abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_52337739
Als de TT kut is past iemand die maar aan.

Maar ik vond "Ari Bombari" of "Ari sticht veel gevari" nog minder geslaagd

pi_52340552
quote:
Medunjanin ziet Ajax zitten, Boussoufa niet
Geschreven door Daniel Cabot-Kerkdijk op maandag, 13 augustus om 17:29

Haris Medunjanin staat hoog op het verlanglijstje van Ajax. Zeer betrouwbare bronnen bevestigden aan Voetbalzone dat de Amsterdammers in de middenvelder van AZ een waardig opvolger van Wesley Sneijder zien.


Maandag liet technisch directeur Martin van Geel al in De Telegraaf weten dat het elftal op nog twee posities versterkt zou worden. Met het vrijgekomen geld door de transfer van Sneijder naar Real Madrid willen de Amsterdammers zo snel mogelijk zaken doen.

Maandagmiddag vernam Voetbalzone.nl dat Medunjanin positief heeft gereageerd op de interesse uit de hoofdstad en dat ook AZ bereid is mee te werken aan een overgang. Ook met Mbark Boussoufa werd contact opgenomen, maar de speler van Anderlecht zegt zelf aan een grotere competitie toe te zijn.

Daarnaast komen ook de namen van Thiago Motta, Santiago Ezquerro (beiden Barcelona) en Arnau Caldentey Riera (Sunderland) nadrukkelijk voor. Het drietal mag bij hun huidige werkgever vertrekken.
Medunjanin mogen ze van mij best hebben; die gozer is te lang een talent geweest volgens mij.....
en ja, de titel is om te huilen; gefeliciteerd met deze prachtige titel
pi_52340587
Ari sticht veel gevari
pi_52341621
Haris heeft nog niet eens een kans gehad bij AZ. Verhuur hem nog maar is aan ons in Arnhem .
pi_52341833
BonJovi had die TT kunnen verzinnen.
A.F.C. Ajax - Piet de Visser
pi_52341902
quote:
Op maandag 13 augustus 2007 19:07 schreef xFriendx het volgende:
"Ari sticht veel gevari"
Die TT is tien keer beter eerlijk gezegd.
"A little philosophy inclineth man's mind to atheism, but depth in philosophy bringeth man's minds about to religion." - Sir Francis Bacon
"Heb je vijanden lief, wees goed voor wie jullie haten." - Jezus
pi_52341914
quote:
Op maandag 13 augustus 2007 21:10 schreef Pritt het volgende:
BonJovi had die TT kunnen verzinnen.
Nee, die had gezegd.
AZ met Pelle, maar De RIdder is toch knapper!
pi_52341930
quote:
Op maandag 13 augustus 2007 21:12 schreef koningdavid het volgende:

[..]

Die TT is tien keer beter eerlijk gezegd.
Ari, de nieuwe gele kanari?
pi_52343144
AZ/Van Gaal zien blijkbaar geen rol weggelegd voor Medujanin? Dat AZ er aan mee wil werken om een AZ'er makkelijk over te laten gaan naar Ajax zegt wel genoeg denk ik.
pi_52344762
Had hem liever nog 1 jaar bij AZ gezien.
  maandag 13 augustus 2007 @ 23:00:19 #12
49255 Devano
melagomane blaaskaak
pi_52346089
Medunjanin is in potentie super. Alleen is hij nog veel te laconiek. Bij AZ komt hij dit seizoen zeker niet aan de bak, met Cziommer en Martens voor hem. Ajax dan maar.
None are more hopelessly enslaved than those who falsely believe they are free
pi_52351477
Medunjanin heeft bij Sparta goed zijn best gedaan. Ik vind dat hij dit jaar een serieuze kans moet krijgen. Ik denk dat hij het Cziommer en Martens best moeilijk kan maken.
pi_52351784
quote:
Op dinsdag 14 augustus 2007 09:08 schreef BobRooney het volgende:
Medunjanin heeft bij Sparta goed zijn best gedaan. Ik vind dat hij dit jaar een serieuze kans moet krijgen. Ik denk dat hij het Cziommer en Martens best moeilijk kan maken.
Helemaal mee eens, bij Sparta was hij DE speler.
En bij AZ heb ik hem nog maar 1x zien spelen, dus daar kan je nog geen oordeel over vellen.

Ik moet het nog maar zien gebeuren dat ie weggaat
Op vrijdag 5 oktober 2007 14:40 schreef BobRooney het volgende:
Volgens mij probeerde die invalide zelf een strijker af te steken, maar ging er iets fout.
pi_52351834
Ik dacht juist dat hij bij Sparta helemaal niet zo veel gebruikt was?
A player does not hope to get lucky; he just hopes others don't get lucky.
Klik dan als je durft
pi_52351890
32 wedstrijden, 7 goals bij Sparta. Is opzich niet verkeerd.
pi_52351987
Ok, dat valt nog wel mee, ik dacht juist geluiden te hebben gehoord dat hij bij Sparta ook helemaal niet gebruikt werd en niet voldeed.
A player does not hope to get lucky; he just hopes others don't get lucky.
Klik dan als je durft
pi_52359923
TVP en daarnaast vraag ik me toch af wie nou die sensationele aankopen van dit seizoen. Was het Pelle? Die jongen is waarschijnlijk geen basisspeler. Of Ari? Maar dat is nu nog geen grote naam. Over 34 wedstrijden waarschijnlijk wel. Dat wordt er 1 hoor
wie zaait zal oogsten.....
pi_52359971
quote:
Op dinsdag 14 augustus 2007 09:36 schreef BobRooney het volgende:
32 wedstrijden, 7 goals bij Sparta. Is opzich niet verkeerd.
Daarvan waren er wel erg veel invalbeurten.
A.F.C. Ajax - Piet de Visser
pi_52360039
quote:
Op dinsdag 14 augustus 2007 15:13 schreef Pritt het volgende:

[..]

Daarvan waren er wel erg veel invalbeurten.
Dus hij stond nog korter op het veld...en dan nog 7 x scoren

Medunjanin
pi_52361438
Geweldige techniek en een hele mooie trap. Handelingssnelheid moet m.i. nog iets omhoog. Zou voor hem misschien beter zijn om nog een of twee jaar bij AZ te ballen, maar gun hem wel een goed contract hoor
  donderdag 16 augustus 2007 @ 02:06:08 #22
55709 Stereotomy
Mens sana in corpore sano
pi_52412385
Omscholingscursus voor Opdam

Pas 31 jaar is hij, en toch al met afstand de oudste in de selectie van AZ. Vooral in aantal dienstjaren torent Barry Opdam ver uit boven zijn collega's. Herinneringen ophalen aan de tijd dat AZ degradatievoetbal speelde, is er niet meer bij. Degradatievoetbal? AZ? Veel van zijn medespelers zullen amper weten dat AZ er zeven, acht jaar geleden zo voor stond.

Zelfs over het seizoen waarin AZ de halve finale van de Uefa Cup haalde, twee jaar geleden nog maar, kan Opdam met nog maar één collega praten: Kew Jaliens. De overige spelers van toen zijn allemaal vertrokken. Zo snel is het gegaan in Alkmaar.

Ook Opdam leek vorig jaar te vertrekken, maar hij verlengde uiteindelijk zijn contract bij AZ tot 2010. Zo gaat hij nu al zijn twaalfde seizoen in. Het zal een heel ander jaar worden dan de voorgaande elf. Opdam is namelijk een nieuw vak aan het leren.

Hij moet zich, na elf jaar bijna alleen maar centrale verdediger te zijn geweest, nu omscholen tot linksback. "De trainer gaf eind vorig seizoen aan dat hij een andere bezetting van het centrum voor ogen had. Ik moest me richten op de positie van linksback", vertelt Opdam.

Hij had wel eens leukere gesprekken gehad met de trainer. "Ja, het valt niet gemakkelijk als je zo'n opmerking naar je hoofd geslingerd krijgt. Hij zei niet dat ik er niet meer zal spelen, maar wel dat de kans klein is. Dat deed wel even zeer. Ik heb het daar volgens mij goed gedaan. Maar ja, er komen jonge jongens aan en Ryan Donk heeft het tijdens mijn blessure ook goed ingevuld. Misschien is het dan logisch dat de trainer kiest voor jongens die hij eventueel nog kan vormen."

Opdam had weinig tijd nodig om voor zichzelf te beslissen wat hij wilde. "Je kunt je erbij neerleggen, de makkelijkste weg kiezen en zeggen: 'dan heb ik er geen zin meer in', maar er breken bij AZ mooie jaren aan. Daar wil ik bij zijn. Dus ga ik knokken voor die plek op links. Doe ik dat niet, dan weet ik dat ik hier weinig toekomst heb, gezien de opmerkingen van de trainer." Op links moet Opdam de strijd aangaan met aankoop Sébastien Pocognoli. Inzet: de erfenis van Tim de Cler, die deze zomer na vijf jaar AZ vertrok naar Feyenoord. Het is daarbij niet de bedoeling dat ze De Cler gaan imiteren. "Nee, want wij zijn anders dan Tim", zegt Opdam. "De trainer heeft ook gezegd dat het elftal op bepaalde punten misschien wat inlevert door het vertrek van Tim, maar dat in aanvallend opzicht het rendement hoger kan zijn dan met Tim. Nou, dat zijn dan wel dingen die je goed doen."

Een jaar na het WK, waarvoor hij op het laatste moment afviel, is het Nederlands elftal bij Opdam geen item meer. "Oranje? Daar houd ik me helemaal niet mee bezig. Dat ik erbij zat, is hartstikke leuk geweest en een onwijs mooie ervaring. In het begin zat ik voor teletekst als de voorselectie bekend werd gemaakt, want ja, het is natuurlijk spannend allemaal. Nu weet ik niet eens meer wanneer die voorselectie bekend wordt gemaakt", zegt Opdam, die tot acht interlands kwam.

Het ligt voor de hand dat het bij dat aantal blijft, al weet je het met bondscoach Marco van Basten nooit. "Als linksback maak ik sowieso geen kans op Oranje, lijkt me. Mijn echte kracht ligt in het centrum, met mijn opbouwende kwaliteiten. De jongens die er nu staan, doen het goed en dat vind ik leuk voor ze."

"Ik heb eind vorig seizoen ook geen moment gedacht 'ik moet dit of dat doen want dan kom ik weer in beeld bij Oranje'. Ik heb er gewoon voor gekozen om bij AZ te knokken voor de plek van linksback. En tegelijk heb ik aangegeven dat ik de hoop op een plek in het centrum ook nog niet heb opgegeven. Want je weet nooit hoe het loopt. Alles is mogelijk. Vorig jaar begon ik op de bank en werd Joris Mathijsen na één wedstrijd verkocht. Stond ik er toch weer in. En bovendien gaat de voorkeur van de trainer nog altijd uit naar een links- en een rechtspoot. En laat ik nou de enige linksbenige centrale verdediger in de selectie zijn."

Bron: Provinciaals Zeeuwse Courant
Confidence through competence
pi_52415229
Pocognoli in de basis dus

owja...als jullie willen lachen. Check het Ajax topic Ze zijn allemaal over de zeik.
  donderdag 16 augustus 2007 @ 13:13:17 #24
55709 Stereotomy
Mens sana in corpore sano
pi_52420418
Mooi, komen ze voorlopig hier niet zeiken.

en het ging de laatste tijd relatief zo goed tussen ons
Confidence through competence
pi_52420516
quote:
Op donderdag 16 augustus 2007 10:00 schreef BobRooney het volgende:
Pocognoli in de basis dus

owja...als jullie willen lachen. Check het Ajax topic Ze zijn allemaal over de zeik.
En terecht overigens!
Erg goede spelers verkopen en gemiddelde (niet meer dan dat) terugkopen en dan denken dat je de CL wel in komt wandelen.

Wij zitten een stuk lekkerder idd, feit is dat ik me geen zorgen maak, en met goed vetrouwen aan dit seizoen begin.
Ook AZ zal moeten groeien
Op vrijdag 5 oktober 2007 14:40 schreef BobRooney het volgende:
Volgens mij probeerde die invalide zelf een strijker af te steken, maar ging er iets fout.
pi_52421511
Voorlopig zijn die 500 kaarten voor AZ-VVV nog niet eens uitverkocht :s Wie geen SCC heeft kan er dus nog heen
pi_52422223
Hopelijk weet Scheringa wat hij doet met uitbreiding van het stadion
  donderdag 16 augustus 2007 @ 14:29:21 #28
55709 Stereotomy
Mens sana in corpore sano
pi_52422534
quote:
Op donderdag 16 augustus 2007 13:54 schreef DonnyBB het volgende:
Voorlopig zijn die 500 kaarten voor AZ-VVV nog niet eens uitverkocht :s Wie geen SCC heeft kan er dus nog heen
Teletekst is underrated
Confidence through competence
pi_52423386
quote:
Stijn Schaars is de nieuwe aanvoerder van AZ. Hij volgt Shota Arveladze op. Tweede aanvoerder dit seizoen is Kew Jaliens, derde is Gretar Steinsson. AZ trainde donderdag achter gesloten deuren. Afwezig waren David Mendes da Silva en Schaars. De nieuwe aanvoerder herstelt van een enkelblessure.

bron:RTVNH
Mooi voor Stijn
pi_52423928
Goeie aanvoerder. Hoop dat hij snel weer terug is. Ik mis hem
  donderdag 16 augustus 2007 @ 15:26:07 #31
55709 Stereotomy
Mens sana in corpore sano
pi_52424141
Op azfanpage ( ) Waren er geruchten dat Stijn niet geweldig lag in de groep. Kan iemand dit weerleggen of bevestigen?

Ik vind het een prima aanvoerder als hij elke keer moet spelen. Maar wat doen we met Martens dan? Die gast is te goed voor de bank!

En Steinsson derde aanvoerder, wtf.
Confidence through competence
pi_52424563
Rouleren wordt het codewoord dit jaar, mark my words.
Louis heeft me verteld dat de sleutel daar ligt komend seizoen, om zo een fitte,scherpe selectie te behouden. Blessurevrij en in staat op dit seizoen kampioen van Nederland te worden.

Ik heb trouwens een betere plek gekregen, ik zat eerst achter het doel en heb nu B1.
Meer langs de lijn, maar moest ook meteen 350 betalen ipv 220 van vorig seizoen!
Op vrijdag 5 oktober 2007 14:40 schreef BobRooney het volgende:
Volgens mij probeerde die invalide zelf een strijker af te steken, maar ging er iets fout.
pi_52425224
Volgens mij is Schaars wel arrogant

Maar hoe hij in de groep ligt...geen idee
  donderdag 16 augustus 2007 @ 16:28:42 #34
55709 Stereotomy
Mens sana in corpore sano
pi_52426058
quote:
Op donderdag 16 augustus 2007 15:40 schreef fuckbuddy het volgende:
Rouleren wordt het codewoord dit jaar, mark my words.
Louis heeft me verteld dat de sleutel daar ligt komend seizoen, om zo een fitte,scherpe selectie te behouden. Blessurevrij en in staat op dit seizoen kampioen van Nederland te worden.

Ik heb trouwens een betere plek gekregen, ik zat eerst achter het doel en heb nu B1.
Meer langs de lijn, maar moest ook meteen 350 betalen ipv 220 van vorig seizoen!
Je woont toch in België
Confidence through competence
pi_52426249
quote:
Op donderdag 16 augustus 2007 16:28 schreef Stereotomy het volgende:

[..]

Je woont toch in België
Helemaal waar, maar ben zeer geregeld in NH te vinden.
Ben een HHW'er van origine.
En kom zeker 2 a 3 weekenden in de maand in NL omgeving Alkmaar.

Dus pak graag een wedstrijd mee.
Zoals een AZ-Inter, en andere leuke wedstrijden.
Op vrijdag 5 oktober 2007 14:40 schreef BobRooney het volgende:
Volgens mij probeerde die invalide zelf een strijker af te steken, maar ging er iets fout.
pi_52429903
Ik ga bij al me vrienden vragen of ze een HHW-er kennen die naar Belgie is verhuisd

Welke buurt woonde je ? Heb zelf in de Rivierenbuurt aka...getho gewoond
  donderdag 16 augustus 2007 @ 19:20:39 #37
55709 Stereotomy
Mens sana in corpore sano
pi_52430950
Okee jongens.

Wat is een HHW'er?
Confidence through competence
pi_52430988
quote:
Op donderdag 16 augustus 2007 19:20 schreef Stereotomy het volgende:
Okee jongens.

Wat is een HHW'er?
heerhugowaarder?
pi_52431813
quote:
Op donderdag 16 augustus 2007 19:20 schreef Stereotomy het volgende:
Okee jongens.

Wat is een HHW'er?
Heerhugowaarder inderdaad. Heerhugowaard ligt vlak naar Alkmaar .

http://nl.wikipedia.org/wiki/Heerhugowaard
  donderdag 16 augustus 2007 @ 20:03:09 #40
55709 Stereotomy
Mens sana in corpore sano
pi_52432180
Jezus man, komen die provicialen nu ook al massaal naar AZ toe? Gloryhunters.
Confidence through competence
pi_52434040
quote:
Op donderdag 16 augustus 2007 18:41 schreef BobRooney het volgende:
Ik ga bij al me vrienden vragen of ze een HHW-er kennen die naar Belgie is verhuisd

Welke buurt woonde je ? Heb zelf in de Rivierenbuurt aka...getho gewoond
De Vecht heb ik even gewoond (ghetto idd)
Molenbuurt ook nog een korte periode
Daarna verhuisd en heb een tijd naast het accijnstorentje gewoond in Alkmaar.

Huygenwaard was mijn school.

tot zover the story of my life....
Op vrijdag 5 oktober 2007 14:40 schreef BobRooney het volgende:
Volgens mij probeerde die invalide zelf een strijker af te steken, maar ging er iets fout.
pi_52434751
quote:
Op donderdag 16 augustus 2007 15:40 schreef fuckbuddy het volgende:
Rouleren wordt het codewoord dit jaar, mark my words.
Louis heeft me verteld dat de sleutel daar ligt komend seizoen, om zo een fitte,scherpe selectie te behouden. Blessurevrij en in staat op dit seizoen kampioen van Nederland te worden.

Ik heb trouwens een betere plek gekregen, ik zat eerst achter het doel en heb nu B1.
Meer langs de lijn, maar moest ook meteen 350 betalen ipv 220 van vorig seizoen!
Zit wat in.

Soms kan je als speler best eens een wedstrijdje aan de kant zitten, zeker als je al flink hebt lopen bikkelen afgelopen weken. Wellicht bespaar je 2 weken blessureleed door 1 wedstrijd over te slaan. Win je er per saldo toch weer een wedstrijd mee als speler.

Daarnaast kunnen de spelers diverser worden aangezien ze niet altijd vaste posities hanteren. Dit komt ook het spel ten goede mochten er wel blessures komen. Soms zie je dat een team voortreffelijk op elkaar is ingespeeld, maar zodra 1 schakelt mist om welke reden dan ook iedereen ontzettend zoekende is. Dit zie ik bij AZ niet zo heel snel gebeuren.

Wellicht helpt het ook nog om de tegenstander wat te misleiden wat betreft keuze van het systeem en keuze van spelers naar aanloop van een wedstrijd.

Overigens wordt er vaak gewezen naar de ervaring van Arveladze die nu foetsie is, maar aan de andere kant hebben de jonkies van vorig jaar een hele hoop meegemaakt en daar al heel veel van kunnen leren. Dit scheelt volgens mij toch wel een slok op een borrel.
  donderdag 16 augustus 2007 @ 21:47:24 #43
55709 Stereotomy
Mens sana in corpore sano
pi_52434872
quote:
Soms zie je dat een team voortreffelijk op elkaar is ingespeeld, maar zodra 1 schakelt mist om welke reden dan ook iedereen ontzettend zoekende is. Dit zie ik bij AZ niet zo heel snel gebeuren.
Nou, zet Dembélé op 10 en je hebt het hele gedoe weer.... Martens of Cziommer op 10, dat waren de enige twee goede keuzes. Maar Van Gaal ziet wegens gebrek aan linkermiddenvelders dan liever Martens op linkshalf.

Overigens vind ik Agustien wel erg goed op rechtshalf. De Zeeuw of Mendes zijn daar net iets te defensief. En Jenner... euhm... die jongen mag na 60 minuten invallen om iets te forceren.

Ik kijk uit naar die fantastische UEFA-cup avonden met AZ dit jaar, als we door de eerste ronde heenkomen.
Confidence through competence
  vrijdag 17 augustus 2007 @ 10:43:05 #44
55709 Stereotomy
Mens sana in corpore sano
pi_52444516
quote:
Van Gaal: 'Invloedrijke positie dwing ik af'
VI.nl 17/8/2007 10:31

Louis van Gaal krijgt voor de aftrap van AZ-VVV de Rinus Michels Award uitgereikt. Zijn collega's riepen hem uit tot beste trainer van het afgelopen seizoen.

Van Gaal kreeg die onderscheiding zónder in de voorbije voetbaljaargang een prijs te hebben gewonnen. 'Dat zou in het buitenland niet kunnen', zegt Van Gaal in De Telegraaf.

'Mijn werkomgeving is perfect en mijn arbeidsvreugde is hier toegenomen. Anders was ik wel gestopt, want ik hoef niet meer te werken. Als ik nu stop, kom ik buiten het circuit te staan. En dan word je vlug oud. Op het veld blijf ik scherp en gezond, dat is mijn overtuiging.'

Van Gaal herhaalt dat AZ op termijn de beste club van Nederland moet worden: 'Dirk Scheringa, de voorzitter, wil overal de beste in worden en wordt dat ook. Dat heb ik ook altijd in me gehad. Dus dan worden wij de beste club van Nederland.'

De trainer van AZ vindt niet dat hij in Alkmaar een unieke machtspositie heeft opgebouwd. 'Dat was bij Ajax, Barcelona onder Nuñes en de KNVB ook al zo. Daar had ik dezelfde invloed als hier. Dan komt mijn kwaliteit ook tot uiting, dat ik mensen kan overtuigen. Die invloed, die krijg ik niet. Een invloedrijke positie dwing ik af, omdat ik deskundig ben.'

Over de ontleding van zijn selectie: 'Elke positie in het veld heeft een ander soort psyche. Ik wil van iedere speler een profiel maken, om zijn rendement te optimaliseren. Ik kijk altijd naar de totale mens en wil me verdiepen in wat hem beweegt. Zodat je kunt analyseren wat je van elkaar kunt verwachten.'


Von Gahl
Confidence through competence
pi_52446516
Die invloed, die krijg ik niet. Een invloedrijke positie dwing ik af, omdat ik deskundig ben.'

pi_52450171
quote:
Op donderdag 16 augustus 2007 14:29 schreef Stereotomy het volgende:

[..]

Teletekst is underrated
Kwam van de AZ-website. Ik kijk geen teletekst, jij kennelijk wel
Sta overigens op X2. Jullie?
pi_52454975
Van Gaal: ‘VVV heeft veel voetbalvermogen’


“We hebben deze week minder intensief getraind in verband met de eerste competitiewedstrijd.” Twee trainingen waren besloten. “Dat was om meer rust te creëren én tegen de harde wind”, blikte Van Gaal terug.

VVV-Venlo
“De wedstrijd van zaterdag tegen VVV is, hoe je het ook bekijkt, de belangrijkste wedstrijd. Wij verloren in de voorbereiding van Leverkusen (4-0) en Middlesbrough (2-0), maar ja, die ploegen lopen vervolgens in hun competities tegen een nederlaag aan. Dus die oefenwedstrijden zeggen me niet zoveel.”

De oefenmeester van AZ weet dat VVV-Venlo ‘veel voetbalvermogen’ in de ploeg heeft. “Het is alleen de vraag of ze tegen AZ zo durven te spelen. Veel ploegen spelen heel verdedigend tegen ons.”

Ben benieuwd. Volgens mij kan VVV dit seizoen nog wel voor verassingen zorgen. Denk alleen dat ze tegen AZ te kort gaan komen

Hopelijk start Pelle in de basis...punten scoren voor Coach van het jaar
pi_52455745
Hier iemand die al een selectie kan vinden van Jong AZ voor 2007/08? De officiële site geeft slechts de oude groep.
ASWH, de trots van de regio
www.thuisuiteten.nl
pi_52455784
quote:
Op maandag 13 augustus 2007 21:10 schreef Pritt het volgende:
BonJovi had die TT kunnen verzinnen.
Op donderdag 22 juli 2010 01:22 schreef xmamacitax het volgende:
mijn nederlands is 1000 x beter dan de joune
pi_52455906
quote:
Op vrijdag 17 augustus 2007 17:28 schreef methodmich het volgende:
Hier iemand die al een selectie kan vinden van Jong AZ voor 2007/08? De officiële site geeft slechts de oude groep.
Zie hem zelf ook niet. Op AZjeugd.nl ook niet.

Wel een wedstrijdverslag van 9 augustus...dan weet je ongeveer wie erin zit..

Jong AZ-AFC`34 2-0 (2-0)

Scoreverloop: 32. Gregory Nelson 1-0, 44. Santy Hulst 2-0.

Opstelling Jong AZ: Kevin Rijnvis, Aron Gunnarsson (78.Weijl), Ramon Rodriguez da Silva, Joona Toivio (46. Ramos), Jeroen Tesselaar, Marko Matic, Furdjel Narsingh, Toni Kolehmainen, Pepijn Kluin (59.Sigthorssón), Gregory Nelson (70. Gaston Salasiwa), Santy Hulst.
pi_52475405
vanavond dikke winst gok ik zo.
Ik zet hem weg op 3-0.

Hopen dat het droog blijft, en ja ik ben er dus weer bij.
Op vrijdag 5 oktober 2007 14:40 schreef BobRooney het volgende:
Volgens mij probeerde die invalide zelf een strijker af te steken, maar ging er iets fout.
pi_52475610
Van mij hoeft het geen doelpuntenfestijn te worden. Gewoon winnen met knap voetbal waarbij als AZ zijnde laat zien dat je de boel onder controle hebt. Dit jaar maar eens gewoon meer punten halen dan de rest, dan is er ook geen race om die doelpunten.

Een 3-0 zou overigens een prima uitslag zijn. Cijfers zoals tegen NAC vorig jaar hoeft van mij niet zo. Liever nu 3-0 en volgende week 3-0 dan nu 8-0 en volgende week 1-1.
  zaterdag 18 augustus 2007 @ 13:54:06 #53
147587 De_Postbode
Ik ben overrated
pi_52476621
Komt hier trouwens nog een uitzending of stream van?
Ta mère bien.
  zaterdag 18 augustus 2007 @ 14:02:18 #54
49255 Devano
melagomane blaaskaak
pi_52476756
Na die 8-1 seizoensopener van vorig jaar zou je bijna hetzelfde verwachten tegen VVV.
None are more hopelessly enslaved than those who falsely believe they are free
  zaterdag 18 augustus 2007 @ 14:45:21 #55
55709 Stereotomy
Mens sana in corpore sano
pi_52477524
Jongens jongens, we gaan de wave toch niet beginnen he, bij 2-0.

Monsterscores verwacht ik niet dit jaar, omdat Koef niet meespeelt (*kuch* en als hij blijft speelt hij evenvaak als vorig jaar, het is bij hem toch meer dat gekwetste zieltje omdat hij vindt dat hij eerste spits had moeten zijn), maar ik verwacht wel een meer consistente prestatie vanwege de superbrede selectie.

Enne... ik heb een seizoenskaart!!! Voor Planet Voetbal. Is erg goedkoop met 79 EUR, omdat die geile kutplayoffs er ook gratis bij zitten.
Confidence through competence
  zaterdag 18 augustus 2007 @ 14:54:40 #56
55709 Stereotomy
Mens sana in corpore sano
pi_52477688
quote:
Louis van Gaal houdt niet van pielers

Met het verdriet van vorig seizoen als energiebron begint AZ vanavond tegen VVV aan een nieuwe competitie. Louis van Gaal vreest de hooggespannen verwachtingen niet, na een topseizoen zonder prijzen. ,,De druk kan niet groter zijn dan vorig jaar, want toen was hij al heel groot.''

Het gemiste landskampioenschap, de verloren bekerfinale en versperde toegang tot de voorronde van de Champions League zijn in de selectie geen onderwerp van gesprek meer, zegt de trainer. Ontspannen maar onveranderd scherp blikt hij vooruit naar een volgende kans om geschiedenis te schrijven. De veronderstelling dat het achteraf niet zo héél erg is geweest dat AZ geen kampioen werd, wordt resoluut verworpen. ,,We zijn weliswaar onderweg in een groeiproces maar voor mij kan een kampioenschap nooit te vroeg komen. Zó dichtbij moet je die kans gewoon pakken. En dan moet je daarna met de gevolgen maar leren omgaan.'' Het weggeven van de titel was wat Van Gaal betreft te vergelijken met de teleurstelling na de met Ajax verloren Champions League-finale tegen Juventus. De nacht na het echec tegen Excelsior was daarom een van die spaarzame momenten dat hij slecht sliep. ,,Omdat we een heel grote kans hadden gemist. Spanning en stress hebben geen vat op me. Ik heb alleen maar stress als ik vind dat ik zelf heb gefaald. Dan slaap ik minder goed. Maar dat komt weinig voor. Het gebeurt ook zelden dat ik kapot ben van vermoeidheid na een wedstrijd. Ik kan wel in slaap vallen omdat ik moe ben, maar dat is wat anders. Als ik nu ga liggen zou ik zo kunnen slapen. Ik heb ook voorgesteld om de bank uit het spelershome in De Hout hier in mijn kamer neer te zetten. Maar directeur Algemene Zaken Toon Gerbrands vond het maar niets, die zwarte leren bank in zo'n modern gebouw.''

De trainer zegt aan tien minuten genoeg te hebben om de vermoeidheid te verdrijven en nieuwe energie te tanken. ,,Als ik 's avonds thuis kom om half acht, acht uur gaan we eerst eten. Daarna doe ik tien minuten mijn ogen dicht en dan ben ik weer zo fris als een hoentje. Vroeger was ik naast leraar lichamelijke opvoeding nog speler van Sparta. Ik had dus een volledige baan en moest ook trainen. Drie keer ben ik door vermoeidheid overvallen tegen een vangrail gereden. Na de derde keer stopte ik steeds even bij een benzinepomp. Om tien minuten achterover te leunen. Dan rinkelde het wekkertje en ging ik verder.''

De trainer begint aan zijn derde jaar bij AZ. Van Gaal zegt dat hij de organisatie in het eerste jaar van zijn contractperiode bij AZ nog niet zo naar zijn hand had gezet. ,,Ik deed alles wat mijn voorganger Co Adriaanse had gedaan. In het tweede jaar ben ik gaan doorselecteren. Heb mensen in de organisatie gebracht die er nog niet waren. Het werd steeds meer mijn team. Niet 'mijn' spelers, want dat doet Marcel Brands met zijn scoutingstaf. Hij bekijkt ze en doet al het werk. Ik kom pas om de hoek kijken als Brands het echt een goede speler vindt. Dan kijk ik naar een verknipte video en geef mijn mening. Maar het is niet zo, wat ik laatst las, dat ik twintig minuten naar een band van Ari kijk en dat dát dan genoeg is. Vijf scouts hebben hem dan al zien spelen.''

,,Met een aantal spelers komt Brands niet eens bij mij. Omdat hij van tevoren weet dat ik het geen type vind voor AZ. Dan is hij zelf wel onder de indruk maar weet hij voor wie ik kies. Ik hou niet van pielers.''

Niet alleen de directeur voetbalzaken geniet veel aanzien bij de coach. Van Gaal roemt alle beleidsmakers bij AZ. Daarom gelooft hij in de continuïteit van de club. ,,Bij Ajax, de KNVB en Barcelona had ik mijn kont nog niet gelicht of ze deden de dingen alweer anders. Hier gebeurt dat niet, verwacht ik. Als ik hier vertrek, gaat AZ door op de ingeslagen weg. Omdat de manier waarop we het nu doen de visie van de club is. En niet alleen de visie van Van Gaal.''

Van Gaal bekent dat hij soms een ander imago zou wensen. ,,Maar in de media wordt een heel andere Van Gaal geschetst dan de echte. Omdat de media steeds de bevestiging willen van wat ze al die jaren hebben geschreven. Als ik mezelf terug zie denk ik ook wel eens, jongen dat had je beter anders kunnen zeggen. Natuurlijk heb ik wel eens spijt van publiekelijke aanvaringen. Omdat het slechts bevestigend werkt. Dan heb ik spijt ten aanzien van mijn imago, niet ten aanzien van de persoon. Want die persoon heeft het dan verdiend.'

Bron: NHD'
Van Gaal
Confidence through competence
pi_52477906
Benieuwd naar Ari, Pellè en Dembéle vanavond .

En Koef natuurlijk .
  zaterdag 18 augustus 2007 @ 18:17:46 #58
147587 De_Postbode
Ik ben overrated
pi_52481711
quote:
Op zaterdag 18 augustus 2007 13:54 schreef De_Postbode het volgende:
Komt hier trouwens nog een uitzending of stream van?
???
Ta mère bien.
  zaterdag 18 augustus 2007 @ 18:51:24 #59
55709 Stereotomy
Mens sana in corpore sano
pi_52482389
quote:
Op zaterdag 18 augustus 2007 18:17 schreef De_Postbode het volgende:

[..]

???
http://www.voetbalinbeeld.nl/

Voor een uitzending moet je Digitenne van Tele2 nemen, of een los e-ticket kopen bij http://www.planet.nl/voetbal . Ik heb een seizoenskaart genomen voor alle Eredivisie wedstrijden, in een vlaag van verstandsverbijstering. Ging er al vanuit dat AZ weer play-offs gaat spelen.
Confidence through competence
  zaterdag 18 augustus 2007 @ 19:28:55 #60
147587 De_Postbode
Ik ben overrated
pi_52483118
Ik ben een cheap bastard, daar moet je voor dokken. Is er geen gratiesch stream, dus? Had gekund.
Ta mère bien.
  zaterdag 18 augustus 2007 @ 19:46:52 #61
55709 Stereotomy
Mens sana in corpore sano
pi_52483540
quote:
Op zaterdag 18 augustus 2007 19:28 schreef De_Postbode het volgende:
Ik ben een cheap bastard, daar moet je voor dokken. Is er geen gratiesch stream, dus? Had gekund.
Gratis streams uit China e.d. worden genoteerd bij voetbalinbeeld, zie ook het topic daarvoor. Maar AZ wordt meestal niet gestreamd, alleen Ajax en PSV.
Confidence through competence
  zaterdag 18 augustus 2007 @ 19:50:55 #62
147587 De_Postbode
Ik ben overrated
pi_52483642
Bedankt, zal even kijken. Anders biedt RTV Noord misschien hoop, daar werd ook AZ - Inter uitgezonden.
Ta mère bien.
  zaterdag 18 augustus 2007 @ 19:58:13 #63
55709 Stereotomy
Mens sana in corpore sano
pi_52483810
Nee, nee, de rechten van de eredivisie ligt bij Tele2. Niemand anders mag dat spul live uitzenden in Nederland.

Het begint! Ik ga kijken.
Confidence through competence
  zaterdag 18 augustus 2007 @ 20:06:00 #64
147587 De_Postbode
Ik ben overrated
pi_52483999
Shit, dan maar m'n pa zover krijgen dat ie die zooi neemt.
Ta mère bien.
pi_52484785
ik heb alweer zin in de samenvatting vanavond
Hoe is het verder?
pi_52484972
quote:
Op zaterdag 18 augustus 2007 13:54 schreef De_Postbode het volgende:
Komt hier trouwens nog een uitzending of stream van?
Channel 22508 op Sopcast. NL stream.
  zaterdag 18 augustus 2007 @ 21:13:05 #67
102865 One_conundrum
zeg maar Conundrum
pi_52485607
Waarom speelt Pocognloi niet?
"Vanity, definitely my favorite sin. . . ."
  zaterdag 18 augustus 2007 @ 22:14:47 #68
55709 Stereotomy
Mens sana in corpore sano
pi_52487093
quote:
Op zaterdag 18 augustus 2007 21:13 schreef One_conundrum het volgende:
Waarom speelt Pocognloi niet?
Omdat Opdam ook erg goed is

Okee, vandaag tegen VVV, leuke pot, en VVV gaat echt niet degraderen dit seizoen. Ze spelen aanvallen, prima positiespel en een wereldkeeper.

Sterk: Dembele, Opdam, Pocognoli, Medunjanin, Ari
Zwak: Donk, Agustien (eerste helft goed, 2e helft matig), De Zeeuw (niet gezien vandaag), Pellè (mistte echt veel kansen, absoluut geen pinchhitter)
Confidence through competence
  zaterdag 18 augustus 2007 @ 22:16:36 #69
153711 SpankTheMonkey
It's Nice! I like!
pi_52487148
Had Ari er in laten staan en hij had er nog 2 ingeprikt.
  zaterdag 18 augustus 2007 @ 22:29:42 #70
55709 Stereotomy
Mens sana in corpore sano
pi_52487424
Brabera: "Dus AZ wordt gewoon kampioen dit jaar?"
Van Gaal: "Als jij dat zo zegt, dan zal het wel zo zijn, want jij bent een kenner, hè?"
Barbera: "Dank u!"

Confidence through competence
  zaterdag 18 augustus 2007 @ 22:31:26 #71
153711 SpankTheMonkey
It's Nice! I like!
pi_52487459
quote:
Op zaterdag 18 augustus 2007 22:29 schreef Stereotomy het volgende:
Brabera: "Dus AZ wordt gewoon kampioen dit jaar?"
Van Gaal: "Als jij dat zo zegt, dan zal het wel zo zijn, want jij bent een kenner, hè?"
Barbera: "Dank u!"



Ik hoop dat ze het zo uitzenden bij RTL4.
pi_52487893
quote:
Op zaterdag 18 augustus 2007 22:29 schreef Stereotomy het volgende:
Brabera: "Dus AZ wordt gewoon kampioen dit jaar?"
Van Gaal: "Als jij dat zo zegt, dan zal het wel zo zijn, want jij bent een kenner, hè?"
Barbera: "Dank u!"

pi_52488474
quote:
Op zaterdag 18 augustus 2007 22:29 schreef Stereotomy het volgende:
Brabera: "Dus AZ wordt gewoon kampioen dit jaar?"
Van Gaal: "Als jij dat zo zegt, dan zal het wel zo zijn, want jij bent een kenner, hè?"
Barbera: "Dank u!"

geweldig

heb het niet gezien, maar kan me de toon waarop Louis dat moet hebben gezegd helemaal voorstellen
Op donderdag 22 juli 2010 01:22 schreef xmamacitax het volgende:
mijn nederlands is 1000 x beter dan de joune
pi_52488520
quote:
Op zaterdag 18 augustus 2007 22:29 schreef Stereotomy het volgende:
Brabera: "Dus AZ wordt gewoon kampioen dit jaar?"
Van Gaal: "Als jij dat zo zegt, dan zal het wel zo zijn, want jij bent een kenner, hè?"
Barbera: "Dank u!"

Geniaal
pi_52489594
Bij deze bied ik mijn excuses aan namens sc Heerenveen. Het is natuurlijk ongehoord en schandalig dat wij een hoog transferbedrag vragen voor Pranjic. Wij zullen in het vervolg al onze goede spelers voor een fooi naar het grote AZ laten gaan.

Tering hey. Hoeveel kostte Koevermans ook alweer?
pi_52489946
quote:
Op zondag 19 augustus 2007 00:08 schreef MaxPower het volgende:
Bij deze bied ik mijn excuses aan namens sc Heerenveen. Het is natuurlijk ongehoord en schandalig dat wij een hoog transferbedrag vragen voor Pranjic. Wij zullen in het vervolg al onze goede spelers voor een fooi naar het grote AZ laten gaan.

Tering hey. Hoeveel kostte Koevermans ook alweer?
Van Gaal zei toch niet dat Heerenveen daarin fout zat met het bedrag voor Pranjic? Volgens mij zei hij enkel dat het veel was en in dit geval teveel voor AZ. Volgens mij zei hij niet dat het bedrag sowieso teveel is voor een speler zoals Pranjic.
pi_52490025
Ach, hij/VanGeel/Scheringa zeurden al over de hoge bedragen bij Huntelaar en later Nilsson. Je zou zeggen dat ze het op een gegeven moment wel doorhebben.
pi_52490102
Op basis van de samenvatting, jawel, wordt Pelle dé miskoop van het seizoen 2007/2008.
pi_52490311
quote:
Op zondag 19 augustus 2007 00:30 schreef peksin het volgende:
Op basis van de samenvatting, jawel, wordt Pelle dé miskoop van het seizoen 2007/2008.
Mwah, vaak staat ie wel op de juiste plaats maar wil de afronding nog niet zo vlotten. Ik denk dat hij conditioneel nog hoger moet en nog wat moet wennen. Zodra de 1e er in ligt en hij op het juiste niveau zit qua conditie en zich aangepast heeft zal het wel gaan lopen. Iedereen verwacht een hoop van hem, denk ook dat Van Gaal hem om die reden op de bank laat beginnen. Begint hij nu in de basis voordat hij 'klaar' is dan 'mislukt' hij vrijwel zeker en is het heel lastig om daarna alsnog een kans te krijgen en jezelf naar het juiste niveau te brengen. Nu kan hij langzaam opbouwen en zal hij over 1-2 maanden daar moeten zijn en beginnen met schitteren. Is het over 4-5 maanden nog niet veel soeps dan kan je wel zeggen dat het al richting een miskoop gaat lopen.
pi_52490352
Nog fijn lopen klapperen mensen !
Vincent zag het koren
Einstein het getal
Zeppelin de Zeppelin
En Johan zag de bal
pi_52490540
quote:
Op zondag 19 augustus 2007 00:41 schreef xFriendx het volgende:

[..]

Mwah, vaak staat ie wel op de juiste plaats maar wil de afronding nog niet zo vlotten. Ik denk dat hij conditioneel nog hoger moet en nog wat moet wennen. Zodra de 1e er in ligt en hij op het juiste niveau zit qua conditie en zich aangepast heeft zal het wel gaan lopen. Iedereen verwacht een hoop van hem, denk ook dat Van Gaal hem om die reden op de bank laat beginnen. Begint hij nu in de basis voordat hij 'klaar' is dan 'mislukt' hij vrijwel zeker en is het heel lastig om daarna alsnog een kans te krijgen en jezelf naar het juiste niveau te brengen. Nu kan hij langzaam opbouwen en zal hij over 1-2 maanden daar moeten zijn en beginnen met schitteren. Is het over 4-5 maanden nog niet veel soeps dan kan je wel zeggen dat het al richting een miskoop gaat lopen.
Zou natuurlijk mogelijk zijn wat je schrijft. Ik vrees gewoon dat Pelle niet in het dynamische spel past van AZ. Dat heeft gewoon met de Italiaanse voetbalcultuur te maken. Bij de 4-0 zie je dat werkelijk iedereen om hem heen beweegt, maar hij zelf blijft staan en raakt niet in het spel betrokken. Maar hoe dan ook, vGaal zal hem niet voor niets gehaald hebben, dus ik laat me graag verbazen.
  zondag 19 augustus 2007 @ 01:06:00 #82
55709 Stereotomy
Mens sana in corpore sano
pi_52490924
Pelle is als sex met een veel te mooie meid. Je probeert dan te goed en dan wil 'ie soms niet omhoog komen.
Confidence through competence
  zondag 19 augustus 2007 @ 01:22:54 #83
147587 De_Postbode
Ik ben overrated
pi_52491359
Dat verschijnsel ken ik niet, vertel eens?

Damn trouwens, dat hakje van Dembele. En weer eens een geniaal Van Gaal interview!
Ta mère bien.
  zondag 19 augustus 2007 @ 01:24:29 #84
55709 Stereotomy
Mens sana in corpore sano
pi_52491393
quote:
Op zondag 19 augustus 2007 00:49 schreef peksin het volgende:

[..]

Maar hoe dan ook, vGaal zal hem niet voor niets gehaald hebben, dus ik laat me graag verbazen.
Oh, had je het niet gehoord? Van Gaal heeft hem gehaald omdat 'ie de panenka van Pellè op YouTube had gezien.
Confidence through competence
  zondag 19 augustus 2007 @ 01:43:28 #85
147587 De_Postbode
Ik ben overrated
pi_52491802
Of omdat ie dacht Pelé te kopen.
Ta mère bien.
pi_52491837
Ari is lelijk
pi_52492073
quote:
Op zondag 19 augustus 2007 01:45 schreef DrDentz het volgende:
Ari is lelijk
Maar scoort wel das het belangrijkste.
Hoe is het verder?
  zondag 19 augustus 2007 @ 01:59:33 #88
147587 De_Postbode
Ik ben overrated
pi_52492093
quote:
Op zondag 19 augustus 2007 01:45 schreef DrDentz het volgende:
Ari is lelijk




Ja, je hebt gelijk.
Ta mère bien.
  zondag 19 augustus 2007 @ 02:10:27 #89
49255 Devano
melagomane blaaskaak
pi_52492295
Pelle een miskoop noemen na 1 wedstrijd... Waar gaat het over.
None are more hopelessly enslaved than those who falsely believe they are free
pi_52492318
Pelle is wel een knappe jongen
  zondag 19 augustus 2007 @ 02:44:52 #91
55709 Stereotomy
Mens sana in corpore sano
pi_52492819


"Gelukkig heb ik meer verstand van scoren"

Raden wie er ook was:



"AZ ies mai klup"
Confidence through competence
  zondag 19 augustus 2007 @ 04:51:04 #92
55709 Stereotomy
Mens sana in corpore sano
pi_52493900
Trouwens, de persconferentie op AZ.tv was wel aardig. D'r was zo'n reporter die het zielig vond voor Koevermans dat hij op de bank zat te verpieteren, maar wat Van Gaal zei was dat Koef een professional is, en dat hij zich ook zo moet gedragen. En dat het nog erger is voor Koenders en Vormer dat die op de tribune zaten. En dat het ook erg was voor Lens dat íe vorig jaar zo weinig speelde, en dat Koef Dembele uit de basis hield vorig jaar was ook erg voor Dembele. Dus eigenlijk dat Koef niet moet zeuren.

Daarnaast zei Van Gaal dat Koef "... niet eens zo goed traint. Hij doet wel erg zijn best, hij doet hartstikke zijn best, maar hij kan niet met de situatie omgaan."

Ben ik het mee eens. Als Koef bij AZ blijft, speelt hij ECHT nog wel evenveel als vorig jaar. Pellé moet nog geheel acclimatiseren en is absoluut geen pinchhitters-type als ik dat zo zie, dus ik voorspel dat Pellé nog het minst gaat spelen.
Confidence through competence
pi_52494483
quote:
Op zaterdag 18 augustus 2007 22:29 schreef Stereotomy het volgende:
Brabera: "Dus AZ wordt gewoon kampioen dit jaar?"
Van Gaal: "Als jij dat zo zegt, dan zal het wel zo zijn, want jij bent een kenner, hè?"
Barbera: "Dank u!"

Barbera
"A little philosophy inclineth man's mind to atheism, but depth in philosophy bringeth man's minds about to religion." - Sir Francis Bacon
"Heb je vijanden lief, wees goed voor wie jullie haten." - Jezus
  zondag 19 augustus 2007 @ 09:21:26 #94
22794 Enchanter
Right you are Ken!!!
pi_52494629
quote:
Op zaterdag 18 augustus 2007 14:54 schreef Stereotomy het volgende:

[..]

Van Gaal
Het is en blijft een Ajacied
Ik ben inmiddels overleden
pi_52494717
Waarom begint Van Gaal erover dat Ari egoistisch zou zijn en dat er misschien wel een ander had kunnen scoren?
pi_52494764
quote:
Op zondag 19 augustus 2007 01:45 schreef DrDentz het volgende:
Ari is lelijk
Huntelaar ook, maar hij schiet ze er wel in.
"Whatever the mind of man can conceive and believe, it can achieve" Napoleon Hill
pi_52494831
quote:
Op zondag 19 augustus 2007 01:45 schreef DrDentz het volgende:
Ari is lelijk
Dus als we het verhaal van Stereotomy even doortrekken over Pelle dan is Ari een cheap-ass hoertje met wratten op den vagina, maar je verlaat haar altijd met een lege zak?
pi_52498280
quote:
Op zondag 19 augustus 2007 09:43 schreef venomsnake het volgende:

[..]

Huntelaar ook, maar hij schiet ze er wel in.
Vorig seizoen ja
pi_52498296
Huntelaar is niet zo lelijk
pi_52498534
Toeschouwers op de training van afgelopen vrijdagmorgen waren getuige van een fanastische goal van Graziano Pellè: een klassieke omhaal, stijf in de kruising.

Een tweetal ooggetuigeverslagen:

Jansen:
Zojuist thuis gekomen in Egmond, en zit nog steeds na te genieten van een goal van Pelle die ik zojuist heb mogen aanzien op de training.
Werelds!
Voorzet vanaf rechts, Pelle krijgt de bal hoog achter zich, keert zich om, vervolgens maakt ie een omhaal..... Stijf in de kruising onder kant lat. Marco van Basten is er niks bij.

Cruz Azul:
Onwaarschijnlijk mooi. Het was echt zo'n klassieke omhaal: je zag al een half uur van te voren dat hij het ging proberen, maar toch duurde het twee tellen voordat je je realiseerde dat hij in het netje lag. Koef was trouwens na Martens de eerste om hem te feliciteren.

van AZfanpage.nl

Pelle kan gerust wel wat...deze gast is echt geen miskoop
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')