Een achteruittraprem. Ziet eruit als een recht stuk ijzer. Dat rechte stuk ijzer is toen opeens afgebroken en meteen m'n achterband geblokeerd zodat hij maar iets van 180 graden kon draaien ipv de gebruikelijke 360.quote:Op woensdag 11 juni 2008 18:19 schreef Hagelkaas het volgende:
Wat voor rem bedoel je precies? Trommelrem, v-brakes, achteruittraprem, rollerbrakes etc. etc.
Betekent dat dat ik zwanger ben?quote:Op woensdag 11 juni 2008 18:19 schreef Hagelkaas het volgende:
[..]
Oh, dus jij bent die idioot die al twee maanden zn fiets hier heeft staan! Kom godverdomme eens terug met die leenfiets
quote:Op woensdag 11 juni 2008 18:20 schreef Whooz het volgende:
[..]
Een achteruittraprem. Ziet eruit als een recht stuk ijzer. Dat rechte stuk ijzer is toen opeens afgebroken en meteen m'n achterband geblokeerd zodat hij maar iets van 180 graden kon draaien ipv de gebruikelijke 360.
Tijd voor MythBusters!quote:Op woensdag 11 juni 2008 19:30 schreef Daywalk3r het volgende:
Als je een fiets heel lang in de zon laat staan kunnen dan de banden knappen?
Me moeder zegt van wel maar ik zeg dus absoluut van niet.
Die hebben ze vast aan mij uitgeleend, die zie je nooit meer terugquote:Op woensdag 11 juni 2008 19:37 schreef GSMboy het volgende:
Hallo mijnheer Fietsenmaker,
Ik heb 2 maanden geleden mijn fiets laten nakkijken door de fietsenmaker in de buurt hier, maar tot op heden heb ik er niks van vernomen nog![]()
.
Wat kan eisen?
quote:Op woensdag 11 juni 2008 20:46 schreef Hoi_Piepeloi het volgende:
[..]
Die hebben ze vast aan mij uitgeleend, die zie je nooit meer terug
Blij te horen dat je tevreden bent over Cannondale, sta op het punt om er eentje aan te schaffen...quote:Op dinsdag 25 september 2007 17:32 schreef Hagelkaas het volgende:
[..]
Extreem goed spul, praktisch niks beters op de markt. Alleen godsgruwelijk duurOverigens, die Scalpel is wel echt heel geil, ik gok dat je er wel tevreden mee bent?
Als je een cheape MTB zoekt, kan je ook een Gazelle W8 kopen. Volledig geveerd (Rockshox MC 3.3 demper!), hydraulische schijfremmen, 27 versnellingen met XTR derailleur. En prima garantie en ondersteuning natuurlijk, want Gazelle.
Ben je voor 1700 klaar!
Verrotte naaf of afgbroken remanker. Mar bij dat laatste zou je niet per sé moeten doortrappen.quote:Op donderdag 12 juni 2008 00:35 schreef Lamzak_ het volgende:
Woah, ik heb net mijn fiets bij de fietsenmaker gebracht met het volgende probleem:
Iets in mijn fiets zei krak, en nu trapt mijn trapper de hele tijd half door, net of hij de ketting niet pakt, het eigenaardige is dat ik als ik achteruit trap, ik ook achteruit kan fietsen (ook met dat zelfde doortrappen)
Heb jij misschien enig idee wat het probleem is?
Speling op je balhoofd is er met één minuutje uit normaal. Maar als je schroefdraad rot is is het inderdaad een heel ander verhaal en kan je beter een nieuwe vork kopen, zeker als je vork krom is. (Anders kan je stoeptegels eten the other dayquote:Op donderdag 12 juni 2008 00:39 schreef Aoristus het volgende:
ik heb een probleem met het balhoofd, er zit speling in. Gaat me dat een hoop euri kosten om te laten fixen ? Het schroefdraad is schijnbaar rot en die fietsenvent vertelde me dat de vork een opdonder heeft gehad. Hij begon over doemscenario's van nieuwe vork en 3 kwartier werk inclusief zagen ofzo
Vergis je niet in het onderhoud hoor, zeker als je goedkoop af denkt te zijn door een goedkope Cannondale te kopen.. Minstens één keer per half jaar naar de fietsenmaker brengen voor een onderhoudsbeurt.quote:Op donderdag 12 juni 2008 02:33 schreef Noax het volgende:
[..]
Blij te horen dat je tevreden bent over Cannondale, sta op het punt om er eentje aan te schaffen...
Wat de prijs betreft, je hebt ze al vanaf zo'n 800 euro, dat valt toch ook wel mee?
Wat wil stijfheid v/e fiets zeggen?
Bedankt, dat was inderdaad ook een vraag aan die man, of mijn voortanden gevaar liepen. Hij zei dat het wel meeviel, maar met losse handen fietsen was er niet meer bij. Misschien wordt het tijd voor een nieuw barrel.quote:Op donderdag 12 juni 2008 13:12 schreef Hagelkaas het volgende:
Speling op je balhoofd is er met één minuutje uit normaal. Maar als je schroefdraad rot is is het inderdaad een heel ander verhaal en kan je beter een nieuwe vork kopen, zeker als je vork krom is. (Anders kan je stoeptegels eten the other day) Maar dat kost niet langer dan een half uurtje (meestal korter) voor een ervaren fietsenmaker, dus laat je niet naaien.. Dat zagen klopt wel trouwens, je moet je nieuwe vork namelijk op maat zagen.
quote:Op donderdag 12 juni 2008 13:12 schreef Hagelkaas het volgende:
[..]
Verrotte naaf of afgbroken remanker. Mar bij dat laatste zou je niet per sé moeten doortrappen.
Als het remanker alleen is losgeschoten kunnen we het vastzetten met een beugeltje voor twee eurootjes. Als je naaf echt verkloot is heb je een nieuw achterwiel nodig á 42 euro + 28 euro arbeid = 70 euro.quote:Op donderdag 12 juni 2008 14:21 schreef Lamzak_ het volgende:
[..]
Wat zou het bij jullie kosten om te repareren?
Euh, ik zou het niet weten? Zou er zelf even op moeten fietsen, anders kan ik echt niks zeggen.. Misschien een gaar balhoofdstel ofzo? Zet je wiel in ieder geval even recht in de vork en draai de asmoeren stevig aan!quote:Op donderdag 12 juni 2008 15:23 schreef Geqxon het volgende:
Nadat ik mijn voorwiel eruit heb gehaald en er weer in, hoor ik hem soms luid klikken (een enkele klik, alsof je iets tegen een spaak mept). Met name als ik op het stuur leun. Wat kan dit zijn? Zelf zie ik niets dat fout zit.
Wat ik heb gedaan:quote:Op donderdag 12 juni 2008 15:26 schreef Hagelkaas het volgende:
[..]
Euh, ik zou het niet weten? Zou er zelf even op moeten fietsen, anders kan ik echt niks zeggen.. Misschien een gaar balhoofdstel ofzo? Zet je wiel in ieder geval even recht in de vork en draai de asmoeren stevig aan!
Ja, maar dus goed kijken dat je ze niet te strak zet!quote:Op donderdag 12 juni 2008 16:22 schreef Geqxon het volgende:
Conussen? Zijn dat de bouten die bij de naaf zitten? En die moet ik dus strak naar binnen toe vastdraaien?
quote:Op donderdag 12 juni 2008 13:12 schreef Hagelkaas het volgende:
Vergis je niet in het onderhoud hoor, zeker als je goedkoop af denkt te zijn door een goedkope Cannondale te kopen.. Minstens één keer per half jaar naar de fietsenmaker brengen voor een onderhoudsbeurt.
Voor 800 euro koop je trouwens óf alleen een frame, of een uitgeklede versie van een Cannondale. Dus single speed, v-brakes en goedkopere schokdempers. Wil je een profi fiets (daar koop je Cannondale voor, neem anders beter een Gazelle uit de M-serie oid!) inclusief Avid Juicy schijfremmen, Lefty Speed Carbon voorvork etc. ben je rustig 4000+ euro kwijt.
Maar dan heb je ook wat
Stijfheid van het frame is belangrijk als je professioneel of snel wilt gaan fietsen. Namelijk: Als je hard gaat trappen komen er allerlei spanningen van verschillende kanten op je frame te staan. Als je frame dan niet stijf genoeg is gaat het steeds een beetje buigen tijdens het trappen, waardoor je wielen steeds anders op de weg komen te staan en je dus last krijgt van veel meer wrijvingsweerstand. Dus hoe stijver je frame, hoe sneller je kan fietsen.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |