quote:Hola!
Volgende situatie:
Wij hebben onze wonin verkocht. Voorbehoud van financiering verliep afgelopen vrijdag. Dan kunnen ze formeel nog de eerstvolgende werkdag met bewijsstukken doorgeven dat de financiering niet rond is gekomen.
Maandag: geen nieuws. Koop is dus definitief. Dinsdag krijgt de makelaar een telefoontje. Helaas, het is niet gelukt. Mensen hebben een eigen zaak die nog geen 3 jaar bestaat en kunnen daarom nergens een hypotheek krijgen. Makelaar geeft aan hier geen boodschap aan te hebben, te laat is te laat. Vervolgens komt er en heel verhaal. Die mensen hebben een boekhoudster in de arm genomen die voor hun als contactpersoon optreedt. Was ook aanwezig bij tekenen van de overeenkomst omdat ze niet zo goed NL spreken. Mensen zijn nu voor 8 weken naar Turkije ivm sterfgeval (8 weken???), boekhoudster zou eea op tijd doorfaxen maar moest weg, heeft het aan een ander overgedragen en die heeft het naar een heel ander makelaarskantoor gefaxed. Ik bellen met dat kantoor en idd is daar dinsdag een fax binnengekomen met de mededeling dat het ze niet gaat lukken, overigens zonder bewijsstukken.
In de ovk staat een boetebeding (standaard NVM ovk). 10% plus schade, afmelden alleen met bewijsstukken per fax naar ONZE makelaar, aangetekende brief etc etc.
M.i. hebben ze gewoon pech. A.s. vrijdag moeten ze bankgarantie afgeven of 10% storten bij notaris. Dit gaat natuurlijk niet gebeuren, waarna ze in gebreke zijn en er een heel juridisch traject gaat lopen.
Mijn vraag: iemand hier ervaring mee? Iemand enig idee hoe sterk ik sta?
Extra verwijtbaar vind ik dat mijn makelaar in de voorbehoudstermijn (die extra lang was ivm eigen zaak) meerdere keren heeft gebeld en na heeft gevraagd of het echt wel zou gaan lukken. Iedere keer was er geen enkel probleem, en nu op het allerlaatste moment ineens wel? En dan nog bij de verkeerde makelaar ook? Als je bij diverse hypotheekverstrekkers bent geweest dan weet je toch eerder dat het moeilijk wordt en vraag je ten minste toch uitstel?
quote:Ik heb inmiddels contact met rechtsbijstand. Ik heb hen verzocht om uit te zoeken of er geen mogelijkheid is om snel meer zekerheid te verkrijgen, bijvoorbeeld door middel van een voorlopige voorziening, juist om te voorkomen dat ze straks op hun gemakkie de zaak kunnen verpatsen enzo. Spoedeisend belang is wel te verdedigen lijkt mij gezien de schade die wij hierdoor gaan lijden, de dubbele lasten, blablabla.
Ben inmiddels ook wel weer een beetje afgekoeld. Langsgaan heeft inderdaad geen zin (overigens zou ik ze echt niet op de bek slaan of zo, maar wel even flink de waarheid zeggen)
quote:Nope. Ik geloof dat ik wel mijn recht haal, maar dat de rechter de boete mogelijk wat zal matigen, bijvoorbeeld tot 7% ipv 10. Ik heb net overigens weer met rechtsbijstand gesproken, die aangaven dat de huidige trend onder rechters is dat er meestal gewoon wordt vastgehouden aan de overeengekomen boete, dus 10%. Gelijk krijgen, daar maak ik mij geen zorgen meer over. Of het nu 7 of 10% wordt ook niet. Wel maak ik mij zorgen over de manier waarop ik straks aan dat geld moet komen.
quote:Mijn makelaar zit er aardig bovenop maar vandaag kan hij in feite niets doen. Ze moeten morgen met de waarborgsom komen, doen ze dat niet, pas dan kan hij ze in gebreke stellen en ontbinding eisen. Hij heeft hun tussenpersoon wel al tig keer gebeld om de boel goed onder druk te zetten. Ik ga er maar van uit dat zij deze info ook doorgeeft aan de kopers. Meer dan dat kan ik niet doen. Vrijdag geen storting, dan maandag de ingebrekestelling, 8 dagen om alsnog met een geldige offerte te komen (dan ga ik ook niet zeiken over die 10% meer trouwens, hoewel dat sec formeel gezien wel zou kunnen) of 10% boete te betalen. Doen ze dat niet dan zijn ze na die 8 dagen in verzuim en neemt rechtsbijstand het over.
Laatste postquote:Klopt, als ze niet betalen dan ga je naar de rechter om oa beslag te laten leggen. De rechter kijkt dan naar de grond voor het beslag, dus naar de inhoud en kan dan matigen. Dat hoeft hij echter niet te doen. De rechter kijkt oa naar redelijkheid en billijkheid, wat 'in het algemeen verkeer gangbaar is' etc etc, en ook naar de mate waarin de wederpartij nalatig is geweest.
Omdat wij:
1. Al vanaf het begin op eigen initiatief een langere termijn van financiering hebben geboden dan noodzakelijk ivm de eigen zaak van de wederpartij;
2. Wederpartij al die tijd actief heeft aangegeven dat er geen probleem was met de financiering;
3. Wederpartij ook nooit om uitstel/verlenging heeft gevraagd;
4. Terwijl wederpartij al na de eerste afwijzing, dus al vrij snel had kunnen weten dat het wellicht wat lastig zou gaan worden;
5. Wederpartij tot op heden nog steeds geen formele afwijzingen heeft doorgestuurd;
denk ik dat we best sterk staan bij de rechter. Dat zal natuurlijk moeten blijken, maar die gok gaan we dan maar nemen.
quote:Effekes een update. Termijn van gebrekestelling is inmiddels verlopen. Geen reactie van koper, noch storting of wat dan ook. Inmiddels zijn alle stukken doorgezonden naar rechtsbijstand. Daar net mee gesproken. Vandaag gaat er een brief uit naar kopers waarmee de koopovereenkomst buitengerechtelijk wordt ontbonden en waarmee wij het boetebeding inroepen plus de bijkomende schade tot een nader vast te stellen bedrag vorderen. Tegenpartij krijgt dan een aantal dagen om dit te allemaal te betalen, wat zij uiteraard niet gaan doen. In dat geval volgt er conservatoir beslag waarmee wordt voorkomen dat tegenpartij aanwezige activa verkoopt etc. en moet de tegenpartij binnen 14 dagen gedagvaard worden, waarna de rechter het verder overneemt.
Ik moet zeggen, ik vind het allemaal behoorlijk spannend.
De koopovereenkomst is vandaag buitengerechtelijk ontbonden, dus TS kan het weer in de verkoop gooien c.q. in onderhandeling gaan met de kijkers die nog belangstelling hadden.quote:Op donderdag 30 augustus 2007 15:15 schreef wonderer het volgende:
Eindelijk actie. Hopelijk komt het allemaal goed. En wat Rewimo ook vroeg, kun je je huis nu alweer te koop zetten of moet je nog steeds wachten?
Mooi.quote:Op donderdag 30 augustus 2007 15:52 schreef miss_dynastie het volgende:
[..]
De koopovereenkomst is vandaag buitengerechtelijk ontbonden, dus TS kan het weer in de verkoop gooien c.q. in onderhandeling gaan met de kijkers die nog belangstelling hadden.
quote:Op donderdag 30 augustus 2007 16:07 schreef Brighteyes het volgende:
Idd spannend meneermax en m@x! Ik ben hele benieuwd hoe het af gaat lopen. Ik hoop dat jullie toch iig een deel van het geld gaan zien, die dubbele lasten zijn natuurlijk echt balen nu...
quote:Op donderdag 30 augustus 2007 15:33 schreef Scorpie het volgende:
TVP, eindelijk actie, goed bezig. Kaalplukken dat stel![]()
Ze schijnen de ontvangstbevestiging voor de ingebrekestelling zelf ondertekend te hebben dus ik heb ook zo mijn vraagtekens bij het hele buitenlandverhaal.quote:Op donderdag 30 augustus 2007 14:32 schreef miss_dynastie het volgende:
Ah, fijn dat jullie eindelijk enige actie kunnen ondernemen.
Enig idee of de kopers nog in het land zijn? I.v.m. beslag zou het natuurlijk fijn zijn als de vakantie nog even duurt.
Maar voor die 10% hebben ze toch bij hun volle verstand getekend?quote:Op donderdag 30 augustus 2007 16:25 schreef Nachtdier het volgende:
Mja, als ze inderdaad zelfs dan neit reageren, maken ze het wel erg bont.
Blijkbaar hebben ze zelfs dat fatsoen niet. Neemt niet weg dat ik 10% absurd veel vind, maar ze vragen er wel om met hun luie houding.
Klopt, maar dan nog is het veel. Maar goed, dan hadden ze maar beter na moeten denken.quote:Op donderdag 30 augustus 2007 16:28 schreef ToMaSZ het volgende:
[..]
Maar voor die 10% hebben ze toch bij hun volle verstand getekend?
Daarnaast is het de normale boete bij niet naleven van het contract. Niks speciaals.
Waar baseer je dat op?quote:Op donderdag 30 augustus 2007 16:33 schreef Nachtdier het volgende:
[..]
Klopt, maar dan nog is het veel.
Dat is in elk geval positief. Hopelijk lukt het alsnog snel om het huis te verkopen.quote:Op donderdag 30 augustus 2007 15:52 schreef miss_dynastie het volgende:
De koopovereenkomst is vandaag buitengerechtelijk ontbonden, dus TS kan het weer in de verkoop gooien c.q. in onderhandeling gaan met de kijkers die nog belangstelling hadden.
Nee, je ziet het verkeerdquote:Op donderdag 30 augustus 2007 16:12 schreef m@x het volgende:
[..]
Ze schijnen de ontvangstbevestiging voor de ingebrekestelling zelf ondertekend te hebben dus ik heb ook zo mijn vraagtekens bij het hele buitenlandverhaal.
quote:Op donderdag 30 augustus 2007 17:17 schreef Pruk het volgende:
[..]
Nee, je ziet het verkeerdHet overlijden is niet doorgegaan omdat het huis niet doorging
Heel bijzonder dat ze dat zelf ondertekenen inderdaad.
Op logisch nadenken.quote:
daar teken je toch voor? schuld van de koper... had die niet moet tekenen als die financiering niet rond heeft... Of op tijd moeten laten weten dat hij de hypotheek niet rond kreeg...quote:Op maandag 3 september 2007 00:16 schreef Nachtdier het volgende:
[..]
Op logisch nadenken.
10% van een aankoopprijs van het huis is toch behoorlijk wat geld. Ik ga er niet vanuit dat TS een eenkamerflatje a 50.000 euro verkoopt, dus het zal al snel om vele duizenden euro's meer gaan.
Ik ken het gevoelquote:Op donderdag 30 augustus 2007 16:43 schreef WaSTeiL het volgende:
Even tvp... ik weet het niet echt origineel..
Ja dat wordt flink investeren om die 25k te plukken.quote:Op maandag 3 september 2007 08:15 schreef Scorpie het volgende:
Stel dat het huis 250.000 euro kost, dan moeten ze mooi 25k op tafel leggen![]()
Kaalplukken dat tuig, hadden ze maar beter moeten weten !
Heb je ook eens wat aan je rechtsbijstand, zullen we maar zeggenquote:Op maandag 3 september 2007 08:18 schreef sig000 het volgende:
[..]
Ja dat wordt flink investeren om die 25k te plukken.![]()
quote:Op maandag 3 september 2007 12:29 schreef LENUS het volgende:
TVP
En wat dan nog, TS staat volledig in zijn recht, laat ze maar komen!quote:Op maandag 3 september 2007 15:55 schreef TheFrankey het volgende:
ben je niet bang dat dit uitloopt op een ordinaire ruzie?
Als het aan mij ligt wordt het dat niet. Zou je het dan maar over je kant moeten laten gaan en zelf opdraaien voor de schade die je oploopt door andermans nalatigheid, terwijl die ander een contract heeft getekend waar duidelijk in staat wat de gevolgen kunnen zijn als hij zijn afspraken niet nakomt?quote:Op maandag 3 september 2007 15:55 schreef TheFrankey het volgende:
ben je niet bang dat dit uitloopt op een ordinaire ruzie?
Nee, de brief wordt vandaag verzonden dus ze zullen hem op z'n vroegst morgen hebben.quote:Op maandag 3 september 2007 13:09 schreef iamredleader het volgende:
En al wat nieuws?
Uiteraard niet. Jij hebt schade, zij hebben (denk ik) met hun volle verstand het contract getekend. En die 10% is niet iets wat exorbitant hoog is, het is een vrij standaard onderdeel van het contract.quote:Op maandag 3 september 2007 17:12 schreef m@x het volgende:
[..]
Als het aan mij ligt wordt het dat niet. Zou je het dan maar over je kant moeten laten gaan en zelf opdraaien voor de schade die je oploopt door andermans nalatigheid, terwijl die ander een contract heeft getekend waar duidelijk in staat wat de gevolgen kunnen zijn als hij zijn afspraken niet nakomt?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |