Dat is inderdaad waar, van het communisme wordt iedereen slechter, bij racisme is er maar een beperkte groep slachtoffer. Maar om nu te zeggen dat een van de twee beter is dan de ander... , het is allebei zeer verwerpelijk.quote:Op maandag 28 mei 2007 12:29 schreef heiden6 het volgende:
Ik denk dat communisten erger zijn. Racisten verneuken de boel alleen voor mensen van een bepaald ras; communisten verzieken alles voor iedereen.
lolquote:praktiserend homo is helemaal een eigen keuze
Okay, dus het opzetten van een liberalistische staat kan ook alleen door de gevestigde orde om te gooien en duizenden mensen te doden? Moet je toch eens aan de VVD uit gaan leggen....quote:Op maandag 28 mei 2007 13:03 schreef K-Billy het volgende:
Hier lijkt wel iets in te zitten, maar dan staar je je toch een beetje blind op communistische ideologie en idealen. Het op de been zetten van een communistische staat, betekent in feite alle gevestigde belangen omver walsen en dat zorgt voor een hoop bloedvergieten. Het lijkt mij heel moeilijk om dat te doen zonder honderden of duizenden mensen te doden.
De allerarmsten zijn beter af met communisme. Overigens niet het "communisme volgens ..." Natuurlijk kun je betogen dat communisme altijd degenereert tot een dictatuur, maar of dit ligt aan de "persoon" of de "ideologie" ligt moeilijker. Net als bij het hele marktdenken. Er zijn idd. voorbeelden van. Evenzo zien we in vele landen hoe racisme leidt tot uitsluiting en onderdrukki ng.quote:Op maandag 28 mei 2007 13:46 schreef Diederik_Duck het volgende:
Dat is inderdaad waar, van het communisme wordt iedereen slechter, bij racisme is er maar een beperkte groep slachtoffer. Maar om nu te zeggen dat een van de twee beter is dan de ander... , het is allebei zeer verwerpelijk.
Welnee, de allerarmsten zijn beter af met kapitalisme.quote:Op maandag 28 mei 2007 13:54 schreef Tup het volgende:
[..]
De allerarmsten zijn beter af met communisme.
Het communisme faalt omdat het tegennatuurlijk is.quote:Overigens niet het "communisme volgens ..." Natuurlijk kun je betogen dat communisme altijd degenereert tot een dictatuur, maar of dit ligt aan de "persoon" of de "ideologie" ligt moeilijker.
LOLquote:Op maandag 28 mei 2007 13:28 schreef Monidique het volgende:
[..]
Die morele rekentabel zit in mijn hoofd, pietje. Ik vind het slechter mensen minderwaardig te achten om hun kleur, dan te streven naar een maatschappij waarin gelijkheid heerst en men produceert naar kunnen en consumeert naar behoefte.
LOL, waar lees je dat?quote:Op maandag 28 mei 2007 14:00 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
LOL
En je gelooft echt dat een Communistische maatschappij zo in elkaar steekt?
Dat kan ik niet helemaal volgen. De aanname in de eerste zin kan ik wel volgen, de conclusie die er op volgt niet...quote:Op maandag 28 mei 2007 11:59 schreef Tup het volgende:
Gebaseerd op de aanname in de eerste zin, is racisme erger. ;-)
Nee, die zijn beter af met vrijheid. Eerst vrijheid dan vrijhandel en niet andersom. Daar hebben westerse bedrijven echter weinig belang bij.quote:Op maandag 28 mei 2007 13:59 schreef Diederik_Duck het volgende:
Welnee, de allerarmsten zijn beter af met kapitalisme.
Alle dogmatische theorietjes leggen het af tegen de wispelturigheid van de mens, de markt incluis.quote:Het communisme faalt omdat het tegennatuurlijk is.
Vrijheid en kapitalisme sluiten elkaar niet uit, integendeel: ze zijn een en hetzelfde...quote:
Kapitalisme is niet zonder meer een op een gelijk aan wat we nu in de westerse wereld hebben, en hoe westerse bedrijven handelen.quote:Eerst vrijheid dan vrijhandel en niet andersom. Daar hebben westerse bedrijven echter weinig belang bij.
De markt behoeft sturing inderdaad, maar een vrije markt is dan ook niet een markt waarin men geheel z'n eigen gang kan gaan, er gelden wel spelregels.quote:[..]
Alle dogmatische theorietjes leggen het af tegen de wispelturigheid van de mens, de markt incluis.
Kapitalism is het streven naar (persoonlijk) kapitaal. Je bent dan dus niet vrij, maar gebonden aan de noodzaak te zorgen voor een eigen kapitaal omdat alles ingericht is op het verkrijgen van een kapitaal en daardoor alle zaken een prijs mee krijgen. Verre van vrijheid lijkt me zo.quote:Op maandag 28 mei 2007 14:13 schreef Diederik_Duck het volgende:
[..]
Vrijheid en kapitalisme sluiten elkaar niet uit, integendeel: ze zijn een en hetzelfde...
[..]
Communisme is ook niet zonder meer gelijk aan het communisme dat de afgelopen vijftig jaar in de wereld is gebezigd en hoe communistische dictators hebben gehandeld.quote:Kapitalisme is niet zonder meer een op een gelijk aan wat we nu in de westerse wereld hebben, en hoe westerse bedrijven handelen.
[..]
En dus is het vrije-markt denken een illusie, en ongelijk aan vrijheid, regels leggen per definitie een beperking op. Dat de samenleving gebaat is bij deze beperkingen is een ander punt.quote:De markt behoeft sturing inderdaad, maar een vrije markt is dan ook niet een markt waarin men geheel z'n eigen gang kan gaan, er gelden wel spelregels.
Hoezo? Je hoeft niet mee te doen hoor, daarin ben je vrij...quote:Op maandag 28 mei 2007 14:22 schreef DivineJester het volgende:
[..]
Kapitalism is het streven naar (persoonlijk) kapitaal. Je bent dan dus niet vrij, maar gebonden aan de noodzaak te zorgen voor een eigen kapitaal omdat alles ingericht is op het verkrijgen van een kapitaal en daardoor alle zaken een prijs mee krijgen. Verre van vrijheid lijkt me zo.
Theoretisch niet nee, maar in de praktijk is wel bewezen dat communisme niet werkt. Kapitalisme wel.quote:[..]
Communisme is ook niet zonder meer gelijk aan het communisme dat de afgelopen vijftig jaar in de wereld is gebezigd en hoe communistische dictators hebben gehandeld.
Nee hoor, een hele basale regel in het kapitalisme is respecteren van eigendom. Dat noem ik niet echt beperkingen opleggen.quote:[..]
En dus is het vrije-markt denken een illusie, en ongelijk aan vrijheid, regels leggen per definitie een beperking op.
quote:Dat de samenleving gebaat is bij deze beperkingen is een ander punt.
Als zoon van een Chinese moeder en Afrikaanse vader heb ik noch de intelligentie, noch de ondernemingszin die vereist is om deze vraag te beantwoorden.quote:Op maandag 28 mei 2007 14:49 schreef Diederik_Duck het volgende:
Stond hier niet net een stukje van iemand die duidelijk The Bell Cruve had gelezen of ben ik nu gek![]()
Om te kunnen voorzien in je levensbehoefte heb je geld nodig. Jagen is verboden, en het nemen van vruchten van het land is diefstal van diegene wiens land het is. Als het vergaren van winst niet een doelmerk zou zijn van ondernemingen, maar bijvoorbeeld het voeden van mensen, dan zouden de producten in de supermarkt gratis kunnen zijn.quote:Op maandag 28 mei 2007 14:28 schreef Diederik_Duck het volgende:
Hoezo? Je hoeft niet mee te doen hoor, daarin ben je vrij...
Ook het kapitalisme is niet zaligmakend, zeker niet in gebieden waar monopolisme ontstaat. Het is niet voor niets dat er wetten tegen dergelijke praktijken zijn, ook al ontstaat dit volledig binnen de grenzen van de wet door uitgekiend ondernemersschap. Op het gebied van bijvoorbeeld levensonderhoud blijkt dat mensen bepaalde producten/diensten blijven afnemen omdat men het noodzakelijk acht voor het levensonderhoud. De vrije markt legitimeert zich hiermee door te stellen dat mensen anders de produkten/diensten niet meer zouden afnemen.quote:Theoretisch niet nee, maar in de praktijk is wel bewezen dat communisme niet werkt. Kapitalisme wel.
Ik mag dus niet nemen wat ik wil, en dat is dus een beperking, hoe je het ook bekijkt.quote:Nee hoor, een hele basale regel in het kapitalisme is respecteren van eigendom. Dat noem ik niet echt beperkingen opleggen.
Dat ik (gedeeltelijk) moet afstaan waarvoor ik hard heb gewerkt, zonder dat daar een redelijke vergoeding (welke dan ook) tegenover staat, dat is een beperking. Communisme leidt uiteindelijk tot luiheid. Voor wat je niet hebt hoef je niet te werken, want je krijgt het toch wel, en harder werken wordt niet beloond.quote:Op maandag 28 mei 2007 15:01 schreef DivineJester het volgende:
[..]
Ik mag dus niet nemen wat ik wil, en dat is dus een beperking, hoe je het ook bekijkt.
Racisme is juist het bestempelen van een ras als minderwaardig aan een ander.quote:Op maandag 28 mei 2007 15:21 schreef RonaldV het volgende:
Dat ik (gedeeltelijk) moet afstaan waarvoor ik hard heb gewerkt, zonder dat daar een redelijke vergoeding (welke dan ook) tegenover staat, dat is een beperking. Communisme leidt uiteindelijk tot luiheid. Voor wat je niet hebt hoef je niet te werken, want je krijgt het toch wel, en harder werken wordt niet beloond.
Racisme is trouwens niet per definitie slecht. Rassen zijn ontstaan door evolutie, met als resultaat een aanpassing aan de lokale omstandigheden. Europeanen kunnen iets beter tegen kou en gebrek aan zonlicht, negers kunnen beter tegen warmte en een overvloed aan zonlicht. Europeanen kunnen met moeite overleven in Australië, terwijl aboriginals dat (schijnbaar) zonder al te veel moeite kunnen. We zijn allemaal anders, in plaats van de communistische gedachten dat we allemaal hetzelfde zijn. Racisme wordt pas een probleem als andere rassen als minderwaardig beschouwd worden.
Mijns inziens is iedereen binnen het communisme gelijkwaardig en niet gelijk (maar ik zit niet zo heel goed in die materie). Aan de ene kant kan communisme aanzetten tot luiheid, maar het grote samenhorigheidsgevoel kan ook tot geinspireerde groepsprestaties leiden. Het is maar net hoe je er tegen aan kijkt, en hoe het een en ander tot uiting komt. Zo is racisme als onderscheiding van mensen op basis van genetische kenmerken niet per definitie slecht hoewel het vaak misbruikt wordt.quote:Op maandag 28 mei 2007 15:21 schreef RonaldV het volgende:
[..]
Dat ik (gedeeltelijk) moet afstaan waarvoor ik hard heb gewerkt, zonder dat daar een redelijke vergoeding (welke dan ook) tegenover staat, dat is een beperking. Communisme leidt uiteindelijk tot luiheid. Voor wat je niet hebt hoef je niet te werken, want je krijgt het toch wel, en harder werken wordt niet beloond.
Racisme is trouwens niet per definitie slecht. Rassen zijn ontstaan door evolutie, met als resultaat een aanpassing aan de lokale omstandigheden. Europeanen kunnen iets beter tegen kou en gebrek aan zonlicht, negers kunnen beter tegen warmte en een overvloed aan zonlicht. Europeanen kunnen met moeite overleven in Australië, terwijl aboriginals dat (schijnbaar) zonder al te veel moeite kunnen. We zijn allemaal anders, in plaats van de communistische gedachten dat we allemaal hetzelfde zijn. Racisme wordt pas een probleem als andere rassen als minderwaardig beschouwd worden.
Welke zie je als slechtere eigenschap dan?quote:Op maandag 28 mei 2007 15:30 schreef JohnDope het volgende:
Communisten zijn vaak racisten.
Communisme natuurlijk. Alle burgers moeten daar gedwongen gelijk zijn, behalve de bestuurlijke Elite, die hebben alles.quote:Op maandag 28 mei 2007 15:33 schreef DivineJester het volgende:
[..]
Welke zie je als slechtere eigenschap dan?
Jij ziet liever dat mensen omwille van hun huidskleur/geloofsovertuiging worden afgemaakt of in kampen gestopt? Dan moet je ook zien dat de extreme Islam wellicht niet verderfelijk is, aangezien die een dergelijke gelijke opvatting bezigen.quote:Op maandag 28 mei 2007 15:36 schreef JohnDope het volgende:
[..]
Communisme natuurlijk. Alle burgers moeten daar gedwongen gelijk zijn, behalve de bestuurlijke Elite, die hebben alles.
Een lekker alternatief: als je helemaal nergens aan mee wilt doen, ga je dood.quote:Op maandag 28 mei 2007 14:28 schreef Diederik_Duck het volgende:
Hoezo? Je hoeft niet mee te doen hoor, daarin ben je vrij...
We hebben dictators gezien die zeiden communistisch te zijn, nee zelfs soms alleen gelijkheid te wensen. Het feit dat ze mensen onderdrukten maakt ze geen communistisch. Wellicht vind je dat een woordspelltje, maar het geheel in lijn met het veel gebezigde: "marktwerking en het werkt niet? Dan is het geen vrije markt!"quote:Theoretisch niet nee, maar in de praktijk is wel bewezen dat communisme niet werkt. Kapitalisme wel.
Wanneer is iets eigendom v/e ander geworden? Een arbitraire wijze van eigendomstoekenning als basis voor alles. Natuurlijker is het om grond te zien als "van iedereen".quote:Nee hoor, een hele basale regel in het kapitalisme is respecteren van eigendom. Dat noem ik niet echt beperkingen opleggen.
Niet waar.quote:Op maandag 28 mei 2007 15:51 schreef Re het volgende:
evolutionair gezien is communisme slechter voor de mensheid dan racisme
quote:Op maandag 28 mei 2007 15:51 schreef -Melanie- het volgende:
[..]
Precies, als je naar het beleid van Nationaal-Socialistische Arbeiderspartij in Duitsland kijkt, dan zijn ze overduidelijk communitisch.
[..]
Klopt, daarom waren de Nationaal-Socialisten succesvol in hun ideologie dat alle Duitsers gelijk aan elkaar waren, omdat ze tot 1 groep hoorden.
Het is dan ook volslagen onzin om ze als extreem-rechts te betitelen, aangezien ze communistisch waren. Maar ja, een kat (links) in het nauw, maakt rare sprongen
nou, uniformiteit over grotere periode leidt tot minder diversiteit dus uiteindelijk uitsterven, racisme leidt toch meer naar survival of the fittest, meen ik...quote:Op maandag 28 mei 2007 15:52 schreef IHVK het volgende:
[..]
Niet waar.
Communisme zorgde voor miljoenen doden en dat is goed want dan werkt de natuurlijke selectie beter en is de te grote populatiedruk weer wat lager.
Uniformiteit? Communisme?quote:Op maandag 28 mei 2007 15:53 schreef Re het volgende:
[..]
nou, uniformiteit over grotere periode leidt tot minder diversiteit dus uiteindelijk uitsterven, racisme leidt toch meer naar survival of the fittest, meen ik...
ahh discussie metquote:Op maandag 28 mei 2007 15:55 schreef IHVK het volgende:
[..]
Uniformiteit? Communisme?![]()
En racisme leidt juist niet tot survival of the fittest, maar survival van de mensen die in de meerderheid zijn en een bepaalde kenmerken hebben.
Bij communisme gaat het alleen om de mens, niet om zijn afkomst.
Nou, uniformiteit in ras, zoals bij (extreem) racisme gewenst is lijkt me sneller tot een afgenomen biodiversiteit en dus afsterven leiden dan uniformiteit in de inhoud van een portemonnee.quote:Op maandag 28 mei 2007 15:53 schreef Re het volgende:
[..]
nou, uniformiteit over grotere periode leidt tot minder diversiteit dus uiteindelijk uitsterven, racisme leidt toch meer naar survival of the fittest, meen ik...
Als je uitgaat dat er altijd mutaties optreden zal er telkens weer een superieurder ras komen... bij communisme zal dit van geen invloed zijn...quote:Op maandag 28 mei 2007 15:57 schreef DivineJester het volgende:
[..]
Nou, uniformiteit in ras, zoals bij (extreem) racisme gewenst is lijkt me sneller tot een afgenomen biodiversiteit en dus afsterven leiden dan uniformiteit in de inhoud van een portemonnee.
Het gaat om de aantallen.quote:Op maandag 28 mei 2007 15:58 schreef Re het volgende:
[..]
Als je uitgaat dat er altijd mutaties optreden zal er telkens weer een superieurder ras komen... bij communisme zal dit van geen invloed zijn...
quote:Op maandag 28 mei 2007 15:59 schreef Re het volgende:
[..]
nee hoor, maar zo discussier ik gewoon niet
waarom?... de grootte van de populatie is niet afhankelijk van het succes van de soortquote:
Maar in de meeste gevallen wel onuitvoerbaar.quote:Op maandag 28 mei 2007 16:00 schreef Zyggie het volgende:
Racisme. Commusime is ideologisch gezien niet verwerpelijk.
mooi zo...quote:Op maandag 28 mei 2007 16:00 schreef IHVK het volgende:
[..]
![]()
Nou, weet ik veel dat mensen niet tegen een smiley kunnen. Zal er wel vortaan op letten.
![]()
Als ze gelijkwaardig zijn en in dezelfde gebieden leven hangt het toch wel van de getallen af.quote:Op maandag 28 mei 2007 16:00 schreef Re het volgende:
[..]
waarom?... de grootte van de populatie is niet afhankelijk van het succes van de soort
Ja, dat is de les van de geschiedenis, hoewel dit niet vaststelt dat in de toekomst er niet iets mogelijk zou moeten zijn. Een mengvorm van vrije kapitalisme en planning blijkt simpelweg het beste te werken. De toegenomen welvaart zorgt voor de stabiliteit van het systeem.quote:Op maandag 28 mei 2007 16:00 schreef IHVK het volgende:
[..]
Maar in de meeste gevallen wel onuitvoerbaar.
Maar bij het communisme is er helemaal geen sprake van raciale uniformiteit, en is de diversiteit dus groter dan in een systeem waarin een enkel ras als hogerstaande beschouwd wordt en dientengevolge de anderen onderdrukt / in hun mogelijkheden beperkt worden. Binnen het communisme zullen de superieurdere rassen samen kunnen werken om zo tot nog betere rassen te komen. Overigens is communisme voor veel mensen tegennatuurlijk omdat de drang tot overleven de eigen persoon vooropstelt, en niet de samenleving.quote:Op maandag 28 mei 2007 15:58 schreef Re het volgende:
[..]
Als je uitgaat dat er altijd mutaties optreden zal er telkens weer een superieurder ras komen... bij communisme zal dit van geen invloed zijn...
quote:Op maandag 28 mei 2007 16:04 schreef Zyggie het volgende:
[..]
Ja, dat is de les van de geschiedenis, hoewel dit niet vaststelt dat in de toekomst er niet iets mogelijk zou moeten zijn. Een mengvorm van vrije kapitalisme en planning blijkt simpelweg het beste te werken. De toegenomen welvaart zorgt voor de stabiliteit van het systeem.
De door en door racistische Chinezen varen er inderdaad wel bij.quote:Op maandag 28 mei 2007 16:05 schreef Aoristus het volgende:
racisten kennen geen leidraad voor morele deugd zoals het prachtige confucianisme ons wel leert.
daarom is communisme ook meer tegennatuurlijk dan racismequote:Op maandag 28 mei 2007 16:04 schreef DivineJester het volgende:
[..]
Maar bij het communisme is er helemaal geen sprake van raciale uniformiteit, en is de diversiteit dus groter dan in een systeem waarin een enkel ras als hogerstaande beschouwd wordt en dientengevolge de anderen onderdrukt / in hun mogelijkheden beperkt worden. Binnen het communisme zullen de superieurdere rassen samen kunnen werken om zo tot nog betere rassen te komen. Overigens is communisme voor veel mensen tegennatuurlijk omdat de drang tot overleven de eigen persoon vooropstelt, en niet de samenleving.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |