Hoe moeten ze dan wat terug doenquote:Op dinsdag 29 mei 2007 15:12 schreef Wopper1 het volgende:
De NOS mag weleens gaan nadenken.
Nu kan Verkerk er ineens niks meer van maar in 2003 zorgde Martin er wel voor dat er miljoenen mensen naar op de publieke omroep afstemden.
De reclameblokken waren niet aan te slepen. Ze hadden vandaag juist wat kunnen terugdoen, voor het publiek en voor Martin. Nee, we krijgen een samenvatting van zo'n 4 minuten vanavond in het late sportjournaal.
Verkerk gaat spelen, spelen en nog eens spelen in de VS. Daarna gaat die het nog 1 keer proberen om richting top 100 te komen. Lukt dat niet, dan stopt die ermee.
Zijn kop is al 2x zo dun als toen hij in Rotterdam zijn rentree maakte.quote:Op dinsdag 29 mei 2007 15:12 schreef Komakie het volgende:
Wat een onzin?
kweenie hoor maar hij zal misschien wel een paar wildcarts krijgen maar ze kunnen ook niet bezig blijven.
Het feit dat hij futures moet gaan spelen doet gewoon onwijs pijn als je op dit niveau hebt gespeeld.
Daarnaast heeft hij nog steeds een dikke kop dus hij moet gewoon nog meer trainen. Iets wat hij blijkbaar niet op kan brengen aangezien hij al toernooien gaat spelen terwijl hij gewoon nog niet de conditie heeft voor dit soort dingen.
Jammer genoeg geloof ik er geen zak dat hij nog terug komt. Hoewel ik het van harte hoop want het is 1 van de weinigen die een beetje op topniveau mee kan als hij in vorm is.
Maar vrijwel zeker dat hij het niet meer haalt en je mag me er persoonlijk op aanspreken als hij nog in de top100 komt.
Maar in Rotterdam was hij gewoon 10 tot 15 kilo te zwaar.quote:Op dinsdag 29 mei 2007 15:23 schreef wimderon het volgende:
[..]
Zijn kop is al 2x zo dun als toen hij in Rotterdam zijn rentree maakte.
Verder: wat Wopper zegt.
Ik vind het wel aandoenlijk hoe je hem verdedigt hoor, maar zoals Komakie zegt, Verkerk lijkt me er echt niet de persoon voor om in de kelder van het proftennis zijn partijtjes te spelen op winderige baantjes. Als ik de diverse interviews mag geloven van de afgelopen 2 jaar had hij vooral heel veel medelijden met zichzelf. Hij zal heel veel moeten afzien om weer top 100 te komen, ik vrees dat hij dan alleen maar meer medelijden met zichzelf krijgt.quote:Op dinsdag 29 mei 2007 15:05 schreef wimderon het volgende:
[..]
Wat een onzin. Hij is er meer dan 2 jaar uitgeweest dan is het logisch dat je weer helemaal van 0 moet beginnen. Waarom denk je dat hij van de zomer in de VS gaat spelen? Als hij eenmaal wat ritme krijgt, fysiek in orde komt en weer wat wedstrijden wint dan zit er nog best wat in. Bovendien zal hij als voormalig RG-finalist en top-20 speler hier en daar een wild-card krijgen in challengers, zeker in Nederland.
Natuurlijk doen we hier in het topic lekker mee aan het Martin-bashen, maar als je net hoort dat iemand als Monfils dit jaar ook 8 keer op rij 1e ronde verloor...
Dat Verkerk dan nog niet gewonnen heeft na zo'n lange afwezigheid en in de conditie waarin hij was is echt geen verrassing, zeker omdat hij vooral masters en atp-toernooien speelde. De komende periode zal pas echt een graadmeter zijn.
Nou, alles duidt erop dat hij er nog voor gaat.quote:Op dinsdag 29 mei 2007 15:30 schreef Piet_Veerman het volgende:
[..]
Ik vind het wel aandoenlijk hoe je hem verdedigt hoor, maar zoals Komakie zegt, Verkerk lijkt me er echt niet de persoon voor om in de kelder van het proftennis zijn partijtjes te spelen op winderige baantjes. Als ik de diverse interviews mag geloven van de afgelopen 2 jaar had hij vooral heel veel medelijden met zichzelf. Hij zal heel veel moeten afzien om weer top 100 te komen, ik vrees dat hij dan alleen maar meer medelijden met zichzelf krijgt.
Hij zal inderdaad wel hier en daar wat wildcards krijgen voor wat grotere challengers, maar daar kom je dus ook mannen als Bolelli en Brands tegen.
Vind het trouwens onbegrijpelijk dat je als topsporter in een blessureperiode zo je lichaam "verwaarloosd". Het eerste waar ik aan zou denken als ik een tijd niet zou kunnen sporten is in ieder geval mijn lichaam in shape houden.
ik vind dat de NL bond hier ook wel wat kwalijk is te nemen...die begeleiding had beter moeten zijn, zeker bij een labiel persoon als Verkerkquote:Op dinsdag 29 mei 2007 15:30 schreef Piet_Veerman het volgende:
[..]
Ik vind het wel aandoenlijk hoe je hem verdedigt hoor, maar zoals Komakie zegt, Verkerk lijkt me er echt niet de persoon voor om in de kelder van het proftennis zijn partijtjes te spelen op winderige baantjes. Als ik de diverse interviews mag geloven van de afgelopen 2 jaar had hij vooral heel veel medelijden met zichzelf. Hij zal heel veel moeten afzien om weer top 100 te komen, ik vrees dat hij dan alleen maar meer medelijden met zichzelf krijgt.
Hij zal inderdaad wel hier en daar wat wildcards krijgen voor wat grotere challengers, maar daar kom je dus ook mannen als Bolelli en Brands tegen.
Vind het trouwens onbegrijpelijk dat je als topsporter in een blessureperiode zo je lichaam "verwaarloosd". Het eerste waar ik aan zou denken als ik een tijd niet zou kunnen sporten is in ieder geval mijn lichaam in shape houden.
Verkerk is nooit topsporter geweest. Hij is een zoon van rijke ouders, vindt succes mooi, maar je moet er niet al te veel voor moeten doen en laten. Een player zogezegd. Kan de bond ook niks mee.quote:Op dinsdag 29 mei 2007 15:30 schreef Piet_Veerman het volgende:
Vind het trouwens onbegrijpelijk dat je als topsporter in een blessureperiode zo je lichaam "verwaarloosd". Het eerste waar ik aan zou denken als ik een tijd niet zou kunnen sporten is in ieder geval mijn lichaam in shape houden.
Ohwja? Hij twijfelt er nu al openlijk aan of hij gaat stoppen omdat "elke keer zo op je broek krijgen niet leuk is"quote:Op dinsdag 29 mei 2007 16:18 schreef wimderon het volgende:
[..]
Nou, alles duidt erop dat hij er nog voor gaat.
vind ik niet.quote:Op dinsdag 29 mei 2007 16:21 schreef Tim86 het volgende:
[..]
ik vind dat de NL bond hier ook wel wat kwalijk is te nemen...die begeleiding had beter moeten zijn, zeker bij een labiel persoon als Verkerk
(labiel niet te letterlijk nemen, you catch my drift)
Dat is misschien wel wat overdreven. Hoe je het ook went of keert, in de finale van een grand slam komen haal je niet door niet keihard te werken. Maar Verkerk heeft wel altijd motivatie problemen gehad. Nick Carr heeft dat er voor een groot gedeelte uit kunnen slaan maar dat lijkt toch terug gekomen te zijn.quote:Op dinsdag 29 mei 2007 17:14 schreef okee6 het volgende:
[..]
Verkerk is nooit topsporter geweest. Hij is een zoon van rijke ouders, vindt succes mooi, maar je moet er niet al te veel voor moeten doen en laten. Een player zogezegd. Kan de bond ook niks mee.
Hij speelt iig wel met Fisher.quote:Op woensdag 30 mei 2007 11:33 schreef TubewayDigital het volgende:
Wordt verkerk nu door fisher gesponserd en niet meer door head?
Toptalent zou ik hem niet willen noemen.quote:Op woensdag 30 mei 2007 12:40 schreef LENUS het volgende:
Een toptalent met een amateuristische arbeidsethos. Ja die twee gaan niet samen in de topsport.
Nou, iemand die het tot een finale van een grandslam kan schoppen is tot heel veel in staat. Ik had hem wel eens willen zien met een echte topsport mentaliteit.quote:Op woensdag 30 mei 2007 12:47 schreef Blawh het volgende:
[..]
Toptalent zou ik hem niet willen noemen.
Meer talent dan Schalken heeft ie absoluut niet. Met een degelijke service was Schalken vaste top-10 speler geweest.quote:Op woensdag 30 mei 2007 14:39 schreef Komakie het volgende:
Verkerk is qua talent gezien misschien wel het beste wat we na Krajicek gehad hebben. Beter nog dan bijvoorbeeld Schalken.
Zijn trainingsmentaliteit is gewoon slecht. In wedstrijden wil hij wel en probeert hij er ook te staan maar echt hard trainen vindt hij niet leuk.
Dat is de reden dat hij te zwaar is, dat is de reden dat hij momenteel ook niet het voetenwerk heeft en het is ook de reden waarom Verkerk nooit een solide topspeler (lees: top 25) zal worden terwijl hij het op talent best zou kunnen. Zeker als hij echt een harde werker zou zijn.
Het is ook puur conditie en voetenwerk.
Natuurlijk was in studio sport gisteren natuurlijk maar een heel klein stukje van de wedstrijd te zien. Maar als je zag hoe vaak hij ballen fout sloeg (zeker met zijn backhand) en hoe weinig ballen hij haalt in de hoeken die hij wel zou moeten halen op top niveau, dan is het puur voetenwerk en conditie. Je kunt gewoon zien dat hij dat niet genoeg heeft...
Met een beter voetenwerk was Verkerk dat misschien ook geweest. Hij heeft alle slagen om een hele goede speler te worden. Het verschil tussen de absolute top en wat daar onder zit, zit hem in het mentale vlak en het conditionele/voetenwerk. En de grootste problemen van Verkerk zitten daar in.quote:Op woensdag 30 mei 2007 14:47 schreef wimderon het volgende:
[..]
Meer talent dan Schalken heeft ie absoluut niet. Met een degelijke service was Schalken vaste top-10 speler geweest.
quote:Voor Verkerk lijkt doek nu echt gevallen
Fred Buddenberg Parijs
Ook op Roland Garros vond Martin Verkerk niets van zijn oude glorie en magie terug. Tegen het decor van een sombere toekomst rest voor de aangeslagen tennisser slechts de herinnering .
In wellicht een van zijn laatste partijen als proftennisser liet de Roland Garrosfinalist van 2003 niet zijn racket, maar zijn hart spreken. "Je moet accepteren dat het over is", zei Martin Verkerk midden in de tweede set van zijn partij tegen de Italiaan Simone Bolelli. Met die emotionele noodkreet zette de 28-jarige Alphenaar indirect een punt achter zijn carrière.
In het vuur van de strijd - hoewel er van een echte strijd geen sprake was - deed Verkerk meer uitspraken die er op wezen dat het einde van zijn tennisdagen nabij is. Hij opperde dat hij beter met zijn geslachtsdeel kon spelen en naar Huib Troost riep hij: "Jij bent in ieder geval mijn laatste coach". Op het eerste matchpoint voor Bolelli verzuchtte hij: "Wat een opluchting."
Het waren oprispingen van een gefrustreerd sportman, die bij het verlaten van baan 8 geen misverstanden liet bestaan over zijn toekomstperspectief als tennisser. "Het is mooi geweest", zei Verkerk tegen Troost. De tennisser, in 2003 bij iedere stap op het complex nog begeleid door bodyguards, zocht eenzaam zijn weg naar de kleedkamer.
Na een douche en een kort moment van bezinning deed Verkerk zijn gehoor geloven dat hij de knoop nog niet heeft doorgehakt. Overtuigend klonken zijn woorden niet. Het was alsof hij steeds het puntje van zijn tong moest afbijten om niet toe te geven dat zijn loopbaan nog slechts een (kort) hoofdstuk in de geschiedenisboeken is. "Op dit moment haal ik nergens motivatie uit", erkende hij wel.
Het mismoedige gevoel bij Verkerk was wel enigszins te verklaren. Tegen Bolelli, een 21-jarige grandslamdebutant, leed hij dit jaar voor de negende keer op rij een nederlaag in de eerste ronde. Afgezien van een korte opleving aan het eind van de tweede set kon hij niet verbloemen dat hij veel te kort komt voor tennis op het hoogste niveau. Verkerk speelde zonder tactiek en miste timing, gevoel, vastheid, geloof en vertrouwen.
Na 1 uur en 32 minuten - met de alleszeggende cijfers 6-1, 6-4 en 6-4 - werd Verkerk ook beroofd van het laatste restje hoop dat hij in Parijs iets van zijn oude glorie en magie zou terugvinden. "Nu weet ik waar ik sta en welke beslissing ik kan nemen", mompelde Verkerk in interviewkamer 4, niet bepaald een ruimte waar winnaars worden ontvangen.
Op Roland Garros profiteerde Verkerk voor het laatst van zijn beschermde ranking. Spelers die vanwege blessures lang uit de roulatie zijn geweest, mogen acht toernooien spelen op basis van de plaats op de ranglijst van vóór de blessure. Verkerk koos er voor zijn beschermde status te gebruiken voor het spelen van grote toernooien, en niet voor Challengers, waar de kans op een overwinning groter zou zijn geweest.
Zijn keuze werd niet bepaald door sportieve, maar door financiële argumenten. "Ik ga mijn beschermde ranking niet weggeven voor het prijzengeld van een Challenger", erkende een aangeslagen Verkerk gisteren. En dus verdiende hij in de afgelopen vier maanden behoorlijk (zo’n 35.000 euro), maar liep hij steeds tegen sportieve decepties op. In negen partijen won hij niet één set.
quote:Opvallende keuze voor World Team Tenniscompetitie
Martin Verkerk hoopt volgende maand deel te kunnen nemen aan het grastoernooi van Rosmalen. Hij zou verheugd zijn als hij van toernooidirecteur Marcel Hunze de enige nog resterende wildcard kreeg. Raemon Sluiter en Robin Haase zijn al verzekerd van een toegangsbewijs voor het hoofdschema van het Brabantse evenement.
In de maand juli debuteert Verkerk voor de Springfield Lasers in de Amerikaanse World Team Tennis-competitie. Volgens de Zuid-Hollander was die deal financieel te aantrekkelijk om te laten lopen. Sportief stelt de competitie niets voor. Ieder team wordt gevormd door twee mannen en vrouwen en een wedstrijd bestaat uit vijf afzonderlijke sets: een mannenenkel, een vrouwenenkel, een mannendubbel, een vrouwendubbel en een gemengd dubbel.
Het showelement speelt een grote rol in de competitie, waaraan voornamelijk oud-spelers als McEnroe, Sampras, Koernikova en Sanchez-Vicario meedoen. Springfield Lasers, het team van Verkerk, speelt op de eerste speeldag tegen de Sacramento Capitals, met Koernikova als trekpleister.
Het is opvallend dat Verkerk heeft gekozen voor de World Team Tenniscompetitie, die de hele maand juli duurt en waarin geen punten zijn te verdienen voor de wereldranglijst. Het is niet een keuze van iemand die serieus werk wil maken van zijn terugkeer. Maar dat is Verkerk misschien ook niet.
Schalken was zo allround als maar kan, goede forehand en backhand, maar ook prima aan het net. Hij speelde zo constant en raakte ballen zo zuiver en las het spel prima. Vooral die laatste 2 punten vallen toch wel onder talent. Waar Verkerk nog heel wat vrije punten had met z'n service moest Schalken ieder punt echt maken. Verkerk was één week echt top en dat was de tweede week van Roland Garros want zelfs in de eerste week was hij nog niet top.quote:Op woensdag 30 mei 2007 17:17 schreef Komakie het volgende:
[..]
Met een beter voetenwerk was Verkerk dat misschien ook geweest. Hij heeft alle slagen om een hele goede speler te worden. Het verschil tussen de absolute top en wat daar onder zit, zit hem in het mentale vlak en het conditionele/voetenwerk. En de grootste problemen van Verkerk zitten daar in.
Naast een betere service zouden bij Schalken de forehand en de volleys best wel iets beter mogen...
Naar mijn mening heeft Schalken een magistrale backhand. 1 van de beste van het hele circuit (of moeten we "had" zeggen inmiddelsquote:Op woensdag 30 mei 2007 18:04 schreef wimderon het volgende:
[..]
Schalken was zo allround als maar kan, goede forehand en backhand, maar ook prima aan het net. Hij speelde zo constant en raakte ballen zo zuiver en las het spel prima. Vooral die laatste 2 punten vallen toch wel onder talent. Waar Verkerk nog heel wat vrije punten had met z'n service moest Schalken ieder punt echt maken. Verkerk was één week echt top en dat was de tweede week van Roland Garros want zelfs in de eerste week was hij nog niet top.
Speelt hij waarschijnlijk toch niet meer. Daar kan hij zich niet meer voor opladen. Zeker niet als hij daarvoor moet gaan trainen.quote:Op woensdag 30 mei 2007 22:12 schreef TubewayDigital het volgende:
niks winnen en toch 35.000 euro cashen. Dat is niet slecht.
Vanuit sportief oogpunt was het beter om challangers te spelen. Had hij mooi dit jaar kunnen doen. Nu moet het volgend jaar en dan is hij weer een jaartje ouder.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |