boterquote:Op maandag 2 juli 2007 16:03 schreef Jarno het volgende:
[..]
Mijn oma zei altijd: "Weet je WAT zonde is? Boter op je hoofd smeren en droog brood eten."
Bij K3 sta je met een pro-camera (10fps én flitscontact) het beste en reken maar dat die pro-camera's het druk gaan krijgen als die wereldvrede eindelijk tot stand komt (ik laat de filmpjes echter nog even in de koeling liggen afgaande op het laatste nieuws)quote:Op maandag 2 juli 2007 16:51 schreef Xilantof het volgende:
Houden we het hier ontopic. De vraagstelling lijkt me duidelijk. Een beetje afwijken is niet erg. Maar zodra het over K3 en de wereldvrede gaat zie ik de link niet meer.
Hebben ze daar meer dan dertig jaar voor lopen prutsen om een fatsoenlijk gedempte spiegel in een reflex te krijgenquote:
quote:Op maandag 2 juli 2007 18:22 schreef Ouwesok het volgende:
knip
Het mallotige aan het hele verhaal is dat dat pro-gedoe alleen in fotografie lijkt te spelen. Er is nog niemand geweest die een specifiek type auto koopt omdat die geschikt is voor professionele automobilisten en de rest van het wagenpark tot 'amateurautomobilistenprul, hooguit goed voor op vakantie' bestempelt
Ook zie je zelden iemand bij de Gammel of de Praxis naar een specifiek merk verfroller vragen omdat die voor de schilderpro bedoeld is en vraagt ook niemand zich af wat er toch voor voer in politiehonden gegooid wordt om zijn eigen hielehapper een professioneel aanzien te geven, en roer ik ook gewoon met droge ogen met een amateurlepel in een amateurpan op een amateurfornuisje
Als de oude meesters van de schilderkunst zo over penselen en paletten hadden geneuzeld als wij bij tijden over camera's doen hadden we nu met lege musea gezeten moet je maar rekenen
Ho, heb je wel eens van die hobby tuinierders gezien in husqvarna tuin kleding en de duurste kettingzagen. En dan maar niet hebben over klussers of skiërs. Dit speelt wel dergelijk overal.quote:Op maandag 2 juli 2007 18:22 schreef Ouwesok het volgende:
Het mallotige aan het hele verhaal is dat dat pro-gedoe alleen in fotografie lijkt te spelen. Er is nog niemand geweest die een specifiek .....
Da's toch niet helemaal waar hoor. Veel van mijn collega's, die die-hard klusser zijn, spugen op zaken als de Gamma en Karwei en hebben allemaal hun eigen adresjes voor spullen die de pro's (als in, in de bouw, vgl. met de profotografie) ook gebruiken.quote:Op maandag 2 juli 2007 18:22 schreef Ouwesok het volgende:
Het mallotige aan het hele verhaal is dat dat pro-gedoe alleen in fotografie lijkt te spelen. Er is nog niemand geweest die een specifiek type auto koopt omdat die geschikt is voor professionele automobilisten en de rest van het wagenpark tot 'amateurautomobilistenprul, hooguit goed voor op vakantie' bestempelt
Ook zie je zelden iemand bij de Gammel of de Praxis naar een specifiek merk verfroller vragen omdat die voor de schilderpro bedoeld is en vraagt ook niemand zich af wat er toch voor voer in politiehonden gegooid wordt om zijn eigen hielehapper een professioneel aanzien te geven, en roer ik ook gewoon met droge ogen met een amateurlepel in een amateurpan op een amateurfornuisje
Als de oude meesters van de schilderkunst zo over penselen en paletten hadden geneuzeld als wij bij tijden over camera's doen hadden we nu met lege musea gezeten moet je maar rekenen
Die-hard-klussers is inderdaad een ander verhaal, al zullen die ook moeilijk vol kunnen houden dat een gat geboord met een groene Bosch ronder is dan een gat geboord met een blauwe Bosch. Het verschil merk je alleen wanneer je dag in dag uit gaten boort, de groene strijkt dan net iets eerder het vaantje dan de blauwe(en het prijsverschil is daarbij nog niet eens zo daverend)quote:Op dinsdag 3 juli 2007 08:49 schreef Jarno het volgende:
En heb je de zakken pro-dierenvoer wel eens zien staan in een dierenspeciaalzaak?
Reactie: "Haha, Bosch, da's voor prutsers!quote:Op dinsdag 3 juli 2007 09:11 schreef Ouwesok het volgende:
[..]
Die-hard-klussers is inderdaad een ander verhaal, al zullen die ook moeilijk vol kunnen houden dat een gat geboord met een groene Bosch ronder is dan een gat geboord met een blauwe Bosch.
a) die camera doet dan ook weinig onder voor een dslrquote:
feit, behalve dat ie de helft van de prijs is, een stuk flexibeler en makkelijker mee te nemen.quote:Op dinsdag 3 juli 2007 10:04 schreef speknek het volgende:
[..]
a) die camera doet dan ook weinig onder voor een dslr
Sorry, ik wist niet dat dat de vraag wasquote:b) dat is geen kleine compact camera
c1) Oh ja? Waarom dan?quote:c) de juiste instellingen krijgen duurt meestal wat langer
Kan ie hoor, en mijn 'oude' KM Dimage Z2 kan dat ook, net als iedere compact met een goede lens.quote:d) kan ie dat ook op grotere afstand, of alleen in de macro stand?
True dat. Alhoewel hij volgens mij geen inschuifbare lens heeft heh? Dan gooi je hem ook niet helemaal relax achteloos in je rugzak.quote:Op dinsdag 3 juli 2007 10:17 schreef Vliegvrager het volgende:
feit, behalve dat ie de helft van de prijs is, een stuk flexibeler en makkelijker mee te nemen.
Persoonlijke ervaring. Diafragma instellingen zitten meestal achter een menu verstopt. Maar dat verschilt natuurlijk per camera. En dat is irritant, ook niet meer dan dat.quote:Sorry, ik wist niet dat dat de vraag wasedit: OP nog even gelezen: dat was wel de vraag. Maar dat is dus eigenlijk niet zo'n goede vraag.
c1) Oh ja? Waarom dan?
c2) Is dat erg? Waarom?
Dan heb ik niks gezegd.quote:Kan ie hoor, en mijn 'oude' KM Dimage Z2 kan dat ook, net als iedere compact met een goede lens.
Alleen je afbeeldingsmaatstaf en scherptecriteriumquote:Op dinsdag 3 juli 2007 09:50 schreef DCStyle het volgende:
depth of field, of gewoon scherptediepte heeft niet zoveel te maken met de camera (wel iets, sensorgrootte schijnt ook verschil uit te maken) maar des te meer de lens die gebruikt wordt.
Dat is het hele verhaalquote:Hoe groter je diafragma, des te kleiner je scherptediepte...
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |