http://www.elsevier.nl/ni(...)nr/146066/index.htmlquote:Femke Halsema: Ook met Hamas praten
zondag 1 april 2007 13:23
Het is 'buitengewoon onverstandig' om de radicale Palestijnse beweging Hamas te isoleren, vindt GroenLinks-fractievoorzitter Femke Halsema. De Europese Unie zou ook met Hamas moeten praten en kritischer moeten zijn over Israël.
Halsema bracht een bezoek aan Gaza
Halsema bracht een bezoek aan Gaza
Dat zei Halsema, die de afgelopen dagen de Palestijnse gebieden bezocht, zondagmiddag in het televisieprogramma Buitenhof. 'Alles is kapot,' zei ze over Gaza, waar gewapende milities de dienst uitmaken op straat.
Volgens Halsema rekenen de Palestijnen op hulp van de Europese Unie (EU), die daarom het vredesproces in het Midden-Oosten zou moeten begeleiden en met Hamas zou moeten praten.
Deze terreurorganisatie, die volgens Israëlische bronnen in de Amerikaanse krant The New York Times in navolging van Hezbollah in Libanon massaal tunnels en bunkers aanlegt in Gaza om grote hoeveelheden wapens te kunnen opslaan, wordt volgens Halsema alleen maar populairder van een isolement.
Dubbele moraal
Bovendien, vindt Halsema, overlegt de EU wel met Fatah, de organisatie van de Palestijnse president Mahmoud Abbas. Ook Fatah heeft milities, zegt de GroenLinks-fractievoorzitter die spreekt van een 'dubbele moraal'.
De EU heeft besloten contact te leggen met de gematigde ministers in de nieuwe Palestijnse eenheidsregering van Fatah en Hamas. Maar met de ministers van Hamas wordt pas gepraat als de organisatie geweld afzweert, de staat Israël erkent en de bestaande vredesverdragen naleeft. Een verkeerde beslissing, stelt Halsema die vindt dat de EU de 'bevooroordeeldheid' ten opzichte van Israël moet laten varen.
Zorg jij maar dat ze je Seat niet afpakken.quote:Op zondag 1 april 2007 15:04 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Wat zouden sommige POL-users toch moeten doen als er geen linkse partijen waren? Heel hun levensdoel zou verdwijnen...
Waarom zouden ze? Hij is te koop, overigens.quote:Op zondag 1 april 2007 15:05 schreef PJORourke het volgende:
[..]
Zorg jij maar dat ze je Seat niet afpakken.
Terug naar de fiets?quote:Op zondag 1 april 2007 15:05 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Waarom zouden ze? Hij is te koop, overigens.
quote:
Jaloezie? Waarom zou ik jaloers zijn op iemand met een Cordoba van een paar honderd ¤?quote:Op zondag 1 april 2007 15:08 schreef Lord_Vetinari het volgende:Jaloezie zou beter verhuld moeten worden, beste PJOR.
quote:Op zondag 1 april 2007 15:09 schreef PJORourke het volgende:
[..]
Jaloezie? Waarom zou ik jaloers zijn op iemand met een Cordoba van een paar honderd ¤?
Bij Marbella's reken je in tientjes.quote:Op zondag 1 april 2007 15:10 schreef Lord_Vetinari het volgende:Oh, ja. Je had Marbella moeten zeggen. Dan was het leuker geweest. Zelfs Cordoba's van een paar 100 Euri zijn meer waard dan wat jij rijdt.
Telegraafmethode.quote:Op zondag 1 april 2007 15:16 schreef Verbal het volgende:
Halsema is niet de enige die er zo over denkt.
Integendeel, het land bestaat nog.quote:Op zondag 1 april 2007 15:18 schreef ub40_bboy het volgende:
Isreal steunen heeft ook niks opgeleverd.
Dat maakt haar niet minder dom.quote:Op zondag 1 april 2007 15:16 schreef Verbal het volgende:
Halsema is niet de enige die er zo over denkt.
quote:Op zondag 1 april 2007 16:01 schreef Toffe_Ellende het volgende:
We kunnen de Hamas inderdaad beter met clusterbommen uitschakelen.
Gelul? Van dat jodenhatende mens dat zich 'liberaal' noemt?quote:Op zondag 1 april 2007 16:42 schreef Apropos het volgende:
[..]
Waarschijnlijk kom je na deze kreet toch niet meer terug, maar...wat een gelul.
Waaruit blijkt dat ze Joden haat? Ze is tegen isolatiepolitiek omdat het Hamas populairder zou maken. Nu denk ik dat het weinig uitmaakt, maar ze kon wel eens deels gelijk hebben.quote:Op zondag 1 april 2007 16:49 schreef Haaglander het volgende:
[..]
Gelul? Van dat jodenhatende mens dat zich 'liberaal' noemt?
kinderachtige reactie, weinig zinvol ook.quote:Op zondag 1 april 2007 15:16 schreef Verbal het volgende:
Halsema is niet de enige die er zo over denkt. Maar ja, Elsevier moet toch wat, he? En de Elsevier-likkers ook.
V.
Ach, Hamas veroorzaakt grote verdeeldheid binnen de Palestijnsegebieden, hopen dat je iets aan Hamas hebt als het gaat om vrede in de hele regio is dus gewoon stompzinnig.quote:Op zondag 1 april 2007 16:52 schreef Apropos het volgende:
[..]
Waaruit blijkt dat ze Joden haat? Ze is tegen isolatiepolitiek omdat het Hamas populairder zou maken. Nu denk ik dat het weinig uitmaakt, maar ze kon wel eens deels gelijk hebben.
Natuurlijk is Hamas volkomen onbruikbaar als het gaat om het vredesproces.quote:Op zondag 1 april 2007 17:18 schreef Pony-Lover het volgende:
[..]
Ach, Hamas veroorzaakt grote verdeeldheid binnen de Palestijnsegebieden, hopen dat je iets aan Hamas hebt als het gaat om vrede in de hele regio is dus gewoon stompzinnig.
je bent toch ervoor dat iedereen kan zeggen wat hij wil? Dan lijkt het me meer dan logisch om met dezelfde mensen te praten.quote:Op zondag 1 april 2007 14:55 schreef PJORourke het volgende:
[..]
http://www.elsevier.nl/ni(...)nr/146066/index.html
Deze GL-nono begint steeds meer een terroristengroupie te worden. Waar denkt ze dat er over te onderhandelen valt? Hamas is een antisemitische, fundamentalistische organisatie die er niet op uit is thee te drinken met grachtengordelleeghoofden, maar het liefst joden wilt uitroeien.
Een echte liberaal blijft daar uit de buurt.
praten met hamas in verband brengen met jodenhaat.quote:Op zondag 1 april 2007 16:49 schreef Haaglander het volgende:
[..]
Gelul? Van dat jodenhatende mens dat zich 'liberaal' noemt?
als je de uitzending had gezien kon je horen dat ze bij beide landen is geweest. En dat ze met beide kampen heeft gesproken met mensen die gewoon vrede willen, en niet met de beleidsmakers.quote:Op zondag 1 april 2007 17:28 schreef PJORourke het volgende:
Dat hele knuffelbeleid richting Palestijnen is stompzinnig. Alsof ze dan Israel opeens wel gaan erkennen.
Heel leuk en aardig, maar als je vrede wil, moet je juist gaan praten met mensen die dat niet willen. Maar dit is typisch Halsema.quote:Op zondag 1 april 2007 17:39 schreef One_of_the_few het volgende:
als je de uitzending had gezien kon je horen dat ze bij beide landen is geweest. En dat ze met beide kampen heeft gesproken met mensen die gewoon vrede willen, en niet met de beleidsmakers.
Nou, ze mag dit toch zeggen? En ik mag haar de grond in boren.quote:Op zondag 1 april 2007 17:35 schreef One_of_the_few het volgende:
je bent toch ervoor dat iedereen kan zeggen wat hij wil? Dan lijkt het me meer dan logisch om met dezelfde mensen te praten.
Niet nodig, want het is toch maar window-dressing.quote:Inplaats van dat je de standaard retoriek weer uit de kast haalt kan je ook op de punten ingaan waarom ze met hamas wil praten.
quote:Op zondag 1 april 2007 14:56 schreef Monidique het volgende:
Femke Halsema heeft geen gelijk.
Das niet zo vreemd hoor. Hamas blijft verkondigen alle joden uit te willen roeien en dat hun allerbelangrijkste doelstelling de totale vernietiging van Israel en al haar joodse inwoners is.quote:Op zondag 1 april 2007 17:37 schreef One_of_the_few het volgende:
[..]
praten met hamas in verband brengen met jodenhaat.
Zit het zo diep?
Dat doen ze niet en al zouden ze dat doen dan........ nahja ik zeg het maar niet.quote:Op zondag 1 april 2007 18:16 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
[..]
Das niet zo vreemd hoor. Hamas blijft verkondigen alle joden uit te willen roeien en dat hun allerbelangrijkste doelstelling de totale vernietiging van Israel en al haar joodse inwoners is.
quote:Op zondag 1 april 2007 18:00 schreef PJORourke het volgende:
[..]
Heel leuk en aardig, maar als je vrede wil, moet je juist gaan praten met mensen die dat niet willen. Maar dit is typisch Halsema.
Dat doen ze dus wel.quote:
quote:Op zondag 1 april 2007 20:13 schreef Ooster het volgende:
Dat doen ze niet en al zouden ze dat doen dan........ nahja ik zeg het maar niet.
Ik wil nog best geld inzamelen voor een lekkere atoombom hoor.quote:Op zondag 1 april 2007 21:12 schreef Godslasteraar het volgende:
en ik zeg: géén enkele euro hulp meer voor het Midden Oosten, geen één, nooit en te nimmer.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |