what a kickquote:Op zondag 6 april 2008 16:04 schreef RickySway het volgende:
Einstein: "If the bee suddenly disappeared off the globe then man would have only four years of life left"
2008 + 4 ... = 2012![]()
Misschien hebben alle bijen de film 'bee movie' gezien ?
De politiek is ook wakker.quote:Groen van Prinstererzaal
Vanaf 10:00 uur
BUZA - China
Vanaf 15:00 uur
LNV - bijensterfte
Vanaf 16:00 uur
VROM - Externe Veiligheid
Het magnetisch veld wordt steed zwakker, hier en hier hebben ze het daar ook over. (als vele websites meer....)quote:Op woensdag 11 juni 2008 14:44 schreef Salvad0R het volgende:
Bijen gebruiken vast het magnetisch veld van de aardbol om zichzelf te oriënteren. Het kan maar zo dat "men" daarmee aan het kloten is.
UIt je eerste link:quote:Op woensdag 11 juni 2008 16:07 schreef Ender_Wiggin het volgende:
[..]
Het magnetisch veld wordt steed zwakker, hier en hier hebben ze het daar ook over. (als vele websites meer....)
Tijdje terug ook een docu. op discovery hierover gezien, dat er nu al plekken zouden zijn waar de kompas daardoor de verkeerde kant opwijst....
quote:"We hear the magnetic field today looks like it is decreasing and might reverse. What we don't hear is it is on a time scale of thousands of years," Glatzmaier said. "It's nothing we'll experience in our lifetime."
Dat weet ik maar in vele andere links spreken ze weer over een veel snellere periode sommige zelfs binnen een tiental jaren....quote:
En welke links zijn dat? (tot nu toe heb ik alleen "zweverige" en onwetenschappelijke sites gevonden die kommer en kwel aankondigen (of een snelle verandering binnen enkele jaren)quote:Op donderdag 12 juni 2008 09:01 schreef Ender_Wiggin het volgende:
[..]
Dat weet ik maar in vele andere links spreken ze weer over een veel snellere periode sommige zelfs binnen een tiental jaren....
Toch iets te snel geweest ja, die zweverige sites komen allemaal uit rond 2012 zodat het klopt vlgs maya etc.etc.quote:Op donderdag 12 juni 2008 11:00 schreef The_stranger het volgende:
[..]
En welke links zijn dat? (tot nu toe heb ik alleen "zweverige" en onwetenschappelijke sites gevonden die kommer en kwel aankondigen (of een snelle verandering binnen enkele jaren)
Is het nu opeens Newton? eerst was die uitspraak nog van Einstein.quote:Op donderdag 12 juni 2008 11:34 schreef L.Denninger het volgende:
Wisten jullie trouwens dat Isaac Newton heeft gezegd dat als de bijen verdwijnen,
de mensheid ook binnen 2.8 jaar uitsterft ?
quote:Op donderdag 12 juni 2008 11:58 schreef Zero2Nine het volgende:
[..]
Is het nu opeens Newton? eerst was die uitspraak nog van Einstein.
Einstein had in 1905 een geheim document gevonden van Newton, welke als 41ste graad van de vrijmetselaars kennis had van de toekomst van de aarde (wat weer van nostradamus kwam, de oprichter van de vrijmetselaars). Einstein heeft zijn voorspelling deels gebaseerd op dit document en deels op de voorspellingen van Madame Swarovski, een waarzegger op de kermis van 1904 in Innsbrück...quote:Op donderdag 12 juni 2008 11:58 schreef Zero2Nine het volgende:
[..]
Is het nu opeens Newton? eerst was die uitspraak nog van Einstein.
Swarovski, van die kristallen prutzooibeeldjes?quote:Op donderdag 12 juni 2008 12:57 schreef The_stranger het volgende:
[..]
Einstein had in 1905 een geheim document gevonden van Newton, welke als 41ste graad van de vrijmetselaars kennis had van de toekomst van de aarde (wat weer van nostradamus kwam, de oprichter van de vrijmetselaars). Einstein heeft zijn voorspelling deels gebaseerd op dit document en deels op de voorspellingen van Madame Swarovski, een waarzegger op de kermis van 1904 in Innsbrück...
En daarom moet het wel waar zijn...
Klopt, bij de eerste waarzegster Swarovski is in 1913 haar volprezen en bekende kristallen bol door een blikseminslag getroffen, waaruit de bol puur toevallig een galopperend paard ontstond nadat de rook was opgetrokken. Madame Swarovski las hieruit een teken van de hogere machten en heeft zich toen voor genomen om elk stuk kristal wat ze vond om te vormen in prullaria. In het begin alleen paarden, maar na enkele visioenen verlegde ze haar werkterrein naar allerlei diersoorten.quote:Op donderdag 12 juni 2008 13:28 schreef Elegy het volgende:
[..]
Swarovski, van die kristallen prutzooibeeldjes?
quote:Door: Menno van der Hurk, Niburu.nl
In verschillende televisieprogramma’s en krantenartikelen worden de volgende redenen aangedragen voor de verdwijning van de bijen:
Vervuiling
Bestrijdingsmiddelen
Mijten
Virussen (Bijen AIDS)
Weersomstandigheden
Beren
Geen van deze redenen kan afdoende verklaren wat de oorzaak is van de recente verdwijning. De meeste zaken op het lijstje zijn niet van de laatste tijd. Het is aannemelijk dat iets dat recentelijk veranderd is verantwoordelijk is. Veranderend klimaat verklaart echter niet waarom er ook bij goede weersomstandigheden bijen verdwijnen. National Geographic wil ons doen geloven dat bijen uitsterven door een nieuw virus. Een virus kan nooit zorgen voor honderd procent sterfte onder volwassen bijen in een gezonde kolonie. Er zouden dan altijd een paar bijen het virus overleven. Een virus verklaart ook niet waarom jonge bijen en de koningin niet ziek worden. Tenslotte zouden er bij een uitbraak van een virus overal zieke en dode bijen te vinden moeten zijn, en die zijn er niet.
Er zijn twee mogelijke oorzaken die nooit in de media worden behandeld: UMTS straling en het genetisch manipuleren van gewassen. Dit zijn beide voor de hand liggende oorzaken omdat beiden recentelijk zijn geintroduceerd. Dat UMTS straling de mogelijke oorzaak is van de verdwijning hebben we op Niburu.nl reeds behandeld. In dit artikel richt ik me op genetische manipulatie als mogelijke oorzaak, omdat er steeds meer aanwijzingen zijn dat dit ook een hele belangrijke rol speelt in de verdwijning. Planten worden tegenwoordig zo gemanipuleerd dat de planten zelf insecticiden produceren. Veel media denken ook dat bepaalde nieuwe bestrijdingmiddelen de oorzaak zouden kunnen zijn. Wat daarbij altijd vergeten wordt is dat deze nieuwe bestrijdingsmiddelen nu worden gebruikt in combinatie met genetisch gemanipuleerde gewassen. Het gewas is zo gemanipuleerd dat het resistent is voor Round-up, het bestrijdingsmiddel. Pas in de afgelopen paar jaar worden genetisch gemanipuleerde gewassen op grote schaal verbouwd. Er is echter geen grote krant of televisieprogramma die deze mogelijke oorzaak ook maar noemt.
Het is aannemelijk dat bijen massaal weg vliegen omdat er simpelweg alleen genetisch vergiftigd voedsel te vinden is in hun directe omgeving. Een boer die een genetisch gemanipuleerd gewas wil laten bestuiven bestelt bij een imker bijen. Een aantal bijenkorven worden dan geplaatst in de vaak enorme velden met genetisch gemanipuleerde gewassen. Voor de enorme kolonies bijen is er in de wijde omgeving dus geen normaal voedsel te vinden. Nadat een aantal bijen ziek is geworden van het beschikbare gemanipuleerde voedsel is het niet onlogisch om aan te nemen dat de bijen uiteindelijk opzoek gaan naar andere voedselbronnen buiten bereik van de kolonie. Hierbij vertrekken ze uiteindelijk massaal naar plekken waar wel voedsel te vinden is en zijn zo gedwongen de kolonie te verlaten.
De volgende feiten versterken het idee dat genetisch gemanipuleerde gewassen de boosdoener kan zijn:
Het probleem komt vooral voor in Amerika, inmiddels is daar meer dan 60% van alle gewassen genetisch gemanipuleerd: het is dan logisch dat het probleem daar begint.
In landen waar weinig genetisch gemanipuleerde gewassen groeien, zoals Nederland, speelt dit probleem niet
Landen die nu langzaam beginnen met het aanplanten van genetisch gemanipuleerde gewassen, zoals Spanje, zien nu ook het probleem met de bijen ontstaan.
Biologische imkers in Amerika hebben totaal geen last van verdwijningen.
Het verklaart waarom bijen verdwijnen en er geen dode bijen te vinden zijn. De Bijen eten niet van het gentech gewas en zijn simpelweg verdwenen, opzoek naar voedsel.
Onderzoekers hebben een verzwakt immuunsysteem aangetroffen bij bijen: Het voedsel van de bijen is hiervan een voor de hand liggende oorzaak. Ook ondervoeding kan een verzwakt immuunsysteem veroorzaken.
Onderzoekers hebben volgens deze National Geographic documentaire zelfs ondervoedings-verschijnselen waargenomen bij bijen: dit duidt erop dat de bijen niet tot nauwelijks eten van de genetisch gemanipuleerde nektar om uiteindelijk bijna dood van de honger weg te vliegen van de kolonie.
Genetisch vergiftigd voedsel is een voor de hand liggende oorzaak en verklaart vrijwel alle aspecten van het huidige probleem. Wetenschappers staan voor een raadsel maar kijken niet eens naar deze mogelijke oorzaak. Het zal dus nog wel even duren voordat de wetenschap dit "raadsel" weet te ontrafelen.
Ik ook niet. Heel af een toe eentje. Voorgaande jaren hadden we altijd een hele zwerm bijen in in de klimop.quote:Op zaterdag 16 augustus 2008 04:28 schreef Manono het volgende:
ik heb al heel lang geen bijen gezien
Achja, people to see, things to doquote:Op zaterdag 16 augustus 2008 04:56 schreef Stali het volgende:
Maar het is blijkbaar normaal en sinds het voorjaar is er kennelijk geen bericht meer geweest..
Ahem... Nieuwsberichten van de laatste drie dagen: zie vooral de berichten uit Groot-Brittanië.quote:Op zaterdag 16 augustus 2008 04:56 schreef Stali het volgende:
Maar het is blijkbaar normaal en sinds het voorjaar is er kennelijk geen bericht meer geweest..
http://www.abc.net.au/news/stories/2008/08/15/2336486.htmquote:Australia needs mite-resistant bee, expert says
Posted Fri Aug 15, 2008 12:09pm AEST
Australia should engineer a special bee to be resistant to the destructive varroa mite to preserve its honey and pollination industries, a leading entomologist says.
Dr Max Whitten, former head of entomology at CSIRO, says Australia is expected any day to succumb to the varroa mite, which is implicated in the devastating Colony Collapse Disorder that has decimated US hives.
Varroa sucks the "blood" of the bee and makes it more susceptible to disease.
http://www.ajc.com/services/content/metro/stories/2008/08/15/uga_bee_death_study.html?cxtype=rss&cxsvc=7&cxcat=13quote:UGA gets $4.1 million to study honeybee deaths
By BOB DART
The Atlanta Journal-Constitution
Washington — The U.S. Department of Agriculture has awarded $4.1 million to the University of Georgia to lead a nationwide investigation into the mysterious deaths of honeybees, a threat to pollination valued at $15 billion a year to American farming.
“Georgia is one of the lead players” in the honeybee world, said Keith Delaplane, the UGA entomology professor who will direct the four-year investigation that will involve 17 colleges and universities
http://www.guardian.co.uk/commentisfree/2008/aug/14/conservation.pollution?gusrc=rss&feed=sciencequote:Why bees matter
The decline of bees won't just affect honey production – they're as important as the sun and rain in making crops grow
Thursday August 14 2008 14:00 BST
Britain's honeybees have suffered catastrophic losses this year according to the first survey of UK beekeepers. Close on one in three hives failed to make it through this winter and spring – that's about 80,000 colonies – leaving us with a potential crisis on our hands. Fewer honeybees will, as you'd expect, mean less honey. But as British honey only accounts for around 10% of the honey we consume in the UK, we should still be able to spread the sweet stuff on our toast well after the indigenous varieties run out, albeit at a higher price, as droughts in Argentina and the conversion of land for biofuel production reduce global supply.
More worryingly, insects pollinate a third of everything we humans eat – most fruits and vegetables, nuts, seeds, and forage for our livestock. As we become more and more dependent on a monoculture system of growing food, we become more reliant on the honeybee to do the bulk of this work; trucked into an area for just a few days or weeks when a single crop is blossoming, they can be moved in their hives to more fertile pastures when the orchards and fields turn into a barren wasteland. Not so the bumblebees, solitary bees, moths and butterflies who have suffered a sharp decline as a result of modern farming practices.
US farmers have already warned Congress that they are being forced to reduce their acreage of crops because of a shortage of honeybees for pollination and the subsequent rising cost of renting hives. Colony collapse disorder (CCD), the term used to describe the mysterious wipeout of more than a third of US honeybees – a million this year, 800,000 the year before – has not yet been confirmed in Britain.
http://www.gulf-times.com/site/topics/article.asp?cu_no=2&item_no=235561&version=1&template_id=38&parent_id=20quote:Honeybee population collapse exceeds worst fears
Published: Thursday, 14 August, 2008, 01:39 AM Doha Time
LONDON: Britain’s honeybees have suffered catastrophic losses this year, according to a survey of beekeepers, contributing to a shortage of honey and putting at risk the pollination of fruits and vegetables.
The survey by the British Beekeepers’ Association (BBKA) revealed nearly one in three of the UK’s 240,000 honeybee hives did not survive this winter and spring.
The losses are substantially higher than the one in five colonies reported dead earlier this year by the government after 10% of hives had been inspected.
Tim Lovett, BBKA president, said: “Average winter bee losses due to poor weather and disease vary from between 5% and 10%, so a 30% loss is deeply worrying. This spells serious trouble for pollination services and honey producers.”
The National Bee Unit (NBU), which monitors bee health for the department for environment, food and rural affairs (Defra), has attributed high mortality to the rain in summer 2007 and early this spring that confined bees to their hives.
This meant they were unable to forage for nectar and pollen and provided the opportunity for pathogens to build up and spread.
But the BBKA says the causes are unclear. Its initial survey of 600 members revealed a marked north-south divide, with 37% bee losses in the north, compared to 26% in the south. “We don’t know why there is a difference and what is behind the high mortality,” said Lovett.
The government recognises that the UK’s honeybee hives - run by 44,000 mostly amateur beekeepers - contribute around £165mn a year to the economy by pollinating fruits and vegetables.
Lovett warned: “30% fewer honeybee colonies could therefore cost the economy some £50mn and put at risk the government’s crusade for the public to eat five portions of fresh fruit and vegetables a day.”
http://www.dailydemocrat.com/ci_10189121?source=rssquote:Insect virus researcher probes honey bee woes
Daily Democrat
Article Created: 08/13/2008 08:13:21 AM PDT
Insect virus researcher Michelle Flenniken, a postdoctoral scholar in the Department of Microbiology and Immunology at UC San Francisco, is the newly selected H agen-Dazs Postdoctoral Fellow at UC Davis.
"We're hoping that Michelle Flenniken's expertise in molecular virology will lead to understanding one of the factors contributing to colony collapse disorder and lead to strategies that increase honeybee survival," said Lynn Kimsey, chairwoman of the Department of Entomology and director of the Bohart Museum of Entomology.
Colony collapse disorder occurs when bees mysteriously abandon their hives, often leaving the brood (immature bees) and honey. The nation's beekeepers have reported losing from one-third to 100 percent of their bees over the last two years.
Flenniken works with insect viruses in the laboratory of professor Raul Andino at UCSF. She will continue working in the lab and also with researchers at the Harry H. Laidlaw Jr. Honey Bee Research Facility at UCD.
Skilled in multidisciplinary research - molecular biology, microbiology, chemistry and cell biology-Flenniken will focus on the biology of honeybee viruses, specifically the role of RNA interference in the honeybee antiviral immune responses, Kimsey said.
Lol, over 4 jaar ist 2012, als dat van Einstein klopt, hebben de maya's gelijk!quote:[b]Op dinsdag 3 april 2007 01:02 schreef
Albert Einstein heeft ooit gezegd: \"Als de bij verdwijnt heeft de mens nog maar 4 jaar te leven\"..........
Je hebt dit topic zeker niet doorgelezen...quote:Op woensdag 20 augustus 2008 18:11 schreef Vanes28 het volgende:
[..]
Lol, over 4 jaar ist 2012, als dat van Einstein klopt, hebben de maya's gelijk!
Clothianidin is een pesticide. In Frankrijk is er ook een ban op gekomen nadat er al in 1999 bijensterfte was.quote:"It's a real bee emergency," said Manfred Hederer, "Fifty to 60 percent of the bees have died on average and some beekeepers have lost all their hives."
quote:"In de Verenigde Staten is maar liefst 70 procent van de commerciële honingbij verdwenen, en in Europa is de situatie weinig beter." [bron]
Noem me een sentimentele zak maar ik word toch echt niet vrolijk van dit soort berichtenquote:Op maandag 1 september 2008 22:40 schreef NorthernStar het volgende:
Germany Bans Eight Pesticides Linked to Honeybee Population Collapse
Clothianidin Chemical Found Contaminating Dead Bees
[..]
Clothianidin is een pesticide. In Frankrijk is er ook een ban op gekomen nadat er al in 1999 bijensterfte was.
Toch kan clothianidin imo niet het enige antwoord zijn want het gebeurt wereldwijd, ook in gebieden waar het spul helemaal niet gebruikt wordt.
Ondertussen ziet het er in de UK dit jaar ook weer slecht uit.
Where have all the honey bees gone?
Vroeger was de sterfte 10%. De afgelopen twee jaar gemiddeld al 40% in de UK.
[..]
Overigens, google voor de grap eens op fireflies gone
Lights Out for Fireflies?
Ik zie vaak genoeg reclames van Sheba en Bonzo...quote:Op dinsdag 2 september 2008 16:37 schreef Harajuku. het volgende:
Op zo een filmpje van Animal Planet is steeds zo een imker, die heeft nog zat bijen
McCain heeft gezegd dat als de aardappels opraken er ook geen frietjes meer gebakken kunnen worden.quote:Op woensdag 10 september 2008 09:39 schreef L.Denninger het volgende:
Ik heb gehoord dat George W. Bush heeft gezegd dat als de bijen verdwijnen we binnen 3 jaar geen honing meer hebben !
Gelukkig hebben wij Berlusconi voor de pastaquote:Op dinsdag 23 september 2008 10:58 schreef Zero2Nine het volgende:
[..]
McCain heeft gezegd dat als de aardappels opraken er ook geen frietjes meer gebakken kunnen worden.
Dat is wel de bedoeling ja, ik wil er nu ook vanaf. Heb er in het begin wel serieus in gereageerd maar er wordt de laatste tijd niets meer toegevoegd, het blijft alleen irritant terugkeren in je ATquote:
nee, dit maakt je niet uniek, dit maakt je een lederen sofaquote:Op dinsdag 23 september 2008 16:19 schreef mrfool het volgende:
we hebben nog een wespennest op zolder zitten, ben ik nu uniek?
Is er ook een bij bij?quote:Op dinsdag 23 september 2008 16:19 schreef mrfool het volgende:
we hebben nog een wespennest op zolder zitten, ben ik nu uniek?
Wellicht omdat je de noodzaak voelde om je gezwets te delen met ons? Tip: Het hoeft niet.quote:Op dinsdag 23 september 2008 01:16 schreef P8 het volgende:
waarom heb ik ooit in dit topic gepost![]()
al meer dan een jaar zie ik hem geregeld voorbijkomen in mAT
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |