Nauwelijks, denk ik. Er worden per halve finale gewoon drie mogelijke uitslagen opgenomen.quote:Op zondag 4 januari 2009 12:43 schreef kwakveense het volgende:
ik ben er woensdag bij trouwensdan hebben we met een aantal in elk geval al wat info over elke halve finale
Ik had in eerste instantie de 9e getypt, maar had dat al gecorrigeerd naar de 7equote:Op zondag 4 januari 2009 13:43 schreef Gia het volgende:
[..]
Ik dacht trouwens dat de andere halve finale op de 9de was? Maar die is dus woensdag?
Daar zat ik ook al aan te denken, dat dat jammer is.quote:Op zondag 4 januari 2009 13:43 schreef Gia het volgende:
[..]
Wat ik wel jammer vind, is dat er in de halve finale niet gewoon helemaal gemengd is. Dus, een koor uit aflevering 1, één uit aflevering 2 en één uit aflevering 3. Dan heb je als koor tegen meer koren gezongen dan nu. Kolok bijvoorbeeld moet weer met Fontys Jazz Choir. En Leeuwenhart weer tegen de Dutchmen.
Beetje jammer.
6quote:Op zondag 4 januari 2009 13:58 schreef easy-going het volgende:
[..]
Daar zat ik ook al aan te denken, dat dat jammer is.
Hoeveel finalisten zijn er nu eigenlijk?
Behalve het toneelstukje zongen ze ook te correct, inderdaad. Ze waren meer aan 't denken dat de noten goed moesten zijn, dan dat er gewoon lekker gezongen werd. Dat was erg goed te merken.quote:Op zondag 4 januari 2009 15:03 schreef kwakveense het volgende:
@ gia: dat wist ik niet! ik dacht dat de jury ook nog een koor koos!
ik ben wat bevooroordeeld wat betreft leeuwenhart, omdat ik die mensen ken, en ze ook live gezien heb, en dan viel t met dat toneelstukjes spelen echt heel erg mee. ik denk dat ze de opmerking van de jury, dat ze "los moesten gaan" en "niet zo perfectionistisch met het zingen bezig zijn" niet op de maneir hebben opgevat die de jury voor ogen had.
ik bel je zomaar even op is een eigen arrangement wat ze zongen, waar dat toneelstukje dus in zit met die telefoons, maar van de productie moes er nu ineens een band bij, waardoor je de harmoenieen die er wel degelijk in zaten alleen maa rhoorde in het stukje waar de band even stopte. echt heel heeeeel erg jammer...
en wat je zegt over die verdeling in de halve finales vind ik ook erg erg jammer...
tsja, ik vind het erg jammer dat er zo op "niet nadenken" wordt gehamerd. om zuiver te zingen moet je écht nadenken namelijk. een beetje blij voluit zingen stemt gewoon niet met het zingen van subtiele akkoorden en mooie zuivere harmonieënquote:Op zondag 4 januari 2009 17:19 schreef Gia het volgende:
[..]
Behalve het toneelstukje zongen ze ook te correct, inderdaad. Ze waren meer aan 't denken dat de noten goed moesten zijn, dan dat er gewoon lekker gezongen werd. Dat was erg goed te merken.
Ik denk dat die opmerking van de jury vooral daar op sloeg en niet zozeer op het toneelstukje.
Wat ik bedoelde te vragen, hoeveel gaan er naar de finale?quote:Op zondag 4 januari 2009 17:17 schreef Gia het volgende:
[..]
6
KOLOK
Fontys Jazz Choir
Be Sharp
The Dutchmen
Leeuwenhart
PopUp
3quote:Op zondag 4 januari 2009 22:13 schreef easy-going het volgende:
[..]
Wat ik bedoelde te vragen, hoeveel gaan er naar de finale?
ik neem aan de jetses, thijzen en hanzen? heb je weleen saand e VPJD meegedaan toevallig? of, oh nee, je kwam uit t wereldje toch?quote:Op zondag 4 januari 2009 23:22 schreef ElizabethR het volgende:
tvp
Ken een paar dirigenten, en wil wel even weten hoe ze het doen
Kolok ook.quote:Op zondag 4 januari 2009 23:09 schreef easy-going het volgende:
Ah, dank je.
Ik zie dat Pop-Up tegen 2 kleine koren moet, is ongeacht hoe ze het doen waarschijnlijk al een voordeel.
Jetse en Thijs kent iedereen die iets met een koor te maken heeft. Toch?quote:Op maandag 5 januari 2009 01:33 schreef kwakveense het volgende:
[..]
ik neem aan de jetses, thijzen en hanzen?
hmmm behalve in de klassieke koorwereldquote:Op maandag 5 januari 2009 07:05 schreef Gia het volgende:
[..]
Jetse en Thijs kent iedereen die iets met een koor te maken heeft. Toch?
Hans kende ik nog niet. Ik begrijp dat hij docent is aan het conservatorium.
Don ken ik al heel lang, overigens.
ik zing "vast" in het Leids studenten koor en orkest Collegium Musicum, en heb projecten gedaan met PA'dam, het Nederlands Studenten Kamerkoor (een regulier project, een reprise, en een buitenlandtournee en deze zomer Europa Cantat met het NSK), Couleur Vocale (Leiden), Het Leids Projectkoor, Toonkunst Rotterdam (opera in Ahoy met CM samen), en met het onlangs opgerichte Nieuwe Mannheim Orkest (wordt de stichting Nieuwe Mannheim Muziek Projecten, kamerkoor en orkest). Plus wat losse projecten op kamermuziek-schaalquote:Op maandag 5 januari 2009 13:33 schreef ElizabethR het volgende:
En in welk operakoortje zing jij dan kwakveense?
Alledrie nog, hè? De jury beslist nu niet.quote:
Heb alleen de 1e aflevering gezienquote:Op woensdag 7 januari 2009 01:21 schreef Gia het volgende:
[..]
Alledrie nog, hè? De jury beslist nu niet.
Nee, mijn zus wel.quote:Op woensdag 7 januari 2009 07:49 schreef Patch het volgende:
Heb alleen de 1e aflevering gezien
-edit-
zie dat je uit Helmond komt, ben je lid van Kolok?
quote:Op woensdag 7 januari 2009 01:21 schreef Gia het volgende:
[..]
Als het de Dutchmen niet worden, ben ik toch wel voor Leeuwenhart, en niet voor PopUp.
Dus je zus is op tv, welke van de 40 ?quote:
De knapste!!quote:Op donderdag 8 januari 2009 00:05 schreef Patch het volgende:
[..]
Dus je zus is op tv, welke van de 40 ?
kan het niet openen...quote:Op donderdag 8 januari 2009 11:21 schreef Gia het volgende:
http://mail.google.com/mail/?ui=2&ik=18de0bbe4f&view=att&th=11eb3cf237ce24a5&attid=0.1&disp=inline&zw
@ Patch: 2e rij van onder, 2de dame, grijze jurk met sjaaltje.![]()
Wat raar! Ik wel.quote:
Ja!!! Ze waren ook echt beter dan de andere.quote:
Ten eerste was Be Sharp kei kei en kei vals en hadden ze kutpubliek dat zich absoluut niet kon gedragen.quote:Op zondag 11 januari 2009 15:43 schreef kwakveense het volgende:
ik vodn kolok écht écth écht niet beter dan be sharp.... er zit zo'n wereld van verschil tussen t niveau van de arrangementen... t kan wel lekker klinken, zo'n groot koor, maar ik vond ze echt niet beter...
valsquote:Op zondag 11 januari 2009 22:08 schreef LeksieKon het volgende:
[..]
Ten eerste was Be Sharp kei kei en kei vals en hadden ze kutpubliek dat zich absoluut niet kon gedragen.
Die wildcard kunnen ze dus ook wel onder hun schoentjes schrijven.
Uh, eerlijk gezegd was het niet helemaal zuiver. Waarschijnlijk door het vele bewegen.quote:Op maandag 12 januari 2009 00:07 schreef kwakveense het volgende:
[..]
valsheb je weleens vals gehoord??
hm, ik let daar normaal gesproken heel erg op, dus vandaar dat ik me afvroeg waarom ik t dan niet gehoord heb, maar misschien heb ik toch niet zo goed geluisterd.quote:Op maandag 12 januari 2009 00:26 schreef Gia het volgende:
[..]
Uh, eerlijk gezegd was het niet helemaal zuiver. Waarschijnlijk door het vele bewegen.
Persoonlijk zie ik zo'n performance graag. Ziet er allemaal heel leuk uit en zo. Maar het is niet waar het bij Korenslag om gaat. Het is geen theaterwedstrijd. Dan moet je meedoen met 'Holland's got talent'
Maar goed, ik hoop er de 24ste toch weer bij te kunnen zijn. Heb ik weer iets om naar uit te kijken
Jouw toon, even daarvoor, de imitatie van Don, is anders ook niet zo vriendelijk. Eigenlijk.quote:Op maandag 12 januari 2009 01:20 schreef kwakveense het volgende:
[..]
hm, ik let daar normaal gesproken heel erg op, dus vandaar dat ik me afvroeg waarom ik t dan niet gehoord heb, maar misschien heb ik toch niet zo goed geluisterd.
ik vond de dutchmen bij de opnames die volgende week op t verschijnen dus wél vals, maar ik zal nog eens terugluisteren wat ik van be sharp vind. t ging me meer om de toon van LekSikon...
ohquote:Op maandag 12 januari 2009 12:15 schreef Gia het volgende:
Nee, hij reageerde juist op jouw persiflage van Don.
Jij zei eerst dat jij kolok echt, echt, echt niet goed vond en daarna zei hij dat hij Be Sharp kei, kei en kei vals vond.
Wat dat publiek betreft, tja, ik denk niet dat ze er, bij de EO, om staan te springen als publiek tijdens een finale, die echt, echt, echt live is, contstant "BE SHARP" loopt te gillen. En niet stopt met applaudiseren als de opruier dit aangeeft. Met de halve finale konden ze dat er nog uitknippen. Met een finale kan dat niet.
Het is volgens mij bij dit soort koren niet meer dan normaal dat iemand in meerdere koren zingt... Ik vind niet dat hij hoeft te kiezen.quote:Op maandag 12 januari 2009 16:49 schreef Gia het volgende:
Wat me wel is opgevallen is dat één en dezelfde man met drie koren mee gezongen heeft.
Met hoeveel mensen kun je dat geintje uithalen?
Dan zet je er dus 10 geschoolde stemmen neer en die laat je meedoen met 5 koren, waarbij je dan telkens weer 20 mensen bijzet. Tja, dan heb je wel topklasse in huis.
Dat één dirigent meerdere koren opgeeft, okay, kan nog. Is zijn probleem als ze tegelijk moeten. Maar dat koorleden met meerdere (drie) koren meezingen in hetzelfde programma moet toch niet kunnen, eigenlijk?
Waar gaat hij voor kiezen als Be Sharp en The Dutchmen in de finale komen?
Toch zal hij moeten kiezen als Dutchmen en Be Sharp of Fontys in de finale komt.quote:Op dinsdag 13 januari 2009 09:23 schreef kwakveense het volgende:
[..]
Het is volgens mij bij dit soort koren niet meer dan normaal dat iemand in meerdere koren zingt... Ik vind niet dat hij hoeft te kiezen.
Als zingen je hobby is en je doet dat bij twee koren, of drie, en die doen allemaal mee aan korenslag, vind ik niet dat je dan er ineens twee in de steek moet laten. de mensen die in meerdere koren zingen worden heus niet "ingezet" als versterking met geschoolde stemmen, ze zijn daar gewoon lid...
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |