abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_52843917
Anitra, ik kan je echt niet meer volgen hier hoor.

Je valt erover dat er kadootjes geven worden bij tractaties
Je valt erover dat er eetbare dingen gegeven worden bij tractaties
Je valt erover dat er teveel uitgesloofd word met geknutselde tractaties.

En al helemaal begrijp ik het voorbeeld niet van dat een zakje chips van de lidl minder waard is dan 5 avonden knutselen. De tractaties die ik hier zie waar 5 avonden aan geknutseld is kosten geen drol, dus die hoeven niet meer te kosten dan dat zakje chips.

Wat wil je nu? Ik vind dat je jezelf nogal tegenspreekt.

en misschien is het handig die broodkruimels onder je toetsenbord vandaan te halen
Hier had uw advertentie kunnen staan :P
pi_52843936
quote:
Op vrijdag 31 augustus 2007 15:40 schreef _evenstar_ het volgende:

[..]

ja
Is er iets wat altijd en immer 100% veilig is eigenlijk? Wat je dus elk kind (ouder dan een jaar) zomaar kunt geven zonder dat ze paars uitslaan oid?
"I'm interested in anything about revolt, disorder, chaos, especially activity that appears to have no meaning.
It seems to me to be the road toward freedom. - Jim Morrison"
pi_52843940
Ik snap ook niet zo goed wat er onaardig aan is? Wie zou er anders verantwoordelijk moeten zijn dan? De ouders van de andere kindjes? Lijkt me niet.

Prettig als andere ouders bij traktaties informeren naar allergieen ed, maar als ze dat niet doen dan is dat vast omdat ze daar niet bij stil staan. Kan me voorstellen dat je daar niet aan denkt als je niemand in je omgeving hebt met allergieen.

Er lopen in de discussie ook meerdere dingen door elkaar. Wel of geen kadootjes, wat voor snackjes/fruit en snoepjes en of je daar rekening mee moet houden met een traktatie.
pi_52843966
quote:
Op vrijdag 31 augustus 2007 15:33 schreef Sugar het volgende:
Maar bestaan er dan geen kinderen die allergisch zijn voor mandarijn?
Ik snap echt niet wat je onaardig vindt aan mijn opmerking dat ik het de verantwoordelijkheid van de ouders en de leiding vind.
ik hoop dat je snapt dat die mandarijn een voorbeeld is.

het komt iig een beetje lomp over: mij een zorg, maar ik deel uit wat ik wil en kinderen die iets niet mogen hebben pech. Volwassenen die dan aanwezig zijn, zorgen maar dat het goed komt.

zo zal je het wel niet bedoelen.. maar zo komt het bij mij over..

en ik denk idd dat je er niet bij stilstaat als je in je omgeving niemand kent die allergisch is
hoezo overvloed aan tijd? in mijn dromen zeker !
pi_52843980
quote:
Op vrijdag 31 augustus 2007 14:52 schreef Anitra het volgende:
En dat maakt mij kwaad, want een zakje chips is echt niet minder dan 5 avonden knutselen.
Pardon? Mijn 5 avonden knutselen was goedkoper dan een zakje chips.

Ik vind de reacties wel erg heftig. Mijn moeder was bijstandsmoeder, en ondanks dat hadden wij alle drie altijd de leukste tractaties van de klas. Kostten vaak bijna niks, maar met een avondje werk waren ze ontzettend leuk. Klasgenootjes vroegen tijden van tevoren wat we zouden gaan trakteren.
"wat een heerlijke yppiaanse reactie! Vol begrip, nooit veroordelend en zeker niet stekelig! #hulde"
Hoe langer de weg naar de top, hoe mooier het uitzicht!
*OUD heilige*
  † In Memoriam † vrijdag 31 augustus 2007 @ 15:45:56 #206
43556 miss_dynastie
pi_52843987
quote:
Op vrijdag 31 augustus 2007 15:44 schreef Jarno het volgende:

[..]

Is er iets wat altijd en immer 100% veilig is eigenlijk? Wat je dus elk kind (ouder dan een jaar) zomaar kunt geven zonder dat ze paars uitslaan oid?
Water? Volgens mij heb ik nog nooit gehoord van iemand die allergisch is voor water. Verder: geen idee, volgens mij is er voor alles wel iets te vinden waar iemand (ook al is het maar 1 op de paar miljoen) allergisch voor is.
  † In Memoriam † vrijdag 31 augustus 2007 @ 15:52:48 #207
37843 lady-wrb
kortaf
pi_52844173
quote:
Op vrijdag 31 augustus 2007 15:45 schreef miss_dynastie het volgende:

[..]

Water? Volgens mij heb ik nog nooit gehoord van iemand die allergisch is voor water. Verder: geen idee, volgens mij is er voor alles wel iets te vinden waar iemand (ook al is het maar 1 op de paar miljoen) allergisch voor is.
ik had vroeger een vriendin die allergisch was voor water (om zich mee te wassen trouwens, niet om te drinken)
hoe het precies zat weet ik niet, maar die had een of ander smeerspul voor na het douchen.
  vrijdag 31 augustus 2007 @ 15:53:07 #208
3142 m@x
Do, a deer, a female deer
pi_52844181
God, gaat het hier nou nog steeds over allergiën en toetsenborden

Leuke traktaties wil ik zien. Kom op
Oops! Did I just roll my eyes out loud?
♥ Huisje, boompje, fietstas ♥
♥ There is no way to happiness, happiness is the way ♥
  vrijdag 31 augustus 2007 @ 15:53:28 #209
4089 BE
Gewoon gelukkig!
pi_52844191
Hier ook nog maar even, had het ook al in evenstar's topic gezegd, kunnen de opmerkingen over typfouten, toetsenborden en ander totaal niet van belang zijnd geneuzel achterwege blijven? Het maakt het topic er niet prettiger op. Als je er echt niet tegen kan dan sla je dit topic en die specifieke reacties maar over.

Oh en wat m@x zegt idd!
***
  vrijdag 31 augustus 2007 @ 15:54:32 #210
37150 livelink
keek op mijn week ( © DJ11)
pi_52844225
Ik snap het ook allemaal niet meer. Het is toch niet zo dat je als bijstandsmoeder geen tijd hebt om te knutselen? En knutselwerkjes hoeven echt niet zoveel te kosten, hoor. Om maar het voorbeeld van mijn luchtballonnen te geven; dat koste mij een zakje ballonnen, plastic bekertjes, rietjes en als inhoud had ik van die vruchtenrozijntjes van Jip en Janneke. Was echt niet duur en misschien zelfs goedkoper dan zakjes chips.

En M@x, ik hoef nog even niet aan de traktaties, maar voor Katja weet ik het al. Daar heb ik in een eerder deel van dit topic een heel leuk idee opgedaan. Gelukkig heb ik nog wel even de tijd voor ik weer aan de bak moet.
Als je goed om je heen kijkt zie je dat alles gekleurd is.
  vrijdag 31 augustus 2007 @ 15:57:29 #211
116890 _evenstar_
Ba-dum-tisssschhh
pi_52844319
zelfs water allergiebestaat , maar goed zoals ik al zei daar zijn best oplossingen voor waar niemand veel last van heeft.

Ik denk althans zo lees ik het dat er door ouders minachtend gedaan wordt dat zij 5 dagen bezig geweest zijn een traktatie te knutselen en een andere ouder niet die tijd/kunde heeft en simpel een zakje chips haalt, de wel knutselende ouder gaat roddelen e.d. maar ik denk dat dat gewoon iets is dat het meer zegt over die ouder die zo roddelt als wat anders, en ook misschien wel in de buurt/regio iets is.

een ander punt is dat er zelfde minachting is als iemand van iets haalt wat 10 eurie kost per kind of iemand die iets van 20 cent koopt.

het zijn dus wat dat betreft denk ik dingen die iedereen verdreven vind, en er gewooon niet iemand in zijn waarde gelaten wordt.

Wat betreft de allergie-en ik denk dat wat loezzie zegt belangrijk is, en ik denk als er gezegd wordt in andere woorden maar zo komt het wel over van bijv. sugar ik doe wat ik wil en het zal me me reet roesten ofdat een ander kind ziek wordt dat is het probleem van de leidsters/ouders/kindje zelf.
En dit gebeurt best vaak ik merk het in mijn eigen omgeving zelf. familie e.d.

het zijn dus 3 verschillende punten van ervaring en frustratie, alleen het komt er nogal vreemd door elkaar verwoven uit. waardoor het denk ik overkomt als niet te snappen.

[ Bericht 0% gewijzigd door _evenstar_ op 31-08-2007 16:21:02 (oops sorry loezzie ;)) ]
Engaging Infinite Improbability Drive..
  vrijdag 31 augustus 2007 @ 16:00:59 #212
4089 BE
Gewoon gelukkig!
pi_52844420
Het was Loezzie, niet Smoezie.

Overigens zou ik de discussie over te groot en te duur dan maar eens gaan voeren in de ouderraad op de school waar die verschillen blijkbaar zo groot zijn. Ik kan me best voorstellen dat ouders voor rede vat baar zijn als er gezegd wordt dat de portemonnaien ('s?) budgetten van mensen nogal verschillen.

Problemen hebben met knutselwerkjes is in mijn ogen meer jaloezie op de creativiteit van anderen dan echt vinden dat het allemaal te veel werk is. Zeker gezien de vrij simpele dingen die ik hier voorbij zie komen.
***
  vrijdag 31 augustus 2007 @ 16:01:14 #213
3142 m@x
Do, a deer, a female deer
pi_52844429
Goed om het onderwerp dan maar even een andere richting op te duwen: Kai gaat binnenkort twee keer trakteren. Eén keer omdat hij weg gaat bij de opvang waar hij nu zit. Heeft iemand suggesties voor een leuke afscheidstraktatie voor kindjes van 2 tot 4 jaar? Binnenkort is hij ook jarig en dan gaat hij op zijn nieuwe opvang trakteren. Op zich vind ik het niet zo moeilijk om een traktatie te bedenken maar hij komt in een groep met kindjes van 0 tot 4 jaar en ik kan maar niet op een leuk uitdeelding komen wat voor al die kindjes leuk zou zijn. HELP!
Oops! Did I just roll my eyes out loud?
♥ Huisje, boompje, fietstas ♥
♥ There is no way to happiness, happiness is the way ♥
  vrijdag 31 augustus 2007 @ 16:05:10 #214
164686 _Bar_
Carpe Diem
pi_52844540
ik pak even het grote traktatie boek erbij

Je hoort zo meer van me M@x

Had je wel al iets specifieks in gedachten? of thema
Herinnering is een vorm van ontmoeting.
pi_52844541
Schepjes voor in de zandbak zijn hier populair bij de 2-3 jarigen. En van die grote ballonnen met een elastiekje ook.
"wat een heerlijke yppiaanse reactie! Vol begrip, nooit veroordelend en zeker niet stekelig! #hulde"
Hoe langer de weg naar de top, hoe mooier het uitzicht!
*OUD heilige*
  vrijdag 31 augustus 2007 @ 16:07:03 #216
37150 livelink
keek op mijn week ( © DJ11)
pi_52844599
Volgens mij moet je iets maken met als basis een soepstengel, dat vinden hele kleintjes en grotere kinderen allemaal wel lekker. Met de echte babietjes kun je nog geen rekening houden.

Danoontjes is ook vaak al goed voor deze leeftijdscategorieen. Ik zou het vrij simpel houden in ieder geval.
Als je goed om je heen kijkt zie je dat alles gekleurd is.
  † In Memoriam † vrijdag 31 augustus 2007 @ 16:08:16 #217
37843 lady-wrb
kortaf
pi_52844642
quote:
Op vrijdag 31 augustus 2007 16:07 schreef livelink het volgende:
Volgens mij moet je iets maken met als basis een soepstengel, dat vinden hele kleintjes en grotere kinderen allemaal wel lekker. Met de echte babietjes kun je nog geen rekening houden.

Danoontjes is ook vaak al goed voor deze leeftijdscategorieen. Ik zou het vrij simpel houden in ieder geval.
volgens mij zitten er gluten in soepstengels en ballonnen zijn van rubber (latexallergie)
  vrijdag 31 augustus 2007 @ 16:10:32 #218
12721 Sugar
...maakt plannen
pi_52844711
Ik bedoelde helemaal niet: het zal me aan mijn reet roesten. Ik gaf toch aan dat ik bijna nooit op het kdv kom en er dus niet bij stil gestaan heb? En dat ik er een volgende keer misschien wél bij stil sta!


Als ik zou bedoelen dat het me aan mijn reet zal roesten, dan zou ik schrijven dat het me aan mijn reet zou roesten.
Dat alle stoplichten groen zijn, de geluiden precies goed, de lucht blauwer dan anders, wind mee en het geluk achterop!
  † In Memoriam † vrijdag 31 augustus 2007 @ 16:16:16 #219
37843 lady-wrb
kortaf
pi_52844869
trek het je niet zo aan joh. als men je woorden zo wil interpreteren doen ze dat toch lekker?
en met mijn post hierboven bedoel ik ook niet meer dan dat ik schrijf.

misschien is zoiets wel eens een leuke discussie op een ouderavond van een school of kinderdagverblijf.
hier levert het weinig concreets op, alleen verwijten over en weer.
  vrijdag 31 augustus 2007 @ 16:19:20 #220
164686 _Bar_
Carpe Diem
pi_52844964
Handjes worden al snel gemaakt denk ik, als afscheid...

maar ik zal eens wat neerplempen, dit komt allemaal uit een tijdschrift, en dan heb ik ook nog een boek vol iedeen;

Cactus (30 stuks)

2 gekleurde bloempotten
kiezelstenen of schelpenzan
2 grote courgettes
30 cocktailprikkers
30 verschillende soorten stukjes fruit
(aarbei,kiwi,banaan,appel enz enz)

Vul de bloempotten voor de stevigheid met kiezelstenen of schelpenzan, en steek er een courgette in
Prik kort voor het trakteren elk stukje fruit aan de prikker en steek deze in de courgette.

Hamslakken;

8 sneetjes wit casinobrood
2kuipjes smeerkaas
8 rechthoekige plakken ham
16 kleinepitloze druiven

beleg elk sneetje brood met smeerkaas en een plakham.
snij de korstjes van het brood.
Rol elk sneetje brood op en wikkel het in vershoudfoli
Leg het broodrolletje 1 uur in de koelkast.
Verwijder de folie en zijn van ieder broodrolletje 4 dikke hamslakken.
Halveer de druiven
Rol elk elk hamslakje een stukje af en leg hier voor de kop een halve druif in.

Kaas/tomaat pannekoekjes

100 gr bloem
300gr geraspte belegen kaas
zout
peper
4 eieren
4dl creme fraiche
2 eetl fijngehakte peterseli
50 gr boter
4 tomaten

Roer de bloem de kaas het zout en de peper naar smaak in een kom doorelkaar
klop de eieren los en roer die samen met de creme fraiche door het bloem kaas mengsel
Roer het geheel tot een glad beslag en laat die ca 15 min rusten
bak de pannekoekjes van ca 4 cm doorsnee
snij de schoongemaakte tomaten in plakjes
leg op ieder pannekoekje een plakje tomaat en strooi er peterselie over

(hier kun je natuurlijk ook een soort van 3 in de pan van maken dan geen kaas en tomaat, maar met rozijntjes)


feestkoppies

30 borrelgehakt balletjes
30 velletjes gekleurd pappier van 6x8
30 vlagprikkertjes

vouw van elk papiertje een feesthoedje en steek ze aan de gehaktballetjes vast met een prikkertje


Rozijntjes blijven ook altijd goed
fruit prikkers ofzo
Herinnering is een vorm van ontmoeting.
  vrijdag 31 augustus 2007 @ 16:20:47 #221
164686 _Bar_
Carpe Diem
pi_52845008
quote:
Op vrijdag 31 augustus 2007 16:07 schreef livelink het volgende:
Volgens mij moet je iets maken met als basis een soepstengel, dat vinden hele kleintjes en grotere kinderen allemaal wel lekker. Met de echte babietjes kun je nog geen rekening houden.

Danoontjes is ook vaak al goed voor deze leeftijdscategorieen. Ik zou het vrij simpel houden in ieder geval.
Van danoontjes zou je misschien voor de oudere kindjes ijsjes kunnen maken
en voor de jongere gewoon zo geven...
Herinnering is een vorm van ontmoeting.
  vrijdag 31 augustus 2007 @ 16:25:32 #222
116890 _evenstar_
Ba-dum-tisssschhh
pi_52845147
Sugar ik zeg ook niet dat je het bedoelde zo, maar het kwam echt bets bottig over.
Voor een ander misschien niet, maar voor iemand die zelf allergie-en heeft of ouder is van ligt het toch wat lastiger, want je wilt als kind zijnde geen lastpak zijn, maar het doet wel zeer als je constant iets af moet geven, constant ipv iets leuks gefabriceerd maar een koekje moet nemen.
En als ouder is het gewoon rot als je kind zo verdrietig daarom is.
Engaging Infinite Improbability Drive..
  vrijdag 31 augustus 2007 @ 16:31:38 #223
164686 _Bar_
Carpe Diem
pi_52845312
Badeendjes:

Pak een mandarijntje in een stukje crepe pappier van ca 16 cm doorsnee
kopje en snaveltje zijn van gekleurd karton
met een plakband bevestigde cocktail prikker steek je hem in het lijf
kraaloogjes zijn plakplaatjes.

Kleurpotloden

verpak een doosje smarties in gekleurd karton met de vorm van een potlood, maar laat de onderkant open
lijm de 2 delen met de punt aan elkaar
beplak het een bruin met een kartelschaar in vorm geknipt pappier

televisies

verpak doosjes rozijntjes of schatkistjes met gekleurdpappier en een leuk plaatje als beeldscherm
een krullintje doet dienst als handvat en een cocktail prikker met daarop een popoentje is de antenne

knapzakjes

zorg voor een aantal leuke kinderzakdoekjes
spreid het open en leg de traktatie (snoep,mandarijntje,cakje,rozijntjes,kadootje) in
bind het met een koortje samen aan een stokje

brievenhouders

snij een piepschuimbolletje van 6cm doorsnee en omwikkel dit met crepepappier
plak dit aan de achterkant vast met plakband en lijm de bol vervolgens op een bierviltje of een stuk rond gekleurd karton van 11 cm doorsnee
lijm daarna een wasknijper onder het hoedje of de pet
versier met figuurtjes veertjes en dergelijke
Herinnering is een vorm van ontmoeting.
  vrijdag 31 augustus 2007 @ 16:40:55 #224
115121 Arizona
Zeg maar Arißona
pi_52845581
quote:
Op vrijdag 31 augustus 2007 16:31 schreef _Bar_ het volgende:
....Heleboel leuke ideetjes.....
Jij hebt ook die Traktatiebijlage . Leuke dingen staan daar in he!
Mijn dochter is (naast de roze spektaart van Jamin) helemaal weg van die gehaktballetjes met een feesthoedje. Kijk, zoiets wil ik nog wel een keer maken, lekker makkelijk .
You won't be lost, hurt, tired or lonely - Something beautiful will come your way
pi_52846584
Gooi ik gelijk maar even hier mijn traktatie vraag neer voor wanneer het broertje van Morgaine geboren is. Ik wil uiteraard Morgaine laten trakteren op de creche maar vindt beschuit met muisjes niet zo een strak plan. Ik heb zitten denken aan die mini flesjes met snoepjes erin en dan een kaartje eraan met zo iets als Hoera ik ben grote zus van .....
Maar misschien hebben andere mensen hier nog wel veel leukere ideeen, ik ben even inspiratieloos.
  vrijdag 31 augustus 2007 @ 17:31:48 #226
164686 _Bar_
Carpe Diem
pi_52847059
quote:
Op vrijdag 31 augustus 2007 17:16 schreef Faja-Lobi het volgende:
Gooi ik gelijk maar even hier mijn traktatie vraag neer voor wanneer het broertje van Morgaine geboren is. Ik wil uiteraard Morgaine laten trakteren op de creche maar vindt beschuit met muisjes niet zo een strak plan. Ik heb zitten denken aan die mini flesjes met snoepjes erin en dan een kaartje eraan met zo iets als Hoera ik ben grote zus van .....
Maar misschien hebben andere mensen hier nog wel veel leukere ideeen, ik ben even inspiratieloos.
Het eerste wat in mij opkomt, is een grote grabbelton maken, en daarin allemaal leuke kartonnen boekjes in de trant van hoera ik ben grote zus...

Maar als traktatie, eens even denken hoor...

Die snoepjes in die papflesjes vind ik enge dingen (gepofte rijst)

Traktatietips:
Soepstengels met muisjes
Roze muisjes, blauwe muisjes... ze horen bij de geboorte. Je kunt op een heel makkelijke manie geboortetraktaties maken die je kindje met zijn vriendjes kan delen door soepstengels in de chocoladepasta te dopen en deze te besprenkelen met blauwe of roze muisjes. Aan de stengel kan je een kaartje hangen met de naam van je baby en als afzender vermeld je natuurlijk de naam van je oudste.

Luiers met een tekening
Wil je liever een traktatie maken die je voor de bevallig alvast kunt klaarmaken? Koop dan een pak luiers, maatje newton, en plak tekening van de baby die je oudste heeft gemaakt aan de binnenkant van de luier. Op de tekening vermeld je de naam (dat doe je vaak wel na de geboorte...). in de dichtgevouwen luier stop je iets lekkers.

Mandarijnen handen
Een ding wat iedereen doet is het bewonderen van die ini-minie handjes van je pasgeboren baby. Je oudste zal dan ook voltrots aan jou laten zien hoe groot zijn handen eigenlijk wel niet zijn! Maak een afruk op papier van zijn hand en een van die van je baby. Kopieer ze, knip ze uit en vraag je oudste ze op te vrolijken met een mooie tekening. Plak beide handen aan de andere kant van een mandarijn vast en je hebt een fantastische traktatie! Natuurlijk niet vergeten een paar afdrukken te bewaren voor het fotoalbum!
Herinnering is een vorm van ontmoeting.
  vrijdag 31 augustus 2007 @ 17:34:14 #227
3142 m@x
Do, a deer, a female deer
pi_52847127
Bedankt voor de leuke ideetjes

Ik denk dat ik voor het afscheid van die knapzakjes ga maken.
Oops! Did I just roll my eyes out loud?
♥ Huisje, boompje, fietstas ♥
♥ There is no way to happiness, happiness is the way ♥
  vrijdag 31 augustus 2007 @ 17:36:58 #228
164686 _Bar_
Carpe Diem
pi_52847227
Faja:

Deze kun je hier bestellen en zou je misshien een doosje rozijntjes of schatkistjes in kunnen doen

http://www.iktrakteer.nl/shop/index.php?act=viewdetails&id=561
Herinnering is een vorm van ontmoeting.
  vrijdag 31 augustus 2007 @ 17:38:24 #229
94046 PM-girl
Is geen haartje betoeterd...
pi_52847269
Ja traktaties met als basis een soepstengel. Leuk!!

Men neme een soepstengel, en dan? Daar plakt toch niks aan vast? Sorry, maar ik ben wat dat betreft echt een knutselnoob!
...maar weI in de aap gelogeerd :P
*
Ik stuur al sinds oktober 2006 PM's, word ik dan nu PM-woman?
Laat maar: PMS-girl it is.....
pi_52847293
quote:
Op vrijdag 31 augustus 2007 17:31 schreef _Bar_ het volgende:

[..]

Het eerste wat in mij opkomt, is een grote grabbelton maken, en daarin allemaal leuke kartonnen boekjes in de trant van hoera ik ben grote zus...

Maar als traktatie, eens even denken hoor...

Die snoepjes in die papflesjes vind ik enge dingen (gepofte rijst)
Die snoepjes zou ik zelf ook er uit hebben gehaald hoor, ging mij meer om het flesjes idee.
  vrijdag 31 augustus 2007 @ 17:39:45 #231
133767 Libel
Mama van Aiken, Iben en Junah
pi_52847302
Ik laat mijn kinderen altijd met een boek trakteren.
Geen gedoe met hoeveelheden, allergieën, ongezonde hapjes, ...
pi_52847305
quote:
Op vrijdag 31 augustus 2007 16:25 schreef _evenstar_ het volgende:
Sugar ik zeg ook niet dat je het bedoelde zo, maar het kwam echt bets bottig over.
Voor een ander misschien niet, maar voor iemand die zelf allergie-en heeft of ouder is van ligt het toch wat lastiger, want je wilt als kind zijnde geen lastpak zijn, maar het doet wel zeer als je constant iets af moet geven, constant ipv iets leuks gefabriceerd maar een koekje moet nemen.
En als ouder is het gewoon rot als je kind zo verdrietig daarom is.
wat zij zegt.

het doet enorm zeer om altijd maar weer die traktaties af te pakken, dat je kind staat te gillen: isse mij. en maar uitleggen dat hij het niet mag.

overigens heeft de juf altijd een bakje met dingen die hij wel mag.

Met die banaan wilde ik aangeven dat allergie-en bij kinderen van het ene moment op ht andere kunnen ontstaan en dat het daarom belangrijk is om te vragen of er veranderingen zijn.

Wat evenstar zei over familie klopt hier ook, zelfs die snappen ht niet, ik snap dat jullie niet overal rekening mee kunnen houden, maar ik wou laten zien hoe moeilijk het is voor het kind en als ouder zijnde om iedere keer die dingen af te pakken. Het doet enorm veel zeer om de hele dag alleen maar bezig t zijn met eten, uitleggen, afpakken, vertellen enz... Elk beetje hulp (zoals rekeninghouden met een traktatie) is zo welkom.

Wat kadootjes betreft snap ik da je kleine dingetjs kan geve, gaan wij ook doen en het knutselen is leuk, maar sommige mensen kunnen gewoon niet knutselen en als er dan gedaan word van kijk eens hoe lui zij is, gewoon een zak chips van de lidl kan ik daar boos om worden. Niet iedereen kan knutselen.
  vrijdag 31 augustus 2007 @ 17:40:57 #233
164686 _Bar_
Carpe Diem
pi_52847334
quote:
Op vrijdag 31 augustus 2007 17:38 schreef PM-girl het volgende:
Ja traktaties met als basis een soepstengel. Leuk!!

Men neme een soepstengel, en dan? Daar plakt toch niks aan vast? Sorry, maar ik ben wat dat betreft echt een knutselnoob!
Die doop je dan in bv cocolade en als die nog vloeibaar is kun je er nog meer dingen opplakken


Voor de creabea's onder ons, dit is wellis waar een winkel maar je zou er leuke ideetjes vanaf kunnen halen om zelf te maken

http://www.treats4u.nl/shop/index.php?cPath=79
Herinnering is een vorm van ontmoeting.
  vrijdag 31 augustus 2007 @ 17:42:39 #234
164686 _Bar_
Carpe Diem
pi_52847391
quote:
Op vrijdag 31 augustus 2007 17:39 schreef Faja-Lobi het volgende:

[..]

Die snoepjes zou ik zelf ook er uit hebben gehaald hoor, ging mij meer om het flesjes idee.
De flesjes zou je op kunnen vullen ook weer met rozijntjes...
Wie weet kun je wel ergens lege flesjes krijgen ook
Waar ik nu ook ineens aan denk Faja je hebt toch ook wel gekleurde badschuim, vul zulke flesjes op met roze als het een meisje zou worden, of blauw in jullie geval voor een jongen...

iedeetje
Herinnering is een vorm van ontmoeting.
  vrijdag 31 augustus 2007 @ 17:44:50 #235
164686 _Bar_
Carpe Diem
pi_52847465
quote:
Op vrijdag 31 augustus 2007 17:39 schreef Anitra het volgende:

[..]

wat zij zegt.

het doet enorm zeer om altijd maar weer die traktaties af te pakken, dat je kind staat te gillen: isse mij. en maar uitleggen dat hij het niet mag.
Als het gelijk in zijn bakje gelegd zou worden, zou hij de hele traktatie niet te zien krijgen, lijkt me
En mocht hij het wel te pakken hebben is het denk een mannier om goed te aan te leren dat papa en mama eerst willen kijken of hij er wel tegen kan en dat hij anders pijn in de buik krijgt ofzo

ligt denk ik er maar net weer aan hoe je daar als ouders tegenover je kind mee omgaat, wat het overgens ook gelijk moeilijk en lastig maakt
Herinnering is een vorm van ontmoeting.
  vrijdag 31 augustus 2007 @ 17:45:13 #236
3011 E.T.
hormonaal stuiterballetje
pi_52847472
Faja, Saskia had slagroomsoesjes met muisjes mee naar het kdv
Ik had diepvries-soesjes in glazuur gedoopt, daarna door de blauw-witte muisjes (wel snel zijn, want doordat het koud is, is de glazuur snel hard) en dan even laten opstijven en weer voorzichtig terug in de vriezer tot het zover was.
's morgens uit de vriezer gehaald, in een schaal en mee naar het kdv
I can only please one person per day. Today is not your day. Tomorrow isn't looking too good either.
  vrijdag 31 augustus 2007 @ 17:48:53 #237
94046 PM-girl
Is geen haartje betoeterd...
pi_52847572
Oja, in choco dopen is leuk Bar, dankjewel!
...maar weI in de aap gelogeerd :P
*
Ik stuur al sinds oktober 2006 PM's, word ik dan nu PM-woman?
Laat maar: PMS-girl it is.....
pi_52847605
Knapzakjes zijn leuk m@x .

Faja, je kan ook van die kleine toastjes halen en die alsof het beschuitjes zijn met muisjes bestrooien (of maria kaakjes oid), zijn wat handzamer qua formaat dan beschuiten.
Of een lange vinger met muisjes.
Fake it till you make it...
pi_52847730
Anitra, kan je niet een doos met kleine cadeautjes thuis zetten zodat Djulian zijn traktaties maar naar huis kan nemen en dan in kan ruilen tegen een klein cadeautje?

De muisjes-soesjes vind ik erg leuk!
  vrijdag 31 augustus 2007 @ 17:55:55 #240
131983 debuurvrouw
The girl nextdoor
pi_52847769
quote:
Op vrijdag 31 augustus 2007 17:42 schreef _Bar_ het volgende:

[..]

De flesjes zou je op kunnen vullen ook weer met rozijntjes...
Wie weet kun je wel ergens lege flesjes krijgen ook
Waar ik nu ook ineens aan denk Faja je hebt toch ook wel gekleurde badschuim, vul zulke flesjes op met roze als het een meisje zou worden, of blauw in jullie geval voor een jongen...

iedeetje
ik heb eens gezien dat iemand die kleine flesjes van een kraamafdeling had gehaald. Eigenlijk geen idee of ze daar een "ingang" had (dat ze er werkte ofzo) maar was wel heel leuk geworden.

Zelf heb ik droste chocoladeflikken een beetje zacht laten worden in de oven en er toen blauwe muisjes opgestrooid en weer hard laten worden in de koelkast. klein hapje zonder knoeien, beter dan beschuit volgens de juf. Had ik geluk dat er geen allergieen voorkwamen. (want dat vraag ik altijd wel. hou geen rekening meer met "datlusiknie" en doe iets wat mijn jongens zeker lekker vinden)
Het maakt ook niet uit of je koopt, kraakt of huurt, buurvrouw is steeds in de buurt.
  vrijdag 31 augustus 2007 @ 18:02:51 #241
11803 Vivi
Computer off. Life on.
pi_52847939
quote:
Op vrijdag 31 augustus 2007 14:52 schreef Anitra het volgende:
want een zakje chips is echt niet minder dan 5 avonden knutselen.
Jawel, want daar zit toch meer aandacht in, gaat niet om het geld hoor.
Ik adem in en kalmeer. Ik adem uit en glimlach.
  vrijdag 31 augustus 2007 @ 18:06:21 #242
11803 Vivi
Computer off. Life on.
pi_52848036
quote:
Op vrijdag 31 augustus 2007 15:33 schreef Sugar het volgende:
Maar bestaan er dan geen kinderen die allergisch zijn voor mandarijn?
Ik snap echt niet wat je onaardig vindt aan mijn opmerking dat ik het de verantwoordelijkheid van de ouders en de leiding vind.
Het was ook helemaal niet onaardig, sommige mensen raken de realiteits/redelijkheidszin een beetje kwijt hier.
Ik adem in en kalmeer. Ik adem uit en glimlach.
  vrijdag 31 augustus 2007 @ 18:07:53 #243
11803 Vivi
Computer off. Life on.
pi_52848068
quote:
Op vrijdag 31 augustus 2007 15:45 schreef loezzie het volgende:

[..]

ik hoop dat je snapt dat die mandarijn een voorbeeld is.

het komt iig een beetje lomp over: mij een zorg, maar ik deel uit wat ik wil en kinderen die iets niet mogen hebben pech. Volwassenen die dan aanwezig zijn, zorgen maar dat het goed komt.

zo zal je het wel niet bedoelen.. maar zo komt het bij mij over..

en ik denk idd dat je er niet bij stilstaat als je in je omgeving niemand kent die allergisch is
Dat ligt dan meer aan jou dan aan de opmerking imo.
Ik adem in en kalmeer. Ik adem uit en glimlach.
pi_52848654
quote:
Op vrijdag 31 augustus 2007 18:02 schreef Vivi het volgende:

[..]

Jawel, want daar zit toch meer aandacht in, gaat niet om het geld hoor.
ja maar r zijn moeders die niet crea zijn, dus die die aandacht er niet aan kunnen besteden, ishet daarom minder?

Overigens heb ik met Djen vaak cakedingetjes gmaakt die zij dan versierde (en ja ik had gevraagd of er alergische kindern in deklas zaten )
  vrijdag 31 augustus 2007 @ 18:33:16 #245
4089 BE
Gewoon gelukkig!
pi_52848693
Nee, niet minder. Maar je kan de creabea moeders er toch moeilijk de schuld van geven? Moet iedereen dan maar saai hetzelfde doen?
Als het nou nog om geld ging had ik je gelijk gegeven, maar als het gaat om een verschil in tijd/creativiteit/zin dan is het pech hebben voor degenen die het dus niet doen...
***
pi_52848761
Ook al ben je niet zo crea, het hoeft er toch ook niet perfect uit te zien?
Ik vind het altijd leuk om te zien als mensen een beetje aandacht aan de traktatie van hun kind hebben besteed En dan hoeft het echt geen heel knutselwerk te zijn, maar een leuk versiersel ofzo vind ik ook al leuk
Mama van 2 stengeltjes!
..YANA..
..JAMIE..
  vrijdag 31 augustus 2007 @ 18:43:41 #247
11682 Moonah
Jolie femme
pi_52848986
Alsjeblieft zeg, wat een oeverloos gezemel zeg. Mijn hemel!
Je kunt ook problemen zóeken hoor!
Dit topic is bedoeld als inspiratie-/ c.q. naäaptopic voor de nietcreabeamoeders onder ons.
Moet het dan écht helemaal volgeluld worden met dat allergie- en kiftgedoe?
"Bloemen zijn rood jongeman... "
Zo. Dan witte gullie dè ôk wir.
  vrijdag 31 augustus 2007 @ 18:45:05 #248
4089 BE
Gewoon gelukkig!
pi_52849025
Nee juf...

Ik heb alleen zelf niks om weer mee on-topic te gaan.
Ik zal tzt ook echt afhankelijk zijn van dit topic voor ideetjes!
De lijst die Bar net aandroeg had wel een hoop goeie ideeen!
***
  vrijdag 31 augustus 2007 @ 18:58:57 #249
115121 Arizona
Zeg maar Arißona
pi_52849411
quote:
Op vrijdag 31 augustus 2007 18:45 schreef Brighteyes het volgende:
Nee juf...

Ik heb alleen zelf niks om weer mee on-topic te gaan.
Ik zal tzt ook echt afhankelijk zijn van dit topic voor ideetjes!
De lijst die Bar net aandroeg had wel een hoop goeie ideeen!
Als je de hele bijlage wilt hebben, moet je de Groter Groeien van deze maand kopen, daar zit hij bij .
Hij zat ook bij de Margriet van vorige week, mijn schoonmoeder kwam er ook mee aanzetten .
You won't be lost, hurt, tired or lonely - Something beautiful will come your way
  vrijdag 31 augustus 2007 @ 19:03:10 #250
12721 Sugar
...maakt plannen
pi_52849527
Faja, ik heb lange vingers met boter besmeerd (één kant) en daarop muisjes gestrooid toen Storm geboren was. Dat deelde Maria dus uit. Ik heb alleen weer geen idee of het leuk of lekker was, want dat vertelde niemand.
Dat alle stoplichten groen zijn, de geluiden precies goed, de lucht blauwer dan anders, wind mee en het geluk achterop!
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')