Het overstappen tussen afdelingen is op zich niet ongewoon. Of het voorbeeld nu het beste voorbeeld is kan ik niet zeggen.quote:Op zondag 29 mei 2016 12:05 schreef accountancy het volgende:
Hoe zijn mogelijkheden binnen EY om na verloop van tijd naar een ander afdeling over te stappen? Bijv. na 2 jaar van samenstel naar controle?
Gebeurt maar je moet dan wel wat hebben laten zien, lat bij consulting ligt wel wat hoger dan (core)audit qua intakequote:
Intake in audit is weer heel erg groot, als je studie in juiste richting hebt en social skills kom je waarschijnlijk een heel eind. Andere richtingen zijn lastigerquote:Op donderdag 2 juni 2016 21:18 schreef bamibij het volgende:
Werken er bij die grote kantoren nou alleen mensen die cum laude studie hebben gehaald of een bestuursjaar hebben gedaan ofzo? Of is er ook zat ruimte voor de thuiswonende zesjesstudent met een bijbaan in de kroeg juist omdat het zo groot is?
(Studeer zelf in een heel andere richting maar zag dit topic staan en vroeg het me toen af)
Wil je echt een Big Four? Ik weet dat de Next Five (bv. BDO enzo) nog wel mensen nodig hebben namelijk.quote:Op donderdag 2 juni 2016 20:59 schreef accountancy het volgende:
Het lijkt erop dat dit jaar een start in de audit niet meer mogelijk is voor mij. Is het verstandig om toch de BIG4 binnen te komen in de samenstelpraktijk, en na het afronden van de theoretische gedeelte van AA de stap te maken naar de audit? Of volgend jaar weer solliciteren? Ben trouwens een 4e jaars hbo student.
Ja, een Big Four. Zou een jaar of 2 in de samenstel van toegevoegde waarde kunnen zijn in de controlepraktijk?quote:Op donderdag 2 juni 2016 22:21 schreef destrovel het volgende:
[..]
Wil je echt een Big Four? Ik weet dat de Next Five (bv. BDO enzo) nog wel mensen nodig hebben namelijk.
Niet enorm veel. Samenstel en controle zijn wel wezenlijk anders. Je krijgt misschien iets meer inzicht in boekhouden, maar dat is het wel zo'n beetje lijkt me. Voor je AA-stage moet je zelfs een paar maanden meelopen met de controlepraktijk, dus zou zelfs duren zeggen dat je met controle-ervaring meer kan bij samenstel dan met samenstelervaring bij de controle.quote:Op donderdag 2 juni 2016 22:26 schreef accountancy het volgende:
[..]
Ja, een Big Four. Zou een jaar of 2 in de samenstel van toegevoegde waarde kunnen zijn in de controlepraktijk?
Omdat het de top is. Die +/- 40 uur draai je al gauw bij een onbekend kantoor. Waarom dan niet iets meer uren bij een Big Four draaien?quote:Op donderdag 2 juni 2016 22:36 schreef destrovel het volgende:
[..]
Niet enorm veel. Samenstel en controle zijn wel wezenlijk anders. Je krijgt misschien iets meer inzicht in boekhouden, maar dat is het wel zo'n beetje lijkt me. Voor je AA-stage moet je zelfs een paar maanden meelopen met de controlepraktijk, dus zou zelfs duren zeggen dat je met controle-ervaring meer kan bij samenstel dan met samenstelervaring bij de controle.
Waarom wil je eigenlijk een Big Four?
Je weet dat er een verschil is tussen een onbekend kantoor en Big4 he.quote:Op donderdag 2 juni 2016 22:46 schreef accountancy het volgende:
[..]
Omdat het de top is. Die +/- 40 uur draai je al gauw bij een onbekend kantoor. Waarom dan niet iets meer uren bij een Big Four draaien?
big four zoekt naar mijn weten ook nog personeelquote:Op donderdag 2 juni 2016 22:21 schreef destrovel het volgende:
[..]
Wil je echt een Big Four? Ik weet dat de Next Five (bv. BDO enzo) nog wel mensen nodig hebben namelijk.
Alles na de big four is het gewoon helemaal niet. Leuk om heen te gaan als je bij de big four niet aangenomen wordt of als je op het platteland woont.quote:Op donderdag 2 juni 2016 22:21 schreef destrovel het volgende:
[..]
Wil je echt een Big Four? Ik weet dat de Next Five (bv. BDO enzo) nog wel mensen nodig hebben namelijk.
quote:Op vrijdag 3 juni 2016 00:47 schreef xminator het volgende:
[..]
Alles na de big four is het gewoon helemaal niet. Leuk om heen te gaan als je bij de big four niet aangenomen wordt of als je op het platteland woont.
Behalve als je richting het samenstellen wil gaan.
quote:Op vrijdag 3 juni 2016 00:47 schreef xminator het volgende:
[..]
Alles na de big four is het gewoon helemaal niet. Leuk om heen te gaan als je bij de big four niet aangenomen wordt of als je op het platteland woont.
Behalve als je richting het samenstellen wil gaan.
quote:Op vrijdag 3 juni 2016 00:47 schreef xminator het volgende:
[..]
Alles na de big four is het gewoon helemaal niet. Leuk om heen te gaan als je bij de big four niet aangenomen wordt of als je op het platteland woont.
Behalve als je richting het samenstellen wil gaan.
Normaal houd ik niet van dit soort superlatieven, maar ik moet zeggen dat ik bij PwC echt iedere dag het gevoel heb iets anders te doen en iedere week is er wel een uitje/event waarbij ik altijd weer nieuwe collega's ontmoet.quote:Op vrijdag 3 juni 2016 00:47 schreef xminator het volgende:
[..]
Alles na de big four is het gewoon helemaal niet. Leuk om heen te gaan als je bij de big four niet aangenomen wordt of als je op het platteland woont.
Behalve als je richting het samenstellen wil gaan.
Snap je punt maar waarom past het nou beter bij jou?quote:Op zondag 5 juni 2016 23:06 schreef steph4 het volgende:
- Audit past meer bij mij aangezien de audit zowel beperkter (doordat je niet elke euro gaat controleren) als diepgaander is, samenstel is wat oppervlakkiger. Audit ben je meer kwalitatief werk aan het doen, samenstel zou ik willen omschrijven als wat meer kwantatief (advieswerkzaamheden daargelaten).
Idemquote:- Bij de audit krijg je een beter beeld van de onderneming, meer benul bij de cijfers wie in de jaarrekening gepresenteerd staan. Dit komt uiteraard door dat je als het ware de gehele (voor zover relevant) onderneming krijgt te zien, van management tot werknemers tot processen etc. etc. Bij samenstel heb je minder een beeld van een onderneming.
Spannender, flexibeler, waarom past dit nou beter bij jou?quote:- De link met risico vind ik interessant. Je vormt een beeld over de onderneming (door al je initiële bevindingen), als gevolg daarvan ga je risico's identificeren en je controleplan opstellen.
- Het planmatige werken vind ik ook spannender, het is wat flexibeler doordat vooraf het controleplan niet vastligt. De samenstel is toch in feite van administratie tot aan jaarrekening een vast stramien.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |
Dat begrijpen we, maar is wel erg jammer. Je kunt FOK! namelijk wel gratis LEZEN, maar we kunnen FOK! niet gratis MAKEN. De inkomsten van de advertenties zorgen ervoor dat we de kosten van de site kunnen dragen zodat je ook morgen FOK! nog kunt bezoeken.
Zou je willen overwegen om voor FOK! een uitzondering te maken in je adblocker (of andere middelen die onze ads blokkeren)? Je krijgt deze melding dan nooit meer te zien.
Ja, ik wil fok.nl whitelisten, laat me zien hoe
Ik neem liever een premium account zodat ik geen advertenties hoef te zien (je moet eerst inloggen)
Ja, breng me naar de shop