Ja, is voor het effect inderdaad wel zo leuk. Een scherp mesje bij geven en p.p. zo'n heel klein schaaltje saus om te sprenkelen.quote:Op zaterdag 9 juni 2007 21:42 schreef Duderinnetje het volgende:
Dit is sowieso een leuk idee voor een niet alledaags voorafje. Ik zou dan zelf witte eieren nemen en ze dan zo half afgepeld opdienen.
Was dat bij Moshik Roth? Ik las laatst op een of andere kookblog (Janneke Vreugdenhil? Koken met Karin?) dat iemand dat daar had gegeten en dat het waanzinnig lekker was. Kan me er vooralsnog niets bij voorstellen.quote:Op zaterdag 9 juni 2007 17:28 schreef golfer het volgende:
In het kader van slowcooking heb ik in een restaurant wel eens op precies 65 graden warm water langzaam (12 uur) gegaarde eieren gegeten, maar uit de oven nog nooit.
Klopt. Was inderdaad bij hem.quote:Op zaterdag 9 juni 2007 23:53 schreef ColdFeet het volgende:
Was dat bij Moshik Roth? Ik las laatst op een of andere kookblog (Janneke Vreugdenhil? Koken met Karin?) dat iemand dat daar had gegeten en dat het waanzinnig lekker was. Kan me er vooralsnog niets bij voorstellen.
Ik vind m bij voorbaat al geweldig, die man!quote:Op zondag 10 juni 2007 00:03 schreef golfer het volgende:
[..]
Klopt. Was inderdaad bij hem.
Hij kwam daarna aan de tafel het ei nog even met een injectienaald inspuiten met nootmuskaat, vreemde combi wel. Maar lekker.
Een mixer of met ander voorwerp stampen. Maar het schijnt wel een beetje verschil te kunnen maken in smaak.quote:Op maandag 11 juni 2007 15:10 schreef SeaOfLove het volgende:
Ik heb geen vijzel, hoe kan ik het sausje dan maken?
Wil het morgen graag gaan maken nl.
Tnx, peper en knoflook kan ik wel fijn pletten met één van de grote messen bedenk ik me net.quote:Op maandag 11 juni 2007 15:38 schreef sampoo het volgende:
[..]
Een mixer of met ander voorwerp stampen. Maar het schijnt wel een beetje verschil te kunnen maken in smaak.
Maar natuurlijkquote:Op dinsdag 12 juni 2007 15:24 schreef ColdFeet het volgende:
Ik kan bijna niet wachten... Maak je foto's?
Ik vind het er maar eng uit zienquote:Op dinsdag 12 juni 2007 17:05 schreef ColdFeet het volgende:
Gètsie!
Ik ga ze er nu uithalen! Moet ik die dingen btw warm of koud serverenquote:Op dinsdag 12 juni 2007 19:09 schreef Farenji het volgende:
Oven te heet ingesteld? Het mag niet warmer dan 100 graden worden anders gaat het vanbinnen koken en dan dringt het zich door de schaal heen...
Wees blij dat je eieren niet ontploft zijn!
quote:Op dinsdag 12 juni 2007 16:58 schreef SeaOfLove het volgende:
Er groeit opeens wat op mijn eieren![]()
[afbeelding]
Succes!quote:Op dinsdag 12 juni 2007 19:36 schreef SeaOfLove het volgende:
Ik vind ze in de schil al stinken, die durf ik nooit te eten![]()
Niet meteen uit de oven iig, leg ze even in koud water.quote:Op dinsdag 12 juni 2007 19:34 schreef SeaOfLove het volgende:
[..]
Ik ga ze er nu uithalen! Moet ik die dingen btw warm of koud serveren![]()
Exact, als in: gemeten met een thermometer, of in: het schuifje exact op 100?quote:En ja, exact 100 graden![]()
Kee tnx.quote:Op dinsdag 12 juni 2007 19:43 schreef Farenji het volgende:
[..]
Niet meteen uit de oven iig, leg ze even in koud water.
[..]
Exact, als in: gemeten met een thermometer, of in: het schuifje exact op 100?
Ik heb het ook niet gemeten met een thermometer maar ik denk dat mijn oven dan wat minder heet is dan de instelling aangeeft. Bij jou blijkbaar juist heter..
Komop, je gaat je toch niet laten ontmoedigen door 1 mislukking? Of heb je ze al geproefd en vond je ze goor?quote:Op dinsdag 12 juni 2007 19:46 schreef SeaOfLove het volgende:
[..]
Kee tnx.
Heb het schuifje gewoon op 100 gezet, volgende X dan maar op 90? Alhoewel ik betwijfel of er een volgende keer komt![]()
Ik ga ze zo proeven als ze wat afgekoeld zijn, waar kan mijn familie een eventuele schade-claim indienen mocht ik doodneervallenquote:Op dinsdag 12 juni 2007 19:48 schreef Farenji het volgende:
[..]
Komop, je gaat je toch niet laten ontmoedigen door 1 mislukking? Of heb je ze al geproefd en vond je ze goor?
Bij de fabrikant van de oven lijkt me.quote:Op dinsdag 12 juni 2007 19:53 schreef SeaOfLove het volgende:
[..]
Ik ga ze zo proeven als ze wat afgekoeld zijn, waar kan mijn familie een eventuele schade-claim indienen mocht ik doodneervallen![]()
![]()
Ohhh dokter golfer voor al mijn gedotter en reanimatie'squote:Op dinsdag 12 juni 2007 20:08 schreef golfer het volgende:
OMG.![]()
SOL, als je gereanimeerd moet worden of mond-op-mond beademing nodig hebt, weet je mij te vinden, he?
Held.quote:
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |