mh dat zijn dan uitzonderingen. Zelfs met een behoorlijke opleiding is het echt niet zo dat ze overal op je te wachten staan. Ik had de leeftijd veel hoger ingeschat dan zo begin 20 als hier in dit topic blijkt. Wat heb je nou te bieden op zo'n leeftijd.quote:Op donderdag 26 juli 2012 02:06 schreef rechtsedirecte het volgende:
[..]
in de tijd dat ik naar NZ ging, 15 jaar geleden, was het nog niet zo moeilijk om een verblijfsvergunning te krijgen...lang traject maar niet echt moeilijk
Ik heb meer het idee dat het is "wat heb je te verliezen". Toen ik vertrok na de middelbareschool was het enige wat ik achterliet familie en vrienden. Als je de dertig passeert laat je veel meer achter en is het moeilijker om je huidige leven los te laten.quote:Op donderdag 26 juli 2012 16:00 schreef Zombiehoofd het volgende:
[..]
mh dat zijn dan uitzonderingen. Zelfs met een behoorlijke opleiding is het echt niet zo dat ze overal op je te wachten staan. Ik had de leeftijd veel hoger ingeschat dan zo begin 20 als hier in dit topic blijkt. Wat heb je nou te bieden op zo'n leeftijd.
same here...vertrok wel wat later maar had geen verdere banden dan familie en vriendenquote:Op vrijdag 27 juli 2012 14:45 schreef Greci het volgende:
[..]
Ik heb meer het idee dat het is "wat heb je te verliezen". Toen ik vertrok na de middelbareschool was het enige wat ik achterliet familie en vrienden.
als je in het weekend gewoon naar huis ga is er imo niet echt sprake van emigratiequote:Op vrijdag 27 juli 2012 21:11 schreef Leafeon672 het volgende:
Ik ben nu 17 en ga in september verhuizen naar Brussel om daar te studeren. De bachelor die ik wil gaan doen duurt in ieder geval 3 jaar, en in die drie jaar tijd hoop ik echt vloeiend Frans te leren spreken. Natuurlijk kan in de vakanties en weekenden binnen 3 uur thuis zijn, dus van heimwee zal ik niet zo snel last hebben. En inderdaad, als je jong bent heb je nog geen huisje, boompje, beestje, dus is het makkelijker om te emigreren.
waarom niet? En waarom het woord "gewoon"?quote:Op vrijdag 27 juli 2012 21:22 schreef rechtsedirecte het volgende:
[..]
als je in het weekend gewoon naar huis ga is er imo niet echt sprake van emigratie
ik zie het meer als 'net over de grens op kamers wonen'quote:Op vrijdag 27 juli 2012 21:37 schreef Prego het volgende:
[..]
waarom niet? En waarom het woord "gewoon"?
deze discussie s natuurlijk al vaker langs gekomen maar als je ga studeren en van plan bent om regelmatig in het weekend met je tas met vuile was bij moeders aan te kloppen dan is er imo geen sprake van emigratie maar, zoals ik al eerder zei, op kamers wonen net over de grensquote:Op vrijdag 27 juli 2012 21:44 schreef Prego het volgende:
Ik heb het niet over respect, ik ben het niet met jouw definitie van emigreren. Sinds wanneer is een emigratie afhankelijk van de afstand?
Vloeiend Frans leren spreken in Brussel, op 17-jarige leeftijd? Droom lekker verder.quote:Op vrijdag 27 juli 2012 21:11 schreef Leafeon672 het volgende:
Ik ben nu 17 en ga in september verhuizen naar Brussel om daar te studeren. De bachelor die ik wil gaan doen duurt in ieder geval 3 jaar, en in die drie jaar tijd hoop ik echt vloeiend Frans te leren spreken. Natuurlijk kan in de vakanties en weekenden binnen 3 uur thuis zijn, dus van heimwee zal ik niet zo snel last hebben. En inderdaad, als je jong bent heb je nog geen huisje, boompje, beestje, dus is het makkelijker om te emigreren.
Hoezo dat? Omdat ze in Brussel zo goed Nederlands kunnen?quote:Op zaterdag 28 juli 2012 00:55 schreef Quotidien het volgende:
[..]
Vloeiend Frans leren spreken in Brussel, op 17-jarige leeftijd? Droom lekker verder.
Ik ben zelf als kind 3 jaar lang ondergedompeld geweest in het Frans, ik spreek uit ervaring.quote:Op zaterdag 28 juli 2012 01:07 schreef Igen het volgende:
[..]
Hoezo dat? Omdat ze in Brussel zo goed Nederlands kunnen?
Mijn falen? Ik moest de kinderen uit de klas helpen hun spelfouten te verbeteren bij het dictée.quote:Op zaterdag 28 juli 2012 01:26 schreef Igen het volgende:
En wat hebben de leeftijd van 17 en de stad Brussel te maken met jouw falen?
Muay thai.quote:Op zaterdag 28 juli 2012 13:06 schreef De_Dakgoot het volgende:
Ik ben op mijn 8e vertrokken naar Thailand en heb daar 2 jaar gewoond en ben toen weer terug gegaan naar Nederland.
waarschijnlijk nog nooit in NZ geweest..... mijn vrouw zit elke dag nog aan het randje van de beek met stenen onze kleren schoon te kloppenquote:Op zaterdag 28 juli 2012 00:40 schreef Prego het volgende:
Ik vind het een beetje overkomen als 'kijk mij eens echt verder weg wonen met m'n eigen wasmachine'.
Gaaf overzichtje, Individual!quote:Op zaterdag 28 juli 2012 15:11 schreef Individual het volgende:
Een snel grafiekje van de KAA-emigratie-leeftijd
[ afbeelding ]
Het begrip 'emigratie' is natuurlijk erg ruim genomen en dit is een lijstje van leeftijden waarop mensen (niet voor vakantie) naar het buitenland zijn vertrokken. Veel mensen op de lijst zullen weer terug zijn in NL, maar daar gaat het hier niet om.
Alleen de eerste idd. 18 jaar oud.. vrijheid! (en wat studie ook denk ik) Ik was net 2 maanden 19.quote:Op vrijdag 9 november 2012 00:52 schreef Bora-Bora het volgende:
[..]
Gaaf overzichtje, Individual!![]()
Je hebt er neem ik aan puur de 1e vertrekleeftijd in opgenomen? (Of ook de latere emigraties van eenzelfde persoon?)
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |