Hey zelfs onze friezen lopen achteraan qua ontwikkeling. Ook voetbaltechnisch aldaar stelt het allemaal geen ruk voor.quote:Armoede Friezen ligt aan Friese cultuur
De armoede in Friesland is niet een economische kwestie, maar wordt bepaald door de cultuur van de Friezen. ''De Friese cultuur is dé oorzaak van hun achterstand'', zo beweren medewerkers van het onderzoeks- en adviesbureau SGBO in een rapport dat afgelopen week verscheen. Volgens Kees Verhaar en Yvonne van Westering van SGBO, dat verbonden is aan de Vereniging Nederlandse Gemeenten, worden werkloosheid en gebrek aan maatschappelijk succes in Friesland beschouwd als normaal.
Het SGBO-rapport constateert dat de inwoners van Friesland al snel tevreden zijn. Ze hebben te weinig ambitie, ouders stimuleren hun kinderen niet om door te leren. Slechts 5% van de ouders zou het belangrijk vinden dat hun kinderen iets bereiken in de maatschappij. Fantasie, creativiteit en doorzettingsvermogen worden al helemaal niet belangrijk gevonden. En als kinderen wél verder willen studeren, moeten ze naar een andere provincie. Friesland zelf heeft geen universiteit.
Gisteren presenteerden de onderzoekers hun bevindingen tijdens een symposium op de Fryske Akademie in Leeuwarden. Daar stelden ze dat het de Friese cultuur eigen is om snel tevreden te zijn. Ouders geven die normen en waarden door aan hun kinderen. ''Dat is zonde van het potentieel van de mensen. De provincie zou haar inwoners moeten stimuleren zich te ontwikkelen'', aldus Verhaar en Westering.
De Friese overheden, vooral de provincie, dragen onbedoeld bij aan het instandhouden van sociale reproductie van achterstanden door de inzet op het behoud van het Frysk eigene (lees: de Friese taal en cultuur). De onderzoekers stellen dat de provincie Fryslân echter kan werken aan het doorbreken van dit patroon, door bij jonge kinderen en hun ouders een cultuurverandering teweeg te brengen. Dat kan het beste via het Centrum voor Jeugd en Gezin, dat centraal staat in de plannen van ChristenUnie-minister Rouvoet.
En daar gaat het allemaal om.quote:Op zondag 1 april 2007 16:20 schreef Biancavia het volgende:
Maar misschien zijn ze wel hartstikke gelukkig.
Ben je mooi vet mee als je achterlijk volk bent.quote:Op zondag 1 april 2007 16:23 schreef gekkehoedenmaker het volgende:
[..]
En daar gaat het allemaal om.
Gelukkig met wat ?!..... er is daar geen fuck te doen. Afgezien dat een Fries gaatquote:Op zondag 1 april 2007 16:20 schreef Biancavia het volgende:
Maar misschien zijn ze wel hartstikke gelukkig.
Ze zijn tevreden met wat ze hebben. Als je niet zulke hoge eisen overal aan stelt dan hoef je het ook niet vervelend te vinden dat je het niet hebt.quote:Op zondag 1 april 2007 16:26 schreef Drugshond het volgende:
[..]
Gelukkig met wat ?!..... er is daar geen fuck te doen. Afgezien dat een Fries gaatals er een graadje vorst is.
Nu had ik toch echt het idee dat er meer provincies in Nederland waren waar geen universiteit is. Zoals Drente, Zeeland en Flevoland. Dus of dat een argument is.quote:En als kinderen wél verder willen studeren, moeten ze naar een andere provincie. Friesland zelf heeft geen universiteit.
Het is weer ouderwets frieland bashen hierquote:Op zondag 1 april 2007 16:32 schreef Lucille het volgende:
[..]
Nu had ik toch echt het idee dat er meer provincies in Nederland waren waar geen universiteit is. Zoals Drente, Zeeland en Flevoland. Dus of dat een argument is.
quote:Op zondag 1 april 2007 16:32 schreef Grimm het volgende:
Wat een onzin.
Waar kom jij vandaan dan Drugshond?
Toch ook minder ontwikkelde provincies (op Flevoland na).quote:Op zondag 1 april 2007 16:32 schreef Lucille het volgende:
[..]
Nu had ik toch echt het idee dat er meer provincies in Nederland waren waar geen universiteit is. Zoals Drente, Zeeland en Flevoland. Dus of dat een argument is.
Haha dan zou ik geen klap moeten uitvoeren de hele dagquote:Op zondag 1 april 2007 16:33 schreef Hathor het volgende:
Zouden de Friezen dan misschien stiekem Franse roots hebben ? Die zijn ook snel tevreden met wat ze hebben, en hebben ook nog eens een "waarom vandaag doen wat morgen ook nog kan" mentaliteit. En dat verklaart tegelijkertijd waarom ze zo verdomde moeilijk te verstaan zijn.![]()
- offtopic -quote:Op zondag 1 april 2007 16:33 schreef Grimm het volgende:
[..]
Het is weer ouderwets frieland bashen hierheeft Heerenveen weer van Ajax gewonnen ofzo
Is met de hakken over de sloot gelijk tegen Sparta ook goed?quote:Op zondag 1 april 2007 16:33 schreef Grimm het volgende:
[..]
Het is weer ouderwets frieland bashen hierheeft Heerenveen weer van Ajax gewonnen ofzo
Das een bizarre combinatie, jij komt vast en zeker niet voor het middaguur je nest uit he?quote:Op zondag 1 april 2007 16:34 schreef Grimm het volgende:
[..]
Haha dan zou ik geen klap moeten uitvoeren de hele dagme vader is fries en me moeder frans
Zelfs onze koeien zijn hier gelukkig.quote:Op zondag 1 april 2007 16:36 schreef Grimm het volgende:
Noord brabantYou must be having a fucking laugh...boeren! boeren!
Morgen moet ik vroeg! 9 uurquote:Op zondag 1 april 2007 16:38 schreef Hathor het volgende:
[..]
Das een bizarre combinatie, jij komt vast en zeker niet voor het middaguur je nest uit he?![]()
Nee hoor. Klopt gewoon.quote:Op zondag 1 april 2007 16:32 schreef Grimm het volgende:
Wat een onzin.
Minder ontwikkeld zou ik het niet noemen, hooguit economisch minder dan sommige provincies. Maar daar zijn ook weer tegenvoorbeelden van, Groningen is in economische zin ook niet een topper e heeft wel een universiteit.quote:Op zondag 1 april 2007 16:34 schreef Sloggi het volgende:
[..]
Toch ook minder ontwikkelde provincies (op Flevoland na).
quote:Op zondag 1 april 2007 16:19 schreef Drugshond het volgende:
[..]
Ook voetbaltechnisch aldaar stelt het allemaal geen ruk voor.
ja maar daar hoor je nix over. Groningen was nog 'slechter' dan Friesland maar het is Friesland die ermee negatief in het nieuws komt. Happy now folks?quote:Op zondag 1 april 2007 16:57 schreef Lucille het volgende:
[..]
Minder ontwikkeld zou ik het niet noemen, hooguit economisch minder dan sommige provincies. Maar daar zijn ook weer tegenvoorbeelden van, Groningen is in economische zin ook niet een topper e heeft wel een universiteit.
De EU heeft Drenthe zelfs als economisch ontwikkelingsgebied aangemerkt, geloof ik.quote:Op zondag 1 april 2007 16:57 schreef Lucille het volgende:
[..]
Minder ontwikkeld zou ik het niet noemen, hooguit economisch minder dan sommige provincies. Maar daar zijn ook weer tegenvoorbeelden van, Groningen is in economische zin ook niet een topper e heeft wel een universiteit.
O shit, ik kan straks beter een slotje in [NWS-FB] zetten.quote:Op zondag 1 april 2007 17:00 schreef Clairvaux het volgende:
SCHandalig onderzoek, er is hooguit geestelijke armoede in Friesland.
Daar noem je ook wat. Kijk eens wat er tenslotte uit Drenthe voortkomt.quote:Op zondag 1 april 2007 16:32 schreef Lucille het volgende:
[..]
Nu had ik toch echt het idee dat er meer provincies in Nederland waren waar geen universiteit is. Zoals Drente,
Kijk. Dat argument om de OP tot absolute waarheid te verkondigen was ik nog vergeten.quote:Op zondag 1 april 2007 17:00 schreef Clairvaux het volgende:
SCH
De universiteit van Harderwijk, nog les gehad van professor Fetze Alsvanoudsquote:Op zondag 1 april 2007 17:05 schreef donald_dick het volgende:
flevoloan heeft tenminst wel een universiteit
Dan moet is altijd aan Aart Staartjes denken.quote:Op zondag 1 april 2007 17:18 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
De universiteit van Harderwijk, nog les gehad van professor Fetze Alsvanouds
Dat was Aart Staartjes, die professor Fetze Alsvanoudsquote:Op zondag 1 april 2007 17:25 schreef Lucille het volgende:
[..]
Dan moet is altijd aan Aart Staartjes denken.
Vertekend beeld omdat het meeste geld in Flevoland in Noord Holland en Utrecht verdiend wordt.quote:Op zondag 1 april 2007 16:57 schreef Lucille het volgende:
[..]
Minder ontwikkeld zou ik het niet noemen, hooguit economisch minder dan sommige provincies. Maar daar zijn ook weer tegenvoorbeelden van, Groningen is in economische zin ook niet een topper e heeft wel een universiteit.
En daar wordt ook het meeste belastinggeld uitgegeven.quote:Op zondag 1 april 2007 17:34 schreef highway101 het volgende:
[..]
Vertekend beeld omdat het meeste geld in Flevoland in Noord Holland en Utrecht verdiend wordt.
Wat is dat toch met de fucking polgerelateerde kloons de hele tijd.quote:Op zondag 1 april 2007 17:31 schreef RAZORBL4DE het volgende:
Nu snap ik eindelijk waarom SCH uitkeringstrekkers en luiheid zo vanzelfsprekend als wat vindt.
Maar Friesland heeft wel ooit een universiteit gehad, in Franeker. Als provincie geef je niet bepaald een positief statement door al je universiteiten dicht te gooien.quote:Op zondag 1 april 2007 16:32 schreef Lucille het volgende:
[..]
Nu had ik toch echt het idee dat er meer provincies in Nederland waren waar geen universiteit is. Zoals Drente, Zeeland en Flevoland. Dus of dat een argument is.
Mensen uit het Noorden des lands die Brabos voor boeren uitmaken. Het is als Albert Verlinde die andere mensen beticht van valse nichterigheidquote:Op zondag 1 april 2007 16:36 schreef Grimm het volgende:
[..]
Noord brabantYou must be having a fucking laugh...boeren! boeren!
Dat klopt SCH komt er namelijk ook vandaanquote:Op zondag 1 april 2007 18:14 schreef Dr.Nikita het volgende:
Maarja daar komt toch geen goeie hond vandaan.
Het is anders wel de grootste economische macht van Nederland, na Zuid-Hollandquote:Op zondag 1 april 2007 16:36 schreef Grimm het volgende:
Noord brabantYou must be having a fucking laugh...boeren! boeren!
Knap voor een stelletje varkensboeren.quote:Op zondag 1 april 2007 18:19 schreef RAZORBL4DE het volgende:
[..]
Het is anders wel de grootste economische macht van Nederland, na Zuid-Holland
Dat verklaart dus zijn houding. Zou hij ook een Fries paspoort hebben?quote:Op zondag 1 april 2007 18:18 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
[..]
Dat klopt SCH komt er namelijk ook vandaan
Lees t al: nog nooit 1 stap op Friese grond gezet.quote:Op zondag 1 april 2007 18:14 schreef Dr.Nikita het volgende:
Ach Friesland..... doet me denken aan koeien.... weilanden.... varkens.... koeien.... weilanden.... varkens.... heeeeeel veel strontvliegen en de gore penetrante mestlucht die je maar niet kwijtraakt.
Maarja daar komt toch geen goeie hond vandaan.
Yep.quote:Op zondag 1 april 2007 18:39 schreef Apotheose het volgende:
[..]
Nog meer van die onterechte vooroordelen? Kom maar op!
Als dat je oplucht.. ga je gang. Je moet de jaloezie een keer kwijt he. En wat betreft die kou: wou dat je gelijk had! Hadden we tenminste nog es een schaats 11stedentocht kunnen hebben. Trouwens niet zo fris van je dat je met snottebellen over straat loopt.quote:Op zondag 1 april 2007 19:22 schreef Dr.Nikita het volgende:
[..]
Yep.
Veel Friezen kennen geeneens ABN..... Klompen vol met mest..... Ouwe Neelenhoeren.... Altijd maar winderig. In de winter lopen de snottebellen over je gezicht door snijdende kou..... Piet Paulesma....... SCH....
Nog meer?
Geeneensquote:Op zondag 1 april 2007 19:22 schreef Dr.Nikita het volgende:
[..]
Yep.
Veel Friezen kennen geeneens ABN..... Klompen vol met mest..... Ouwe Neelenhoeren.... Altijd maar winderig. In de winter lopen de snottebellen over je gezicht door snijdende kou..... Piet Paulesma....... SCH....
Nog meer?
geen·eens (bw.)quote:Op zondag 1 april 2007 19:49 schreef Dr.Nikita het volgende:
[..]
![]()
geen·eens (bw.)
1 [inf.] niet eens, helemaal niet
![]()
Wat zingen die lui van PSv dan altijd? daar doelde ik opquote:Op zondag 1 april 2007 18:12 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
[..]
Mensen uit het Noorden des lands die Brabos voor boeren uitmaken. Het is als Albert Verlinde die andere mensen beticht van valse nichterigheid
Denk je dat je alles hebt gehad komt Bonnie om de hoek met een grappige opmerkingquote:Op zondag 1 april 2007 19:49 schreef Dr.Nikita het volgende:
[..]
![]()
geen·eens (bw.)
1 [inf.] niet eens, helemaal niet
![]()
Jij hebt duidelijk teveel smog ingeademdquote:Op zondag 1 april 2007 19:22 schreef Dr.Nikita het volgende:
[..]
Yep.
Veel Friezen kennen geeneens ABN..... Klompen vol met mest..... Ouwe Neelenhoeren.... Altijd maar winderig. In de winter lopen de snottebellen over je gezicht door snijdende kou..... Piet Paulesma....... SCH....
Nog meer?
volgens mij ben jij nu degene die mijn reactie serieus neemtquote:Op maandag 2 april 2007 05:42 schreef Dr.Nikita het volgende:
![]()
![]()
![]()
Al die Friesche keuterboertjes op de pik getrapt........... altijd al geweten..... ze kunnen daar niet eens verder kijken dan het slootje van de buurman.
neuh, ik neem niemand serieusquote:Op maandag 2 april 2007 05:44 schreef michiel_merk het volgende:
[..]
volgens mij ben jij nu degene die mijn reactie serieus neemt![]()
Als echte Fries zou ik hier op moeten reageren maar het ontbreekt me aan ambitie en doorzettingsvermogen.quote:Op zondag 1 april 2007 16:19 schreef Drugshond het volgende:
[..]
Het SGBO-rapport constateert dat de inwoners van Friesland al snel tevreden zijn. Ze hebben te weinig ambitie, ouders stimuleren hun kinderen niet om door te leren. Slechts 5% van de ouders zou het belangrijk vinden dat hun kinderen iets bereiken in de maatschappij. Fantasie, creativiteit en doorzettingsvermogen worden al helemaal niet belangrijk gevonden.
Slootje?? Woon aan t water! Kunnen zo met de boot t meer op en genieten van de Friese natuur, zonder smog... ach je kent t wel van natuurprogrammas op TV. Zoiets ziet 't er bij ons uit @ sunset.quote:Op maandag 2 april 2007 05:42 schreef Dr.Nikita het volgende:
![]()
![]()
![]()
Al die Friesche keuterboertjes op de pik getrapt........... altijd al geweten..... ze kunnen daar niet eens verder kijken dan het slootje van de buurman.
quote:Op maandag 2 april 2007 06:10 schreef NorthernStar het volgende:
[..]
Als echte Fries zou ik hier op moeten reageren maar het ontbreekt me aan ambitie en doorzettingsvermogen.
quote:Op zondag 1 april 2007 19:22 schreef Dr.Nikita het volgende:
[..]
Yep.
Veel Friezen kennen geeneens ABN.....
Hmm. Zowel jij als SCH Fries. Ik begin een patroon te ontdekken.quote:Op maandag 2 april 2007 06:10 schreef NorthernStar het volgende:
[..]
Als echte Fries zou ik hier op moeten reageren maar het ontbreekt me aan ambitie en doorzettingsvermogen.
quote:Op maandag 2 april 2007 06:10 schreef NorthernStar het volgende:
[..]
Als echte Fries zou ik hier op moeten reageren maar het ontbreekt me aan ambitie en doorzettingsvermogen.
Nee, je ziet t verkeerd. ik stond OP de brug toen ik die foto nam. Geeft niet. Komt door de smogquote:
Je bedoelt Christo, die o.a. de Reichstag inpaktequote:Op maandag 2 april 2007 16:22 schreef Apotheose het volgende:
@ MaGNet: Doet me in a way wat denken aan die ene gast uit Amerika ofzo die alles in wil pakken. Weet zo zn naam niet maar goed. Idd beetje duur kunstwerk.Helemaal als t maar tijdelijk is!
Ja idd, die bedoel ik. Christo Vladimirov Javacheff (thx google hehe). Had toen ook in NYC allemaal van die oranje poorten gezet, in Central Park. Op zich niks met Friesland te maken dus tis een beetje offtopic maar die blauwe straat van een kilometer deed me er een beetje aan denkenquote:Op maandag 2 april 2007 16:24 schreef Sloggi het volgende:
[..]
Je bedoelt Christo, die o.a. de Reichstag inpakte.
Ik ben frans en marokkaans,moet je voorstellenquote:Op zondag 1 april 2007 16:34 schreef Grimm het volgende:
[..]
Haha dan zou ik geen klap moeten uitvoeren de hele dagme vader is fries en me moeder frans
Kwart Fries hierquote:Op zondag 1 april 2007 16:26 schreef cerror het volgende:
Het verklaart waarom ik zo verdomde lui ben.
Ik ben half fries.
En je weet hou het met Napo is afgelopenquote:Op maandag 2 april 2007 17:59 schreef Nielsch het volgende:
Friesland had wel een Universiteit, maar omdat ze daar een beetje de kantjes er van af liepen heeft Napoleon deze maar gesloten:
http://nl.wikipedia.org/wiki/Universiteit_van_Franeker
Ja slecht, maar hij had wel goede ideeen.quote:Op maandag 2 april 2007 20:33 schreef GizartFRL het volgende:
[..]
En je weet hou het met Napo is afgelopen
Het onderzoek is geen 1 april grap.quote:Op maandag 2 april 2007 22:43 schreef nein het volgende:
1 april grap onderzoek zeker
Aan de ene kant heb je in friesland weinig kans om jezelf op bepaalde gebieden te ontwikkelen (door t gebrek aan een goeie infrastructuur). Aan de andere kant heb je weer veel voordelen tegenover de rest van NL: betaalbare huizen, leefruimte, rust.
OMG wat fucking kortzichtig, wat ben jij nou voor pieltje man.quote:Op zondag 1 april 2007 16:30 schreef MrX1982 het volgende:
1 april grap of serieus?
Indien serieus. Friezen zijn de Marokkanen onder de autochtonen.
Wat voor kansen heb je in Friesland behalve boer en schaatser worden. Dan ben je inderdaad al snel tevreden.
En dat valt dus ook wel weer reuze mee, uberhaubt wel eens in Friesland geweest?quote:Op zondag 1 april 2007 18:14 schreef Dr.Nikita het volgende:
Ach Friesland..... doet me denken aan koeien.... weilanden.... varkens.... koeien.... weilanden.... varkens.... heeeeeel veel strontvliegen en de gore penetrante mestlucht die je maar niet kwijtraakt.
Maarja daar komt toch geen goeie hond vandaan.
Ach houd je bek man, verdiep je eerst eens in dingen voordat je er over oordeelt. Ik ken bijna geen jongeren in Friesland die nog Fries praten, tuurlijk heb je ze wel maar de meeste kunnen ook altijd ABN, tegen mij (of zelfs als ik er alleen maar bij zit) wordt er altijd netjes ABN gepraat omdat ik hun anders niet versta.quote:Op zondag 1 april 2007 19:22 schreef Dr.Nikita het volgende:
[..]
Yep.
Veel Friezen kennen geeneens ABN..... Klompen vol met mest..... Ouwe Neelenhoeren.... Altijd maar winderig. In de winter lopen de snottebellen over je gezicht door snijdende kou..... Piet Paulesma....... SCH....
Nog meer?
Nederland IS platquote:Op dinsdag 3 april 2007 00:48 schreef BaajGuardian het volgende:
Als er oorlog zou komen tussen friesland en nederland dan lag nederland binnen 10 minuten plat.
Kut hollanders.
Dat was de grap ookquote:
ff de waddeneilanden opzij duwen en je kan er zo tussendoor roeienquote:Op dinsdag 3 april 2007 13:35 schreef BaajGuardian het volgende:
[..]
Dat was de grap ook
Maar jullie zijn gewoon jaloers dat als we het zat zijn we gewoon ons land naar de caribiën roeien.
Bronquote:SP alleen nog in Friesland in de race
LEEUWARDEN - Friesland is de enige provincie waar de SP nog als kandidaat voor het college van Gedeputeerde Staten kan worden gezien.
Dat blijkt uit het advies van informateur Dirk Hylkema dinsdag. In de andere provincies praten de socialisten niet meer mee in de college-onderhandelingen, ondanks de winst in de verkiezingen voor de Provinciale Staten.
Hylkema adviseert voorlopig in Friesland geen partijen af te laten vallen. Samen met CDA en PvdA wil hij binnen twee weken een 'koersdocument' formuleren waarna gekeken wordt welke partijen verdergaan om tot een coalitie-akkoord te komen.
Ach gussie.. heb je echt zo'n last van ons? Zit het je zo dwars dat Friesland gewoon ook een provincie van dit kikkerlandje is? Nou dan pak je toch een zaag en duw je ons richting Scandinavie. Lijkt me heerlijk om voor altijd op wintersport te zijn!!quote:Op woensdag 4 april 2007 19:48 schreef ShaoliN het volgende:
Gewoon aan Scandinavie geven. Wij hebben er niks aan.
quote:Op woensdag 4 april 2007 19:48 schreef ShaoliN het volgende:
Gewoon aan Scandinavie geven. Wij hebben er niks aan.
Ow asjeblieft kon dat maar! Mooiere vrouwen, beter zorgstelsel, minder kosten, niet zoveel onzinnige belasting, normale prijzen voor kleding, en over de grens wippen voor wat goedkoop bier en drankquote:Op woensdag 4 april 2007 21:41 schreef _Qmars_ het volgende:
[..]
Je moet je vriendjes niet zo nablaten. Als je er niet bent geweest, heb je er niets over te zeggen. De scandinaviers hebben even tussendoor wel een hoger welvaartsniveau dan de gemiddelde Nederlander, en Friezen stammen deels ook af van de Scandinaviers. Dus je zult niet gemist worden.
![]()
Enig idee van de belastingen in Zweden?quote:Op woensdag 4 april 2007 22:52 schreef Grimm het volgende:
[..]
Ow asjeblieft kon dat maar! Mooiere vrouwen, beter zorgstelsel, minder kosten, niet zoveel onzinnige belasting, normale prijzen voor kleding, en over de grens wippen voor wat goedkoop bier en drank![]()
idd: vergroting van de waddenzee (dus meer ruimte voor de zeehondjesquote:Op donderdag 5 april 2007 09:00 schreef Apotheose het volgende:
Ze zouden raar opkijken als ze op een dag wakker worden en er een groot hapend hoek in Nederland is gekomen![]()
[afbeelding]
En nou krijgen we straks allemaal reacties dat t mooi staat enzo.![]()
De zeehondjes hebben ook meer ruimte als je Noord Holland weghaalt dus dat is geen argument.quote:Op donderdag 5 april 2007 10:09 schreef Leipo666 het volgende:
[..]
idd: vergroting van de waddenzee (dus meer ruimte voor de zeehondjes) en de afsluitdijk kan verplaatst worden zodat deze tussen Enkhuizen en Urk komt te liggen
Jaquote:Op donderdag 5 april 2007 09:32 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Enig idee van de belastingen in Zweden?
![]()
![]()
![]()
![]()
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |