quote:Eindelijk.
DEN HAAG - De VVD wil af van positieve discriminatie van vrouwen en etnische minderheden. Volgens het liberale Kamerlid Luchtenveld is het niet meer nodig dat er voorrangsbeleid wordt gevoerd voor deze groepen. Hij zal dat maandag naar voren brengen bij een overleg over de Algemene wet gelijke behandeling in de Tweede Kamer. Hij komt ook met een wijzigingsvoorstel.
Volgens de VVD moeten burgers worden aangesproken op hun eigen verantwoordelijkheid. Daarin past positieve discriminatie of positieve actie niet. Die kan zelfs contraproductief en stigmatiserend werken, vindt de VVD.Volgens de liberalen kon positieve actie in het verleden wel een nuttige bijdrage leveren aan het wegwerken van achterstanden bij minderheidsgroepen, maar in deze tijd bestaat het gevaar dat een voorrangspositie door andere bevolkingsgroepen niet meer als rechtvaardig en zelfs als discriminerend wordt ervaren.
De VVD wil een uitzondering maken voor gehandicapten en chronisch zieken. Voor hen is een afwijkende behandeling wel op zijn plaats als die nodig is om een meer gelijkwaardige positie te verwerven met niet-gehandicapte burgers.
Positieve discriminatie voor de een is negatieve discriminatie voor de ander.
quote:Leg dat eens uit.
Op zondag 5 oktober 2003 23:32 schreef tvlxd het volgende:
Ik denk, dat positieve discriminatie een integratie van bepaalde bevolkingsgroepen kan bevorderen en zo de gehele maatschappij kan doen verbeteren. Het moet dan wél nodig zijn, natuurlijk.
Ik vind positieve discriminatie de ergste vorm van discriminatie.
quote:Simpel: Het kan bepaalde groepen doen integreren in de samenleving, maar het moet niet in 't onredelijke worden getrokken. Niet 50% vrouwen in de Tweede Kamer, bijvoorbeeld.
Op zondag 5 oktober 2003 23:33 schreef K3 het volgende:[..]
Leg dat eens uit.
Ik vind positieve discriminatie de ergste vorm van discriminatie.
ook geen ladies nights meer... goddelijk!
quote:Dit regeltje hoor je wel erg vaak de laatste tijd. Zijn de dames en heren direct van meer gezeur af. Een beetje te gemakkelijk eigenlijk wel.
Volgens de VVD moeten burgers worden aangesproken op hun eigen verantwoordelijkheid.
En als straks steeds meer 'onze eigen verantwoordelijkheid' moet zijn, waaraan willen al die VVD-ers (en CDA-ers, die kunnen er ook wat van) dan hun tijd gaan besteden?
quote:Intuhgrasie!
Op maandag 6 oktober 2003 01:15 schreef Heronymus het volgende:
Ik ben het er helemaal mee eens. Zoals door TS al mooi aangegeven: waar positieve discriminatie is, is ook negatieve discriminatie. Ik snap sowieso niet de reden, waarom dit ooit is ingesteld. Als we willen dat iedereen als gelijkwaardig wordt beschouwd en behandeld, dan moeten we dat ook doen. Alweer een punt voor dit kabinet.
quote:Wat een vreemde theorie van de toenmalige leiders om te denken dat je met bevoorrechting de integratie (want dat is wat je bedoelt volgens mij
Op maandag 6 oktober 2003 01:17 schreef tvlxd het volgende:[..]
Intuhgrasie!
CDA-Kamerlid Cörüz zegt in een reactie geen aanleiding te zien om met positieve discriminatie te stoppen. Het gaat er niet om bepaalde groepen voor te trekken, maar om ze gelijke kansen te bieden.
de mafkees..
quote:Bevolkingsgroepen integreer je niet, je integreert individuen.
Op zondag 5 oktober 2003 23:32 schreef tvlxd het volgende:
Ik denk, dat positieve discriminatie een integratie van bepaalde bevolkingsgroepen kan bevorderen en zo de gehele maatschappij kan doen verbeteren. Het moet dan wél nodig zijn, natuurlijk.
En een individu is toch vooral zichzelf en een heel eind daarna maakt hij pas deel uit van een bevolkingsgroep.
quote:Omdat het hebben van een handicap of/en chronisch ziek zijn een individueel toetsbaar negatief effect hebben bij het verrichten van arbeid.
Op zondag 5 oktober 2003 23:34 schreef Kozzmic het volgende:
Ik snap niet dat ze een uitzondering maken voor gehandicapten en chronisch zieken. Waarom is het voor hen wel nodig en voor vrouwen en etnische minderheden niet?
Bij vrouwen en etnische minderheden is er (misschien?) sprake van een collectief negatief effect, maar dat is bij wel meer groeperingen zo. Laag opgeleiden hebben (bewezen!) minder kansen op de arbeidsmarkt, maar ik heb er nog nooit iemand voor horen pleiten om bij "gelijke geschiktheid" de voorkeur aan de laagst opgeleide te geven...
quote:Oh, het is weer zover, het voortrekkersbeleid komt in gevaar en sommige figuren klimmen alweer op kasten. Opzouten met die positieve discriminatie, men wil dat iedereen gelijk behandeld wordt, nou laat dat dan ook gebeuren. En niet mensen mensen met een andere kleur, geaardheid, sekse of wat dan ook een betere kans bieden. Trouwens wel weer typerend dat een Cörüz erover begint te mekkeren. Ik had eerder een clubje die-hard Opzij lezeressen verwacht.....
Op maandag 6 oktober 2003 01:26 schreef Koos Voos het volgende:
[afbeelding]CDA-Kamerlid Cörüz zegt in een reactie geen aanleiding te zien om met positieve discriminatie te stoppen. Het gaat er niet om bepaalde groepen voor te trekken, maar om ze gelijke kansen te bieden.
de mafkees..
quote:De opzij is de laatste jaren een tikkie rechtser geworden speciaal op het gebied van de multi-culturele samenleving hebben ze vaak erg kritische stukken. Volgens mij was de redactie ook niet zo'n voorstander van positieve discriminatie.
Op maandag 6 oktober 2003 01:53 schreef AchJa het volgende:[..]
Oh, het is weer zover, het voortrekkersbeleid komt in gevaar en sommige figuren klimmen alweer op kasten. Opzouten met die positieve discriminatie, men wil dat iedereen gelijk behandeld wordt, nou laat dat dan ook gebeuren. En niet mensen mensen met een andere kleur, geaardheid, sekse of wat dan ook een betere kans bieden. Trouwens wel weer typerend dat een Cörüz erover begint te mekkeren. Ik had eerder een clubje die-hard Opzij lezeressen verwacht.....
quote:Jij bent toevallig een witte heteroman?
Op zondag 5 oktober 2003 23:39 schreef SilverMane het volgende:
Ik snap zoiezo niet dat mensen zichzelf positief laten bediscrimineren. Waar is de eigenwaarde gebleven?
Positieve discriminatie is een onzin term, die mogen we wel afschaffen. Maar we moeten wel zorgen dat vrouwen en allochtonen net zo veel kans maken op de arbeidsmarkt, en dat is nou eenmaal nog steeds niet het geval. De angst regeert nog veelvuldig op dat terrein. Ik snap bij God niet dat veel van die witte mannetjes zo bang zijn voor hun positie.
quote:Een van de redenen is dus dat ze minder snel aangenomen worden en daar deze regeling iets tegen.
Op maandag 6 oktober 2003 10:44 schreef freud het volgende:
Misschien dat het handiger is om de reden dat bepaalde groepen niet worden aangenomen aan te pakken ipv de gevolgen. Als allochtonen bijvoorbeeld minder kans hebben op de arbeidsmarkt, moet je de reden aanpakken en niet de gevolgen. Kijk naar waarom ze niet makkelijker een baan krijgen en doe daar wat aan. Ik geloof niet dat vrouwen nog die hulp nodig hebben tegenwoordig trouwens.
quote:Maar waarom worden ze niet snel aangenomen? IMO om redenen waar ze zelf ook wat aan kunnen doen. Als het om redenen gaat waar ze zelf wat aan kunnen doen, vind ik steun van de overheid onnodig. Voorbeeldje: als ze niet aangenomen worden omdat ze geen net nederlands spreken, dan moeten ze op cursus gaan, en moet de werkgever niet gedwongen worden ze toch aan te nemen.
Op maandag 6 oktober 2003 10:56 schreef SCH het volgende:[..]
Een van de redenen is dus dat ze minder snel aangenomen worden en daar deze regeling iets tegen.
quote:Daar gaat het dus niet om. Het gaat erom dat er bedrijven zijn die nog steeds moeite hebben met het aannemen van vrouwen en allochtonen. Het gaat om gelijke geschiktheid, iemand die niet goed Nederlands spreekt, is niet gelijk geschikt.
Op maandag 6 oktober 2003 11:00 schreef freud het volgende:[..]
Maar waarom worden ze niet snel aangenomen? IMO om redenen waar ze zelf ook wat aan kunnen doen. Als het om redenen gaat waar ze zelf wat aan kunnen doen, vind ik steun van de overheid onnodig. Voorbeeldje: als ze niet aangenomen worden omdat ze geen net nederlands spreken, dan moeten ze op cursus gaan, en moet de werkgever niet gedwongen worden ze toch aan te nemen.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |