Het doel is om te kijken of ik me kan concentreren en hoe mijn ruimtelijk inzicht is, ze hebben allerlei technische termen daarvoor, ooit heb ik een rapport gelezen dat ik goed in staat ben tot overzicht houden tot een bepaalde hoogte. Een bepaalde dosis stress kan ik hebben maar krijg ik meer stress dan ik kan verdragen dan raak ik het overzicht kwijt, raak ik vervolgens het overzicht kwijt dan kan dat weer leiden tot verlies van realiteit. Maar zo zal ieder mens het overzicht kwijt raken als je 10 handelingen tegelijk moet doen onder druk.
Denk dat het ook bedoeld is of ik vatbaar ben voor gedragstherapie, of ik opvang wat ze me leren. Dat het dus niet zinloos is allemaal. Ik sta open voor gedragstherapie en mijn doel is dat ik een juist zelfbeeld krijg. Ik ben meer dan mijn denken zoals die op dit moment aanwezig is, ik heb een manier van denken waarbij mijn zelf-beeld niet deugt, als dat zelf-beeld op een juiste manier wordt aangepast dan zal ik vanzelf relaxter en rustiger worden. Meer vrede met de huidige situatie en hoe mijn leven er nu voor staat zodat ik richting de toekomst verder kan bouwen. Acceptatie van de huidige situatie waarbij ik kopje onder ben gegaan, accepteren dat het zo is, niet zeuren dat het ellendig is maar doorgaan om het wel in orde te maken op een manier die juist is voor mij. Opleiding accountancy zal het dus niet worden, kan best HBO zijn maar geen accountancy meer. Weer een beetje wijzer, fouten maken en leren en zo wel de juiste opleiding kiezen.
Gisternacht had ik op een gegeven moment totaal geen zin meer in het leven, ik zag het niet meer zitten zonder dat ik met een touw bezig was om me op te hangen. Het was me allemaal teveel ineens, ik stond op het punt van doordraaien op een gegeven moment. Maar dan pak ik altijd de boel weer op en dan kalmeer ik vanzelf weer.
Regelmaat is nodig in mijn leven, ik ga dus nu ook iedere dag de wekker zetten om 0700. Word ik om 0600 of om 0500 wakker dan sta ik ook op. Ik lig toch iedere avond om 22:00 in bed dus dan slaap ik genoeg.
Zoals mijn signature zegt, ik wil dus echt een leven gaan aanmeten die bij me past. Afgelopen jaren met de pet erna gegooid maar dan zeg ik wederom dat de anti depressiva een grote boosdoener was. Kan klinken alsof ik een excuus aan het zoeken ben maar ik werd compleet krankzinnig van dat middel wat de dokter dus ook weet nu. Zal het nooit meer krijgen.
Toch apart, je ziet het leven niet zitten op een bepaalde nacht, en de dag erna ga je bewust eens denken dat het anders moet. Stap voor stap. En dat begint met het zetten van de wekker.
Heb te lang liggen aankloten en dan geef ik mezelf dus ook in zekere mate de schuld, hoewel een depressie dan ook wel eens zomaar naar voren komt maar goed, dan ligt het eraan hoe je ermee omgaat en wie weet heeft dat wel te maken met ervaring door de jaren heen. Iedere dag word ik een beetje wijzer al lijkt het soms eerder achteruit dan vooruit te gaan.
Vandaag dus positief ingesteld zonder overdreven plannen, eerst maar eens zorgen voor regelmaat en meer conditie. Daarna mijn zelf-beeld opkrikken.
Zelf-reflectie heb je nog. Wordt ook toegepast door bedrijven op het werk. Hoe handel je in situaties en vervolgens ga je jezelf bestuderen of je wel juist handeld en of het handelen wel bij je past. Jezelf een spiegel voorhouden. Mijn gebrek aan zelf-vertrouwen past niet bij mij, net zoals vorig jaar het overdreven zelf-vertrouwen niet bij me pastte. De gulden midden-weg past bij me, zonder dat het saai hoeft te zijn. Precies in het midden en dan is het inschatten van mezelf en het leven an sich een stuk beter en sneller te krijgen.
Over afwijken van de norm, iedereen wijkt af van de norm omdat we allemaal een andere mening en een ander gevoel hebben. Zou iedereen hetzelfde zijn dan zou je te maken hebben met robots en gelukkig is dat niet zo.
Vaak wordt ook de norm werken gehanteerd, hoeft niet slecht te zijn maar vaak vergeten mensen dat ook wel eens een zware burn-out naar voren kan komen. Dan focussen zich alleen op het feit dat iemand niet werkt en kijken ze niet naar de oorzaak. Ik erger me niet meer eraan. Kortzichtigheid zie je over de hele wereld
![]()
En zo zal ik zelf ook wel vaak genoeg kortzichtig zijn ingesteld. Zou ik geen burn-out hebben gehad dan zou ik waarschijnlijk ook kortzichtig zijn geweest richting mensen die thuis zitten door shit aan de kop. Maar dat kan ik nu niet zeggen, omdat het niet zo is.
Weet wel dat ik vroeger voor de burn-out veel kortzichtiger was dan nu. Het voordeel van het doordraaien dat is dat ik iets meer inlevingsvermogen heb gekregen. Ging het eerst alleen om een goede economie waar ik mee bezig was, gaat het nu meer om gezondheid
![]()
En dan begrijp ik nu ook dat gezondheid niet vanzelfsprekend hoeft te zijn, zodat ik me meer kan inleven in mensen die ergens mee kampen.