Mijn idee.quote:Op donderdag 6 september 2007 16:33 schreef CLM het volgende:
Beetje vreemd dat ze dit in een Moskee doen.![]()
Het lijkt me eerder een gepland "zaakje" om hem verder zwart te maken.
Inderdaad, als "ex"-moslim zou je daar zo min mogelijk mee te maken willen hebben.quote:Op donderdag 6 september 2007 16:33 schreef CLM het volgende:
Beetje vreemd dat ze dit in een Moskee doen.![]()
Verder staat er in http://www.milieudefensie(...)2007/juni/opinie.pdf (quote:Columnist Leon de Winter van weekblad Elsevier laat vandaag overigens weten dat twee van de ex-moslims die zich tegen Jami en Ellian keren, afkomstig zijn van de Internationale Socialisten. Politicoloog Peyman Jafari is het kopstuk van die uiterst linkse beweging en Behnam Taebi, docent techniekfilosofie aan de TU Delft, was gemeenteraadslid van de SP maar trekt veel met IS'ers op.
De Winter wijst er op dat de Internationale Socialisten eerder de Deense cartoonrellen het gevolg noemden van racisme tegen moslims. In Canada werkte de IS samen met de islamist Zafar Bangash, uit de school van verdedigers van de fatwa tegen Salman Rushdie.
De eindredacteur van het toch ook behoorlijk linkse tijdschrift Milieudefensie waarschuwde kort geleden nog voor de Internationale Socialisten en omschrijft ze als volgt: ''Nederland wordt voorgesteld als een soort strafkamp voor moslims. Volgens de IS is Nederland geen democratie.''
Kortom, dit initiatief van "ex"-moslims tegen ex-moslims is totaal niet serieus te nemen.quote:De IS ziet Stalin als badguy en Lenin, ondanks de talloze slachtoffers die hij op
zijn geweten heeft, als goodguy. De IS heeft ook nauwelijks kritiek op terroristische organisaties als Hamas en Hezbollah. Integendeel, in 2004 organiseerde de IS samen met de Arabisch-Europese Liga (AEL) een herdenkingsbijeenkomst van de door Israël gedode Hamasleider sjeik Yassin. De ideologie van Hamas is geen vreedzame aangelegenheid. Volgens het Hamas-handvest zal de Islam Israël vernietigen, is het doden van Joden de wil van God en zitten de Joden achter het feminisme dat moslimvrouwen misleidt. Prominent IS-lid Miriyam Aouragh zei bij Yassins herdenking: “Verzet tegen de bezetting is legitiem en verdient alle mogelijke steun uit Nederland”.
Maar dat doet er niet aan af dat deze groep zich helemaal niet uitspreekt voor geloofsvrijheid, maar slechts is opgericht om zich af te zetten tegen de stijl van Jami. Dat ze dat in de moskee doen, lijkt mij er toch op te duiden dat ook zij geen problemen hebben met polarisatie.quote:Op donderdag 6 september 2007 20:56 schreef Mutant01 het volgende:
Jammer voor de rechtse medemensjes hier. Maar "totaal niet serieus" te nemen, maakt het niet minder waar. Het is heel goed te begrijpen dat ze niet achter het popi-jopie gedrag van Jami staan, omdat zijn gedrag ervoor zorgt dat het doel van het commitee niet behaald wordt.
Ze doen dit in de moskee om de moslims duidelijk te maken dat ze zich niet verbonden voelen met Jami of zijn gedachtegoed. Het is een heel goede locatie om moslims toe te spreken. Het is namelijk de enige plek waar ze verenigd zijn.quote:Op donderdag 6 september 2007 21:01 schreef Diederik_Duck het volgende:
[..]
Maar dat doet er niet aan af dat deze groep zich helemaal niet uitspreekt voor geloofsvrijheid, maar slechts is opgericht om zich af te zetten tegen de stijl van Jami. Dat ze dat in de moskee doen, lijkt mij er toch op te duiden dat ook zij geen problemen hebben met polarisatie.
Ex-moslims in een moskee polariserend voor andere ex-moslims. Het wordt verwarrend.quote:Op donderdag 6 september 2007 21:01 schreef Diederik_Duck het volgende:
[..]
Maar dat doet er niet aan af dat deze groep zich helemaal niet uitspreekt voor geloofsvrijheid, maar slechts is opgericht om zich af te zetten tegen de stijl van Jami. Dat ze dat in de moskee doen, lijkt mij er toch op te duiden dat ook zij geen problemen hebben met polarisatie.
Net zoiets als een atheist die in de Sint Pieter in Rome de gelovigen toespreekt...quote:Op donderdag 6 september 2007 21:03 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Ze doen dit in de moskee om de moslims duidelijk te maken dat ze zich niet verbonden voelen met Jami of zijn gedachtegoed. Het is een heel goede locatie om moslims toe te spreken. Het is namelijk de enige plek waar ze verenigd zijn.
Het is een willekeurige moskee lieve schat, in een willekeurige stad. Je doet net alsof ze in een speciale moskee op een speciale plek in nederland bijeenkomen.quote:Op donderdag 6 september 2007 21:10 schreef Jalu het volgende:
.
[..]
Net zoiets als een atheist die in de Sint Pieter in Rome de gelovigen toespreekt...![]()
Moslims moeten kunnen zeggen wat ze willen.quote:Op donderdag 6 september 2007 21:12 schreef __Saviour__ het volgende:
Ehsan Jami moet kunnen zeggen wat ie wilt. Moslims voelen zich zo enorm gauw aangevallen.
Als ze maar niet te ver gaan. Jami heeft dat in geen geval gedaan.quote:Op donderdag 6 september 2007 21:14 schreef Mutant01 het volgende:
Moslims moeten kunnen zeggen wat ze willen.
En iedereen vertelt dat geloof iets erg moois is, eigenlijk. Een echte op en top atheist dusquote:Op donderdag 6 september 2007 21:10 schreef Jalu het volgende:
Net zoiets als een atheist die in de Sint Pieter in Rome de gelovigen toespreekt...![]()
'Beledigen' is zo'n vaag woord, eigenlijk. Als iemand stopt te geloven in de Koran, in de profeet Mohammed, Allah, enz., dan zal die persoon niet heel erg positief zijn over die zaken. Als hij die redenen vervolgens publiekelijk uitlegt, kan een moslim zich daardoor beledigd voelen. Immers, als men de bronnen erop na leest (ook de Koran trouwens) is Mohammed zeker een moordenaar en een pedoseksueel te noemen. Als je vertelt waarom je veel zaken uit de islamitische traditie verwerpelijk vindt, kan een moslim dit wederom als een belediging opvatten.quote:Op donderdag 6 september 2007 16:26 schreef Super7fighter het volgende:
De leden vinden dat Jami het recht om afstand te nemen van een godsdienst gebruikt als dekmantel om moslims te beledigen en te stigmatiseren.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |