FOK!forum / Politiek / Stelling: bijtelling leaseauto's moet op de schop
#ANONIEMdonderdag 20 september 2007 @ 10:21
Ik heb een beroep waarbij een auto onmisbaar is. Ik bezoek mensen op locatie, zowel in de stad als ergens in the middle of nowhere, op het platteland. Ik rijd jaarlijks zo'n 40.000 kilometer, waarvan zeker 30.000 kilometer (waarschijnlijk nog wel wat meer) kan worden aangemerkt als zakelijk EN woon-werkverkeer. Mijn auto heeft een catalogusprijs van ongeveer 23.000 euro. Ik heb een fikse bijtelling EN betaal daarnaast een maandelijkse eigen bijdrage voor privé-gebruik, die inmiddels is opgelopen naar zo'n 180-190 euro. Ik neem dat voor lief en het is ook een bewuste keuze.

Maar... wat mij stoort, is dat leaseauto's eigenlijk dubbel worden belast in Nederland.

- Voor leaseauto's wordt keurig de aanschafprijs betaald, inclusief BPM
- Voor leaseauto's wordt keurig wegenbelasting betaald en verzekeringen afgesloten
- De benzine die in een leaseauto gaat, wordt keurig betaald, net als onderhoudsbeurten

Ondanks dat, wordt de bestuurder van een leaseauto fiscaal nog eens extra aangeslagen. Er is hier eigenlijk al sprake van discriminatie. Alle kosten die een privérijder heeft, worden in het geval van leaseauto's opgebracht door de leasemaatschappij, mijn werkgever en door mij als bestuurder (in de vorm van de eigen bijdrage voor privégebruik).

Een fragment uit de Telegraaf van vandaag:
quote:
De anti-automaatregelen roepen heel veel ergernis op. Eric Schutte (46) is vertegenwoordiger en rijdt 60.000 zakelijke kilometers per jaar. Hij verdient ¤40.000 bruto. "Ik word afgeschilderd als een milieuonvriendelijke leasebakterrorist. Maar om de economie draaiende te houden, sta ik wel de godganse dag in de file. De extra fiscale bijtelling van 22 naar 25% kost mij ¤650 netto per jaar. Bovendien vraagt mijn werkgever vanaf volgend jaar een eigen bijdrage voor privégebruik. Die verhogingen kom je in de koopkrachtplaatjes niet tegen."
Deze persoon heeft natuurlijk geluk gehad dat hij niet eerder een eigen bijdrage voor privégebruik hoefde te betalen, maar toch: zijn lasten stijgen fors. De bijtelling is fiks: 25 procent van de cataloguswaarde. In vier jaar tijd betaal je dus belasting over 100 procent van de catalogusprijs, maar je blijft met lege handen achter: aan het einde van de rit is de auto niet jouw eigendom geworden. Dat terwijl de auto wel degelijk een restwaarde heeft. Wat jij in vier jaar tijd aan auto 'verbruikt' is veel minder dan die totale catalogusprijs.

Op zich is die bijtelling dus al dubieus, maar de grootte ervan is zo mogelijk NOG vreemder. De totale catalogusprijs van de auto wordt bij mijn inkomen opgeteld, maar is dat wel terecht? Ik betaal die bijtelling namelijk voor zo'n 75% over het zakelijke gebruik van mijn auto: kilometers die ik voor mijn werk maak. Daartoe reken ik ook woon-werkverkeer. Natuurlijk maakt een privérijder hiervoor ook kosten, maar deze ziet hij vergoed in een kilometervergoeding. Een leaserijder krijgt die vergoeding (terecht) niet.

Ik gebruik de auto maar voor een deel privé; hooguit een kwart. EN voor dat privégebruik betaal ik dan ook nog eens een bijdrage aan mijn werkgever. Voor de kilometers die ik zakelijk maak, is de auto eigenlijk gewoon werkmateriaal, net als een computer of een schrijfblok. Bijtelling op leaseauto's is strikt genomen dus te vergelijken met een situatie waarbij je als werknemer moet betalen voor het gebruik van de computer op je werk, het schrijfblok dat je volpent, de koffie die je nuttigt en de stroom die wordt verbruikt.

Mijn stelling is daarom: de bijtelling voor leaseauto's moet op de schop.
Sidekickdonderdag 20 september 2007 @ 10:29
Je kan ook een auto aanschaffen voor prive gebruik zodat je geen fiscale bijtelling hebt over je lease auto. Het voorbeeld uit de telegraaf gaat trouwens om een auto van zo'n 50.000 euro als ik het zo snel bereken. Dan heb je inderdaad een behoorlijk bedrag erbij.
Homdeckdonderdag 20 september 2007 @ 10:42
quote:
Op donderdag 20 september 2007 10:29 schreef Sidekick het volgende:
Je kan ook een auto aanschaffen voor prive gebruik zodat je geen fiscale bijtelling hebt over je lease auto.
dat dus. als je niet zoveel privé rijdt, koop je er toch gewoon een goedkope auto bij. Ben je gelijk van je bijtelling af.
teamleaddonderdag 20 september 2007 @ 10:49
quote:
Op donderdag 20 september 2007 10:21 schreef Elfletterig het volgende:
Bijtelling op leaseauto's is strikt genomen dus te vergelijken met een situatie waarbij je als werknemer moet betalen voor het gebruik van de computer op je werk, het schrijfblok dat je volpent, de koffie die je nuttigt en de stroom die wordt verbruikt.

Mijn stelling is daarom: de bijtelling voor leaseauto's moet op de schop.
nee.. de eigen bijdrage is te vergelijken met de voorbeelden die je noemt. De bijtelling is gewoon een ordinaire melkkoe
LangeTabbetjedonderdag 20 september 2007 @ 10:53
Overigens wordt de eigen bijdrage die je moet betalen, van de bijtelling afgetrokken.
#ANONIEMdonderdag 20 september 2007 @ 11:39
quote:
Op donderdag 20 september 2007 10:53 schreef LangeTabbetje het volgende:
Overigens wordt de eigen bijdrage die je moet betalen, van de bijtelling afgetrokken.
Klopt, maar ondanks dat ben je veel duurder uit dan iemand die GEEN eigen bijdrage heeft.

Stel, je hebt een auto van 20.000 euro. De waarde voor de bijtelling (nu nog) 22 procent, is 4400 euro. Over dat bedrag betaal je inkomstenbelasting van 41,40 procent, dus het bedrag aan bijtelling wordt: 1821,60 euro. Dat zijn tevens je totale kosten.

Nu nemen we dezelfde auto, maar met maandelijkse eigen bijdrage van 150 euro (een vrij reëel bedrag) Op jaarbasis is dat 1800 euro. De waarde voor de bijtelling is nog steeds 4400 euro, maar je mag 1800 euro in mindering brengen. Dan blijft er 2600 euro over, waarover je de inkomstenbelasting van 41,40 procent betaalt. Dat is 1076,40 euro. Je hebt echter ook 1800 euro aan eigen bijdrage betaald. Je totale kosten komen uit 2876,40 euro

Het scheelt in dit voorbeeld dus ruim 1050 euro. In de nieuwe situatie wordt de bijtelling weer 25 procent, dus stijgt die uitgangswaarde naar 5000 euro. Je bijtelling komt dan op 2070 euro uit. In het voorbeeld van de eigen bijdrage betaal je belasting over 5000-1800 = 3200 euro en komt je bijtelling op 1324,80 euro. Voeg de eigen bijdrage weer toe en je zit op 3124,80 euro. Het verschil is nu 1054,80 euro.

Anders gezegd: mensen die een eigen bijdrage betalen, worden door de verhoogde bijtelling nog iets harder genaaid dan zij die geen eigen bijdrage betalen. Dat is op z'n minst onrechtvaardig te noemen, lijkt me zo.
Homdeckdonderdag 20 september 2007 @ 11:49
quote:
Op donderdag 20 september 2007 11:39 schreef Elfletterig het volgende:

verhaal


Volgens mij is de eigen bijdrage gewoon een soort voorheffing op de verschuldigde belasting over de bijtelling hoor. en dus niet op de bijtelling zelf
HarryPdonderdag 20 september 2007 @ 11:56
De eigen bijdrage mag je van de bijtelling aftrekken.
#ANONIEMdonderdag 20 september 2007 @ 12:23
quote:
Op donderdag 20 september 2007 11:49 schreef Homdeck het volgende:
Volgens mij is de eigen bijdrage gewoon een soort voorheffing op de verschuldigde belasting over de bijtelling hoor. en dus niet op de bijtelling zelf
De eigen bijdrage staat feitelijk los van de bijtelling. De eigen bijdrage is een zaak tussen werknemer en werkgever. Vaak verlangt de werkgever een bepaald bedrag, soms is dat niet het geval.
quote:
Op donderdag 20 september 2007 11:56 schreef HarryP het volgende:
De eigen bijdrage mag je van de bijtelling aftrekken.
De eigen bijdrage mag je aftrekken van de grondslag van je bijtelling ja, maar niet van het bedrag dat je aan bijtelling betaalt. Je neemt dus 22 procent van de cataloguswaarde van de auto. Van DAT bedrag mag je je eigen bijdrage aftrekken. Over het bedrag wat dan nog overblijft, betaal je 41,40% inkomstenbelasting, oftewel: de bijtelling.

[ Bericht 35% gewijzigd door #ANONIEM op 20-09-2007 12:25:30 ]
LangeTabbetjedonderdag 20 september 2007 @ 12:25
quote:
Op donderdag 20 september 2007 12:23 schreef Elfletterig het volgende:

[..]

De eigen bijdrage staat feitelijk los van de bijtelling. De eigen bijdrage is een zaak tussen werknemer en werkgever. Vaak verlangt de werkgever een bepaald bedrag, soms is dat niet het geval.
Dus moet je de eigen bijdrage even loslaten in deze discussie. Aangezien dit voor iedereen verschillend is.
#ANONIEMdonderdag 20 september 2007 @ 12:35
quote:
Op donderdag 20 september 2007 12:25 schreef LangeTabbetje het volgende:
Dus moet je de eigen bijdrage even loslaten in deze discussie. Aangezien dit voor iedereen verschillend is.
Ik moet die eigen bijdrage juist NIET loslaten! Ik toon juist met een uitgebreid rekenvoorbeeld aan dat mensen die een eigen bijdrage betalen aan hun werkgever, slechter af zijn door de verhoging van de bijtelling.

Mijn stelling was: het hele systeem moet op de schop. Je kunt legio scenario's bedenken. In elk geval moeten we af van de driedubbele belastingheffing op leaseauto's. BPM, Benzinekosten (keurig voldaan zoals bij iedere andere automobilist) en dan ook nog eens de bestuurder van de auto belasten. Dat deugt gewoon niet.
Tarabassdonderdag 20 september 2007 @ 12:54
Je hebt het imo nu over secundaire arbeidsvoorwaarden zoals eigen bijdrage. Dat ligt dus bij je werkgever en niet bij de belasting.
Sjummiedonderdag 20 september 2007 @ 13:03
quote:
Op donderdag 20 september 2007 12:35 schreef Elfletterig het volgende:

[..]

Ik moet die eigen bijdrage juist NIET loslaten! Ik toon juist met een uitgebreid rekenvoorbeeld aan dat mensen die een eigen bijdrage betalen aan hun werkgever, slechter af zijn door de verhoging van de bijtelling.

Mijn stelling was: het hele systeem moet op de schop. Je kunt legio scenario's bedenken. In elk geval moeten we af van de driedubbele belastingheffing op leaseauto's. BPM, Benzinekosten (keurig voldaan zoals bij iedere andere automobilist) en dan ook nog eens de bestuurder van de auto belasten. Dat deugt gewoon niet.
De bestuurder van de auto wordt belast omdat het prive-gebruik van de auto gezien wordt als inkomsten.
Als je het zo bekijkt is het volstrekt verantwoord op daar inkomstenbelasting over te heffen.

En wat betreft die eigen bijdrage: die moet je toch echt buiten beschouwing laten, dat heeft niks met de overheid te maken.
kavorkadonderdag 20 september 2007 @ 13:14
quote:
Op donderdag 20 september 2007 13:03 schreef Sjummie het volgende:

[..]

De bestuurder van de auto wordt belast omdat het prive-gebruik van de auto gezien wordt als inkomsten.
Jammer dat deze inkomsten weer niet meetellen als je onverwachts in de WIA komt. Dan wordt de leaseauto opeens niet opgeteld bij je laatst verdiende bruto-loon. Beetje krom...

[ Bericht 1% gewijzigd door kavorka op 20-09-2007 13:20:27 ]
Homdeckdonderdag 20 september 2007 @ 13:16
quote:
Op donderdag 20 september 2007 13:14 schreef kavorka het volgende:

[..]

Jammer dat deze inkomsten weer niet meetellen als je onverwachts in de AOW komt. Dan wordt de leaseauto opeens niet opgeteld bij je laatst verdiende bruto-loon. Beetje krom...
ik moest lachen
kavorkadonderdag 20 september 2007 @ 13:19
quote:
Op donderdag 20 september 2007 13:16 schreef Homdeck het volgende:

[..]

ik moest lachen
Stom, bedoelde uiteraard de WIA
LangeTabbetjedonderdag 20 september 2007 @ 13:20
quote:
Op donderdag 20 september 2007 13:16 schreef Homdeck het volgende:

[..]

ik moest lachen
Nou ja, op een dag word je wakker en ben je ineens 65 ! Gebeurt heel vaak op je verjaardag
#ANONIEMdonderdag 20 september 2007 @ 13:22
quote:
Op donderdag 20 september 2007 13:03 schreef Sjummie het volgende:
De bestuurder van de auto wordt belast omdat het prive-gebruik van de auto gezien wordt als inkomsten.
Als je het zo bekijkt is het volstrekt verantwoord op daar inkomstenbelasting over te heffen.

En wat betreft die eigen bijdrage: die moet je toch echt buiten beschouwing laten, dat heeft niks met de overheid te maken.
Die eigen bijdrage heeft er juist alles mee te maken, ook al legt de overheid die niet op. Ik gebruik mijn leaseauto voor circa 25-30 procent privé, toch betaal ik over een periode van vier jaar feitelijk een belasting over de volledige prijs van de auto (4 x 25 procent is immers 100 procent).

Dat ik een belasting moet betalen voor het privégebruik, dat kan ik nog wel begrijpen. Veel minder begrip heb ik voor de beperkte aftrekbaarheid van de eigen bijdrage. Deze voorwaarde zou voor iedere leaseautorijder in Nederland gelijk moeten zijn. Dus gewoon een percentage van de catalogusprijs nemen en iedere bestuurder op basis daarvan belasten: weg met die eigen bijdrage. Een werkgever mag van werknemers geen eigen bijdrage voor privégebruik meer vragen, maar hooguit een maximaal kilometrage afspreken. Het is aan de leaserijder of hij zijn auto privé gebruikt.

Een andere constructie kan zijn: verplichte kilometerregistratie. Iemand die jaarlijks 1000 kilometer privé rijdt, betaalt net zo veel bijtelling als iemand die 15.000 kilometer privé rijdt. Ook dat is niet terecht.

Overigens is die bijtelling zo krom als het maar kan: rijd je in een zuinige auto, dan is de bijtelling ineens nog maar 14 procent. Dan wordt er ineens veel minder bij je inkomen opgeteld. Waarom is een zuinige auto geen inkomen? Het 'inkomen' dat je geniet, is dat je je gratis kunt verplaatsen per auto. De zuinigheid van die auto staat daar compleet los van. Die lagere bijtelling is ook weer onterecht: de staat beloont het rijden in een zuinige auto al, doordat er een fikse heffing zit in de benzineprijzen.
LangeTabbetjedonderdag 20 september 2007 @ 13:25
quote:
Op donderdag 20 september 2007 13:14 schreef kavorka het volgende:

[..]

Jammer dat deze inkomsten weer niet meetellen als je onverwachts in de WIA komt. Dan wordt de leaseauto opeens niet opgeteld bij je laatst verdiende bruto-loon. Beetje krom...
Maar de auto wordt alleen bijgeteld bij je loon voor de belasting. Hij wordt niet meegeteld in het loon voor sociale verzekeringen, waar je WIA uitkering van afgeleid wordt. Dus is het niet krom.
kavorkadonderdag 20 september 2007 @ 13:30
quote:
Op donderdag 20 september 2007 13:25 schreef LangeTabbetje het volgende:

[..]

Maar de auto wordt alleen bijgeteld bij je loon voor de belasting. Hij wordt niet meegeteld in het loon voor sociale verzekeringen, waar je WIA uitkering van afgeleid wordt. Dus is het niet krom.
Juist wel krom. Als je moet betalen is het wel inkomen (belastingdienst), maar zou je mogen "ontvangen" dmv. bv. de WIA, dan wordt het opeens niet meer gezien als inkomen.
#ANONIEMdonderdag 20 september 2007 @ 13:33
quote:
Op donderdag 20 september 2007 12:54 schreef Tarabass het volgende:
Je hebt het imo nu over secundaire arbeidsvoorwaarden zoals eigen bijdrage. Dat ligt dus bij je werkgever en niet bij de belasting.
Dat weet ik. Ik ben het deels met je oneens en deels met je oneens. Die eigen bijdrage namelijk een fikse invloed op de totale kosten die ik op jaarbasis heb. Mijn punt is dat hier in de verrekening lang niet genoeg rekening mee wordt gehouden. Mijn rekenvoorbeeld toont precies aan waarom.

Als je zo stellig bent over dat die eigen bijdrage een zaak is tussen mij en mijn werkgever (wat ik trouwens met je eens ben), waarom geldt dat dan niet voor het totale fenomeen leaseauto? De werkgever verschaft mij materiaal waarmee ik mijn werk goed kan doen (een schrijfblok, een computer, een auto). Omdat ik die auto ook privé gebruik, betaal ik daarvoor een bijdrage. That's it. Verder zijn alle belastingen over de auto en alle heffingen keurig betaald.

Maar nee: dan komt het rijk om de hoek en die betitelt deze auto als 'inkomen', terwijl ik al voor het privégebruik betaal. Dat is toch krom? Hoe zit het met andere secundaire arbeidsvoorwaarden die de werkgever regelt? De werkgever die bijvoorbeeld kinderopvang regelt... - betalen de ouders hier 41,40 procent inkomstenbelasting over wanneer ze die dienst gebruiken? Ik heb de indruk van niet.

Wat mij betreft kan het dus twee kanten op:

- regering verbiedt werkgevers om van leaserijders een eigen bijdrage te vragen. Er mag alleen een maximum aantal privé-kilometers worden afgesproken. Leaserijder betaalt een bijtelling, omdat de auto als inkomen wordt gezien.
- regering besluit dat de leaseauto een secundaire arbeidsvoorwaarde is waarover werkgever en werknemer onderhandelen. Aangezien alle belastingen en heffingen over de leaseauto zijn inbegrepen in de leaseprijs, is er geen enkele reden meer om bestuurders nog eens extra te belasten.
LangeTabbetjedonderdag 20 september 2007 @ 13:33
quote:
Op donderdag 20 september 2007 13:30 schreef kavorka het volgende:

[..]

Juist wel krom. Als je moet betalen is het wel inkomen (belastingdienst), maar zou je mogen "ontvangen" dmv. bv. de WIA, dan wordt het opeens niet meer gezien als inkomen.
De WIA wordt niet uit de belastingen betaalt, maar uit de premies WIA. En bij de berekening van de premies WIA wordt geen rekening gehouden met auto´s van de zaak.
weerdodonderdag 20 september 2007 @ 13:33
quote:
Op donderdag 20 september 2007 13:30 schreef kavorka het volgende:
Juist wel krom. Als je moet betalen is het wel inkomen (belastingdienst), maar zou je mogen "ontvangen" dmv. bv. de WIA, dan wordt het opeens niet meer gezien als inkomen.
Bij de berekening van de HRA wordt de bijtelling wel weer mooi meegenomen..
Martijn_77donderdag 20 september 2007 @ 21:56
quote:
Op donderdag 20 september 2007 13:25 schreef LangeTabbetje het volgende:

[..]

Maar de auto wordt alleen bijgeteld bij je loon voor de belasting. Hij wordt niet meegeteld in het loon voor sociale verzekeringen, waar je WIA uitkering van afgeleid wordt. Dus is het niet krom.
Dat is toch wel krom? Voor het ene wat de overheid je oplegd (belastingen) is het wel loon en voor het andere (premie sociale verzekeringen) weer niet....

Het is en blijft erg krom
Revolution-NLdonderdag 20 september 2007 @ 22:58
quote:
Op donderdag 20 september 2007 10:29 schreef Sidekick het volgende:
Je kan ook een auto aanschaffen voor prive gebruik zodat je geen fiscale bijtelling hebt over je lease auto. Het voorbeeld uit de telegraaf gaat trouwens om een auto van zo'n 50.000 euro als ik het zo snel bereken. Dan heb je inderdaad een behoorlijk bedrag erbij.
Dit kabinet heeft het toch zo voor met het millieu???
Waarom wordt het gebruik van een oud prive brik wat weer een extra parkeervak bezet houdt gestimuleerd?

Conclusie.. het gaat niet om het millieu maar puur om zakkenvullerij.
Dit geintje samen met de overige maatregelen gaat mij dik 900 euro per jaar kosten!

Dit is de waardering die je krijgt van den haag als je een 40 tot 50 urige werkweek maakt
Sociaal noemt men dat
vigiervrijdag 21 september 2007 @ 00:22
quote:
Op donderdag 20 september 2007 13:33 schreef Elfletterig het volgende:
Wat mij betreft kan het dus twee kanten op:

- regering verbiedt werkgevers om van leaserijders een eigen bijdrage te vragen. Er mag alleen een maximum aantal privé-kilometers worden afgesproken. Leaserijder betaalt een bijtelling, omdat de auto als inkomen wordt gezien.
- regering besluit dat de leaseauto een secundaire arbeidsvoorwaarde is waarover werkgever en werknemer onderhandelen. Aangezien alle belastingen en heffingen over de leaseauto zijn inbegrepen in de leaseprijs, is er geen enkele reden meer om bestuurders nog eens extra te belasten.
De eerste kan het sowieso niet worden. De eigen bijdrage die je aan je werkgever betaalt kan 2 oorzaken hebben:
1) Je hebt besloten een duurdere auto uit te zoeken dan het budget toe laat.
2) Je rijdt privé met de auto en je baas wil een vergoeding voor de brandstof die jij daarmee verbruikt, die hij betaalt.
Eerste geval mogen we even buiten beschouwing laten (ging immers om privé gebruik).
Logisch dus dat jij je baas betaalt voor wat jij op maakt buiten werktijd voor privé gebruik.
Tweede optie klinkt me een stuk beter. Ik zou het dan logischer vinden dat ik mijn baas betaal voor de kilometers die ik privé rijd (een vast REALISTISCH bedrag dan wel een bedrag per kilometer/kilometercategorie, verzin iets), maar dat ik dan het bedrag dat ik dan aan mijn baas geef NETTO betaal en niet af kan trekken van de belasting.
Ofwel: ik krijg dan gewoon mijn salaris, daar gaat een stapel belasting en premie en shit af as usual, en van dat netto bedrag betaal ik hem. Dat hoeft niet aftrekbaar te zijn wat mij betreft, want als ik bij EuropCar een auto ga huren om rondjes mee te rijden, dan kan ik dat ook niet van de belasting af trekken.
Eigenlijk "verhuurt" mijn baas dan de auto van mij tegen kostprijs (zodat hij ook geen belasting hoeft te betalen over het bedrag dat ik hem geef voor de kilometers.)
De belasting heeft hiermee gewoon de belasting (BTW en BPM) zoals ie die normaal binnenkrijgt en verder zijn er ook geen honderden ambtenaren met camera's langs de weg nodig om te kijken of ik privé met mijn auto rijd. Scheelt weer een bom duiten! En verder heeft de lease-rijder geen gezeik, en de niet-lease-rijders hoeven niet jaloers te zijn.

Leaserijden moet sowieso meer gestimuleerd worden door de overheid, want leasers leasen vaak nieuwe auto's en die zijn (nagenoeg) per definitie schoner dan de 8 jaar oude diesel waar Jan Modaal zonder lease auto mee rijdt. Ergo: schoner milieu. (en nu niet gaan zeiken over dat ze meer gaan rijden want dat is lulkoek)
Pietverdrietvrijdag 21 september 2007 @ 10:40
quote:
Op donderdag 20 september 2007 10:42 schreef Homdeck het volgende:

[..]

dat dus. als je niet zoveel privé rijdt, koop je er toch gewoon een goedkope auto bij. Ben je gelijk van je bijtelling af.
top voor het milieu
Zou in onze situaltie betekenen dat wij (elk een lease auto) er een auto bij nemen, das 4 auto`s met zijn tweeen.
Pietverdrietvrijdag 21 september 2007 @ 10:43
quote:
Op donderdag 20 september 2007 21:56 schreef Martijn_77 het volgende:

[..]

Dat is toch wel krom? Voor het ene wat de overheid je oplegd (belastingen) is het wel loon en voor het andere (premie sociale verzekeringen) weer niet....

Het is en blijft erg krom
Dat is vreselijk krom
Pietverdrietvrijdag 21 september 2007 @ 10:45
Maar goed, Nederland is net als vele andere landen, de wet en regelgeving is ideaal als je ambtenaar bent. Geen wonder, want die maken hem.
Als je hard werkt en veel verdient, van hot naar haar moet en daarvoor een lease auto nodig hebt, dan moet je flink gepakt worden
Sidekickvrijdag 21 september 2007 @ 10:50
quote:
Op donderdag 20 september 2007 22:58 schreef Revolution-NL het volgende:

[..]

Dit kabinet heeft het toch zo voor met het millieu???
Waarom wordt het gebruik van een oud prive brik wat weer een extra parkeervak bezet houdt gestimuleerd?
Een parkeervak bezet houden heeft geen gevolgen voor het milieu.
Pietverdrietvrijdag 21 september 2007 @ 10:54
quote:
Op vrijdag 21 september 2007 10:50 schreef Sidekick het volgende:

[..]

Een parkeervak bezet houden heeft geen gevolgen voor het milieu.
De tweede auto moet geproduceerd worden, en dat belast het milieu. Een auto kost bijna net zoveel energie om te maken als dat ie in zijn levensduur verbruikt heb ik wel eens begrepen.
Verder rijden nogal wat lease rijders als 2e auto een oldtimer omdat die geen wegenbelasting kosten, maar oldtimers zijn extreem vervuilend in vergelijking met een moderne leasebak met cat of roetfilters en moderen motoren
#ANONIEMvrijdag 21 september 2007 @ 11:47
quote:
Op vrijdag 21 september 2007 10:40 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

top voor het milieu
Zou in onze situaltie betekenen dat wij (elk een lease auto) er een auto bij nemen, das 4 auto`s met zijn tweeen.
Ik zit er zelf ook aan te denken om een 26 jaar oude diesel te kopen om prive te gebruiken naast mijn clean diesel leasebak, voor een kleine investering van een paar 100 euro bespaar ik dan een belachelijk hoge bijtelling.
Revolution-NLvrijdag 21 september 2007 @ 12:15
quote:
Op vrijdag 21 september 2007 11:47 schreef Chewie het volgende:

[..]

Ik zit er zelf ook aan te denken om een 26 jaar oude diesel te kopen om prive te gebruiken naast mijn clean diesel leasebak, voor een kleine investering van een paar 100 euro bespaar ik dan een belachelijk hoge bijtelling.
Exactly my thoughts.
Daar komt nog eens bij dat oude diesels makkelijk op zonnebloem olie rijden.
Revolution-NLvrijdag 21 september 2007 @ 12:16
quote:
Op vrijdag 21 september 2007 10:50 schreef Sidekick het volgende:

[..]

Een parkeervak bezet houden heeft geen gevolgen voor het milieu.
Gelukkig is er in de gemiddelde vinex wijk parkeerplek zat
Shinadulvrijdag 21 september 2007 @ 13:45
De bijtelling is zowiezo al enorme diefstal, want de bijtelling wordt bepaald over de nieuwwaarde van de auto inclusief bpm en btw!. Belasting op belasting dus.
Empedoclesvrijdag 21 september 2007 @ 13:46
de gedachte van EEN bijtelling vind ik niet zo gek. het is immers in een bepaalde mate loon in natura. echter staat 25% Van de cataloguswaarde per jaar in geen verhouding met de werkelijke waarde van een leasebak.

volgens mij zou het fiscaal aantrekkelijker zijn voor zowel de werkgever als de werknemer om werknemers geld te lenen om hun eigen auto te kopen, en hen deze vervolgens aan het bedrijf te laten verhuren voor de zakelijke uren tegen een marktconforme prijs.
Pietverdrietvrijdag 21 september 2007 @ 13:48
quote:
Op vrijdag 21 september 2007 13:45 schreef Shinadul het volgende:
De bijtelling is zowiezo al enorme diefstal, want de bijtelling wordt bepaald over de nieuwwaarde van de auto inclusief bpm en btw!. Belasting op belasting dus.
Daar zou je een proef proces over kunnen aanspannen. Vrees dat je in NL daar echter niet ver mee komt, in het sterk formalistische Duitsland heb je er zeker kans van slagen mee, maar daar heb je niets aan.

Maar goed, je zou een fundamenteel oordeel van de hoge raad kunnen afdwingen dat het niet juist is dat je belasting over belasting betaald.
Wat er dan echter zou gebeuren is dat de bijtelling gewoon verdubbeld wordt over het bedrag zonder BTW en BPM
Basp1vrijdag 21 september 2007 @ 13:58
Ik sanp ook niet dat al die klagers met hun lease bak ook niet een oude barrel hebben om hun prive kilometers mee te rijden. Wel vervelend op vakantie gaan met een 20 jaar oude oude bak zonder airco
Pietverdrietvrijdag 21 september 2007 @ 14:01
quote:
Op vrijdag 21 september 2007 13:58 schreef Basp1 het volgende:
Ik sanp ook niet dat al die klagers met hun lease bak ook niet een oude barrel hebben om hun prive kilometers mee te rijden. Wel vervelend op vakantie gaan met een 20 jaar oude oude bak zonder airco
En ik snap jouw afgunst niet tegenover mensen met een lease auto.
Shinadulvrijdag 21 september 2007 @ 14:10
quote:
Op vrijdag 21 september 2007 13:58 schreef Basp1 het volgende:
Ik sanp ook niet dat al die klagers met hun lease bak ook niet een oude barrel hebben om hun prive kilometers mee te rijden. Wel vervelend op vakantie gaan met een 20 jaar oude oude bak zonder airco
Ik kan prive bijna dezelfde auto rijden als nu, als ik mijn auto/vd/zaak regeling omzet naar bruto loon (wat ik mag van mijn WG). Het enige verschil is dan dat ik een stuk minder gemak heb bij onderhoudsbeurten, onvoorziene pech langs de snelweg e.d.

Ik kies dus gewoon voor het gemak, wat mij tussen de 20-30 euri netto per maand kost t.o.v. een eigen auto van dezelfde kwaliteit.
Minettevrijdag 21 september 2007 @ 14:33
Ik zie een hoop gepiep en een hoop rekenvoorbeelden, maar wat ik vooral zie is dat het er op neerkomt dat de leaserijder voor zo'n ¤ 300,= per maand vrijwel onbeperkt in een bijna nieuwe auto kan rijden...
En dan nog klagen dat de auto na 4 jaar bijtelling niet van jou is
Nee dat zou ff lekker zijn, slechts 40% betaald en wel eigenaar worden??

Sorry, mijn auto is ook niet deels door de belasting gefinancieerd, en iedere druppel benzine, de verzekering, de wegenbelasting, het onderhoud en de afschrijving zijn voor mijn eigen rekening, en hoe vervelend dat dan ook is voor een leaserijder, maar die totale kosten zijn ook minmaal ¤ 300,= per maand... dat wil zeggen, als ik zeker 10 jaar zuinig en schadevrij met die auto rijd.

Als ik iedere 3 jaar een verse wil dan is de afschrijving een stuk hoger en kom ik met geen mogelijkheid aan een kostenplaatje van slechts ¤ 300,= per maand.
En dan hebben we het nog niet eens over de eventuele kosten van een financiering.
Pietverdrietvrijdag 21 september 2007 @ 14:35
quote:
Op vrijdag 21 september 2007 14:33 schreef Minette het volgende:
Ik zie een hoop gepiep en een hoop rekenvoorbeelden, maar wat ik vooral zie is dat het er op neerkomt dat de leaserijder voor zo'n ¤ 300,= per maand vrijwel onbeperkt in een bijna nieuwe auto kan rijden...
Alsof je daar nog zin in heb als je voor je werk al uren in de auto zit
Minettevrijdag 21 september 2007 @ 14:37
quote:
Op vrijdag 21 september 2007 14:35 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Alsof je daar nog zin in heb als je voor je werk al uren in de auto zit
Er zijn meer mensen die beroepsmatig de hele dag achter het stuur zitten, en die houden er ook gewoon een privé auto op na.
Pietverdrietvrijdag 21 september 2007 @ 14:38
quote:
Op vrijdag 21 september 2007 14:37 schreef Minette het volgende:

[..]

Er zijn meer mensen die beroepsmatig de hele dag achter het stuur zitten, en die houden er ook gewoon een privé auto op na.
En je punt is?
Minettevrijdag 21 september 2007 @ 14:56
quote:
Op vrijdag 21 september 2007 14:38 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

En je punt is?
Jouw punt was??
Wat doet het er toe of je na een hele dag wel of geen zin hebt om privé in die auto te rijden, het punt is dat leaserijders beduidend goedkoper rijden dan mensen die hun auto zelf betalen.
Pietverdrietvrijdag 21 september 2007 @ 15:00
quote:
Op vrijdag 21 september 2007 14:56 schreef Minette het volgende:

[..]

Jouw punt was??
Wat doet het er toe of je na een hele dag wel of geen zin hebt om privé in die auto te rijden, het punt is dat leaserijders beduidend goedkoper rijden dan mensen die hun auto zelf betalen.
Die rijden dan ook voornamelijk voor de baas.
Minettevrijdag 21 september 2007 @ 15:11
quote:
Op vrijdag 21 september 2007 15:00 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Die rijden dan ook voornamelijk voor de baas.
Net zoals een taxichauffeur, een buschauffeur, een vrachtwagenchauffeur enz.
En die houden er ook een privé-auto op na...
#ANONIEMvrijdag 21 september 2007 @ 15:13
quote:
Op vrijdag 21 september 2007 14:56 schreef Minette het volgende:

[..]

Jouw punt was??
Wat doet het er toe of je na een hele dag wel of geen zin hebt om privé in die auto te rijden, het punt is dat leaserijders beduidend goedkoper rijden dan mensen die hun auto zelf betalen.
Lekkere argumentatie ook
Pietverdrietvrijdag 21 september 2007 @ 15:14
quote:
Op vrijdag 21 september 2007 15:11 schreef Minette het volgende:

[..]

Net zoals een taxichauffeur, een buschauffeur, een vrachtwagenchauffeur enz.
En die houden er ook een privé-auto op na...
En bij hun wordt een deel van de katalogus waarde van de vrachtwagen of bus bij hun inkomen opgeteld?
Minettevrijdag 21 september 2007 @ 15:17
quote:
Op vrijdag 21 september 2007 15:14 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

En bij hun wordt een deel van de katalogus waarde van de vrachtwagen of bus bij hun inkomen opgeteld?
Nope, maar ze rijden er dan ook niet privé in... als een leaserijder een privé-auto heeft en zijn leasebak niet privé gebruikt dan krijgt hij ook geen bijtelling.
Pietverdrietvrijdag 21 september 2007 @ 15:19
quote:
Op vrijdag 21 september 2007 15:17 schreef Minette het volgende:

[..]

Nope, maar ze rijden er dan ook niet privé in... als een leaserijder een privé-auto heeft en zijn leasebak ook niet privé gebruikt dan krijgt hij ook geen bijtelling.
Ergo, je bent het er mee eens dat de bijtelling van de leaseauto het millieu extra belast, want het moedigt het bezit van een tweede auto aan. Nog afgezien van de extra druk op het aantal parkeer plaatsen, de drukte op de weg, files etc etc
Minettevrijdag 21 september 2007 @ 15:24
quote:
Op vrijdag 21 september 2007 15:19 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Ergo, je bent het er mee eens dat de bijtelling van de leaseauto het millieu extra belast, want het moedigt het bezit van een tweede auto aan.
Dat is de vraag nog maar, is het bezit hetgene wat het milieu meer belast of het gebruik?
Ik vermoed dat als leaserijders hun privékilometers ook echt privé zouden moeten betalen dat ze minder makkelijk in de auto zouden stappen, en dat ontlast het milieu weer.

Overigens is er in een hoop gezinnen waar een leaseauto is al een 2de auto, maar kennelijk is het voordeel van het privé gebruik van de leasebak zo groot dat ze die kosten daarvoor graag maken.
Pietverdrietvrijdag 21 september 2007 @ 15:27
quote:
Op vrijdag 21 september 2007 15:24 schreef Minette het volgende:

[..]

Dat is de vraag nog maar, is het bezit hetgene wat het milieu meer belast of het gebruik?
De tweede auto moet gemaakt worden, dat belast als eerste het milieu al
quote:
Ik vermoed dat als leaserijders hun privékilometers ook echt privé zouden moeten betalen dat ze minder makkelijk in de auto zouden stappen, en dat ontlast het milieu weer.
Overigens is er in een hoop gezinnen waar een leaseauto is al een 2de auto, maar kennelijk is het voordeel van het privé gebruik van de leasebak zo groot dat ze die kosten daarvoor graag maken.
Wij hebben 2 lease autos, volgens jou zouden we dus daar nog 2 autos bij moeten nemen.
#ANONIEMvrijdag 21 september 2007 @ 15:31
Wordt er in Duitsland ook gekeken naar privekm's? Weet dat de bijtelling 1% per maand is maar kun je daar onderuit.
Pietverdrietvrijdag 21 september 2007 @ 15:34
quote:
Op vrijdag 21 september 2007 15:31 schreef Chewie het volgende:
Wordt er in Duitsland ook gekeken naar privekm's? Weet dat de bijtelling 1% per maand is maar kun je daar onderuit.
Ja, dat kan, maar de bijtelling is in vergelijking tot Nederland zo laag dat je daar geen moeite voor wilt gaan doen, bovendien geld woon werk verkeer als privé kilometers.
Shinadulvrijdag 21 september 2007 @ 15:36
quote:
Op vrijdag 21 september 2007 14:33 schreef Minette het volgende:
Ik zie een hoop gepiep en een hoop rekenvoorbeelden, maar wat ik vooral zie is dat het er op neerkomt dat de leaserijder voor zo'n ¤ 300,= per maand vrijwel onbeperkt in een bijna nieuwe auto kan rijden...
En dan nog klagen dat de auto na 4 jaar bijtelling niet van jou is
Nee dat zou ff lekker zijn, slechts 40% betaald en wel eigenaar worden??

Sorry, mijn auto is ook niet deels door de belasting gefinancieerd, en iedere druppel benzine, de verzekering, de wegenbelasting, het onderhoud en de afschrijving zijn voor mijn eigen rekening, en hoe vervelend dat dan ook is voor een leaserijder, maar die totale kosten zijn ook minmaal ¤ 300,= per maand... dat wil zeggen, als ik zeker 10 jaar zuinig en schadevrij met die auto rijd.

Als ik iedere 3 jaar een verse wil dan is de afschrijving een stuk hoger en kom ik met geen mogelijkheid aan een kostenplaatje van slechts ¤ 300,= per maand.
En dan hebben we het nog niet eens over de eventuele kosten van een financiering.
Met een beetje een normale auto komt 750/maand veel beter in de buurt dan die 300. De bijtelling is namelijk maar 1 aspect.

Voor 750/maand kan je redelijk normaal een nieuwe auto rijden inclusief alle kosten.
Pietverdrietvrijdag 21 september 2007 @ 15:42
quote:
Op vrijdag 21 september 2007 15:36 schreef Shinadul het volgende:

[..]

Met een beetje een normale auto komt 750/maand veel beter in de buurt dan die 300. De bijtelling is namelijk maar 1 aspect.

Voor 750/maand kan je redelijk normaal een nieuwe auto rijden inclusief alle kosten.
750 Euro die bruto wordt bijgeteld bij je inkomen, daar rij je schat ik net geen Passat voor.
Basp1vrijdag 21 september 2007 @ 15:45
quote:
Op vrijdag 21 september 2007 15:27 schreef Pietverdriet het volgende:

Wij hebben 2 lease autos, volgens jou zouden we dus daar nog 2 autos bij moeten nemen.
Ja als je zo goedkoop mogelijk uit wilt zijn in nederland wel.

Een andeel kan zijn dat sommige gemeentes per volgende parkeervergunning steeds meer geld gaan vragen.
Minettevrijdag 21 september 2007 @ 15:50
quote:
Op vrijdag 21 september 2007 15:36 schreef Shinadul het volgende:
[..]
Met een beetje een normale auto komt 750/maand veel beter in de buurt dan die 300. De bijtelling is namelijk maar 1 aspect.

Voor 750/maand kan je redelijk normaal een nieuwe auto rijden inclusief alle kosten.
Waarom dan al dat gepiep?? Flikker die leasebak eruit en laat je baas lekker 19 cent per km betalen...
Minettevrijdag 21 september 2007 @ 15:52
quote:
Op vrijdag 21 september 2007 15:27 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
De tweede auto moet gemaakt worden, dat belast als eerste het milieu al
[..]
Wij hebben 2 lease autos, volgens jou zouden we dus daar nog 2 autos bij moeten nemen.
Hoezo?? Je kunt toch ook 1 leasebak inruilen voor een privéauto?
Of wordt het dan te duur?? Het voordeel van die leasebak moet natuurlijk wel ergens zitten want anders zou iedereen zeggen "doe mij maar 19 cent per km ipv een leasebak"
Fastmattivrijdag 21 september 2007 @ 15:53
Het is gewoon een ontzettend kromme regel. Als je veel privé rijdt is een auto van de zaak aantrekkelijk. Als je veel zakelijk rijdt is een privéauto aantrekkelijk
Shinadulvrijdag 21 september 2007 @ 15:53
Leasevoorbeeld, op basis van een Peugeot 207 leasebedrag (afgerond 670 /maand) en een nieuwwaarde van 24000 euri (XS Pack 110PK HDI). Woon-werk is 20km, auto rijdt 1 op 20 (aanname).

Leasekosten:
670 Euro per maand bruto-loon, voor de leasemaatschappij.
22% van 24000 Euro = 5280 / jaar = 440 / maand Bijtelling bruto loon.
Eigen bijdrage aan WG = 0.
Auto kost dus: 1210 Euri / maand bruto loon van jou. Aangenomen loonschaal 42% (de meeste leaserijders) = 700 Euri / maand netto.

Iemand zin om de prive kosten met 19 ct/kilometer van je baas door te rekenen bij hoeveel km/maand zakelijk je quitte speelt t.o.v. de lease-bak ?
Minettevrijdag 21 september 2007 @ 16:02
quote:
Op vrijdag 21 september 2007 15:53 schreef Shinadul het volgende:
Leasevoorbeeld, op basis van een Peugeot 207 leasebedrag (afgerond 670 /maand) en een nieuwwaarde van 24000 euri (XS Pack 110PK HDI). Woon-werk is 20km, auto rijdt 1 op 20 (aanname).

Leasekosten:
670 Euro per maand bruto-loon, voor de leasemaatschappij.
22% van 24000 Euro = 5280 / jaar = 440 / maand Bijtelling bruto loon.
Eigen bijdrage aan WG = 0.
Auto kost dus: 1210 Euri / maand bruto loon van jou. Aangenomen loonschaal 42% (de meeste leaserijders) = 700 Euri / maand netto.

Iemand zin om de prive kosten met 19 ct/kilometer van je baas door te rekenen bij hoeveel km/maand zakelijk je quitte speelt t.o.v. de lease-bak ?
Je maakt het helemaal lekker... nu moet je zelf ook nog een keer de leasekosten betalen??
Pietverdrietvrijdag 21 september 2007 @ 16:04
quote:
Op vrijdag 21 september 2007 15:52 schreef Minette het volgende:

[..]

Hoezo?? Je kunt toch ook 1 leasebak inruilen voor een privéauto?
ah, en hoe gaat manlief, of ik, dan zakelijk rijden?
quote:
Of wordt het dan te duur?? Het voordeel van die leasebak moet natuurlijk wel ergens zitten want anders zou iedereen zeggen "doe mij maar 19 cent per km ipv een leasebak"
Alsof werkgevers dat allemaal willen, dat wordt voor hen dan weer te duur.
Fastmattivrijdag 21 september 2007 @ 16:04
quote:
Op vrijdag 21 september 2007 15:53 schreef Shinadul het volgende:
Leasevoorbeeld, op basis van een Peugeot 207 leasebedrag (afgerond 670 /maand) en een nieuwwaarde van 24000 euri (XS Pack 110PK HDI). Woon-werk is 20km, auto rijdt 1 op 20 (aanname).

Leasekosten:
670 Euro per maand bruto-loon, voor de leasemaatschappij.
22% van 24000 Euro = 5280 / jaar = 440 / maand Bijtelling bruto loon.
Eigen bijdrage aan WG = 0.
Auto kost dus: 1210 Euri / maand bruto loon van jou. Aangenomen loonschaal 42% (de meeste leaserijders) = 700 Euri / maand netto.

Iemand zin om de prive kosten met 19 ct/kilometer van je baas door te rekenen bij hoeveel km/maand zakelijk je quitte speelt t.o.v. de lease-bak ?
Leaseauto 700 euro per maand, dit staat vast.
Je vergeet echter dat particulier leasen ook kan en dat is meestal even duur als het kopen van een auto. Dus 670*1,19 = 800 euro netto. Hier moet je nog de brandstof bij optellen en de zakelijk kilometers á 19 cent per kilometer vanaf halen.

Het is dus maar de vraag wat voordeliger is, want dat hangt dus of van de verhoudiing tussen zakelijke en privékilometers.
Fastmattivrijdag 21 september 2007 @ 16:05
quote:
Op vrijdag 21 september 2007 16:02 schreef Minette het volgende:

[..]

Je maakt het helemaal lekker... nu moet je zelf ook nog een keer de leasekosten betalen??
Uiteraard. Alles wat jouw baas aan jouw auto betaald kan die niet als loon uitbetalen. Dit vergeten echt zoveel mensen mee te nemen in de berekening voor hun autokosten.
Minettevrijdag 21 september 2007 @ 16:07
quote:
Op vrijdag 21 september 2007 16:05 schreef Fastmatti het volgende:
[..]
Uiteraard. Alles wat jouw baas aan jouw auto betaald kan die niet als loon uitbetalen. Dit vergeten echt zoveel mensen mee te nemen in de berekening voor hun autokosten.
Dat is discutabel, het is niet gegarandeerd dat je meer zou verdienen als je geen leasebak zou hebben, overigens, als dat in mindering wordt gebracht op je bruto loon dan zou je het leasebedrag dus ook als bijdrage aan de werkgever kunnen zien, en deze is in het voorbeeld van Shinadul dan dus meer dan de bruto maandelijkse bijtelling.
Fastmattivrijdag 21 september 2007 @ 16:11
quote:
Op vrijdag 21 september 2007 16:07 schreef Minette het volgende:

[..]

Dat is discutabel, het is niet gegarandeerd dat je meer zou verdienen als je geen leasebak zou hebben, overigens, als dat in mindering wordt gebracht op je bruto loon dan zou je het leasebedrag dus ook als bijdrage aan de werkgever kunnen zien, en deze is in het voorbeeld van Shinadul dan dus meer dan de bruto maandelijkse bijtelling.
Ga er maar vanuit dat werkgevers diegene zijn die belang hebben bij leaseauto's. Ten eerste is het makkelijk voor hen. Ten tweede hebben ze een bepaalde synergie in het wagenpark. Ten derde denkt het personeel voordelig uit te zijn, zodat ze dus tevreden zijn. Ten vierde bindt je het personeel aan het bedrijf, want ontslag nemen is zonder auto komen te zitten en soms zelfs boete betalen.
Pietverdrietvrijdag 21 september 2007 @ 16:14
quote:
Op vrijdag 21 september 2007 16:11 schreef Fastmatti het volgende:

[..]

Ga er maar vanuit dat werkgevers diegene zijn die belang hebben bij leaseauto's. Ten eerste is het makkelijk voor hen. Ten tweede hebben ze een bepaalde synergie in het wagenpark. Ten derde denkt het personeel voordelig uit te zijn, zodat ze dus tevreden zijn. Ten vierde bindt je het personeel aan het bedrijf, want ontslag nemen is zonder auto komen te zitten en soms zelfs boete betalen.
Helemaal correct
Shinadulvrijdag 21 september 2007 @ 16:14
quote:
Op vrijdag 21 september 2007 16:04 schreef Fastmatti het volgende:

[..]

Leaseauto 700 euro per maand, dit staat vast.
Je vergeet echter dat particulier leasen ook kan en dat is meestal even duur als het kopen van een auto. Dus 670*1,19 = 800 euro netto. Hier moet je nog de brandstof bij optellen en de zakelijk kilometers á 19 cent per kilometer vanaf halen.

Het is dus maar de vraag wat voordeliger is, want dat hangt dus of van de verhoudiing tussen zakelijke en privékilometers.
Het lease-bedrag had ik inclusief brandstof gedaan, kom het is maar een 207
Revolution-NLvrijdag 21 september 2007 @ 16:15
quote:
Op vrijdag 21 september 2007 15:52 schreef Minette het volgende:

[..]

Hoezo?? Je kunt toch ook 1 leasebak inruilen voor een privéauto?
Of wordt het dan te duur?? Het voordeel van die leasebak moet natuurlijk wel ergens zitten want anders zou iedereen zeggen "doe mij maar 19 cent per km ipv een leasebak"
Ik mag van mijn baas geen prive auto rijden. Ik heb dus geen keuze.
Anders had ik daar allang voor gekozen.

Dat is namlijk leasebedrag a 650 euro + 240 euro bijtelling + 19 cent per kilometer in het laadje.
Shinadulvrijdag 21 september 2007 @ 16:17
quote:
Op vrijdag 21 september 2007 16:07 schreef Minette het volgende:

[..]

Dat is discutabel, het is niet gegarandeerd dat je meer zou verdienen als je geen leasebak zou hebben, overigens, als dat in mindering wordt gebracht op je bruto loon dan zou je het leasebedrag dus ook als bijdrage aan de werkgever kunnen zien, en deze is in het voorbeeld van Shinadul dan dus meer dan de bruto maandelijkse bijtelling.
Heel veel detacheerders (IT of anderszins) hebben die optie anders wel, dat je het lease-bedrag als bruto loon uitgekeerd mag krijgen. Over dit stuk loon wordt dan alleen belasting betaalt en geen sociale afdracht-premies.
Coelhovrijdag 21 september 2007 @ 16:39
Ik heb een tijd lang een Laguna van een jaar of 5 oud gereden, heb voor die auto eens doorgerekend wat de kosten waren, en die lagen rond de 700euro per maand ex. afschrijving. Heb nu verplicht een leaseauto. Aagenomen dat ik de 750 bruto van mijn baas als salaris zou krijgen, dan zou me dat ongeveer 400 netto opleveren en had ik tussen de 600-650 meer netto salaris over.

Helaas:
-zal mijn baas nooit 1-op-1 dat geld erbij geven, zeker niet als ik hem ook nog 19ct per kilometer ga vragen.
-rijd ik dan in een oudere auto, met meer kans op problemen (== hogere kosten)
-is het reeel om ook nog eens 150 euro per maand aan afschrijving te tellen

Dus is de keuze voor de leaseauto snel gemaakt. Dat ik daar belasting over betaal, daar kan ik inkomen, maar 3/4 jaar lang over de nieuwwaarde terwijl de auto al ouder is. Bovendien zou de auto prive belast moeten worden voor het percentage dat deze prive gebruikt wordt. Over de rest betaalt mijn baas namelijk al belasting. Wat het volgende is? Moet ik OZB gaan meebetalen over het kantoorpand waar ik in werk? Ik weet het niet. Ik weet wel dat er een paar jaar geleden nog hard geroepen werd dat werken gestimuleerd moest worden, maar het is duidelijk dat er nu een andere wind waait. Aangestuurd door de PvdA (Portemonnee van de Ander).
#ANONIEMvrijdag 21 september 2007 @ 16:50
quote:
Op vrijdag 21 september 2007 00:22 schreef vigier het volgende:
De eigen bijdrage die je aan je werkgever betaalt kan 2 oorzaken hebben:
1) Je hebt besloten een duurdere auto uit te zoeken dan het budget toe laat.
2) Je rijdt privé met de auto en je baas wil een vergoeding voor de brandstof die jij daarmee verbruikt, die hij betaalt.
Eerste geval mogen we even buiten beschouwing laten (ging immers om privé gebruik).
De eerste leaseauto die ik ooit reed, was een zeer zuinig, klein (en lelijk) wagentje: Suzuki Wagon R. Ook toen betaalde ik een eigen bijdrage van 300 gulden (136 euro). Budget kan het dus sowieso niet zijn. Mijn huidige auto is ongeveer 23.000 euro. Ik betaal nu dan ook een hogere bijdrage aan de werkgever: rond de 190 euro.
quote:
Op vrijdag 21 september 2007 00:22 schreef vigier het volgende:
Logisch dus dat jij je baas betaalt voor wat jij op maakt buiten werktijd voor privé gebruik.
Voor 190 euro kan ik 3 keer tanken en zo'n 1800 kilometer rijden. Daar kom ik per maand in de verste verte niet aan, qua privégebruik.
quote:
Op vrijdag 21 september 2007 00:22 schreef vigier het volgende:
Ik zou het dan logischer vinden dat ik mijn baas betaal voor de kilometers die ik privé rijd (een vast REALISTISCH bedrag dan wel een bedrag per kilometer/kilometercategorie, verzin iets), maar dat ik dan het bedrag dat ik dan aan mijn baas geef NETTO betaal en niet af kan trekken van de belasting. Ofwel: ik krijg dan gewoon mijn salaris, daar gaat een stapel belasting en premie en shit af as usual, en van dat netto bedrag betaal ik hem. Dat hoeft niet aftrekbaar te zijn wat mij betreft, want als ik bij EuropCar een auto ga huren om rondjes mee te rijden, dan kan ik dat ook niet van de belasting af trekken. Eigenlijk "verhuurt" mijn baas dan de auto van mij tegen kostprijs (zodat hij ook geen belasting hoeft te betalen over het bedrag dat ik hem geef voor de kilometers.)
De belasting heeft hiermee gewoon de belasting (BTW en BPM) zoals ie die normaal binnenkrijgt en verder zijn er ook geen honderden ambtenaren met camera's langs de weg nodig om te kijken of ik privé met mijn auto rijd. Scheelt weer een bom duiten! En verder heeft de lease-rijder geen gezeik, en de niet-lease-rijders hoeven niet jaloers te zijn.
Dit ben ik wel met je eens.
quote:
Op vrijdag 21 september 2007 00:22 schreef vigier het volgende:
Leaserijden moet sowieso meer gestimuleerd worden door de overheid, want leasers leasen vaak nieuwe auto's en die zijn (nagenoeg) per definitie schoner dan de 8 jaar oude diesel waar Jan Modaal zonder lease auto mee rijdt. Ergo: schoner milieu. (en nu niet gaan zeiken over dat ze meer gaan rijden want dat is lulkoek)
Eens. Ik was dan ook redelijk verbijsterd toen ik laatst in de Telegraaf de uitkomsten las van een lezersonderzoek over hoe files moeten worden opgelost. Een groep lezers stemde voor het aanpakken van leaserijders. Dat punt scoorde nog hoger dan zoiets als een permanent inhaalverbod voor vrachtwagens (dat terwijl zoiets ECHT wat kan bijdragen aan een betere doorstroming). Alsof leaserijders geen recht hebben om op de weg te rijden; alsof ze voor hun lol in de file staan; alsof het openbaar vervoer per definitie een alternatief is.
#ANONIEMvrijdag 21 september 2007 @ 16:55
quote:
Op vrijdag 21 september 2007 13:58 schreef Basp1 het volgende:
Ik sanp ook niet dat al die klagers met hun lease bak ook niet een oude barrel hebben om hun prive kilometers mee te rijden. Wel vervelend op vakantie gaan met een 20 jaar oude oude bak zonder airco
Ik heb geen leasebak, maar een leaseauto. Je denkt nu misschien 'wat kinderachtig', maar er druipt iets denigrerends af van het woord 'leasebak'. Ik ben blij met mijn leaseauto en ik ben er trots op. En ik heb er geen enkele moeite mee dat ik geld moet betalen om erin rond te rijden. Ik stel alleen dat het systeem van de bijtelling niet deugt (als bestuurder van die auto betaal je nog eens extra belasting, terwijl alle belasting over die auto al betaald wordt). En ik ageer daarnaast tegen de manier waarop leaserijders worden afgeschilderd.
bredabouncevrijdag 21 september 2007 @ 16:57
Leasewagen
ik ga nu even uit van de cataloguswaarde van mijn 12jr. oude mondeo.
o.b.v. kilometrage van ca dan 15K per jaar (+/- 4K privé)

cataloguswaarde 30.000,00

bijtelling inkomen: 25% 7.500,00
eigen bijdrage: 1.200,00

Belasting 41,4%

Kosten per jaar: ex e.b. 2.608,20
Kosten per maand ex e.b. 217,35

Kosten incl. eig. bijdrage jr 3.808,20
Kosten incl. eig. bijdrage mnd 317,35

Als ik alles optel (minus w/w vergoeding van werkgever) kom ik met mijn privé mondeo uit op circa 390 euro/per maand
ex. afschrijving. Dit is inclusief risico's, exclusief leenauto's en all-risk verzekering....
En ik rijd bijzonder weinig prive kilometers.
Pietverdrietvrijdag 21 september 2007 @ 18:32
quote:
Op vrijdag 21 september 2007 16:50 schreef Elfletterig het volgende:

Eens. Ik was dan ook redelijk verbijsterd toen ik laatst in de Telegraaf de uitkomsten las van een lezersonderzoek over hoe files moeten worden opgelost. Een groep lezers stemde voor het aanpakken van leaserijders. Dat punt scoorde nog hoger dan zoiets als een permanent inhaalverbod voor vrachtwagens (dat terwijl zoiets ECHT wat kan bijdragen aan een betere doorstroming). Alsof leaserijders geen recht hebben om op de weg te rijden; alsof ze voor hun lol in de file staan; alsof het openbaar vervoer per definitie een alternatief is.
Je hebt nog niet half in de gaten hoe verschrikkelijk afgunstig veel nederlanders zijn. Nederlanders gunnen iemand anders geen succes, men is jaloers en kleingeestig.
Dat wordt dat verstopt achter een moralistisch vingertje, graaiers, milieu, etc etc.
Martijn_77vrijdag 21 september 2007 @ 19:23
quote:
Op vrijdag 21 september 2007 18:32 schreef Pietverdriet het volgende:
Je hebt nog niet half in de gaten hoe verschrikkelijk afgunstig veel nederlanders zijn. Nederlanders gunnen iemand anders geen succes, men is jaloers en kleingeestig.
Dat wordt dat verstopt achter een moralistisch vingertje, graaiers, milieu, etc etc.
Idd en de politiek doet er net zo hard aan mee
drexciyavrijdag 21 september 2007 @ 19:52
quote:
Op vrijdag 21 september 2007 18:32 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Je hebt nog niet half in de gaten hoe verschrikkelijk afgunstig veel nederlanders zijn. Nederlanders gunnen iemand anders geen succes, men is jaloers en kleingeestig.
Dat wordt dat verstopt achter een moralistisch vingertje, graaiers, milieu, etc etc.
Die mentaliteit is inderdaad een uitermate treurige zaak. Wat nog treuriger is, dat is het feit dat afgunstige mensen niet begrijpen dat jij totaal niet geinteresseerd bent in de auto van iemand anders of hoe vaak die persoon op vakantie gaat. Afgunst is voor sommige mensen zo ongeveer de norm. Het laat zich raden waar de aanhang van bepaalde partijen vandaan komt.

Voor mij is een leaseauto praktisch omdat ik niet zit te wachten op alle bijkomende kosten (verzekering e.d.) laat staan reparaties en beurten. Verder moet je zo eerlijk zijn om vast te stellen dat je steeds in een relatief nieuwe auto rijdt in plaats van een afgetrapte auto. Sowieso is het krankzinnig om 2 auto's voor de deur te hebben staan in de scenario's die door vele mensen in deze thread worden geschetst.
Pietverdrietvrijdag 21 september 2007 @ 20:16
quote:
Op vrijdag 21 september 2007 19:52 schreef drexciya het volgende:

[..]

Die mentaliteit is inderdaad een uitermate treurige zaak. Wat nog treuriger is, dat is het feit dat afgunstige mensen niet begrijpen dat jij totaal niet geinteresseerd bent in de auto van iemand anders of hoe vaak die persoon op vakantie gaat. Afgunst is voor sommige mensen zo ongeveer de norm. Het laat zich raden waar de aanhang van bepaalde partijen vandaan komt.

Voor mij is een leaseauto praktisch omdat ik niet zit te wachten op alle bijkomende kosten (verzekering e.d.) laat staan reparaties en beurten. Verder moet je zo eerlijk zijn om vast te stellen dat je steeds in een relatief nieuwe auto rijdt in plaats van een afgetrapte auto. Sowieso is het krankzinnig om 2 auto's voor de deur te hebben staan in de scenario's die door vele mensen in deze thread worden geschetst.
Hou op, ik woon in een binnenstad en ben al blij als ik een parkeerplek heb, en 4 parkeervergunningen voor 1 huishouden, ze zien me aankomen.
Shinadulmaandag 24 september 2007 @ 10:58
Ik heb het hele verhaal nog een keer doorgerekend omdat ik zelf ook wel prive wil gaan rijden ipv lease en kwam voor een Toyota Auris (30.000 nieuwwaarde , 15000 inruil) uit op de volgende getallen:

met 13 kilometer woon/werk (26/dag) speel ik precies quitte als ik zelf 30.000 euri uit me achterzak haal.

Met 60 kilometer woon/werk (120/dag) speel ik quitte als ik 30.000 moet lenen bij frisia o.i.d. op basis van volledig aflossing en 4 j aar looptijd.

Nog maar ff doorsparen dus deze 4 jaar en misschien volgende periode.
#ANONIEMmaandag 24 september 2007 @ 15:59
quote:
Op vrijdag 21 september 2007 18:32 schreef Pietverdriet het volgende:
Je hebt nog niet half in de gaten hoe verschrikkelijk afgunstig veel nederlanders zijn. Nederlanders gunnen iemand anders geen succes, men is jaloers en kleingeestig. Dat wordt dat verstopt achter een moralistisch vingertje, graaiers, milieu, etc etc.
Dat is weer een discussie op zich. Zelfverrijking in de vorm van (te grote) gouden handdrukken of bonussen is ook niet iets waar ik fan van ben, maar daar kun je leaserijders niet mee vergelijken. Ik zou echt niet weten waarom iemand afgunst heeft ten opzichte van een leaserijder.
quote:
Op maandag 24 september 2007 10:58 schreef Shinadul het volgende:
Ik heb het hele verhaal nog een keer doorgerekend omdat ik zelf ook wel prive wil gaan rijden ipv lease en kwam voor een Toyota Auris (30.000 nieuwwaarde , 15000 inruil) uit op de volgende getallen:

met 13 kilometer woon/werk (26/dag) speel ik precies quitte als ik zelf 30.000 euri uit me achterzak haal.

Met 60 kilometer woon/werk (120/dag) speel ik quitte als ik 30.000 moet lenen bij frisia o.i.d. op basis van volledig aflossing en 4 jaar looptijd. Nog maar ff doorsparen dus deze 4 jaar en misschien volgende periode.
Vergeet niet dat de werkgever vaak een maximum stelt aan het aantal woon-werkkilometers dat je vergoed krijgt. Uit mijn hoofd gezegd, stelt mijn werkgever dat op 91 euro per maand. Misschien zeggen jouw arbeidsvoorwaarden wat anders, maar als jij - even overdreven gesteld - in Maastricht woont en in Groningen werkt, moet je niet verwachten dat je baas alle woon/werk-kilometers vergoedt.
Shinadulmaandag 24 september 2007 @ 16:05
quote:
Op maandag 24 september 2007 15:59 schreef Elfletterig het volgende:

Vergeet niet dat de werkgever vaak een maximum stelt aan het aantal woon-werkkilometers dat je vergoed krijgt. Uit mijn hoofd gezegd, stelt mijn werkgever dat op 91 euro per maand. Misschien zeggen jouw arbeidsvoorwaarden wat anders, maar als jij - even overdreven gesteld - in Maastricht woont en in Groningen werkt, moet je niet verwachten dat je baas alle woon/werk-kilometers vergoedt.
Mijn werkgever stelt daar inderdaad geen maximum aan, vanwege de aard van het werk. Als zij mij een plaats kunnen garanderen dan verhuis ik er wel heen. Helaas is dat niet zo.
Jalumaandag 24 september 2007 @ 18:16
quote:
Op maandag 24 september 2007 15:59 schreef Elfletterig het volgende:

[..]

Dat is weer een discussie op zich. Zelfverrijking in de vorm van (te grote) gouden handdrukken of bonussen is ook niet iets waar ik fan van ben, maar daar kun je leaserijders niet mee vergelijken. Ik zou echt niet weten waarom iemand afgunst heeft ten opzichte van een leaserijder.
Toch denk ik wel dat dat de kern van de zaak is, deze afgunst. Want door deze misselijke Nederlandse eigenschap betaal jij dus inderdaad, zoals je zelf al zegt, belasting over een auto waarover alle belasting al netjes betaald is.
mr.vulcanodonderdag 27 september 2007 @ 09:26
quote:
Op maandag 24 september 2007 18:16 schreef Jalu het volgende:

[..]

Toch denk ik wel dat dat de kern van de zaak is, deze afgunst. Want door deze misselijke Nederlandse eigenschap betaal jij dus inderdaad, zoals je zelf al zegt, belasting over een auto waarover alle belasting al netjes betaald is.
Leve de nivellering!
#ANONIEMdonderdag 27 september 2007 @ 15:31
quote:
Op maandag 24 september 2007 18:16 schreef Jalu het volgende:
Toch denk ik wel dat dat de kern van de zaak is, deze afgunst. Want door deze misselijke Nederlandse eigenschap betaal jij dus inderdaad, zoals je zelf al zegt, belasting over een auto waarover alle belasting al netjes betaald is.
En weet je: dat is nog tot daar aan toe, maar dat je dan vervolgens in de krant leest, dat er serieus Nederlanders zijn die vinden dat je files kunt oplossen door leaserijders aan te pakken, DAT vind ik pas absurd.
Martijn_77donderdag 27 september 2007 @ 19:19
quote:
Op donderdag 27 september 2007 15:31 schreef Elfletterig het volgende:
En weet je: dat is nog tot daar aan toe, maar dat je dan vervolgens in de krant leest, dat er serieus Nederlanders zijn die vinden dat je files kunt oplossen door leaserijders aan te pakken, DAT vind ik pas absurd.
De mensen die dat vinden hebben zelf denk ik geen leaseauto
quo_donderdag 27 september 2007 @ 22:02
Ik gun iedereen zijn voordeeltje van de baas, zelfs mensen met een lease auto.
Maar de leaserijders die desondanks nog zielige verhalen ophangen zouden direct beloond moeten worden met een bijtelling van 45% in plaats van 20-25%.
Want dat ligt namelijk dichter in de buurt van de werkelijke kosten van een jonge auto waarmee 20 tot 40 duizend per jaar mee gereden wordt. Weet de leaserijder ook eens hoe dat voelt.

Naast de krankzinnige stelling over dubbele belasting in de OP wordt domweg de hele btw nergens genoemd. Klopt op zich wel want die wordt namelijk niet betaald.
Als je 10.000 puur prive rijdt, en ook nog een aanzienlijk deel van de genoemde 30000 als woon werk verkeer is het goed om te realiseren dat iemand zonder leaseauto deze kosten moet betalen uit zijn NETTO loon. Dus eerst geld naar de belasting brengen, en vervolgens de volle mep (incl btw) voor die "eigen" kilometers betalen.
Dat is dus heel andere koek dan het betalen van slechts een gedeelte van de werkelijke kosten uit je BRUTO loon.

Ik durf rustig te stellen dat je met een leaseauto voor half geld rijdt, ook bij 25% bijtelling. Ik ga daarbij wel uit van vergelijkbare jonge auto's. Dus a.u.b. geen rekenvoorbeelden aanslepen waarbij een mooie leasebak van 30 mille vergeleken wordt met het privegebruik van een aftandse opel astra of een fiat panda onder monumentenzorg.
Pietverdrietdonderdag 27 september 2007 @ 22:30
quote:
Op donderdag 27 september 2007 22:02 schreef quo_ het volgende:
Ik gun iedereen zijn voordeeltje van de baas, zelfs mensen met een lease auto.
Maar de leaserijders die desondanks nog zielige verhalen ophangen zouden direct beloond moeten worden met een bijtelling van 45% in plaats van 20-25%.
Want dat ligt namelijk dichter in de buurt van de werkelijke kosten van een jonge auto waarmee 20 tot 40 duizend per jaar mee gereden wordt. Weet de leaserijder ook eens hoe dat voelt.

Naast de krankzinnige stelling over dubbele belasting in de OP wordt domweg de hele btw nergens genoemd. Klopt op zich wel want die wordt namelijk niet betaald.
Als je 10.000 puur prive rijdt, en ook nog een aanzienlijk deel van de genoemde 30000 als woon werk verkeer is het goed om te realiseren dat iemand zonder leaseauto deze kosten moet betalen uit zijn NETTO loon. Dus eerst geld naar de belasting brengen, en vervolgens de volle mep (incl btw) voor die "eigen" kilometers betalen.
Dat is dus heel andere koek dan het betalen van slechts een gedeelte van de werkelijke kosten uit je BRUTO loon.

Ik durf rustig te stellen dat je met een leaseauto voor half geld rijdt, ook bij 25% bijtelling. Ik ga daarbij wel uit van vergelijkbare jonge auto's. Dus a.u.b. geen rekenvoorbeelden aanslepen waarbij een mooie leasebak van 30 mille vergeleken wordt met het privegebruik van een aftandse opel astra of een fiat panda onder monumentenzorg.
God wat ben jij een afzichtig jaloers en kortzichtig persoontje.
quo_donderdag 27 september 2007 @ 22:40
quote:
Op donderdag 27 september 2007 22:30 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

God wat ben jij een afzichtig jaloers en kortzichtig persoontje.
Begrijpend lezen is niet je sterkste punt blijkbaar. Nog maar even de diverse punten op een rij gezet.

1) Leaseauto als voordeeltje van de baas.
Is mazzel voor wie 'm heeft (of kwestie van goed onderhandeld). Dat er hele volkstammen zijn die een ander dat niet gunnen is een gegeven, hoort bij de volksaard: niks van aantrekken.

2) Leaserijder als fiscaal slachtoffer neerzetten
Is volgens mij volstrekt zinloos, daar trapt niemand in.
Iemand die elke paar jaar een keurige nieuwe auto van zijn baas krijgt is juist succesvol, daar wil men geen sombere verhalen van horen. En als je ze wel te horen krijgt geloof je ze toch niet.

3) Leaseauto is juist erg voordelig voor de berijder.
Heb ik geprobeerd te schetsen met de bruto/netto vergelijking. Dit verhaal gaat alleen volledig op als je zelf zowiezo in een mooie jonge auto wilde rijden. Als je prive genoegen zou nemen met minder luxe is een leaseauto misschien wel duurder.

Als ik naar mijn eigen auto kijk kan ik het volgende sommetje maken.
Nieuwprijs 30k euro, maandelijkse kosten ca. 650 euro (zit alles bij in)
Kosten per jaar dus 7800 euro, bij 52% belasting moet je daar dus ruim 16000 euro voor verdienen. In termen van bijtelling is dat dus bijna 55%.
Ik zou 'm wel willen hebben voor 25% bijtelling

[ Bericht 63% gewijzigd door quo_ op 27-09-2007 23:49:22 ]
kavorkavrijdag 28 september 2007 @ 08:08
quote:
Op donderdag 27 september 2007 22:40 schreef quo_ het volgende:

[..]
Als ik naar mijn eigen auto kijk kan ik het volgende sommetje maken.
Nieuwprijs 30k euro, maandelijkse kosten ca. 650 euro (zit alles bij in)
Kosten per jaar dus 7800 euro, bij 52% belasting moet je daar dus ruim 16000 euro voor verdienen. In termen van bijtelling is dat dus bijna 55%.
Ik zou 'm wel willen hebben voor 25% bijtelling
Alleen heeft jouw auto na die paar jaar nog restwaarde. Een leaserijder heeft alleen maar kosten...
Pietverdrietvrijdag 28 september 2007 @ 09:02
quote:
Op donderdag 27 september 2007 22:40 schreef quo_ het volgende:

[..]

Begrijpend lezen is niet je sterkste punt blijkbaar. Nog maar even de diverse punten op een rij gezet.

1) Leaseauto als voordeeltje van de baas.
Is mazzel voor wie 'm heeft (of kwestie van goed onderhandeld). Dat er hele volkstammen zijn die een ander dat niet gunnen is een gegeven, hoort bij de volksaard: niks van aantrekken.
Nee, is geen voordeeltje van de baas, is een stuk gereerdschap waar de gemiddelde lease rijder meer uren in verbrengt dan hem/haar lief is.
quote:
2) Leaserijder als fiscaal slachtoffer neerzetten
Is volgens mij volstrekt zinloos, daar trapt niemand in.
Iemand die elke paar jaar een keurige nieuwe auto van zijn baas krijgt is juist succesvol, daar wil men geen sombere verhalen van horen. En als je ze wel te horen krijgt geloof je ze toch niet.
Tja, dat is nu juist de afgunst, wel de auto willen zien maar niet de fiscale en andere consequenties
quote:
3) Leaseauto is juist erg voordelig voor de berijder.
Heb ik geprobeerd te schetsen met de bruto/netto vergelijking. Dit verhaal gaat alleen volledig op als je zelf zowiezo in een mooie jonge auto wilde rijden. Als je prive genoegen zou nemen met minder luxe is een leaseauto misschien wel duurder.
Weer bekijk je het verhaal eenzijdig, er wordt ook een schone auto gereden, ipv een vervuilende oude bak.
quote:
Als ik naar mijn eigen auto kijk kan ik het volgende sommetje maken.
Nieuwprijs 30k euro, maandelijkse kosten ca. 650 euro (zit alles bij in)
Kosten per jaar dus 7800 euro, bij 52% belasting moet je daar dus ruim 16000 euro voor verdienen. In termen van bijtelling is dat dus bijna 55%.
Ik zou 'm wel willen hebben voor 25% bijtelling
En? Mensen die werken krijgen ook arbeidskorting, mensen met een hypotheek hra, mensen met een laag inkomen Huursubsidie, wat is je punt?
Dat jij het niet krijgt is je punt. Kortom, je bent afgunstig, jaloers.

Dat jij graag een lease auto wilt hebben is okay hoor, zorg maar dat je hem krijgt, als je denkt dat dit het neusje van de zalm is. Ik vind het prima als jij volgend jaar een BMW5 serie zou rijden als lease auto, daar hoor je me niet over. Maar dit is nu het punt, omdat JIJ hem niet hebt, moeten anderen er maar meer voor betalen omdat het anders niet eeeuwlijk is...
Snuit je neus en houd op te huilen, trut.
bredabouncevrijdag 28 september 2007 @ 09:19
quote:
Op vrijdag 28 september 2007 08:08 schreef kavorka het volgende:

[..]

Alleen heeft jouw auto na die paar jaar nog restwaarde. Een leaserijder heeft alleen maar kosten...
650 all in
is dus inclusief afschrijving
afschrijving is (k.d.d.b.): (aanschafwaarde - verwachte restwaarde)/ aantal maanden in gebruik.

En een leaserijder heeft niet zoveel kosten (alleen de eigen bijdrage en bijtelling), daarbij loopt de leaserijder ook geen risico (motorschade/onderhoud/electronische storingen etc. Je leasewagen gaat dan naar de garage, en een leenauto wordt meegegeven (voor ¤ 0) privé ligt dat vaak net ff anders).

De kosten om een auto privé te rijden (met veel woon/werk) is gewoon hoger.
Een leasewagen is gewoon een voordeel... dat daar belasting over geheven wordt is meer dan logisch. (iedereen betaald belasting).
Pietverdrietvrijdag 28 september 2007 @ 09:31
Wat krijgen we zometeen nog meer? Hij heeft een grotere piemol dan ik, dus moet ie daar een heffing over betalen, want anders is het niet eerlijk...
bredabouncevrijdag 28 september 2007 @ 09:43
ja....grappig hoor...(dus)
Het gaat er niet om of het eerlijk is. Met de huidige regeling heb je met een leasew. nog steeds een flink voordeel t.o.v. eenzelfde persoon zonder leasew. Het is gewoon een verkapte vorm van inkomen (inkomen in natura), punt.
En de verhoging (o.b.v. cat.prijs van 50K, 42% bel) 52 euro/mnd. Vast wel uit te onderhandelen met de baas...(verdien je minder, met een kleinere auto...betaal je nog minder)

(en je wordt toch niet gedwongen privé ermee te rijden...dat is gewoon een keuze)
Pietverdrietvrijdag 28 september 2007 @ 09:44
quote:
Op vrijdag 28 september 2007 09:43 schreef bredabounce het volgende:
ja....grappig hoor...(dus)
Het gaat er niet om of het eerlijk is. Met de huidige regeling heb je met een leasew. nog steeds een flink voordeel t.o.v. eenzelfde persoon zonder leasew. Het is gewoon een verkapte vorm van inkomen (inkomen in natura), punt.
Oh, zoals de HRA ook een verkapte vorm van inkomen is tov mensen die geen koophuis hebben?
quote:
(en je wordt toch niet gedwongen privé ermee te rijden...dat is gewoon een keuze)
Nee, men ziet me aankomen bij de stad dat wij 4 parkeervergunningen willen voor 1 huishouden. Leuk voor het milieu ook, iedereen die een lease auto neemt er een prive auto naast.
LangeTabbetjevrijdag 28 september 2007 @ 10:01
quote:
Op vrijdag 28 september 2007 09:44 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Leuk voor het milieu ook, iedereen die een lease auto neemt er een prive auto naast.
Je kan maar 1 auto tegelijk rijden hoor
Pietverdrietvrijdag 28 september 2007 @ 10:04
quote:
Op vrijdag 28 september 2007 10:01 schreef LangeTabbetje het volgende:

[..]

Je kan maar 1 auto tegelijk rijden hoor
Die tweede auto moet ook gemaakt worden, einstein, en het maken van een auto is net zo vervuilend als het gebruik tijdens zijn levensduur, bij een sommige autos is de meeste vervuiling al achter de rug als ie bij de dealer staat-.
bleibleivrijdag 28 september 2007 @ 10:11
Ik vind bijtelling opzich wel fair tov. mensen die zelf een auto moeten kopen. Wel vind ik het wat flauw om het omhoog te schroeven om privé gebruik te demotiveren waardoor het rustiger op de weg zou moeten worden. Ik weet niet welke groenlinks idioot dat verzonnen heeft, maar die mag wat mij betreft een enkeltje boshut krijgen . Zoals het eerst belast werd was redelijk fair. Nu zijn ze het gewoon aan het gebruiken om nog meer geld binnen te halen wat uitgegeven kan worden aan onzinnige subsidie projecten .
Pietverdrietvrijdag 28 september 2007 @ 10:14
quote:
Op vrijdag 28 september 2007 10:11 schreef bleiblei het volgende:
Ik vind bijtelling opzich wel fair tov. mensen die zelf een auto moeten kopen. Wel vind ik het wat flauw om het omhoog te schroeven om privé gebruik te demotiveren waardoor het rustiger op de weg zou moeten worden. Ik weet niet welke groenlinks idioot dat verzonnen heeft, maar die mag wat mij betreft een enkeltje boshut krijgen . Zoals het eerst belast werd was redelijk fair. Nu zijn ze het gewoon aan het gebruiken om nog meer geld binnen te halen wat uitgegeven kan worden aan onzinnige subsidie projecten .
Ik ben voor mijn werk vaak zo onderweg dat ik overnacht in hotels en eet in restaurants, moeten die kosten dan ook maar bij mijn inkomen worden opgeteld omdat het anders niet eerlijk is voor mensen die nooit eens in een hotel kunnen overnachten?
bredabouncevrijdag 28 september 2007 @ 10:14
quote:
Op vrijdag 28 september 2007 09:44 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Oh, zoals de HRA ook een verkapte vorm van inkomen is tov mensen die geen koophuis hebben?
[..]
maar daar gaat het nu toch niet over...of wel? Een volledig andere discussie. De auto van de zaak is een vorm van beloning (in-komen), de HRA is een vorm van een aftrekpost (uit-gaven).
Dat neemt niet weg dat er ook aan de HRA wel e.e.a. gesleuteld kan (en moet) worden.
quote:
Nee, men ziet me aankomen bij de stad dat wij 4 parkeervergunningen willen voor 1 huishouden. Leuk voor het milieu ook, iedereen die een lease auto neemt er een prive auto naast.
Je kunt er ook voor kiezen om je auto van de zaak op de zaak te zetten. Of ergens anders. En buiten je werk om 2 privé auto's hebben... tja... is dat nu wel echt nodig?...Maar waarom zou je dat doen....je bent immers goedkoper uit MET een leasewagen....
Pietverdrietvrijdag 28 september 2007 @ 10:16
quote:
Op vrijdag 28 september 2007 10:14 schreef bredabounce het volgende:

[..]

maar daar gaat het nu toch niet over...of wel? Een volledig andere discussie. De auto van de zaak is een vorm van beloning (in-komen), de HRA is een vorm van een aftrekpost (uit-gaven).
Dat neemt niet weg dat er ook aan de HRA wel e.e.a. gesleuteld kan (en moet) worden.
How come, mensen met een hypotheek hebben toch een voordeel tov van mensen zonder?
quote:
Je kunt er ook voor kiezen om je auto van de zaak op de zaak te zetten. Of ergens anders. En buiten je werk om 2 privé auto's hebben... tja... is dat nu wel echt nodig?...Maar waarom zou je dat doen....je bent immers goedkoper uit MET een leasewagen....
jij wilt dat toch, dat ik voor mijn prive een prive auto moet rijden omdat het anders niet eerlijk is?
en_door_slechtvrijdag 28 september 2007 @ 10:18
quote:
Op vrijdag 28 september 2007 09:02 schreef Pietverdriet het volgende:
Weer bekijk je het verhaal eenzijdig, er wordt ook een schone auto gereden, ipv een vervuilende oude bak.
Buiten dat ik het behoorlijk met de strekking van je verhaal eens ben, kun je dit niet als argument gebruiken. Want als je de energie die nodig is om die auto te fabriceren afzet tegen de milieuwinst van nieuwere auto's, moet een auto ongeveer 14 jaar meegaan. En laat dat nu net de gemiddelde leeftijd van een auto zijn. Dat daar nog wat speling in zit omdat sommige auto's goedkoper zijn te produceren etc, doet daar niet veel aan af.
bleibleivrijdag 28 september 2007 @ 10:24
quote:
Op vrijdag 28 september 2007 10:14 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Ik ben voor mijn werk vaak zo onderweg dat ik overnacht in hotels en eet in restaurants, moeten die kosten dan ook maar bij mijn inkomen worden opgeteld omdat het anders niet eerlijk is voor mensen die nooit eens in een hotel kunnen overnachten?
Dat is werk. Geen privé.
Ik zit ook regelmatig in hotels en rij ook een leasebak.
Hotels heb ik privé geen profijt van. Leasebak wel.
Pietverdrietvrijdag 28 september 2007 @ 10:42
quote:
Op vrijdag 28 september 2007 10:24 schreef bleiblei het volgende:

[..]

Dat is werk. Geen privé.
Ik zit ook regelmatig in hotels en rij ook een leasebak.
Hotels heb ik privé geen profijt van. Leasebak wel.
hwo come, prive had je toch ook moeten eten die avond? En had je prive toch je lakens bevuild als je niet in dat hotel sliep? Je hebt er wel degelijk voordeel van.
bleibleivrijdag 28 september 2007 @ 11:18
quote:
Op vrijdag 28 september 2007 10:42 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

hwo come, prive had je toch ook moeten eten die avond? En had je prive toch je lakens bevuild als je niet in dat hotel sliep? Je hebt er wel degelijk voordeel van.
Zo kan je het ook zien. Maar dat toch zie ik het anders.
Basp1vrijdag 28 september 2007 @ 11:22
quote:
Op vrijdag 28 september 2007 10:42 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

hwo come, prive had je toch ook moeten eten die avond? En had je prive toch je lakens bevuild als je niet in dat hotel sliep? Je hebt er wel degelijk voordeel van.
Kun jij dan hotels vinden waar je je eigen maaltijd kan bereiden? Uit eten kost beduidend meer dan zelf iets maken.

Ververs jij ook dagelijks je eigen beddegoed? Ik niet in ieder geval, en van een hotel verwacht ik wel dat er schone lakens op bed liggen.
Pietverdrietvrijdag 28 september 2007 @ 11:23
quote:
Op vrijdag 28 september 2007 11:18 schreef bleiblei het volgende:

[..]

Zo kan je het ook zien. Maar dat toch zie ik het anders.
jaja
Selectief kijken heet dat.
Wel de kijken naar de Km die je met de lease auto prive rijdt waar je voordeel van hebt, maar dat je biefstuk eet in een restaurant daaar heb je geen voordeel van,.
bredabouncevrijdag 28 september 2007 @ 11:29
quote:
Op vrijdag 28 september 2007 10:16 schreef Pietverdriet het volgende:


[quote]
How come, mensen met een hypotheek hebben toch een voordeel tov van mensen zonder?
Mensen met een hypotheek hebben daar voordeel op (inkomstenbelasting). Echter zijn er ook nadelen aan een eigen huis... : huurwaardeforfait, ozb, etc....
quote:
jij wilt dat toch, dat ik voor mijn prive een prive auto moet rijden omdat het anders niet eerlijk is?
nee ik zei:
quote:
Op vrijdag 28 september 2007 09:43 schreef bredabounce het volgende:
Het gaat er niet om of het eerlijk is. Met de huidige regeling heb je met een leasew. nog steeds een flink voordeel t.o.v. eenzelfde persoon zonder leasew. Het is gewoon een verkapte vorm van inkomen (inkomen in natura), punt.
en ik zei:
quote:
Op vrijdag 28 september 2007 09:43 schreef bredabounce het volgende:
(en je wordt toch niet gedwongen privé ermee te rijden...dat is gewoon een keuze)
Een eigen keuze.
bleibleivrijdag 28 september 2007 @ 11:34
quote:
Op vrijdag 28 september 2007 11:23 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

jaja
Selectief kijken heet dat.
Wel de kijken naar de Km die je met de lease auto prive rijdt waar je voordeel van hebt, maar dat je biefstuk eet in een restaurant daaar heb je geen voordeel van,.
Ik weet niet hoe dat bij jou zit, maar ik zit toch echt vele malen liever thuis dan in zo ene pokke hotel biefstuk te eten.
Ik zie het meer als aanvulling op mijn leven. Voor de zoveelste keer in een hotel zie ik eerder als ellende dan een positief iets. Leaseauto die ik prive mag rijden zie ik als een beloning. Maar dat is persoonlijk natuurlijk .
bleibleivrijdag 28 september 2007 @ 11:35
quote:
Op vrijdag 28 september 2007 11:22 schreef Basp1 het volgende:

[..]

Kun jij dan hotels vinden waar je je eigen maaltijd kan bereiden? Uit eten kost beduidend meer dan zelf iets maken.

Ververs jij ook dagelijks je eigen beddegoed? Ik niet in ieder geval, en van een hotel verwacht ik wel dat er schone lakens op bed liggen.
Meeste bedrijven betalen naast het hotel ook een vergoeding zodat je kan eten enzo. Weet alleen zo ff niet hoe dat belast wordt.
en_door_slechtvrijdag 28 september 2007 @ 11:37
quote:
Op vrijdag 28 september 2007 11:22 schreef Basp1 het volgende:

[..]

Kun jij dan hotels vinden waar je je eigen maaltijd kan bereiden? Uit eten kost beduidend meer dan zelf iets maken.

Ververs jij ook dagelijks je eigen beddegoed? Ik niet in ieder geval, en van een hotel verwacht ik wel dat er schone lakens op bed liggen.
Dit zijn mislukte pogingen om het punt van Piet te ontkrachten.
Het gaat erom dat, hoe klein wellicht ook, je voordelen hebt bij overnachten in een hotel die de baas betaalt.
Basp1vrijdag 28 september 2007 @ 11:42
quote:
Op vrijdag 28 september 2007 11:35 schreef bleiblei het volgende:

[..]

Meeste bedrijven betalen naast het hotel ook een vergoeding zodat je kan eten enzo. Weet alleen zo ff niet hoe dat belast wordt.
Sommige bedrijven betalen soms ook een standaard hotel vergoeding, ik heb wel eens op een camping in denemarken gestaan waar de volgende dag uit de buurtent een man met pak uit kroop en in zijn grote auto stapte.
Dat is dan lekker vangen.

Maar ook dat hangt weer af van het bedrijf waar je werkt er zijn ook bedrijven waar je je bonnetjes vergoed krijgt.

Piet kan vast wel vertellen hoe het in duitsland werkt. toen mijn pa in dat land werkte kreeg hij een standaard dag vergoeding als hij onderweg was, en de bonnetjes voor hotels werden vergoed.
Basp1vrijdag 28 september 2007 @ 11:44
quote:
Op vrijdag 28 september 2007 11:37 schreef en_door_slecht het volgende:

[..]

Dit zijn mislukte pogingen om het punt van Piet te ontkrachten.
Het gaat erom dat, hoe klein wellicht ook, je voordelen hebt bij overnachten in een hotel die de baas betaalt.
Ik zie de finaciele voordelen niet, alleen als je inderdaad een daggeld krijgt en zuinig leeft en hiervan geld over houdt.

Verder zitten er aan dat hele gereis vaak alleen maar nadelen aan vanwege het feit dat je niet lekker in je eigen huis bent. Vaak nog lange dagen maakt waarvoor de werkgever geen overuren vergoed.
Pietverdrietvrijdag 28 september 2007 @ 11:55
quote:
Op vrijdag 28 september 2007 11:44 schreef Basp1 het volgende:

[..]

Ik zie de finaciele voordelen niet, alleen als je inderdaad een daggeld krijgt en zuinig leeft en hiervan geld over houdt.
Als jij in een restaurant eet, hoef je thuis geen boodschappen te doen (vergelijk, geen prive auto)
Als je in een restaurant eet, eet je een biefstuk, ipv thuis een gehaktbal met kroten (vergelijk, een luxe auto tov prive een oud brik)
Als je in een hotel woont hoef je thuis niet te stoken, verbruik je geen water, etc etc (vergelijk, geen prive auto)
Pietverdrietvrijdag 28 september 2007 @ 11:57
quote:
Op vrijdag 28 september 2007 11:42 schreef Basp1 het volgende:

Piet kan vast wel vertellen hoe het in duitsland werkt. toen mijn pa in dat land werkte kreeg hij een standaard dag vergoeding als hij onderweg was, en de bonnetjes voor hotels werden vergoed.
Verschilt per bedrijf, ene bedrijf geeft per diem (daggeld waar je alles van moet doen behalve hotel) en vergoed hotels, ander bedrijf betaald alleen de gemaakte kosten uit (overal bonnentjes voor)
Pietverdrietvrijdag 28 september 2007 @ 11:58
quote:
Op vrijdag 28 september 2007 11:35 schreef bleiblei het volgende:

[..]

Meeste bedrijven betalen naast het hotel ook een vergoeding zodat je kan eten enzo. Weet alleen zo ff niet hoe dat belast wordt.
Wordt niet belast
kavorkavrijdag 28 september 2007 @ 13:01
Graag ook bijtelling op mobiel vd zaak, laptop vd zaak, onkostenvergoeding etc. Anders is het niet eerlijk t.o.v. de mensen die dit niet krijgen

Mijn buurvrouw (achter de kasse bij de kruidvat) draagt soms haar werktenue privé. Dit graag ook belasten...
Basp1vrijdag 28 september 2007 @ 13:08
quote:
Op vrijdag 28 september 2007 11:55 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Als jij in een restaurant eet, hoef je thuis geen boodschappen te doen (vergelijk, geen prive auto)
Als je in een restaurant eet, eet je een biefstuk, ipv thuis een gehaktbal met kroten (vergelijk, een luxe auto tov prive een oud brik)
Als je in een hotel woont hoef je thuis niet te stoken, verbruik je geen water, etc etc (vergelijk, geen prive auto)
Als je in het restaurant gehaktbal met kroten besteld ben je nog altijd een factor 5 meer kwijt dan dat je het zelf zou maken.

En dat geen gebruik van water en zo dat geld ook alleen voor alleenstaanden.

Ik ben ook een voorstander ervoor dat vaste vergeodingen door bedrijven aan banden moeten worden gelegd, of je zult op je belasting formulier alle bonnetjes erbij moeten doen. Als je dan niet alles op hebt gemaakt word het teveel betaalde geld gewoon aangemerekt als inkomsten.
#ANONIEMvrijdag 28 september 2007 @ 14:23
quote:
Op donderdag 27 september 2007 22:02 schreef quo_ het volgende:
Naast de krankzinnige stelling over dubbele belasting in de OP wordt domweg de hele btw nergens genoemd. Klopt op zich wel want die wordt namelijk niet betaald.
Ahhh, dus leasemaatschappijen krijgen korting als ze auto's aanschaffen? Waarom staat de auto dan wel voor dezelfde cataloguswaarde in de boeken dan wanneer ik 'm privé zou kopen? En waarom baseert mijn werkgever de eigen bijdrage die ik betaal dan wel op die catalogusprijs?
quote:
Op donderdag 27 september 2007 22:02 schreef quo_ het volgende:
Als je 10.000 puur prive rijdt, en ook nog een aanzienlijk deel van de genoemde 30000 als woon werk verkeer is het goed om te realiseren dat iemand zonder leaseauto deze kosten moet betalen uit zijn NETTO loon. Dus eerst geld naar de belasting brengen, en vervolgens de volle mep (incl btw) voor die "eigen" kilometers betalen. Dat is dus heel andere koek dan het betalen van slechts een gedeelte van de werkelijke kosten uit je BRUTO loon.
Klopt, maar als jij je eigen auto zakelijk gebruikt, krijg je wel een kilometervergoeding, die al snel oploopt naar 4.000 -5.000 euro per jaar
quote:
Op donderdag 27 september 2007 22:02 schreef quo_ het volgende:
Ik durf rustig te stellen dat je met een leaseauto voor half geld rijdt, ook bij 25% bijtelling. Ik ga daarbij wel uit van vergelijkbare jonge auto's. Dus a.u.b. geen rekenvoorbeelden aanslepen waarbij een mooie leasebak van 30 mille vergeleken wordt met het privegebruik van een aftandse opel astra of een fiat panda onder monumentenzorg.
Wat ik met je eens ben, is dat een leaseauto uit kan naarmate de auto duurder wordt. Als je kijkt naar populaire leaseauto's, zie je dan ook vaak auto's van boven de 25.000 euro op die lijst staan. Vergeet niet dat je na 4 jaar rijden nog wel een restwaarde van je auto hebt.
Pietverdrietvrijdag 28 september 2007 @ 14:32
quote:
Op vrijdag 28 september 2007 13:08 schreef Basp1 het volgende:

[..]

Als je in het restaurant gehaktbal met kroten besteld ben je nog altijd een factor 5 meer kwijt dan dat je het zelf zou maken.
Maar je hoeft geen tijd te spenderen aan boodschappen doen of aan koken, je blijft een voordeel hebben
quote:
En dat geen gebruik van water en zo dat geld ook alleen voor alleenstaanden.
En wat dan nog?
Bovendien is het niet waar, als je in het hotel een douche neemt, neem je die thuis niet, je bespaart wel degelijk
quote:
Ik ben ook een voorstander ervoor dat vaste vergeodingen door bedrijven aan banden moeten worden gelegd, of je zult op je belasting formulier alle bonnetjes erbij moeten doen. Als je dan niet alles op hebt gemaakt word het teveel betaalde geld gewoon aangemerekt als inkomsten.

En wat dat allemaal aan administratiekosten met zich mee gaat brengen.

Dit is nu de waanzin van een dolgedraaide control freak die 1000 euro uitgeeft om er voor te zorgen dat er geen voordeel is van 10 euro


En dat allemaal omdat je hardwerkende mensen niets gunt omdat het niet eerlijk is. Ik geef reis en verblijfskosten aan om aan te geven hoe absurt je stelling is, en jij gaat daar dan op in dat het schandalig is dat mensen die ver weg zijn van huis geld besparen omdat ze niet thuis douchen of eten en dat dit fiscaal bestraft moet worden.
Je hele mening is zo een mooi bewijs voor laffer, als je zo belast gaat er niemand meer werken.
#ANONIEMvrijdag 28 september 2007 @ 14:32
quote:
Op donderdag 27 september 2007 22:40 schreef quo_ het volgende:
1) Leaseauto als voordeeltje van de baas.
Is mazzel voor wie 'm heeft (of kwestie van goed onderhandeld). Dat er hele volkstammen zijn die een ander dat niet gunnen is een gegeven, hoort bij de volksaard: niks van aantrekken.
Ja, maar dit is nu precies één van mijn bezwaarpunten op het huidige systeem - en precies één van de dingen waaraan je voorbijgaat. Ik betaal wél een eigen bijdrage. Die mag ik naderhand wel weer aftrekken van het bedrag waarover de bijtelling wordt berekend, maar dat heft elkaar bij lange na niet op. Zie mijn rekenvoorbeeld, eerder in dit topic. Hier ontstaat dus al een ongelijkheid, omdat persoon A relatief veel minder voor zijn auto kwijt is als persoon B. Ik zou dan zeggen: gelijke monniken, gelijke kappen.
quote:
Op donderdag 27 september 2007 22:40 schreef quo_ het volgende:
2) Leaserijder als fiscaal slachtoffer neerzetten
Is volgens mij volstrekt zinloos, daar trapt niemand in. Iemand die elke paar jaar een keurige nieuwe auto van zijn baas krijgt is juist succesvol, daar wil men geen sombere verhalen van horen. En als je ze wel te horen krijgt geloof je ze toch niet.
Heeft niet zo veel met "succesvol" te maken. In mijn beroep is verplaatsing per auto bittere noodzaak. Ik heb alleen de luxe dat ik zelf een auto mag kiezen en laat het duidelijk zijn dat ik best begrijp dat er fiscale consequenties zitten aan de keuze voor een auto. Ik vind de huidige systematiek van berekening alleen geen recht doen aan de werkelijke situatie.
Pietverdrietvrijdag 28 september 2007 @ 14:34
quote:
Op vrijdag 28 september 2007 14:23 schreef Elfletterig het volgende:
Wat ik met je eens ben, is dat een leaseauto uit kan naarmate de auto duurder wordt. Als je kijkt naar populaire leaseauto's, zie je dan ook vaak auto's van boven de 25.000 euro op die lijst staan. Vergeet niet dat je na 4 jaar rijden nog wel een restwaarde van je auto hebt.
maar je lease bijtelling wordt op de gehele catalogus waarde berekend, niet op de catalogus waarde - restwaarde..
Je blijft genaaid worden.
Pietverdrietvrijdag 28 september 2007 @ 14:38
Hoe zit het eigenlijk in Nederland, hier in Duitsland krijgen bv monteurs (zoals mijn zwager) een bijtelling voor hun busje. Mijn zwager is monteur en heeft vaak standby dienst als er wat mis gaat bij de telecom. Hij moet dan midden in de nacht direct weg met zijn bus vol onderdelen en gereedschap om de klus te klaren. Nu wordt een deel van de waarde van de bus bij zijn inkomen opgeteld omdat de wetgever zegt dat woon werk verkeer prive kilometers zijn en als hij naar zijn werk gaat die bus gebruikt.
#ANONIEMvrijdag 28 september 2007 @ 14:43
quote:
Op vrijdag 28 september 2007 09:43 schreef bredabounce het volgende:
Het gaat er niet om of het eerlijk is. Met de huidige regeling heb je met een leasew. nog steeds een flink voordeel t.o.v. eenzelfde persoon zonder leasew. Het is gewoon een verkapte vorm van inkomen (inkomen in natura), punt.
Het gaat er juist WEL om of het eerlijk is. Of je een leaseauto persé nodig hebt, hangt ook sterk af van de aard en inhoud van je beroep. En datzelfde vind ik gelden voor de kwalificatie 'inkomen'. Je kunt erover twisten in hoeverre die auto als 'inkomen' valt aan te merken.
quote:
Op vrijdag 28 september 2007 09:43 schreef bredabounce het volgende:
En de verhoging (o.b.v. cat.prijs van 50K, 42% bel) 52 euro/mnd. Vast wel uit te onderhandelen met de baas...(verdien je minder, met een kleinere auto...betaal je nog minder)
DUS kom je in de sfeer van loononderhandelingen. En daar zou de hele bijtellingsystematiek van een leaseauto eigenlijk volledig buiten moeten staan. Eén van de suggesties die ik daarom dan ook deed, was het afschaffen van de eigen bijdrage aan de werkgever.
#ANONIEMvrijdag 28 september 2007 @ 14:53
quote:
Op vrijdag 28 september 2007 11:34 schreef bleiblei het volgende:
Ik weet niet hoe dat bij jou zit, maar ik zit toch echt vele malen liever thuis dan in zo ene pokke hotel biefstuk te eten.
Ik zie het meer als aanvulling op mijn leven. Voor de zoveelste keer in een hotel zie ik eerder als ellende dan een positief iets. Leaseauto die ik prive mag rijden zie ik als een beloning. Maar dat is persoonlijk natuurlijk
Hoe jij tegen een hotel of leaseauto aankijkt, is feitelijk subjectief. Objectief gezien, hoeft je partner (of jezelf) thuis minder vlees en aardappelen in de pan te gooien, omdat jij in een hotel eet. In mijn huidige baan, die ik inmiddels 6 jaar heb, heb ik twee keer in een hotel overnacht. Beide keren gebeurde dat in overleg met de klant waarvoor ik op pad was en is de rekening gewoon bij die klant neergelegd.

Dat je je auto privé mag rijden, is inderdaad een voordeel. Dat ontken ik ook niet. Ik bestrijd dan ook niet dat het reëel is dat je daar een bedrag voor moet betalen. Maar wat zijn de voorwaarden? Iemand die 1.000 kilometer per jaar privé rijdt, betaalt net zo veel bijtelling als iemand die 15.000 km privé rijdt. Vertel me eens wat je daar van vindt? IK vind het scheef. Als die leaseauto zonodig bij mijn inkomen moet worden opgeteld, wil ik ook dat dat bedrag wordt berekend op iets OBJECTIEFS als het daadwerkelijk aantal gereden kilometers.

Bijvoorbeeld:

[Actuele waarde van auto] x [bepaald percentage]
+
[Gereden privé-kilometers] x [kilometerheffing gebaseerd op uitstoot van auto]

Dit is maar een voorzetje.
Ximovrijdag 28 september 2007 @ 14:56
quote:
Op vrijdag 28 september 2007 11:55 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Als jij in een restaurant eet, hoef je thuis geen boodschappen te doen (vergelijk, geen prive auto)
Als je in een restaurant eet, eet je een biefstuk, ipv thuis een gehaktbal met kroten (vergelijk, een luxe auto tov prive een oud brik)
Als je in een hotel woont hoef je thuis niet te stoken, verbruik je geen water, etc etc (vergelijk, geen prive auto)
Het privé gebruik van een leaseauto is een keuze.
Een overnachting en diner in een hotel dat nodig is om je werk uit te kunnen voeren heeft niets met privé zaken te maken.

Stel dat je werkgever een overeenkomst heeft met een hotelketen. Je kan daar het hele jaar door elke dag overnachten en de rekening gaat naar je werkgever.
Een zakelijke overnachting mag dan onbelast vergoed worden. Een prive overnachting in het weekend mag niet onbelast vergoed worden.
Lijkt me logisch.
Ximovrijdag 28 september 2007 @ 15:03
quote:
Op vrijdag 28 september 2007 14:53 schreef Elfletterig het volgende:

[..]

....

Bijvoorbeeld:

[Actuele waarde van auto] x [bepaald percentage]
+
[Gereden privé-kilometers] x [kilometerheffing gebaseerd op uitstoot van auto]

Dit is maar een voorzetje.
Hoe wil je dit uitvoeren/controleren? Hiermee veroorzaak je een heleboel administratieve rompslomp, waar ook nog eens meer ambtenaren voor nodig zijn.

Alleen wanneer een systeem zoals voor de kilometerheffing gebruikt gaat worden, is dit betrouwbaar te meten.
en_door_slechtvrijdag 28 september 2007 @ 15:07
quote:
Op vrijdag 28 september 2007 14:53 schreef Elfletterig het volgende:
Dat je je auto privé mag rijden, is inderdaad een voordeel. Dat ontken ik ook niet. Ik bestrijd dan ook niet dat het reëel is dat je daar een bedrag voor moet betalen. Maar wat zijn de voorwaarden? Iemand die 1.000 kilometer per jaar privé rijdt, betaalt net zo veel bijtelling als iemand die 15.000 km privé rijdt. Vertel me eens wat je daar van vindt? IK vind het scheef. Als die leaseauto zonodig bij mijn inkomen moet worden opgeteld, wil ik ook dat dat bedrag wordt berekend op iets OBJECTIEFS als het daadwerkelijk aantal gereden kilometers.
Het grote probleem is dat je moet kunnen aantonen dat het werk-gerelateerde km's waren. En dat is godsgruwelijk veel gezeik voor die x miljoen leaserijders. Om dat dus te vereenvoudigen, heb je een simpeler systeem nodig. Heb je dan nog een voorstel dat beter is dat het huidige?
Pietverdrietvrijdag 28 september 2007 @ 15:08
quote:
Op vrijdag 28 september 2007 14:56 schreef Ximo het volgende:

[..]

Het privé gebruik van een leaseauto is een keuze.
Als dat al het geval zou zijn, wat heeft dat er mee te maken?
quote:
Een overnachting en diner in een hotel dat nodig is om je werk uit te kunnen voeren heeft niets met privé zaken te maken.
Je hebt er wel voordeel van
quote:
Stel dat je werkgever een overeenkomst heeft met een hotelketen. Je kan daar het hele jaar door elke dag overnachten en de rekening gaat naar je werkgever.
Een zakelijke overnachting mag dan onbelast vergoed worden. Een prive overnachting in het weekend mag niet onbelast vergoed worden.
Lijkt me logisch.
Dat is niet het punt je hebt wel degelijk prive een voordeel van het verblijf, je eet namelijk daar ook, en iemand anders moet dat prive betalen als ie thuis eet. Zo ook dat je thuis geen water verbruikt, etc etc. Dat zijn zaken die je kan vergelijken met het prive gebruik van de auto.

Kijk als jij een zakelijke auto ook prive gebruikt is dat een voordeel, daarom wordt dat gezien als loon in natura en belast. Als jij op je werk een kantine hebt waar je gratis mag eten wordt dat ook gezien als loon in natura en wordt dat belast. Echter, het hotel en restaurant niet.

Verder heb je als je je auto niet prive gebruikt voor de belasting dienst, ook een paar gaten. Als je onderweg naar je werk aan een supermarkt voorbij komt en daar op je naar huisweg boodschappen doet is dat dan prive gebruik van de auto?
Het hele verhaal is gewoon gebaseerd op afgunst.
Mensen die meer verdienen moeten bestraft worden.
Ximovrijdag 28 september 2007 @ 15:16
quote:
Op vrijdag 28 september 2007 15:08 schreef Pietverdriet het volgende:

Het hele verhaal is gewoon gebaseerd op afgunst.
Mensen die meer verdienen moeten bestraft worden.
Je klinkt als een irritant en gefrustreerd negatief mannetje.
Wat zielig om te spreken over afgunst als je geen gelijk krijgt.

Ik heb zelf ook een leaseauto en verdien meer dan genoeg om luxe te kunnen leven.
Maar ik vind het geen probleem om meer belasting (in welke vorm dan ook) te betalen. Het is absoluut geen straf.

Er zijn ook mensen die niet zo succesvol zijn doordat ze toevallig de capaciteiten niet hebben meegekregen bij de geboorte. Moeten die mensen daarvoor nog een keer gestraft worden omdat de veelverdieners geen belasting willen betalen?
Wees blij met wat je hebt.
Pietverdrietvrijdag 28 september 2007 @ 15:31
quote:
Op vrijdag 28 september 2007 15:16 schreef Ximo het volgende:

[..]

Je klinkt als een irritant en gefrustreerd negatief mannetje.
Wat zielig om te spreken over afgunst als je geen gelijk krijgt.
http://nl.wikipedia.org/wiki/Projectie_%28psychologie%29
quote:
Ik heb zelf ook een leaseauto en verdien meer dan genoeg om luxe te kunnen leven.
Maar ik vind het geen probleem om meer belasting (in welke vorm dan ook) te betalen. Het is absoluut geen straf.
mooi zo, maar dat is niet het punt, het gaat om het principe waar het op baseerd
quote:
Er zijn ook mensen die niet zo succesvol zijn doordat ze toevallig de capaciteiten niet hebben meegekregen bij de geboorte. Moeten die mensen daarvoor nog een keer gestraft worden omdat de veelverdieners geen belasting willen betalen?
Wees blij met wat je hebt.
Nee, ook die mensen moeten minder belast worden, juist die komen in de problemen door zaken als lokale lasten die de pan uit stijgen. Je hebt absoluut niet door waar ik het over heb, waar het mij om gaat is dat de overheid maar blijft groeien, harder als de economie en een steeds groter deel van ons inkomsten neemt. Dat is slecht voor de economie, en leid op de lange duur tot massawerkeloosheid en investeringskrimp.
De overgeid krijgt dit voor elkaar door mensen tegen elkaar uit te spelen "sterke schoders de zware lasten" kortom, de rijken moeten betalen. Jubel.
Lease rijders moeten aangepakt Jubel
Verder houd men mensen een valse vlag voor, men noemt lastenverhoging die de lagere en middeninkomsten meer treffen milieuheffing, of voor de gezondheid. Immers niemand kan tegen het mileu of de gezondheid zijn, daarom is brandstof duur, en worden allerlei etenswaren straks duurder door de vettax.
jubel, jubel jubel
#ANONIEMvrijdag 28 september 2007 @ 16:10
quote:
Op vrijdag 28 september 2007 15:03 schreef Ximo het volgende:
Hoe wil je dit uitvoeren/controleren? Hiermee veroorzaak je een heleboel administratieve rompslomp, waar ook nog eens meer ambtenaren voor nodig zijn. Alleen wanneer een systeem zoals voor de kilometerheffing gebruikt gaat worden, is dit betrouwbaar te meten.
Rittenregistratie lijkt me een simpele en goed uitvoerbare oplossing. Werkgevers kunnen eenvoudig hun werknemers controleren of de rittenregistratie correct wordt bijgehouden. Een soort van kilometerheffing op privé-kilometers zou trouwens ook het bewustzijn van de leaserijder verbeteren. Nu heb je vaak zoiets van: "ik pak de auto maar, want die is toch al betaald", voor de wat kleinere afstanden. Met een kilometerheffing pak je misschien eerder de fiets...
Freeflyervrijdag 28 september 2007 @ 16:22
quote:
Op vrijdag 28 september 2007 11:58 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Wordt niet belast
representatievergoeding is in eerste instantie niet belast.

er wordt wel verwacht dat je bonnetjes hebt om dat bedrag te onderbouwen anders belast de belastingdienst het alsnog door het bij je inkomen op te tellen. dus ook hier zul je bonnetjes moeten verzamelen.
Freeflyervrijdag 28 september 2007 @ 16:24
quote:
Op donderdag 27 september 2007 22:02 schreef quo_ het volgende:
Naast de krankzinnige stelling over dubbele belasting in de OP wordt domweg de hele btw nergens genoemd. Klopt op zich wel want die wordt namelijk niet betaald.
Hoe zo wordt de BTW niet betaald?
De ondernemer kan de BTW verrekenen, dat neemt niet weg dat de BTW gewoon betaald wordt.

Als een onderneming winst maakt (zal per saldo toch wel redelijk vaak het geval zijn als er werknemers met leaseauto's zijn) is het af te dragen bedrag aan BTW hoger dan het te ontvangen bedrag aan BTW.
en_door_slechtvrijdag 28 september 2007 @ 16:31
quote:
Op vrijdag 28 september 2007 16:10 schreef Elfletterig het volgende:

[..]

Rittenregistratie lijkt me een simpele en goed uitvoerbare oplossing. Werkgevers kunnen eenvoudig hun werknemers controleren of de rittenregistratie correct wordt bijgehouden. Een soort van kilometerheffing op privé-kilometers zou trouwens ook het bewustzijn van de leaserijder verbeteren. Nu heb je vaak zoiets van: "ik pak de auto maar, want die is toch al betaald", voor de wat kleinere afstanden. Met een kilometerheffing pak je misschien eerder de fiets...
Rittenregistratie? Dus voor elk wissewasje mag je weer gaan schrijven. Moet je baas controleren, de belastingdienst moet de baas weer controleren. Waarom regelen werknemers niet gewoon dat ze geld per km van de baas krijgen (b.v. in de vorm van een vast bedrag per maand, geen gezeik)? En is het niet mogelijk om de baas b.v. een bepaalde premie voor 'loon in natura' over de leaseprijs te laten betalen?
Pietverdrietvrijdag 28 september 2007 @ 16:45
quote:
Op vrijdag 28 september 2007 16:22 schreef Freeflyer het volgende:

[..]

representatievergoeding is in eerste instantie niet belast.

er wordt wel verwacht dat je bonnetjes hebt om dat bedrag te onderbouwen anders belast de belastingdienst het alsnog door het bij je inkomen op te tellen. dus ook hier zul je bonnetjes moeten verzamelen.
Nope, een Per Diem wordt niet belast, en als je vergoedingen krijgt zal je je bonnen moeten inleveren bij je werkgever.
#ANONIEMvrijdag 28 september 2007 @ 16:49
quote:
Op vrijdag 28 september 2007 16:31 schreef en_door_slecht het volgende:

Rittenregistratie? Dus voor elk wissewasje mag je weer gaan schrijven. Moet je baas controleren, de belastingdienst moet de baas weer controleren. Waarom regelen werknemers niet gewoon dat ze geld per km van de baas krijgen (b.v. in de vorm van een vast bedrag per maand, geen gezeik)? En is het niet mogelijk om de baas b.v. een bepaalde premie voor 'loon in natura' over de leaseprijs te laten betalen?
Ja, ik weet het, meer rompslomp. Maar het is wel zo eerlijk. Rijd je heel weinig privé, betaal je minder. Simpeler kan het niet. Eerlijker ook niet. Ik vind dat deze hele discussie veel te veel in de 'baas-sfeer' wordt getrokken. Dat is precies de plek waar de ongelijkheid ontstaat (wel of geen eigen bijdrage) die voor leaserijders juist zou moeten worden opgeven. Een leaseauto is een leaseauto. Gewoon iedereen op dezelfde manier belasten, maar wel eerlijk.
Freeflyervrijdag 28 september 2007 @ 16:50
quote:
Op vrijdag 28 september 2007 16:45 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Nope, een Per Diem wordt niet belast, en als je vergoedingen krijgt zal je je bonnen moeten inleveren bij je werkgever.
leg dat de P&O er van mijn vriendin even uit.
en als je dan toch bezig bent, leg het de belastingdienst dan ook even uit.

random werd mijn vriendin eruit gehaald en zij mocht achteraf met bonnetjes op de proppen komen.
het totaal van de bonnetjes werd afgetrokken van het uitgekeerde bedrag aan representatievergoeding. de rest is door de belastingdienst bij het inkomen opgeteld.
bredabouncevrijdag 28 september 2007 @ 16:53
quote:
Op vrijdag 28 september 2007 16:24 schreef Freeflyer het volgende:

[..]

Hoe zo wordt de BTW niet betaald?
De ondernemer kan de BTW verrekenen, dat neemt niet weg dat de BTW gewoon betaald wordt.

Als een onderneming winst maakt (zal per saldo toch wel redelijk vaak het geval zijn als er werknemers met leaseauto's zijn) is het af te dragen bedrag aan BTW hoger dan het te ontvangen bedrag aan BTW.
BTW is een eindgebruiker belasting. De ondernemer betaald deze niet. De consument wel (via de kostprijs van het product/de dienst).
Freeflyervrijdag 28 september 2007 @ 16:59
quote:
Op vrijdag 28 september 2007 16:53 schreef bredabounce het volgende:
BTW is een eindgebruiker belasting. De ondernemer betaald deze niet. De consument wel (via de kostprijs van het product/de dienst).
heb je gelijk in alleen is dat bij een leaseauto niet het geval.
v.w.b. een leaseauto is de ondernemer consument aangezien hij de eindgebruiker is.

oftewel er wordt over een leaseauto wel degelijk btw betaald (verrekend).
bredabouncevrijdag 28 september 2007 @ 17:15
De BTW van de leasewagen (aankoop) kan voor 100% worden teruggevraagd bij de belastingdienst.Krijg je ook 100% zeker gewoon terug.

De enige BTW die de ondernemer betaald over de leaswagen van de werknemer is de 12% over 25% van de cat-prijs leasewagen (voor privé gebruik).

De betaalde BTW is een voorbelasting. Die wordt verrekend met de ontvangen BTW (door verkoop product). Alle betaalde BTW kan een ondernemer terugvragen...

Een burostoel van 119 incl. BTW kost voor een bedrijf 100. Die 19% krijg je terug (kostprijs dienst/product).
Casosvrijdag 28 september 2007 @ 18:15
Wat een gezeur over afgunst zeg. Ik rijd een prive auto en heb geen enkel probleem met lease-rijders, maar dat gezanik over de bijtelling....... kom op zeg. Daar krijg ik inderdaad afgunst van. Je rijdt voor een verhoudingsgewijs lage prijs een nieuwe auto en maar zeuren en zeuren. Typisch Nederlands, altijd maar klagen. Net zo als het typisch Nederlands is zo afgunstig te zijn .
henkwayvrijdag 28 september 2007 @ 18:16
klets niet joh bijeen Ford Focus diesel betaal je maar 14%
Pietverdrietvrijdag 28 september 2007 @ 18:23
quote:
Op vrijdag 28 september 2007 16:50 schreef Freeflyer het volgende:

[..]

leg dat de P&O er van mijn vriendin even uit.
en als je dan toch bezig bent, leg het de belastingdienst dan ook even uit.
Tja, je leverd of je bonnen in bij de boekhouding, of bij de belastingdienst.
quote:
random werd mijn vriendin eruit gehaald en zij mocht achteraf met bonnetjes op de proppen komen.
het totaal van de bonnetjes werd afgetrokken van het uitgekeerde bedrag aan representatievergoeding. de rest is door de belastingdienst bij het inkomen opgeteld.
Daarom moet je ook een per diem bedingen als je in het buitenland zit.
Freeflyervrijdag 28 september 2007 @ 18:35
quote:
Op vrijdag 28 september 2007 17:15 schreef bredabounce het volgende:
De BTW van de leasewagen (aankoop) kan voor 100% worden teruggevraagd bij de belastingdienst.Krijg je ook 100% zeker gewoon terug.

De enige BTW die de ondernemer betaald over de leaswagen van de werknemer is de 12% over 25% van de cat-prijs leasewagen (voor privé gebruik).

De betaalde BTW is een voorbelasting. Die wordt verrekend met de ontvangen BTW (door verkoop product). Alle betaalde BTW kan een ondernemer terugvragen...

Een burostoel van 119 incl. BTW kost voor een bedrijf 100. Die 19% krijg je terug (kostprijs dienst/product).
klopt. je vergeet echter dat een bedrijf winst maakt en de daarover ontvangen btw af moet dragen aan de belastingdienst. oftewel de btw wordt verrekend.

als aanvulling onderstaand voorbeeld:



ingeval van een leaseauto betekent dit dat de betaalde btw in mindering gebracht mag worden op de ontvangen btw die afgedragen wordt aan de belastingdienst.

[ Bericht 2% gewijzigd door Freeflyer op 28-09-2007 18:51:29 ]
Martijn_77vrijdag 28 september 2007 @ 18:46
quote:
Op vrijdag 28 september 2007 15:07 schreef en_door_slecht het volgende:
Het grote probleem is dat je moet kunnen aantonen dat het werk-gerelateerde km's waren. En dat is godsgruwelijk veel gezeik voor die x miljoen leaserijders. Om dat dus te vereenvoudigen, heb je een simpeler systeem nodig. Heb je dan nog een voorstel dat beter is dat het huidige?
Ja en dat heet flattax
henkwayvrijdag 28 september 2007 @ 20:41
quote:
Op vrijdag 28 september 2007 18:46 schreef Martijn_77 het volgende:

[..]

Ja en dat heet flattax
ja alle subsidies weg en AOW afschaffen dan gaan we zo naar 20% belasting
Refragmentaldonderdag 4 oktober 2007 @ 11:04
Echt walgelijk hoe hier sommige mensen werkelijk vanalles verzinnen om de werkende mens zoveel mogelijk uit te knijpen
Om te kotsen
Pietverdrietdonderdag 4 oktober 2007 @ 15:18
quote:
Op vrijdag 28 september 2007 20:41 schreef henkway het volgende:

[..]

ja alle subsidies weg en AOW afschaffen dan gaan we zo naar 20% belasting
Daar hoef je de AOW geeneens voor af te schaffen. Simpelweg de HRA, huursubsidie, kinderbijslag en al die andere aftrekposten en subsidies afschaffen. Ambtenaren die daar aan werken ontslaan en je kan zo naar de 20 procent, waarschijnlijk zelfs lager.
Martijn_77donderdag 4 oktober 2007 @ 20:03
quote:
Op donderdag 4 oktober 2007 15:18 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Daar hoef je de AOW geeneens voor af te schaffen. Simpelweg de HRA, huursubsidie, kinderbijslag en al die andere aftrekposten en subsidies afschaffen. Ambtenaren die daar aan werken ontslaan en je kan zo naar de 20 procent, waarschijnlijk zelfs lager.
Idd, en dan zijn we gelijk in Nederland van een hoop gezeur af
mhulsmandinsdag 9 oktober 2007 @ 20:03
In de Miljoenennota 2008 meer duidelijkheid over de lease auto bijtelling:
- De bijtelling voor privé-gebruik van de meeste auto’s omhoog van 22 naar 25%.
- Bijtelling 14% voor diesel uitstoot max 95 g/km, bezine uitstoot max 110 g/km.

Deze zeer zuinige auto’s met 14% bijtelling zal je de komende jaren dus veel op de Nederlandse weg gaan zien :
- Toyota Prius - 5drs 1.5 57kW - ¤ 25.990
- Honda Civic - 4drs 1.4 70kW - ¤ 23.990
- Toyota Aygo - 1.0 50kW - ¤ 8.990
- Peugeot 107 - 1.0 50kW - ¤ 8.990
- Daihatsu Cuore - 1.0 51KW - ¤ 8.499
- Citroën C1 - 1.0 50kW - ¤ 8.490

Kijk voor actueel overzicht op: http://www.lease-auto-bijtelling.nl/
Pietverdrietdinsdag 9 oktober 2007 @ 20:08
quote:
Op dinsdag 9 oktober 2007 20:03 schreef mhulsman het volgende:

- De bijtelling voor privé-gebruik van de meeste auto’s omhoog van 22 naar 25%.
Een stijging van een slordige 12%
Lease rijders gaan 12% meer betalen, echt te hufterig voor woorden.
Martijn_77dinsdag 9 oktober 2007 @ 20:21
quote:
Op dinsdag 9 oktober 2007 20:08 schreef Pietverdriet het volgende:
Een stijging van een slordige 12%
Lease rijders gaan 12% meer betalen, echt te hufterig voor woorden.
Idd zelfs als je een auto met een B label rijdt echt te hufterig. Had beter een benzine zuiper kunnen gaan rijden
#ANONIEMwoensdag 10 oktober 2007 @ 10:31
quote:
Op dinsdag 9 oktober 2007 20:03 schreef mhulsman het volgende:
In de Miljoenennota 2008 meer duidelijkheid over de lease auto bijtelling:
- De bijtelling voor privé-gebruik van de meeste auto’s omhoog van 22 naar 25%.
- Bijtelling 14% voor diesel uitstoot max 95 g/km, bezine uitstoot max 110 g/km.

Deze zeer zuinige auto’s met 14% bijtelling zal je de komende jaren dus veel op de Nederlandse weg gaan zien :
- Toyota Prius - 5drs 1.5 57kW - ¤ 25.990
- Honda Civic - 4drs 1.4 70kW - ¤ 23.990
- Toyota Aygo - 1.0 50kW - ¤ 8.990
- Peugeot 107 - 1.0 50kW - ¤ 8.990
- Daihatsu Cuore - 1.0 51KW - ¤ 8.499
- Citroën C1 - 1.0 50kW - ¤ 8.490

Kijk voor actueel overzicht op: http://www.lease-auto-bijtelling.nl/
Dank voor de informatie. Afgezien van alles dat al eerder is bediscussieerd in dit topic, zijn er twee dingen die ik nog wel kwijt wil:

1: Ik vraag me af in hoeverre de uitstoot wordt beïnvloed door de manier waarop je met de auto rijdt. Mijn vorige leaseauto was een 1.4 SEAT Ibiza. Prima wagen en ook erg zuinig in het gebruik. Maar: op de snelwegen was -ie minder zuinig dan op een 80-kilometerweg. Als ik met een Daihatsu Cuore 1.0 voortdurend op de snelweg ga zitten, vraag ik me af of die auto dan niet veel meer verbruikt. Dat nog afgezien van de vraag of een 1.0 wel geschikt is om veel mee op een snelweg te rijden...

2: Als de overheid de regelgeving voor leaseauto's zo radicaal aanpast, moeten leaserijders ook het recht hebben om te switchen. Ik heb dit voorjaar een nieuwe leaseauto gekregen, waar ik op zich erg blij mee ben. Nu worden ineens de voorwaarden een stuk ongunstiger, terwijl ik NIET tegen mijn werkgever kan zeggen dat ik om die reden de auto inlever. Ik ben namelijk verplicht om de auto uit te rijden, zolang ik bij mijn huidige werkgever in dienst ben.
Revolution-NLwoensdag 10 oktober 2007 @ 10:37
quote:
Op dinsdag 9 oktober 2007 20:03 schreef mhulsman het volgende:
In de Miljoenennota 2008 meer duidelijkheid over de lease auto bijtelling:
- De bijtelling voor privé-gebruik van de meeste auto’s omhoog van 22 naar 25%.
- Bijtelling 14% voor diesel uitstoot max 95 g/km, bezine uitstoot max 110 g/km.

Deze zeer zuinige auto’s met 14% bijtelling zal je de komende jaren dus veel op de Nederlandse weg gaan zien :
- Toyota Prius - 5drs 1.5 57kW - ¤ 25.990
- Honda Civic - 4drs 1.4 70kW - ¤ 23.990
- Toyota Aygo - 1.0 50kW - ¤ 8.990
- Peugeot 107 - 1.0 50kW - ¤ 8.990
- Daihatsu Cuore - 1.0 51KW - ¤ 8.499
- Citroën C1 - 1.0 50kW - ¤ 8.490

Kijk voor actueel overzicht op: http://www.lease-auto-bijtelling.nl/

Je denkt toch niet dat ik 50.000km per jaar in een Peugeot 107 ga rijden.
Verder ben ik verplicht om een diesel te welke ik niet in dit lijstje zie staan.

Kortom hier heb ik niks aan en velen met mij
mhulsmanwoensdag 10 oktober 2007 @ 11:34
dieselen kan met de smart fortwo cdi :-) aan lijst toegevoegd.

of je er 50.000 per jaar mee wilt rijden weet ik niet,
wel kan je zo in 5 jaar 23.000 EUR besparen (op sabatical?) ipv rijden in een passat,
voor berekening zie: http://www.lease-auto-bijtelling.nl/
#ANONIEMwoensdag 10 oktober 2007 @ 13:05
Wel bijzonder dat mijn Avensis D-cat in aanmerking komt voor BPM korting omdat deze zo schoon blijkt te zijn (tot 90% schoner dan de Euro IV norm vereist) maar niet in aanmerking komt voor een lager bijtelling.
Rock_de_Braziliaanwoensdag 10 oktober 2007 @ 13:52
quote:
Op woensdag 10 oktober 2007 13:05 schreef Chewie het volgende:
Wel bijzonder dat mijn Avensis D-cat in aanmerking komt voor BPM korting omdat deze zo schoon blijkt te zijn (tot 90% schoner dan de Euro IV norm vereist) maar niet in aanmerking komt voor een lager bijtelling.
Wat moet jij in zo'n grote auto? Je kan best af met een kleinere. De labrador en kids hoeven toch niet mee.
#ANONIEMwoensdag 10 oktober 2007 @ 14:02
quote:
Op woensdag 10 oktober 2007 13:52 schreef Rock_de_Braziliaan het volgende:

[..]

Wat moet jij in zo'n grote auto? Je kan best af met een kleinere. De labrador en kids hoeven toch niet mee.
Deze heb ik dan ook uitgezocht vanwege het millieu
Pietverdrietwoensdag 10 oktober 2007 @ 16:44
quote:
Op woensdag 10 oktober 2007 13:52 schreef Rock_de_Braziliaan het volgende:

[..]

Wat moet jij in zo'n grote auto? Je kan best af met een kleinere. De labrador en kids hoeven toch niet mee.
Wat moet jij met zo een grote mond? Je kan best een beetje kunnen dimmen, je draagt zelden wat bij...
Pietverdrietwoensdag 10 oktober 2007 @ 16:59
quote:
Op woensdag 10 oktober 2007 13:05 schreef Chewie het volgende:
Wel bijzonder dat mijn Avensis D-cat in aanmerking komt voor BPM korting omdat deze zo schoon blijkt te zijn (tot 90% schoner dan de Euro IV norm vereist) maar niet in aanmerking komt voor een lager bijtelling.
Tja, het zelfde geld voor mijn Peugeot 407, en die is zeer schoon, en rij er 1 op 20 mee (na, ik KAN er 1 op 20 mee rijden)
Basp1woensdag 10 oktober 2007 @ 17:13
quote:
Op dinsdag 9 oktober 2007 20:08 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Een stijging van een slordige 12%
Lease rijders gaan 12% meer betalen, echt te hufterig voor woorden.
Een daling van een 57 % voor zuinige auto rijders een goede maatregel van onze overheid.

Zuinige auto lease rijjder gaan 57% minder betalen dan moeten we met zijn allen meer belasting gaan betalen
du_kewoensdag 10 oktober 2007 @ 17:16
quote:
Op dinsdag 9 oktober 2007 20:08 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Een stijging van een slordige 12%
Lease rijders gaan 12% meer betalen, echt te hufterig voor woorden.
Dat is niet helemaal waar natuurlijk. Het gaat om de bijtelling die stijgt. Je gaat dus over een groter bedrag belasting betalen. Als je in het 52% tarief zit is de stijging dus ca. 6%.
du_kewoensdag 10 oktober 2007 @ 17:18
quote:
Op woensdag 10 oktober 2007 10:37 schreef Revolution-NL het volgende:

[..]

Je denkt toch niet dat ik 50.000km per jaar in een Peugeot 107 ga rijden.
Haha het kan wel hoor, ik kom een eind in die richting (naar verhouding dan, korte tijd met veel rijden)
Pietverdrietwoensdag 10 oktober 2007 @ 17:34
quote:
Op woensdag 10 oktober 2007 17:16 schreef du_ke het volgende:

[..]

Dat is niet helemaal waar natuurlijk. Het gaat om de bijtelling die stijgt. Je gaat dus over een groter bedrag belasting betalen. Als je in het 52% tarief zit is de stijging dus ca. 6%.
LOL
Nee, want je betaald nu ook ca de helft van je bijtelling, als de bijtelling met meer dan 12% stijgt, stijgt het bedrag wat je betaald ook met 12%
Rekenen met procenten is moeilijk, niet?
Edit
Een rekenvoorbeeld dat ook jij het begrijpt
Eerst heb je een bijtelling van 1000 euro
als je daar de helft van betaald is dat 500 euro
Dan stijgt de bijtelling met 10%, wordt het 1100 euro
Als je de helft betaald is dat 550 euro
10% van de 500 euro die je eerst betaalde is 50 euro, je nieuwe bedrag wat je betaald is 550 euro, dus ook daar een stijging van 10%

Ik verbaas me er telkens over dat er hier in het forum, maar ook in de maatschappij zich vreselijk kunnen opwinden over taalfouten, zoals d en t verkeerd hebben staan, maar het gros van de mensen met een universitaire studie, ja zelfs onderwijzend personeel, niet kunnen rekenen op lagere school niveau.

Werkelijk triest. En ze schamen zich er geeneens voor.

[ Bericht 37% gewijzigd door Pietverdriet op 10-10-2007 17:45:56 ]
Pietverdrietwoensdag 10 oktober 2007 @ 17:40
quote:
Op woensdag 10 oktober 2007 17:13 schreef Basp1 het volgende:

[..]

Een daling van een 57 % voor zuinige auto rijders een goede maatregel van onze overheid.

Zuinige auto lease rijjder gaan 57% minder betalen dan moeten we met zijn allen meer belasting gaan betalen
Mijn auto doet 1 op 20, maar valt wel in het dure segment.
En zakelijk 40-50 K per jaar rijden in een 107, of een ander klein boodschappen autotje is onverantwoord, je rug gaat naar de kloten, het is onveilig, vreselijk vermoeiend.
Probeer maar een kleine luxe auto te krijgen die binnen dat segment valt, een auto met het comfort en de veiligheid van een middenklasse auto, maar dan zo klein dat ie in het lage lease verhaal valt.
Dat hele lage lease limiet verhaal is een excuus zodat met zeggen kan dat het voor het milieu is, de realiteit is dat deze klasse van auto`s een klein deel van de lease vloot is, het gaat namelijk om de knaken niet om het milieu
henkwaywoensdag 10 oktober 2007 @ 18:19
quote:
Op woensdag 10 oktober 2007 17:40 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Mijn auto doet 1 op 20, maar valt wel in het dure segment.
En zakelijk 40-50 K per jaar rijden in een 107, of een ander klein boodschappen autotje is onverantwoord, je rug gaat naar de kloten, het is onveilig, vreselijk vermoeiend.
Probeer maar een kleine luxe auto te krijgen die binnen dat segment valt, een auto met het comfort en de veiligheid van een middenklasse auto, maar dan zo klein dat ie in het lage lease verhaal valt.
Dat hele lage lease limiet verhaal is een excuus zodat met zeggen kan dat het voor het milieu is, de realiteit is dat deze klasse van auto`s een klein deel van de lease vloot is, het gaat namelijk om de knaken niet om het milieu
Nee hoor, een toyota prius is zeer comfortabel; dus dat is kletskoek, en de autoindustrir heeft goed geluisterd binnen twee jaar zijn er een hele serie auto's in dat segment.

ALs je perse in een SUV blijft rijden dan betaal je de rekening
Binnen twee jaar zal de overheid geen voordeel hebben.
Pietverdrietwoensdag 10 oktober 2007 @ 18:22
quote:
Op woensdag 10 oktober 2007 18:19 schreef henkway het volgende:

[..]

Nee hoor, een toyota prius is zeer comfortabel; dus dat is kletskoek, en de autoindustrir heeft goed geluisterd binnen twee jaar zijn er een hele serie auto's in dat segment.
Een prius is zeer smerig.
quote:
ALs je perse in een SUV blijft rijden dan betaal je de rekening
Binnen twee jaar zal de overheid geen voordeel hebben.
Ik rij geen SUV
Basp1woensdag 10 oktober 2007 @ 18:50
quote:
Op woensdag 10 oktober 2007 17:40 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Mijn auto doet 1 op 20, maar valt wel in het dure segment.
En zakelijk 40-50 K per jaar rijden in een 107, of een ander klein boodschappen autotje is onverantwoord, je rug gaat naar de kloten, het is onveilig, vreselijk vermoeiend.
Probeer maar een kleine luxe auto te krijgen die binnen dat segment valt, een auto met het comfort en de veiligheid van een middenklasse auto, maar dan zo klein dat ie in het lage lease verhaal valt.
Dat hele lage lease limiet verhaal is een excuus zodat met zeggen kan dat het voor het milieu is, de realiteit is dat deze klasse van auto`s een klein deel van de lease vloot is, het gaat namelijk om de knaken niet om het milieu
Een van de voornaamste redenen dat zogenaamd die kleine autos minder veilig zijn, is voornamelijk te danken aan de grootte van de andere autos. Verder zouden die kleine auto's natuurlijk nooit door de strenge keuringen die we in europa hebben voor auto's komen als ze echt zo onveilig zijn als je ons wilt doen geloven.

En qau stoelen is het eigenlijk bij veel auto's slecht gesteld. Je moet je gewoon op kosten van de baas een stoel op maat laten maken. Heeft een kennis van mij en bij elke nieuwe auto gaat de stoel over.

De rest van de luxe die bestaat uit airco, tom tom, electrische ramen en andere snufjes is tegenwoordig ook wel bij kleine auto's in het optie pakket te krijgen.
Pietverdrietwoensdag 10 oktober 2007 @ 19:21
quote:
Op woensdag 10 oktober 2007 18:50 schreef Basp1 het volgende:

[..]

Een van de voornaamste redenen dat zogenaamd die kleine autos minder veilig zijn, is voornamelijk te danken aan de grootte van de andere autos.
jep, zoals vrachtwagens
quote:
Verder zouden die kleine auto's natuurlijk nooit door de strenge keuringen die we in europa hebben voor auto's komen als ze echt zo onveilig zijn als je ons wilt doen geloven.
En qau stoelen is het eigenlijk bij veel auto's slecht gesteld. Je moet je gewoon op kosten van de baas een stoel op maat laten maken. Heeft een kennis van mij en bij elke nieuwe auto gaat de stoel over.

De rest van de luxe die bestaat uit airco, tom tom, electrische ramen en andere snufjes is tegenwoordig ook wel bij kleine auto's in het optie pakket te krijgen.
Sorry hoor maar dat is onzin
Ik heb toen ik mijn lease wagen uitzocht bewust lopen kijken naar een comfortabele kleine auto, daar ik de ruimte niet nodig heb, manlief heeft een lease passat, en we hebben een VW Multivan voor de firma.
Ik heb me heel wat bekeken, maar als je klein en luxe wilt rijden betaal je meer dan een middenklasse prijs.
Ergo, ik rij een 407, comfortabel, veilig, zuinig en schoon, en ik kan collegas meenemen naar meetings.
Martijn_77woensdag 10 oktober 2007 @ 19:41
quote:
Op woensdag 10 oktober 2007 13:52 schreef Rock_de_Braziliaan het volgende:
Wat moet jij in zo'n grote auto? Je kan best af met een kleinere. De labrador en kids hoeven toch niet mee.
Ga, jij lekker 50K per jaar rijden in een SMART Kom maar een keer terug als je weet waar we het over hebben
quote:
Op woensdag 10 oktober 2007 17:40 schreef Pietverdriet het volgende:
En zakelijk 40-50 K per jaar rijden in een 107, of een ander klein boodschappen autotje is onverantwoord, je rug gaat naar de kloten, het is onveilig, vreselijk vermoeiend.
Idd, dat is echt een drama en onverantwoord.
quote:
Op woensdag 10 oktober 2007 17:40 schreef Pietverdriet het volgende:
Dat hele lage lease limiet verhaal is een excuus zodat met zeggen kan dat het voor het milieu is, de realiteit is dat deze klasse van auto`s een klein deel van de lease vloot is, het gaat namelijk om de knaken niet om het milieu
Idd, want in veel beroepen waar je veel op de weg zit / bij klanten komt kun je het ook niet maken om met zo'n boodschappen ding aan te komen. Naast alle nadelen die Piet al eerder schetste.

Het is gewoon weer ouderwets leaserijdertje pesten. Want zelfs mijn B label auto wordt duurder terwijl hij qua uitstoot en verbruik toch vrij laag ligt. Maar ja hij is groter dan een 107.....
Basp1woensdag 10 oktober 2007 @ 20:34
quote:
Op woensdag 10 oktober 2007 19:21 schreef Pietverdriet het volgende:
maar als je klein en luxe wilt rijden betaal je meer dan een middenklasse prijs.
Maar dan wel met een lager percentage bijtelling .
Pietverdrietwoensdag 10 oktober 2007 @ 20:41
quote:
Op woensdag 10 oktober 2007 20:34 schreef Basp1 het volgende:

[..]

Maar dan wel met een lager percentage bijtelling .
Zoals? Noem eens 2 autos die net zo comfortabel zijn als een middenklasse wagen als een 407 of passat, maar kleiner en een lage bijtelling gaan krijgen?
henkwaywoensdag 10 oktober 2007 @ 20:52
quote:
Op woensdag 10 oktober 2007 20:41 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Zoals? Noem eens 2 autos die net zo comfortabel zijn als een middenklasse wagen als een 407 of passat, maar kleiner en een lage bijtelling gaan krijgen?
Je moet gewoon een jaartje wachten en de autoindustrie laten reageren, die komen met een acceptabele variant.
When there is money to be made.
#ANONIEMwoensdag 10 oktober 2007 @ 20:56
quote:
Op woensdag 10 oktober 2007 20:52 schreef henkway het volgende:

[..]

Je moet gewoon een jaartje wachten en de autoindustrie laten reageren, die komen met een acceptabele variant.
When there is money to be made.
Die zijn er al zoals de Avensis die ik rij, voldoet ruim aan de Euro IV normen, die is volgens deze regering schoon genoeg voor een BPM korting maar komt blijkbaar niet in aanmerking voor een lagere bijtelling.

[ Bericht 1% gewijzigd door #ANONIEM op 10-10-2007 20:57:33 ]
Rock_de_Braziliaanwoensdag 10 oktober 2007 @ 21:10
quote:
Op woensdag 10 oktober 2007 19:41 schreef Martijn_77 het volgende:

[..]

Ga, jij lekker 50K per jaar rijden in een SMART Kom maar een keer terug als je weet waar we het over hebben
[..]

I
Niet zo happen he als ik het niet tegen je heb.

Meer bijtelling is kut. Grotere auto's rijden lekkerder en minder vermoeiend. Al vind ik bijvoorbeeld alleen dat gelden voor BMW, Mercedessen en Volvo's.

Je ziet bij het consultancy bedrijf waarbij ik werk dat veel mensen ervoor kiezen om een duurdere klasse te rijden dan het bedrijf voor schrijft. Blijkbaar speelt prestige een belangrijke rol. Het formaat van je auto geeft toch een beetje je maatschappelijke succes weer.

Ik denk dat naast de financiele strop, dit veel mensen om die andere reden pijn doet.
Pietverdrietwoensdag 10 oktober 2007 @ 21:12
quote:
Op woensdag 10 oktober 2007 20:52 schreef henkway het volgende:

[..]

Je moet gewoon een jaartje wachten en de autoindustrie laten reageren, die komen met een acceptabele variant.
When there is money to be made.
Tja, ik ben van de week eens rondgereden in München, Wolfsburg, Parijs, Tokio, en bij alle hoofdkantoren van grote autofabrikanten brande in de directievertrekken de lampen snachts, ik kon ze buiten horen gillen, oh, nee, Nederland gooit de lease bijtelling omhoog...
Pietverdrietwoensdag 10 oktober 2007 @ 21:13
quote:
Op woensdag 10 oktober 2007 21:10 schreef Rock_de_Braziliaan het volgende:

[..]

Niet zo happen he als ik het niet tegen je heb.

Meer bijtelling is kut. Grotere auto's rijden lekkerder en minder vermoeiend. Al vind ik bijvoorbeeld alleen dat gelden voor BMW, Mercedessen en Volvo's.

Je ziet bij het consultancy bedrijf waarbij ik werk dat veel mensen ervoor kiezen om een duurdere klasse te rijden dan het bedrijf voor schrijft. Blijkbaar speelt prestige een belangrijke rol. Het formaat van je auto geeft toch een beetje je maatschappelijke succes weer.

Ik denk dat naast de financiele strop, dit veel mensen om die andere reden pijn doet.
En daar wil jij maar al te graag moralistisch over zijn? Hoe refo..
Rock_de_Braziliaanwoensdag 10 oktober 2007 @ 21:15
Ik heb er geen enkel moreel oordeel over.

Ik rij zelf ook liever een grote auto via m'n werk dan een kleinere. En Natuurlijk is het werknemertje pesten.
Pietverdrietwoensdag 10 oktober 2007 @ 21:19
quote:
Op woensdag 10 oktober 2007 21:15 schreef Rock_de_Braziliaan het volgende:
Ik heb er geen enkel moreel oordeel over.

Ik rij zelf ook liever een grote auto via m'n werk dan een kleinere. En Natuurlijk is het werknemertje pesten.
Oh? Dit was Sarcasme?
quote:
Op woensdag 10 oktober 2007 13:52 schreef Rock_de_Braziliaan het volgende:

[..]

Wat moet jij in zo'n grote auto? Je kan best af met een kleinere. De labrador en kids hoeven toch niet mee.
Sorry dat ik dat niet direct door had dan
Basp1woensdag 10 oktober 2007 @ 21:46
quote:
Op woensdag 10 oktober 2007 21:12 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Tja, ik ben van de week eens rondgereden in München, Wolfsburg, Parijs, Tokio, en bij alle hoofdkantoren van grote autofabrikanten brande in de directievertrekken de lampen snachts, ik kon ze buiten horen gillen, oh, nee, Nederland gooit de lease bijtelling omhoog...
Dan moet je toch beter kijken want het is niet de nederlandse bijtelling waarover de automobielfabrikanten aan het zeuren zijn maar de europesche uitstoot normen waar men nogal gepikeerd over is.

http://www.europarl.europ(...)false/default_nl.htm

Helaas voor nederland gaat deze norm niet voor co2
Rock_de_Braziliaanwoensdag 10 oktober 2007 @ 21:52
quote:
Op woensdag 10 oktober 2007 21:19 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Oh? Dit was Sarcasme?
[..]

Sorry dat ik dat niet direct door had dan
Ja het was een geintje naar Chewie. Zat m een beetje te jennen. Ook omdat ie al een tijdje z'n kop niet had laten zien op POL.
henkwaydonderdag 11 oktober 2007 @ 09:39
DS4donderdag 11 oktober 2007 @ 10:28
quote:
Op dinsdag 9 oktober 2007 20:03 schreef mhulsman het volgende:

Deze zeer zuinige auto’s met 14% bijtelling zal je de komende jaren dus veel op de Nederlandse weg gaan zien :
Ik waag dat ernstig te betwijfelen, maar het valt wel op dat we in Europa makkelijk maatregelen nemen die aanbieders van buiten de EU bevoordelen. Ze lachen in Japan zich de ballen uit hun broek. Europeanen die met stupide maatregelen de industrie buiten de EU een concurrentievoordeel menen te moeten geven... Dat was vroeger anders (reden waarom b.v. een videocamera zelden een video-in aansluiting heeft...).
du_kedonderdag 11 oktober 2007 @ 10:32
Toch zie je meer 107's en C1's dan Aygo's op de weg .
Pietverdrietdonderdag 11 oktober 2007 @ 10:53
quote:
Op donderdag 11 oktober 2007 09:39 schreef henkway het volgende:
[ afbeelding ]
Boodschappenautos.
du_kedonderdag 11 oktober 2007 @ 10:55
quote:
Op donderdag 11 oktober 2007 10:53 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Boodschappenautos.
Probeer jij maar eens wat boodschappen te houden achterin een 107 of C! .
Fastmattidonderdag 11 oktober 2007 @ 10:57
quote:
Op donderdag 11 oktober 2007 10:32 schreef du_ke het volgende:
Toch zie je meer 107's en C1's dan Aygo's op de weg .
De Aygo is 'duurder'. Ja, vrouwen kunnen gewoon niet rekenen.
DS4donderdag 11 oktober 2007 @ 13:40
quote:
Op donderdag 11 oktober 2007 10:55 schreef du_ke het volgende:

Probeer jij maar eens wat boodschappen te houden achterin een C! .
Gaat prima hoor in zo'n C...

En Brabus heeft een alleraardigste versie met 12 cilindertjes en 720 pk, dus je kan ook heel snel boodschappen doen dan...
Basp1donderdag 11 oktober 2007 @ 14:31
quote:
Op donderdag 11 oktober 2007 10:28 schreef DS4 het volgende:

[..]

Ik waag dat ernstig te betwijfelen, maar het valt wel op dat we in Europa makkelijk maatregelen nemen die aanbieders van buiten de EU bevoordelen. Ze lachen in Japan zich de ballen uit hun broek. Europeanen die met stupide maatregelen de industrie buiten de EU een concurrentievoordeel menen te moeten geven... Dat was vroeger anders (reden waarom b.v. een videocamera zelden een video-in aansluiting heeft...).
Dan moet volkswagen gewoon de lupo 3 liter weer in productie gaan nemen. Dat mercedes en bmw geen zuinige auto's kunnen ontwikkelen zegt meer over de innoviteit die er al janre niet meer is in de autobanche. Het enigse wat nog steeds veranderd is het design.
henkwaydonderdag 11 oktober 2007 @ 17:46
quote:
Op donderdag 11 oktober 2007 14:31 schreef Basp1 het volgende:

[..]

Dan moet volkswagen gewoon de lupo 3 liter weer in productie gaan nemen. Dat mercedes en bmw geen zuinige auto's kunnen ontwikkelen zegt meer over de innoviteit die er al janre niet meer is in de autobanche. Het enigse wat nog steeds veranderd is het design.
Juist , al die zeurpieten die buiten de vindingrijkheid van de fabrikanten rekenen, die 110 mg voor benzineauto's, daar kun je over twee jaar hele mooie auto's voor kopen, die ze na aankoop verder voor je aankleden
Pietverdrietdonderdag 11 oktober 2007 @ 18:47
quote:
Op donderdag 11 oktober 2007 17:46 schreef henkway het volgende:

[..]

Juist , al die zeurpieten die buiten de vindingrijkheid van de fabrikanten rekenen, die 110 mg voor benzineauto's, daar kun je over twee jaar hele mooie auto's voor kopen, die ze na aankoop verder voor je aankleden
Het punt is helemaal niet de uitstoot, het gaat er alleen om dat men dit doet voor de knaken.
Als het om de luchtvervuiling ging werd LPG wel gepromoot, ipv bestraft.
Martijn_77donderdag 11 oktober 2007 @ 19:42
quote:
Op dinsdag 9 oktober 2007 20:03 schreef mhulsman het volgende:
Deze zeer zuinige auto’s met 14% bijtelling zal je de komende jaren dus veel op de Nederlandse weg gaan zien :
- Toyota Prius - 5drs 1.5 57kW - ¤ 25.990
Heeft het kabinet dit bericht dan wel eens gelezen?

Hummer is milieuvriendelijker dan de Prius!
draaijerdonderdag 11 oktober 2007 @ 21:03
Ik vind het idee echt te ziek voor woorden. 22% is al teveel.. Stelletje idioten zijn het... K*T PVDA
Richie_Richdonderdag 11 oktober 2007 @ 21:50
Een paar jaar terug was het toch al 25% en dat is toen toch verlaagd naar 22% omdat de kilometer vergoeding van priveauto's van ¤0,28 naar ¤0,19 moest gaan.

Iets zegt me dat de KM vergoeding van ¤0,19 niet omhoog gaat
LangeTabbetjevrijdag 12 oktober 2007 @ 09:54
quote:
Op woensdag 10 oktober 2007 21:15 schreef Rock_de_Braziliaan het volgende:
Ik heb er geen enkel moreel oordeel over.

Ik rij zelf ook liever een grote auto via m'n werk dan een kleinere. En Natuurlijk is het werknemertje pesten.
Je kan nog steeds een grote auto van de zaak rijden. Kost je niks. Ga je hem prive gebruiken kost het geld. Maar alle grote auto´s zijn toch duurder dan kleine auto ´s ?
Basp1vrijdag 12 oktober 2007 @ 09:58
quote:
Op donderdag 11 oktober 2007 18:47 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Het punt is helemaal niet de uitstoot, het gaat er alleen om dat men dit doet voor de knaken.
Als het om de luchtvervuiling ging werd LPG wel gepromoot, ipv bestraft.
Nee het gaat voornamelijk om co2 uitstoot dus een directe link aan zuinigheied van een auto. In mijn optiek dus om energie besparing, en daarin is een lpg auto ook geen ster.
en_door_slechtvrijdag 12 oktober 2007 @ 10:15
quote:
Op donderdag 11 oktober 2007 18:47 schreef Pietverdriet het volgende:
Het punt is helemaal niet de uitstoot, het gaat er alleen om dat men dit doet voor de knaken.
Als het om de luchtvervuiling ging werd LPG wel gepromoot, ipv bestraft.
Dat is nu net het grote probleem dat ik met al die zogenaamd groene plannen van dit kabinet. Er moesten miljarden bij elkaar geharkt worden, toen was de keuze: doen we dat met een groen sausje of een kaasschaaf.
Martijn_77vrijdag 12 oktober 2007 @ 19:00
quote:
Op vrijdag 12 oktober 2007 10:15 schreef en_door_slecht het volgende:
Dat is nu net het grote probleem dat ik met al die zogenaamd groene plannen van dit kabinet. Er moesten miljarden bij elkaar geharkt worden, toen was de keuze: doen we dat met een groen sausje of een kaasschaaf.
En dan gaan ze voor het groene sausje en het bedriegen van de burgers
henkwayvrijdag 12 oktober 2007 @ 19:40
quote:
Op vrijdag 12 oktober 2007 19:00 schreef Martijn_77 het volgende:

[..]

En dan gaan ze voor het groene sausje en het bedriegen van de burgers
Over vijf jaar zijn alle leaseauto's een slagje kleiner/ zuiniger. ok, sowhat.
Je kan toch niet hard rijden

Wat wil je dan dat we allemaal in een SUV gaan rijden voor de baas??

[ Bericht 8% gewijzigd door henkway op 12-10-2007 19:47:17 ]
Martijn_77vrijdag 12 oktober 2007 @ 19:49
quote:
Op vrijdag 12 oktober 2007 19:40 schreef henkway het volgende:
Wat wil je dan dat we allemaal in een SUV gaan rijden voor de baas??
Nee, maar sta dan als kabinet voor je beleid en zeg gewoon dat je de leaserijder graag een poot uitdraait
Revolution-NLvrijdag 12 oktober 2007 @ 19:50
quote:
Op vrijdag 12 oktober 2007 19:40 schreef henkway het volgende:

[..]

Over vijf jaar zijn alle leaseauto's een slagje kleiner/ zuiniger. ok, sowhat.
Je kan toch niet hard rijden

Wat wil je dan dat we allemaal in een SUV gaan rijden voor de baas??
Ik zit +/- 75 uur per maand in de auto een beetje comfort lijkt me dan niet teveel gevraagt.
Jij vind het blijkbaar ook niet erg om 8 uur per dag op een houten klapstoeltje te zitten??

Buiten dat vind ik grote auto's gewoon mooi.. the bigger the better

Minimalisme
Nederlandse bekrompenheid
Revolution-NLvrijdag 12 oktober 2007 @ 19:51
dubbel
henkwayvrijdag 12 oktober 2007 @ 22:04
quote:
Op vrijdag 12 oktober 2007 19:50 schreef Revolution-NL het volgende:

[..]

Ik zit +/- 75 uur per maand in de auto een beetje comfort lijkt me dan niet teveel gevraagt.
Jij vind het blijkbaar ook niet erg om 8 uur per dag op een houten klapstoeltje te zitten??

Buiten dat vind ik grote auto's gewoon mooi.. the bigger the better

Minimalisme
Nederlandse bekrompenheid
Nou betaal je toch een beetje meer bijtelling, simpel.

Als jij zo graag in een grote car zit betaal je toch al meer, lul dan niet over een beetje bijtelling
Jij kan het betalen denk ik, overigens de auto-industrie zorgt echt wel voor een goede stoel hoor, desnoods zetten ze hem er na aankoop voor je in

[ Bericht 6% gewijzigd door henkway op 12-10-2007 22:31:07 ]
Nick-Name-zaterdag 13 oktober 2007 @ 08:31
Hoe duurder men de bijtelling gaan maken des te creatiever wordt men om die bijtelling te ontwijken, des te duurder wordt dan ook weer het controlesysteem. Dus hoppa omhoog die bijdrage, het systeem moet ergens van betaald worden.
Als die 25% er door komt heb je dus in 4 jaar een auto betaald die notabene niet eens je eigendom is!
henkwayzaterdag 13 oktober 2007 @ 09:56
quote:
Op zaterdag 13 oktober 2007 08:31 schreef Nick-Name- het volgende:
Hoe duurder men de bijtelling gaan maken des te creatiever wordt men om die bijtelling te ontwijken, des te duurder wordt dan ook weer het controlesysteem. Dus hoppa omhoog die bijdrage, het systeem moet ergens van betaald worden.
Als die 25% er door komt heb je dus in 4 jaar een auto betaald die notabene niet eens je eigendom is!
25% is bruto he slimmerdje. zeg maar 12,5% dus acht jaar, en daar heb je dan ook benzine en garage en verzekering voor he slimmerdje.
du_kezaterdag 13 oktober 2007 @ 13:54
quote:
Op vrijdag 12 oktober 2007 19:50 schreef Revolution-NL het volgende:

[..]

Ik zit +/- 75 uur per maand in de auto een beetje comfort lijkt me dan niet teveel gevraagt.
Jij vind het blijkbaar ook niet erg om 8 uur per dag op een houten klapstoeltje te zitten??

Buiten dat vind ik grote auto's gewoon mooi.. the bigger the better

Minimalisme
Nederlandse bekrompenheid
Dan dok je toch die paar cent meer? En je hoeft in je leaseauto niet prive te rijden natuurlijk.
draaijerzaterdag 13 oktober 2007 @ 17:09
Wat een K idee. De bijtelling is verlaagd omdat de kilometer vergoeding naar beneden is gegaan en dan nu weer eenzijdig verhogen...
floris.exezaterdag 13 oktober 2007 @ 17:18
BELACHELIJK! Ik erger mij zo enorm aan die overheid die iedere keer maar weer probeert de hardwerkende burger, die in een lease auto rijdt omdat hij/zij goed werk verricht, te bestelen .
draaijerzaterdag 13 oktober 2007 @ 17:57
quote:
Op zaterdag 13 oktober 2007 17:18 schreef floris.exe het volgende:
BELACHELIJK! Ik erger mij zo enorm aan die overheid die iedere keer maar weer probeert de hardwerkende burger, die in een lease auto rijdt omdat hij/zij goed werk verricht, te bestelen .
Ik lees een ondertoon in je post
MAAR, als je die niet leest, ben ik het weer met je eens

floris.exezaterdag 13 oktober 2007 @ 18:57
quote:
Op zaterdag 13 oktober 2007 17:57 schreef draaijer het volgende:

[..]

Ik lees een ondertoon in je post
MAAR, als je die niet leest, ben ik het weer met je eens

Ondertoon? Neem van mij aan dat ik het meen wat ik zeg in die post. Ik rijd zelf ook een lease auto en ik werk hard. De lease auto is een overeenkomst tussen mijn baas en mij en dan hebben we vadertje Staat weer die zich er mee gaat bemoeien.
draaijerzaterdag 13 oktober 2007 @ 20:32
quote:
Op zaterdag 13 oktober 2007 18:57 schreef floris.exe het volgende:

[..]

Ondertoon? Neem van mij aan dat ik het meen wat ik zeg in die post. Ik rijd zelf ook een lease auto en ik werk hard. De lease auto is een overeenkomst tussen mijn baas en mij en dan hebben we vadertje Staat weer die zich er mee gaat bemoeien.
Dan sluit ik me 100% bij je aan...
Martijn_77zondag 14 oktober 2007 @ 11:40
quote:
Op zaterdag 13 oktober 2007 18:57 schreef floris.exe het volgende:
Ondertoon? Neem van mij aan dat ik het meen wat ik zeg in die post. Ik rijd zelf ook een lease auto en ik werk hard. De lease auto is een overeenkomst tussen mijn baas en mij en dan hebben we vadertje Staat weer die zich er mee gaat bemoeien.
Hier sluit ik mij ook volledig bij aan
henkwayzondag 14 oktober 2007 @ 12:02
quote:
Op zondag 14 oktober 2007 11:40 schreef Martijn_77 het volgende:

[..]

Hier sluit ik mij ook volledig bij aan
jullie rijden nog steeds goedkoper dan mensen die zelf een auto kopen, dus mag wel naar 30% voor auto's boven de 2000 CC
Martijn_77zondag 14 oktober 2007 @ 12:35
quote:
Op zondag 14 oktober 2007 12:02 schreef henkway het volgende:

[..]

jullie rijden nog steeds goedkoper dan mensen die zelf een auto kopen, dus mag wel naar 30% voor auto's boven de 2000 CC
Ja, maar dan moet je schonere goedkoper maken. Maar dat gebeurd niet alleen van die boodschappen auto's waar je geen 50 K per jaar in kunt rijden zonder rugklachten etc
henkwayzondag 14 oktober 2007 @ 12:58
quote:
Op zondag 14 oktober 2007 12:35 schreef Martijn_77 het volgende:

[..]

Ja, maar dan moet je schonere goedkoper maken. Maar dat gebeurd niet alleen van die boodschappen auto's waar je geen 50 K per jaar in kunt rijden zonder rugklachten etc
komt goed, geef de automakers even tijd.
Die zetten er na aankoop een hemelbed voor je in
Martijn_77zondag 14 oktober 2007 @ 13:12
quote:
Op zondag 14 oktober 2007 12:58 schreef henkway het volgende:

[..]

komt goed, geef de automakers even tijd.
Die zetten er na aankoop een hemelbed voor je in
Tip bekijk de volgende pagina dan even:

Stop Bos
draaijerzondag 14 oktober 2007 @ 18:30
quote:
Op zondag 14 oktober 2007 12:02 schreef henkway het volgende:

[..]

jullie rijden nog steeds goedkoper dan mensen die zelf een auto kopen, dus mag wel naar 30% voor auto's boven de 2000 CC
Prutser. Wie zegt dat. Van het geld dat ik maandelijks vang kan ik een dikkere auto rijden dan dat ik kan leasen. Ik heb van eigen geld een auto gekocht. MAAR, hou je vast. Ik ga leasen!!
Ik wil een burgelijke bak leasen. Tot midden volgend jaar wil ik een A6 en daarna een volle (het nieuwe model) Audi A4. Wat denk je dat het maandelijks kost als er even 3% extra van de catalogus waarde van de auto bij mijn salaris zal worden opgeteld. Kilometer vergoeding verhogen ze nu ook niet?! Begrijp jij het nog?
Lithionzondag 14 oktober 2007 @ 18:41
Bij mij op m'n werk weer ik zo al van een vijftal mensen die er een tweede auto bij gaan nemen in verband met de verhoging van de bijtelling, waarvan 3 een klassieker (met bijbehorende blauwe walmen). Heel nuttige, goed doordachte maatregel hoor!
draaijerzondag 14 oktober 2007 @ 18:43
quote:
Op zondag 14 oktober 2007 18:41 schreef Lithion het volgende:
Bij mij op m'n werk weer ik zo al van een vijftal mensen die er een tweede auto bij gaan nemen in verband met de verhoging van de bijtelling, waarvan 3 een klassieker (met bijbehorende blauwe walmen). Heel nuttige, goed doordachte maatregel hoor!
Bij ons zijn er inderdaad ook een aantal die daarover na aan het denken zijn. Tevens belastingvrij.. Ach, gelukkig zijn die auto's super schoon en goed voor het milieu
henkwayzondag 14 oktober 2007 @ 19:22
quote:
Op zondag 14 oktober 2007 18:41 schreef Lithion het volgende:
Bij mij op m'n werk weer ik zo al van een vijftal mensen die er een tweede auto bij gaan nemen in verband met de verhoging van de bijtelling, waarvan 3 een klassieker (met bijbehorende blauwe walmen). Heel nuttige, goed doordachte maatregel hoor!
Dat belastingvrij is nog niet eenvoudig hoor, dan moet ie wel duur en zeldzaam zijn anders trapt de belastingdienst er niet meer in.

Op de eerste de beste ouwe volvo lukt dat niet meer.
kun je beter een fiat panda nemen, voor de boodschappen
draaijerzondag 14 oktober 2007 @ 19:28
quote:
Op zondag 14 oktober 2007 19:22 schreef henkway het volgende:

[..]

Dat belastingvrij is nog niet eenvoudig hoor, dan moet ie wel duur en zeldzaam zijn anders trapt de belastingdienst er niet meer in.

Op de eerste de beste ouwe volvo lukt dat niet meer.
kun je beter een fiat panda nemen, voor de boodschappen
Ik denk dat ik een cherokee sport voor mijn schatje ga kopen. Die zijn echt zoooooooooo cool.
Tevens lekker handig. Je gooit alles er gewoon in en je hoeft niet te bukken om je kids in hun stoeltje te stoppen
Lithionzondag 14 oktober 2007 @ 19:54
quote:
Op zondag 14 oktober 2007 19:22 schreef henkway het volgende:
Dat belastingvrij is nog niet eenvoudig hoor, dan moet ie wel duur en zeldzaam zijn anders trapt de belastingdienst er niet meer in.
Mercedes SL, BMW 2002, dat soort materiaal.
henkwayzondag 14 oktober 2007 @ 21:36
quote:
Op zondag 14 oktober 2007 19:28 schreef draaijer het volgende:

[..]

Ik denk dat ik een cherokee sport voor mijn schatje ga kopen. Die zijn echt zoooooooooo cool.
Tevens lekker handig. Je gooit alles er gewoon in en je hoeft niet te bukken om je kids in hun stoeltje te stoppen
ja dan niet als je naar de efteling gaat toch ff de leaseauto nemen he , daar gaat iedereen op nat.
draaijerzondag 14 oktober 2007 @ 21:41
quote:
Op zondag 14 oktober 2007 21:36 schreef henkway het volgende:

[..]

ja dan niet als je naar de efteling gaat toch ff de leaseauto nemen he , daar gaat iedereen op nat.
Als ik ga leasen ga ik voor de volle bijtelling.. Ik ga niet een lease auto rijden en die auto dan niet prive in de weg laten staan op de oprit.. Just use it. As much as I can
Basp1maandag 15 oktober 2007 @ 11:54
quote:
Op zondag 14 oktober 2007 18:41 schreef Lithion het volgende:
Bij mij op m'n werk weer ik zo al van een vijftal mensen die er een tweede auto bij gaan nemen in verband met de verhoging van de bijtelling, waarvan 3 een klassieker (met bijbehorende blauwe walmen). Heel nuttige, goed doordachte maatregel hoor!
En jij denkt werkelijk dat er zoveel bruikbare oldtimers nog verkrijgbaar zijn om al die leaserijders die nu pas op dit al veel eerder lucratieve plan komen te voorzien.
Fastmattimaandag 15 oktober 2007 @ 11:59
quote:
Op maandag 15 oktober 2007 11:54 schreef Basp1 het volgende:

[..]

En jij denkt werkelijk dat er zoveel bruikbare oldtimers nog verkrijgbaar zijn om al die leaserijders die nu pas op dit al veel eerder lucratieve plan komen te voorzien.
Nee, want de gemiddelde leaserijder is daar te stom voor. Je ziet het nu al bij de priverijders. Ze rijden massaal een dure Golf, terwijl ze voor dat geld ook een zes jaar oude 7-serie zouden kunnen rijden. Toch hebben ze liever die nieuwe auto. Dat zal bij leaserijders hetzelfde zijn en daar is het verschil veel groter, een nieuwe Passat of een 30 jaar oude Mercedes.
Revolution-NLmaandag 15 oktober 2007 @ 14:07
quote:
Op maandag 15 oktober 2007 11:54 schreef Basp1 het volgende:

[..]

En jij denkt werkelijk dat er zoveel bruikbare oldtimers nog verkrijgbaar zijn om al die leaserijders die nu pas op dit al veel eerder lucratieve plan komen te voorzien.
Jij zit blijkbaar niet veel op de weg.
Het aantal mercedessen van ouder dan 25 jaar neemt enorm toe!

Deze zijn voorzien van een nieuw kenteken = import.
Voor weinig geld en moeite haal je zo'n klassieker uit Duitsland
henkwaymaandag 15 oktober 2007 @ 14:56
kennis van me dacht ook slim te zijn en een bestel te kopen voor erbij, twee maanden later haalde de regering er een streep door. weg 2000 euro
Basp1maandag 15 oktober 2007 @ 15:22
quote:
Op maandag 15 oktober 2007 14:07 schreef Revolution-NL het volgende:

Voor weinig geld en moeite haal je zo'n klassieker uit Duitsland
Nou voor de ondernemers die hier rondhangen is het dus een gouden kans om nu deze handel op te gaan zetten.

Maar ja dan vergeet je even te vermelde dat de onderhoudskosten van oldtimers ook nogal hoog kunnen oplopen, vooral als je orginele mercedes onderdelen nodig hebt. Ook die goedkope oldtimer verzekering is zo goedkoop omdat je er maar 10.000 km per jaar mee mag rijden. Met het eerste ongeluk kom je vaak nog wel weg , maar bij het 2e en men ziet dat er meer mee gereden is dan heb je een probleem.
en_door_slechtmaandag 15 oktober 2007 @ 15:38
quote:
Op maandag 15 oktober 2007 14:56 schreef henkway het volgende:
kennis van me dacht ook slim te zijn en een bestel te kopen voor erbij, twee maanden later haalde de regering er een streep door. weg 2000 euro
Die regeling is terecht afgeschaft, daar werd al jaren misbruik van gemaakt.
henkwaymaandag 15 oktober 2007 @ 15:58
quote:
Op maandag 15 oktober 2007 15:38 schreef en_door_slecht het volgende:

[..]

Die regeling is terecht afgeschaft, daar werd al jaren misbruik van gemaakt.
ja en nu willen jullie oldtimers gaan kopen? heb je ook routemobiel of ANWB??
Fastmattimaandag 15 oktober 2007 @ 21:23
quote:
Op maandag 15 oktober 2007 14:56 schreef henkway het volgende:
kennis van me dacht ook slim te zijn en een bestel te kopen voor erbij, twee maanden later haalde de regering er een streep door. weg 2000 euro
Ondanks dat dit er al jaren zat aan te komen is dit weer eens een mooi voorbeeld van een onbetrouwbare overheid.
en_door_slechtmaandag 15 oktober 2007 @ 22:16
quote:
Op maandag 15 oktober 2007 21:23 schreef Fastmatti het volgende:

[..]

Ondanks dat dit er al jaren zat aan te komen is dit weer eens een mooi voorbeeld van een onbetrouwbare overheid.
Nee, die regel over het grijs kenteken niet. Daar was slechts sprake van een naïeve overheid die te lang gedoogde.
LangeTabbetjedinsdag 16 oktober 2007 @ 10:05
quote:
Op zaterdag 13 oktober 2007 17:18 schreef floris.exe het volgende:
BELACHELIJK! Ik erger mij zo enorm aan die overheid die iedere keer maar weer probeert de hardwerkende burger, die in een lease auto rijdt omdat hij/zij goed werk verricht, te bestelen .
Dus nu geef je toe dat het een arbeidsvoorwaarde is. Als ik mijn werk goed doe, krijg ik er 100 euro bij. Die wordt voor 100 euro belast, dat is dus 100%. Dan mag je je met die 25% nog in je handjes knijpen.
en_door_slechtdinsdag 16 oktober 2007 @ 10:47
quote:
Op dinsdag 16 oktober 2007 10:05 schreef LangeTabbetje het volgende:

[..]

Dus nu geef je toe dat het een arbeidsvoorwaarde is. Als ik mijn werk goed doe, krijg ik er 100 euro bij. Die wordt voor 100 euro belast, dat is dus 100%. Dan mag je je met die 25% nog in je handjes knijpen.
Dat is natuurlijk onzin, want het bureau waar je aan zit wordt ook niet bij je inkomen opgeteld.
Knarfdinsdag 16 oktober 2007 @ 10:54
quote:
Op dinsdag 16 oktober 2007 10:47 schreef en_door_slecht het volgende:

[..]

Dat is natuurlijk onzin, want het bureau waar je aan zit wordt ook niet bij je inkomen opgeteld.
Laptop of GSM is een beter voorbeeld.
Ik kan mij niet voorstellen dat je je bureau ook voor prive gebruik gebruikt :-)
LangeTabbetjedinsdag 16 oktober 2007 @ 11:01
quote:
Op dinsdag 16 oktober 2007 10:54 schreef Knarf het volgende:

[..]

Laptop of GSM is een beter voorbeeld.
Ik kan mij niet voorstellen dat je je bureau ook voor prive gebruik gebruikt :-)
Precies. Als ik die spullen niet prive gebruik, blijft het onbelast. Als je met een GSM van de zaak prive gaat bellen, worden de kosten ook belast (100%).
henkwaydinsdag 16 oktober 2007 @ 11:16
quote:
Op maandag 15 oktober 2007 22:16 schreef en_door_slecht het volgende:

[..]

Nee, die regel over het grijs kenteken niet. Daar was slechts sprake van een naïeve overheid die te lang gedoogde.
n et als ze die ouwe stinkauto's te veel gedogen, maar zullen wel zelf ook zo'n oud brik hebben.
Knarfdinsdag 16 oktober 2007 @ 12:31
quote:
Op dinsdag 16 oktober 2007 11:01 schreef LangeTabbetje het volgende:

[..]

Precies. Als ik die spullen niet prive gebruik, blijft het onbelast. Als je met een GSM van de zaak prive gaat bellen, worden de kosten ook belast (100%).
Nou niet echt.

Hoe weet de belastingdienst nu of ik mijn laptop of telefoon prive gebruik.
Het wordt volgens mij ook niet belast.
LangeTabbetjedinsdag 16 oktober 2007 @ 13:09
quote:
Op dinsdag 16 oktober 2007 12:31 schreef Knarf het volgende:

[..]

Nou niet echt.

Hoe weet de belastingdienst nu of ik mijn laptop of telefoon prive gebruik.
Het wordt volgens mij ook niet belast.
Als er controle komt, en je kan niet aantonen dat de GSM zakelijk wordt gebruikt, wordt het privegebruik bij je inkomen opgeteld. (Gebeurt bij controles van de Belastingdienst bij de werkgever).
MeZZiNdinsdag 16 oktober 2007 @ 14:12
quote:
Op zaterdag 13 oktober 2007 18:57 schreef floris.exe het volgende:

[..]

Ondertoon? Neem van mij aan dat ik het meen wat ik zeg in die post. Ik rijd zelf ook een lease auto en ik werk hard. De lease auto is een overeenkomst tussen mijn baas en mij en dan hebben we vadertje Staat weer die zich er mee gaat bemoeien.
En daar heb je hem als het is dus beloning van je werkgever. dus betalen. simpel toch.

Ik rij gewoon zelf een eigen auto die ik prima van mijn kilometer vergoeding kan betalen. Ik heb aleen mijn onderhoud en mijn verzekeren en belastingen en ik ben nog goedkoper uit dan voor een lease auto te betalen.

Ik heb zelf toen ik aan het soliciteren was een berekend hoeveel een lease auto kost (sheet ben ik kwijt) en kwam er gewoon achter dat prive een auto kopen goedkoper was. Het kan per situatie verschillend zijn. maar voor mij was het goedkoper. Als het toch duurder word om met een lease bak 'prive' te rijden dan geef je hem of terug en ga zelf een auto kopen. of gebruik hem alleen maar voor werk verkeer. Prive rijden is een keuze en geen verworven recht hoor.

[ Bericht 0% gewijzigd door MeZZiN op 16-10-2007 14:34:42 ]
MouseOverdinsdag 16 oktober 2007 @ 18:27
Mensen die veel zakelijk rijden, rijden waarschijnlijk minder prive. Ze hebben vaak een diesel, die duurder is dan een identieke benzineauto en betalen dus ook meer bijtelling voor minder privekm's terwijl er geen wezenlijk betere auto tegenover die extra bijtelling (ivm hogere catalogusprijs) staat. Ook zo'n vreemd iets in de regeling.

Ik heb sinds een paar maanden een aygo als leenauto, met zo'n 200 km per dag. Toen ik hem zag staan had ik ernstige bedenkingen, maar eerlijk is eerlijk, het gaat prima. Zowel wat betreft rijgedrag op de snelweg even wennen, dat wel als wat betreft comfort. Maar helaas trapt geen enkele werkgever er in om iemand die meer dan 30dkm/j rijdt zo'n auto te geven, want met zoveel km's na een paar jaar daalt de restwaarde onacceptabel hard. In die zin zijn die karretjes hoewel functioneel gezien prima bruikbaar in de praktijk toch geen mogelijke keuze. Helaas, dat wel.

Met 1,5 uur file per dag toch nog 1:19
Revolution-NLwoensdag 24 oktober 2007 @ 13:06
quote:
Op dinsdag 16 oktober 2007 11:01 schreef LangeTabbetje het volgende:

[..]

Precies. Als ik die spullen niet prive gebruik, blijft het onbelast. Als je met een GSM van de zaak prive gaat bellen, worden de kosten ook belast (100%).
Mijn zakelijk nr, UMTS verbinding + laptop gebruik ik ook prive en ik heb nog nooit een belastingaanslag gezien.
octopussywoensdag 24 oktober 2007 @ 13:43
Wij mogen bijna 2000 euro aan huurtoeslag en zorgtoeslag terugbetalen omdat we met bijtelling van een leaseauto op een te hoog verzamelinkomen uitkwamen
Terwijl een eigen auto niet wordt opgeteld bij je verzamelinkomen.

Het bedrag is zojuist nog hoger geworden omdat we nu ook over 2006 alles moeten terugbetalen.

Gatver, tussen wal en schip vallen is echt zwaar kut

[ Bericht 36% gewijzigd door octopussy op 24-10-2007 18:15:43 ]
Martijn_77donderdag 25 oktober 2007 @ 18:57
quote:
Op woensdag 24 oktober 2007 13:43 schreef octopussy het volgende:
Gatver, tussen wal en schip vallen is echt zwaar kut
Get used to it je bent nu in een groep gekomen die altijd de klappen krijgt links of rechts kabinet dat maak niets uit
DaBuzzzzzvrijdag 25 januari 2008 @ 12:51
Doe eens niet zeiken maar zoeken naar intiatieven die een alternatief kunnen zijn!!

Binnen afzienbare tijd (ruim voor 2010) Komt peugeot iig met de hybride 308.

zie

http://www.autoweek.nl/forum/read.php?27,3097703,3097981= een volwassen auto met dikke pk's en koppel en beneden de 90 norm. en dus 14% bijtelling!

Ik moet eigenlijk een nieuwe auto bestellen maar besluit nu om in poolautos met wat lagere catalogus waarde te blijven rijden totdat dit soort modellen verkrijgbaar zijn. Ik zit 4 jaar vast aan een auto en met 25% over 40k is het gewoon echt geld waar het over gaat tov 14%. De moeite van het wachten waard.

Er zijn vast nog meer fabrikanten met dergelijk modellen op komst....ZOEKEN!!!

Krijgt Bos toch ze zin, alleen denkt ie dat ie het niet krijgt en dus extra geld heeft, je ziet nu al dat oa leasplan de prius beschikbaar stelt om in te ruilen voor veel leasers. Bos krijgt deze maatregel binnen een jaar midden in zn bek terug en dan is er een begrotingstekort op die post. Maar terugdraaien en of weer aanpassen komt never nooit door de kamer dus deze regeling brlijft nog wel even van kracht

Zoeken kreng!
draaijervrijdag 25 januari 2008 @ 20:04
quote:
Op vrijdag 25 januari 2008 12:51 schreef DaBuzzzzz het volgende:
Doe eens niet zeiken maar zoeken naar intiatieven die een alternatief kunnen zijn!!

Binnen afzienbare tijd (ruim voor 2010) Komt peugeot iig met de hybride 308.

zie

http://www.autoweek.nl/forum/read.php?27,3097703,3097981= een volwassen auto met dikke pk's en koppel en beneden de 90 norm. en dus 14% bijtelling!

Ik moet eigenlijk een nieuwe auto bestellen maar besluit nu om in poolautos met wat lagere catalogus waarde te blijven rijden totdat dit soort modellen verkrijgbaar zijn. Ik zit 4 jaar vast aan een auto en met 25% over 40k is het gewoon echt geld waar het over gaat tov 14%. De moeite van het wachten waard.

Er zijn vast nog meer fabrikanten met dergelijk modellen op komst....ZOEKEN!!!

Krijgt Bos toch ze zin, alleen denkt ie dat ie het niet krijgt en dus extra geld heeft, je ziet nu al dat oa leasplan de prius beschikbaar stelt om in te ruilen voor veel leasers. Bos krijgt deze maatregel binnen een jaar midden in zn bek terug en dan is er een begrotingstekort op die post. Maar terugdraaien en of weer aanpassen komt never nooit door de kamer dus deze regeling brlijft nog wel even van kracht

Zoeken kreng!
Over mijn lijk... Ik pak een categorie C of D en het gas gaat erop.
Tevens kots ik op dit soort maatregelen. Nu vond ik het wel leuk om op het verbruik te gaan letten, maar gezien dat bestraft wordt, ga ik nu lekker gassen en een dikke 5 of 6 cilinder automaat diesel nemen.

Fuck BOS
henkwayvrijdag 25 januari 2008 @ 20:57
quote:
Op vrijdag 25 januari 2008 20:04 schreef draaijer het volgende:

[..]

Over mijn lijk... Ik pak een categorie C of D en het gas gaat erop.
Tevens kots ik op dit soort maatregelen. Nu vond ik het wel leuk om op het verbruik te gaan letten, maar gezien dat bestraft wordt, ga ik nu lekker gassen en een dikke 5 of 6 cilinder automaat diesel nemen.

Fuck BOS

zal jij leuk gefitst worden
draaijervrijdag 25 januari 2008 @ 21:19
quote:
Op vrijdag 25 januari 2008 20:57 schreef henkway het volgende:

[..]


zal jij leuk gefitst worden
? Met hard optrekken gaan ze mij niet flitsen.
Gewoon 80 in z'n 3