Welke beschaving?quote:Op vrijdag 4 mei 2007 11:54 schreef DennisMoore het volgende:
Ik dacht dat we in onze beschaving een langer leven in goede gezondheid wel positief zouden vinden. Maar ik begrijp nu dat rokers vinden dat we het als een voordeel moeten zien dat ze vroeg sterven?
Mja, misschien is het inderdaad wel een soort natuurlijke selectie.
quote:Op vrijdag 4 mei 2007 12:00 schreef DennisMoore het volgende:
Ojee, we hebben te maken met een verbitterde cynicus.
Die schijnen inderdaad vaker dan gemiddeld te roken... verlept chaggie tussen de gele vingers geklemd etc.
Tuurlijk zegt jou dit niet zoveel, het weerlegt wat je zegt.quote:Op vrijdag 4 mei 2007 11:04 schreef Boris_Karloff het volgende:
[..]
Dit soort onderzoeken zeggen mij niet zoveel.
Onderzoeken zijn vrij makkelijk bepaalde kanten op te sturen al naar gelang de vraagstelling en de doelgroep. Neem ik dus een hele brede groep laten we zeggen 15 - 80 jaar en vragen we ze of de horeca rookvrij moet worden dan zullen veel mensen de horeca rookvrij willen hebben, terwijl het het merendeel van de ondervraagden waarschijnlijk om de restaurants zal gaan omdat veel van de ondervraagden bv nooit naar de kroeg gaan.
Ga je naar de kroeg zelf of een discotheek dan krijg je naar mijn mening heel andere uitslagen
En hoeveel van die 59% komt daadwerkelijk vaak in de kroeg? Of gaat ineens vaker bij een verbod? daar geven de meeste onderzoeken geen antwoord op. En dat zullen ze ook niet doen omdat je dan een totaal ander beeld van de situatie krijgt.quote:Op vrijdag 4 mei 2007 12:55 schreef Sexy_Sadie het volgende:
[..]
Tuurlijk zegt jou dit niet zoveel, het weerlegt wat je zegt.
Het gaat hier niet om wel of niet in restaurants of café, het gaat hier om een totaalverbod in alle horeca. Voor restaurants is het geloof ik iets van 75%, cafe's wat minder. Maar voor een verbod in ALLE horeca is 59% van de Nederlanders. Wat zeur je nou over een kleine groep die het voor de rest verpest?
Op kantoor rookte ik al nooit omdat ik altijd al rekening hield met mijn niet rokende kamergenoot. Die hield er niet van, en daarom werd er niet gerookt. Ik ga echt niet mensen op stang jagen. Al voordat er een verbod was hadden wij het prima geregeld . Ik los het wel SAMEN met mijn collega's op. Daar heb ik geen overheid voor nodig. Bij ons is al jaren een rookruimte ingebruik.quote:Op vrijdag 4 mei 2007 13:14 schreef DennisMoore het volgende:
We gaan toch ook niet stemmen of we kantoren en openbare gebouwen rookvrij willen hebben?.
We hebben ook niet hoeven stemmen toen de NS de treinen rookvrij ging maken.
Heerlijk trouwens, dat laatste!. Ook bij drukte overal kunnen zitten (of staan
) waar je wil, zonder in asbakken te hoeven plaatsnemen of er doorheen te hoeven lopen.
Fijn dat jij bij zo'n fantastisch bedrijf werkt met schatten van collega's die allemaal rekening met elkaar houden.quote:Op vrijdag 4 mei 2007 13:26 schreef Boris_Karloff het volgende:
Op kantoor rookte ik al nooit omdat ik altijd al rekening hield met mijn niet rokende kamergenoot. Die hield er niet van, en daarom werd er niet gerookt. Ik ga echt niet mensen op stang jagen. Al voordat er een verbod was hadden wij het prima geregeld . Ik los het wel SAMEN met mijn collega's op. Daar heb ik geen overheid voor nodig. Bij ons is al jaren een rookruimte ingebruik.
Ik kom wekelijks in een gemeenschapshuis met kroeg, waar niet gerookt mag worden. Niemand die daar ook maar een probleem mee heeft. En het is er gewoon super gezellig. Je hebt geen rook nodig voor gezelligheid. Niet-rokers zijn echt niet per definitie saai. Integendeel zelfs. Het zijn de rokers die agressief worden en chagrijnig als ze niet kunnen of mogen roken. De niet-rokers hebben daar geen last van.quote:Op vrijdag 4 mei 2007 16:47 schreef Ringo het volgende:
Tja, ik vind het alleen als experiment al de moeite waard -- een café zonder rook, zonder rokende mensen, het heeft iets paradoxaals waar ik wel benieuwd naar ben om het mee te maken.
Ik las al berichten van diverse horecabazen die het plan hadden om een vereniging met lidmaatschap op te richten zodat hun zaak geen openbare ruimte meer was en je geen last meer had van de bemoeizucht van vadertje staat. 1 euro lidmaatschap per jaar, je krijgt een pasje en de antirookmaffia heeft het nakijken.quote:Op vrijdag 4 mei 2007 16:47 schreef Ringo het volgende:
Nederland zou Nederland niet zijn als er niet een of ander maas in de wet gecreëerd wordt (zie het gedoogbeleid) dat aan horeca-ondernemers die daar commercieel gewin in zien, de ruimte biedt om dit lachwekkende verbod te omzeilen. En zo hoort het ook. Niemand gaat naar de kroeg om er gezond te worden. Daar hebben we sanatoria voor, hoog in de Zwitserse Alpen.
Niet alsof het nieuw is ofzo. Dezelfde taktiek werd in Engeland al gebruikt om de wettelijke sluitingstijd van pubs om 11 uur te omzeilen. Met succes. Het is maar goed dat de overheid nog niet kan verbieden om een sigaretje te roken in een priveomgeving en dat is precies wat een cafe wordt als je er een lidmaatschap voor gaat instellen. er zijn genoeg cafes of clubs waar door de (vaste) clientele flink gepaft wordt en vaak rookt het management ook. Het is natuurlijk ook vrij zuur om door de overheid verboden te worden om in je eigen tent vol rokers een peuk op te steken en dan is zo'n constructie bijna de enige uitweg.quote:Op vrijdag 4 mei 2007 20:36 schreef DennisMoore het volgende:
Wel knap dat ze denken te weten hoe ze regels kunnen omzeilen die nog niet eens zijn gemaakt..
Ja, en? Als 59% een dictatuur wil, is het nog steeds een dictatuur. Al helemaal voor de minderheid.quote:Op vrijdag 4 mei 2007 10:57 schreef Sexy_Sadie het volgende:
[..]
[..Een algeheel rookverbod kan op de steun van 59% van de Nederlanders rekenen..]
http://tinyurl.com/3dnbd9
En waarom zou jij mensen willen verbieden, vrijwillig een rookhol te bezoeken?quote:Op vrijdag 4 mei 2007 21:34 schreef DennisMoore het volgende:
Achja, wetgeving is zo aan te passen om mazen te dichten.
Trouwens, denk je dat zomaar alles is toegestaan, als je het maar binnen verenigingsverband doet?.
Een vereniging maakt iets nog niet tot een soort vrijplaats.
Hallo. realitycheck! We hebben het hier niet over het ritueel slachten van zuigelingen ofzo, maar over volwassen mensen die vrijwillig besluiten om een legaal verkrijgbaar genotsmiddel te gebruiken in een omgeving waar ze niemand tot last zijn. Als het ooit zover komt dat zelfs dat in priveverband niet meer mag (en je dus ook logischerwijs in je eigen huis niet meer mag roken) dan ga ik emigreren. Veel gekker kan het niet worden hoor.quote:Op vrijdag 4 mei 2007 21:34 schreef DennisMoore het volgende:
Achja, wetgeving is zo aan te passen om mazen te dichten.
Trouwens, denk je dat zomaar alles is toegestaan, als je het maar binnen verenigingsverband doet?.
Een vereniging maakt iets nog niet tot een soort vrijplaats.
Wat voor een verzuurde intens gefrustreerde stumpert moet je zijn om dit soort dingen waar niemand last van heeft aan te willen pakken?! Het gaat jou helemaal niet om rookvrij uitgaan, het gaat jou zo te lezen voornamelijk om het plezier van anderen te vergallen en hun vrijheid af te nemen.quote:Op vrijdag 4 mei 2007 22:17 schreef DennisMoore het volgende:
Je hebt het niet over privéverband, je hebt het over een trucje van de horeca om het rookverbod te omzeilen. En da's wel effe wat anders.
Net zoals verenigingen niet zomaar alcohol mogen schenken zonder vergunning, zal het ook mogelijk om dit soort 'trucs' aan te pakken.
Ach, rokers hebben al tientallen jaren het plezier vergald bij mensen met een zware vorm van astma of andere longaandoening. Het is juist mooi om binnenkort een rookvrij uitgaanscentrum te hebben. En dan daarnaast rokershokken voor 1 euro per jaar. Ben benieuwd of dat aanslaat.quote:Op vrijdag 4 mei 2007 22:44 schreef Farenji het volgende:
[..]
Wat voor een verzuurde intens gefrustreerde stumpert moet je zijn om dit soort dingen waar niemand last van heeft aan te willen pakken?! Het gaat jou helemaal niet om rookvrij uitgaan, het gaat jou zo te lezen voornamelijk om het plezier van anderen te vergallen en hun vrijheid af te nemen.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |