http://www.volkskrant.nl/(...)ol_onder_de_achttienquote:Ter Horst: verbod op kopen alcohol onder de achttien
ZWOLLE - Jongeren onder de 18 jaar mogen geen drank meer kopen. Dat heeft minister Guusje ter Horst (Binnenlandse Zaken) maandag gezegd in Zwolle. Daar begon maandag een proef om drinkende jongeren harder aan te pakken.
Verder wil Ter Horst dat supermarkten geen drank meer verkopen. Ze overlegt woensdag met haar collega Ab Klink (Volksgezondheid) die later dit jaar nog komt met nieuwe maatregelen om drankgebruik onder jongeren terug te dringen.
Trend keren
De proef in twaalf Overijsselse gemeenten houdt in dat drinkende jongeren op school, op straat, in cafés en in drankketen maar ook thuis via onder meer hun ouders dit jaar te maken krijgen met de politie. Ter Horst wil samen met de gemeenten de trend keren dat jongeren op steeds jongere leeftijd alcohol drinken.
‘Als de aanpak hier een succes wordt, hopen we dat het ook elders in het land ingevoerd wordt’, zei de minister maandag tijdens het begin van de proef in Zwolle. Volgens korpsbeheerder Henk Jan Meijer wordt er nu nog heel verschillend omgegaan met drinkende jongeren. In de steden wordt vooral gekeken naar het uitgaansleven. ‘Op het platteland heb je de bekende drankketen. Door verschillende proeven te draaien, willen we de beste aanpak voor deze problematiek vinden.’ Zo moet duidelijk worden of de keten voortaan toegestaan of verboden moeten worden. Nu verschilt de aanpak van keten vaak per gemeente.
Voorlichting op jonge leeftijd
Op basisscholen wordt onderzocht hoe al op jonge leeftijd voorlichting over alcohol gegeven kan worden en hoe de onderwijsinstellingen drank buiten de deur kunnen houden.
In de pilot onderzoekt het ministerie van Binnenlandse Zaken of de politie op straat bij een aanhouding standaard een blaastest mag uitvoeren. Blaastesten worden nu alleen in het verkeer uitgevoerd. Ook moet de test duidelijkheid verschaffen over de rol en zeggenschap van verschillende instanties. Ter Horst: ‘Met deze proef willen we nagaan welke instantie het beste de handhaving op zich kan nemen.’
Als er een ding was dat de sovjets niet konden uitroeien, was het wel drank. Begrijpelijk, in zo'n staat.quote:Op maandag 7 mei 2007 21:14 schreef HenriOsewoudt het volgende:
De politiestaat komt iedere dag een stukje dichterbij. De Sovjets zien hun droom alsnog verwezenlijkt, ze hadden alleen wat meer geduld moeten hebben. Gif dien je in kleine porties toe te dienen, zo weet elke westerse politicus.
Precies. Is er een probleem? Verbieden! Probleem opgelost. Ziedaar de denkwijze van de hedendaagse politicus, en van de hedendaagse kiezer ben ik bang.quote:Op maandag 7 mei 2007 21:17 schreef ScienceFriction het volgende:
Ze mogen het niet meer kopen... Nou, dat lost alles op!
quote:Op maandag 7 mei 2007 21:14 schreef HenriOsewoudt het volgende:
De politiestaat komt iedere dag een stukje dichterbij. De Sovjets zien hun droom alsnog verwezenlijkt, ze hadden alleen wat meer geduld moeten hebben. Gif dien je in kleine porties toe te dienen, zo weet elke westerse politicus.
Het ging me niet om de drank an sich maar om het opschroeven van de repressie in kleine porties zodat het door de goegemeente niet als repressie wordt herkend. Iets wat bij jou al aardig gelukt is blijkbaar.quote:Op maandag 7 mei 2007 21:19 schreef Skv het volgende:Het opschroeven van de grens om alcohol te kopen vergelijken met de Sovjets, waar het algemeen geaccepteerd is als je 's ochtends om half acht op weg naar je werk een biertje achterover tikt, om vervolgens de hele dag koffie met vodka te zuipen?
Russen doen niet aan bier. Maar jij vind het dus normaal dat ik nu kilometers om moet fietsen naar de slijter voor een kratje omdat een of andere gefrustreerde PvdA-muts weer iets wil verbieden?quote:Op maandag 7 mei 2007 21:19 schreef Skv het volgende:Het opschroeven van de grens om alcohol te kopen vergelijken met de Sovjets, waar het algemeen geaccepteerd is als je 's ochtends om half acht op weg naar je werk een biertje achterover tikt, om vervolgens de hele dag koffie met vodka te zuipen?
Je hebt een volvo.quote:Op maandag 7 mei 2007 21:27 schreef PJORourke het volgende:
[..]
Russen doen niet aan bier. Maar jij vind het dus normaal dat ik nu kilometers om moet fietsen naar de slijter voor een kratje omdat een of andere gefrustreerde PvdA-muts weer iets wil verbieden?
Ja. Autorijden in Eindhoven.quote:
Wat een onzin.quote:Verder wil Ter Horst dat supermarkten geen drank meer verkopen.
Het hoeft niet in de ochtendspits te gebeuren.quote:
Ik ben trouwens al vrij vaak toeter als ik meer ga halen.quote:Op maandag 7 mei 2007 21:29 schreef Rock_de_Braziliaan het volgende:
Het hoeft niet in de ochtendspits te gebeuren.
En daardoor meteen meer moet betalen aangezien slijters vaak niet aan prijsstunten doen.quote:Op maandag 7 mei 2007 21:27 schreef PJORourke het volgende:
Russen doen niet aan bier. Maar jij vind het dus normaal dat ik nu kilometers om moet fietsen naar de slijter voor een kratje omdat een of andere gefrustreerde PvdA-muts weer iets wil verbieden?
Baltica is toch wel te doen? Kan je daar overal krijgen, al komt het uit Estland, geloof ik.quote:Op maandag 7 mei 2007 21:32 schreef Boze_Appel het volgende:
En daardoor meteen meer moet betalen aangezien slijters vaak niet aan prijsstunten doen.
PS. dat Russen niet aan bier doen heeft een reden, Russisch bier is niet te zuipen.
Supermarkten die geen drank meer verkopen...quote:Op maandag 7 mei 2007 21:29 schreef Boze_Appel het volgende:
[..]
Wat een onzin.
Als ze het kopen aan willen pakken waarom gaan ze dan niet gewoon controleren en eventueel boetes uitdelen aan supermarkten die aan minderjarigen drank verkopen.
Russen kunnen het altijd nog uit Polen, Tsjechie of een andere O-europees land halen.quote:Op maandag 7 mei 2007 21:32 schreef Boze_Appel het volgende:
[..]
En daardoor meteen meer moet betalen aangezien slijters vaak niet aan prijsstunten doen.
PS. dat Russen niet aan bier doen heeft een reden, Russisch bier is niet te zuipen.
quote:Op maandag 7 mei 2007 21:34 schreef PJORourke het volgende:
Baltica is toch wel te doen? Kan je daar overal krijgen, al komt het uit Estland, geloof ik.
quote:Baltika Breweries was started by joint venture company Baltic Beverages Holdings (BBH). This was formed in 1990 by Scandinavian companies Orkla from Norway, and Hartwall of Finland.
En het zout en het suiker!quote:Op maandag 7 mei 2007 21:37 schreef Sexy_Sadie het volgende:
(Behalve dan die onzin dat je geen alcohol meer zou mogen verkopen in supermarkten, dat slaat nergens op. Verbied dan ook gelijk de sigaretten in de supermarkten)
En eten. En luiers. En waarom zouden we blikopeners niet verbieden? Levensgevaarlijk hoor, blikopeners!quote:Op maandag 7 mei 2007 21:38 schreef Rock_de_Braziliaan het volgende:
En het zout en het suiker!
En vieze boekjes (stimuleert zonden)!quote:
Puik plan! Laten we meteen het Zweedse model overnemen en alcohol tot 3,5% (18+) wel in de supermarkt verkopen, naast de pakjes met gist.quote:Op maandag 7 mei 2007 21:36 schreef ScienceFriction het volgende:
Supermarkten die geen drank meer verkopen...Verbiedt dan jongeren onder de 18 om de supermarkt te betreden...
Een cursus "realisteitszin"quote:Op maandag 7 mei 2007 21:41 schreef llawonk_ het volgende:
Guusje en Ab hebben duidelijk teveel vrije tijd. Ik stel verplichte nevenfuncties voor ministers voor.
En dan met z'n allen laveloos op de boot naar Estland om daar goedkoop vol te gieten en in te laden.quote:Op maandag 7 mei 2007 21:41 schreef Boze_Appel het volgende:
Puik plan! Laten we meteen het Zweedse model overnemen en alcohol tot 3,5% (18+) wel in de supermarkt verkopen, naast de pakjes met gist.En de rest van de alcohol in staatsgeregulierde kijkshop winkels verkopen.
Straatvegen.quote:Op maandag 7 mei 2007 21:41 schreef llawonk_ het volgende:
Guusje en Ab hebben duidelijk teveel vrije tijd. Ik stel verplichte nevenfuncties voor ministers voor.
Ja, ze moeten even kijken naar voormalig minister Remkes en zijn nevenfuncties.quote:Op maandag 7 mei 2007 21:41 schreef llawonk_ het volgende:
Guusje en Ab hebben duidelijk teveel vrije tijd. Ik stel verplichte nevenfuncties voor ministers voor.
Hee! Dat is heel leuk om te doen.quote:Op maandag 7 mei 2007 21:43 schreef PJORourke het volgende:
En dan met z'n allen laveloos op de boot naar Estland om daar goedkoop vol te gieten en in te laden.
En dan op vrijdagmiddag een half uur in de rij staan om flesjes bier a 1,20 per stuk te kunnen halen.quote:Op maandag 7 mei 2007 21:10 schreef PJORourke het volgende:
Die zuiplap-want dat is het-wil zeker over naar het Zweedse model: op naar de Systembolaget.
Maar, maar, maar, als ik nu opschrijf dat het niet meer mag, dan doet niemand het toch? Iedereen is toch gemotiveerd om vooral de wet niet te breken, de wet die wij hier zojuist opgeschreven hebben? Wie wil nu de wet -hoe achterlijk deze ook is- breken? Niemand toch? Hellevuur ende verdoemenis voor diegene die dat wel doet. Voor zowaar mijn naam Peter-Jan Balkenende is!quote:Op maandag 7 mei 2007 21:19 schreef HenriOsewoudt het volgende:
[..]
Precies. Is er een probleem? Verbieden! Probleem opgelost. Ziedaar de denkwijze van de hedendaagse politicus, en van de hedendaagse kiezer ben ik bang.
quote:Op dinsdag 8 mei 2007 10:02 schreef Monolith het volgende:
Het CDA vindt dat er eerst maar eens gezorgd moet worden voor fatsoenlijke handhaving van de huidige wetgeving. Eindelijk weer eens een zinnig geluid uit die partij.
bronquote:Het CDA voelt er vooralsnog weinig voor. Volgens deze partij wordt de huidige leeftijdsgrens al nauwelijks gehandhaafd en zou verhoging van de leeftijdsgrens dan ook weinig meer zijn dan symboolpolitiek. Voor de beperking van het aantal verkooppunten voelt de partij meer. De Christenunie is voor het voorstel van de PvdA-politicus.
quote:Op maandag 7 mei 2007 21:03 schreef Visitor1982 het volgende:
De betutteling continues...
Oh wat snak ik toch naar een progressief kabinet van VVD, GroenLinks en D66!
Dat krijg je inderdaad ook nog eens ja, kids die dan maar aan de vodka gaan ipv. bier.quote:Op dinsdag 8 mei 2007 10:07 schreef Plato1980 het volgende:
Belachelijk, vooral een mogelijk verbod op alcoholverkoop in supermarkten zou nergens op slaan.
Het gevolg daarvan is bovendien dat ik extra naar de slijterij moet en eerder geneigd zal zijn om i.p.v. bier sterke drank te kopen.![]()
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |