quote:Derde cocaïnegeval in Italiaans voetbal
Opnieuw is een voetbalprof uit de Italiaanse competitie voor twee jaar geschorst wegens het gebruik van cocaïne. Het is de 24-jarige doelman Nicholas Caglioni van Messina, dat afgelopen seizoen naar de Serie B degradeerde.
Eerder reageerden Sampdoria-speler Francesco Flachi en Angelo Pagotto van voetbalclub Crotone bij een dopingtest positief op het verboden geestverruimende middel. Ook zij kregen een schorsing voor twee jaar opgelegd.
Gokken
Een beetje voetbalcompetitie is niet compleet met slechts een cocaïne-incident natuurlijk. Vier andere spelers zijn aangeklaagd wegens illegaal gokken. Voor hen dreigt een straf van minimaal drie maanden tot maximaal drie jaar. Onder de beschuldigde voetballers bevindt zich de zesvoudige international David Di Michele, de 31-jarige spits van Palermo.
De andere drie boosdoeners zijn Thomas Manfredini spelend bij Atalanta, Massimo Margiotta van het minderbekende Vicenza en Vincenzo Sommese van respectievelijk Mantova. Het afsluiten van weddenschappen door spelers op voetbalwedstrijden is sinds 2005 verboden in Italië
Hoezo, heb je iets te verbergen misschien ?quote:Op dinsdag 26 juni 2007 16:28 schreef Dubnobasswithmyheadman het volgende:
Laten we maar doen. En geen conspiracy theories aub!
Ssst.quote:Op dinsdag 26 juni 2007 16:45 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
[..]
Hoezo, heb je iets te verbergen misschien ?![]()
Ik zie het nu pas. Vino is Jezus Christus hemzelve ...quote:Op dinsdag 26 juni 2007 15:58 schreef -skippybal- het volgende:
Die zon van Astana he, die heeft wel wat weg van het all seeing eye
[afbeelding]
!1
Och, dat is voetbal, dan maakt het voor de media niet uit.quote:Op dinsdag 26 juni 2007 16:33 schreef Biggs. het volgende:
In Italie kunnen ze ook niet van de coke afblijven![]()
[..]
Ach, een van de hoofdbetrokkenen in het Gokchinees omkopingsschandaal in België speelt volgend seizoen wel gewoon voor Ajax. Geen haan die er naar kraait.quote:Op dinsdag 26 juni 2007 16:55 schreef -skippybal- het volgende:
[..]
Och, dat is voetbal, dan maakt het voor de media niet uit.
Net zoals doping bij Milan en bizarre uitslagen op de slotdag waardoor bepaalde teams alsnog in de hoogte divisie blijven![]()
Nu maar hopen dat jij het eerder terug vindt dan de controleurs...quote:Op dinsdag 26 juni 2007 17:49 schreef Wombcat het volgende:
terugvinddoping
quote:HANGT PETACCHI SCHORSING BOVEN HOOFD?
Hangt Alessandro Petacchi (Milram) een
schorsing boven het hoofd? Hij had te
veel salbutamol, een middel tegen
astma, in zijn urine na een Giro-rit.
Petacchi, astmapatiënt, heeft een
attest dat hij 1.000 nanogram in zijn
urine mag hebben, maar twee laboratoria
vonden 1.320 nanogram. Petacchi, die
vijf ritten won in de vorige Giro, kan
hiervoor twee jaar geschorst worden.
Petacchi (32) wil snel weten waar hij
aan toe is en vroeg geen tegenexpertise
aan. De spurtbom maakte nog duidelijk
dat hij absoluut aan de start van de
Ronde van Frankrijk wil komen.
"SITUATIE WORDT SNEL UITGEKLAARD"
Commercieel manager bij Milram, Gerrie
van Gerwen legt aan Teletekst uit hoe
de vork precies aan de steel zit.
"Het is nog te vroeg om te zeggen of
Petacchi geschorst zal worden. De zaak
werd door de UCI terug naar de Ita-
liaanse bond en het CONI gestuurd. Zij
moeten nu beslissen over deze "niet-
negatieve" controle. Dan kan er nog een
tegenexpertise aangevraagd worden, maar
is dat wel zinvol als twee laboratoria
zijn staal al bekeken hebben?"
"We overleggen bij Milram wat we kunnen
doen. Ik verwacht wel dat het deze week
uitgeklaard raakt", zegt Van Gerwen.
bron VRT TT
Ja, in dat onderzoek namen ze dagelijks 12 milligram, Petacchi zit 300 nanogram boven de toegestane waarde. Lijkt me nogal een verschil maken.quote:Op woensdag 27 juni 2007 11:59 schreef SaintOfKillers het volgende:
Salbutamol werkt als doping
Dat is wel als je 't oraal neemt, anderzijds kan je je afvragen of je wel zulke hoge waarden kan krijgen van een puffertje.
ze kunnen ook overdrijvenquote:Op woensdag 27 juni 2007 12:00 schreef Ericr het volgende:
Lullig voor hem maar in principe moet hij net zo hangen als de rest.
Zelfs Van Gerwen van Milram is het met je eens. Astma? Dikke vette pech, zoek een ander beroep.quote:Op woensdag 27 juni 2007 12:28 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
Als ze geen puffertjes moesten toelaten had je dit probleem al niet ...
Jammere is alleen dat je door dit beroep 6-7 maal zoveel kans hebt op astma...quote:Op woensdag 27 juni 2007 12:34 schreef SaintOfKillers het volgende:
[..]
Zelfs Van Gerwen van Milram is het met je eens. Astma? Dikke vette pech, zoek een ander beroep.
Is in het hematocriet geval de realiteit eigenlijk niet net omgekeerd ? Iemand met een hematocriet van 49 zal bij de jeugd allicht alles kapotrijden , maar bij de profs brengt men de talentlozen mooi op hetzelfde niveau ...quote:Op woensdag 27 juni 2007 12:37 schreef -skippybal- het volgende:
[..]
Jammere is alleen dat je door dit beroep 6-7 maal zoveel kans hebt op astma...
Wat straks? Last van een natuurlijk hoge hematocriet? Zoek maar een andere baan, straks kom je nog eens boven de 50.
die kans is inderdaad zeer groot ja. Maar aan andere kant het is geen garantie dat diezelfde gast met een hema van 49 bij de jeugd dat ook doorzet bij de profs. Meestal bereik je pas wat als je vroeger geen echte topper was en pas later doorbreekt.quote:Op woensdag 27 juni 2007 12:40 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
[..]
Is in het hematocriet geval de realiteit eigenlijk niet net omgekeerd ? Iemand met een hematocriet van 49 zal bij de jeugd allicht alles kapotrijden , maar bij de profs brengt men de talentlozen mooi op hetzelfde niveau ...
Heeft dat laatste net niet alles met de EPO ed te maken ? In vroegere tijden was je natuurlijke hematocriet vaak de doorslaggevende factor voor je fysieke talent. Samen met je ademhaling. Nu trekt men dat gewoon recht.quote:Op woensdag 27 juni 2007 12:58 schreef Bartoli het volgende:
[..]
die kans is inderdaad zeer groot ja. Maar aan andere kant het is geen garantie dat diezelfde gast met een hema van 49 bij de jeugd dat ook doorzet bij de profs. Meestal bereik je pas wat als je vroeger geen echte topper was en pas later doorbreekt.
kan er deels mee te maken hebben maar in de jeugdcategorieën heeft het klasse verschil ook met de bouw/volwassenheid/ontwikkeling van een lichaam te maken. Tuurlijk kunnen renners die minder ontwikkeld zijn in die fase tov een andere, één en ander compenseren met doping.quote:Op woensdag 27 juni 2007 13:33 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
[..]
Heeft dat laatste net niet alles met de EPO ed te maken ? In vroegere tijden was je natuurlijke hematocriet vaak de doorslaggevende factor voor je fysieke talent. Samen met je ademhaling. Nu trekt men dat gewoon recht.
Kessler is positief bevonden op testosteron de dag voor de Waalse Pijl.quote:Astana Cycling Team a été informée aujourd’hui par l’Union Cycliste Internationale (UCI) que son coureur allemand Matthias Kessler (28 ans) a été contrôlé positif à la testostérone le 24 avril 2007, lors d’un contrôle inopiné à Charleroi (BEL).
Le coureur a cinq jours pour demander une contre-expertise. Selon Matthias Kessler “ce résultat est pour moi inexplicable et je vais immédiatement demander une contre-expertise”.
Jusqu’au résultat de cette analyse B, Matthias Kessler est suspendu de la formation Astana avec effet immédiat.
quote:Op woensdag 27 juni 2007 17:19 schreef Ereinion het volgende:
[..]
Kessler is positief bevonden op testosteron de dag voor de Waalse Pijl.
Jep, helaas. Laat die Tour nou asjeblieft zo snel mogelijk beginnen. Weten we direct waar we staan, wie niet mag starten omdat ze nog niet getekend hebben.quote:Op woensdag 27 juni 2007 17:39 schreef TargaFlorio het volgende:
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Nog een tik voor het Duitse wielrennen.
Teletekst NOSquote:***IELRENNEN***************************
**** Positief plasje Matthias Kessler
***************************************
**Astana-renner Matthias Kessler is bij
een onaangekondigde dopingcontrole op
24 april,een dag voor de Waalse Pijl,
positief bevonden op het gebruik van
het verboden middel testosteron.Kessler
eindigde als vierde op de Muur van Huy.
Het is nog wachten op de uitslag van de
B-staal,maar tot die tijd is de Duitser
op non-actief gesteld door zijn ploeg.
Kessler,tot dit seizoen in dienst van
T-Mobile,won vorig jaar de Touretappe
naar Valkenburg.De renner had de dit
jaar door de internationale wielerbond
(UCI) opgestelde anti-dopingverklaring
nog niet getekend.
is ook al vanaf zijn 20e ofzo profquote:Op woensdag 27 juni 2007 18:12 schreef Grobbel het volgende:
Ik wist niet eens dat Kessler nog zo jong was. 28? Die lijkt er echt ook al een eeuwigheid bij te zijn.
Ik vrees ervoor.quote:Op woensdag 27 juni 2007 20:39 schreef Gitanki het volgende:
En de men in black, is dat dan de beerput die dit jaar op de prétour vrijdag opengaat?
Ik mag hopen dat ze dat iets sneller dan dat zullen doen. Maar goed, we zitten nog maar anderhalve week van de start af, dus de Tour gaat hoe dan ook een nieuwe dreun overhouden aan een nieuw schandaal.quote:
Daar heb ik helemaal geen zin in. Weer zo'n Tour waarbij je je bij de aanvang van elke etappe moet afvragen of iedereen nog wel mocht starten.quote:Op woensdag 27 juni 2007 21:00 schreef Grobbel het volgende:
[..]
Ik mag hopen dat ze dat iets sneller dan dat zullen doen. Maar goed, we zitten nog maar anderhalve week van de start af, dus de Tour gaat hoe dan ook een nieuwe dreun overhouden aan een nieuw schandaal.
Dat schijnt helaas de realiteit van vandaag te zijn.quote:Op woensdag 27 juni 2007 21:06 schreef SaintOfKillers het volgende:
[..]
Daar heb ik helemaal geen zin in. Weer zo'n Tour waarbij je je bij de aanvang van elke etappe moet afvragen of iedereen nog wel mocht starten.
Nee, dat had überhaupt nooit naar buiten mogen komen zonder concrete bewijzen. Die Anne Greppel (ofzo) van de UCI ging weer eerst naar de pers, zonder enkele vorm van bewijs.quote:Op woensdag 27 juni 2007 20:39 schreef Gitanki het volgende:
En de men in black, is dat dan de beerput die dit jaar op de prétour vrijdag opengaat?
is niet alleen de UCI, daar doet het dopinglab enzo ook aan mee. Zou gauw ook iets verdacht is wordt iemand zijn naam al beschaamd zonder dat je echt dingen kan bewijzenquote:Op woensdag 27 juni 2007 22:30 schreef TheArt het volgende:
[..]
Nee, dat had überhaupt nooit naar buiten mogen komen zonder concrete bewijzen. Die Anne Greppel (ofzo) van de UCI ging weer eerst naar de pers, zonder enkele vorm van bewijs.
quote:Pierre Herinne: "Ik volgde dopingkuur bij dokter Van Mol"
Yvan Van Mol, ploegdokter van Quick.Step-Innergetic, prepareerde begin jaren negentig profrenners met anabolica en groeihormoon. Dat zegt Pierre Herinne (38), één van de kopstukken van het dopingnetwerk dat twee weken geleden in Kortrijk werd opgerold. Gerechtelijke bronnen bevestigden dat Herinne dit verklaarde.
Herinne was toen prof bij Lotto
Herinne vertelde de speurders hoe hij zelf begin jaren negentig (1993-1994) een dopingkuur volgde bij dokter Van Mol, in het ziekenhuis van Herk-de-Stad. Herinne was toen prof in de Lotto-ploeg. Van Mol was toen ploegarts bij GB/MG, waar Patrick Lefevere ploegleider was.
Volgens Herinne schreef Van Mol hem andractim voor, een anabool steroïde, en kryptocur, een product dat de aanmaak van testosteron bevordert. Herinne kreeg naar eigen zeggen ook groeihormoon.
Feiten verjaard
Dokter Van Mol gaf toe dat Herinne begin jaren negentig zijn patiënt was. "Maar ik heb hem zeker geen verboden producten voorgeschreven. Als hij dat zegt, liegt hij. Ik heb hem bij mijn weten nooit verboden middelen toegediend."
Het gerecht kan met het verhaal van Herinne over Van Mol niets aanvangen. Ook als de feiten kloppen, zijn ze verjaard, ook voor het Wereld Antidopingagentschap (WADA). (belga/hln)
Ja, positieve testuitslagen zijn iets waardoor je iemand van dopinggebruik mag verdenken. Maar ga alsjeblieft niet helemaal een rel lopen veroorzaken omdat er renners in een zwart shirtje rondrijden.quote:Op donderdag 28 juni 2007 11:05 schreef Ericr het volgende:
Men in Black met verdachte waarden, dat is iets anders dan rondrijden in een anoniem shirtje.
dat hangt er vanaf hoe je het beziet he ....quote:Op donderdag 28 juni 2007 11:16 schreef Cootz het volgende:
[..]
Ja, positieve testuitslagen zijn iets waardoor je iemand van dopinggebruik mag verdenken. Maar ga alsjeblieft niet helemaal een rel lopen veroorzaken omdat er renners in een zwart shirtje rondrijden.![]()
Dat was dan ook niet de essentie van de zaak, er waren renners die abnormaal hoge waarden hadden bij bepaalde tests en die daarnaast ook nog eens moeilijk te vinden waren omdat ze in zwarte kledij gingen rondrijden. De media focust zich op het Men In Black-verhaaltje, want dat klinkt leuk, maar uiteindelijk ging het nog steeds om verdachte uitslagen bij controles.quote:Op donderdag 28 juni 2007 11:16 schreef Cootz het volgende:
[..]
Ja, positieve testuitslagen zijn iets waardoor je iemand van dopinggebruik mag verdenken. Maar ga alsjeblieft niet helemaal een rel lopen veroorzaken omdat er renners in een zwart shirtje rondrijden.![]()
Vooral die "bij mijn weten" is wel grappigquote:
quote:Di Luca verder in het nauw
Het bewijsmateriaal tegen Danilo di Luca, de Italiaanse winnaar van de Giro, wordt steeds omvangrijker. De rechtbank in Rome heeft een 572 pagina's tellend dossier over de renner van Liquigas die van dopinggebruik wordt verdacht.
Het dossier bevat volgens de Italiaanse krant La Repubblica ook bandopnamen van afgeluisterde telefoongesprekken tussen Di Luca en dopingarts Santuccione. Ook zou op een video-opname te zien zijn dat Santuccione voorbereidingen treft om Di Luca met epo te injecteren.
Santucciano geldt als een handlanger van de Spaanse arts Eufamiano Fuentes, de spil in Operacion Puerto.
De winnaar van die ronde was de betrapte Heras hé ...quote:Op donderdag 28 juni 2007 15:12 schreef Grobbel het volgende:
Menchov is er ook nog.
Hoewel ze het niet met de werkwijze van de UCI eens zijn:quote:Persbericht Rabo Wielerploegen BV
Noordwijkerhout, 28 juni 2007
Renners Rabo ProTeam tekenen verklaring ‘Riders’ commitment to a new cycling’
Alle renners van het Rabo ProTeam zullen de verklaring ‘Riders’ commitment to a new cycling’ ondertekenen. De ploeg verzamelt op dit moment de documenten.
Pas wanneer alle 28 getekende verklaringen binnen zijn, zal de ploeg deze aanbieden aan de UCI.
quote:Verklaring van de renners van het Rabo ProTeam
Noordwijkerhout, 28 juni 2007
Renners Rabo ProTeam plaatsen vraagtekens bij handelwijze UCI
Wij, de renners van het Rabo ProTeam, plaatsen unaniem onze vraagtekens bij de handelwijze van de Internationale Wielren Unie UCI met de lancering van de verklaring ‘Riders’ commitment to a new cycling’. Wij voelen vooral een gebrek aan respect voor de rechten van de individuele wielrenner.
Wij erkennen het probleem van doping in de wielersport en steunen de UCI in de strijd tegen dit probleem. Echter, wij vinden dat de UCI zich niets gelegen laat liggen aan de vrije keuze van de individuele wielrenner. De coureur die ervoor kiest de verklaring ‘Riders’ commmitment to a new cycling’ niet te ondertekenen, valt een respectloze behandeling ten deel.
Wij storen ons ook aan de gebrekkige communicatie van de UCI over de verklaring. De UCI benaderde de renners nota bene persoonlijk toen vlak voor Parijs – Nice onze steun werd gezocht in het conflict met de drie Grote Rondes. Bij de lancering van de verklaring ‘Riders’ commitment to a new cycling’ verzuimde de UCI ons vooraf te informeren. Ook dat is geen teken van respect.
Wij, de renners van het Rabo ProTeam, spreken bovendien ons afkeuren uit over het oprichten door de UCI van een publiek tribunaal. Het getuigt van een ondemocratische aanpak dat de UCI op haar website publiek maakt welke renners de verklaring hebben ondertekend.
De leiding van de Rabo Wielerploegen BV staat volledig achter het standpunt van de renners. Ook de Raad van Commissarissen kan zich de bezorgdheid van de renners voorstellen en heeft begrip voor de standpunten van de renners.
'Grand Reporter' Albert Londres volgde 83 jaar geleden de Tour 1924. Zijn verslagen en ook niet gepubliceerde privénotities daaruit werden ondertussen gebundeld in het boekje "Dwangarbeiders van de weg"quote:Op donderdag 28 juni 2007 15:59 schreef Ericr het volgende:
[afbeelding]
Lucien Petit Breton.
De laatste cleane winnaar van de Tour, ook al weet je dat ook nooit zeker omdat ze in die tijd nogal eens strychnine innamen.
"bij mijn weten nooit verboden middelen toegediend", dus je weet het niet meer zeker Dokter Van Mol?quote:Op donderdag 28 juni 2007 11:14 schreef Biggs. het volgende:
Feiten verjaard
Dokter Van Mol gaf toe dat Herinne begin jaren negentig zijn patiënt was. "Maar ik heb hem zeker geen verboden producten voorgeschreven. Als hij dat zegt, liegt hij. Ik heb hem bij mijn weten nooit verboden middelen toegediend."
Ook toen al...quote:Op donderdag 28 juni 2007 16:29 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
[..]
'Grand Reporter' Albert Londres volgde 83 jaar geleden de Tour 1924. Zijn verslagen en ook niet gepubliceerde privénotities daaruit werden ondertussen gebundeld in het boekje "Dwangarbeiders van de weg"
Daarin beschrijft hij hoe in de 3de etappe de broers Henri en Francis Pélissier van de fiets stappen. Ze zijn moe en boos en luchten hun hart tegen de verslaggever :
"De Tour de France, u hebt géén idee" zegt Henri "Het is één grote lijdensweg. Net zoals de kruisweg van Jezus, maar die had maar veertien etappes, de onze telt er vijftien. We lijden van start tot finish. Wilt u zien hoe het te werk gaat? Kijk hier ..."
Uit zijn tas haalt hij een flesje: "Dit is cocaïne voor mijn ogen, dit is chloroform voor mijn tandvlees..."
"Dit is crème,om warme knieën te krijgen."
"En pillen, wilt u pillen zien? Kijk hier, onze pillen." Ze halen elk drie doosjes tevoorschijn. "Wij rijden puur op 'dynamiet' " zegt Francis.
Doet mij denken aan Hennie Kuiper in die uitzending op Canvas over de 2de Tour die Lucien van Impe had kunnen/moeten winnen. (waar op het einde van de Tour ook nog eens drie kwart van de top 10 betrapt werd)quote:Op donderdag 28 juni 2007 16:30 schreef TargaFlorio het volgende:
[..]
"bij mijn weten nooit verboden middelen toegediend", dus je weet het niet meer zeker Dokter Van Mol?![]()
Kan zijn , maar ik weet bv dat men in oude tijden vaker cocaine gebruikte als pijnstiller bij infecties , ook al omdat cocaine de eigenschap schijnt te hebben om bepaalde infectiebestrijdende middelen te versterken.quote:Op donderdag 28 juni 2007 16:34 schreef TargaFlorio het volgende:
[..]
Ook toen al...![]()
![]()
Cocaïne voor mijn ogen? Is dit om wakker te blijven 's nachts, dus zoiets als 10 koppen koffie alleen dan wat sterker?
Dus Petacchi als "man in black" komende zondag tijdens het Italiaanse kampioenschap?quote:Op donderdag 28 juni 2007 13:32 schreef Bartoli het volgende:
en petacchi is voorlopig door milram op non-actief gezet, logische stappen van de ploeg
mag dan wss ook niet starten op NKquote:Op donderdag 28 juni 2007 17:41 schreef TargaFlorio het volgende:
[..]
Dus Petacchi als "man in black" komende zondag tijdens het Italiaanse kampioenschap?![]()
Dat klopt, maar hij is uiteindelijk nog wel tot winnaar uitgeroepen. Wat bij al die andere grote dopingschandalen niet is gebeurd met de nummers twee.quote:Op donderdag 28 juni 2007 15:32 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
[..]
De winnaar van die ronde was de betrapte Heras hé ...
Wel fijn dat ze daar een beetje mee opschieten, zo met de Tour in het vooruitzicht. Daar zouden die Amerikanen een voorbeeld aan mogen nemen...quote:Op donderdag 28 juni 2007 19:41 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
Ze gaan overuren doen bij het CONI volgende week :
dat is voor de Tour nog niet allemaal afgerond, wel kunnen ze die renners verbieden om niet te starten zoals Petacchi en Mazzoleni. De rest startte toch al niet in de Tour.quote:Op donderdag 28 juni 2007 19:51 schreef Cootz het volgende:
[..]
Wel fijn dat ze daar een beetje mee opschieten, zo met de Tour in het vooruitzicht. Daar zouden die Amerikanen een voorbeeld aan mogen nemen...
Oh, leuke regel is dat danquote:Op donderdag 28 juni 2007 19:54 schreef Bartoli het volgende:
[..]
dat is voor de Tour nog niet allemaal afgerond, wel kunnen ze die renners verbieden om niet te starten zoals Petacchi en Mazzoleni. De rest startte toch al niet in de Tour.
Het CONI kan wel oordelen dat ze onschuldig zijn, en dan kunnen ze vervolgens gewoon starten. Tenzij het UCI beroep gaat aantekenen, maar dat lijkt me een beetje triest. Ik bedoel dus: wel aardig voor Petacchi en Mazzoleni dat ze deze zaak maandag nog even behandelen dat niet toevallig een weekje later pas doen.quote:Op donderdag 28 juni 2007 19:54 schreef Bartoli het volgende:
[..]
dat is voor de Tour nog niet allemaal afgerond, wel kunnen ze die renners verbieden om niet te starten zoals Petacchi en Mazzoleni. De rest startte toch al niet in de Tour.
quote:Maandag wordt het vrijspraak, anders gaat het naar de tuchtcommissie van de UCI. Dan rijdt Alessandro de Tour niet. Anders wel, tenzij de UCI nog in beroep gaat bij het sporttribunaal in Lausanne. Dat kan in theorie nog gebeuren."
Dat de zaak Mazzoleni voor de start van de Tour nog geregeld wordt lijkt me erg onwaarschijnlijk, dat kan nog maanden duren. Als Petacchi vrijgesproken wordt dan zou het nog kunnen dat hij de Tour rijdt ja.quote:Op donderdag 28 juni 2007 19:59 schreef Cootz het volgende:
[..]
Het CONI kan wel oordelen dat ze onschuldig zijn, en dan kunnen ze vervolgens gewoon starten. Tenzij het UCI beroep gaat aantekenen, maar dat lijkt me een beetje triest. Ik bedoel dus: wel aardig voor Petacchi en Mazzoleni dat ze deze zaak maandag nog even behandelen dat niet toevallig een weekje later pas doen.
Trouwens, het schijnt dat Petacchi sowieso maandag niet direct een straf opgelegd krijgt:
[..]
De zaken van Petacchi en Mazzoleni zijn natuurlijk wel wat verschillend. Bij Petacchi ligt er duidelijk een niet-negatieve test, net als bij Kessler, die wel meteen geschorst werd. Mazzoleni wordt verdacht betrokken te zijn bij de aankoop van verboden middelen, dat ligt nog een paar stapjes verder van daadwerkelijk dopinggebruik. Ik ken die 'ethische code' niet letterijk, maar het mag toch duidelijk zijn dat er een verschil is.quote:Op donderdag 28 juni 2007 20:12 schreef Ereinion het volgende:
[..]
Dat de zaak Mazzoleni voor de start van de Tour nog geregeld wordt lijkt me erg onwaarschijnlijk, dat kan nog maanden duren. Als Petacchi vrijgesproken wordt dan zou het nog kunnen dat hij de Tour rijdt ja.
Dit geeft trouwens wel aan hoe serieus ze bij Astana met dopingbestrijding bezig zijn. Volgens het ethisch charter moeten renners waartegen een onderzoek loopt op non-actief gesteld worden. Dat lijkt me toch wel zeer duidelijk het geval bij Mazzoleni, en in tegenstelling tot Petacchi die wel voorlopig van zijn ploeg niet mag rijden, hoor je daar bij Mazzoleni niks over. Maar ja, het zal wel geen toeval zijn dat Godefroot en een hoop ex-t-Mobile renners naar die ploeg zijn gegaan nadat ze bij T-Mobile met een nieuw doping regime kwamen.
Als de bewijslast niet concreet is hoeft hij volgende week echt niet bij het Coni te verschijnen.quote:Op donderdag 28 juni 2007 20:25 schreef Bartoli het volgende:
Mazzoleni zullen ze niet op non-actief zetten zijn naam wordt wel genoemd in die Oil for Drug zaak en nog wat andere zaken maar verder is die tot dusver nog nergens op betrapt geweest. En blijkbaar zijn de bewijzen niet concreet genoeg anders hadden ze hem allang aangepakt.
dat is ook weer zo maar bedoel ze hadden hem al eerder kunnen aanpakken. Waarom zolang wachten?quote:Op donderdag 28 juni 2007 20:29 schreef Ereinion het volgende:
[..]
Als de bewijslast niet concreet is hoeft hij volgende week echt niet bij het Coni te verschijnen.
Zo'n onderzoek kost natuurlijk erg veel tijd, als je ziet dat ze alleen van Di Luca al een dossier hebben van meer dan 570 pagina's, dan kan zo'n onderzoek natuurlijk erg lang duren.quote:Op donderdag 28 juni 2007 20:43 schreef Bartoli het volgende:
[..]
dat is ook weer zo maar bedoel ze hadden hem al eerder kunnen aanpakken. Waarom zolang wachten?
ASO kan nog altijd een "vriendelijk" verzoek doen aan de betreffende ploegen om deze renners niet te selecteren.quote:Op donderdag 28 juni 2007 19:59 schreef Cootz het volgende:
[..]
Het CONI kan wel oordelen dat ze onschuldig zijn, en dan kunnen ze vervolgens gewoon starten. Tenzij het UCI beroep gaat aantekenen, maar dat lijkt me een beetje triest. Ik bedoel dus: wel aardig voor Petacchi en Mazzoleni dat ze deze zaak maandag nog even behandelen dat niet toevallig een weekje later pas doen.
Trouwens, het schijnt dat Petacchi sowieso maandag niet direct een straf opgelegd krijgt:
[..]
Omdat het CONI dat dossier toch nog maar enkele weken in bezit heeft gekregen van het gerecht ?quote:Op donderdag 28 juni 2007 20:43 schreef Bartoli het volgende:
[..]
dat is ook weer zo maar bedoel ze hadden hem al eerder kunnen aanpakken. Waarom zolang wachten?
quote:
Mijn Duits is niet zo heel denderend, maar begrijp ik goed dat het er hier over gaat dat Astana misschien niet mee mag doen omdat ze als ploeg voor 8 dagen geschorst kunnen worden als 2 renners gesnapt worden met doping?quote:
De Prud'Homme liet vandaag nog kurkdroog op de Franse tv weten dat degenen die het dopingcharter niet ondertekend hebben zelfs niet de moeite moeten doen om naar Londen af te zakken. Vooralsnog is dat nog niet het geval met Valverde , Leipo en Karpets. Met niemand van de DSC ploeg trouwens.quote:Op donderdag 28 juni 2007 21:49 schreef SaintOfKillers het volgende:
Hey, tof, weg met die Vino.
Dan krijgen we tenminste een Tour met epische duels tussen Evans, Menchov, Valverde, Leipheimer en Karpets.
Je zou nog voor Moreau gaan supporteren.
Davis mag in zijn eentje rijdenquote:Op donderdag 28 juni 2007 21:51 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
[..]
De Prud'Homme liet vandaag nog kurkdroog op de Franse tv weten dat degenen die het dopingcharter niet ondertekend hebben zelfs niet de moeite moeten doen om naar Londen af te zakken. Vooralsnog is dat nog niet het geval met Valverde , Leipo en Karpets. Met niemand van de DSC ploeg trouwens.
Het zijn weer eens niet alleen de doping-gebruikende renners die hard bezig zijn deze sport nog verder richting de afgrond te schoppen...quote:Op donderdag 28 juni 2007 21:51 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
[..]
De Prud'Homme liet vandaag nog kurkdroog op de Franse tv weten dat degenen die het dopingcharter niet ondertekend hebben zelfs niet de moeite moeten doen om naar Londen af te zakken.
Ik las vandaag dat Valverde en Cancellara zouden weigeren om het charter te ondertekenen, maar ik heb daar nog geen bron van kunnen vinden.Ik vraag me af of ze renners echt kunnen verbieden om te starten in de Tour als ze dat charter niet ondertekenen, maar het is natuurlijk nog maar de vraag of het ooit zover komt.quote:Op donderdag 28 juni 2007 21:51 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
[..]
De Prud'Homme liet vandaag nog kurkdroog op de Franse tv weten dat degenen die het dopingcharter niet ondertekend hebben zelfs niet de moeite moeten doen om naar Londen af te zakken. Vooralsnog is dat nog niet het geval met Valverde , Leipo en Karpets. Met niemand van de DSC ploeg trouwens.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |