Goed, als ik je bronnen geef uit literatuur dan neem je ze toch niet aan aangezien jij het niet kunt controleren? Dan zal ik toch genoodzaakt moeten zijn het op te zoeken op internet?quote:Op maandag 7 mei 2007 21:03 schreef Gryphonne het volgende:
[..]
Uhm ja okay, vet argument?![]()
[..]
En hier ben ik écht gestopt met lezenSucces met jouw versie van de geschiedenis
![]()
Oja, en het laatste citaatje:
While cleaning up, a Finnish officer muttered to a photojournalist, "The wolves will eat well this year." After the "victory", a Russian officer muttered, "Well, we've won just enough land to bury our dead."
(Engle Paananen, Eloise Paananen. The Winter War : The Russo-Finnish Conflict.)
Ik had het over burgerslachtoffers, te attribueren aan de beiden regimes: lezenquote:Op maandag 7 mei 2007 23:02 schreef Pumatje het volgende:
[..]
Goed, als ik je bronnen geef uit literatuur dan neem je ze toch niet aan aangezien jij het niet kunt controleren? Dan zal ik toch genoodzaakt moeten zijn het op te zoeken op internet?
Goed, geen wikipedia voor jou dus.
Wil je dan HIer http://web.jjay.cuny.edu/~jobrien/reference/ob62.html , hier http://www.secondworldwar.co.uk/casualty.html, hier http://www.answers.com/topic/world-war-ii-casualties en als je dan daar nog niet mee bevredigd ben hier http://www.worldwar-2.net(...)casualties-index.htm even kijken![]()
Leuk he, dingen voorkauwen.
Goed, als je dat niet goed vind, zul je je bieppasje moeten pakken en echt naar de bieb gaan voor wat infoboekjes.
Alsof je erg veel respect op zou moeten brengen voor de geallieerden die Oost-Europa weg hebben gegeven aan het communisme na de WO2. Churchill zag de bui al hangen, maar Rooseveld heeft Oost-Europa verkwanseld. Sowieso had WO2 in Europa kunnen worden verkort als men geen onvoorwaardelijke overgave had geeist.quote:Op vrijdag 4 mei 2007 20:40 schreef Karrs het volgende:
[..]
Maakt niet uit. Nederland had zich niet overgegeven en was nog in oorlog met Duitsland en behoorde bij het geallieerde opperbevel, net als Sovjet-unie. Het Duitse leger joinen was landverraad. Daar past geen respect bij, zelfs niet 60 jaar na dato.
Heeft NIETS te maken met wat ik zei.quote:Op dinsdag 8 mei 2007 21:52 schreef drexciya het volgende:
[..]
Alsof je erg veel respect op zou moeten brengen voor de geallieerden die Oost-Europa weg hebben gegeven aan het communisme na de WO2. Churchill zag de bui al hangen, maar Rooseveld heeft Oost-Europa verkwanseld. Sowieso had WO2 in Europa kunnen worden verkort als men geen onvoorwaardelijke overgave had geeist.
Wanneer je kijkt naar hoeveel ellende mensen bespaard was gebleven dan kun je wel wat kanttekeningen zetten bij acties van de Geallieerden.
niet waar.quote:Op donderdag 3 mei 2007 13:59 schreef SeLang het volgende:
[..]
Eerlijkheidshalve moet daar wel bij worden gezegd dat er nauwelijks joden waren in Denemarken...
Maar Nederland heeft na Polen procentueel gezien de meeste joden gedeporteerd. En velen daarvan werden gewoon door de Nederlandse politie opgehaald.
Uit Duitse archieven blijkt verder dan er in NL nauwelijks verzet van betekenis was. Nederland werd gebruikt als een soort van relaxoord. Duitse militairen konden in NL namelijk gewoon ongewapend over straat, naar de bioscoop, uitgaan met locale meisjes, etc
Weet je dat zeker? Ik heb ergens gelezen dat in Nederland juist de meeste joden gedeporteerd werden.quote:Op donderdag 21 februari 2008 20:39 schreef GasTurbine het volgende:
[..]
niet waar.
De baltische staten hebben het meeste geleden. Daar is meer dan 95 procent van alle Joden gedeporteerd.
Inderdaad. We vinden eerder onszelf (deels begrijpelijk) belangenrijker.quote:Op donderdag 21 februari 2008 20:45 schreef Gewas het volgende:
Het is al genoemd, maar Finland heeft toch ook een belangrijke rol gespeeld in de Tweede Wereldoorlog. Blijft raar dat ik daar op school niets over gehoord/geleerd heb.
Misschien staat het op wikipedia, maar ik leer nu op school (3HAVO) dat de baltische staten bijna compleet leeggeruimd zijn.quote:Op donderdag 21 februari 2008 20:48 schreef Gewas het volgende:
[..]
Weet je dat zeker? Ik heb ergens gelezen dat in Nederland juist de meeste joden gedeporteerd werden.
quote:*
In Italië weigerden de meeste legerbevelhebbers en politiebeambten de Joden te vervolgen. Toen men in Denemarken de kleine Joodse gemeenschap trachtte te vervolgen, werd deze beschermd en uiteindelijk naar Zweden getransporteerd. Finland, bondgenoot van Duitsland uit opportunistische overwegingen, weigerde Joden te vervolgen of uit te leveren. Japan beschermde de weinige Joden die op Japans of bezet grondgebied waren. Toen de Duitsers de Bulgaarse Joden sterren wilden laten dragen, ging de gehele bevolking deze trots dragen. Ook latere pogingen van de Duitsers en Bulgaarse antisemieten werden geblokkeerd.
Mwah. Valt mee.quote:Op donderdag 21 februari 2008 21:30 schreef Pumatje het volgende:
je zit in 3 havo? Aha.. getuigd genoeg.
Middelbaarschoolonderwijs qua geschiedenis en de 2ewereldoorlog verzaakt enorm.
De rol die wij speelden bij de jodenvervolging is er praktisch uitgehaald.
Idd.. stelletje smerige staten waren het..quote:Op vrijdag 27 april 2007 15:31 schreef Viajero het volgende:
Ik vind die landen die in maart/april 1945 nog snel even de oorlog aan Duitsland verklaarden altijd zo grappig. Argentinie is een van die landen,en er zijn er nog en paar.
Op dat moment de armste regionen van de wereld. Een inval van Japan (wat in die tijd niet onlogisch was) kon niemand gebruiken.quote:Op donderdag 21 februari 2008 22:40 schreef MMarel het volgende:
[..]
Idd.. stelletje smerige staten waren het..
Wat ook pas smerig was, was nadat de Duitsers via Frankrijk de spaanse grens bereikten, mussoloni ineens Frankrijk de oorlog verklaarde en daarbij maar ook direct wat Franse dorpjes inlijvde aan de Italiaanse grens.quote:Op donderdag 21 februari 2008 22:52 schreef GasTurbine het volgende:
[..]
Op dat moment de armste regionen van de wereld. Een inval van Japan (wat in die tijd niet onlogisch was) kon niemand gebruiken.
Daarnaast gaf de gezamelijke oorlogsverklaring van de VN de doorslag.
PS: De Mijnenveger, vermomd als tropisch eiland;
http://en.wikipedia.org/wiki/HNLMS_Abraham_Crijnssen
Inderdaad. Daarna heeft Italië echter wel dapper meegevochten in de slag om stalingrad met een compleet leger. En de afrikacampagne weten we allemaal wel hoe dat is afgelopen.quote:Op donderdag 21 februari 2008 22:57 schreef MMarel het volgende:
[..]
Wat ook pas smerig was, was nadat de Duitsers via Frankrijk de spaanse grens bereikten, mussoloni ineens Frankrijk de oorlog verklaarde en daarbij maar ook direct wat Franse dorpjes inlijvde aan de Italiaanse grens.
Dappere jongens die Italianen, in 1940 bereikten ze niet echt veel. Behalve fiasco's in Griekenland, Oost Afrika en Noord Afrika.quote:Op donderdag 21 februari 2008 23:18 schreef GasTurbine het volgende:
[..]
Inderdaad. Daarna heeft Italië echter wel dapper meegevochten in de slag om stalingrad met een compleet leger. En de afrikacampagne weten we allemaal wel hoe dat is afgelopen.
Tsja. Alhoewel de vloot op dat moment bestond uit Amerikaanse, Australische, Engelse én Nederlandse schepen. De ABDA-vloot (american-british-dutch-australian) was zelfs in de meerderheid.quote:Op donderdag 21 februari 2008 23:28 schreef Pumatje het volgende:
africa campagne ja....
Prachtig ik herriner me nog een gesprek wat ik heb gelezen tussen een duitse lieutnant en een Italiaanse Generaal...
waar onder andere in voorkwam : Jullie stelletje macaroni's verknallen alles !
Maar inderdaad Gasturbine, goed van je
Niet de gehele, maar meer dan de helft lag daar op de bodem onder andere door onder andere het proberen tegenhouden van de invasie..
Toch blijkt na het lezen van rapporten dat we daar niet veel fouten hebben gemaakt, en de NL marine zich zo goed mogelijk heeft verzet. Uiteindelijk waren we vooral in de steek waren gelaten door de Amerikanen en Engelsen, ze trokken veel terug omdat ze het niet meer als primair slagveld zagen met hoge prioriteit. Maargoed, who can blame them.
Dapper zijn betekent niet winnen.quote:Op donderdag 21 februari 2008 23:34 schreef Stephen_Dedalus het volgende:
[..]
Dappere jongens die Italianen, in 1940 bereikten ze niet echt veel. Behalve fiasco's in Griekenland, Oost Afrika en Noord Afrika.
http://en.wikipedia.org/wiki/Operation_Compass
http://en.wikipedia.org/w(...)n_%28World_War_II%29
Nee nee, de Jappen waren in de meerderheid, het enige in welke klasse wij numeriek overwicht boden was qua lichte kruisers.. 2 Nederlandse en 1 Australische tegenover 2 japanse. ze hadden een stukkie meer destroyers.quote:Op donderdag 21 februari 2008 23:36 schreef GasTurbine het volgende:
[..]
Tsja. Alhoewel de vloot op dat moment bestond uit Amerikaanse, Australische, Engelse én Nederlandse schepen. De ABDA-vloot (american-british-dutch-australian) was zelfs in de meerderheid.
Achja. Toch ben ik trots dat we ons er niet bij neerlagen! Dat mag ook wel eens gezegd worden!
Inderdaad. 2 feitjes door elkaar heen gehaald.quote:Op donderdag 21 februari 2008 23:41 schreef Pumatje het volgende:
[..]
Nee nee, de Jappen waren in de meerderheid, het enige in welke klasse wij numeriek overwicht boden was qua lichte kruisers.. 2 Nederlandse en 1 Australische tegenover 2 japanse. ze hadden een stukkie meer destroyers.
Maar daarnaast hadden ze het vooral van de sublieme torpedo's, lucht-zee combined offence waar we nog wat van konden leren, en onze schepen van Abda waren leftovers van de 1e wereldoorlog, jappen hadden simpelweg veel meer slagkracht.
maar je hebt helemaal gelijk, we legden het er niet bij neer.. jammer enkel dat echt het grootste gedeelte van onze vloot ten onder ging.
Niet echt oud, ze waren gewoon verkeerd georganiseerd. Il Duce wilde meer divisies hebben in de jaren voor de oorlog en de enige manier hoe dit bereikt kon worden was de divisies zelf reorganiseren van tertaire naar binaire divisies(2 regimenten per divisies inplaats van 3). Hierdoor verloren ze veel vuurkracht.quote:Op donderdag 21 februari 2008 23:38 schreef GasTurbine het volgende:
[..]
Dapper zijn betekent niet winnen.
De legers waren te oud. Als ze van het niveautje frankrijk waren zouden we nu allemaal misschien Duits-Italiaans praten
waarom een ':')' ?quote:Op donderdag 26 april 2007 10:20 schreef Karrs het volgende:
[..]
Met een man of 300
Net als de Antillen
Die gestationeerd werden in Australië, bij wat er nog over was van het KNIL
Daar gaan we weer. Wat is dat toch met die zelfhaat van Nederland, dat we onszelf zien als een land van NSBers en andere collaborateurs?quote:Op donderdag 21 februari 2008 20:48 schreef Gewas het volgende:
[..]
Weet je dat zeker? Ik heb ergens gelezen dat in Nederland juist de meeste joden gedeporteerd werden.
Argentinie was een van de tien rijkste landen ter wereld op dat moment, deels verdiend met het leveren van voedsel aan de USA. Peron vond Hitler wel tof, maar was slim genoeg om te zien dat hij aan de USA veel meer kon verdienen.quote:Op donderdag 21 februari 2008 22:52 schreef GasTurbine het volgende:
[..]
Op dat moment de armste regionen van de wereld. Een inval van Japan (wat in die tijd niet onlogisch was) kon niemand gebruiken.
quote:Op donderdag 21 februari 2008 22:52 schreef GasTurbine het volgende:
[..]
..
PS: De Mijnenveger, vermomd als tropisch eiland;
http://en.wikipedia.org/wiki/HNLMS_Abraham_Crijnssen
hmmm Geschiedenisleraren zijn niet meer wat ze zijn geweest. Toch kan ik ook snappen dat argentinië niet de rest een deel van Z-Amerika en VS op zijn dak wil krijgen.quote:Op vrijdag 22 februari 2008 12:54 schreef Viajero het volgende:
[..]
Argentinie was een van de tien rijkste landen ter wereld op dat moment, deels verdiend met het leveren van voedsel aan de USA. Peron vond Hitler wel tof, maar was slim genoeg om te zien dat hij aan de USA veel meer kon verdienen.
Dat was natuurlijk niet het enige waarom het Italiaanse leger niet functioneerde. Italie was mischien sinds 70 jaar een staat. Maar niet bepaald met alle neuzen dezelfde kant op.quote:Op donderdag 21 februari 2008 23:38 schreef GasTurbine het volgende:
[..]
Dapper zijn betekent niet winnen.
De legers waren te oud. Als ze van het niveautje frankrijk waren zouden we nu allemaal misschien Duits-Italiaans praten
Leuk bedacht, maar:quote:Op vrijdag 22 februari 2008 17:20 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Dat was natuurlijk niet het enige waarom het Italiaanse leger niet functioneerde. Italie was mischien sinds 70 jaar een staat. Maar niet bepaald met alle neuzen dezelfde kant op.
Het Duitse leger bestond uit Duitsers het Italiaanse uit Venetianen, Milanezen, Romeinen, Napolitanen, Sicilicianen etc dat werkt wat minder makkelijk.
Toch hoor je vaker over rivaliteit tussen steden en stadstaatjes in Italië.quote:Op vrijdag 22 februari 2008 17:48 schreef Viajero het volgende:
[..]
Leuk bedacht, maar:
Duitsland:
As a modern nation-state, the country was first unified amidst the Franco-Prussian War in 1871.
Italie:
Formation
- Unification 17 March 1861
Italie is als land tien jaar ouder dan Duitsland.
Nederland hoeft zich afgezien van het feit dat er heel veel joden zijn gedeporteerd niet te schamen voor het feit dat veel mensen naar het oostfront trokken.quote:Op dinsdag 1 mei 2007 03:18 schreef de_verlosser het volgende:
En niemand noemt Nederland, ons trotse landje.....
Nederland heeft naar verhouding de meeste soldaten geleverd voor het Oostfront,maar dan wel om aam de Duitse mee te vechten!
Nederland moet zich schamen voor de rol die ze hebben gespeeld in de 2e wereldoorlog!!
was niet gebeurd, Engelsen en Amerikanen zagen ook wel in wat het effect daarvan zou zijn. Ze zouden eerder geland zijn.. en zo de russen hebben ontmoet bij de grens van NL-DUquote:Op vrijdag 22 februari 2008 19:13 schreef Dementor het volgende:
[..]
Nederland hoeft zich afgezien van het feit dat er heel veel joden zijn gedeporteerd niet te schamen voor het feit dat veel mensen naar het oostfront trokken.
Het communisme werd wat mij betreft terecht gezien als een gevaar.
Ik durf niet eens een voorstelling te maken van wat er gebeurd zou zijn als de soviet unie amper verliezen had geleden en zo had kunnen doorzetten naar de lage landen.
Nee klopt ik weet helemaal niets van WW2quote:Op vrijdag 22 februari 2008 19:21 schreef ultra_ivo het volgende:
Dementor, jij hebt dus overduidelijk geen kennis van de misdaden die tegen de gewone bevolking gepleegd zijn aan het Oostfront.
Is met Nederlandse SS eenheden gebeurd?quote:Op vrijdag 22 februari 2008 19:21 schreef ultra_ivo het volgende:
Dementor, jij hebt dus overduidelijk geen kennis van de misdaden die tegen de gewone bevolking gepleegd zijn aan het Oostfront.
Venetie kwam pas bij Italie in 1866 na de zeven weekse oorlog. Rome kwam er pas bij in 1870 en werd in 1871 de hoofdstad.quote:Op vrijdag 22 februari 2008 17:48 schreef Viajero het volgende:
[..]
Leuk bedacht, maar:
Duitsland:
As a modern nation-state, the country was first unified amidst the Franco-Prussian War in 1871.
Italie:
Formation
- Unification 17 March 1861
Italie is als land tien jaar ouder dan Duitsland.
Monacoquote:Op vrijdag 22 februari 2008 23:57 schreef Mof het volgende:
Kleinere mogenheden....
Ikzelf ben met name geïnteresseerd in landen als Luxemburg, Monaco, Liechtenstein en, daar is al veel gezegd, Vaticaanstad.
Wie weet er iets over?
quote:Tot aan de grondwet van 1911 waren de vorsten van Monaco absolute heersers. In juli 1918 werd een verdrag getekend dat Frankrijk bescherming gaf over Monaco. Dit verdrag, onderdeel van het Verdrag van Versailles, droeg ook op dat het Monaco het Franse militaire, politieke en economische beleid zou gaan volgen.
Maltaquote:Luxemburg werd door Duitsland overrompeld in beide wereldoorlogen.
Ierlandquote:In 1800 wordt Malta een Britse kolonie.
Tijdens de Tweede Wereldoorlog werd Malta zwaar gebombardeerd en beschoten door de Duitse Luftwaffe, vooral tijdens de Slag om Malta. De Britse koning verleende het eiland een hoge onderscheiding voor dapperheid, het George Cross. Het is sinsdien gebruikelijk om brieven te adresseren met "Malta G.C.". Het George Cross kreeg ook een plaats in het wapen en op de vlag.
Vaticaanquote:Tijdens de Tweede Wereldoorlog bleef Ierland neutraal, maar achter de schermen werden de geallieerden geholpen. 70.000 man schreven zich vrijwillig in om in Europa met de Britse leger te vechten.
quote:Opeenvolgende pausen bleven de legitimiteit van de annexatie van de Kerkelijke Staat in 1870 bestrijden. Deze situatie duurde bijna 60 jaar, tot 1929. Toen ondertekenden paus Pius XI en Mussolini het Verdrag van Lateranen (de Sint-Jan van Lateranen is de kathedraal van het bisdom Rome, buiten het Vaticaan). Hierin werd bepaald dat de paus het huidige grondgebied als soevereine staat toegewezen kreeg. Tevens verzoenden de paus en het Italiaans koninklijk huis zich.
Dat was inderdaad nogal lullig; de ontwikkeling van wapens ging van 1939-1945 heel erg hard. Als je kijkt naar hetgeen men aan het begin van WOII had en wat aan het eind qua tanks en vliegtuigen dan zie je dat goed tot uiting komen.quote:Op vrijdag 22 februari 2008 11:02 schreef Stephen_Dedalus het volgende:
[..]
Ook was Italie al veel vroeger begonnen met herbewapenen in vergelijking met andere landen. Hierdoor hadden ze inderdaad veel oude uitrusting die door smalle industriële basis en de afhankelijkheid op de import van grondstoffen niet optijd vervangen konden worden.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |