Heb de afgelopen jaren economie gehad op de middelbare school, het HBO en op het WO. Het kwam overal aan de orde.quote:Op vrijdag 8 juni 2007 18:49 schreef Zyggie het volgende:
[..]
We hebben het over het onderwijs van de middelbare school? Dat dient simpel te zijn, van scheikunde klopt bijvoorbeeld ook vrij weinig. Andere theorieën komen wel op de universiteit aan bod. Om dit nu te gebruiken als argument dat de staat een negatief invloed heeft op de scholing:.
Je haalt een verplicht identiteitsbewijs aan om de vrijwilligheid van belasting betalen proberen aan te tonen?quote:
Oprotten is geen vrijheid, dat is een recht.quote:Ik heb alle vrijheid om te mogen emigreren.
Defensiequote:Op vrijdag 8 juni 2007 19:09 schreef Boze_Appel het volgende:
[..]
Ik ben benieuwd op welke vlakken niet. Ik kan er geen eentje bedenken namelijk.
Nee. Meer het "Nederlander zijn".quote:Op vrijdag 8 juni 2007 19:16 schreef Boze_Appel het volgende:
[..]
Je haalt een verplicht identiteitsbewijs aan om de vrijwilligheid van belasting betalen proberen aan te tonen?![]()
Oprotten is hetzelfde als een product laten liggen of ontslag nemen. Volgens de libertariërs althans.quote:Oprotten is geen vrijheid, dat is een recht.
Mwa, valt wel mee. Ze willen wat kosten besparen door geen JSF te willen, maar willen maar al te graag meedoen aan legitieme vredesmissies. Links staat meestal harder te springen om armzalige landjes op de wereld, samen met de VN, te helpen dan andere kleuren van het spectrum, een paar uitzonderingen daargelaten.quote:
Communisme is uit en dan zoeken rebelse jongeren naar een alternatieve utopische staat. Die kan gevonden worden in het het libertarisme. Net zo onrealistisch maar in theorie klinkt het aardig.quote:Op vrijdag 8 juni 2007 19:21 schreef Zyggie het volgende:
Het pogen de hele natiestaat onderuit te halen tekent een totaal gebrek aan kennis van de geschiedenis hiervan. Het weghalen van het fundament is ten eerste vrijwel onmogelijk en ten tweede niet ten dienste van zijn inwoners.
Waarom woekert het ideaal van losgeslagen kapitalisme, terwijl dit kapitalisme zichzelf nogal ondermijnt en juist in mate wordt worden gehouden?Winstmaximalisatie is niet alles.
GL en SP zijn vrij terughoudend op dat gebied. Het zijn vooral VVD en CDA die onze jongens overal heen willen sturen. En links is vanouds pacifistischquote:Op vrijdag 8 juni 2007 19:23 schreef Boze_Appel het volgende:
[..]
Mwa, valt wel mee. Ze willen wat kosten besparen door geen JSF te willen, maar willen maar al te graag meedoen aan legitieme vredesmissies. Links staat meestal harder te springen om armzalige landjes op de wereld, samen met de VN, te helpen dan andere kleuren van het spectrum, een paar uitzonderingen daargelaten.
Kortom, je bespaart op materiaal, niet de grootte van de overheid.
Hoe vaak moet ik het zeggen voor het tot je door dringt, ook dat is een verplichting, anders wordt je het land uitgeknikkert.quote:Op vrijdag 8 juni 2007 19:22 schreef Dodecahedron het volgende:
Nee. Meer het "Nederlander zijn".
Emigreren is niet vergelijkbaar met een stuk zeep kopen of een andere baan zoeken.quote:Oprotten is hetzelfde als een product laten liggen of ontslag nemen. Volgens de libertariërs althans.
Zeker, maar emigreren heeft verregaande gevolgen, niet alleen voor die persoon zelf, maar ook voor vrienden, familie en kenissen.quote:Ben je niet eens met hoe een product gemaakt wordt? Koop het niet. Ben je niet eens met je werk? Neem ontslag. Zo makkelijk is het voor libertariërs.
Juist en een land besturen, wegen aanleggen, dijken onderhouden etc. ook niet. Dat maakt de libertarische gedachte zo moeilijk toepasbaar.quote:Op vrijdag 8 juni 2007 19:26 schreef Boze_Appel het volgende:
[..]
Emigreren is niet vergelijkbaar met een stuk zeep kopen of een andere baan zoeken.
[..]
En, net als de communisten, bieden ze een vrijheid waarvoor éérst mensen hun mentaliteit moeten veranderen. Net als de landarbeider die niets van marxisten moest hebben niet "bewust" genoeg was dat hij "uitgebuit" zou worden, zo denken mensen die tevreden zijn met democratie niet "individueel" genoeg na volgens veel libertariërs.quote:Op vrijdag 8 juni 2007 19:24 schreef du_ke het volgende:
[..]
Communisme is uit en dan zoeken rebelse jongeren naar een alternatieve utopische staat. Die kan gevonden worden in het het libertarisme. Net zo onrealistisch maar in theorie klinkt het aardig.
quote:Op vrijdag 8 juni 2007 19:25 schreef du_ke het volgende:
GL en SP zijn vrij terughoudend op dat gebied. Het zijn vooral VVD en CDA die onze jongens overal heen willen sturen. En links is vanouds pacifistischen voor het bezuinigen op defensie.
quote:De SP stemde voor Nederlandse deelname aan een Europese troepenmacht die in Bosnië toeziet op verdere stabilisering van dat land.
quote:De SP steunde de beslissing van de Nederlandse regering om 50 militairen naar Congo te sturen om toe te zien op ordelijk verloop van parlements- en presidentsverkiezingen eind juli 2006.
quote:De SP steunde in de winter van 2004 - 2005 de beslissing van de Nederlandse regering om een marineschip te sturen naar de wateren van Liberia in het kader van een VN-troepenmacht.
quote:De SP steunde de beslissing in 2005 van de Nederlandse regering om 30 militairen in Zuid-Soedan in te zetten, om toe te zien op uitvoering een vredesovereenkomst tussen de regering in Khartoem en opstandige zuiderlingen.
http://www.sp.nl/standpunten/cc_1/standpunt_over_defensie.htmlquote:SP is voor VN-vredesoperaties als ze voldoen aan de criteria van legitimiteit, proportionaliteit en effectiviteit. De SP beoordeelt elk verzoek tot deelname op zaken als de politieke en militaire doelen, evenals de risico’s van de operatie. Dat leidde er toe dat de SP in vorige regeringsperioden voorstander was van vredebewarende operaties in Kosovo, op Cyprus en in Macedonië. In de afgelopen vier jaar steunden we Nederlandse deelname aan operaties in Congo, Bosnië, Liberia en Zuid-Soedan.
Mmmhh, ja, 3/4 van die topic is ondertussen offtopic.quote:Maar goed we gaan off topic.
Allemaal marginaal. De grote geldverslindende missies in Irak en Afghanistan was "links" veel kritischer op..quote:Op vrijdag 8 juni 2007 19:29 schreef Boze_Appel het volgende:
[..]
[..]
[..]
[..]
[..]
[..]
http://www.sp.nl/standpunten/cc_1/standpunt_over_defensie.html
[..]
Mmmhh, ja, 3/4 van die topic is ondertussen offtopic.![]()
Er zijn inderdaad meer paralellen tussen die stromingen te vinden dan verschillen.quote:Op vrijdag 8 juni 2007 19:28 schreef Dodecahedron het volgende:
[..]
En, net als de communisten, bieden ze een vrijheid waarvoor éérst mensen hun mentaliteit moeten veranderen. Net als de landarbeider die niets van marxisten moest hebben niet "bewust" genoeg was dat hij "uitgebuit" zou worden, zo denken mensen die tevreden zijn met democratie niet "individueel" genoeg na volgens veel libertariërs.
Juist. Het volk moet zijn mentaliteit veranderen voor een idealistisch systeem dat niet gaat werken door de mensen die het aanvoeren.quote:Op vrijdag 8 juni 2007 19:28 schreef Dodecahedron het volgende:
[..]
En, net als de communisten, bieden ze een vrijheid waarvoor éérst mensen hun mentaliteit moeten veranderen. Net als de landarbeider die niets van marxisten moest hebben niet "bewust" genoeg was dat hij "uitgebuit" zou worden, zo denken mensen die tevreden zijn met democratie niet "individueel" genoeg na volgens veel libertariërs.
Nogmaals: je mag altijd Nederland verlaten.quote:Op vrijdag 8 juni 2007 19:26 schreef Boze_Appel het volgende:
[..]
Hoe vaak moet ik het zeggen voor het tot je door dringt, ook dat is een verplichting, anders wordt je het land uitgeknikkert.
"Love it or leave it" wordt juist het motto in een libertarische maatschappij. Als je niet tevreden bent over het stuk land dat je huurt, dan rot je maar op.quote:Emigreren is niet vergelijkbaar met een stuk zeep kopen of een andere baan zoeken.
[..]
Zeker, maar emigreren heeft verregaande gevolgen, niet alleen voor die persoon zelf, maar ook voor vrienden, familie en kenissen.
Ik denk niet dat dat een probleem is. Waarom over "libertarisme en stufi" discussieren als die stroming zelf al onverdedigbaar blijkt? Verspilde moeite. Vind het topic nu wel interessant; had me nooit in libertarisme verdiept en zie nu pas hoe waardeloos wishful-thinking het is.quote:Op vrijdag 8 juni 2007 19:29 schreef Boze_Appel het volgende:
-knip-
Mmmhh, ja, 3/4 van die topic is ondertussen offtopic.![]()
Er is helemaal niets mis mee en zelfs wenselijk dat mensen er over nadenken en ermee geconfronteerd worden dat hun acties consequenties hebben.quote:Op vrijdag 8 juni 2007 19:28 schreef Dodecahedron het volgende:
En, net als de communisten, bieden ze een vrijheid waarvoor éérst mensen hun mentaliteit moeten veranderen. Net als de landarbeider die niets van marxisten moest hebben niet "bewust" genoeg was dat hij "uitgebuit" zou worden, zo denken mensen die tevreden zijn met democratie niet "individueel" genoeg na volgens veel libertariërs.
Er wordt hier toch ook door niemand beweerd dat de aanpak van ons zorgstelsel geen goed idee is? Aan het werk, handen uit de mouwen, etc. Hardstikke goed. Eigen verantwoordelijkheid ook. Echter een aantal zaken kunnen beter door de overheid geschieden; dat is inderdaad helaas te ver doorgeschoten.quote:Op vrijdag 8 juni 2007 19:42 schreef Boze_Appel het volgende:
[..]
Er is helemaal niets mis mee en zelfs wenselijk dat mensen er over nadenken en ermee geconfronteerd worden dat hun acties consequenties hebben.
Om het op het topic te betrekken. Als je alles zelf moet gaan betalen ga je er wel langer dan 2 seconden over nadenken voor je je studie uitkiest en daardoor iets kiest waar je heel goed in bent zodat je een grote kans van slagen hebt, ipv. dolen op andermans geld door wazige studies heen en op je 30e nog steeds geen papiertje hebt om vervolgens op andersmans geld de rest van je leven op de bank te zitten omdat je geen reet kan.
Ligt aan de portemonnee van je vader.quote:Op vrijdag 8 juni 2007 19:42 schreef Boze_Appel het volgende:
[..]
Er is helemaal niets mis mee en zelfs wenselijk dat mensen er over nadenken en ermee geconfronteerd worden dat hun acties consequenties hebben.
Om het op het topic te betrekken. Als je alles zelf moet gaan betalen ga je er wel langer dan 2 seconden over nadenken voor je je studie uitkiest
Ach ja, zo lang je betaalde belasting ziet als "andermans geld" .....quote:ipv. dolen op andermans geld door wazige studies heen en op je 30e nog steeds geen papiertje hebt om vervolgens op andersmans geld de rest van je leven op de bank te zitten omdat je geen reet kan.
Libertarisme is uitstekend verdedigbaar en HenriO doet het in stukke betere bewoordingen dan ik. Het probleem van mensen die het als onwerkbaar bestempelen is dat ze vast zitten in de huidige vastgeroeste manier van overheidsdenken.quote:Op vrijdag 8 juni 2007 19:35 schreef Kjew het volgende:
Ik denk niet dat dat een probleem is. Waarom over "libertarisme en stufi" discussieren als die stroming zelf al onverdedigbaar blijkt? Verspilde moeite. Vind het topic nu wel interessant; had me nooit in libertarisme verdiept en zie nu pas hoe waardeloos wishful-thinking het is.
Zoals HenriO al zei, studeren zonder een enorme bureaucratische laag ertussen zal alleen maar goedkoper en beter worden.quote:Op vrijdag 8 juni 2007 19:47 schreef Dodecahedron het volgende:
Ligt aan de portemonnee van je vader.
Ik hoef het niet zo te zien, het is zo.quote:Ach ja, zo lang je betaalde belasting ziet als "andermans geld" .....
Beter had ik het niet kunnen zeggenquote:Op vrijdag 8 juni 2007 19:52 schreef Boze_Appel het volgende:
Libertarisme is uitstekend verdedigbaar en HenriO doet het in stukke betere bewoordingen dan ik. Het probleem van mensen die het als onwerkbaar bestempelen is dat ze vast zitten in de huidige vastgeroeste manier van overheidsdenken.
Libertariers betrekken de wetten die voor de burgers gelden op de overheid zelf. Stelen en geweld zijn slechte dingen en zijn dingen die de burgers niet mogen. Libertariers vinden dat de overheid als entiteit daarop geen uitzonderingspositie mag hebben, daarom zijn afgedwongen maatregelen van een overheid een doorn in het oog. Een echte libertarier zal nooit van iemand stelen of geweld gebruiken, tenzij het voor zelfverdediging is.
Je zegt zelf dat Libertariers de wetten die voor de burger gelden doortrekken naar de overheid zelf. Dat de overheid "misdaden" pleegt die de burger niet toegstaan zijn. Als de overheid, die gekozen wordt door de bevolking en constant wisselt en waar iedereen tot toe kan treden en waar veel controle op is, al "misdaden" pleegt, hoe verwacht je dan dat een libertarische samenleving eruit gaat zien, waarin iedereen kan doen en laten wat hij wil?quote:Op vrijdag 8 juni 2007 19:52 schreef Boze_Appel het volgende:
[..]
Libertarisme is uitstekend verdedigbaar en HenriO doet het in stukke betere bewoordingen dan ik. Het probleem van mensen die het als onwerkbaar bestempelen is dat ze vast zitten in de huidige vastgeroeste manier van overheidsdenken.
Libertariers betrekken de wetten die voor de burgers gelden op de overheid zelf. Stelen en geweld zijn slechte dingen en zijn dingen die de burgers niet mogen. Libertariers vinden dat de overheid als entiteit daarop geen uitzonderingspositie mag hebben, daarom zijn afgedwongen maatregelen van een overheid een doorn in het oog. Een echte libertarier zal nooit van iemand stelen of geweld gebruiken, tenzij het voor zelfverdediging is.
Na zoveel discussie zou je onderhand verwachten dat je inzag dat libertarisme niet inhoudt dat iedereen kan doen wat hij wil. Zoals Boze_appel al aangaf zijn geweld, fraude en diefstal voor iedereen verboden en zou dat ook voor een overheid moeten gelden.quote:Op vrijdag 8 juni 2007 20:20 schreef Kjew het volgende:
Je zegt zelf dat Libertariers de wetten die voor de burger gelden doortrekken naar de overheid zelf. Dat de overheid "misdaden" pleegt die de burger niet toegstaan zijn. Als de overheid, die gekozen wordt door de bevolking en constant wisselt en waar iedereen tot toe kan treden en waar veel controle op is, al "misdaden" pleegt, hoe verwacht je dan dat een libertarische samenleving eruit gaat zien, waarin iedereen kan doen en laten wat hij wil?
We hebben nog een hoop werk te verzetten, dat blijkt.quote:Dat is niet mogelijk met de mensheid van deze tijd en alle tijden hiervoor. Zelfs wanneer je mensen dwingt anders te denken zal het nog niet automatisch allemaal beter worden. Wel ben ik ervoor dat mensen gestimuleerd worden zelf hun verantwoordelijkheid te nemen.
De mensheid zal zich misschien wel ooit ontwikkelen naar een niveau waarbij libertarisme wèl mogelijk is, maar ik heb er een hard hoofd in.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |