Dat is toch juist de bedoeling? TS-er wil van dat mens afquote:Op donderdag 19 juli 2007 15:02 schreef knuppelhout het volgende:
uitmaken en duidelijk tel nrs van hulpverleners in het zicht leggen zodat ze in haar zelfbeschadiging niet per ongeluk zichzelf om zeep brengt
Leg eens uit.quote:Op vrijdag 3 augustus 2007 20:08 schreef Mihaelaz het volgende:
wat een bende egoïsten hier.
Ga je dat nu nog uitleggen of hul je je in stilzwijgen?quote:Op vrijdag 3 augustus 2007 20:08 schreef Mihaelaz het volgende:
wat een bende egoïsten hier.
Niet iedere PTSS-er maakt zijn omgeving kapot. Ikzelf heb deze stoornis helaas ook, maar heb geleerd ermee om te gaan. PTSS is heel goed te behandelen en echt totaal iets anders dan BL.quote:Op vrijdag 13 juli 2007 19:50 schreef Terpentin07 het volgende:
Ik had zelf een relatie met een meisje wat ptss had.Het was echt een heel lief intelligent meisje en we hadden ook veel lol samen.Maar hoe langer je met elkaar omgaat hoe meer openbaart zich iemand.Het begon met stemmingswisselingen zodat ze de ene dag super vrolijk was en de andere dag super down.Ook was ze erg gesloten en wou nooit vertellen wat er aan de hand was ook al zag je haar aan dat ze niet lekker in haar vel zat.
Ik merkte met de tijd dat de contact met mijn vrienden afnaam en zij en haar ziekte in het middelpunt stonden.Ook haar minderwaardigheidscomplex en besluiteloosheid werden steeds meer irritant.
Daarnaast begonnen haar vreselijke ervaringen mij zelf ook op te vreten.Dat was het punt voor mij om de relatie te beeindigen.Het was voor me zelf erg moeilijk omdat ik wist dat ze dan waarschijnlijk in een diep gat zal vallen maar uit die reden kan een relatie niet verder bestaan.
Ik heb het in een persoonlijk gesprek uitgemaakt en uitgelegd waarom ik niet meer verder kan.
Daarna heb ik het contact compleet afgebroken.Ik merkte hoe ik me ineens beter voelde en weer gewoon alles positief kan zien zoals ik zelf ook ben.
In het begin toen ze alles over haar verleden vertelde wou ik natuurlijk steunen en hoopte daarop dat ze door onze relatie zich beter voelde.Maar het veranderde niet en ik had niet verwacht wat voor een impact de ziekte van je partner op je kan hebben.
Nope.quote:Op vrijdag 3 augustus 2007 20:08 schreef Mihaelaz het volgende:
wat een bende egoïsten hier.
Run for the hills!quote:Op dinsdag 7 augustus 2007 16:43 schreef Mr.J het volgende:
Goed topic dit.
Ik heb nu zelf een maandje of wat iets vasters en de dame in kwestie heeft ook BL. Of ze dat echt heeft of dat artsen te makkelijk zo'n diagnose stellen laat ik in 't midden, maar heb wel al 2 keer een 'down' bui meegemaakt. Echt vaag hoe iemand in een uurtje tijd compleet kan omslaan.
Als ik dit zo allemaal lees zie ik wel een aantal vergelijkingen met haar. Ik denk dan dat er niet echt veel toekomst inzit met zo'n persoon.
Nog herkenbaarder. Ik heb het ook 1,5 jaar uitgezeten (ben dus ook een watje ja). Ben in de tussentijd met een mes bedreigd, politie heeft aan de deur gestaan, ben buitengesloten in de vrieskou, bloempotten kapot gegooit (en niet op willen ruimen), buren die je niet aan durven kijken, 's nachts wakker worden gehouden met onzinnige ruzies. Op een gegeven moment ga je helemaal proberen te leven naar de wil van de BL-er, ik at wat zij wilde eten puur om ruzie te voorkomen. Ik deed precies wat ze zei, want anders kon ze weleens razend worden (zowel verbaal als in een later stadium ook lichamelijk). Toen we het appartement kregen was wat erin stond 50/50 verdeeld. Langzaam maakte al mijn spullen plaats voor die van haar, zodat er op een gegeven moment buiten de radio en tv niks meer van mij bij was. Lekker is datquote:Op dinsdag 17 juli 2007 21:02 schreef aaleks het volgende:
Ik heb 1,5 jaar verkering gehad met een borderliner. Ben op een gegeven moment ook gaan samenwonen. We zaten in zo'n 2 kamer unit, met eigen deur gedeelde keuken en de rest enzo. Ik zit daar nu nog steeds en zoek een kamer, maar dat wil niet zo opschieten.
Mijn geval had vooral last van alles of niets gedachten.
De ene keer was ik fantastische de allerliefste en knaptste van de hele wereld. Het andere moment zei ze de meest verschrikkelijke dingen. Elke (verkeerde) opmerking wordt onthouden en wordt tegen je gebruikt op zulke momenten. Ik maakte de fout door te blijven praten en in discussie te gaan. Je zult de discussie nooit winnen, het maakt niet uit wat je zegt. Ben je boos dan moet je lief zijn, ben je lief dan zegt ze.. Pff je moet wat strenger zijn anders speel ik de baas over jou.
Ze ziet een andere jongen lopen en ze duikte er bovenop.. Maar als je zegt.. de groeten hier kap ik mee. Dan komen de tranen, aleks ik hou zo van jou!! Sorry.. Jij bent degene die ervoor zorgt dat mijn leven stabiel is. Als je maar lang bij mij bent, dan wen ik er aan om bij iemand te zijn.
Als je uitgaat met je vrienden staat ze in de raamopening.. ga niet weg.. eh.. zou ik meegaan.. meegaan.
Nee je wilt een leuke avond met je vrienden.. maar ach het is zo zielig.. Ga maar mee.
Vervolgens is het een soort parasiet bij je vrienden, en gaat ze opeens via via met vrienden van jou vrienden uit.
En elke keer geloofde ik de praatjes.. was ze zo lief.. kreeg ik een knuffel.. was de seks goed.
Daarna schold ze mee weer uit. Het vervelendste vond ik nog dat ze totaal geen inlevingsgevoel hebben.
Als jij je rot voelt, of als je laat merken dat je het echt vervelend vond wat ze zei.. Dan gaat dat toaal lang haar heen. Dan zit je daar maar. Kortom, vat alles wat ze zegt nooit persoonlijk op.
Zo kan ik nog wel even doorgaan.
Zelf ben ik zo stom geweest om het zolang vol te houden, dus ik ben gewoon een watje.
Niet alle borderliners zullen hetzelfde zijn.. maar ik begin er niet meer aan.![]()
Dus mijn tip.. maak het uit voordat je zelf gek wordt!
(nou wil ik er toch nog even aan toevoegen dat het voor sommige mensen die borderline hebben heel vervelend is. Het is altijd onrustig in hun hoofd, ze pakken het zo vaak verkeerd aan. Maar soms krijg ik het idee dat het ook een excuus is. Maar goed dat zal wel niet.. het is niet voor niets in de DSM opgenomen)
Meneer TS is na een half uur al gestopt met posten in dit topic, met welgeteld drie topics. En blijft vrolijk op Fok komen, maar dit topic blijft 'ie ver vandaan...quote:Op zaterdag 4 augustus 2007 15:59 schreef Spekkiemonster het volgende:
wil ook wel weten hoe dit afgelopen is....
Als het belangrijke post is, heb je toch al lang een adreswijziging verstuurd naar de betreffende instanties?quote:Op vrijdag 21 september 2007 21:30 schreef aaleks het volgende:
pff.. echt iritant.. ben nu verhuisd..
maar als er nog wat post van mij daar aankomt hoef ik dus niet te verwachten dat ze het even doorstuurd. Ik heb het even netjes gevraagd, maar mevrouw reageert natuurlijk niet. En voila, ze heeft de macht weer. Want ja nu weet ik niet of ik nog iets belangrijks mis.
En moet ik dus boos en gefrustreerd worden.. pff.. zou bijna even een adres achterlaten misschien willen jullie hatemail schrijven?
Idd.quote:Op zaterdag 22 september 2007 00:36 schreef Xennia het volgende:
[..]
Als het belangrijke post is, heb je toch al lang een adreswijziging verstuurd naar de betreffende instanties?
*eens is*quote:Op vrijdag 13 juli 2007 19:50 schreef Terpentin07 het volgende:
Ik had zelf een relatie met een meisje wat ptss had.Het was echt een heel lief intelligent meisje en we hadden ook veel lol samen.Maar hoe langer je met elkaar omgaat hoe meer openbaart zich iemand.Het begon met stemmingswisselingen zodat ze de ene dag super vrolijk was en de andere dag super down.Ook was ze erg gesloten en wou nooit vertellen wat er aan de hand was ook al zag je haar aan dat ze niet lekker in haar vel zat.
Ik merkte met de tijd dat de contact met mijn vrienden afnaam en zij en haar ziekte in het middelpunt stonden.Ook haar minderwaardigheidscomplex en besluiteloosheid werden steeds meer irritant.
Daarnaast begonnen haar vreselijke ervaringen mij zelf ook op te vreten.Dat was het punt voor mij om de relatie te beeindigen.Het was voor me zelf erg moeilijk omdat ik wist dat ze dan waarschijnlijk in een diep gat zal vallen maar uit die reden kan een relatie niet verder bestaan.
Ik heb het in een persoonlijk gesprek uitgemaakt en uitgelegd waarom ik niet meer verder kan.
Daarna heb ik het contact compleet afgebroken.Ik merkte hoe ik me ineens beter voelde en weer gewoon alles positief kan zien zoals ik zelf ook ben.
In het begin toen ze alles over haar verleden vertelde wou ik natuurlijk steunen en hoopte daarop dat ze door onze relatie zich beter voelde.Maar het veranderde niet en ik had niet verwacht wat voor een impact de ziekte van je partner op je kan hebben.
Harshquote:Op vrijdag 13 juli 2007 13:37 schreef BubblegumBarbie het volgende:
Ik heb een borderliner zus. Mijn beste stap in onze relatie is geweest al het contact verbreken en verbroken houden. Er valt niet met ze te leven en uit zelfbescherming kun je haar het best uit je leven schrappen.
Zowiezo gaat ze je toch oneindig haten omdat je haar aan de kant zet.![]()
WOW dat is ergquote:Op vrijdag 13 juli 2007 18:49 schreef zwaaibaai het volgende:
[..]
yup, de relatie was eigenlijk al niet te doen, maar nadat ik het uitgemaakt had kreeg ik te maken met een fatal-atraction-poltergeist. Ze stalkte niet, maar ik werd opeens lid van diverse ( en vooral vage sex-) clubs waar ik niks van wilde weten. Er werden bestellingen gedaan met mijn (vervalste) handtekening zodat ik voor de kosten mocht opdraaien. Ze vertelde aan iedereen dat ik haar had verkracht, iets met haar had, ik haar stalkte of met haar naar bed ben geweest nadat ik de relatie had uitgemaak., Ze belde slechts 8 keer per dag op. Ze loog dat haar moeder ernstig ziek was in de hoop dat ik naar haar toe kwam en ze heeft een keer de vellen van mijn onderam er afgekrabt.
Valt best mee toch?![]()
Ben ik niet met je eens, het hangt sterk vanaf in welke mate het zich manifesteert. Je kan prima een relatie aangaan als diegene een lichterlijke vorm heeft!quote:Op woensdag 26 september 2007 13:24 schreef kriele het volgende:
Eigenlijk is het heel simpel. Een persoon met Borderline kan geen relatie onderhouden. PUNT. Al die leugens, stemmingswisselingen en het onvermogen om zich in te leven in een ander zegt genoeg.
Misschien, maar ik wil mezelf een ervaringsdeskundige noemen. Ik heb ooit een een poosje een korte relatie gehad met een meisje die het syndroom zeer waarschijnlijk had en professioneel heb ik er ook weleens mee te maken, maar ze heeft het dan ook in ernstige mate gecombineerd met nog meer stoornissen en aandoeningen.quote:Op woensdag 26 september 2007 13:27 schreef samjustme het volgende:
[..]
Ben ik niet met je eens, het hangt sterk vanaf in welke mate het zich manifesteert. Je kan prima een relatie aangaan als diegene een lichterlijke vorm heeft!
Arme borderliner.quote:Op woensdag 26 september 2007 13:26 schreef samjustme het volgende:
Vind de reacties egoistisch, dumpen die handel zodra het moeilijk wordt pff. Denken jullie dat een borderliner het leuk vindt pff.
Natuurlijk moet je het samen uitpraten why not en stuff als zelfmoordneigingen en bedreigingen gaan natuurlijk te ver.quote:Op woensdag 26 september 2007 13:38 schreef mgerben het volgende:
[..]
Arme borderliner.
Jij geeft zelf al aan dat de borderliner zich als slachtoffer kan opstellen - de geliefde rol.
Nee, de BL-er vindt het natuurlijk niet leuk. Maar een relatie komt van twee kanten. Er zit gelijkheid in, en gelijkwaardigheid. Een relatie waarbij één parter emotioneel parasiteert op de ander is dat niet meer.
Als die ander er dan mee ophoudt om uitgezogen te worden, vind ik het nogal cru als jij stelt dat dat zielig is voor de parasiet.
En we hebben het ook echt over eenzijdig uitzuigen. Jij babbelt over 'zodra het moeilijk wordt'.
Als je samen problemen hebt is het prima dat je daar ook [/i]samen[/i] uitkomt.
Maar bij BL ligt dat anders. De borderliner heeft problemen, en gaat de partner gebruiken als bliksemafleider.
Zo te lezen kun jij borderline niet helemaal plaatsen. Je komt niet 'samen' in de problemen - er is geen 'samen'.
Waarom maak je eigenlijk onderscheid tussen man en vrouw?quote:Op woensdag 26 september 2007 13:43 schreef sweetgirly het volgende:
[..]
Kunnen mannen dat (zijn)![]()
Wow !
Ik heb zelf persoonlijk ook lichtelijke neiging naar maar probeer zelf mee verstandig om te gaan. Het is niet makkelijk, soms voel je gewoon kut. Heb zelf veel liever als iemand eerlijk is waarom het niet werkt en dan vervolgens ook contact te verbreken.quote:Op woensdag 26 september 2007 13:40 schreef sweetgirly het volgende:
Nou, dan hebben heel wat mannen zeker ook last van borderline![]()
![]()
Nee scheermesjequote:Op vrijdag 13 juli 2007 13:47 schreef Xennia het volgende:
Een vriendschap is ook een soort relatie en zij is daar niet toe in staat. Een vriendschap levert nog steeds gezeik voor je op.
Gewoon alle contact verbreken en als ze aankondigt te gaan krassen geef je haar het nummer van het RIAGG.
Nou omdat vrouwen meestal beticht worden van labiel en weet ik veel wat. Maar mannen hebben en kunnen er soms ook een potje van.quote:Op woensdag 26 september 2007 13:46 schreef kriele het volgende:
Waarom maak je eigenlijk onderscheid tussen man en vrouw?
Ik denk dat de meesten dat wel hebben, borderline of niet. Wie wilt er geen eerlijkheid, toch ?quote:Op woensdag 26 september 2007 13:46 schreef samjustme het volgende:
Ik heb zelf persoonlijk ook lichtelijke neiging naar maar probeer zelf mee verstandig om te gaan. Het is niet makkelijk, soms voel je gewoon kut. Heb zelf veel liever als iemand eerlijk is waarom het niet werkt en dan vervolgens ook contact te verbreken.
Het hangt een beetje af van je relatie met haar familie en eventueel hulpverleners, maar als je daar goed contact mee hebt is het zinvol hen in te lichten over het verbreken van de relatie en hen eventueel daarna op de hoogte brengen wanneer je ex rare fratsen begint uit te halen. In ieder geval zelf er buiten blijven en niet proberen de haar te steunen, dat heeft geen zin, .quote:Op vrijdag 13 juli 2007 13:18 schreef SimonxD het volgende:
Hoe moet ik dat aanpakken zonder al teveel "gezeik"?
Sukkel, jij weet duidelijk niet wat je zegt..quote:Op woensdag 26 september 2007 14:00 schreef TheThirdMark het volgende:
[..]
Nee scheermesje![]()
Borderliners zijn niets anders dan een gift van God aan de mens om zo nu en dan eens goed te lachen![]()
Erg knap van je. De persoon in mijn leven heeft ook medicijnen gehad en verschillende psychologen ed. Het mocht helaas niet baten..ze viel er weer in terug. Wat jij doet is wel de juiste methode. Genezen kun je het niet, ermee leren leven wel! En dat kan erg moeilijk zijn..quote:Op woensdag 26 september 2007 14:07 schreef Radobe het volgende:
Nou, nou!
Ik heb borderline en al 6 jaar een relatie. En dat gaat goed. Mijn vriend geeft zijn grenzen aan en ik laat hem lekker vrij. In het begin was het behoorlijk klote, vaak ruzie en ik was zwaar onredelijk. Maar toen kreeg ik therapie en medicijnen. Ik begreep namelijk eerst niet wát ik fout deed, waarom wij ruzie hadden. Ik stelde te hoge eisen omdat ik zelf ook probeerde te voldoen aan hoge eisen aan mezelf.
Ik snap best dat sommige mensen veel problemen hebben met iemand met borderline, op therapie had ik dat zelf ook!
Met ex-vriendejes had ik ook geen problemen, uit is uit!
Misschien zouden jullie niet alle mensen met borderline over een kam kunnen scheren?
quote:Op woensdag 26 september 2007 14:17 schreef Twiggy het volgende:
Het hangt een beetje af van je relatie met haar familie en eventueel hulpverleners, maar als je daar goed contact mee hebt is het zinvol hen in te lichten over het verbreken van de relatie en hen eventueel daarna op de hoogte brengen wanneer je ex rare fratsen begint uit te halen. In ieder geval zelf er buiten blijven en niet proberen de haar te steunen, dat heeft geen zin, .
Want? Wat pas 'harsh' is, was de jarenlange geestelijke mishandeling en druk die zij op ons gezin heeft gelegd. Haar geterroriseer, totaal onredelijk gedrag, de eeuwige uitputtingsslag tegen haar. Dát is 'harsh'. En als ik jouw was zou ik niet te koop lopen met je geestelijke stoornis, want iedereen zal je er om verafschuwen en jij zult jezelf zielig vinden, want je ziet zelf niet wat je de mensen om je heen aandoet.quote:
Heel erg...maar so truequote:Op woensdag 26 september 2007 14:33 schreef BubblegumBarbie het volgende:
[..]
Want? Wat pas 'harsh' is, was de jarenlange geestelijke mishandeling en druk die zij op ons gezin heeft gelegd. Haar geterroriseer, totaal onredelijk gedrag, de eeuwige uitputtingsslag tegen haar. Dát is 'harsh'. En als ik jouw was zou ik niet te koop lopen met je geestelijke stoornis, want iedereen zal je er om verafschuwen en jij zult jezelf zielig vinden, want je ziet zelf niet wat je de mensen om je heen aandoet.
Borderliners zijn de meest blinde, eigenwijze, anti-sociale, contactgestoorde mensen op aarde. Ze zouden hulp moeten zoeken, maar 'ze zijn niet gek, de wereld is gek'. Fuck borderliners.![]()
Niet alle mensen met borderline zijn hetzelfde. Gelukkig niet.quote:Op woensdag 26 september 2007 14:33 schreef BubblegumBarbie het volgende:
[..]
Want? Wat pas 'harsh' is, was de jarenlange geestelijke mishandeling en druk die zij op ons gezin heeft gelegd. Haar geterroriseer, totaal onredelijk gedrag, de eeuwige uitputtingsslag tegen haar. Dát is 'harsh'. En als ik jouw was zou ik niet te koop lopen met je geestelijke stoornis, want iedereen zal je er om verafschuwen en jij zult jezelf zielig vinden, want je ziet zelf niet wat je de mensen om je heen aandoet.
Borderliners zijn de meest blinde, eigenwijze, anti-sociale, contactgestoorde mensen op aarde. Ze zouden hulp moeten zoeken, maar 'ze zijn niet gek, de wereld is gek'. Fuck borderliners.![]()
Ok, er zijn borderliners die de hele wereld behalve zichzelf de schuld geven van alle negatieve gevoelens die ze zelf veroorzaken en opkroppen... en er zijn borderliners die begrijpen dat ze borderline hebben en er iets aan proberen te doen.quote:Op woensdag 26 september 2007 14:07 schreef Radobe het volgende:
Ik heb borderline en al 6 jaar een relatie. En dat gaat goed. Mijn vriend geeft zijn grenzen aan en ik laat hem lekker vrij. In het begin was het behoorlijk klote, vaak ruzie en ik was zwaar onredelijk. Maar toen kreeg ik therapie en medicijnen. Ik begreep namelijk eerst niet wát ik fout deed, waarom wij ruzie hadden.
Misschien zouden jullie niet alle mensen met borderline over een kam kunnen scheren?
Niet alle mensen met borderline zijn hetzelfde nee, maar de stoornis zelf wel. En dus is borderline gewoon over 1 kam te scheren. Voldoe je niet aan die punten, ben je geen borderliner.quote:Op woensdag 26 september 2007 14:43 schreef Radobe het volgende:
[..]
Niet alle mensen met borderline zijn hetzelfde. Gelukkig niet.
Op dit moment ben je ook behoorlijk blind,anti-sociaal en contactgestoord, dus jij bent ook bordeliner![]()
Omdat je nu zelf bevooroordeeld bent en geen rekening houdt met mensen. En jij scheert nu alle mensen met borderline over een kam, dat is dom en a-sociaal. De stoornis is misschien hetzelfde maar uit zich bij ieder anders. Alle adhd-ers zijn toch ook niet hetzelfde. Of alle mensen met blond haar?quote:Op woensdag 26 september 2007 14:59 schreef BubblegumBarbie het volgende:
[..]
Niet alle mensen met borderline zijn hetzelfde nee, maar de stoornis zelf wel. En dus is borderline gewoon over 1 kam te scheren. Voldoe je niet aan die punten, ben je geen borderliner.
En waarom ben ik blind, anti-sociaal en contactgestoord?
En dat is erg vervelend want de eerste staat het meest bekend. Die worden in dit topic ook het meest genoemd.quote:Op woensdag 26 september 2007 14:56 schreef mgerben het volgende:
[..]
Ok, er zijn borderliners die de hele wereld behalve zichzelf de schuld geven van alle negatieve gevoelens die ze zelf veroorzaken en opkroppen... en er zijn borderliners die begrijpen dat ze borderline hebben en er iets aan proberen te doen.
Van de eerste categorie zijn er teveel en van de tweede te weinig.
Je hebt verschillende gradaties, het is klote wat je hebt meegemaakt en ik kan me voorstellen dat het een nare ervaring is geweest. Maar het is gewoon kort door de bocht om iedereen die lijdt aan blind, anti-sociaal en voor contactgestoord aan te zienquote:Op woensdag 26 september 2007 14:59 schreef BubblegumBarbie het volgende:
[..]
Niet alle mensen met borderline zijn hetzelfde nee, maar de stoornis zelf wel. En dus is borderline gewoon over 1 kam te scheren. Voldoe je niet aan die punten, ben je geen borderliner.
En waarom ben ik blind, anti-sociaal en contactgestoord?
Er is niets mis met steunen, maar als jij je relatie verbreekt ben je niet de persoon die je ex kan steunen. Steunen en loslaten gaat nou eenmaal niet samen.quote:Op woensdag 26 september 2007 14:23 schreef sweetgirly het volgende:
[..]
![]()
Die mensen worden labiel zo gemaakt.
En wanneer is steunen een abnormaal begrip geworden?
Me inlezen? Ik heb zelf een latente borderline-egostructuur. Ik ben ervan op de hoogte wat het inhoud. Mijn zus is borderliner. Ik heb me ingelezen, ik heb er ervaring mee. Ze zijn inderdaad moeilijk voor zichzelf, maar begrijpen niet wat ze fout doen, zelfs niet als ze erop gewezen worden. Want immers, het is allemaal niet hun schuld en ze zijn o zo zielig. Good for you dat jij wel doorhebt dat jij degene bent met het probleem en niet de wereld om je heen.quote:Op woensdag 26 september 2007 15:51 schreef Radobe het volgende:
[..]
Omdat je nu zelf bevooroordeeld bent en geen rekening houdt met mensen. En jij scheert nu alle mensen met borderline over een kam, dat is dom en a-sociaal. De stoornis is misschien hetzelfde maar uit zich bij ieder anders. Alle adhd-ers zijn toch ook niet hetzelfde. Of alle mensen met blond haar?
Niet alle mensen met borderline zijn moeilijk voor een ander, vaak zijn ze moelijk voor zichzelf.
Ik heb echt borderline, maar ik kras niet en ik geef niet de buitenwereld de schuld, dus ben ik volgens jou geen borderliner.
Als je echt wilt oordelen, lees je even beter in ofzo, want wat jij zegt raakt kant noch wal.
als je al denkt dat het zo zwart wit in elkaar zit dan heb je er al geen kaas van gegeten...quote:Op donderdag 27 september 2007 09:45 schreef BubblegumBarbie het volgende:
[..]
Borderline heeft een groot aantal symptomen, als je daar niet genoeg van hebt, hebt je geen borderline, of je hebt een borderline-egostructuur.
Vertel, wanneer ben je dan een borderliner?quote:Op donderdag 27 september 2007 13:06 schreef liefie_ het volgende:
[..]
als je al denkt dat het zo zwart wit in elkaar zit dan heb je er al geen kaas van gegeten...
Toch wel. Ken er genoeg. Probleem met Borderline is hetzelfde als met ADHD/AIDS etc etc. Populariteits ziekte.quote:Op woensdag 26 september 2007 14:19 schreef leolinedance het volgende:
[..]
Sukkel, jij weet duidelijk niet wat je zegt..
http://www.behavenet.com/capsules/disorders/borderlinepd.htmquote:Op donderdag 27 september 2007 14:05 schreef BubblegumBarbie het volgende:
[..]
Vertel, wanneer ben je dan een borderliner?
We hebben het hier over de borderline persoonlijkheidsstoornis/borderline-stoornis (dit zijn 2 woorden voor dezelfde stoornis, geen verschil dus). Ik dacht dat dat toch wel duidelijk was. Niet over de rest dat aan de 'kapstok' hangt.quote:Op donderdag 27 september 2007 14:10 schreef liefie_ het volgende:
dat is moeilijk te bepalen want er zijn zo dingen die aan die kapstok hangen ik noem bijvoorbeeld een borderline organisatiestoornis... dan heb je nog het verschil tussen een borderline stoornis en een borderline persoonlijkheidsstoornis
het is een ingewikkeld gebied... misschien wel een van de ingewikeldste stoornissen
Wat een lulkoek! Als je borderlinetherapie volgt, krijg je individuele therapie omdat iedereen anders is. Je krijgt groepstherapie om te zien dat je niet de enige bent.quote:Op donderdag 27 september 2007 09:45 schreef BubblegumBarbie het volgende:
[..]
Me inlezen? Ik heb zelf een latente borderline-egostructuur. Ik ben ervan op de hoogte wat het inhoud. Mijn zus is borderliner. Ik heb me ingelezen, ik heb er ervaring mee. Ze zijn inderdaad moeilijk voor zichzelf, maar begrijpen niet wat ze fout doen, zelfs niet als ze erop gewezen worden. Want immers, het is allemaal niet hun schuld en ze zijn o zo zielig. Good for you dat jij wel doorhebt dat jij degene bent met het probleem en niet de wereld om je heen.
En omdat ik een groep mensen, die allemaal in dezelfde catogorie horen en op dezelfde manier denken, doen en handelen, op dezelfde manier beoordeel ben ik dom en a-sociaal. Ik zie niet wat dat te maken heeft met mijn intelligentie, noch mijn manier van omgaan met mensen. Als je mensen met borderline niet in 1 groep mag plaatsen, goh dan zijn er toch een hoop hulpverleners verkeerd bezig, dom en asociaal.
Borderline heeft een groot aantal symptomen, als je daar niet genoeg van hebt, hebt je geen borderline, of je hebt een borderline-egostructuur. Als je daar wel een groot aantal van hebt, hebt je borderline. Zoals je zelf ongetwijfeld zult weten. Nee, je hoeft niet aan alle punten te voldoen, maar de grote lijnen zijn alle borderliners hetzelfde. Daarom vallen ze onder 1 groep! En dus is het mijn goed recht om over ze te oordelen als groep en niet als individu.
En het gaat hier niet meer alleen over mijn ervaring met borderline, maar lees dit topic nog eens door. Vrijwel iedereen hier heeft dezelfde ervaringen met borderline.
Maar het uit zich bij iedereen anders, de een is boos naar buiten en de ander naar binnen. De een krast, de ander pulkt. Dat is wat ik bedoel. Het is dezelfde aandoening maar is per individu anders. Ik ken veel mensen met borderline en niemand is hetzelfde.quote:Op vrijdag 28 september 2007 08:37 schreef BubblegumBarbie het volgende:
[..]
We hebben het hier over de borderline persoonlijkheidsstoornis/borderline-stoornis (dit zijn 2 woorden voor dezelfde stoornis, geen verschil dus). Ik dacht dat dat toch wel duidelijk was. Niet over de rest dat aan de 'kapstok' hangt.
Borderline:
- Ze proberen krampachtig te voorkomen dat iemand ze in de steek laat. En alleen maar denken dat ze in de steek gelaten worden, is al genoeg om krampachtig te proberen dat te voorkomen.
- Ze hebben intense relaties met anderen, maar die zijn ook heel instabiel. Ze denken heel zwart-wit over hun relaties: of iemand is geweldig of hij is waardeloos.
- Ze hebben steeds een ander beeld of gevoel van zichzelf. Dat wisselt sterk.
- Ze zijn impulsief. Dat heeft negatieve gevolgen voor henzelf op minstens twee gebieden: geldverspilling, veel wisselende seksuele contacten, misbruik van alcohol en drugs, roekeloos rijden, vreetbuien.
- Ze doen pogingen tot zelfdoding, dreigen daarmee, of verwonden zichzelf.
- Ze hebben sterk wisselende stemmingen als reactie op gebeurtenissen. Dit geeft periodes van grote somberheid, prikkelbaarheid of angst. Dit duurt meestal enkele uren, en bijna nooit langer dan een paar dagen.
- Ze hebben een blijvend gevoel van leegte.
- Ze hebben last van intense woede, die niet past in de situatie en de situatie ook niet oplost. Of ze hebben moeite hun boosheid te beheersen. Ze hebben dan ook driftbuien, blijvende woede, of hebben geregeld vechtpartijen.
- Ze hebben paranoïde ideeën. Dit is het idee achtervolgd of bedreigd te worden. Die ideeën komen in stress-situaties. De ideeën gaan ook weer voorbij. Of ze dissociëren ernstig. Dan hebben ze het gevoel er niet meer bij te zijn en als het ware weg te raken. Soms weten ze dan niet meer precies wat er gebeurd is.
Voldoe je aan, ik geloof, meer dan 5 punten, heb je borderline. Het is zo zwart wit. Val je hier niet onder, heb je geen borderline. Dus alle borderliners vallen onder 1 noemer. De stoornis is hetzelfde, bij iedereen.
Is het echt zo moeilijk om dat te begrijpen?Ben ik echt zo onduidelijk?
Of begrijp je het zelf nog niet helemaal?
Want ik wil best nóg een keer hetzelfde uitleggen.
Godverdomme wat een kutvolk, die borderlinersquote:Op vrijdag 28 september 2007 08:37 schreef BubblegumBarbie het volgende:
[..]
We hebben het hier over de borderline persoonlijkheidsstoornis/borderline-stoornis (dit zijn 2 woorden voor dezelfde stoornis, geen verschil dus). Ik dacht dat dat toch wel duidelijk was. Niet over de rest dat aan de 'kapstok' hangt.
Borderline:
- Ze proberen krampachtig te voorkomen dat iemand ze in de steek laat. En alleen maar denken dat ze in de steek gelaten worden, is al genoeg om krampachtig te proberen dat te voorkomen.
- Ze hebben intense relaties met anderen, maar die zijn ook heel instabiel. Ze denken heel zwart-wit over hun relaties: of iemand is geweldig of hij is waardeloos.
- Ze hebben steeds een ander beeld of gevoel van zichzelf. Dat wisselt sterk.
- Ze zijn impulsief. Dat heeft negatieve gevolgen voor henzelf op minstens twee gebieden: geldverspilling, veel wisselende seksuele contacten, misbruik van alcohol en drugs, roekeloos rijden, vreetbuien.
- Ze doen pogingen tot zelfdoding, dreigen daarmee, of verwonden zichzelf.
- Ze hebben sterk wisselende stemmingen als reactie op gebeurtenissen. Dit geeft periodes van grote somberheid, prikkelbaarheid of angst. Dit duurt meestal enkele uren, en bijna nooit langer dan een paar dagen.
- Ze hebben een blijvend gevoel van leegte.
- Ze hebben last van intense woede, die niet past in de situatie en de situatie ook niet oplost. Of ze hebben moeite hun boosheid te beheersen. Ze hebben dan ook driftbuien, blijvende woede, of hebben geregeld vechtpartijen.
- Ze hebben paranoïde ideeën. Dit is het idee achtervolgd of bedreigd te worden. Die ideeën komen in stress-situaties. De ideeën gaan ook weer voorbij. Of ze dissociëren ernstig. Dan hebben ze het gevoel er niet meer bij te zijn en als het ware weg te raken. Soms weten ze dan niet meer precies wat er gebeurd is.
Voldoe je aan, ik geloof, meer dan 5 punten, heb je borderline. Het is zo zwart wit. Val je hier niet onder, heb je geen borderline. Dus alle borderliners vallen onder 1 noemer. De stoornis is hetzelfde, bij iedereen.
Is het echt zo moeilijk om dat te begrijpen?Ben ik echt zo onduidelijk?
Of begrijp je het zelf nog niet helemaal?
Want ik wil best nóg een keer hetzelfde uitleggen.
Laat maar, het is inderdaad te merken dat je borderline hebt. Ik stop met deze nutteloze rondjes discussie.quote:Op vrijdag 28 september 2007 09:42 schreef Radobe het volgende:
[..]
Maar het uit zich bij iedereen anders, de een is boos naar buiten en de ander naar binnen. De een krast, de ander pulkt. Dat is wat ik bedoel. Het is dezelfde aandoening maar is per individu anders. Ik ken veel mensen met borderline en niemand is hetzelfde.
Wat jij hier zegt is dat de symptomen (de uiting) bij iedere BLer anders is.quote:Op vrijdag 28 september 2007 09:42 schreef Radobe het volgende:
Maar het uit zich bij iedereen anders, de een is boos naar buiten en de ander naar binnen. De een krast, de ander pulkt. Dat is wat ik bedoel. Het is dezelfde aandoening maar is per individu anders. Ik ken veel mensen met borderline en niemand is hetzelfde.
Ze kan het niet begrijpen, dat komt omdat ze borderline heeft. Ik probeer haar al sinds eergister hetzelfde uit te leggen. Ze is overtuigd van haar eigen gelijk en zal niet loslaten.quote:Op vrijdag 28 september 2007 10:47 schreef mgerben het volgende:
[..]
Wat jij hier zegt is dat de symptomen (de uiting) bij iedere BLer anders is.
De essentie van het verhaal (= de belangrijkste boodschap) is NIET dat de een in zijn linkerarm krast en de ander in zijn rechter.
De essentie is dat BLers niet met bepaalde situaties kunnen omgaan. De manier waarop zich dat uit is dan niet relevant.
De manier waarop iemand reageert is niet bepalend. Het gaat er om dat iemand abnormaal op bepaalde situaties reageert.
Wat is je vraag?quote:Op vrijdag 28 september 2007 11:33 schreef Leonatos het volgende:
Wat ik me afvraag, in hoeverre kan een borderliner om leren gaan met zulke problemen? Dan praat ik niet over een "snelle" fix, maar als je geen borderline diagnose krijgt, maar jarenlang (en dan bedoel ik 20+ jaar) doorrommelt en erachter komt dat bepaalde dingen niet werken, je jezelf aanleert om anders met zulke zaken om te gaan. Ook al is je eerste impuls anders, en voel je je er eigenlijk rot onder, maar kom je met een "sociaal geaccepteerde" reactie zeg maar.
Wat ik bedoel is dat er in dit topic, alleen de slechte verhalen naar boven komen. Er wordt beweerd dat iedere borderliner gek wordt als je het uitmaakt, dat is niet zo. Er zit wel degelijk verschil tussen de borderliner en iemand met borderline. Ik heb borderline, ik ben niet borderline. Ik doe er wat aan, ik leer met die situaties om te gaan. Dat verschil bedoel ik. Ik ben heus niet de enige met borderline die aan zichzelf werkt.quote:Op vrijdag 28 september 2007 10:47 schreef mgerben het volgende:
[..]
Wat jij hier zegt is dat de symptomen (de uiting) bij iedere BLer anders is.
De essentie van het verhaal (= de belangrijkste boodschap) is NIET dat de een in zijn linkerarm krast en de ander in zijn rechter.
De essentie is dat BLers niet met bepaalde situaties kunnen omgaan. De manier waarop zich dat uit is dan niet relevant.
De manier waarop iemand reageert is niet bepalend. Het gaat er om dat iemand abnormaal op bepaalde situaties reageert.
Ja, je leert bepaalde emoties en handelingen in een vroeg stadium te ontdekken en hoe je daarmee het beste kunt omgaan. Je leert wat een betere manier is van denken en doen via bepaalde handgrepen. Dit leer je doormiddel van bijvoorbeeld een Linehan training.quote:Op vrijdag 28 september 2007 12:08 schreef Leonatos het volgende:
In hoeverre kan dat? Gebeurd dat?
Doe nou opeens niet alsof bordeliners gangbare, sociale mensen zijn die prima in de maatschappij passen. Bubbelbabe gaat inderdaad erg kort door de bocht maar heeft een, op zijn zachtst gezegd, slechte ervaring mee. En dat kan je haar niet verwijten.quote:Op vrijdag 28 september 2007 12:15 schreef Radobe het volgende:
[..]
Wat ik bedoel is dat er in dit topic, alleen de slechte verhalen naar boven komen. Er wordt beweerd dat iedere borderliner gek wordt als je het uitmaakt, dat is niet zo. Er zit wel degelijk verschil tussen de borderliner en iemand met borderline. Ik heb borderline, ik ben niet borderline. Ik doe er wat aan, ik leer met die situaties om te gaan. Dat verschil bedoel ik. Ik ben heus niet de enige met borderline die aan zichzelf werkt.
Ik begrijp wel wat je bedoelt, maar ik word een beetje moe van dat mensen denken dat alle borderliners hetzelfde zijn. Ieder mens verschilt
Ik vind het wel relevant hoe het zich uit, ik ben zelf niet op anderen gericht, ik zoek de fout altijd bij mezelf, ook al is het niet mijn fout. Anderen wijzen altijd naar een ander en zullen dan ook ruzie zoeken.
Ik vind het gewoon jammer dat er zo zwaar wordt geoordeeld. Er zijn ook best leuke mensen met borderline.
Radobe zegt dat dat kan.quote:Op vrijdag 28 september 2007 11:33 schreef Leonatos het volgende:
Wat ik me afvraag, in hoeverre kan een borderliner om leren gaan met zulke problemen?
Dank jewel voor de informatie, ga ik doorlezen.quote:Op vrijdag 28 september 2007 12:16 schreef BubblegumBarbie het volgende:
[..]
Ja, je leert bepaalde emoties en handelingen in een vroeg stadium te ontdekken en hoe je daarmee het beste kunt omgaan. Je leert wat een betere manier is van denken en doen via bepaalde handgrepen. Dit leer je doormiddel van bijvoorbeeld een Linehan training.
http://www.borderline-hulpgroep.com/borderline-behandelingen.html
Meer info over hoe borderline wordt behandeld.
Ik heb het over mezelf, ik doe er alles aan om "beter" te worden. Ik heb mezelf nooit zielig gevonden, ik weet donders goed dat ik het mezelf aan doe, daarom werk ik er aan. Mijn moeder heeft ook borderline en ik weet hoe ze kunnen zuigen. Daar had ik in de therapie-groep ook veel moeite mee. Mijn vriend woont nu al 6 jaar samen met mij en dat gaat goed, we laten elkaar vrij en geven grenzen duidelijk aan, we houden rekening met elkaar.quote:Op vrijdag 28 september 2007 12:28 schreef zwaaibaai het volgende:
[..]
Doe nou opeens niet alsof bordeliners gangbare, sociale mensen zijn die prima in de maatschappij passen. Bubbelbabe gaat inderdaad erg kort door de bocht maar heeft een, op zijn zachtst gezegd, slechte ervaring mee. En dat kan je haar niet verwijten.
Net als jij zelf aangeeft heb je moeite met je grenzen. En wanneer een bordeliner niet of nauwelijks in therapie zit en bij jou in huis woont, is het een heel ander verhaal. Het is een zeer uitputtende relatie waarbij JIJ er aan onder door gaat en de borderliner vindt dat HIJ/ZIJ zielig is en het is allemaal jouw schuld. Dat onderdeel sla je voor het gemak over.
Ik vind het knap hoe jij tegenover je stoornis staat. Dat zeker. En inderdaad, de grootste groep waar op word gefocust zijn de slechte. Maar dat komt omdat je daar zoveel over hoort, niet over de goede. Hetzelfde geldt eigenlijk voor allochtonen.quote:Op vrijdag 28 september 2007 14:22 schreef Radobe het volgende:
[..]
Ik heb het over mezelf, ik doe er alles aan om "beter" te worden. Ik heb mezelf nooit zielig gevonden, ik weet donders goed dat ik het mezelf aan doe, daarom werk ik er aan. Mijn moeder heeft ook borderline en ik weet hoe ze kunnen zuigen. Daar had ik in de therapie-groep ook veel moeite mee. Mijn vriend woont nu al 6 jaar samen met mij en dat gaat goed, we laten elkaar vrij en geven grenzen duidelijk aan, we houden rekening met elkaar.
Ik heb al vaker aangegeven dat de meeste borderliners inderdaad vreselijk moeilijke mensen zijn. Maar er zijn ook mensen die keihard werken om vooruit te komen en zich niet laten leven dòòr de borderline maar mèt borderline.
Ik vind dat die niet vergeten moeten worden.
Het is gewoon klote dat mensen je op voorhand al af schrijven. Op zich ook niet erg, maar probeer maar weer eens aan het werk te komen.
Wat ik ook jammer vind, is dat de "erge bordies" de meeste aandacht zoeken en krijgen
Heb het dan over jezelf, hebben wij het over anderen. Borderliners zijn net marrokanen: de "slechten" bepalen het beeld van de hele groep. Dat lijkt me niks nieuws.quote:Op vrijdag 28 september 2007 14:22 schreef Radobe het volgende:
[..]
Ik heb het over mezelf, ik doe er alles aan om "beter" te worden.
Zie boven.quote:Wat ik ook jammer vind, is dat de "erge bordies" de meeste aandacht zoeken en krijgen
Maar ik wil juist zo graag met jouw over 1 kam worden geschoren.quote:Op vrijdag 28 september 2007 14:31 schreef zwaaibaai het volgende:
[..]
Heb het dan over jezelf, hebben wij het over anderen. Borderliners zijn net marrokanen: de "slechten" bepalen het beeld van de hele groep. Dat lijkt me niks nieuws.
[..]
Zie boven.
Scheer Bubbelbabe en mij dan niet over 1 kam als wij wel slechte ervaringen hebben met borderliners. Het is het beeld wat bepaalt is, en geloof me, dat is niet een joepie-de-poepie beeld. Zolang een borderliner niet erkent dat zij het probleem zijn van de slechte verstandhouding i.p.v de rest van de wereld, zullen ze altijd de aandacht blijven krijgen die ze niet verdienen.
* checkt fotoboek...quote:Op vrijdag 28 september 2007 14:35 schreef BubblegumBarbie het volgende:
[..]
Maar ik wil juist zo graag met jouw over 1 kam worden geschoren.Zelfde coupe ftw!
Mijn haar kan altijd korter.quote:Op vrijdag 28 september 2007 14:53 schreef zwaaibaai het volgende:
[..]
* checkt fotoboek...
hm, ik heb te kort haar.
quote:Op vrijdag 28 september 2007 14:30 schreef BubblegumBarbie het volgende:
[..]
Ik vind het knap hoe jij tegenover je stoornis staat. Dat zeker. En inderdaad, de grootste groep waar op word gefocust zijn de slechte. Maar dat komt omdat je daar zoveel over hoort, niet over de goede. Hetzelfde geldt eigenlijk voor allochtonen.![]()
En maak je geen zorgen over werk vinden. Bij mij op mijn werk zijn ze er volledig van op de hoogte wat er allemaal mis met me is en toch hebben ze mij de kans gegeven.
Dus, al met al, Borderline is kut. Jij en enkele andere uitzonderingen zijn oké.![]()
En dat was het enige wat ik bedoelde. En het niet mijn bedoeling om jullie over een kam te scherenquote:Op vrijdag 28 september 2007 14:31 schreef zwaaibaai het volgende:
[..]
Heb het dan over jezelf, hebben wij het over anderen. Borderliners zijn net marrokanen: de "slechten" bepalen het beeld van de hele groep. Dat lijkt me niks nieuws.
[..]
Zie boven.
Scheer Bubbelbabe en mij dan niet over 1 kam als wij wel slechte ervaringen hebben met borderliners. Het is het beeld wat bepaalt is, en geloof me, dat is niet een joepie-de-poepie beeld. Zolang een borderliner niet erkent dat zij het probleem zijn van de slechte verstandhouding i.p.v de rest van de wereld, zullen ze altijd de aandacht blijven krijgen die ze niet verdienen.
Ik denk dat je er goed aan hebt gedaan je relatie te verbreken. De redenen dat je vriend een nieuwe vriendin heeft kunnen talloos zijn: een soort verlatingsangst, en daarbij bevestiging willen zoeken nog wel ‘leuk’ te zijn door snel een nieuwe vriendin op te scharrelen. Aan de andere kant vindt hij het misschien toch vervelend dat jij hem niet meer leuk vindt, en wil hij daar wraak voor nemen.quote:Op dinsdag 8 juli 2008 10:24 schreef loverlygirl het volgende:
Ik heb een relatie van 2 jaar gehad met iemand die borderline had. Het is geen leven: mijn kinderen werden er helemaal gek van ze gingen eraan kapot. Nu heb ik 2 maanden geleden mijn relatie verbroken, maar nu valt hij mij de hele tijd lastig en maakt hij de kinderen bang met telefoontjes. Dat vind ik min – hij had, nadat ik hem mijn huis heb uitgezet, de volgende dag al een nieuwe vriendin. Wat ik nu niet snap: waarom kan hij nog steeds mij niet met rust laten! Hij heeft nu toch iemand anders waar hij van houdt? Groetjes loverlygirl
Daar mag je gerust je eigen topic over openen.quote:Op dinsdag 8 juli 2008 10:24 schreef loverlygirl het volgende:
ik heb een relatie van 2 jaar gehad met iemand die bordeline had het is geen leven mijn kinderen werden er helemaal gek van ze gingen eraan kapot nu heb ik 2 maanden geleden mijn relatie verbroken maar nu valt hij mij de hele tyd lastig en gaat de kinderen bang maken met telefoontjes dat vind ik min hij heeft nadat ik hem mijn huis heb uitgezet de volgende dag al een nieuwe vriendin maar wat ik nu niet snap is waarom hij nog steeds mij niet met rust kan laten hij heeft nu toch iemand anders waar hij van houd groetjes loverltgirl
Maak je je geen zorgen dat je dochter ook borderline of aanverwante stoornissen heeft?quote:Op zaterdag 14 juli 2007 12:06 schreef Mickey86 het volgende:
*verhaal*
Kijk uit met wat je doet TS. Borderliners zijn de meest gevaarlijke mensen die er rondlopen.
Ik zou daar als vader zijnde niet blij mee zijn nee. Je vroeg het niet aan mij maar ik denk dat ik wel antwoord kan gevenquote:Op donderdag 10 juli 2008 01:25 schreef Neverending het volgende:
[..]
Maak je je geen zorgen dat je dochter ook borderline of aanverwante stoornissen heeft?
Nah, volgens mij heeft Mickey een dochtertje van een borderliner... als ik haar was zou ik mij behoorlijk zorgen maken over de erfelijkheidfactor.quote:Op donderdag 10 juli 2008 01:27 schreef leolinedance het volgende:
[..]
Ik zou daar als vader zijnde niet blij mee zijn nee. Je vroeg het niet aan mij maar ik denk dat ik wel antwoord kan geven
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |