweest. Buitengewoon goed verzorgdquote:Op donderdag 8 november 2007 16:39 schreef Chen het volgende:
[..]
Hey Rene, dat raften klinkt vet, waar is dat in de buurt?
Misschien dat ik wel van jouw mooie aanbod gebruik maakt, ben net terug van een maand Nepal & India. Was zeker vet, zit nu weer in Nederland voor een tijdje, goed om even terug te zijn.
En naar je zin gehad dus...quote:Op dinsdag 13 november 2007 12:05 schreef LangeTabbetje het volgende:
[..]
Ik ben naar Cagayan de Oro geweest. Buitengewoon goed verzorgd![]()
Zeker weten. Mooie natuur daar ook. Van te voren nog over die ´grotten´ heengewandeld over die loopbruggen. Best wel hoog toenquote:Op dinsdag 13 november 2007 15:53 schreef rene29 het volgende:
[..]
En naar je zin gehad dus...
Chen, je bent altijd welkom.
Bel ff vantevoren.
Gegevens vind je op www.renodigitaldesign.com
Je zal mijn niet horen klagen ...quote:Op donderdag 29 november 2007 04:24 schreef PDX het volgende:
Ben net weer terug uit nederland. Ongelofelijk dat er hier nog mensen klagen over het weer, het was daar vreeeeselijk koud.... 2 broeken en 3 truien weer...
Levensgevaarlijk zou ik het niet willen noemen. Dat is meer de Sulu archipel, maar daar kom je niet. Zamboanga is redelijk veilig. Als je een beetje uitkijkt wat je doet, is het geen probleem. Veel plezier zou ik zeggen.quote:Op maandag 10 december 2007 01:57 schreef star_gazer het volgende:
Mijn vriendin is half-Filippijns. Haar moeder komt uit Zamboanga Daar willen we dus volgend jaar een tijdje heen. Ik heb begrepen dat Mindanao, en met name dus die regio, levensgevaarlijk is. Iemand met ervaring?
Levensgevaarlijk is idd zwaar overtrokken.quote:Op maandag 10 december 2007 01:57 schreef star_gazer het volgende:
Mijn vriendin is half-Filippijns. Haar moeder komt uit Zamboanga Daar willen we dus volgend jaar een tijdje heen. Ik heb begrepen dat Mindanao, en met name dus die regio, levensgevaarlijk is. Iemand met ervaring?
Is dat een kwestie van aantoonbaar inkomen hebben of voldoet een goedgevulde bankrekening ook?quote:Op vrijdag 21 september 2007 11:54 schreef PDX het volgende:
Een residence permit kan je ook krijgen zonder te trouwen. Ben er nu zelf mee bezig om die te regelen. Het enige dat je moet hebben is geld. Zoals je eigenlijk alles hier wel gedaan krijgt als je geld hebt...
Er zijn een aantal opties.quote:Op dinsdag 18 december 2007 13:36 schreef SeLang het volgende:
[..]
Is dat een kwestie van aantoonbaar inkomen hebben of voldoet een goedgevulde bankrekening ook?
Oftewel, is dit een aardig land om te rentenieren?
Visum of residence? Of mag je die visum elke keer verlengen?quote:Op woensdag 19 december 2007 07:29 schreef RickDek het volgende:
[..]
Er zijn een aantal opties.
eentje die het meest wordt gebruikt door pensionados is een bankrekening met $50,000. Dat moet daar staan tot je visum aanvraag in orde is en dan je het weer gebruiken ...
Je moet aantonen dat je inkomsten hebt. Dus inkomen uit vermogen of pensioen. Dan is het volgens mij niet zo´n groot probleem. Ik weet niet of je dan een permanent visum krijgt. Ikzelf heb een visum voor de duur van mijn contract. (Wat op zich, gezien de regel van de inkomsten, wel logisch is.)quote:Op woensdag 19 december 2007 09:07 schreef SeLang het volgende:
[..]
Visum of residence? Of mag je die visum elke keer verlengen?
Als dat de enige voorwaarde is dan maken ze je het inderdaad gemakkelijk.
Over Thailand had ik ook zoiets gehoord, dat de enige regel is dat je ten alle tijden een bepaald bedrag aan locale valuta op je rekening moet hebben. Weet niet of dat nog steeds zo is.
Dat is dus wel een probleem als die inkomsten niet vast en regelmatig zijnquote:Op woensdag 19 december 2007 09:14 schreef LangeTabbetje het volgende:
Je moet aantonen dat je inkomsten hebt. Dus inkomen uit vermogen of pensioen. Dan is het volgens mij niet zo´n groot probleem.
Dat lijkt me geen probleemquote:Op donderdag 20 december 2007 01:23 schreef RickDek het volgende:
zolang je maar niet werkt ...
Dat valt inderdaad reuze mee. Ik kom in principe in aanmerking voor een balakbayan visa, maar dan moet ik wel met mijn vrouw binnen komen ... en dat gebeurd dus nooit. Op zich red ik het ook makkelijk op een 21 dagen visa, maar voor de ene keer dat ik niet binnen 21 weg ga is het wel makkelijk zo met een 59 dagen multiple entry ...quote:Op donderdag 20 december 2007 05:04 schreef PDX het volgende:
Ik zit hier ook nog steeds met een tourist visa. De laatste keer dat ik terug kwam uit nederland was in november en na een paar woorden van mijn vriendin met de immigratie dame kreeg ik ineens een visum voor een jaar. Niet verkeerd toch... Voorlopig ga ik dus even het land niet meer uit. Ik had verwacht 21 dagen te krijgen en elke keer te moeten verlengen, maar dit viel dus reuze mee.
Haha, ja niet werken is geen probleem, alleen af en toe moet het nog steedsquote:
Leuk gedaan, die slide-shows voor je onderwater-foto's.quote:Op zondag 21 oktober 2007 11:19 schreef RickDek het volgende:
Ik had nog wat foto's beloofd van de Filippijnen onderwater ...
Door de drukt heb ik ze nog niet allemaal geupload, maar hierbij 3 slideshows ...
En sorry dat de lens af en toe een beetje troebel is ... had problemen met mijn anti fog (moet je maar watten staafjes meenemen)
http://img86.imageshack.u(...)4/1192775698hl5.smil
http://img155.imageshack.(...)5/1192770445a1c.smil
http://img518.imageshack.(...)8/11918098538im.smil
Je weet hoe je een miljoen kan overhouden in de filippijnen? Door er met 2 heen te gaan...quote:Op dinsdag 23 september 2008 12:52 schreef Pieneswa het volgende:
Nou wil ik heel graag weer volgend jaar begin juni terug komen om me voor een langere periode te vestigen. Qua werk zoek ik uiteraard een baan waarin ik niet onder de Fillipijnse norm wordt uitbetaald, maar als een european wordt uitbetaald.
Die zie je er heeeeel veel!!quote:Op dinsdag 23 september 2008 19:27 schreef PabloLopez het volgende:
hoe zit het met die sex touristen zie je die daar veel?
van die 50+ers met filipijns grietje van 14?
Desnoods zoek ik een leuke native duik/kroeg/lounge tent op aan het strand die mij voor een "gewoon" salaris kan laten overleven.quote:Op dinsdag 23 september 2008 18:59 schreef Kumusta het volgende:
[..]
De constructie die je zoekt lukt alleen als expat en dat gaat nog niet zo makkelijk. Je zult bij een Nederlands bedrijf moeten gaan werken die je vervolgens uit wilt zenden naar de filippijnen. Dan moet je wel bijzondere skills hebben, want waarom een dure buitenlander inzetten als je zo een blik lokale afgestudeerden kunt opentrekken die voor een fractie van jouw prijs werken.
Laten we als Nederlanders nou niet roomser dan de paus doen he ? Wij hebben toch ook een zekere reputatie met het fenomeen prostitutie en bepaalde wijken voor de prostitutie.quote:Op donderdag 25 september 2008 12:53 schreef Pieneswa het volgende:
[..]
Die zie je er heeeeel veel!!
Vooral in de grote steden en de "beruchte uitgaanscentra" zijn heel veel zogenaamde "bars"(neonlichten) die ontzettend veel meisjes aanbieden. Het is te ranzig voor woorden, maar ook een enorme business van inkomen voor heel veel Fillipijnse gezinnen.
Soms kunnen famillieleden niet werken en er zijn geen zorgregelingen, voor de bewoners van. Hierdoor krijgen de meisjes de gelegenheid om hun lichaam te verkopen. Heel zielig denken wij als Nederlanders maar zij zien het als een kans![]()
Over het algemeen loop je als "nuchtere" Nederlander voortdurend tussen de smerige 50-plussers of vieze mannetjes(heb zelfs een 85-jarige man met drie tieners zien lopen). Helaas heb ik hierdoor een enorme afkeer weten te creeeren naar alles wat blank en rijk is.
Desalniettemin moet je het naar je zin maken en het zoveel mogelijk mijden. Los van die gedachte zijn er weinig landen als de Fillipijnen waar alles zo mooi en goed voelt. Aanstaande December ga ik een huisje kopen en een multicabhaha.
Heeft iemand nog ervaringen met wonen en vooral werken op de Fillipijnen? Ben op zoek naar een kans.
quote:Op donderdag 25 september 2008 13:00 schreef Pieneswa het volgende:
[..]
Desnoods zoek ik een leuke native duik/kroeg/lounge tent op aan het strand die mij voor een "gewoon" salaris kan laten overleven.
Momenteel ben ik bezig met een zware studie dus als "expat" aangenomen worden zal uiteraard moeilijk worden maar is al een stuk bereikbaarder voor me.
Uiteindelijk zal ik d.m.v. de ervaring met de Fillipijnen voor een "simpel" leven gaan. Ik wil gewoon de fillipijnse droom beleven, haha!
Zijn er mensen met dergelijke (succes) verhalen??
Issut moeilijk om de taal te leren (gebruiken)?quote:Op maandag 29 september 2008 08:24 schreef Pieneswa het volgende:
Btw: leren jullie de taal allemaal een beetje?
Valt mee. Het punt is een beetje dat je wel Tagalog (=Filipino) kan leren. Maar dat wordt alleen in Luzon (Manilla en omgeving gesproken). Ga je bijvoorbeeld naar Cebu, spreken ze Visayan, wat weer ander is. M.a.w., er niet een gemeenschappelijke taal behalve dan Engels.quote:Op maandag 29 september 2008 13:12 schreef Bora-Bora het volgende:
[..]
Issut moeilijk om de taal te leren (gebruiken)?
Ik woon in Cagayan de Oro (Mindanao)quote:Op maandag 29 september 2008 08:24 schreef Pieneswa het volgende:
Ontzettend stil!
Waar ben je dan nu momenteel gevestigd?
Als ware nederpinoy voel ik me vreemd in eigen land.
Maar goed; we gaan accenture zo ver proberen te krijgen om mij als expat aan te nemen.
Hopelijk gaat het wat worden.
Btw: leren jullie de taal allemaal een beetje?
Kostte het veel moeite?
Salamat, ampimg!
Hier woon ik:quote:Op maandag 29 september 2008 19:17 schreef Pieneswa het volgende:Inderdaad is het een vreemde cultuur, ze doen ongelooflijk maar waar elkaar op de gekste en meest vreemde manieren elkaar aanspreken. En dat nog eens in allerlei verschillende talen en dialecten
Als je ergens mee instemt moet je zelfs je wenkbrauwen "opkrullen"!!
Of is dat "dialectgebonden" ook weer anders op de andere eilanden?
Ikzelf ben nou bezig met visayan/cebuano aangezien mijn vriendin en ik ons hier gaan vestigen, erg leuk en erg interresant om als "blanke" met de bevolking over koetjes en kalfjes te praten. Je verdient enorm veel respect van de fillipinos en dat voelt goed.
Ben van plan om aankomend jaar een lekker huisje in een overvolle/drukke wijk(sqauttertown- plaats waar ik de laatste 6 maanden mocht wonen) te gaan zoeken met een mooi groot dakterras om zo s'avonds te kunnen genieten van die praaaachtige zonsondergangen!
Meteen weer een nieuwe vraag aan jullie? Hoe wonen jullie? of waar zijn jullie van plan te gaan wonen? Appartement, hostel, studentroom, sqauttertown, bewaakt park, het strand of misschien een kartonnen doos? ben erg benieuwd!
En Spaans?quote:Op maandag 29 september 2008 16:12 schreef LangeTabbetje het volgende:
[..]
Valt mee. Het punt is een beetje dat je wel Tagalog (=Filipino) kan leren. Maar dat wordt alleen in Luzon (Manilla en omgeving gesproken). Ga je bijvoorbeeld naar Cebu, spreken ze Visayan, wat weer ander is. M.a.w., er niet een gemeenschappelijke taal behalve dan Engels.
Oja dat scheelt!quote:Tagalog (wat ik een beetje aan het leren ben) is op zich niet moeilijk. Het voordeel is, als je een woord even niet weet, je gewoon het Engelse woord kan gebruikenen ze verstaan je nog steeds.
Spaans kom je niet ver mee. Wat je zou verwachten is dat Tagalog nogal wat Spaanse woorden heeft, maar dat is absoluut niet zo. Het is meer verwant aan Maleis.quote:Op woensdag 1 oktober 2008 03:11 schreef Bora-Bora het volgende:
[..]
En Spaans?
Wel onhandig indd dat de standaardtaal geen echte standaardtaal is!
[..]
Oja dat scheelt!
Wat betreft veiligheid zit ik hier wel goed.quote:Op dinsdag 30 september 2008 19:50 schreef Pieneswa het volgende:
Geweldig!
Ik mis alleen die enorme amerikaanse bak(of 2?) voor de deurhaha!
Het is best wel apart om een huis als dit te kunnen zien met een "redelijk" kleine omheining om het huis heen.
In Cebu is alles wat groter is dan een appartement, omheind met een enorme muur en glasscherven. Ik neem aan dat de criminaliteit en drugshandel hier een stuk meer speelt dan waar jij woont rene?
Afgelopen 6 maanden woonde ik in een soortgelijk huis in een "compound". Ongeveer 4-5 huizen die door een enorme muur zijn omheind. Maar dan alleen de benedenverdieping(3 slaapkamers, 2 badkamers, woonkamer, keuken, carport), te huur voor ongeveer 200,- euro in de maand.
Betreft eigen bedrijf starten, huisje kopen, jezelf een beetje vestigen; is dit het beste om via een hypotheek van de nederlandse bank te doen, of moet je daar een spaarpotje voor hebben opgebouwd, staatsloterij etc.? Hoe is dat met jullie allen gegaan?
Wat ik verneem is toch wel het verhaal van; expat of eigen bedrijf. Alleen dan is het rendabel en goed te vertoeven op deze eilanden. Wat is het unieke verhaal(: jezelf vestigen op de Fillipijnen) achter jullie? Hoe is het gerealiseerd? Geluk, vertrouwen, zweet?haha!
Ik sta aan het einde van mijn studie en zou toch wel het liefst meteen willen emigreren, maar dan wel met een goede basis. Niet zoals heel Noord-Europa nu doet; zonder ook maar enige vaste grond je inschrijven en zien waar je terecht komt in de pacific(tenminste; deze ervaring was ik rijker geworden na met een groep van zweden, finnen en denen in aanraking te komen die als "bartender" probeerden rond te komen).
Fotografie en duiken is heel erg in trek, zeker! Ik duik zelf ook graag maar heb hier niet genoeg knowhow voor om iets te starten(laat staan geld!). Foto's maken lukt me gewoon niet. Expat is moeilijk en een "vulcanizing" shop is te smerig voor me
.
Ik kan niet wachten om mij op de Fillipijnen te vestigen!
Maar hoe?
Zonder hier ook maar enige last van in de toekomst te kunnen ondervinden?
Haha:P
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |